Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Ukraina nie jest buforem – wręcz przeciwnie – to wzmacniacz i rozsadnik destabilizacji!

Posted by Marucha w dniu 2017-04-24 (Poniedziałek)

W retoryce politycznej i około politycznej od dość dawna, bo jeszcze z okresu tzw. pomarańczowej rewolucji na Ukrainie – pokutuje teza o Ukrainie, jako buforze, który oddziela Rosje od Europy/Polski. Jest to w generalnym ujęciu pokłosie przeklętej idei jagiellońskiej, która za sprawą emigracji w Paryżu od lat zaczadza umysły niektórych Polaków.

Równolegle jest to istotny motyw retoryki ukraińskiej propagandy nacjonalistycznej i innych ośrodków zbliżonych do tamtejszych postrewolucyjnych władz.

Obecnie to już jest bardziej łabędzi śpiew, niż nawet propaganda, ponieważ ze zbyt dużą regularnością – prawie za każdym razem jak Ukraina prosiła się o pieniądze na Zachodzie, to na Wschodzie regularnie nasilano walki.

Już chyba nikt nie wierzy w to, że Ukraina toczy wojnę z Rosją, chyba nie wierzą w to nawet Amerykanie latający w kosmos z Rosjanami? Sankcje nie mają żadnego politycznego i gospodarczego sensu, są pomijane i służą głównie oddalaniu Rosji od Europy, co nie jest na rękę USA, ponieważ Rosja w ten sposób przekierowuje swój potencjał w stronę Chin.

Nie potrzeba większego dowodu na geostrategiczną głupotę sankcji i odwrotność skutków tak krótkowzrocznej, łamiącej prawo międzynarodowe i po prostu głupiej polityki.

Na Ukrainie jest istotny problem z terrorem, prześladowani są ludzie za to, że mówią po rosyjsku i/lub mają poglądy odpowiadające programowi dawnej Partii Regionów. Obiektywna prasa w zasadzie nie istnieje, nie ma czegoś takiego jak wolność mediów. Nie da się obiektywnie powiedzieć, że toczy się wojna domowa – przeciwników nowego rządu z jego siłami ekspedycyjnymi, które przeprowadzają często bardzo brutalną pacyfikację regionu.

Dorabianie do tego rosyjskich łatek jest po prostu naiwnym idiotyzmem, ponieważ większość ukraińskich oligarchów z panem Prezydentem Poroszenką na czele – ma biznesy w Rosji, które funkcjonują i trwa wymiana handlowa.

Jaką trzeba posługiwać się logiką, żeby handlować z Rosją i tam inwestować jako biznesmen, a równolegle jako Prezydent mówić o stanie wojny między państwami?

Rozumienie ukraińskiego kryzysu przekracza wszelkie formuły racjonalności. Obecnie zaczynają się tam ataki na organizacje międzynarodowe działające w terenie i monitorujące ten dramat, jest to nowy standard pokazujący już chyba ostatnie stadium kryzysu.

Suma sprzeczności ukraińskiej polityki opartej na oligarchach i ich atawistycznych dążeniach, to chaos i jeden wielki deficyt wszystkiego, poza nienawiścią, tej dzisiaj na Ukrainie nie brakuje – pamiętamy tragedię Odessy z 2 maja 2014 roku. Ten akt ludobójstwa ludności rosyjskojęzycznej kładzie się długim cieniem na ukraińskiej rewolucji, pokazując jej brutalne nacjonalistyczne i szowinistyczne oblicze.

W tym kontekście Ukraina nie jest buforem – wręcz przeciwnie – to wzmacniacz i rozsadnik destabilizacji! To, co zrobiono z tym krajem powinno znaleźć dwój epilog na sali rozpraw przed międzynarodowym trybunałem, podobnie jak w Norymberdze.
[Wzmacniaczem i rozsadnikiem destabilizacji był – JAK ZAWSZE! – najbardziej bandycki kraj na świecie: USRael – admin]

Cierpienia mieszkańców Donbasu, nie mogą być zapomniane, sprawcy i architekci tych zbrodni nie mogą być bezkarni. Miliony cierpiących ludzi, wymagają sprawiedliwości, to jak okłamano, wykorzystano i skłócono mieszkańców Ukrainy, to czyste zło. Do tego dochodzi jeszcze wyzysk ekonomiczny, albowiem skala złodziejstwa jakie jest na Ukrainie wszechobecne, cofnęła Ukrainę ekonomicznie do lat 90-tych, chociaż w ogóle trzeba być sceptycznym, czy one np. na prowincji się w ogóle skończyły?

