Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Wolne tematy (40 – 2017)

Posted by Marucha w dniu 2017-04-25 (wtorek)

Co się stało z Sumeryjczykami? Egipcjanami? Etruskami? A nawet z potężnym Imperium Rzymskim?
Nie ma ich.
Czy ktoś nam zagwarantował, że taki sam los nie czeka Polaków? Zwłaszcza, że robimy wszystko, aby się jak najprędzej spełnił, obojętni na przestrogi, spragnieni fałszywych pochwał wrogów…

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2017/04/22/wolne-tematy-39-2017/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2017/04/30/wolne-tematy-41-2017/

Gajowy Marucha

Komentarze 243 to “Wolne tematy (40 – 2017)”

 1. Boydar said

  To dobrze, bo zrozumiałem że tylko rolnik.

 2. CasualNR said

  Narzuca się siłą rzeczy pytanie, kto w Polsce, będącej krajem w 90% katolickim, był w czasie tak paraliżującej wszelką działalność wojny szczególnie zainteresowany w prowadzeniu akcji antypapieskiej? Kto był na tyle silny i zasobny, by w tak trudnych, warunkach móc katolickiemu społeczeństwu Polski narzucić w pełni negatywny pogląd i w pełni negatywną postawę do osoby Piusa XII?
  Znany ze swych studiów nad zagadnieniami polskimi o. Angelo Martini T.J. ujmuje wyniki swych badań tyczących się tego właśnie problemu w stwierdzeniu:
  Un’abile propaganda delia polizia tedesca e 1’interesse di circoli anticlericali tra gli stessi polacchi agirono contemporaneamente nello stesso senso per screditare la Chiesa e il Papa, dipingendoli consenzienti col regime hitleriano. (Sprytna, zręczna propaganda policji niemieckiej i interes kół antyklerykalnych wśród samych Polaków działały równocześnie w tej samej myśli, ażeby zdyskredytować Kościół i Papieża, przedstawiając ich jako zgadzających się z rządem hitlerowskim.)
  Ze strony polskiej dochodzi do pokrewnego wniosku ksiądz prałat Stanisław Bełch. Przebadawszy dostępne mu źródła i materiały tyczące się akcji antypapieskiej prowadzonej przez szereg środowisk polskich w Londynie, stwierdza:
  Za przemilczenie stanowiska Papieża w stosunku do Polski i do Aliantów, jeśli chodzi o kraj — winę ponoszą Niemcy i ich alianci, tj. polskie czynniki bezbożne i antykościelne (co na jedno wychodzi). Ci sami też winni są dwu dalszych akcji: antypapieskiej i za kościołem „narodowym” w Polsce.
  Uzasadnia to swoje stwierdzenie dodatkowo powoływaniem się na posiadaną „kopię listu jednego z bardziej hałaśliwych ludzi na tutejszym terenie (tj. londyńskim), precyzującego argumenty przeciw Kościołowi katolickiemu, a przemawiającego za kościołem narodowym”.
  Niemało światła rzuca na to zagadnienie fragment z nie wydanego listu sprawozdawczego przesłanego na ręce Generała Jezuitów w maju 1942 r.
  Czytamy w nim m.in.:
  Organizacja, która objęła wszystkie tereny dawnych ziem polskich i która skupiła w swym ręku największą ilość jednostek i pomniejszych organizacji to organizacja ZWZ (Związek Walki Zbrojnej). Organizacja ta jest kierowana i finansowana przez Londyn, tzn. przez ośrodki dyspozycyjne masonerii. Odpowiednikiem tej organizacji jest Delegatura Rządu Polskiego na Kraj, o której wystąpieniu antypapieskim wiadomo. Delegatura ta mianowała w porozumieniu z Londynem swoich ministrów, którzy prowadzą planową robotę lewicowo-skrajną. O ich wytycznych i założeniach przekonywa program Ministerstwa Oświaty tejże Delegatury, wydany we Lwowie, a przygotowany w Warszawie, oparty zaś wyłącznie o założenia materialistyczno-ateistyczne. Powszechnym zjawiskiem ostatnich miesięcy jest tzw. przechodzenie katolickich organizacji „na żołd” ZWZ. Ludzie chcą żyć, chcą działać, nie mają pieniędzy, więc idą do tego, który je posiada. Lewica zresztą nie przebiera w środkach i na wszelki możliwy sposób stara się rozbijać katolicko-narodowe organizacje. Nie cofa się nawet przed wydaniem ich w ręce Gestapo.
  Zrodziła się w każdym razie po pierwszych głośnych wystąpieniach antypapieskich w polskiej prasie podziemnej pogłoska, że jest to zluzowanie ról i uzgodniona współpraca pomiędzy masonerią niemiecką i polską. Trudno na ten temat cokolwiek bądź udokumentowanego powiedzieć. O masonerii polskiej Pius XI co prawda wspomniał, że „sekta ta nie opuściła Polski, tylko obecnie bardziej jeszcze rozszerzyła wśród was swój wpływ złowróżebny, będąc nieszczęściem dla Wiary i Religii, stanowiących wasze najcenniejsze dziedzictwo i rzeczywisty powód sławy waszego narodu”.Masonerię jednak niemiecką Hitler rozwiązał jeszcze w 1933 r. Trudno także przypuszczać, że tylko dzięki niej i poprzez nią prowadził swą walkę z Piusem XII.
  Z najbardziej jednak niespodziewaną pomocą przychodzi nam tu autor najświeższego pamfletu przeciwko osobie Piusa XII, ex-ksiądz Carlo Falconi. W swej suto subwencjonowanej pracy pt. Il silenzio di Pio XII cytuje „Raport” polskich ośrodków podziemnych z 1941 r., który wyraźnie określa źródła, z jakich pochodzą cytowane przez niego ataki przeciwko Piusowi XII, zowiąc je środowiskami niemieckimi, komunistycznymi i masońskimi „degli ambienti tedeschi, comunisti e massonici” (str. 287). Syntetyzując zaś swoje wywody na temat wniosków wynikających z tychże źródeł stwierdza z naciskiem, że
  z zacytowanych fragmentów — zaczerpniętych z ściśle określonej liczby raportów, obejmujących wachlarzowo okres dwóch lat, a mimo iż pisanych przez różnych autorów, zgodnych w swej istocie co do wypowiedzianych sądów — wynikają następujące główne wnioski:… c) przyczyny sprawcze owego kryzysu (zaufania do Piusa XII) ustala się w następującym porządku:
  — przede wszystkim propaganda niemiecka…
  — potem propaganda komunistyczna i masońska;
  Ośrodki masońskie więc stanowiłyby na tej podstawie element istotny w propagandzie antypapieskiej rozpętanej w Polsce podczas drugiej wojny światowej. fragment książki Ks.Józefa Warszawskiego ”Akcja antypapieska w Polsce podczas 2 WŚ”

 3. osoba prywatna said

  Prezydent Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinping wezwał w rozmowie telefonicznej prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa do „umiaru” w sprawie Korei Północnej.
  Read more: http://www.pch24.pl/chiny-nie-chca-wojny-w-korei-polnocnej–xi-jinping-apeluje-do-donalda-trumpa,51114,i.html#ixzz4fHissytc
  W Chinach powstaje największa na świecie stocznia nuklearnych okrętów podwodnych
  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/w-chinach-powstaje-najwieksza-na-swiecie-stocznia-nuklearnych-okretow-podwodnych

 4. TAWS said

  @3, 8 elo, 9 Boydar, 18 Maćko, w artykule „UHVDC, Sieci najwyższego napięcia” said: …autor nie uniknął drobnej wpadki w postaci nazwania jednostką zużycia energii …

  Polecam, poza szkolnymi podręcznikami wnuków:

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Zasada_zachowania_energii
  http://www.fizykon.org/dynamika/en_zasada_zachowania_energii.htm

  i dodaję:

  „Nic w przyrodzie nie ginie, tylko zmienia właściciela”

  http://cmentarium.sowa.website.pl/Sztuka/Anioly05b.html
  http://pogoda.wp.pl/kat,1035571,title,Klimat-sie-ociepla-Antarktyda-porasta-lodem-wideo,wid,16948906,wiadomosc_wideo.html?ticaid=119093

  Pozdrawiam

 5. czy jest wiadomo jakimi wnioskami czy też konkluzjami skończyło się drugie czytanie
  (z wystapieniem prof., Zieby) ,w sprawie GMO

 6. Panie Boydar, tak było w oryginalnym dystrybucjonizmie. Ja poddaję to pewnym modyfikacją, również wiążących się z wsparciem przemysłu.

 7. Yagiel said

  Adminie, chciałoby się powiedzieć: wreszcie coś pozytywnego o Polakach! Tamci Wielcy wyginęli/upadli w niebyt, a my…? Niestety, wydaje się, że juz w naszej nazwie „Polacy” jest negacja: my to już tylko po-Liachy, jak nas najpóźniej w początku XVIIw. ocenił Kreml. ‚Paliaki’, tj. po-Liaki… Zatem, Adminie, jesteśmy już tylko po-Liachami mentalnymi, siódmą wodą po kisielu – czego objawów codziennie mamy aż nadmiar – i należałoby poszukać tych Liachów/Lachów w historii, w dziejach, a nawet w nas samych; w badaniach genetycznych wypada to optymistycznie…
  Proponuję temat ten skierować wprost do Wandaluzji: on ma wieści w ciągłości od głęboko w dzieje Liachów, gdzies na 6 tys lat wstecz – on nie jest po-Liachem. Z Etruskami spoko w kumpelstwie.

 8. Ziemniaczanka?

  ——
  Kalafiorowa z pewnymi dodatkami 🙂
  Admin

 9. Tolek said

  Autor tego artykulu twierdzi, ze Rosja bolszewicka nie byla zagrozeniem dla Polski i ze to Pilsudski sprowokowal wojne 199-1920.

  http://www.prawica.net/7237

  Warto mu przypomniec co mowil Grzegorz Braun o przygotowaniach sowietow do ataku na Zachod. . Bardzo dobrze, że dyskutanci przypomnieli Autorowi o koncepcji komunistów przeniesienia płomienia rewolucji na Zachód oraz przejściu armii bolszewickiej „po trupie Polski.” Z tym, że sowieccy komuniści nie porzucili swojej koncepcji w póżniejszych latach. Grzegorz Braun ujawnił przemilczane fakty o planach i przygotowywaniach sowieckiej armii oraz intensywnej rozbudowie przemysłu ciężkiego a głównie zbrojeniowego w ZSRR (w oparciu o amerykańską technologię i kapitał). Hitler doskonale o tym wiedział.
  http://chomikuj.pl/andrzej917/Braun+transformacja+od+lenina+do+putina/Grzegorz+Braun

  Prof. Pogonowski zwrócił uwagę na fakt, że masowe deportacje Żydów do obozów koncentracyjnych zaczęły się dopiero po klęsce Wehrmachtu pod Stalingradem. Hitler śmiertelnie bał się Ost-Juden, którzy jego zdaniem po klęsce Niemiec zaprowadziliby podobny porządek w Zachodniej Europie jak kiedyś w Rosji bolszewickiej. Polacy ze wschodnich terenów Rzeczpospolitej mogli się naocznie przekonać w latach 1939-40 jak wyglądała współpraca miejscowych Żydow z ich sowieckimi pobratymcami.

  http://www.pogonowski.com/tekst_print.php?textid=551

 10. Dystrybucjonizm powstał z inicjatywy dwóch katolickich Anglików: Hilarego Belloca i Gilberta Chestertona. Postuluje on przywrócenie średniowiecznego systemu cechowego i dostosowanie go do współczesności. Coś wspaniałego.

 11. Re 8:
  Wygląda smakowicie.

  I była smaczna 🙂
  Admin

 12. osoba prywatna said

  A tzw. „katolicy” mają masowo problem ze zgięciem kolan przy Komunii…
  http://tenetetraditiones.blogspot.no/2017/03/a-katolicy-maja-masowo-problem-ze.html

 13. Ad.10

  Bardzo zgrabna definicja i jak najbardziej poprawna.

  Ja po prostu dołożyłem do tego agraryzm i spółdzielczość. Również popieram system cechowy. No i jednak odrobinę staram się ten dystrybucjonizm dopasować do warunków dzisiejszej Polski, bo bez przemysłu sobie nie poradzimy. Ale wygramy tylko z przemysłem, który stawia na najwyższą jakość produktu. Wszystko inne będzie konkurowaniem w dyscyplinie sportowej amatora z zawodowcami.

  Te trzy idee tj. dystrybucjonizm, agraryzm i spółdzielczość pasują do natury i tradycji polskiej bardziej, niż wszystkie inne -izmy razem wzięte.

 14. Maverick said

  Ja się obawiam o losy Polski, i fakt ze nadskakiwanie kabalarzom z NWO będzie wymazana z mapy świata, o czym oczywiście mówi ostrzeżenie Matki Boskiej w Fatimie.

  Wybieram się do Polski aby zobaczyć rodzinkę i to może być ostatni raz, gdy kabalarze rozpętają III wojnę światową,

 15. konik said

  Słuchając bredni Brzezińskiego: kłamał całe życie i teraz robi to samo

  Wywiad ze Zbigniewem Brzezińskim ukazał się na stronie Gazety Wyborczej. Ten wątpliwy autorytet w latach 70 – tych był doradcą ds. bezpieczeństwa narodowego Jimmy’ego Cartera. To on w tamtym czasie swoim radami wyznaczał kierunki amerykańskich agresji.
  –>> https://wiernipolsce1.wordpress.com/2017/04/25/sluchajac-bredni-brzezinskiego-klamal-cale-zycie-i-teraz-robi-to-samo/

 16. konik said

  „Francuskie” wybory. Żydzi perfekcyjnie opanowali demokrację
  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2017/04/25/francuskie-wybory-zydzi-perfekcyjnie-opanowali-demokracje/

 17. snag said

  Biorę poprawkę że się przechwalają bo tego nawet tłumaczyć się nie chce – Pierwsi w szeregu żeby ratować trupa na kroplówce mimo ze kilka lat temu mieli nauczkę kiedy kupili rakiety przeciwczołgowe* Lepsze kupiliby prosto od Raytheon za połowę ceny.

  Na dole wspominają nieszczęsny SPIKE deal z tym ze kosztował Polaków nie $150 milionow a półtora miliarda

  * https://www.wprost.pl/414249/Dym-wokol-rakiety

  Poland may sign multibillion-dollar deal for Israel aerial defense systems
  ————————
  http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-4953872,00.html

  Warsaw moves towards signing a large order of the Patriot anti-ballistic system, developed by Israel and the US in response to rising security tensions in Eastern Europe.

 18. NyndrO said

  Niedoceniana ekipa. *
  .https://www.youtube.com/watch?v=gavcjNniIvk
  .https://www.youtube.com/watch?v=cX8szNPgrEs

 19. snag said

  Ad do 17 ,…

  Tu warto dodać ze deal na SPIKE szmelc ubito za kadencji Siemoniaka ,…

 20. Siggi said

  W stronę maccartyzmu
  Przez przypadek przeglądałem 16 numer „Gazety Polskiej” z 19 kwietnia. Pobieżny rzut oka na zawartość 123 stron prowadzi do wniosku, że autorzy tego tygodnika żyją w jakiejś rzeczywistości równoległej. Jednak moją największą uwagę zwrócił krótki felieton Katarzyny Gójskiej-Hejke pod wymownym tytułem „Polska potrzebuje komisji McCarthy’ego”.
  Pani redaktor informuje czytelników, że „komisja McCarthy’ego tropiła sowieckie wpływy w amerykańskiej administracji”. Nie informuje ich jednak, że McCarthy w ramach walki z „wewnętrznym zagrożeniem komunistycznym” w latach 1950-1954 w USA urządzał prawdziwe polowania na czarownice, a większość oskarżonych przez niego osób nie miała z komunizmem nic wspólnego. To był najzwyklejszy terror, który miał na celu zastraszenie środowisk podejrzewanych w USA o lewicowość i opozycyjność. Termin maccartyzm stał się synonimem pozbawionych skrupułów metod śledczych oraz tworzenia atmosfery strachu i podejrzeń. Fakt pozytywnego przywoływania takiej postaci jak McCarthy wystarczająco dużo mówi o autorce felietonu i całym środowisku „Gazety Polskiej”.
  Kto zdaniem red. Gójskiej-Hejke miałby stanąć przed polską komisją McCarthy’ego? Ano ci, którzy śmią podważać „profesjonalne, klarowne, poparte wynikami eksperymentów opisanie lotu rządowego Tu-154 oraz tego, co działo się na smoleńskim lotnisku przed zbliżeniem się do niego polskiej maszyny i podczas ostatniej fazy lotu”. Jej zdaniem „zespół ekspertów kierowany przez dr. Wacława Berczyńskiego wykonał tytaniczną pracę – by móc poprawnie odtwarzać wszystko, co działo się z polskim tupolewem, trzeba było przecież przebić się przez kaskadę fałszerstw, manipulacji, którym poddany był materiał dowodowy”. Dowiadujemy się, że „plan zamordowania prezydenta Lecha Kaczyńskiego i towarzyszących mu osób składał się z trzech elementów”. Pierwsze dwa opisała komisja Berczyńskiego. Były to celowe błędne naprowadzanie samolotu przez rosyjskich kontrolerów i wysadzenie go w powietrze.
  Trzeci zaś element zbrodni na prezydencie Kaczyńskim opisała red. Gójska-Hejke. To oczywiście spisek wrogiej agentury w różnych mediach, który był i jest nadal realizowany jako „scenariusz medialnej osłony zleceniodawców, wykonawców i tuszujących tę zbrodnię. Rozpisany precyzyjnie na wiele ról, adresowany do różnych grup społecznych, wystartował jeszcze przed straszliwą kwietniową sobotą. To naprawdę nie był przypadek, że w mediach głównego nurtu nigdy nie pojawiło się żadne niewygodne dla wersji Anodina-Tusk pytanie”. Nie pojawiło się, ponieważ media te „współgrały z rosyjską narracją” oraz prowadziły działania, które „służyły kryciu morderców”.
  Jedynym więc lekarstwem – wedle pani redaktor – jest utworzenie „instytucji w pewnym sensie nawiązującej do słynnej komisji senatora McCarthy’ego”, która przywoła do porządku tę – w domyśle – „ruską agenturę”, rechoczącą w różnych mediach z komisji dr. Berczyńskiego. Zastępczyni Tomasza Sakiewicza śnią się zatem polowania na czarownice.
  Teraz nie mam już wątpliwości, że do głosu w Polsce doszli ludzie naprawdę niebezpieczni dla otoczenia. Oni doprowadzą do jakiejś tragedii i to jest całkiem realne. Pani red. Gójska-Hejke, której marzy się polski maccartyzm, nie powinna jednak zapominać o tym jak skończył Jospeh McCarthy.
  Bohdan Piętka
  http://www.mysl-polska.pl/1218

