Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Trump chce obciąć pomoc zagraniczną dla Ukrainy, Białorusi i Polski

Posted by Marucha w dniu 2017-04-25 (wtorek)

[I bardzo dobrze. Mamy w dupie „pomoc” od bandytów, złodziei i lucyferian. Niech w ramach redukcji „pomocy” przede wszystkim zabiorą z Polski swoich żołnierzyków i swoje firmy. I niech się raz na zawsze odp…ą od naszego kraju, skurwiele – admin]

Administracja Donalda Trumpa planuje drastyczne cięcia środków finansowych na pomoc krajom rozwijającym się, w tym dla Ukrainy i Białorusi. W dokumencie budżetowym zaproponowano obcięcie wydatków na pomoc dla Kijowa o blisko 70 proc., a dla Białorusi i Polski – o 100 proc.

Znany portal „Foreign Policy” podał, powołując się na wewnętrzny dokument budżetowy i swoje źródła, że w ramach koncepcji „America first” Donalda Trumpa planuje się drastyczne cięcia środków finansowych na pomoc krajom rozwijającym się, a także scalenie USAID z departamentem stanu.

Środki na te cele w 2018 roku miałyby zostać zmniejszone o ponad 1/3. Ponadto, dokument budżetowy zakłada przekierowanie finansowania z pomocy rozwojowej na program blisko związany z celami natury bezpieczeństwa narodowego. Zawiera również szczegóły, jak administracja Trumpa zamierza zredukować bezpośrednie wsparcie zagraniczne w toku budżetowym 2018.

Ukraińska agencja Unian za “FP” zaznacza, że niektóre znaczne cięcia dotyczą m.in. krajów „uważanych za strategicznie ważne” – w tym Ukrainy. Pomoc zagraniczna na rzecz „wspierania reform politycznych i gospodarczych” może zostać zmniejszona o 68,8 proc. Wcześniej Ukraina otrzymywała z USAID ponad pół mld dol.

Cięcia miałyby dotyczyć również Białorusi. Czołowy opozycjonista białoruski Franak Wiaczorka skarżył się, Amerykanie chcą zlikwidować praktycznie wszelkie środki przeznaczane dla nich [wiadomo, niezależna „opozycja”… – admin].

Podobna sytuacja miałaby dotyczyć również Polski i Czarnogóry. Oba kraje, zgodnie z projektem, całkowicie straciłaby amerykańską pomoc finansową. W przypadku naszego kraju chodzi o 3 mln dol. rocznie.

William Taylor, były ambasador USA na Ukrainie za czasów prezydenta George’a W. Busha podkreśla, że jednym z głównym celów polityki Waszyngtonu względem Kijowa było „zachęcanie do zbliżania się w stronę instytucji europejskich”. Sugerował też, że tak drastyczne cięcia wydatków na rzecz Ukrainy grozi jej zbliżeniem do Rosji.

“Foreign Policy” zwraca uwagę, że ze względu na silną opozycję zarówno ze strony części Demokratów, jak i Republikanów, przeciwko ścinaniu środków na pomoc zagraniczną, Kongres prawdopodobnie nie wyrazi zgody na wszystkie zaproponowane redukcje wydatków.

Jak informowaliśmy wcześniej, Amerykańscy kongresmeni byli zaniepokojeni finansowaniem działalności Sorosa w Europie. M.in. republikański senator Mike Lee z Utah wyraził zaniepokojenie z powodu finansowania działalności Fundacji Open Society Sorosa ze środków USAID (Agencja Stanów Zjednoczonych ds. Rozwoju Międzynarodowego).

Pracownicy biura senatora Lee spotkali się z macedońskimi posłami, którzy przekazali im białą księgę zatytułowaną „Stop Operacjom Sorosa”, według której amerykańskie pieniądze finansowały skrajnie lewackie ruchy w kraju. Sfinansowano nawet macedońskie wydanie podręcznika skrajnego lewaka, Saula Alinsky’ego, „Reguły dla radykałów”.

