Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Muzułmanie zaniepokojeni radykalizacją Alternatywy dla Niemiec

Posted by Marucha w dniu 2017-04-23 (Niedziela)

Centralna Rada Muzułmanów w Niemczech obawia się dalszej radykalizacji narodowo-konserwatywnej Alternatywy dla Niemiec, ponieważ szefowa partii Frauke Petry nie zamierza zajmować pierwszego miejsca na partyjnej liście.

Tymczasem choć jest ona krytyczna względem islamu, to była gotowa na podjęcie dialogu na temat jego roli w Niemczech.

Aiman Mazyek, przewodniczący Centralnej Rady Muzułmanów w Niemczech, wyraził zaniepokojenie ostatnimi przetasowaniami wewnątrz narodowo-konserwatywnej Alternatywy dla Niemiec (AfD).

Jego zdaniem szefowa AfD Frauke Petry nie chcąc otwierać tegorocznej listy wyborczej narodowych konserwatystów utoruje drogę do władzy w partii jej radykalnemu skrzydłu, bo choć była ona krytykiem islamu, to jednak była gotowa podjąć jakikolwiek dialog z muzułmanami.

Lider muzułmańskiej społeczności w Niemczech dodał, że AfD już niedługo może całkowicie wchłonąć radykalnych nacjonalistów z Narodowodemokratycznej Partii Niemiec (NPD), a do jego słów dołączyli się przedstawiciele skrajnej lewicy. Szef Die Linke Bernd Riexinger twierdzi bowiem, że AfD tak mocno poszło na prawo, iż być może w ugrupowaniu nie ma już miejsca nawet dla jego szefowej. Podobną opinię wyraził przewodniczący Zielonych Simone Peter.

Petry ogłosiła w środę, że nie będzie pełnić funkcji lidera listy wyborczej AfD w wyborach parlamentarnych, stąd chce jedynie skupić się na pracę w zespole zajmującym się kampanią ugrupowania.

Na podstawie: jungefreiheit.de
http://autonom.pl

Komentarzy 10 to “Muzułmanie zaniepokojeni radykalizacją Alternatywy dla Niemiec”

 1. revers said

  A kto moze nie byc zaniepokojony radykalizacja ruchow muzulmanskich? gdy ok tony ladunkow wybuchowych jednorazowo udalo sie zatrzmac na terenie uni, a ile przeszlo tych ladunkow? lub przejdzie dla Alaha Akbara.

  http://www.parismatch.com/Actu/International/Trafic-d-explosif-l-alerte-des-services-de-renseignement-turcs-1238729

 2. matirani said

  Bardzo sie cieszymy ze sie niepokoja Muślimy.

 3. Pinxit said

  2
  Matirani
  Niepokoja sie Muslimy…
  Ale tylko te w Europie. W Indonezji, Indiach, Kazachstanie – spia spokojnie.

 4. AlexSailor said

  Napiszę „kontrowersyjnie”.
  Wydaje mi się, że w Polsce wcale nie jest lepiej niż w Niemczech.
  Strumień bandytów islamskich do Polski nie płynie między innymi dlatego, że warunki ich odstraszają i nie mogą pławić się w dostatkach.
  Ale to tylko część.
  Całkiem możliwe, że Polskę i inne kraje Europy Środkowej oszczędzono na razie dlatego, że nie mają większego znaczenia, a chodzi przede wszystkim o osiągnięcie odpowiedniego stężenia procentowego bandytów w najważniejszych krajach UE, jak Francja, Niemcy, Włochy, Benelux czy Szwecja.
  Po prostu nie ma ich tylu, mimo heroicznych działań zdrajców, żeby jeszcze zasrać Polskę i innych.

  Przy okazji, do Polski walą banderowcy kolumnami i z powodzeniem spełnią rolę bandytów islamskich.
  Również odbywa się przerzut broni do Polski z Ukrainy, tak, że „muślimy” nie są konieczne.

  I najważniejsze.
  Mimo jawnie wrogiego nastawienia społeczeństwa i części środowisk politycznych do osadzania w Polsce bandziorów islamskich, cały aparat państwowy, w tym siłowy, działa porównywalnie źle do niemieckiego.
  To jest na korzyść bandytów, a przeciw Polakom.
  Przykłady zbrodni sądowych w tym zakresie na Polakach, nękania, itp. każdy zna.

  Do tego dochodzi kompletne rozbrojenie społeczeństwa, szalona biurokracja, i dewastacja ekonomiczna.

  Porównywalnie sytuacja nie jest lepsza, jak w Niemczech, a „jesteśmy w drodze do Szwecji”.

 5. zero said

  dodałbym jeszcze że muslima łatwo rozpoznać po gębie. Ukrainca trudniej.

 6. veri said

  W Kolonii 4000 policjantow chronilo zjad tej partii ( takie radosne, z niemieckiej prasy info )

 7. matirani said

  3 Pinxit – Kazachstan Pan wspomnial. W radiu slyszalem, ze podpisano ustawe (?) o ulatwianiu powrotu Polaków i potomków Polaków do Kraju. Pierwsi maja dostac pomoc ci z Kazachstanu. Pomoc prawna, logistyczna i finansowa. Ta ostatnia do 25000 zl.

  Oby prawda, oby dostali pomoc, oby wrócili i oby zaden koczownik w tym powrocie nie przeszkodzil.

 8. Władek said

  Udają że nie wiedzą o co chodzi. Radykalizacja Alternatywy dla Niemiec ma zradykalizować i zjednoczyć muzułmanów. Nie po to wujek Soros płacił za koguty, żeby teraz siedziały w klatkach.

 9. Wieś Rządzi Światem said

  ~Wien : Co drugi chińczyko-wietnamczyk pracujący w Wólce Kosowskiej tzw chińskim centrum nie ma żadnych dokumentów.Co nie przeszkadza prowadzenia tam handlu,poruszania się autami itp.Dlaczego?Bo każdy milicjant czy to z Raszyna czy to z Nadrzyna czy to z Piaseczna co dzień zbiera od nich haracz.Do tego zarząd gminy w Lesznowoli zamiast opodatkować triade to zezwala im na handel.Handel na dużą skale przemyconymi produktami Made in China w najgorszym gatunku.Te produkty są łatwopalne jak benzyna.Co mieliśmy okazję już dwa razy oglądać jak się hale zapaliły(pewno same!!).Ci ludzie nigdy się nie zasymilują z Polakami.Oni mają swoje ChinaTown ze swoimi prawami(triady zarządzają wszystkim i wszystkimi).I dzięki temu są mało widoczni.Teoretycznie nikomu nic złego nie robią i nawet nie chcą jak Turcy czy Pakistańczycy jechać dalej do normalnej europy pracować.Badziew i struktury mafijne w Polsce im pasują jak ulał.Amen.
  15 kwi 14 19:18 | ocena: 100%
  http://biznes.onet.pl/forum/z-afganistanu-do-polski-nielegalni-imigranci-walcz,1145224,4,czytaj-popularne.html

 10. Wieś Rządzi Światem said

  [Prośba o przeniesienie] Komentarz 9 miał być tu: https://marucha.wordpress.com/2017/04/23/imigranci-zaatakowali-szkole-w-coniewie/

Sorry, the comment form is closed at this time.