 21. Siggi said

  http://pikio.pl/o-co-chodzi-europa-wzywa-erdogana-do-uwolnienia-opozycji-pis-przeciwko/

 22. Alina said

 23. antoni said

  Kogo w Korei straszył Donald Trump
  Funkcjonuje pogląd, że prezydent Donald Trump chciał nastraszyć Koreę Północną podążającym w jej stronę lotniskowcem z przyległościami, a także innymi działaniami. KRLD jednak nie przestraszyła się, czyli 1:0 dla KRLD.
  Pogląd ten wydaje się w miarę słuszny, gdy analizuje się epizod z lotniskowcem Carl Vinson, wyrwany z kontekstu czasoprzestrzennego. Nawet wtedy dziwi jednak, że jankescy eksperci nie przewidzieli, iż KRLD nie przestraszy się. To co to za eksperci?!
  Osobiście nie wierzę w głupotę jankeskich ekspertów. Wprost przeciwnie, uważam że reprezentują oni bardzo wysoki poziom kwalifikacji. Oni wiedzieli, że KRLD nie przestraszy się. Bo też nie KRLD miała się przestraszyć. Przestraszyć miała się Korea Południowa. I przestraszyła się. Cel został osiągnięty.
  Korei Południowej jankesi powiedzieli dobitnie: Wojna z KRLD oznacza, że ucierpi wasze terytorium, a nie terytorium USA. Wasi żołnierze zginą, a nie żołnierze USA. Tymczasem Korei Południowej chyba nie pali się do wojny, niszczącej jej terytorium i pożerającej jej synów. Musi więc ona myśleć o innym niż wojna rozwiązaniu.
  Moim zdaniem trzeba brać pod uwagę możliwość, że jankesi poddali już Koreę Południową. Tajnie zgodzili się na wycofanie z niej amerykańskich wojsk i na zjednoczenie pod przywództwem KRLD. Teraz muszą tylko przeformatować lemingi. I to się dzieje na naszych oczach.

  Czytaj http://www.prawica.net/comment/92972#comment-92972

 24. La Reine Toronto said

  Re: winietka: zupa krem z brokulow?

  a tu dodamy zapiekanke?

 25. revers said

  Sadownictwo RP sprywatyzowane
  http://wpolityce.pl/polityka/337027-patryk-jaki-polskie-sadownictwo-zostalo-sprywatyzowane-dla-korporacji-chcemy-by-wrocilo-do-panstwa

  ktos jeszcze chce zeby wrocilo do niby panstwa?

 26. revers said

  Co dzeieje sie na Ukrainie?
  .https://www.youtube.com/watch?v=aQQqyD6-Fj8

  wojna podjazdowa na calego, na razie banderowscy dywersanci .szukaja slabe punkty w obronie Nowejrosji, podkladja kukulcze miny na ktorych wylatuja w powietrze obserwatorzy OBWE.

 27. Torpeda said

  Nowożytna Anglia była pierwszym prawdziwie policyjnym państwem na świecie, a skutki działań owego państwa pierwsi odczuli na własnej skórze właśnie angielscy katolicy. Wobec odstąpienia króla Henryka od Kościoła, wobec pozwolenia na grabież mienia kościelnego i klasztornego, wobec całej tej ohydy spustoszenia, jaka przeszła przez Anglię ostatnich Tudorów, katolicy nie mogli zachowywać się biernie. A skoro nie mogli, okrzyknięto ich zdrajcami stanu i zmuszono do emigracji, tych zaś, którzy pozostali prześladowano w sposób, przy którym wszystkie szykany doświadczane przez innowierców na kontynencie, to bułka z masłem.

  Dla wielu osób zaskakujące jest to, że stara, wesoła Anglia, stała się w krótkim czasie piekłem na ziemi, państwem, gdzie król stał się reprezentantem Boga oraz głową kościoła. Przywykliśmy myśleć o kościele angielskim, jako o kościele narodowym i wielu pseudo mędrców próbowało i nadal próbuje wmówić Polakom, że kościół narodowy, byłby receptą na całe zło, jakiego doświadczaliśmy w historii i pewnie nie raz jeszcze doświadczymy.

  Otóż ten sposób myślenia jest całkowicie błędny, żeby nie powiedzieć obłąkany. Kościół anglikański nie jest kościołem narodowym, to jest kościół powszechny, ze stolicą w Londynie, a stolica ta wprost aspiruje do religijnej stolicy świata.

  Londyn chce być kolejnym, trudno już zliczyć którym, Rzymem. Powtórzmy jeszcze raz – kościół anglikański jest kościołem powszechnym, taki kształt nadali mu Tudorowie i wobec tego faktu stoimy wszyscy. Największymi zaś wrogami kościoła anglikańskiego byli katolicy, których od XVI stulecia do dziś większość anglikańskich poddanych Korony nie traktuje jak chrześcijan. Traktuje ich jak papistów, a to coś zupełnie innego. Tak więc chrześcijanie w rozumieniu poddanych królowej to wyłącznie wyznawcy wiary anglikańskiej, którzy wykonują jakieś mocno nieszczere gesty w kierunku swoich braci katolików, ale bynajmniej nie uważają ich za równych sobie.

  W stuleciu XVI i na początku XVII było jeszcze gorzej, mówią nam o tym pozostawione przez prześladowanych księży pamiętniki. Takie jak choćby wspomnienia ojca Johna Gerarda, jezuity, który uniknął śmierci cudem ratując się z Tower. A cóż to była za śmierć?

  Katolickiego księdza, najpierw pędzono po ulicach tłukąc go czym popadło, potem wieszano na szubienicy, po to tylko, by lekko podduszonego odciąć ze sznura. Następnie, obnażonego całkowicie wieszano za ręce na opartej o mur drabinie, na którą wchodził kat z ostrym nożem, służącym do rozcinania brzucha i kastrowania.

  Kapłanowi wypruwano jelita i odcinano genitalia, która następnie rzucano na rozżarzone węgle płonące pod drabiną w specjalnej misie. Egzekucja poprzedzona była ciężkim więzieniem, gdzie skazańcy głodowali, zmuszani byli do ciężkich prac, wystawiani na tysiączne pokusy, których celem było wydobycie z nich zeznań o ukrywających się na wyspie innych katolikach. Wielu zostało złamanych, ale większość umierała za wiarę.

  Pamięć o nich została pogrzebana na kilka stuleci, w czasie których protestancka propaganda, podkreślała upiorną rolę jaką w dziejach odegrało Święte Oficjum, całkowicie pomijając prześladowania jakimi gnębiono katolików. Wspomnienia ojca Johna Gerarda, należą do nielicznych ocalałych relacji z tego czasu. Noszą one tytuł „Łowcy księży” i w zasadzie skupiają się na drobiazgowych opisach życia wspólnot katolickich w Anglii dobry elżbietańskiej, które żyły w ciągłym zagrożeniu.

  Co mogło spotkać katolika w Anglii za panowania dobrej królowej Elżbiety, katolika, który nie był księdzem, a jedynie zwykłym poddanym? Przede wszystkim konfiskata majątku ruchomego i nieruchomego, a gdyby uporczywie trwał przy swojej wierze – także śmierć. Mężczyzn zabijano podobnie jak księży, ale dla kobiet przygotowywano coś specjalnego.

  Oto pruderyjna, anglikańska obyczajowość wzdragała się przed obnażaniem skazanych niewiast przed śmiercią, choć czasem i do tego dochodziło. Niewiastę wyznającą wiarę katolicką kładziono więc przed drzwiami kościoła, na małym, kanciastym kamieniu wielkości pięści, który uwierał ją w plecy. Potem układano na niej ciężkie drzwi, wykonane z blachy, a na tych drzwiach ustawiano wielkie odważniki lub głazy i tak do momentu, aż leżący pod plecami kobiety kamień nie zgruchotał jej kręgosłupa.

  Tak zgięła między innymi św. Małgorzata Cliterhow, którą zamordowano, kiedy była w zaawansowanej ciąży ze swoim czwartym dzieckiem. To właśnie dla niej zrobiono wyjątek i odarto ją z szat przed egzekucją.

  Prześladowania katolików w Anglii trwały przez cały okres panowania Elżbiety, przez cały okres panowania jej następcy Jakuba. Zelżały nieco dopiero za panowania Karola I Stuarta, po to, by wybuchnąć na nowo w czasie rewolucji cromwellowskiej, która pozbyła się monarchii, a także samego monarchy odrąbując mu głowę.

  Podstawowe prawa przywrócono katolikom w Wielkiej Brytanii dopiero w XIX wieku.

  Gabriel Maciejewski
  Coryllus

  http://papug.pl/lowcy-ksiezy/
  http://kin-rchristusrex.blogspot.com/2017/04/gabriel-maciejewski-owcy-ksiezy.html

  Keynes, Salazar, Doboszyński, Caro, ks. Piekarczyk…Autorzy ci wielokrotnie podkreślali, że z kilku narzędzi rabunku danego państwa przez „banksterską” międzynarodówkę , giełda jest najgroźniejsza w skutkach gdyż korzysta ze szczelnej osłony „ekonomii globalnej”.

  http://kin-rchristusrex.blogspot.com/2017/04/janusz-kowalczyk-kontrreformacja-jest_22.html
  „Formułująca ostre i niepoprawne politycznie postulaty Le Pen nie widzi jednak nic złego w legalnej aborcji. Jej zdaniem, nie da się wprowadzić zakazu zabijania nienarodzonych dzieci, bo to naród podejmuje decyzje w takich sprawach, a większość Francuzów opowiada się za dopuszczalnością aborcji”.
  http://kin-rchristusrex.blogspot.com/2017/04/francja-republikanka-le-pen-w-ii-turze.html

  http://www.ihr.org/jhr/v14/v14n1p-4_Weber.html

  https://ussus.wordpress.com/2011/07/05/rola-zydow-w-rewolucji-bolszewickiej-i-we-wczesnych-latach-sowieckiego-rezimu/
  http://kin-rchristusrex.blogspot.com/2017/04/rola-zydow-w-rewolucji-bolszewickiej-i.html

  Prawdziwe powstanie trwało dzień, potem była tylko rzeź

  http://kin-rchristusrex.blogspot.com/2017/04/jak-wymyslono-mit-powstania-w-getcie.html

  Za niepokojące uważamy słowa Prezydenta Białorusi o organizacji zamachu stanu z udziałem polskich służb oraz domagamy się pilnego wyjaśnienia tej kwestii przez władze Rzeczypospolitej. W ostatnich dniach mieliśmy w Mińsku do czynienia z popularną metodą inspirowanego z zewnątrz oporu, zgodnie ze scenariuszem znanym z tzw. kolorowych rewolucji, polegającym na finansowaniu przez zachód fikcyjnych protestów społecznych oraz organizowaniu zbrojnych prowokacji.

  http://partia-zmiana.pl/2017/03/27/stanowisko-zarzadu-krajowego-zmiany-ws-nieudanego-zamachu-stanu-na-bialorusi/

  WOLNA POLSKA! BEZ BANKSTERÓW!

  Wyciąg z programu ZMIANY nt. systemu bankowego:

  – wprowadzenie w konstytucji czwartej formy własności: „narodowej”, a więc niezbywalnej przez państwo, dany podmiot będzie mógł status „własności narodowej” tylko nabyć, nigdy w drugą stronę

  – utworzenie FUNDUSZU WŁASNOŚCI NARODOWEJ o wysokości 10 mld rocznie przeznaczonego na długotrwały proces nacjonalizacji własności w strategicznych obszarach gospodarki narodowej takich jak: BANKOWOŚĆ, przemysł wydobywczy, energetyka (w tych obszarach co najmniej 70% rynku), transport publiczny, budownictwo mieszkaniowe, przemysł zbrojeniowy, farmaceutyka, łączność (państwo powinno dysponować przynajmniej jedną siecią pokrywającą cały kraj)

  – powołanie Komisji Sejmowej ds. zadłużenia Polski, która przeprowadzi audyt zadłużenia zagranicznego państwa, w wypadku wykazania niegospodarności lub złej woli w zawieranych umowach dług zostanie uznany za nielegalny, a winni pociągnięci do odpowiedzialności karnej

  – długoterminowe rozłożenie długów wobec Międzynarodowego Funduszu Walutowego i Banku Światowego oraz wystąpienie Polski z tych instytucji

  – rozpoczęcie współpracy w powyższych obszarach z instytucjami finansowymi krajów BRICS takimi jak: New Bank of Development czy Asia Infrastructure Investment Bank

  – aktywna kreacja polityki monetarnej przez instytucje państwowe (koncepcja pieniądza suwerennego) – sprzeciw wobec przyjęcia waluty Euro w Polsce

  – zakaz zadłużania budżetu państwa w prywatnych bankach

  – walka z kreacją pieniądza przez prywatne instytucje poprzez uzależnienie możliwości kredytowych banków od posiadanych aktywów – uchwalenie państwowego wzoru umów kredytowych (wszelkie niestandardowe zapisy w umowach powinny być oznaczone)

  – nadanie wnioskom pokontrolnym NIK rygorów natychmiastowej wykonalności – likwidacja toksycznych instrumentów finansowych (piramidy finansowe, firmy lichwiarskie)

  – zakaz stosowania „podwójnej hipoteki” oraz dążenie do zrównania poziomu ryzyka inwestycji banku z klientem Całość na: http://partia-zmiana.pl/program/

  http://partia-zmiana.pl/2017/03/27/wolna-polska-od-bankierow/

  http://partia-zmiana.pl/2017/03/14/ws-bojkotu-rezimowych-mediow/

 28. Torpeda said

  Gdybym miał wprost odpowiedzieć dlaczego pewni ludzie oraz szefowie zarządów niektórych wielkich organizacji nienawidzą Kościoła, a odpowiedź ta miałaby dotyczyć spraw ziemskich, a nie ewentualnego opętania, brzmiałaby następująco: Kościół tworzy hermetyczny rynek. To znaczy tworzył, bo dziś, jeśli odjąć misję, którą ma tu na ziemi, w sensie gospodarczym Kościół Katolicki już niczego nie tworzy

  Dawniej, kiedy diecezje i zakony administrowały wielkimi dobrami ziemskimi wrogowie Kościoła mogli jeszcze czuć przed nim respekt. Dziś okazują jedynie lekceważenie. Mnożą się więc oskarżenia, pomówienia ataki, a odpowiedzi na to żadnej nie ma. Jeśli zaś jest spotyka się tylko z eskalacją wściekłości i zajadłości.

  Dawniej Kościół tworzył i administrował potężnymi rynkami. Gospodarstwa klasztorne produkowały mnóstwo taniej żywności, z którą nie mogły konkurować folwarki miejskie, w regionach zurbanizowanych. To było jedną z głównych przyczyn konfliktów pomiędzy Kościołem a patrycjatem. Kościół kontrolował rynek sztuki sakralnej, który był najważniejszym rynkiem, ponieważ zawierała się w nim zwizualizowana doktryna i misja. Rynek ten był niedostępny dla obcych i póki zarządzał nim Kościół nie było tam miejsca na pośredników. Co bardzo podobało się artystom, bo taki Michał Anioł dostawał gotówkę za swoje dzieła bezpośrednio od papieża, czego nie można było powiedzieć o malarzach tworzących dla dworów książęcych, królewskich i cesarskich. Treść tego rynku była dla wrogów Kościoła bluźnierstwem, a więc nie mieli oni za dużo swobody jeśli idzie o ingerencje w ten obszar. Mogli szermować co najwyżej ideami ikonoklastycznymi, albo lansować wyobrażenia inne niż religijne. Po wielu setkach lat odnieśli sukces, dziś sztuki sakralnej prawie nie ma, a ta która istnieje to ikonoklazm właśnie czyli różne koncepcje nieprzedstawiające.

  http://papug.pl/cudowne-nawrocenia-celebrytow/

 29. Torpeda said

  Śląsk leżał w orbicie zainteresowań Amerykanów właściwie od samego początku istnienia tego dziwnego państwa. USA przysłały na Śląsk w roku 1804 nie byle kogo, bo syna prezydenta Adamsa – Johna Quincy, który sam później zamieszkał w Białym Domu, jako szósty z kolei prezydent Stanów Zjednoczonych.

  http://papug.pl/amerykanie-na-slasku/

 30. kail1410 said

  Gdyby pan Revers jeszcze opowiedział nam o „Nowejrosji”, jej pochodzeniu, wartościach które wyznaje, kulturze (wedle „mistrza” Konecznego) wrogach i braciach, a także sponsorach, to ja byłbym skłonny zapoznać się z taką lekturą.
  Pozdrawiam.