W odpowiedzi na list senatora Lee, Departament Stanu potwierdził, że od 2002 do chwili obecnej, USAID udzieliło 3 dotacji filii fundacji Sorosa w Macedonii. Między 2012 a 2016 rokiem, 5 milionów dolarów przekazano na rzecz Projektu Społeczeństwa Obywatelskiego, jednego z programów fundacji Sorosa.

Później sześciu członków Senatu USA – Mike Lee, Jim Inhofe, Thom Tillis, Ted Cruz, David Perdue i Bill Cassidy, wysłało list do sekretarza stanu Rexa Tillersona, w którym domagali się sprawdzenia czy działalność George’a Sorosa nie jest nielegalną i szkodliwą ingerencją w politykę suwerennych państw.

Sześciu senatorów wezwało w swym liście odpowiedzialnego za USAID sekretarza stanu do „zbadania wszystkich funduszy związanych z promowaniem demokracji i dobrego rządzenia, przeglądu programów, kont i mnogości amerykańskich podmiotów zajmujących się tego typu aktywnością”.

Przypomnijmy również, że obecny polski ambasador na Ukrainie Jan Piekło w 2005 roku wygrał konkurs na kierowanie międzyrządowym polsko-ukraińsko-amerykańskim projektem PAUCI. Według informacji wiceszefa MSZ Jan Dziedziczaka, zawartej w odpowiedzi na interpelację posła Kukiz’15 Tomasza Rzymkowskiego, projekt ten był finansowany przez USA, a dokładniej przez US AID [U.S. Agency for International Development], zaś administrowany był przez waszyngtońską organizację Freedom House, zajmującą się obroną praw człowieka.

Freedom House miało zaprosić do USA lidera KOD, Mateusza Kijowskiego. W rozmowie z Kresami.pl publicysta Stanisław Michalkiewicz powiedział, że podejrzewa tę organizację o związki z CIA.

Później projekt PAUCI został przekształcony organizację pozarządową – Fundację Współpracy Polsko-Ukraińskiej PAUCI. Wiceminister Dziedziczak zaznaczył, że to właśnie działalność w ramach PAUCI była główną przesłanką za powołaniem Piekły na stanowisko ambasadora na Ukrainie.

 

“Foreign Policy” / Unian / Kresy.pl
http://kresy.pl

Podajcie mi ludzie jakiś przykład kraju, który dobrze wyszedł na amerykańskiej „pomocy” – z wyjątkiem posthitlerowskich Niemiec.
Admin

Komentarzy 31 to “Trump chce obciąć pomoc zagraniczną dla Ukrainy, Białorusi i Polski”

 1. Antares said

  Na pewno chodzi o 3 mln USA? Bo jeżeli tyle to zastanawiam się na co mogą być wydatkowanie, może np. na szkody spowodowane przez super kierowców z niezwyciężonej US ramy 🙂 . No tak, prawdziwą pomoc liczną w setkach mld zgarnia tylko ten żydowski wampir na bliskim wschodzie, którą dostaje od żydowskich skurwieli z białego domu.

  ——
  Jaka by nie była… nie brać darów od złodziei i bandytów. Bo się stajesz taki sam, jak oni.
  Brawo Trump, chociaż tym razem.
  Admin

 2. snag said

  Po kiego im Ukraina skoro mają na posyłki największego frajera jakiego ziemia kiedykolwiek nosiła co to co drugi to bohater i pierwszy w szeregu o ‚wolnosc nasza i wasza’ 😉 ,…

 3. konfuzjusz said

  Czy to jest pomoc, czy to raczej taka pomoc jak za Gierka, z sutym oprocentowaniem?

  Bo demagodzy mają doktoraty w żonglerce sowem.

  Czy tak, czy tak, lepiej żeby mi zawdzięczano niżbym ja miał zawdzięczać.