Destabilizacja jaka dokonała się na Ukrainie jest nieodwracalna, rozpad tego kraju jest bardzo prawdopodobny. Oznacza to jeszcze większe cierpienia ludzi oraz zagrożenie w regionie, ponieważ destabilizacja postępuje. Wystarczy popatrzeć nawet na skalę przemytu przez granicę, to już jest poważny problem, który wymaga uporządkowania.

Ponownie należy apelować o wszelką pomoc dla cierpiących mieszkańców Ukrainy, w tym ze szczególnym uwzględnieniem – uświęconej męczeństwem ludności Donbasu i jego bohaterskich obrońców. Trzeba tym ludziom pomóc, ponieważ skala ich nieszczęścia jest hańbą dla nas wszystkich.

Już tak na marginesie, to wypadałoby się zapytać Ukraińców, czy chcieli być buforem czegokolwiek…

Krakauer
https://obserwatorpolityczny.pl

Komentarzy 10 to “Ukraina nie jest buforem – wręcz przeciwnie – to wzmacniacz i rozsadnik destabilizacji!”

 1. Władek said

  Ukraina podobnie jak niegdyś Chazaria to cywilizacyjne szambo które musi wysadzić raz na jakiś czas. By obryzgać wszystkich nagromadzonymi przez lata fekaliami.

  A najbardziej chlapnie na dobrych wujków z POLIN.

 2. Boydar said

  Za jedyną warstwę buforową należy przyjąć dziesięć centymetrów ukraińskiego wapna, niegaszonego naturalnie.

 3. revers said

  Wlasnie jednego anglika z OBWE nie zlozyli po wbuchu miny pod samochodem, dwoch ciezko rannych, bufor ze nawet obserwowac ich nie mozna, bo jak nie mina, to pocisk z czogu lub mozdzierza, ukrainska rakieta lub siekiera.

 4. NICK said

  Autorze.
  Jak Pan definiuje Ukraińca, hm?

 5. "ukraina" to SZTUCZNY twór teraz ROZKRADNIĘTY przez ZŁODZEJI żydowskich, niemieckich i USizraela! said

  Faktycznie to NIE wiadomo do DZISIAJ, co to w ogóle jest ta „ukraina” i w jakich jest granicach, dlatego z tego POWODU ona NIE może być przyjęta do UE, a tym bardziej NIE może być przyjęta do NATO, gdyż to PODWAŻY powagę PRAWNĄ oraz autorytet tych instytucji międzynarodowych !!!

  Faktycznie to SZTUCZNA „ukraina” NIE istnieje wg. prawa międzynarodowego i NIE wiadomo jakie ma granice!

  Przecież ten ZŁODZIEJ i ZABIJAKA żydoski Poroszenko vel Valcman UDAJACY „prezydenta” to autentycznie zbankrutowany ekonomicznie oraz politycznie UZURPATOR rasistowski ne-banderowiec UPA, który jeździ po świcie opowiada brednie, zmyśla coraz to nowe kłamstwa na bazie których WYŁUDZA pieniądze od FRAJERÓW.

  Żyd z Kijowa o nazwisku Poroszenko vel Valcman faktycznie to NIE legalny krwawy gangster UZURPATOR wylansowany za $5 miliardów ukradzionych amerykańskiemu podatnikowi przez żyd-neokonów waszyngtońskich i zapyziałych oszołomów LEWACKICH z Brukseli/Berlina.

  „Ukraine Crisis: Mythical Bandera’s followers, OUN-UPA, Waffen-SS Galizien [Banderovites exposed]” :

  7 kwietnia 2014 roku Sekretarz Generalny ONZ Ban Ki-moon na forum Zgromadzenia Ogulnego ONZ-u wygłosił oświadczenie:

  ‚ Do porządku obrad na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa ONZ została wniesiona kwestia sporu Ukrainy i Rosji w sprawie przynależności Krymu do Ukrainy. Rada Bezpieczeństwa ONZ po przebadaniu tego sporu ogłasza następujące oświadczenie .’ :