  ——
  O co Panu chodzi?
  Zadaje Pan komuś lekcje do odrobienia?
  A samemu to nie łaska?
  Admim

 31. revers said

  Rowniez pozdrawiam i rozszerzam niewiedze Koniecznego o Nordstream2, to juz wole wiedze systemowa pana Kosseckiego, Mazura czy Weinberga „Myslenie Systemowe”..

  http://reporters.pl/7072/zachodni-przyjaciele-polski-zakladaja-nam-gazowy-stryczek/

 32. kail1410 said

  Oj, panie Revwers, nieładnie się wykręcać od odpowiedzi.

  A Nord stream 2 to po prostu kontynuacja rury pod Bałtykiem, czyli pokłosie strategicznego partnerstwa Niemcy-Rosja, które łagodnie pisząc nie jest nam przychylne.

  Ale po co ja o tym piszę, pan doskonale o tym wiesz.

  Rzecz w tym, że cytowane często na Gajówce słowa Dmowskiego „Wielu Polaków znacznie bardziej nienawidzi Rosję, niż kocha Polskę”, uzupełniłbym cytatem z samego siebie „Jest wielu Polaków, którzy bardziej kochają Rosję niż własną ojczyznę”.

  Mimo wszystko chętnie przeczytam materiały o Nowejrosji, cokolwiek to znaczy i cokolwiek pan podeślesz.

  Ps. I żeby było jasne, napomknę, że często rozważam Neo-endeckie miraże, czyli „sojusz” Polsko-Rosyjski przeciwko ujom zza Odry, (który choć niebezpieczny, uważam za bardziej słuszny). Składając jednak do kupy obecne wpływy Rosji i Polski, przekonany jestem, że nie ma takiej możliwości.

  Z wyrazami szacunku.

 33. Marucha said

  Re 28:
  Partnerstwo Niemcy-Rosja nie jest nam przychylne…

  Co do Niemców i ich odwiecznej „przychylności” Polsce, to tylko skończony kretyn mógł mieć tu jakiekolwiek złudzenia.

  Natomiast jeśli chodzi o Rosję – to podaj mi Pan jeden jedyny powód, dla którego Rosja miałaby nam być przychylna.
  Przychylna najbardziej wrogiemu wobec niej krajowi na świecie? Krajowi, który zawsze, wszędzie i na każdym kroku stara się wsadzać jej kij w szprychy, sabotować każdą inicjatywę, oczerniać ją na arenie międzynarodowej, przypisywać jej sprawstwo najgłupszej katastrofy w dziejach ludzkości (Smoleńsk)? Czy wreszcie domagać się coraz to nowych przeprosin za żydowską zbrodnię w Katyniu?

  Być przychylna krajowi, w którym 90% polskojęzycznego bydła nie odróżnia ZSRR od Rosji? Które zamiast być wdzięczne Rosji za wyrwanie i ocalenie części Polski przed Prusakami, pierdoli o „nieludzkim ucisku i zbrodniach caratu”?

  Polska to kraj oslów rządzonych przez hieny. Pan nie jest hieną.

  A wie Pan dlaczego Polskę ominął Gazociąg Północny? Bo Polska SAMA TEGO CHCIAŁA. Na wszelkie sposoby sabotowala jego budowę, ale w końcu została sama na placu boju. A teraz się skarży ustami takich osłów, jak Pan.

  Pisze Pan „Jest wielu Polaków, którzy bardziej kochają Rosję niż własną ojczyznę”.
  Za takie coś powinno się Panu rozwalić łeb, ale żeś Pan skończony kretyn, to sobie darujemy. Bo dla takich kretynów, jak Pan, każdy kto nie pluje jadem na Rosję i Putina to musi kochać Rosję.
  Jebani, pierdoleni w mordę kretyni, nie zdający sobie sprawy, ile Polska traci na antagonizowaniu Rosji. Zarówno ekonomicznie, jak i politycznie i prestiżowo.
  Dla tych chujów patriotyzm jest wtedy, gdy Polacy tracą miliardy euro nie wiadomo po co, w jakim celu i co z tego będą mieli. Co najwyżej ironiczne poklepanie po plecach przez jakiegoś czwartego zastępcę woźnego w Ważnej Instytucji.

  Królestwo Polskie, zanim nie rozwalili go „patrioci”, było pieknym przykłądem sojuszu polsko-rosyjskiego, w który Pan powątpiewa. Nie było od tamtej pory lepszej formacji Państwa Polskiego.

  Wybaczcie ludzie, ja juz nie potrafię grzecznie rozmawiać. Morze głupoty, kretyństwa, nieuctwa zalewa mnie po dziurki w nosie.

 34. snag said

  29 ,…

  .https://clisanti.files.wordpress.com/2012/12/aboo-seinfeld.gif

  Kto nie z Mieciem, tego zmieciem 😉 ,…

 35. Rafal C. said

  Ad. 29
  Jestem z panem, panie Gajowy!

 36. Pinxit said

  28
  Kail 1410

  Zdaje mi sie, ze kto kocha Polske powinien szanowac Rosje. Niekoniecznie kochac.
  Nieporozumienie polega i na nieznajomosci historii, i na marksistowskiej interpretacji zdarzen historycznych.

  Pokochajmy wiedze historyczna i zaczniemy szanowac i Polske i Rosje.
  Zydowska propaganda robi z Polski ciote historyczna i panstwo sezonowe..
  To nie Niemcy nas uratowali spod okupacji hitlerowskiej.
  I nie Rosjanie bombardowali polskie wsie i miasta.

  Byloby dobrze dowiedziec sie, co tak naprawde wydarzylo sie nie tylko w Kongresie Wiedenskim ale i w trakcie podpisywania Traktatu w Wersalu.
  Powtarzanie bajan imperium Rotszyldow ma to do siebie, ze kaze nam kochac Ameryke i podboje innych narodow a popierac zniszczenie Rosji. Dla czyjej korzysci?

  Zdumiewa nieznajomosc wspolczesnych zdarzen.
  Przeciez Rosja proponowala nam tranzyt gazowy! Na to nie zgodzili sie polscy oligarchowie, ktorzy maja interesy na Ukrainie i chcieli sie dorobic jeszcze wiecej na Slawiansku. Prosze osobiscie zapytac pana Kwasniewskiego, co sie stalo z gazociagiem, ktory mial przechodzic przez Polske.
  I dlaczego chcielismy koniecznie „zakrecic kurek gazowy Rosji” i kupowac 3 razy drozszy gaz z Kataru???? Katar nie ma tyle gazu, zeby zaopatrzyc cala Europe. Wiec cierpliwie czekalismy az Katar ukradnie gaz … Syrii.
  Cierpliwie tez czekalismy az USA rozwali wlasna ekologie i bedzie nam sprzedawc brudny, smierdzacy gaz lupkowy, tez duzo drozszy. USA sie przeliczylo, eksploatacja gazu lupkowego jest droga ale jeszcze drozszy transport, bo USA nie ma jeszcze tylu tankowcow do przewozenia skroplonego gazu.
  Za to my mamy juz w Swinoujsciu utopione dolary. Gazu z Kataru nie ma , a my kupujemy ruski gaz z Niemiec.
  Kontrakt tysiaclecia!.

  Naturalnie, ze Niemcy sie wkurzyli, bo im potrzebny jest gaz. Widac kochaja Rosje bardziej niz Polske bo sie dogadali wzgledem tego gazu. Niemcy jak ognia sie boja, ze ich Polska i Ukraina beda tym gazem rosyjskim szantazowac. Bezpieczniej jest handlowac bez takich posrednikow jak Ukry i Polska.

  Bo w kazdym cywilizowanym kraju, racje gospodarcze sa wazniejsze niz opluwanie sie nawzajem w ramach tzw. polityki miedzynarodowej.
  Sankcje na Rosje nalozone m.inn. przez Polske sa klasycznym przykladem idiotycznej polityki opluwania i do tego pod wiatr.
  Co nas do cholery obchodzi rosyjski Krym?
  Czy juz calkiem Polacy upadli na glowe, ze glosuja na coraz to glupsza partie?
  Dlaczego Polska walczyla o wyrwanie Serbom Kosowa przez islamskie panstwo i nalozyla sankcje na Rosje za to, ze uratowala Krym przed bombardowaniem ludnosci glownie rosyjskiej?
  Co jeszcze chcemy zlozyc w ofierze wladcom zza oceanu?
  Reszte Europy? Pomoglismy zniszczyc kwitnacy kraj jakim byla Jugoslawia. Tylko po to, zeby nas Clinton pokochal?

  Sankcje na Rosje przyniosly Polsce ogromne szkody. Rosja zas prosi o jeszcze. Putin zwrocil sie do Unii, zeby przedluzyla Unia sankcje jeszcze przynajmniej o 10 lat, to gospodarka rosyjska przescignie wszystkie panstwa.

  No to z jednej strony, nienawidzimy tej Rosji a z drugiej strony :

  – zalatwilismy Rosji stala dostawe gazu do Europy
  – budujemy potege Rosji pomagajac w gospodarce samowystarczalnej
  – niszczymy polska gospodarke coraz to innymi pozyczkami z IMF, zeby straszyc Rosje wojna
  – pomoglismy radosnie zniszczyc polski przemysl, ktory nam Rosjanie pomogli zbudowac. Pomagamy w ten sposob Rosji, bo juz dla nikogo nie stanowimy zadnej konkurencji.
  Na zlosc Rosji zamknelismy polska stocznie.
  Na zlosc Rosji przestalismy produkowac wysokogatunkowa stal.
  Na zlosc Rosji utopilismy miliardy pozyczonych dolarow w kolorowej rewolucji Sorosa na Ukrainie. Soros jest wniebowziety.
  Na zlosc Rosji wydajemy pozyczone pieniadze na bezuzyteczny szmelc wojskowy z USA. (powazne kraje kupuja w Rosji: Indonezja, Indie, Egipt, Iran, a kalaszniki sa ciagle najpopularniejszym zakupem w USA)

  No to gdy chodzi o historie i endecje, to awantury Pilsudskiego przyniosly nam tyle samo pozytku co zamach stanu w Kijowie.
  Bo na zlosc Rosji, zlamalismy wszelkie podstawy polskiego prawodawstwa. Zlamalismy konstytucje!. Na zlosc Rosji.
  Polska konstytucja zabrania zamachu stanu, gdziekolwiek!

  Stalismy sie znowu panstwem sezonowym. Na zlosc Rosji.

  Bo gdyby Kail1410 zaznajomil sie z radosna dzialanoscia Churchilla, Lloyd George’, Curzona, i anglo-amerykanskiej polityki wobec Polski, toby moze jednak doszedl do wniosku, ze:
  Slaba Polska jest w interesie Zachodu jako polamane wrota od stodoly do podboju Uralu i calej Azji.
  Na zlosc Rosji bedziemy panstwem slabym; bez przemyslu, bez kadry technicznej, bez rolnikow, bez nauki i w ogole bez przyszlosci.
  Budowanie potegi Rosji przez wlasna nasza glupote jest dla nas wazniejsze niz .. powrot 8 milionow Polakow do Polski.

 37. Siggi said

  Czy jej czegoś brakuje?Może chopa?Wyraz twarzy na ten brak wskazuje.

  http://wolnosc24.pl/2017/04/25/sekretarz-obrony-wielka-brytania-moze-przeprowadzic-prewencyjne-uderzenie-nuklearne-theresa-may-jest-gotowa-uzyc-broni-jadrowej/

 38. Siggi said

  Ten przypadek wymaga poważnej,kompetentnej dyskusji I opracowania końcowych wniosków na przyszłość …Francji.
  W tym widze naszą pomoc Żabojadom.
  Staram się zebrać myśli ,analizować i ciąle mi zoologia włazi.
  Ogónie przymierzając do siebie,to w moim względnie już długim życiu lepiej mi się trafiało.

  http://wolnosc24.pl/2017/04/18/macron-ma-problem-z-zona-jest-bacia-moglaby-byc-jego-matka-a-w-szkole-uczyla-go-francuskiego-francuscy-wyborcy-nie-sa-zachwyceni/

 39. Siggi said

  Postulat przeniesienia pomnika Księcia Józefa Poniatowskiego to nasranie na polską historię!
  https://obserwatorpolityczny.pl/?p=47328

 40. konfuzjusz said

  Była w przeszłości próba zmontowania wraz z Rusią supermocarstwa. Niejedna zresztą, ale ta była szczególnie niebezpieczna dla Wielkiego Swiata. Otóż był jeden genialny choć narwany (cos za coś) polski władca, nazywał się Bolesław a nosił przydomek Szczodrego. On nie cierpiał Niemców jak psy dziada, z wielką wzajemnoscią. Nie wiadomo, kto go sprowokował, a cała sprawa otoczona jest tajemnicą, ale za zlecenie zabicia św. Stanisława został obłożony klątwą kościelną i cały projekt szlag trafił. Po szczegóły i więcej rozważań odsyłam do pierwszego rozdziału Wysp bezludnych Łysiaka.

  Kilkaset lat później następna inicjatywa, tym razem od Moskwy i znów rozbiło sie o intrygi (prawdopodobnie niemieckie) u papieża. Jan Kazimierz może i dusza człowiek i nienajgorszy dowódca wojsk, ale polityczna dupa kompletna, słuchająca we wszystkim swojej mamuśki Bony Sforcy. Tu z kolei należałoby zasięgnąc opinii Kraszewskiego, który to mistrzowsko zbeletryzował i p. Wandaluzji.

  Były i inne próby zbliżenia, a także inne formy ciągot Rosji, czy wówczas Moskwy do Polski, ponoć przez półtora wieku na carskim dworze rozmawiało sie po polsku i tańczyło mazura, ale u nas Ruskich zawsze traktowano jak jakichś kacapów, pewnie wskutek jak zawsze demagogii sił obcych. Bo etnicznie udało nam się nienajgorzej wymieszać z narodami wschodnimi, włączając rosyjski.

  Powstanie Listopadowe leżało wyłącznie w interesie Prus. Od tamtej pory były tylko koncepcje, jak Wielopolskiego, który i tak co do ich implemetacji złudzeń nie miał.

  Jak stara i nowa historia pokazuje, a także egzempla życia codziennego, o wiele jest łatwiej skłócić niż zaprzyjaźnić, czy chociaż pogodzić. Dlatego „Błogosławieni pokój czyniący”. ale to już zupełnie inny watek.

  Oj, żem się rozgadał wbrew wczesniejszym obietnicom. Ale to specjalnie dla Gajowego, by nie glosił, że Polacy to ebani, erdoleni w mordę kretyni – koniec cytaty. (wyłączając rzecz jasna jednostki, które istnieją w każdym społeczeństwie, w mordę). Widzi pan, panie Wacławie, gdyby wszyscy Polacy byli ostentacyjnie mądrzy, toby juz nas dawno nie było. Może zatem to w głupocie leży nasza mądrość? To zdaje się że nazywa się mimikra. Przybieranie wyglądu i barw otoczenia.

  Ja tak sobie wcale że nie myslę, ale może czasem warto trochę podywagować…

 41. Marta1973 said

  Byli esbecy i absolwenci „woroszyłowki” jednak nie wejdą do Sejmu?
  Jak żyć za 2000 zł emerytury? Jak żyć?

  .http://wpolityce.pl/polityka/337180-byli-puczysci-jednak-nie-wejda-do-sejmu-grzegrzolka-mozliwa-jest-zmiana-wczesniej-podjetej-decyzji

 42. pawel said

  Te całe wasze dyskusje o Rosji biorą się stąd, że nie czytacie niemieckich portali dla Polaków i nie wiecie.

  http://facet.interia.pl/historia/news-jak-wygladalo-wyzwolenie-polski-poznaj-prawde,nId,2386508

 43. revers said

  Oj, panie Revwers, nieładnie się wykręcać od odpowiedzi.

  Panie Kail1410, gdzie pan zyje? na jakim swiecie, wlasnie zniknal mi z pejsbuka moj dobry znajomy David Hudziec, ktory na bierzaco opisywal fakty co dzieje sie w Nowejrosji w jezyku angielskim, rosyjskim, polskim. p. Hudziec przy okazji bycia dziennikarza frontowego i faktow podszlifowal sobie warsztat fotoreporterski zuzywajac jedna cyfrowa lustrzanke. sam mu zapropowalem Cannona Rebel lustrzanke.

  Oby nie zniknal fizycznie jak wielu rosyjskich dzienikarzy i wloskich w Nowejrosji a idee Dmowkiego powinny byc bliskie kazdemu Polakowi, nie tylko ziuta Jozefa P. agenta austroniemiekiego..

  Sama data 1410 zobowiazuje gdy po jednej stronie stanely smolenskie pulki zbrojnyne i polskie a potem to tylko zloty wiek i targowica po dzien dzisiejszy..

 44. pawel said

  To zdanie powinno na zawsze rozwiać wasze wątpliwości, komu winniście wdzięczność. Jak wspomina Bożena Kozłowska z podwarszawskiego Anina: Żołnierz (sołdat) pytał usilnie o wódkę. Jak wspominała: Niemcy zawsze prosili o wodę.

  Za: artykuł z poprzeniego mojego wpisu.

 45. revers said

  Ausriacki prezydent: wszystkie kobiety w EU beda nosic burki lub podobne szariakie szmatki na glowie.
  .https://www.youtube.com/watch?v=CxrSYO9N7AY

 46. Boydar said

  „… Partnerstwo Niemcy-Rosja nie jest nam przychylne …” – Pan Gajowy

  „… nie darzę zaufaniem tego wilka …” – amerykański student o kreskówce ‚Nu zajac !’