 4. Zerohero said

  Nie chce mi się nawet czytać. Setki artykułów, spotów, urywków w wiadomościach sprowadzonych do powtarzania kłamstwa 1000 razy: Polska otrzymuje rzekomo jakąś pomoc. Nagle po tysiącach latach historii powstało Imperium Dobra które pomaga na lewo i prawo. Jestem wzruszony.

 5. makry said

  Panie Adminie! Jest kraj, ktöry na amerykanskiej pomocy niezle sie tuczy. To Israel.

  A no tak… jeśli tę kupę łajna, niezdolną do samodzielnego bytowania przez czas dłuższy, niż pół roku, uznać za kraj.
  Admin

 6. kail1410 said

  Pan Gajowy jest rozrzutny. Przecież i tak zrobimy wszystko o co nas „poproszą”, więc brać co dają. A jeśli chodzi o tą zawrotną sumę 3 mln dol., to jest to kolejny dowód na to, że Ameryką faktycznie rządzą żydzi.

 7. Rymem w łeb said

  Z biedy wtedy
  zamienimy Trampka
  na chińskie pepegi

 8. andzia said

  Ciekawa jestem do kogo te środki w Polsce były kierowane. Coś mi się wydaje, że do rozmaitych organizacji „otwartych” na obronę rozmaitych
  praw mniejszości i inne cele, że tak się wyrażę internacjonalne. Także te współfinansowane przez Sorosa.

 9. antonio said

  BRAWO ADMINIE !!!!!!!! BRAWO !!!!! Niech sie od nas katolickiego narodu odp…………. lucyferianie !!!!!!!!

 10. AlexSailor said

  ” Czołowy opozycjonista białoruski Franak Wiaczorka skarżył się, Amerykanie chcą zlikwidować praktycznie wszelkie środki przeznaczane dla nich [wiadomo, niezależna „opozycja”… – admin]”

  Ale jaja, sami się przyznają, że są zagraniczną agenturą.

  „W przypadku naszego kraju chodzi o 3 mln dol. rocznie.”
  To jest po 8 centów (słonie osiem) na Polaka.
  Żenada.
  Myślę, że się nie załamiemy gospodarczo.
  No i ciekawe na co szły te środki do tej pory, bo możemy się mocno zdziwić.

  ” 5 milionów dolarów przekazano na rzecz Projektu Społeczeństwa Obywatelskiego, jednego z programów fundacji Sorosa.”

  Ale jaja, to tylko jedna fundacja, jednego człowieka, która dostała tyle niemal co Polska w ciągu dwóch lat.
  Polska, sojusznik, prowadząca dwie co najmniej wojny imperialne w wyłącznym interesie USA ze szkodą dla własnych interesów, Polska – praktycznie „państwo frontowe” w nagonce na Rosję, która straciła dziesiątki miliardów rocznie z tego tytułu, Polska uczestnicząca w innych awanturach, między innymi w Gruzji, Jugosławii, ale też na Bliskim Wschodzie (F16), Polska kupująca amerykański sprzęt wojskowy, Polska pozwalająca zrobić z siebie tarczę dla Stanów.

  Ale jaja.

 11. revers said

  A Nordstream2 dokonczy dziela Balcerowicza i Bolkow
  http://reporters.pl/7072/zachodni-przyjaciele-polski-zakladaja-nam-gazowy-stryczek/

 12. snag said

  Sorry senor Alex ale muszę cię rozczarować 😉 ,…

  Q:
  How much money does the U.S. give to Poland?
  A:
  The U.S. Government gave a total of $107,614 to Poland in 2015.

  http://us-foreign-aid.insidegov.com/q/140/1590/How-much-money-does-the-U-S-give-to-Poland

 13. Dziadzius said

  Ta amerykanska pomoc dla Polski tak jak histroycznie dla wielu innych kraji [filipiny – wietnam-kuba] byla tak samo gesta bo niby dochodzila do „czubka” rzadu ale nigdy nie doplynela do „dolu” ludzi– to jak jej nie bedzie to i tak nikt nie zauwazy.