  „. . .Ukraina do dnia dzisiejszego nie zarejestrowała swoich granic jeszcze od dnia 25 grudnia 1991 roku. W ONZ nie zostały przedstawione oficjalne dokumenty zgodnie z wymogami Karty Narodów Zjednoczonych (art. 102 KNZ) w sprawie zarejestrowania granic Ukrainy, jako suwerennego państwa.
  Z tego powodu Rada Bezpieczeństwa ONZ orzeka, że żadnych naruszeń prawa przez Rosję wobec Ukrainy NIE było i nie może być, gdyż wg. OBOWIĄZUJĄCEGO obecnie Prawa Międzynarodowego terytorium Ukrainy dalej jest okręgiem administracyjnym Rosji jako spadkobiercy ZSRR.
  Zgodnie z wymogami WNP oraz obowiązującego Prawa Międzynarodowego powstałe nowe państwo MUSI mieć RATYFIKOWANE granice w ramach porozumień DWU-stronnych ze WSZYSTKIMI sąsiadującymi państwami.

  Tak, więc, nie można nikogo obwiniać o separatyzm i przymusową zmianę integralności granic Ukrainy. W ramach Prawa Międzynarodowego kraj ten po prostu NIE MA oficjalnie zatwierdzonej granicy zgodnie z wymogami Karty Narodów Zjednoczonych tzn. że formalnie NIE istnieje.

  Aby rozwiązać ten problem, Ukraina MUSI dokonać DEMARKACJI granic ze WSZYSTKIMI państwami SĄSIADUJACYMI przy obowiązkowej zgodzie państw granicznych, w tym Rosji. Wszystko powinno być udokumentowane i PODPISANE przez wszystkie rządy państw granicznych, uczestniczące w umowie. Unia Europejska wyraziła ogromne pragnienie dopomożenia Ukrainie w tak ważnej kwestii i podjęła decyzję o udzieleniu pomocy technicznej. . .”

  W lutym 2014 roku 90% całego personelu w tzw. „wojsku ukraińskim” razem z szeregowcami ZDEZERTEOWAŁO absolutnie NIE identyfikując się z tą SZTUCZNĄ teoretyczną „ukrainą”..
  Faktycznie 90% całej populacji na Wschód od rzeki Dniepr to autentyczni etniczni Rosjanie deklarujący otwarcie Rosyjska narodowość.
  Na Zachód od rzeki Dniepr do polskiej i wegierskiej „granicy” jest zamieszkała w 70% przez na SIŁĘ z przemocą fizyczna ukranizowanych Polaków, Węgrów, Mołdawów, Czechów i inne narodowości.

  Od lutego 2014 z tej SZTUCZNEJ teoretycznej „ukrainy” z bliżej NIE zdefiniowanymi granicami UCIEKŁO do Polski minimum 2 miliony byłych obywateli tzw. „ukrainy”. Do Rosji też uciekło minimum ok 4.5 miliona, a do zachodniej Europy ok. 6 milionów. W południowej części tzw. „ukrainy” ok. 3 miliony byłych tzw. obywateli „ukrainy” otrzymało obywatelstwo Węgier , gdyż całe południowe Zakarpacie to FAKTYCZNIE terytoria Węgier zrabowane Węgrom przez Stalina.

  Za ukraińców podają się JEDYNIE neo-naziści z pokoleń morderów neo-banderowców UPA, naziole z bandyckiej przestępczej mafii o nazwie „prawy sektor” i „swoboda” którzy PODPŁACENI $5 miliardami przez agentów amerykańskich zorganizowali KRWAWY tzw. „majdan kijowski” w lutym 2014 roku wspierany przez żydowskie służby specjalne Mosad i CIA co pozwoliło przejąć władzę Kijowie żydom i złodzejom oligarchnym wspieranym przez żydo-neokonów waszyngtońskich.

  Ukraina to zupełnie SZTUCZNY twór, którego faktycznie NIE ma, gdyż tych z tzw. „ukrainców” neo-banderowców jest kilkadziesiąt tysięcy, którzy są obecnie w zupełnej ROZSYPCE z pośród, których wielu się też podaje w środowiskach żydowskich, że są ŻYDAMI.

  Najbardziej DESTRUKCYJNIE oraz zrobiła największe SZKODY tej SZTUCZNEJ „ukrainę” po 1991 roku do dzisiaj wyrządziła tzw. „ZAGRANICZNA diaspora ukrainska” zwłaszcza ta zamieszkała w Kanadzie i USA, która jest w prostej linii potomkami ludobójców banderowców UPA i OUN, którzy ZBEGLI do Kanady i USA aby nie ponieść odpowiedzialności prawnej, którzy byli w członkami niemiecko-ukraińskiej formacji Waffen SS Galizien:

 6. Amerykańskie, Niemieckie, Żydowskie korporacje WYKUPILI za grosze już ponad 6 milionów ha "ukrainskiej" ziemi said

  Amerykańscy własciciele korporacji WYKUPILI za grosze (tzn. za centy!) już ponad 6 miliona hektarów NAJBARDZIEJ wartościowych obszrów ziemi na Ukrainie od kwietnia 2014 do dzisiaj, po krwawym ZAMACHU politycznym w Kijowie.