  Pańskie prowokacje intelektualne zawsze budziły mój najgłębszy szacunek 🙂

  Rosja i Rosjanie dopóki będą istnieć (oby żyły wiecznie) nigdy nie darują żydoszkopom bezmiaru krzywd i krwi jakie za sprawą „germańców” stały się Ich udziałem przez ostatnie dziesięć wieków. Ślimak w obliczu zagrożenia chowa się do skorupy, jeż zwija w kłębek, a Rosja udaje że wszystko jest w porządku i dyskretnie podejmuje broń jaką walczy przeciwnik.

  Hitlerowi wysyłała (Rosja) transporty węgla i stali nawet jeszcze wtedy gdy rozkazy niemieckie nie pozostawiały żadnych złudzeń. Minęło niewiele czasu i Rosjanie zatknęli flagę na Reichstagu. Rura z gazem jest jak smycz z kolczatką, praktycznie oprócz groźby użycia atomu nie ma innej. Gaz i inne paliwa kopalne z biegiem postępu nauki i techniki odejdą na drugi lub dalszy plan, źródła energii będą zupełnie inne. Zanim ta era nastanie, o rurę będzie batalia i jej skutki na bieżąco. Za ruski kawałek odpowiadają Ruscy, za niemiecki żydoszkopy, a za polski ? Dlaczego my mamy dostać wp…dol ? A tak, na Bałtyku zdarzą się różne śmieszne rzeczy i winnych nie będzie. Ludzie wierzyli w „Szczęki”, „Szczęki 2”, uwierzą i w 3.

  Ten kto zna przyszłość, ma inne problemy niż zwyczajni zjadacze chleba …

 47. Boydar said

  Jeszcze do Pana Roberta. Ze ślusarzem już mi Pan wyjaśnił, ale wątpliwość mam dalej. A taki osadnik w marsjańskiej bazie, kiedyś to nastąpi przecież; czy uwzględniamy kolonizatorów kosmosu ?

 48. Boydar said

  W przypadku Pana Kali to raczej tajna recepta niż data.

 49. ewas said

  Zgrzyt w czasie wizyty prezydenta Dudy w Meksyku – honorowy konsul RP odmówił
  przyjęcia od niego odznaczenia…
  http://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/duda-w-meksyku-konsul-honorowy-odmowil-przyjecia-medalu

 50. aj said

  Jakie qrwa my?! My to cierpimy krzywdy przez taki ch skurwysynow jak wy marucha i inne qrwy i pedały. Siedzicie szmaciarze za granicą i plujecie na Polskę, zostawcie tę Polskę w spokoju, poradzimy sobie bez pomocy takich sukinsynow. Skurwiałe zydokatolickie pedały. DO PIECA POJDZIECIE SKURWYSYNY.

  ——-
  Czy mam cię, śmieciu, zlokalizować z imieniem, nazwiskiem i adresem za parę złotych?
  Poki co:

  Witam,
  Szukam chętnych osób do gry, może być nawet na osiedlowym stole z metalową siatką, nawet wole:) ale na drewniaku też chętnie zagram:) Nie wiem na jakim poziomie gram bo nie mam porównania wydaje mi się że grać umiem bowiem jeszcze na siebie mocnego nie znalazłem:) Proszę bardzo o kontakt bo mam presję a nie mam z kim:) tel.kom. 782226627 e-mail matikrknh@gmail.com

  Admin

 51. volviak19 said

  Zmiana
  25.04.2017
  „Dziś rano o godzinie 10, Mateusz Piskorski został brutalnie zaatakowany przez funkcjonariusza ABW. Obdukcja wykazała obrażenia na ciele Piskorskiego. Została złożona oficjalna skarga przez obrońców.
  Tak wygląda państwo PiS!
  Zachęcamy do telefonicznego wyrażenia opinii katom z ABW – pod ten numer: 225859110”

  ——
  Raczej wypadało by ich odwiedzić z kałachem.
  Co da telefon? Namierzą i będą się mścić.
  Kurwy, złodzieje i psychopaci rządzą RP od 1989 roku.
  Admin

 52. volviak19 said

  Kto ma możliwość niech składa zawiadomienia do prokuratury-NAWOŁYWANIE DO WOJNY NAPASTNICZEJ WOBEC OBCEGO PAŃSTWA, i to mocarstwa atomowego.Za to jest kryminał i zamknięcie chlewa propagandowego.
  TV Republika własność przybłędy żydo banderowca Sakiewicza
  .http://telewizjarepublika.pl/rosja-podskakuje-usa-moze-czas-na-lekcje-dla-rosyjskich-zolnierzykow,47548.html

 53. Siekiera_Motyka said

  „Sztuczna macica z powodzeniem wyhodował owce niemowlęce – a ludzie mogą być następni.

  Jagnięta spędzały cztery tygodnie w zewnętrznych macicach i wydawały się normalnie rozwijać”

  http://www.theverge.com/2017/4/25/15421734/artificial-womb-fetus-biobag-uterus-lamb-sheep-birth-premie-preterm-infant

  Diabeł mieszka w USraelu.

 54. revers said

  p.Boydar napisal; ” Hitlerowi wysyłała (Rosja) transporty węgla i stali nawet jeszcze wtedy gdy rozkazy niemieckie nie pozostawiały żadnych złudzeń. Minęło niewiele czasu i Rosjanie zatknęli flagę na Reichstagu. Rura z gazem jest jak smycz z kolczatką, …”

  dziwne ze w tym samym czasie RP odlaczyla sie nie jako na wlasne zyczenie lub na polecenia mocodawcow z Klubu Rzymskiego od wegla kamiennego, od gazu ziemnego i czeka na zbawienie energetyczne w dobie masowej elektronizacji i nie najnowszej infrastruktury energetycznej kraju. sam uzywam kilka UPSow zeby nie jakie WATT-y, ONE-ty nie wylaczyly mi na krotki , nie raz trwajcy ulamki sekundy czas, lub minuty czas bezpradzia w zasilaniu z korporacyjnych posrednikow energetycznych.

  Przy czym polowe inwestycji w gaz Rosja ma za friko, a sa to nie male pieniadze bo rzedu 9 mld EUR, a rosyjski Gazprom zostaje wlascicielem, i z czym do ludzi z wysokiej finansery?.

 55. Sowa said

  Z polskim przemysłem jest tak, że się go likwiduje. A w jego murach tworzy się Urząd Skarbowy, który jak wiadomo w produkcji i przedsiębiorczości najwięcej przeszkadza. Nie tylko fiskus zajmuje miejsce normalnych miejsc pracy. Wchodzą też „szkoły wyższe” zajmujące się taśmową produkcją Młodych Wykształconych z Wielkich Miast. A jak jest w prywatnych szkołach wyższych to wiemy. Ryszard Bugaj na antenie Gazety Polskiej VOD bez zbędnego skrępowania twierdził, że muszą tam trzymać niski poziom, bo studenci zapłacą innej szkole za niczego nie warty papierek magistra.

  Oto stan polskiej gospodarki. Likwidujmy zakłady produkcyjne, a na ich zgliszczach organizujmy fiskusa i „szkołę bankową”. Albowiem od tych dwóch ostatnich placówek nasz kraj będzie się bogacił o wiele bardziej, niż gdyby na tym miejscu stały maszyny produkcyjne. A dodajmy, że Unimor nie jest jedynym takim przypadkiem w kraju łagodnie rzecz biorąc. Chciało by się zatem zobaczyć na jakimś nowym plakacie wyborczym taki tekst: „Nie róbmy telewizorów. Budujmy bizantyjską administrację, tony dokumentów i polskich magistrów”. Prawda że absurd? Szkoda tylko, że ten kabaret dzieje się naprawdę.

  http://www.ekspedyt.org/migorr/2013/05/28/13723_polski-przemysl-w-krzywym-zwierciadle-zaklad-unimor-kwintesencja-jego-kondycji.html

 56. Sowa said

  Ratowanie uchodźców, czyli praca dla mafii
  Wczoraj [19.04.2017] bloger Jazgdyni opublikował {TUTAJ} bardzo dobrą notkę „Wielka ściema pod nazwą uchodźstwo”. Dowiedzieliśmy się z niej, że:

  „Analitycy Unii przewidują jeszcze w tym roku napływ do Europy 250 tysięcy emigrantów. Czyli, jak to powyżej wyliczałem, Śródziemnomorskie Stowarzyszenie Przemytników Ludzi zarobi pół miliarda euro.
  Czystych, nie podlegających opodatkowaniu pieniędzy. Koszty są niewielkie, bo gumowe pontony i chińskie silniki przyczepne są niedrogie i nawet po jednorazowym użyciu nikt ich nie zbiera. Prawdopodobnie najwyższym elementem po stronie wydatków są wysokie łapówki w Brukseli, Rzymie i paru innych stolicach. Politycy i urzędnicy mają pilnować, by nikomu do głowy nie przyszło cokolwiek zmieniać, póki pieniądze płyną wartkim strumieniem.

  http://www.ekspedyt.org/elig/2017/04/20/59710_ratowanie-uchodzcow-czyli-praca-dla-mafii.html

 57. revers said

  re51

  p. Sakiewicz niech lepiej napisze jak jego pracodawcy z SBU biegaja po uczelniach na ukrainie i zapewne w RP przybanderlanckim i werbuja mlodych ludzi do dywersji w Nowejrosji. lub powola sie choc raz na relacje z nowej rosji Davida Hudzieca, nie mniej biegle wlada piorem po polsku, rosyjsku, angielsku a przy tym juz kilka lustrzanek cyfrowych zajechal, przy dzenikarstwie nie studyjnym, nie salonowym, innych fejkach z terenow tam gdzie czekoladki Poroszenki nie rozdaja jak niemieckie lub amerykanskie landrynki, a wybuchaja ukrainskie miny przciwczolgowe pod samochodami OBWE..

 58. https://marucha.wordpress.com/2017/04/22/wolne-tematy-39-2017/
  ROPOWY SKANDAL!!! POLSKA POTENTATEM ZASOBÓW ROPY I GAZU?!!! DLACZEGO SIĘ TEGO NIE WYDOBYWA??!!

  https://akademiapolityczna.wordpress.com/2017/04/25/nato-okupuje-najwieksze-swiatowe-zloza-tytanu-w-polsce-na-to-wyglada/
  NATO OKUPUJE NAJWIĘKSZE ŚWIATOWE ZŁOŻA TYTANU W POLSCE??!! NA TO WYGLĄDA!!!

  142 Osoba prywatna said – 2017-04-24 (poniedziałek) @ 11:13:47
  Arabia Saudyjska posiada tylko 200 mld baryłek ropy a Polska posiada 4000 mld baryłek ropy. Gdzie jest polski rząd?!!! Dlaczego tego surowca się jeszcze nie wydobywa??? Wygląda na to że polski rząd nie wie jak bogate surowce naturalne posiada Polska!!! Bo gdyby wiedział to czy nie byłoby to w interesie Polski tę ropę i gaz wydobywać??? Posiadamy jedne z największych na świecie złóż ropy i gazu a jesteśmy jednym z najbardziej wykorzystywanych i najbiedniejszych krajów świata!
  https://akademiapolityczna.wordpress.com/2017/04/23/ropowy-skandal-polska-potentatem-zasobow-ropy-i-gazu-dlaczego-sie-tego-nie-wydobywa/
  ——
  Polskie złoża czekają, aż się w Polsce na dobre osiedlą ci, co zawsze mają największe prawa do wszystkiego.
  Admin
  *****
  Rząd Jana Olszewskiego ogłosił, że POLSKA TO DRUGI KUWEJT A WĘGRY TO ARABIA SAUDYJSKA – więc miałem nadzieję, że Polsce się Upiecze a tu Masz Babo Placek. To tłumaczy, dlaczego WSZYSTKIE Polskie Rządy były Wrogami mego silnika spalinowo-parowego VDTW, którym niemiecko-japoński protektor VDTW zhołdował amerykański przemysł samochody i żydoarabski przemysł petrochemiczny, bo VDTW Redukuje zużycie paliwa, SMOG i Hałas o 75-80%
  W 1964 r. OGŁOSZONO znalezienie z Satelity ropy naftowej k. Kaliningradu – porównywalnych z zasobami w Morzu Północnym – oraz TYTANU k. Suwałk. Ponieważ złoża ropy k. Iławy Pruskiej okazały się peryferyjne, idące w kierunki Iławy Mazurskiej to Chruszczow wystąpił z propozycją Korekty Granicznej z zamianą na Czarnoziemy Galicyjskie, co Gomułka ODRZUCIŁ.
  Doszło do AWANTURY. W książce INCYDENTU NIE BYŁO piszę, że gdy Chruszczow WYGRAŁ w Radzie Najwyższej OBA Głosowanie to Susłow powiedział mu COŚ, co zrozumiał Tylko Chruszczow, który zaczął się zachowywać NIESFORNIE więc został wyprowadzony przez wykidajłów.
  Książę Demidow pytał mnie niejednokrotnie: CO ON MU POWIEDZIAŁ ??? Milczałem bo się bałem, aż w końcu opowiedziałem mu historię rodzinną: Dziadek miał byka holenderskiego, który zrobił się ostry więc go sprzedał. Byka kupili Żydzi, którzy uzgodnili z pastuchem odprowadzenie byka do stacji kolejowej za kupienie mu CZAPKI. Pastuch nie był jednak z czapki zadowolony więc powiedział bykowi coś Na Ucho, na co byk Rozpędził Targ i wskoczył do APTEKI – jedynego chrześcijańskiego sklepu w miasteczku.
  Żydzi biegali za pastuchem z całą WYSTAWĄ Czapek.

  Gajowy Marcha: W PIEKLE WODZEM MOŻE BYĆ TYLKO DIABEŁ.
  Chruszczow chciał kupić Ropę Mazurską i Tytan Suwalski za czarnoziemy galicyjskie, czym naraził się nacjonalistom ukraińskim. Podczas wojny z AUSTRIAKAMI o Lwów Piłsudski wysłał na okupowany przez Austriaków Kijów nacjonalistę ukraińskiego Petlurę, który zagarnął arsenały austriackie i dogadał się z SZWAJCAREM Machno w Jekatierinowsku-Dniepropietrowsku. Gdy Denikin uderzył z Kubania na Machno to ten wycofał się do Petlury, aby podczas ofensywy Denikina na Moskwę zagarnąć pociągi ze skarbami KILKUSET arystokratycznych rodów rosyjskich.
  Machno przepuścił Budionnego na Petlurę, który po klęsce wycofał się do Polaków, którzy cofnęli się do Lwowa i Zamościa, ale Trocki Warszawy nie zdobył z powodu neutralności Machno. Trocki musiał UWOLNIĆ Dzierżyńskiego, który ze Stalinem SPRZEDAŁ Południową Mongolię Chińczykom a Północną Mandżurię Japończykom za LIKWIDACJĘ Państwa Eserów na Syberii i Powołżu praz wygnanie Polaków z Odessy.
  Po rozejmie w Mińsku Litewskim Machno wziął udział likwidacji Białej Rosji za obietnicę Pozostawienia mu Krymu, a gdy Budionny uderzył na Krym to Machno popłynął flotyllami do Polskiej Odessy, gdzie napotkał Chińczyków i Japończyków, wobec czego skapitulował przed Rumunami, co było preludium MOCARSTWOWOŚCI RUMUŃSKIEJ.

 59. revers said

  re54

  jeden z tysiecy zakladow produkcyjnych w RP po bandyckiej prywatyzacji Balcerowicza, zwanym tez planem Balcerowicza.

  .https://www.youtube.com/watch?v=MaNmTh_HzPc&feature=share

  Zaklady w Ustinowie w Bieszczadach, tam dobrze wiedza jak Bolek w Arlamowie obalal komunizm z rozdzielnikow zamowionych i zuzytych trunkow i zakasek..

 60. aj said

  Widzę skurwysynu metody ubeckie stosujesz, ale to nie szkodzi ja nic do stracenia nie mam a maczeta zaostrzona czeka na takie PSY jak ty. PRAWDA W OCZY ZAKOLIŁA mściwa SUKO?. I takie kurwy mienią się polskimi patriotami co za kurwa wstyd! Wy byście własne matki posprzedawali, może nie za parę złotych, ale z nożem na gardle to na pewno. CHODŹCIE KURWY!!!

  ——
  Słabe. 🙂
  Ale do prokuratury już się nadaje 🙂
  Admin

 61. Lily said

  Re 48;Ewas
  Strona zablokowana,pisze „Zle trafiles”.
  Wstyd im jak widac,a naczelnik co na to ?.
  Domyslam sie,ze przezywa to,jak ktos mogl
  zrobic cos takiego. Jak mogl..

 62. Boydar said

  https://pl.sputniknews.com/polska/201704265336673-europa-polska-globus-niemcy-sputnik/

  „Krowa: Będzie dym — Izraela też nie ma”

 63. Boydar said

  @ Pani Lily

  http://www.fakt.pl/szukaj?q=konsul+honorowy&sa=Szukaj

 64. Boydar said

  Jeżeli symptomem autorytaryzmu dla Herr Franka są wyłącznie Konzentrationslager i Drang nach Osten, to wypowiedź staje się bardziej zrozumiała. Bo dla normalnych ludzi istnieją także inne symptomy, bynajmniej wcale nie „przyszłe” ani też „możliwe”

  http://wiadomosci.wp.pl/syn-nazistowskiego-lidera-ostrzega-przed-niemcami-6116074252605569a

 65. Boydar said

  http://wiadomosci.wp.pl/wyborco-pis-nie-jest-ci-wstyd-kto-postawil-billboardy-6116074666268289a

  Powinno być dopisane – „… masz okazję – dorżnij watahę. A ty czekasz na Macierewicza”

 66. revers said

  Co pan, p. Boydar Antek militaryzuje tubylcow, w kazdej gminie i powiecie klasa wojskowa, zamiast szkolna

  http://telewizjarepublika.pl/oto-prawdziwy-powod-ataku-na-ministra-macierewicza-chcemy-aby-w-kazdym-powiecie-istnialy-klasy-wojskowe,47722.html

  I lykna to wszyscy jak za Adolfa H. nawet najwieksi pacyfisci pojda za Antkiem M. na miesko armatnie.