 14. RomanK said

  Porownajcie 3mln „dlapolski”:-)))) tym ,ktorzy kupili za 4mld zlom latajacy….i inne zlomowisko….
  I przestancie sie wyglupiac..please…..
  Pomoce:-)))) dlabialorusi:-))))dlapolski:-))))dlaukrainy:-)))))sa tak tym krajom potrzebne- jak dziwce dzieciatko:-))))

 15. Polska powinna być wolna od bandyckich wpływów stron walczących ze sobą w WOJNIE O PIENIĄDZ.
  Jest i problem wewnętrzny to jest ANTYPOLONIZMU kreowanego przez STRONNICTWA RUSKIE.PRUSKIE i rosnące na znaczeniu AMERYKAŃSKO-ŻYDOWSKIE.
  Nakazem chwili jest przyjęcie strategii wobec ŻYDOWSKIEJ EWOLUCYJNIE UKSZTAŁTOWANEJ STRATEGII GRUPOWEJ,którą opisał Kevin MacDonald w KULTURA KRYTYKI.

 16. maniek said

  …trzaby moze pogadac tera z niejakim millerem …kwasniewskim – co brali w łape za „talibów” – niech dofinansowywują swoich „szefuf”…
  mowa nienawisci w izrahellu – i nikt za to nie siedzi?

  cyt…
  Okrucieństwo wojsk Izraelskich wobec ludności Palestyńskiej nie zna granic. Niestety media głównego nurtu milczą, gdyż krytyka wobec tego państwa nie jest mile widziana przez rządzących. Na „fejsbukowym” profilu portalu NonTelevisedTruth.com zamieszczony został post z filmikiem i opisem na temat palestyńskich dzieci chowanych żywcem przez IDF (Israel Defense Forces).

  https://www.nwo.report/nwo/palestynskie-dzieci-pochowane-zywcem-israel-defense-forces.html

 17. Zbyszko said

  Panie Gajowy, czy posthitlerowskie Niemcy wyszły do dobrze na „pomocy” (a raczej kolonialnym wykupieniu) Niemiec? Może, parę pokoleń NIemców skorzystało na propagandowym nadmuchaniu gospodarczym Niemiec, by takie kraje jak Polska marzyły o takim „dobrobycie” i dążyły do przekształcenia swoich krajów na „wzór niemiecki”, ale kto ostatecznie wyszedł w tym wyścigu do szatana na swoje? Na razie Polską jeszcze jako tako się trzyma, aczkolwiek amerykański szatana bardzo juz rozpustą atakuje. Zobaczymy kto w tej walce wygra.

  ——
  No cóż, Niemcy mają najpotężniejszą gospodarkę w Europie i na dobrą sprawę rządzą Unią Europejską (wspólnie z żydami, od których nieraz trudno ich odróżnić).
  A jak „Polska się trzyma”, to nie chcę mnówić, bo już chyba wyczerpałem normę przekleństw i wulgaryzmów na ten tydzień…
  Admin

 18. maniek said

  …płacimy tez – Żydom emerytury w wysokości 100 euro…i ciągle im mało – wiecznie chcą…

  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/guardian-donosi-o-raporcie-ktory-oskarza-polske-o-brak-zwrotu-mienia-ofiar-holokaustu

  [video src="https://s1.webmshare.com/vONw3.webm" /]

  https://treborok.wordpress.com/prawda-o-szwajcarii-syjonizmie-zydach-i-hitlerze/#jp-carousel-13125

  cyt…

  Znana jest dokładna liczba Żydów zmarłych i zabitych w największym nazistowskim obozie koncentracyjnym Auschwitz (Oświęcim) – 38.031 osób!

  https://treborok.wordpress.com/prawda-o-szwajcarii-syjonizmie-zydach-i-hitlerze/

 19. Grzesiek said

  3 mld chyba? Nie ma tam pomyłek?