  Oczywiście ta ziemia została WYKUPIONA poprzez podstawione spółki duńskie, holenderskie, francuskie, czy niemieckie.

  Jedyne co ma wartość STAŁĄ, jest POSIADANIE ziemi lub przemysłowego majątku, której Rosja na tzw. „ukrainie” nie wykupywała za pomocą żydo-rosyjskich oligarchów grasujących w Rosji lub w III RP.
  Ten brak zainteresowania wykupywania ziemi w byłej „ukrainie” przez polskich lub rosyjskich obywateli należy uznać za BŁĄD lub brak WIARY handlowej w legalność dokonywania takich transakcji z tą obecną tymczasową „administracją państwową ukrainy” która nie jest wiarodajna lecz zwykłą bandą oszustów i złodzieji, która do tej pory nie zaprowadziła prawnych uregulowań prawnych, nie prowadzi notarialnych księg wieczystych z adnotacjami kto był i jest teraz faktycznie posiadaczem ziemi lub trwałego majątku znajdującego się na tej ziemi.

  Awanturnicy neo-banderowcy oraz żydo-ukrainscy bezkarni oligarchowie na ukrainie opłaceni przez żydowskich neokonów z Waszyngtonu, wygenerowali celowo krwawy konflikt społeczny na tzw. „ukarinie” aby ją IDENTYCZNIE okraść jak zagraniczni oligarchowie okradli Polaków po 1990 roku i dalej grasują do dzisiaj WYDZIERAJĄC wybiedniałym Polakom ich majątek.

  Polacy którzy jeszcze się nie otrzęśli z żydo-bolszewizmu, jeszcze się nie dorobili, a ci „dobrodzieje” co NIBY pomagają z zagranicy BRUTALNIE wykorzystali ten układ, że w tej chwili Polacy czy ukraincy są dalej biedni, NIE byli w stanie wykupić byłej „państwowej” polskiej ziemi dla, która wcześ niej była państwowym majątkiem.

  To nie Putin lecz drapieżcy z ZACHODU za pomocą PODPŁACONEJ przez nich łapówkami „polskiej władzy żydo-mafijnej III RP” warszawki wykupili za BEZCEN, za grosze polski PRZEMYSŁ i całą ziemię, która była własnością byłych PGR-ów (Państwowych Gospodarstwa Rolnych) w województwach słupskim, koszalińskim, szczecińskim, czy zielonogórskim, a ta ziemia po 2000 roku przeszła na własność ZAGRANICZNYCH spekulantów.

  To NIE Putin jest wrogiem Polaków czy Ukranców lecz żydo-masoni z NEOKONAMI z Waszyngtonu, którzy w 100% podporządkowali sobie tzw. „polskie” elity rządzące „warszawki” czy tych PRZEKUPIONYCH neo-banderowców złodzieji obecnie grasujących w Kijowie czy tej „ukrainie”.

  Praktycznie proszę zauważyć pewną „PRAWIDŁOWOŚĆ”, że do momentu kiedy pojawiły się w tych regionach wpływy żydo-neokonów waszyngtonskich lub nawet formalne odziały zabijaków US Army POZORUJACE jako tzw, „siły pokojowe” to natychmiast zaczynały WYBUCHAĆ wszelkiego rodzaju KRWAWE konflikty na różnym tle w Europie Wschodniej.
  Identycznie było i jest na Bliskim Wschodzie i dosłownie WSZĘDZIE gdzie się pojawi ludobójcze US Military.

  Przecież do zamieszek w Kurdystanie i Turcji dochodziło ZAWSZE po akcjach CIA. Identycznie też wybuchały KONFLIKTY na Ukrainie miedzy PODPUSZCZONYMI przez amerykańców Ukraińcami i Ruskimi, gdy tam zaczęły GRASOWAĆ niemieckie BND i amerykańskie CIA celowo konfliktujące te narody.