  Trump nie proznuje i obiecuje bogaty swiecznik w ONZ vel NWO

  https://www.whitehouse.gov/the-press-office/2017/04/24/remarks-president-trump-working-lunch-un-security-council-ambassadors

  Wszystko skalda sie w jedna calosc z uwzglednieniem marionetek krajowych w kazydym zakatku globcia.

 67. Pinxit said

  DLACZEGO Pobili Mateusza Piskorskiego PiSowscy oprawcy?

  Szydelkowa Robota – banderowskie metody

  Mateusz Piskorski został dotkliwie pobity

  https://pl.sputniknews.com/polska/201704265337999-Mateusz-Piskorski-zostal-dotkliwie-pobity/

 68. Siggi said

  http://natemat.pl/206813,pis-pokazalo-prawdziwa-twarz-minister-cyfryzacji-skrytykowala-socjalne-rozpasanie-partia-zaatakowala-ja-jak-opozycje

 69. Siggi said

  http://www.rmf24.pl/ekonomia/news-premier-szydlo-odebrala-morawieckiemu-nadzor-nad-pzu,nId,2386737

 70. Siggi said

  W studio TiVi w Moskwie polskiemu red.dali po …pysku. Zarobił…

  «Ваши деды — красные фашисты»: польский журналист спровоцировал драку в студии НТВ
  http://www.ntv.ru/novosti/1800578/

 71. Marucha said

  Add 60:
  Och, byłbym zapomniał… mieszkasz w Krakowie, a twoje inicjały to MK (imię i nazwisko też znam), gnoju 🙂

 72. Pinxit said

  No to czy ktos wie dlaczego pobili Mateusza Piskorskiego w wiezieniu?
  I czy bedziemy pisac do Unii i Trybunalu Haskiego?
  A w ogole co mozna zrobic?

  Mateusz Piskorski został dotkliwie pobity

  https://pl.sputniknews.com/polska/201704265337999-Mateusz-Piskorski-zostal-dotkliwie-pobity/

  ——
  A za co pewien ciapaty na stacji metro w Sztokholmie zepchnął nieznanego sobie mężczyznę pod pociąg?


  Oglądać od 0.10.
  Admin

 73. Lily said

  Re 72;Pinxit
  Dlaczego ?,bo jest Polskim patriota.
  A,co na to swietobliwy naczelnik?,czy to nie
  On wszystkim deryguje?.

 74. Siggi said

  31 rocznica Czarnobyla !!!
  ………..https://www.facebook.com/agendavideo/videos/1427143107307909/

 75. Siggi said

  Sześcioro posłów PiS zagłosowało przeciwko przyjęciu rezolucji Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy, w którym wezwano Turcję do zakończenia stanu wyjątkowego, przestrzegania praw człowieka i wolności mediów oraz wypuszczenia z aresztów dziennikarzy i polityków opozycji. Wyrozumiałość PiS dla brutalności tureckiego reżimu jest niepokojąca.
  dalej………….
  https://oko.press/turcy-ludzie-skandaliczne-glosowanie-poslow-pis-zgromadzeniu-parlamentarnym-rady-europy/

 76. Siggi said

  Ziemmba Ci tego nie powie.

  http://www.lolmania.pl/lol/51234/wyglad-stolca-moze-wiele-powiedziec-o-twoim-zdrowiu-zwracaj-uwage-na-jego-kolor-i-ksztalt.html

 77. pawel said

  Ad 76. Siggi

  To lepsze. I powie to Panu wielki zwolenni szczepień, ba największy chyba w naszym kraju Paweł Grzesiowski.

  Flora bakteryjna jelit lekarstwem? O leczeniu bakteriami kałowymi mówi Silesionowi dr Paweł Grzesiowski

  Bakterie jelitowe można podawać na dwa sposoby, albo metodą przez odbytnicę, preparat wlewa się jak głęboką lewatywę, albo przez sondę, przez nos lub w gastroskopii, bezpośrednio do żołądka albo dwunastnicy. Pacjent niczego nie odczuwa, ani smaku, ani zapachu. Obie metody są tak samo skuteczne, ta doodbytnicza jest najmniej uciążliwa dla pacjenta, ale nie da się jej zastosować, gdy pacjent ma ciężką biegunkę. Wcześniej pacjentowi oczyszcza się jelita, podając środek przeczyszczający, potem pacjent układa się na boku na leżance. Podczas przeszczepu flory bakteryjnej strzykawki z preparatem są specjalnie zapakowane, chory niczego nie widzi, nie czuje, zwłaszcza że bakterie jelitowe chronimy przed światłem. Pojemniki są więc szczelnie zamknięte.

  Żeby był filtrat, musi być kał. Kto może być jego dawcą?

  Przede wszystkim osoba superzdrowa. Odpadają wegetarianie, ludzie z alergiami, cukrzycą, chorobami jelit, otyli. Bardzo dokładnie badamy dawców, po to, by wykluczyć ryzyko przeniesienia jakiegoś zakażenia czy innej choroby.

  Jak się odbywa pobranie „materiału” do przeszczepu?

  Dawca oddaje stolec, który jest potem zamykany w sterylnym pojemniku i zamrażany jako materiał wyjściowy. Potem jest opracowywany w naszym laboratorium. Powstaje wspomniany filtrat, pozbawiamy kał resztek pokarmowych, łączymy z solą fizjologiczną, tak by naturalnie nie stracić bakterii.

  Dużo jest w Polsce dawców kału?

  Niektóre ośrodki mają swoich dawców, korzysta się również z dawców rodzinnych. W naszym zespole mamy sześciu stałych dawców kału, wyselekcjonowanych, poddawanych co pół roku szczegółowym badaniom, oni po prostu mają doskonałą florę bakteryjną jelit.

  Za: https://silesion.pl/przeszczep-kupy-to-nie-zart-to-dla-zdrowia-12-01-2017

 78. NICK said

  Zrobiłem dziś przegląd szeroki.
  Szeroki przegląd współczesnych mediów.
  Tych popularnych, czytanych, „opiniotwórczych”.

  Tam nie ma NIC DOBREGO.

  PRAWDY, zwłaszcza.

  Tam.
  Każdy szczuje.

  I, morduje.
  (są różne sposoby; mordowania)

  A, że Boga nie ma?

  TO nienaturalne.
  Jest.

 79. Siggi said

  Polska: Banderowcy i „ślązakowcy” wspólnie przeciwko Państwu Polskiemu
  26 kwietnia 2017
  http://xportal.pl/?p=29145

 80. pawel said

  Uzupełnienie co do kupy:

  Analiza kału jest jednym z podstawowych badań wykonywanych wtedy, gdy pacjent cierpi na schorzenia przewodu pokarmowego. To proste badanie umożliwia ustalenie przyczyny choroby zakaźnej czy pasożytniczej. Badając kał można też ocenić stopień wchłaniania składników odżywczych z jedzenia oraz poznać stopień wydzielanie enzymów trawiennych, które są produkowane przez trzustkę. Ale o kondycji przewodu pokarmowego świadczą nie tylko wyniki badań laboratoryjnych, ale również barwa i konsystencja stolca. Prawidłowy stolec jest uformowany w walec lub ma konsystencję półmiękką. Nie widać w nim niestrawionych resztek pokarmu. Prawidłowy stolec nie powinien też rozmazywać się na muszli klozetowej. Jeżeli jest inaczej powinniśmy powiedzieć o tym lekarzowi.

  Stolec luźny, na który, widoczne są krople tłuszczu (lub na wodzie) i z trudem spłukuje się z ubikacji to stolec tłuszczowy. Występuje on, gdy dochodzi do poważnej niewydolności trzustki lub też chorób jelita cienkiego. Taki stolec powinien być zbadany w laboratorium. Do analizy należy oddać próbki kału zbierane przez 3 doby. W tym czasie w diecie powinno się znaleźć tylko 100 g tłuszczu na dobę.

  Stolec pienisty, któremu towarzyszy oddawanie gazów sugeruje zakażenia jelit lub też zaburzenia trawienia czy wchłaniania.

  Stolec ołówkowaty to kał uformowany w walec o niewielkiej średnicy. Może być skutkiem zwężenia odbytnicy przez guzy nowotworowe lub blizny powstałe po wygojeniu się zmian zapalnych. Każdy, kto zauważy u siebie taki rodzaj wypróżnień powinien jak najszybciej iść do lekarza, aby poddać się dalszej diagnostyce.

  Stolec smolisty pojawia się wtedy, gdy w kale znajduje się domieszka krwi, która uległa przemianom chemicznym. Specjaliści uważają, że stolec smolisty świadczy o tym, iż źródło krwawienia do przewodu pokarmowego znajduje się w żołądku lub dwunastnicy. Ale źródło krwawienia może się znajdować także w początkowym odcinku jelita grubego, czyli w kątnicy. Osoby, które zgłaszają lekarzowi taką przypadłość zazwyczaj zleca się wykonanie testu na krew utajoną, morfologię i oznaczenie stężenia żelaza. Konieczne jest też endoskopowe przebadanie przewodu pokarmowego. Sytuacji takiej nie wolno zlekceważyć, gdyż może ona sugerować, że rozwija się rak jelita grubego. Bardzo ciemna barwa stolca występuje również przy leczeniu preparatami żelaza.

  Stolec jasny, żółtawy pojawia się, gdy do światła przewodu pokarmowego przedostaje się żółć produkowana w wątrobie. Zjawisko to nosi nazwę cholestazy. Przyczyną jej rozwoju może być fizyczna przeszkoda (np. kamień) blokujący brodawkę dwunastniczą, przez którą żółć dociera do dwunastnicy. Przy typowej cholestazie pojawia się także bardzo ciemna barwa moczu, ogólny świąd skóry oraz zażółcenie białek oczu i skóry.

  Biały stolec to zazwyczaj skutek badania, w czasie którego pacjentowi podano w formie kontrastu papkę barytową. Nie ma to jednak nić wspólnego z nieprawidłowym funkcjonowaniem przewodu pokarmowego.

  Stolec zielonkawy i luźny najczęściej oznacza infekcję jelit. Dodatkowymi objawami jest biegunka i gorączka.

  Stolec zabarwiony świeżą krwią tylko na wierzchu (czasem ją widać na papierze toaletowym) może sugerować krwawienie z hemoroidów. Jeżeli krew jest przemieszana z kałem, źródło krwawienia znajduje się najprawdopodobniej w jelicie grubym. Konieczne jest wtedy badanie wyjaśniające powód krwawienia. To ważne, by nie przeoczyć początków rozwijającego się raka jelita grubego. Stolec ze śluzem może świadczyć o zaburzeniach czynnościowych lub niewielkim zapaleniu jelit. Czasem można dostrzec również krew lub ropę w stolcu. Konieczna jest konsultacja z lekarzem, najlepiej gastrologiem.

  Za: http://www.medonet.pl/zdrowie/zdrowie-dla-kazdego,dlaczego-warto-badac-kal-,artykul,1658103.html

 81. osoba prywatna said

  Zięba nie, ale Siggi o goovnie dużo wie, to i mówi.
  Dziś w Izraelu zmarł rabin Menahem Mendel Dejcz (Менахем Мендель Дейч) .Zmarł na skutek urazów jakie odniósł w trakcie banderowskiego,bandyckiego (w zasadzie na to samo wychodzi), pobicia w październiku 2016 w Żytomierzu.
  https://vz.ru/news/2017/4/16/866533.html
  Jak łatwo się domyślać teraz Izrael zażąda ekstradycji napastników (raczej nie należy sądzić że ichniejsze służby nie znają sprawców) i Kijów stanie przed nie lada dylematem:oddać Żydom banderowskich „bohaterów” i narazić się miejscowym patriotom-rezunom,czy nie oddać i narazić się niezwykle wpływowej organizacji Habad? oj będzie się działo!
  nadużycie link skomentuj
  ikulalibal 16.04.2017 18:28:04

 82. Siekiera_Motyka said

  „Od roku 1931 Plinio Corrêa de Oliveira zajmował się ukrytą dzia-
  łalnością masonerii i innych tajnych organizacji.61 Brazylijski myśliciel często wspominał o „tajnych siłach” działających na przestrzeni
  dziejów, lecz właśnie z powodu wagi przywiązywanej do problemu
  nie chciał być utożsamiany z plejadą oderwanych od rzeczywistości
  badaczy-fantastów, jakże licznych w tak delikatnym sektorze zainteresowań. Podchodził zawsze do tego problemu z powagą i trzeź-
  wością, krocząc śladami szkoły skupiającej tak wielkich autorów, jak
  ojciec Augustin Barruel,62 Jacques Crétinau-Joly,63 ojciec Nicolas Deschamps,64 Msgr Delassus, Msgr Ernest Jouin65 czy hrabia Léon de
  Poncins.66 Autorzy ci, a także wielu innych, udokumentowali w sposób niepodważalny istnienie w dziejach podstępnego spisku antychrześcijańskiego.
  „Wytworzenie procesu tak spójnego i ciągłego, jakim jest Rewolucja, wśród tysięcy zmiennych kolei losu, w ciągu wieków wypełnionych niespodziankami wszelkiego rodzaju, wydaje się nam niemożliwe bez działania kolejnych pokoleń niezwykle inteligentnych i wpływowych konspiratorów. Myślenie, że Rewolucja mogłaby osiągnąć swój obecny stan przy nieobecności takich konspiratorów, jest podobne do przekonania, że setki liter wyrzuconych przez okno mogłyby się spontanicznie ułożyć na ziemi w jakikolwiek utwór literacki, na przykład, Odę do szatana Carducciego.”67
  Według Plinia Corrêi de Oliveira prawdziwy problem stanowi nie
  tyle odkrycie tożsamości spiskowców, lecz – co jest o wiele ważniejsze – ukazanie w pełni natury Rewolucji oraz mechanizmów umoż-
  liwiających jej postęp: agenci mogą się przecież zmieniać, ale proces
  rewolucyjny, jego funkcjonowanie i antychrześcijańska meta – pozostają niezmienne.”

  http://www.pliniocorreadeoliveira.info/PL_krzyzowiec.pdf

 83. volviak19 said

  Ustawka z US army przy półwyspie koreańskim nie jest przeciwko KRLD, dobry pretekst, by zgromadzić znaczne ilości sprzętu blisko Chin bez ich protestów, bo to Chiny będą celem Usraela,
  Wojna to sposób na reset długów.

 84. Siggi said

  http://natemat.pl/206857,w-rosji-kolejny-raz-pobili-polaka-w-telewizji-bo-znowu-powiedzial-im-kilka-slow-bolesnej-prawdy

 85. Alina said

  Pierwszy prawdziwy wywiad
  http://zaprasza.net/a.php?article_id=34228

 86. konik said

  Bandyta z ABW skatował skutego kajdankami Mateusza Piskorskiego

  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2017/04/26/abw-iiirp-jak-zydo-bolszewickie-ub/

 87. revers said

  No to panowie uwazzac na komentarze w internecie jesli nie mieszcza sie w granicach poprawnosci politcznej, etycznej. Gierych wygral sprawe z hajterami , jest przelom i precedens.

  https://oko.press/giertych-wygral-sprawe-o-hejterskie-komentarze-wyrok-moze-zrewolucjonizowac-polski-internet/

 88. revers said

  W kolejnym miescie nikt nie obchodzi wyzwolenia przez armie radziecka, a jest nim Szczecin ktorego honorowym bohaterem obok Gdanska jest sam adolf Hitler, protoplasta uni europejskiej na zasadach polityki Adenauera i kolejne przebrania IG Farben, wysokiej finansjery zachodniej..

  http://www.gs24.pl/wiadomosci/szczecin/a/politycy-nieobecni-na-rocznicy-26-kwietnia-zdjecia-wideo,12024224/

 89. kowboj sasza said

  Dużo jest w Polsce dawców kału?

  Dziesiątki tysięcy. Zwłaszcza w …….. cenzura

 90. Panie Gajowy mam problem z komputerem. Może mi Pan poradzi co nieco. Chodzi o to, że kupiłem sobie Windowsa 7 64-bitowego, ale nie mogę go zainstalować. Podczas rozruchu napęd DVD jest pomijany, pomimo, że w BIOS’ie ustawiłem jako pierwszy rozruch napęd CD/DVD. Okazało się, że płyta instalacyjna Windowsa jest przeznaczona tylko do komputerów firmy DELL. I teraz pytanie: od czego zależy marka komputera? Czy nie od płyty głównej? Jeżeli tak, to czy kupienie i zamontowanie płyty głównej DELL’a rozwiązałoby problem i Windows by się zainstalował? Obecnie posiadam płytę główną firmy ASUS. Będę wdzięczny za pomoc.

  Pozdrawiam!

 91. Siggi said

  R U R A … mięknie.Brawo mała Korea!

  США ужесточат санкции против КНДР
  USA zaostrzą sankcje przeciwko KRLD

  Соединённые Штаты намерены ужесточить санкции против Северной Кореи, чтобы страна отказалась от ядерной программы. Об этом говорится в совместном заявлении главы Пентагона Джеймса Мэттиса, госсекретаря Рекса Тиллерсона и директора Национальной разведки США Дэна Коутса.
  Stany Zjednoczone zdecydowane zaostrzyć sankcje przeciw Korei Płn,żeby kraj ten zrezygnował z programu nuklearnego.O tym się mówi we wspólnym oświadczeniu Pentagonu.Departamentu Stanu i Agencji Wywiadu.