 20. Marcin said

  3mln? Imperium Dobra odcina Polin od funduszy Na waciki. Nie wiem czy mam sie smiac czy płakać? Takie 3 mln to na bratniej Ukrainie rozplywa sie w tydzień czasu.

 21. Isreal said

  [I bardzo dobrze. …..

  możemy pomarzyć, że przestana „pomagać”………..

  pasożyd musi mieć żywiciela….

 22. Władek said

  Nie ma się co cieszyć. Banderowski reżim PiS sięgnie do kieszeni Polaków.

 23. Siekiera_Motyka said

  „Podobna sytuacja miałaby dotyczyć również Polski i Czarnogóry. Oba kraje, zgodnie z projektem, całkowicie straciłaby amerykańską pomoc finansową. W przypadku naszego kraju chodzi o 3 mln dol. rocznie.”

  Trudno mi uwierzyć że nam COŚ dawali !!!

 24. Marucha said

  Re 23:
  Bez trudu można się domyślić, komu i na co dawali te napiwki.
  Boże chroń nas przed pomocą Anglosasów i Germanów.

 25. peacelover said

  To bardzo dobrze, ze sie pokazuje takie filmiki jak pan Maniek (nr 16) ! …i …demaskuje sie
  „swiety” narod israhella …

  Oni juz od liku tysiecy lat sami pracuja nad swiatowym projektem kompletnej ich wlasnej likwidacji.

  Na razie maja swoja V kolumne w USA i w kazdym rzadzie Europy !! …ale to sie skonczy !!!
  I przyjdzie odpowiedziec za kazda zbrodnie ,… za wymordowanie 66 mln Rosjan ,.. za zbrodnie komunizmu.
  za swoja pasozytnicza filozofie,…za kretactwo i innne szkody wyrzadzone ludzkosci !!!!

  …I nie pomoze nic ani nikt !!!!!!!!!!!!

 26. Pinxit said

  To jest wszystko nie bardzo dokladnie poowijane w bawelne.
  Trump robi oszczednosci, bo za zaoszczedzone w ten sposob pieniadze poprosi/zmusi Meksyk, zeby zamiast na murek graniczny zrzucil sciepe i dolozyl na walace sie mosty w USA

  Teraz wdzieczni Polacy, Ukraincy, Bialorusiny zacisna pasa i pomoga Stanom sie jakos odbic od pilki bo:

  W USA przyrost ekonomiczny wynosi 0% [ZERO%]

  U.S. Economic Growth Nearly 0% as Real Estate Price Index Reaches ALL TIME RECORD HIGH! – InvestmentWatch

  http://investmentwatchblog.com/u-s-economic-growth-nearly-0-as-real-estate-price-index-reaches-all-time-record-high/

  USA ma juz szalony dlug przez zo, ze pomaga Polsce i Ukrainie:

  20 trylionow dlugu:
  20 Trillion in Debt – Where Are Fitch, Moodys, Standard and Poors – InvestmentWatch

  http://investmentwatchblog.com/20-trillion-in-debt-where-are-fitch-moodys-standard-and-poors/

  No i przez to ze USA buduje inne narody i pomaga w budowaniu nowoczesnej infrastrukturze Libii, Irakowi , Serbii, Afganistanie – to zaniedbala wlasna:
  Mianowicie, wali sie infrastruktura w najwiekszej demokracji swiata i pierwszej ekonomii na swiecie:

  – Stowarzyszenie amerykanskich budowniczych drog i transportu bardzo sie martwi, ze 56 tysiecy mostow w Stanach Zjednoczonych praktycznie grozi zawaleniem.
  Co gorsze, po tych mostach CODZIENNIE przejezdza 185 milionow pojazdow.
  – co czwarty most ma ponad 50 lat i nigdy nie mial nawet przegladu technicznego
  – zadne lotnisko w USA nie miesci sie w pierwszej grupie 25 lotnisk o swiatowym standardzie
  – Przecietny wiek amerykanskiej tamy/ zapory wodnej wynosi 52 lata
  – Zupelnie niedawno Amerykanski Zwiazek Inzynierow Budowlanych stwierdzil, ze infrastruktura w USA ma kategorie D! (ale z plusem)
  – Zatory i korki na drogach przelotowych kosztuja rocznie 101 miliardow dolarow rocznie w stracie paliwa i czasu.
  – Wydzial Transportu ostrzega, ze 2/3 drog w Stanach potrzebuja natychmiastowego remontu
  – zeby naprawic wszystkie drogi i mosty potrzebne jest natychmiast 808 miliardow dolarow
  – federalne wydatki na infrastrukture zmniejszyly sie o 9% w ciagu ostaniej dekady
  – Bloomberg podaje, ze w 2025 roku wymagane koszty na infrastrukture beda wybosic 3.9 TRYLIONA dolarow.

  Ameryka sie wali, podobnie jak i jej infrastruktura:
  America Too Broke to Fix Crumbling Infrastructure? „Bridges, Roads, Airports In Long Term Collapse”

  http://www.shtfplan.com/emergency-preparedness/america-too-broke-to-fix-crumbling-infrastructure-bridges-roads-airports-in-long-term-collapse_02172017

 27. Pinxit said

  Do powyzszego wpisu z moderatorem dodam tylko, ze niestety, Polske tez czekaja wydatki.
  Mianowicie:

  ESLI uważa, że Polska powinna wprowadzić nadzwyczajne prawa w kwestii zwrotu mienia Żydom – Wolna Polska – Wiadomości

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/esli-uwaza-ze-polska-wprowadzic-nadzwyczajne-prawa-kwestii-zwrotu-mienia-zydom-2017-04

 28. NICK said

  Dokładnie!
  P. RomanK. (14).

 29. Zbyszko said

  Siekiera_Motyka @23 i Marucha @24… te 3mld dolarów, to inwestycja pod przejęcie polskich ziem, wyjątkowo bogatych w surowce, także np w metale ziem rzadkich, które na pniu w każdej ilości kupią Chiny (stąd także idea Jedwabnego Szlagu). Dlatego poprzednia ekipa (za jakiś procent z tych 3mld, do swoich kieszeni) rozpoczęła podatkami, proces niszczenia Polskich Lasów Państwowych. W konsekwencji „konieczna” prywatyzacja tych lasów, spowoduje najpierw rozszabrowanie naszych pięknych lasów (m.in na wiórki do elektrowni, które muszą te wiórki kupić, bo tak każe Unia) na niespotykaną dotąd skalę, by dobrać się do tych surowców które pod tymi lasami się znajdują.
  Lud tubylczy masowo gromadzący się na codziennych rytuałach bezmyślnego chodzenia po galeriach handlowych, nawet tego nie zauważy, bo i tak już od dawna, stać go tylko na kawę bez cukru w jednej z galeryjnych kawiarenek, do czego przywykł. Zresztą i tak nic więcej mu do szczęścia nie jest potrzebne.

 30. Archer said

  @ Admin

  Oprócz posthitlerowskich Niemiec, jeszcze dobrze wyszła Korea Południowa, jako przeciwwaga dla komunizmu. Ale wtedy trwała zimna wojna, rywalizacja mocarstw, i jeszcze nie było „politycznej poprawności”, ani żadnych „organizacji” Sorosa mających doprowadzić kraje mniej wartościowe do stanu bezbronności.

  Zgoda, ekonomicznie nie wyszła najgorzej.
  Admin

 31. Sowa said

  „W przypadku naszego kraju chodzi o 3 mln dol. rocznie.”

  Grosze. Więcej polski budżet wydaje na waciki dla osłów w knesejmie.

Sorry, the comment form is closed at this time.