  IDENTYCZNIE było na Bałkanach w byłej Jugosławii, gdy tam zaczęły grasować agentury bandytów BND, Mosad, CIA których celem było wygenerowania wszelkiej maści poważnych KRWAYCH konfliktów, począwszy na tle narodowym, religijnych … itp których przed tem NIE było na tamtym terenie !

  Podobnie tzw . ICIS został SFINANSOWANY i stworzony przez CIA, Mosad, służby wywiadu francuskiego lub ostatnio bardzo agresywnych CHCIWYCH szejków z Arabii Saudyjskiej.

  W poprzednich dekadach w Syrii był spokój, aż do momentu kiedy tam sytuację zaczęły destabilizować AGENTURY żydów waszyngtońskich na czele z żydowskim CIA i żydowskiego Mosadu, a agenci Arabii Sudyiskej zaczeły zbroić islamistów sunickich organizując w Syrii aficjalną krwawą rebelię przeciw legalnym władzom Syrii lub Libanu.

  Oligarchicznym bezkarnym złodzejom z UE i USA jak widać jedynie chodziło o to, aby wygenerować garstkę ekstremistów neo-banderowców ukrainskich, aby za ich pomocą maksymalnie skonfliktować z innymi obywatelami zamienionych na „obywateli ukraińskich” Rusyjskiej narodowości, aby na tamtym terenie wygenerować głęboki KRWAWY konflikt angażujący Rosję broniącą zamieszkałych miliony Rosjan na tej tzw. „ukrainie”, która w CAŁOŚCI została sfingowana na historycznie rosyjskich, polskich i węgierskich ziemiach.

  Masońskim imperialistom z Brukseli i Waszyngtonu chodziło o to, aby SKONFLIKTOWAĆ wszystkich zamieszkałych ludzi w Europie Wschodniej, a następnie ich wszystkich CELOWO podporządkować politycznie oraz finansowo, aby ZAGRANICZNY kapitał amerykański, żydowski i niemiecki ich tam wszystkich mógł bez OPORU brutalnie OBRABOWAĆ ze wszystkiego co posiadali.

  Ukraińska „ekonomia”:

 7. […] Tekst wzięty z https://marucha.wordpress.com/2017/04/24/ukraina-nie-jest-buforem-wrecz-przeciwnie-to-wzmacniacz-i-… […]

 8. Ma swoją historię żydowski,bandycki rewolucjonizm.
  Dla stworzenia płaszczyzny ANTYROSYJSKOŚCI służy proces od ŻYDOBOLSZEWIZMU,który przejął w działaniu rosyjskirasizm,do ŻYDOBANDERYZMU,który zintensyfikował militaryzację handlu wojną i pokojem,w ramach trwającej WOJNY O PIENIĄDZ.

 9. Ukrami GRAJĄ i ich juchę "URZYWAJĄ" niemcy, angole i żydo-nekony waszyngtońskie, said

  Ukry to SKOŃCZENI durnie cały czas nimi GRALI niemcy w swoim interesie PRZECIW Rosji i Polsce, a od 30 lat dodatkowo tych TĘPYCH ukrów do swoich GEIER geopolitycznych używają żydo-neokony waszyngtońskie na spółkę z angolami …

  Doszło nawet do tego, że pasożyty chciwcy żydy izraelskie też teraz GRAJĄ tą tanią juchę ukrów też przeciw Ruskim i Polakom, tak te trzy nacje się na wzajem WYŻYNAŁY, na czym zaplanowali skorzystać żydy, aby w centralnej Europie Wschodniej ponownie zorganizowac Hazarię żydowską.

  Imperium angielskie ZAWSZE niszczylo i tlamsilo Słowian czyli Polaków, Ruskich uKrajan.

  „Anglia stoi za mordem w Katyniu?-doc Józef Kossecki” :

  ——
  Ukry to skończeni durnie, ale sterują polskim rządem, jak chcą. Byle mużyk z ambasady może postawić polskie władze na baczność, opierdolić, napluć w twarz i naszczać do zupy.
  Admiin

 10. Boydar said

  Nie Anglia. Żydoszkopskie City. Ustaliłem dwa lata temu z Panem Gajowym, że Anglii jako wyspie z pozostałościami normalnych ludzi darujemy. Anglia była praktycznie pierwszą pożartą ofiarą światowego żydostwa i TENDENCYJNE wskazywanie winnych tam gdzie w rzeczywistości są ofiary to zwykłe squrwysyństwo. A docent Kossecki niech popatrzy w lustro. Tam są same lustra, trudno nie będzie.

Sorry, the comment form is closed at this time.