  «Подход президента направлен на то, чтобы заставить КНДР отказаться от своих программ (разработки. — RT) ядерных баллистических ракет и программ по распространению путём ужесточения экономических санкций, использования дипломатических мер вместе с нашими союзниками и региональными партнёрами», — приводит CNBC заявление.
  Podejście prezydenta skierowane jest na skłonienie KRLD do rezygnacji ze balestycznych rakiet nuklearnych swoich programów(rozpracowań-RT)I programów ich rozprzestrzeniania,drogą zaostrzenia sankcji ekonomicznych,wykorzystania kroków dyplomatycznych wspólnie z naszymi sojusznikami I regionalnymi partnerami-powołuje się CNBC na ogłoszenie.

  Отмечается, что США взаимодействуют со своими партнёрами с целью усиления «давления на КНДР, чтобы убедить режим начать деэскалацию и вернуться на путь диалога».
  Zauważa się,że USA wzajemnie działają ze swoimi partnerami celem wzmocnienia nacisku na KRLD,żeby przekonać reżim do rozpoczęcia deeskalacji I [powrotu na drogę dialogu.

  Ранее Мэттис, Тиллерсон и Коутс в совместном заявлении сообщили, что США открыты к переговорам по вопросу денуклеаризации Корейского полуострова.
  Wcześniej ci trzej we wspólnym oświadczeniu ogłosili ,że USA są otwarte do rokowań w tematyce denuklearyzacji półwyspu Koreańskiego.

 92. Damastes87 said

 93. revers said

  re90
  zmien pan BIOS, albo w UEFI pogrzeb pan przelacznikami enable, disable – jesli bios Della ma cos takiego. najlepiej zmienic Della na japonskiego Asusa plyte glowna i na jakis czas spokuj, przynajmiej kondesatory maja dobre i sa energooszczedne, jesli Asusa MB pasuje do obudowy Della bo z tym tez roznie bywa podobnie jak w Hewlett Packard komputerkach.

 94. Marucha said

  Re 93:
  Ja bym radził zdobyć instalację generyczną Windows 7. Można takie sobie ściągnąć z sieci. To byłoby najprostsze rozwiązanie, nie wymagające grzebania w BIOS ani montażu nowej płyty głównej.

  >https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows7
  >http://softlay.net/operating-system/windows-7-ultimate-full-version-free-download-iso-32-64-bit.html
  >https://www.pcsteps.com/45-download-windows-7-iso-legally-free-digital-river/

  Etc.

 95. Maćko said

  Fundacja Dobrych Mediów

  Celem Fundacji jest zbudowanie w Polsce znaczącej sieci, niezależnych i opiniotwórczych mediów katolickich. W ramach naszej misji pomagamy znaleźć oraz zorganizować źródła środków, które umożliwią trwałą działalność oraz rozwój konkretnego medium. Równocześnie działamy w interesie samych darczyńców, pomagając spełnić postulowane przez nich cele.
  Naszym atutem jest to, że skupiamy ekspertów rynku medialnego. Dzięki temu, uzupełnieniem naszej misji są wysokiej jakości szkolenia i doradztwo.

  … czyli: http://wrealu24.pl/o-nas

 96. Maćko said

  http://wrealu24.pl/5601-hanower-polski-tramwaj-jako-taksowka-prototyp-zaprezentowano-na-targach
  Proszę sobie wyobrazić, że mamy coś w rodzaju sieci torów tramwajowych, które nie kolidują z ruchem ulicznym. Pasażer wybiera przystanek docelowy, a pojazd dobiera do niego najbardziej optymalną drogę po ścieżce”. tłumaczy Prof. Włodzimierz Choromański z Wydział Transportu Politechniki Warszawskiej.
  Chcąc skorzystać z innowacyjnej taksówki. Trzeba pójść na przystanek autobusowy, wcisnąć guzik, który wezwie tramwaj. Następnie wybrać miejsce docelowe. Tramwajowa taksówka pomieści cztery osoby, które mogą podzielić się kosztem przejazdu. Napędzany będzie silnikiem elektrycznym.

 97. revers said

  re90, ad93
  lub przejsc na windows 8.1 lub 10 z upgredami powinien chodzic. Jeszce jeden wariant komputera to zewnetrzny dysk optycny DVD, Blue ray na USB2, USB3 jesli plyta posiada USB3, juz menu biosa powinien byc widoczny i do wybrania.

  Dobre narzedzia do reperacji, ustawiania rejestrow windows
  https://www.dobreprogramy.pl/Tweaking.com-Windows-Repair,Program,Windows,56702.html
  inne operacje na twardym dysku system rescue z recowery windows wylacznie …
  https://sourceforge.net/projects/systemrescuecd/

  Poleca Instalacje windows strelkowa na penddrive urzyteczny system przy kazdej kazdej oakzji, gdy szaleja rozne bezpiecznaickie watachy komp nie odpali z waznymi danymi bez klucza.
  WinPE10_8_Sergei_Strelec_x86_x64_2017.01.25_English.iso

  Generic dobry jest ale na ogolno dostepne plyty, nie na wszystkich plytach Dealla , HP moze chodzic, poza tym nie wiadomo
  Srelkow tez jak generic lub lepiej.

 98. Maćko said

  http://pl.blastingnews.com/europa/2017/04/niemcy-imigranci-zaatakowali-13-latke-polacy-spuscili-im-lomot-001644461.html
  😉

 99. Marucha said

  Re 97:
  Ale z tego, co wiem, to Windowsy Streleca to podzbiór pełnego systemu…

 100. revers said

  Dziennikarze alarmują: ludzie służb przygotowują obalenie rządu. ,,Może się polać krew” [WIDEO]

  http://niezlomni.com/dwaj-dziennikarze-alarmuja-ludzie-sluzb-przygotowuja-obalenie-rzadu-moze-sie-polac-krew-wideo/

 101. Siggi said

  Uj,zaraz Sąd Polowy?Widocznie chłop coś jeszcze wart.My,na naszej wsi indywidualnej tam myśleli i gadali,że…przy jednej dziurze to i kot zdechnie.

  „Zdradził mnie w Sejmie”. Była żona Kamińskiego chce „ładu moralnego” i Trybunału Stanu dla kochliwych posłów
  Grupa osób, wśród których jest Anna Kamińska, była żona byłego posła PiS Mariusza Antoniego Kamińskiego, planuje zbiórkę podpisów pod Obywatelskim Projektem Ustawy Wprowadzającej Zaostrzony Reżim Moralny w Parlamencie.
  dalej…………
  https://www.wprost.pl/10052477

 102. Komitet Obrony Gojów said

  Kolejne „dobrodziejstwo” euromajdanu dla Ukraińców (jakby kto nie wiedział, to – dzięki co prawda pieniądzom oligarchów, ale jednak – ukraińska liga piłkarska była przez lata bardzo mocna – w rankingu UEFA na 8. miejscu w Europie)
  http://www.polsatsport.pl/wiadomosc/2017-04-26/krym-zmienil-ukrainski-futbol/

 103. Komitet Obrony Gojów said

  Globaliści chcą wycofać papierowe książki i papierowe gazety z użycia
  https://mowiacprawde.wordpress.com/2017/03/14/globalisci-chca-wycofac-papierowe-ksiazki-i-papierowe-gazety-z-uzycia/

 104. Siggi said

  Tak dla przypomnienia,bo „materiał genetyczny”spuszcza się w Europę ,co widać gołym okiem.Proces uruchomiony…

  https://ligaswiatowa.wordpress.com/2014/12/04/paneuropejska-unia-czyli-unia-europejska-niszczenie-spolecznosci-narodowych-poprzez-multikulturowosc/

 105. Marucha said

  Re 87:
  Debilne sądownictwo.

  Za wypowiedzi, które lamią prawo, odpowiada ich AUTOR.
  AUTOR, a nie właściciel portalu, dostawca Internetu, czy producent klawiatur do komputerów.
  Za wypadek drogowy odpowiada jego sprawca, a nie sprzedawca samochodu.

  Popisali się prawnicy logiką i rozumieniem odpowiedzialności,
  Bydło paść, kutasy, a nie za sądzenie się brać!

 106. Yah said

  Ad 105

  No cóż Pan Mecenas po raz kolejny udowodnił, że jest marionetką wykorzystywana do realizacji pewnych celów. Zadość uczynienie za „grzechy” przodków.

  A wszystko jest efektem realizacji maksymy – „Żyj i pozwól żyć innym” …… zboczeńcom, degeneratom ( czyli oświeconym), bo normalna większość ( ciemna masa) do kasacji.

 107. revers said

  Proponuje siegnac po prywatna siec VPN, platna lub bezplatna w zaleznosci od mozliwosci zakryc swoj tylek przed Giertycchem lub podobne do tylka facje.

  A moderatorom przybedzie pracy bo do sadow nie dochodzi argument ze moderacje i cenzure moga robic filtry na serverach, nawet w wordpressie zainstalowane,widocznie z malym skutkiem dla sadow Giertychowskich nie starczy frazy i przymiotnikow.

 108. TG said

  Obalenie rządu Olszewskiego,,https://oko.press/1992-r-doszlo-zamachu-stanu-wojsko-posluchalo-macierewicza-wojska-ot-tez-by-sie-oparly/,

 109. La Reine Toronto said

  ad 104 nb. poroznilam sie z moja kolezanka z ogolniaka tylko dlatego ze ona potem romanistka byla zwolenniczka Tuska i mowila ze ona chce byc Europejka a nie Polka, polskosc to przezytek.

  Ma rodzine w UK i ma na imie Halinka D.To bylo w czasie gdy zamordowano Andrzeja Leppera a ja utyskiwalam na EU ze to doprowadzi do wynarodowienia nas Polakow.

  No to co dalej, Halinko D. z Brighton?

 110. Sowa said

  Z prowincji:

  Jestem Żydówką i czuję się przez pana obrażana!
  12:45, 27.04.2017 | J.R
  23 kwietnia w Gorlicach odbyła się manifestacja przeciwko Stanisławowi Michalkiewiczowi. Demonstracji zeszli się, aby zaprotestować przeciwko mowie nienawiści, populizmowi i antysemityzmowi, tych przypadłości dopatrzyli się u prawicowego publicysty.

  Uczestnicy przynieśli ze sobą tabliczki, na których widniał napis: „Gorlice wolne od nienawiści”, „Sianiu nienawiści i szkalowaniu mówię nie!”, „Precz z populizmem i antysemityzmem Michalkiewicza!”.

  Trzeba oddać, że Stanisław Michalkiewicz wykazał się odwagą. Podszedł do manifestujących i zapytał się, dlaczego oskarżają go o tego typu rzeczy. Jedna z kobiet chciała odpowiedzieć, jednak nie użyła w tym celu żadnych argumentów. Stwierdziła po prostu, że jest Żydówką i czuje się przez pana Michalkiewicza obrażana.

  Materiał nadesłany: pochodzi ze strony: polskaracja.com

  Stanisław Andrzej Michalkiewicz – polski prawnik, nauczyciel akademicki, eseista, publicysta, polityk i autor książek o tematyce społeczno-politycznej. Działacz opozycji w PRL. Współzałożyciel Unii Polityki Realnej. Wykładowca w Wyższej Szkole Stosunków Międzynarodowych i Amerykanistyki w Warszawie oraz Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

  .https://www.youtube.com/watch?v=qR0x1g8DfLM

  http://gorlice24.pl/pl/11_wiadomosci/5136_jestem_zydowka_i_czuje_sie_przez_pana_obrazana.html#dodaj-komentarz

 111. Sowa said

  Poprawny link do powyższego:
  http://gorlice24.pl/pl/11_wiadomosci/5136_jestem_zydowka_i_czuje_sie_przez_pana_obrazana.html

 112. Sowa said

  Sataniści mają swoje ulice w USA:

  Diablo Avenue
  http://www.loopnet.com/Listing/19287648/3121-Diablo-Avenue-Hayward-CA/

 113. Listwa said

  @ 87 revers
  @105 Marucha

  Giertych jeszcze nic takiego nie wygrał jak sugeruje.

  Ten wyrok oznacza, ze wydawca odpowiada tylko za nie usunięcie wpisu, gdy pokrzywdzony Giertych o to się zwrócił do wydawcy, a nie za autorstwo wpisu. Autor wpisu może być teoretycznie ścigany niezależnie. A wydawca tylko w zakresie nie usunięcia wpisu (czyli braku reakcji), a nie treści wpisu i tylko wtedy, gdy o nienawistnym wpisie wiedział. Bo gdy nie wiedział to zgodnie z tym wyrokiem za nic nie odpowiada. (czyli paradoksalnie nie dlatego że wpis jest i jest hejter tylko, że wydawca wiedział i nie usunął).
  Wyrok niczego nie zmienia w zakresie odpowiedzialności za treść wpisu, nadal odpowiada autor.
  I tu zaczynają się schody dla chcących powoływać się na te orzeczenie. Gdyż wyrok błędnie zakłada, że wpis jest hejter, gdy – tu akurat Giertych- go za takiego uważa. Nie wykluczone, że ma racje i są wpisy, które go personalnie bezprzecznie obrażają.

  Ale dla systemowego rozwiązania prawnego interpretacja wyroku pokazana w artykule jest błędna.

  Sąd powołał sie na : „wydawca odpowiada za wpisy – bo, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną, powinien usuwać nienawistne komentarze”,
  ale jest też prawo do wolności poglądów i wyrażania ich. Zatem nie każdy wpis jest hejter, tylko dlatego, że ktoś, czy pojedyńcza osoba, za taki chce go uznać. Wyrok komentowany pomija kwestię rzeczywistego występowania wpisu nienawistnego, zakładając że taki miał miejsce. Ale czy miał? Wyrok tego nie komentuje i do tego się nie odnosi.

  „Mecenas Giertych nie pozwał jednak ludzi, którzy zamieścili obraźliwe komentarze, lecz właściciela portalu. Domagał się usunięcia hejterskich wpisów ze strony fakt.pl, przeprosin i 8 tys. złotych zadośćuczynienia. ”

  – nie pozwał ludzi , bo musiałby udowodnić każdemu, które wpisy i dlaczego są nienawistne. A co byłoby , gdyby nie każdy wpis, który komus sie nie podoba nie jest od razu mienawistny? Wcale wtedy nie trzeba go usuwać.

  I tu jest pytanie kto stwierdził i jak i według jakich kryteriów, ze wpis jest nienawistny? Zatem mozna przejśc obok tego wyroku i podważać fakt braku nienawistności wpisu .
  Zanegowanie wystąpienia nienawistności wpisu oznacza konieczność wykazania tej okolicznosci przez czującego sie pokrzywdzonym.

  A nie jak sugeruje komentarz „A to oznacza, że wydawcy portali muszą natychmiast usuwać ze stron hejterskie wpisy, bo jeśli później nie udowodnią, że nie wiedzieli o nich – będą przegrywać sprawy z osobami, które zostały obrażone”

  Najpierw niech udowodnią, ze jest hejter i co za tym przemawia. Potem popatrzymy spokojnie czy cokolwiek za tym przemawia. Czyjeś subiektywne odczucia emocjonalne albo skrywana chęć utajnienia prawdy nie może być argumentem do uchylenia konstytucyjnego prawa do własnycn poglądów i wyrażnia ich.

  Oczywiście powinno być przedstawione uzasadnienie orzeczenia bez skrótów i poprawek, a nie komentarze do niego. Na to też nie należy dać sie nabrac.

  W dobie walki z prawdą pod przykrywką walki z hejter ten wyrok jest właściwy. Ale pod kątem prawnym wcale nie taki niebywały w konsekwencjach jak sugeruje artykuł.

 114. Siggi said

  http://narodowcy.net/polska/mlodziez-wszechpolska-rozebrala-pomnik-upa-w-powiecie-przemyskim

 115. Siggi said

  http://www.swiatmotocykli.pl/Motocykle/7,124078,21669449,wywiad-z-prezydentem-nocnych-wilkow-aleksandrem-chirurgiem.html

 116. osoba prywatna said

  Uchodźców by chętnie przyjęła, ale miksera już nie chce.
  Przymusowe przyjmowanie uchodźców
  .https://www.youtube.com/watch?v=5sU9HWjn5Jc

 117. osoba prywatna said

  Większość pasażerów lotu na trasie z Nowego Jorku do Warszawy z 21 kwietnia nie spodziewała się takiego rozwoju wypadków. Okazało się, że czeka ich międzylądowanie w Krakowie, bo..
  http://wiadomosci.wp.pl/mial-byc-lot-bezposredni-lot-zaskoczyl-pasazerow-i-urzadzil-dodatkowy-postoj-6115811724650625a

 118. osoba prywatna said

  Wódka „Jolka, Jolka pamiętasz” wchodzi na rynek.
  http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wodka-jolka-jolka-budka-suflera-romuald-lipko,134,0,2306438.html

 119. osoba prywatna said

  W tym roku do „Nocnych Wilków” dołączy rekordowa liczba uczestników.
  http://jeznach.neon24.pl/post/138198,ruszaja-nocne-wilki

 120. osoba prywatna said

  Co się działo w Korei w latach 1950 – 53
  Sprawa Korei Płn. jest źle przedstawiana w oficjalnej prasie – pisze pani Tiamat. – Chodzi mi o to, że Polacy jak papugi powtarzają amerykańską wersję, a o tym, co działo się w czasie wojny koreańskiej nie mają zielonego pojęcia.
  http://zygumntbalas.neon24.pl/post/138195,co-sie-dzialo-w-korei-w-latach-1950-53

 121. osoba prywatna said

  Baćko mądry przed szkodą
  http://jeznach.neon24.pl/post/138197,backo-madry-przed-szkoda

 122. osoba prywatna said

  A tu jeden z komentujących jakiś czas temu (chyba wiemy o kogo chodzi)
  podpierał się autorytetem tego parcha.
  IZAAK STOLZMAN ZDZISŁAW KWAŚNIEWSKI OJCIEC NKWD
  http://aleszuma.neon24.pl/post/138163,aleksander-kwasniewski-tw-alek

 123. osoba prywatna said

  USA samowolnie instaluje w Korei Południowej tarczę antyrakietową
  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/usa-samowolnie-instaluje-w-korei-poludniowej-tarcze-antyrakietowa
  Południowokoreańskie społeczeństwo chyba przejrzało na oczy.
  .https://www.youtube.com/watch?v=G-anUPon48U

 124. osoba prywatna said

  Potężne eksplozje w pobliżu międzynarodowego lotniska w Damaszku. Izraelskie samoloty uderzyły w magazyn broni
  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/potezne-eksplozje-w-poblizu-miedzynarodowego-lotniska-w-damaszku-izraelskie-samoloty

 125. Siggi said

  Aleksander Grigorjewicz musi się wyzbyć do końca naiwności i złudzeń w patrzeniu na Zachód.
  Przykład Ukrainy powinien wystarczyć.

  http://jeznach.neon24.pl/post/138197,backo-madry-przed-szkoda

 126. Siggi said

  http://www.focus.pl/czlowiek/islam-to-dla-ciebie-monolit-szyici-i-sunnici-trwaj-w-sporze-od-setek-lat-13853

 127. osoba prywatna said

  Medycyna rockefelerowska idzie w kierunku wyznaczonym przez jej założyciela.
  Zabójstwo przez eutanazję jest na Zachodzie sposobem na „zdobycie” świeżych narządów.
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/zabojstwo-eutanazje-zachodzie-sposobem-zdobycie-swiezych-narzadow-2017-04

 128. osoba prywatna said

  Naukowcy z Yale powiązali szczepionki z chorobami psychicznymi
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/naukowcy-yale-powiazali-szczepionki-chorobami-psychicznymi-2017-04

 129. Wersja polskojęzyczna

  Bardzo dziękuję za Udokumentowany Prawnie list: „Dear Juliusz Prawdzic”. Wobec uznania mnie SPADKOBIERCĄ Klemensa Prawdzica uznaję Pana za DEPONARIUSZA Depozytu mego ojca, Stanisława Antoniego Prawdzica-Tella, który podzielił ŁUP Narodowych Sil Zbrojnych w Kijowie na cztery części: Fundusz NSZ oraz Zapłaty dla Marszałków: Żukowa, Roli-Żymierskiego i Broz-Tity, po 8 tysięcy ton złota. Swą ZAPŁATĘ Broz-Tito zabrał do Belgradu, natomiast Zapłaty Roli-Żmierskiego i Żukowa zostały wywiezione pociągami do Szwajcarii.
  Fundusz NSZ, który Pan jako Deponariusz określasz na 5.850.000.Milionów.USD, został zaś załadowany na statki i wywieziony do Francji, gdyż trasa Genua-Szwajcaria była kontrolowana przez komunistów.
  (…)
  Sytuacja zmieniła się, gdy w 1971 r. KGB Zakatowało mego dziadka jako domniemanego Komendanta NSZ, gdy komendantem NSZ był Edmund Baranowicz, po którego śmierci Komendantem został mój ojciec, Stanisław Antoni Prawdzic-Tell. Po zakatowaniu Dziadka KGB ZMUSIŁO mego ojca do przyjęcia Nowego paszportu amerykańskiego, aby pod groźbą ZAKATOWANIA podpisał notarialnie Pełnomocnictwa dla bratanka Klemensa Prawdzica – wnuka komunistycznego prezydenta Polski Bolesława Bieruta.
  Równocześnie Klemens Prawdzic przyjął Wszystkie Sprawy Amerykańskie mego Dziadka, co było SIŁOWYM Zamachem Stanu, gdyż Dziadek WYDZIEDZICZYŁ stryja, Czesława Stefana Prawdzica-Tella, jako agenta KGB – gdyż wszyscy, którzy studiowali w Moskwie musieli podpisywać agenturalność KGB, a spadkobiercą wszystkich spraw amerykańskich mego dziadka jestem ja, tak jak DYSPOZYTURY Funduszu NSZ. Mój stryj OSKALPOWAŁ wprawdzie Stalina i zastrzelił marszałka KGB Berię, ale ze Złotem Stalina nie miał nic wspólnego.
  Kilkanaście lat temu był w Lublinie proces w sprawie KOMISARIATU złota marszałka Roli-Żymierskiego w banku szwajcarskim w Zurychu. W procesie zeznawał m.in. słynny piłkarz brazylijski Romario jako przyjaciel syna komunistycznego komisarza złota marszałka Roli-Żymierskiego, Piotra Osucha: http://www.wandaluzja.com/?p=p_279&sName=45.-nowa-technika-lotnicza//. Proces prowadzili Bracia Kaczyńscy, którzy nie przesłuchali ani mego ojca ani mnie. Nie zeznawał też KOMUNISTYCZNY Komisarz Złota Stalina, papież Jan Paweł II jako kapelan Księży Patriotów.
  Drogi Przyjacielu, nazywasz Fundusz NSZ „lewym funduszem”, jakby pochodził z rabunku czy kradzieży? gdy jest to ŁUP Finansowego Zamachu na USA. Dysponentem FNSZ był mój ojciec, który został STERRORYZOWANY przez KGB i musiał podpisać Kapitulację na podstawie NOWEGO paszportu amerykańskiego. Było to WYWŁASZCZENIE mnie z praw spadkowych na rzecz KGB i Mossadu, gdyż, jak świadczy Afera Pollarda w USA, KGB i Mossad to JEDNA INSTYTUCJA.
  8 tysięcy ton złota w banku w Zurychu jest własnością Wojska Polskiego. – Pozdrawiam Serdecznie i Dziękuję.

 130. Siggi said

  „Deep state” kontratakuje!
  Atak rakietowy Stanów Zjednoczonych 7 kwietnia na lotnisko w Syrii był kompletnym zaskoczeniem dla przeciętnych, konserwatywnych i patriotycznych Amerykanów, dzięki którym Trump został prezydentem. America First, dość wojen, skupimy się na naszym kraju te i inne jego hasła były powtarzane w nieskończoność. Wyborcy w nie uwierzyli.
  dalej………………
  http://www.mysl-polska.pl/1219

 131. osoba prywatna said

  Oryginał.
  .https://www.youtube.com/watch?v=JrdEMERq8MA
  Cover
  .https://www.youtube.com/watch?v=AfbXlW88Evg

 132. osoba prywatna said

  Sześć milionów Żydów 1915-1938
  .https://www.youtube.com/watch?v=2j1V878kWPg

 133. Ross19 said

  Po prawie 25 latach rozebrano nielegalny pomnik UON/ UPA w Hruszowicach na Podkarpaciu. Jak się okazuje decyzję podjął …. wójt gminy, który jako jedyny przedstawiciel władzy publicznej odważył się podjąć słuszną decyzję.
  Materiał TVP Rzeszów:
  .https://rzeszow.tvp.pl/30141027/rozebrano-nielegalny-pomnik-ounupa-w-hruszowicach

 134. osoba prywatna said

  SHOCKING: żołnierze ONZ zgwałcona w misjach pokojowych na całym świecie ponad 300 dzieci i 1.700 kobiet
  https://translate.google.com/translate?sl=de&tl=pl&js=y&prev=_t&hl=pl&ie=UTF-8&u=http%3A%2F%2Fderwaechter.net%2Frussland-verlasst-globales-bankensystem-us-dollar-wird-aufgegeben-und-durch-gold-ersetzt&edit-text=

 135. Siggi said

  133/Ross19 , c.d.
  Nie chcę żle „krakać”,ale neonaziści z Ukrainy mogą dać „próbkę” Wołynia.2 maja 2014r w Odessie pokazali co potrafią w Domu Związków,gdzie spalili żywcem prawie 100osób.Żadnego dochodzenia,żadnych winnych ,a wszystko wiadomo kto?
  http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1038966,demontaz-nielegalnego-pomnika-upa.html

  http://wiadomosci.wp.pl/ponad-100-polskich-pomnikow-moze-zostac-zdelegalizowanych-to-konsekwencja-demontazu-pomnika-upamietniajacego-upa-6116614774036097a?src01=6a4c8&src02=facebook_wiadomosci

 136. osoba prywatna said

  Nie wiem jak on to robi.
  .https://www.youtube.com/watch?v=YMx70Hrewfg

 137. Polo said

  .https://www.youtube.com/watch?v=gtM7oP88vNY

 138. Siggi said

  http://gazetabaltycka.pl/promowane/kapitalizm-ktory-stal-sie-bogiem-slabsi-gina-zostaja-tylko-silni

 139. revers said

  Dobra wiadomosc dla zwolennikkow budowy portu Elbladzkiego, ze porty Greckie dobrze sprzedaja sie Niemcom

  https://global.handelsblatt.com/companies-markets/german-led-consortium-highest-bidder-for-greek-port-754310

  w dalszej kolejnosci beda nadodrzanskie i priwisliane.

 140. Dzeus said

  Uczciwy wśród kanalii?

  https://informatorcodzienny.wordpress.com/2012/12/01/benedykt-xvi-bog-nie-zyje-jestesmy-sami/

  ———
  Proszę wytlumaczyć, wśród jakich kanalii? Co to za kanalie?
  Admin

 141. revers said

  Rosyjski okret wojenny nagle zatonal u wybrzezy Turcji, przy wejsciu do cisniny Bosforu, 15 marynarzy zaginionych, cos za duzo tych znakow nie wojennych

  http://www.dzienniknarodowy.pl/6381/pilne-rosyjski-okret-wojenny-poszedl-na-dno-u-wybr/

 142. revers said

  Rozbieraja nielegalne pomniki UPA

  http://kresy.pl/wydarzenia/pomnik-upa-w-hruszowicach-zostal-rozebrany-foto/

  i starsza Wolyniem II

  http://kresy.pl/wydarzenia/lider-zwiazku-ukraincow-w-polsce-grozi-drugim-wolyniem/

  a moze zamiast Wisly II, Jarema II

  .https://www.youtube.com/watch?v=76dtGawk4Fo

 143. revers said

  Nowy prezydent Francji ustawi RP lepiej jak Algerie i Mali.

  http://pikio.pl/polska-ma-nowego-wroga-obiecuje-ze-3-miesiace-po-objeciu-wladzy-ustawi-nas-do-kata/#

 144. Siggi said

  http://wolnosc24.pl/2017/04/27/prezes-zwiazku-ukraincow-w-polsce-naszym-problemem-jest-polski-nacjonalizm-a-co-powiedzial-o-zbrodni-wolynskiej/

 145. Siggi said

  https://wiadomo.co/wyrzucony-z-pis-karol-rajewski-te-rzady-to-sciema/

 146. Siggi said

  Sami pierwsi krzyczą;…łapać złodzieja!.
  http://wolnosc24.pl/2017/04/27/udowodnij-ze-nie-ukradles-inaczej-stracisz-caly-majatek-dzis-wchodzi-w-zycie-konfiskata-rozszerzona-bedzie-jak-za-komuny/

 147. Dzeus said

  Re 140 Admin – Pan zdaje się nie lubi kardynałów, biskupów i innych cwaniaków rydzopodobnych, tzw. soborowców, co nie? Tylko wąską grupę tradycjonalistów, której B16 – bublowa „klęska żydów pod Watykanem”, był bardziej przychylny od np. Wojtyły.

  Ja na tych wszystkich doopków i cwaniaków po pro$bie u biedoty, lagę kładę równo – sorry; choć jeszcze bardziej nie trawię pachołków konkurencji z drugiego i bardzo ekspansywnego wyznania. Niestety, głupota jest nieuleczalna i do tego cholernie zaraźliwa.

  ——
  No to spieprzaj stąd.
  Admin

 148. revers said

  Macronizm po Wisle …

  .https://s10.postimg.org/ntyx43e0p/macron.png

 149. Siggi said

  Kropkę postawiłem ,nawet więcej niż trzeba.
  Tu w lincku chwila reflekcji na Echu Moskwa,a w zasadzie Echu Waszingtona.Michaił Wieler wqurwiwshyj się na prowadzącą rzucił czem to w nią.Dziwne ,że nie przywalił po pysku,była by jasność w sprawie i u niej w głowie.
  Patrzeć,chwila kabaretu bezpłatnie…

  …..https://www.facebook.com/albert.safiulin/videos/1426878914037473/

 150. Siggi said

  http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/wojownik/6ltl2gd

 151. Boydar said

  @ (140)

  To wali siarą, znaczy się fake’em.

 152. La Reine Toronto said

  to sie odnosci do calej ludzkosci

 153. Boydar said

  http://wiadomosci.wp.pl/ponad-100-polskich-pomnikow-moze-zostac-zdelegalizowanych-to-konsekwencja-demontazu-pomnika-upamietniajacego-upa-6116614774036097a

  http://wiadomosci.wp.pl/jerzy-dziewulski-zdradza-kto-upil-kwasniewskiego-w-charkowie-6116787492951681a

  W innych okolicznościach napisałbym ‚nie chce mi się o tym gadać’.

 154. Boydar said

  A to warto przeczytać, i na górze i pod spodem

  http://optymista1930.neon24.pl/post/138177,ronald-reagan-mial-racje-nu-wot

 155. revers said

  Spierda.la. Dziewulski ….

  http://www.newsweek.pl/polska/ludzie/arcybiskup-glodz-do-fotografa-spierdalaj-,artykuly,404430,1.html

  rownie dobrze mogl by napisac ze to Kreml Alka go upil.

 156. Greg said

  Dzięki Franciszkowi, ludzie się nawracają.
  http://www.bibula.com/?p=95351

 157. revers said

  Oficer Bundeswehry aresztowany jako terrorysta …

  http://fakty.interia.pl/swiat/news-oficer-bundeswehry-zatrzymany-pod-zarzutem-terroryzmu,nId,2387493

  robi sie atomowo na wschodniej flance NATO, wg. ministerstwa obrony Rosji

  http://www.fort-russ.com/2017/04/us-forces-preparing-sudden-nuclear.html

 158. matirani said

  http://m.naszdziennik.pl/artykul/180857
  Pierwsi więźniowie w Auschwitz. Polacy. Młodzi chłopcy z budowlani.
  Od 1 do 30 numery należały do niemieckich lapo. Wspomina pierwszy polski więzień numer 31.

 159. Siggi said

  http://m.tokfm.pl/Tokfm/7,109983,21706881,samorzad-lekarski-bierze-sie-za-medykow-wspierajacych-antyszczepionkowcow.html

 160. Siggi said

  http://dziennik-polityczny.com/index.php/swiat/6703-na-wolyniu-poswieca-pomnik-poleglych-w-walce-z-polskimi-okupantami

 161. Siggi said

  http://wiadomosci.wp.pl/obronca-polski-czy-tryb-w-rosyjskiej-maszynie-kim-jest-tomasz-maciejczuk-6116570371131009a?src01=6a4c8&src02=facebook_wiadomosci

 162. Boydar said

  Co to znaczy „poświęcą” ? Już raz „święcili”. (160)

  Patrząc na fotografię, to profanacja krzyża. Może nie większa niż wykonaniu aktualnego papieża czy maszkar na „Golgocie Beskidów” etc. ale zupełnie równoprawna. Specjalnie się tym bym nie bulwersował, bo od razu i dla każdego normalnego widać, że to hucpa; o żadnej pomyłce mowy więc być nie może. Ciekawi mnie natomiast które z „wyznań” ukraińskich kalifaktoruje tą banderowską imprezę.

 163. osoba prywatna said

  Ormianie i Polacy – ofiary ludobójstwa
  http://miksa.neon24.pl/post/138203,ormianie-i-polacy-ofiary-ludobojstwa

 164. osoba prywatna said

  Jak wykorzystać odbyt ku chwale Allaha?
  .https://www.youtube.com/watch?v=BsapBv_qxTI

 165. Boydar said

  Uwzględniając ich IQ to jest poważna szansa że pomylą kolejność (164); najpierw wepchnąć ładunek a potem czadu z kolegą.

 166. Alina said

  http://telewizjarepublika.pl/nowy-program-w-tv-republika-rosyjskie-lobby-w-polsce-zbieramy-opinie,47793.html

  ——
  Następny temat:
  Jak Putin rządzi Polską i dlaczego narzucił Unii Europejskiej rosyjską walutę „euro”.
  Prowadzi pacjent Wojewódzkiego Samodzielnego Szpitala Psychiatrycznego w Tworkach, doc. Pierdólski.
  Admin

 167. Boydar said

  http://dom.wp.pl/szara-woda-czy-warto-inwestowac-6116159700269185a

  Niby słuszne i prawidłowe, jak nowela do ścigania przekrętów. Ale i tak wygląda mi na podgatowkę firmy Nestle lub/i Tahal. My po masie wydatków zaoszczędzimy wreszcie dajmy na to 30% a oni jutro stawki o 50, sruuuu !

  http://www.wodociagi-polskie.pl/liderzy-bran%C5%BCy/tahal/

 168. Iwan said

  Trwałość despotyzmu w rosyjskiej duszy

  Recenzja Jana Peczkisa ksiazki pt. “Inside the Kremlin” Vladimira Klepikova i Eleny Solovyov

  Niniejsza recenzja dotyczy książki pt. “Inside the Kremlin” wydanej w 1988 roku. Autorzy koncentrują się na polityce komunistycznej, zwłaszcza z lat 70-ych i 80-ych, ale ta książka jest jeszcze czymś więcej. Analizuje rosyjską duszę, jako coś ponadczasowego. Solovyowa i Klepikov komentują to w następujący sposób: „Przez wiele wieków niewolniczej egzystencji, zwykli ludzie w Rosji przyzwyczaili się do traktowania miłosierdzia jako słabości, natomiast sadyzmu i barbarzyństwa jako przejawu siły a strachu jako szacunku”. (Str. 36).

  „Za każdym razem, gdy system totalitarny w Rosji był osłabiony lub zniszczony, pojawiał się ponownie, jako odpowiedz na szczególną potrzebę, na ” powszechne żądanie „… Ponieważ totalitaryzm w Rosji jest … unikalną formą populizmu … wynikającą z nieufności ludzi i strachu przed wolnością „. (Str. 257). Autorzy dokładnie przewidzieli, że po upadku komunizmu, Rosjanie coraz bardziej będą popierac powrót autorytaryzmu (s. 266). Leon Trocki powiedział kiedyś: „Każdy policjant wie, że chociaż rządy się zmieniają, to policja pozostaje”. (Str. 86).

  Autorzy przeanalizowali również sowiecki antysemityzm. Ich zdaniem, „Stalin stał się antysemitą na długo przedtem, najprawdopodobniej była to reakcja na nieproporcjonalnie dużą pozycję jaką Żydzi zajmowali w życiu politycznym (nie tylko wśród bolszewików, ale w całym przedrewolucyjnym spektrum, z wyjątkiem tak skrajnie prawicowych organizacji, jak „Czarna Sotnia”) (str. 133).

  Dyskusja o Polsce robi wrażenie skopiowania z polskiej książki historycznej! „Polska zawsze była najbardziej niesforna spośród narodów podegłych potężnemu imperium rosyjskiemu … Powstanie polskie z 1831 roku zostało zlikwidowane przez cara Mikołaja I, który był tak surowy i okrutny w Rosji, że nazywano go “Mikołaj Pałka „. W 1863 roku jego liberalny syn, cesarz Aleksander II, który dwa lata wcześniej zniósł poddanstwo w swoim własnym kraju, zastosował nie mniej okrutne metody w pacyfikacji Polski. Pozniej spotykamy podobną logikę w postępowaniu ze strony Lenina w 1920 roku oraz Stalina … w wojskowym pakcie z Hitlerem, i jeszcze raz … w Jałcie „(str. 109).
  Ciekawe, że Autorzy widzą polskie sukcesy militarne nie jako polski imperializm, ale jako obronę przed wieloletnim rosyjskim imperializmem: „Przegląd wielu wieków wojen rosyjsko-polskich obejmuje kilka klęsk, które głęboko zaszkodziły rosyjskiej imperialnej próżności, od zdobyciu Moskwy na początku XVII wieku do Kijowa i Mińska oraz upokarzającej klęski Armii Czerwonej w okolicach Warszawy w 1920 roku, która jest nazywana czasem „cudem nad Wisłą” (str. 110). Autorzy przypisują masakrę katyńską „…tradycyjnemu wojskowemu strachowi Rosjan przed Polakami”. (Str. 110). Co więcej, ten strach Stalina wobec Polski – wynikający z tradycyjnego rosyjskiego strachu – wyjaśnia, dlaczego Armia Czerwona nie pomagała Polakom (a właściwie ich zdradzila) w sierpniu 1944 r. Powstanie Warszawskie było rezultatem starannie przemyślanej sowieckiej prowokacji „. (Str. 110).

  Autorzy dalej opisują sowiecką próbę zamachu przeciwko papieżowi Janowi Pawłowi II (str. 103, 106, 117, 126). Nastepnie, tajemnicze mordy wybitnych Polaków na początku lat 80ych a zwłaszcza księdza Jerzego Popiełuszko, co miało być częścią sowieckiego planu podwazenia pozycji Jaruzelskiego na korzyść bardziej pro-sowieckiego następcy (s. 127-129).
  https://www.amazon.com/dp/0491034377/ref=cm_cr_asi

 169. Boydar said

  „… Autorzy przypisują masakrę katyńską „…tradycyjnemu wojskowemu strachowi Rosjan przed Polakami”

  No nie wiem, czy przed Polakami. Raczej przed polską sprzedajną masonerią przysięgającą mistrzowi loży, co wszelkie inne przysięgi i zobowiązania z urzędu anulowało (taka wersja Kol Nidre), jak również przed fanatycznymi popłuczynami po agencie Ziuku. Sam bym się bał, tylko wariat się zarazy nie lęka.

 170. Boydar said

  Już nawet z tego wqurwienia nie zauważyłem „Rosjan”. Pora umierać.

 171. Siggi said

  https://pl.sputniknews.com/opinie/201704285353849-Krytyka-zolnierzy-wykletych-panstwo-teoretycznie-demokratyczne/

 172. Publikowana mapa z Niemcami od Pirenejów do SUWAŁK i Bugu jest Doktryną Himmlera: ISLAM JEST NIEMIECKI. Gdy Winston Churchill zniszczył w Kongresie USA Preliminarz Pokojowy z Zakopanego butelką SZKOCKIEJ jako obliczony na Granicę Niemiecko-Żydowską na MISSISIPI, to potrzebna była nowa Doktryna Pokojowa.
  Tą dostarczył Himmler: Ponieważ inwazja Europy przez La Manche była NIEMOŻLIWA to Himmler jako jezuita postanowił zmobilizować jezuitów do kolonizacji Andaluzji, Langwedocji, Włoch i Szwajcarii oraz ROSJI. To OBIECYWAŁO Niemcom UTRZYMANIE Francji i rzeczy dla nich Najważniejszej na Wschodzie: WĘGLA NADBUŻAŃSKIEGO i RUDY SUWALSKIEJ.
  Gdy Churchill z Sikorskim zniszczyli NIEMOŻEBNOŚĆ inwazji Europy desygnacją 6 tysięcy miliardów $ ZŁOTYCH w obligacjach amerykańskich na IV front na Bałkanach, które powierzyli Broz-Ticie-Pindarowi, to Himmler uzupełnił Doktrynę Himmlera Wielkimi Węgrami na Bałkanach, które miały Uniemożliwić inwazję Dalmacji z południowych Włoch.
  Po zablokowaniu tych Obligacji przez Stalina zamordowaniem Sikorskiego Inwazję Europy przeprowadzono w Normandii NA WARIACKICH PAPIERACH a Festung Warschau zniszczono Powstaniem Warszawskim.
  System Chełm-Suwalki próbował realizować kapitał holenderski siłą NIEWOLNICZĄ obozów hitlerowskich a latach 60. Krupp z Chruszczowem, co załatwił Byk Holenderski. Teraz Niemcy dali spokój systemowi Chełm-Suwałki i Kanałowi Przemysłowemu Sosnowiec-Bydgoszcz, ale z PRZENOSZENIA ciężkiego przemysłu Nadrenii nad ODRĘ nie zrezygnowali, przez realizację Doktryny Himmlera przez Kanclerz Merkel.

 173. Mam dobry humor. Właśnie wróciłem z pracy a w autobusie dało mi się słyszeć rozmowę między starszemi ludźmi, panią i panem. Rozmowa tyczyła się polityki i tego, na czem stoi dzisiejszy świat. Ku mojemu optymistycznemu zdziwieniu starsza pani wyrażała prawdę o dzisiejszej sytuacji, a mianowicie: że Polską rządzą Żydzi, że Komorowski, Kwaśniewski i cała świta okrągostołowa, to Żydzi, że Żydzi to bardzo obłudni i źli ludzie, że nienawidzą nie tylko nas (gojów), ale także między niemi samemi są także niesnaski, że cała ohyda żydostwa ukazała się w tym, że Żydzi Pana Jezusa ukrzyżowali. Że podczas II WŚ bogaci Żydzi wymordowali biednych Żydów. I ta pani, jak prawiła, nic nie ma przeciwko Żydom, mogą mieszkać u nas w Polsce, ale…wara od polskiego rządu, wara od rządzenia Polską!
  Ale można także poczuć smutek, ponieważ, jak wspomniałem, te osoby są starsze, nie wiadomo, ile im dane żyć na tym łez padole i uświadamiać innych ludzi. W tym samym autobusie było młode pokolenie. Młode, ładne, polskie dziewczęta. Słowianki, dzierlatki ktoś by rzekł. Ale cóż z tego, skoro po stroju i zachowaniu można było zauważyć, że uroda pełna, ale w duszy próżnia i zgnilizna grzechowa? Zwłaszcza w takiej jednej, ubranej jak prostytutka, w przyciętej spódnicy i nadkolanówkach na wierzchu.
  I przybyła gniewna myśl: „Hołota, a nie piękne Słowianki! Zresztą mi nie żeniaczka w głowie.”
  Tak, mamy piękne dziewczęta i kobiety, jako Polacy i Słowianie, jako Lachy, ale, jak to wyrażał mój dobry znajomy stąd, Pan JO, są zatrute liberalizmem, które toczy ich wnętrze niczym rak. Ich ubiór to tylko zewnętrzny objaw ich choroby.
  Ale to nic w porównaniu z tym, co usłyszałem od starszej Pani: „Kwaśniewski i Komorowski, to wszystko Żydzi!”

 174. Aha i jeszcze jedno. Pan Baydur na pewno przeczyta mój komentarz, dlatego uprzedzam: jak już Pan Baydur nie będzie mógł się powstrzymać od napisania mi jakiegoś żartownisiego docinku, to bardzo proszę: byle nie zboczony.

 175. Boydar said

  No gdzież bym śmiał, co też Panu do głowy przychodzi 🙂

  Zazdroszczę Panu. Też chciałbym przed śmiercią taka rozmowę usłyszeć. Tylko że ja się z Lublina nigdzie nie wybieram.

 176. No, no, Pan już nie raz swoje rogi pokazał.

  Rzecz miała miejsce w Poznaniu.
  Z Lublina? Niech Pan pozdrowi gospodarzy programu „Idź pod prąd” albo „Idź po prąd”, jak kto woli.

 177. Boydar said

  Paaanie Przemysławie, czy Pan wie coś o mojej Babie czego nie wiem ja ?!?!

 178. Siggi said

  http://niezlomni.com/na-litwie-stanal-pierwszy-pomnik-jozefa-i-bronislawa-pilsudskich-ale-polakow-spotkala-wyjatkowo-przykra-niespodzianka-mysle-ze-polska-powinna-byc-wdzieczna/

 179. No ładnie Pan się wyraża o swojej małżonce. Chyba dawno Pan wałkiem nie dostał.
  Nie zrozumieliśmy się. Trudno. Nie drążmy tematu.

 180. matirani said

  Stanislaw Adamczyk:
  Zyski a postęp cywilizacyjny. Prawda o prawie bilansowym i podatkowym.

  Zamiast wydawać kasę na zbrojenia przed urojonym zagrożeniem powinniśmy zainwestować w budowę nowego obejmującego wszystkie koszty systemu rachunkowości społecznej.

  To będzie dopiero innowacja adekwatna do XXI wieku.

  Zyski podmiotów gospodarczych nie są neutralne dla tkanki społecznej – można podzielić je na pozytywne społecznie, neutralne i szkodliwe, a wręcz – pasożytnicze.

  Jaką ma wartość społeczną toksyczny instrument finansowy?

  Jaką ma wartość zysk lichwiarza albo windykatora?

  Albo zysk FOREXowego kasyna wprowadzający w błąd setki tysięcy gospodarstw domowych w Polsce?

  Albo rakieta wystrzeliwana na walczący o własną suwerenność kraj zawierająca substancje rozszczepialne?

  Każda działalność gospodarcza prowadząca do negatywnych skutków społecznych powinna być wysoko opodatkowana.

  Karnymi podatkami powinny być opodatkowane spółki sprzedające produkty szkodliwe lub żerujące na ludzkiej słabości, naiwności lub braku kompetencji.

  Jednowymiarowa ocena działalności gospodarczej w istniejącym modelu rachunkowości – prawie bilansowym- tylko na bazie interesu kapitału finansowego i jego zysku netto – to system w XXI wieku przestarzały – nieadekwatny do poziomu rozwoju cywilizacji.

  Ocena podmiotu gospodarczego – oprócz zysku netto – powinna składać się też z następujących kryteriów:
  – wartość społeczna produktu lub usługi
  – kwota zapłaconych podatków
  – liczba utworzonych lokalnie jakościowych stabilnych miejsc pracy
  – uciążliwość środowiskowa produktu

 181. Alina said

 182. matirani said

  😉 …
  Abdulrachmanow obszedł swoje biurko, wziął Pitmana za rękę
  jak dziecko i zaprowadził przed drewnianą tablicę wiszącą na
  ścianie. Widniał na niej następujący tekst, ułożony z fantazyjnych,
  stylizowanych na Daleki Wschód liter, wygrawerowanych
  scyzorykiem:
  1. — Poddawaj w wątpliwość dobro.
  2. — Kompromituj przywódców.
  3. — Wstrząśnij ich wiarą, niech gardzą.
  4. — Posługuj się ludźmi złymi.
  5. — Dezorganizuj działalność władz.
  6. — Siej niezgodę między obywatelami.
  7. — Podżegaj młodych przeciwko starym.
  8. — Drwij z tradycji.
  9. — Zakłócaj aprowizację.
  10. — Rozpowszechniaj zmysłową muzykę.
  11. — Sprzyjaj rozwiązłości.
  12. — Nie żałuj pieniędzy.
  13. — Zbieraj informacje.
  — Oto — powiedział Abdulrachmanow, który nie krył swego
  zadowolenia — trzynaście przykazań, znalezionych u Sun Tsu.
  Zabawiłem się wpisując je w to twarde drewno oliwki i zarazem
  we własną pamięć.
  ****
  Uszanowania Pani Alino! Co prawda Brzeski troche manipuluje, ale uczy myslec bardzo skutecznie.

 183. Siggi said

  http://jeznach.neon24.pl/post/138222,motywy-kim-dzong-una

 184. Pinxit said

  183
  Siggi
  Zgadzam sie z Jezniachem, choc zapomnial o najwazniejszym:
  Jesli Kima rozpatrujemy w kategoriach Zachodu i tak zwanego systemu wartosciowania – to nalezy przede wszystkim porownac Kima z zachodnimi wzorcami tego wartosciowania.
  Np.
  Kto jest wiekszym waryjotem: Kim, czy Obama?
  Kto sie rwie do wojny: Kim czy Trump?
  Kto zagraza pokojowi swiatowemu: Korea Polnocna czy USA?
  Kto zagraza ekologii naszej planety: proby rakietowe Korei Polnocnej czy bomba taka ich mac bomb, matka wszystkich bomb zrzucona na Afganistan? Ta bomba zamienila w proch i pyl nie tylko ludzi, ktorych ubila -mowia ze to islamisci- ale calkowicie zniszczyla wszysciusienko dookola – skazila teren wielkosci 15 boisk sportowych!!
  Czy Afganistan to jest terytorium USA?
  Dlaczego ten wariat Kim nie zagraza ani Rosji ani Chinom?

  Mozemy sie jeszcze zastanawiac, kto ma ladniejsza fryzure; Kim czy Trump?

 185. Siggi said

  http://jeznach.neon24.pl/post/138221,krwawy-sukces-talibow

 186. Siggi said

  184/Pinxit said
  —-
  Panie,jakby my się wzieli za c.d. wyliczanki,lista tegoż byłaby długa.
  Oni zwykle mają to w doopi,ale sytuacja się zmienia i pokazuje,że mały gra na nosie b.dużemu.Tu się zaczyna dziać process dziejowy,o którym z jakiś czas będą ciekawie pisać.
  Mam dzieci sporo starsze od Kima,ale nie próbuję nawet przez chwilę patrzeć na niego jak na podstrzelonego.Jest dziedzicznym szefem kawałka podzielonego przez Ameryke kraju,w którym żyje 25 mln ludzi,który w wielu kwestiach wcale nie dostaje od np.Polski.Oglądamy foto,filmiki jak Kima ma koło siebie najwyższych wojskowych,działaczy państwowych,gospodarczych cywilnych ,którzy zapisują każde jego słowo.Ten obraz jest sygnałem ,który co innego znaczy dla Koreańczyka,co innego dla Rosjanina i jeszcze co innego dla Anglosasa.Taki ich urok państwowy,ale w ciszy gabinetów gruntownie analizują,podejmują decyzje,które mimo wszystko w wielu dziedzinach stawiają KRLD w zupełnie innym świetle.Zródłem faktycznej wiedzy o KRLD nie mogą być mass-mendy’ja Południa,Japonii,czy Zachodu.Wiemy jak oni pisza.
  Ta demonstracja siły przez USA ujawnia raczej bezsiłę i potrzebna jest do poprawienia marnych notowań w opinii publicznej Trumpa,tak twierdzą analitycy sceny amerykańskiej.
  Do Kima trzeba by zadzwonić,żeby zredukował wage,bo go niebawem weżmie cukrzyca,na którą zmarł jego ojciec.

 187. Siggi said

  Jej Wysokość ujawnia się nam jako niedościniona analityczka – geopolityczka.Faktycznie nie wpadłbym na takie wnioski i postulaty,ale ja zatrzymałem się w rozwoju na poziomie SKR-u(Spółdzielni Kółek Rolniczych),to dlatego…
  http://alexjones.pl/aj/aj-nwo/aj-informacje/item/114043-krolowa-elzbieta-ostrzega-iii-wojna-swiatowa-musi-rozpoczac-sie-w-2017

 188. Siggi said

  Plagiat…
  https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t31.0-8/18193098_433590983669466_1327704126258015541_o.jpg?oh=6fec5f6dc81ec600ad9a9771cf90543b&oe=597A0F5A

 189. Siggi said

  Henryk Hujec wypowiada się …
  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2017/04/28/operacja-wisla-zgodna-z-prawem-narodu-do-obrony/

 190. Jerry Roberts said

  ad.12 Osoba prywatna
  To nie katolicy maja problem ze zgięciem kolan przy Komunii Św. tylko taki jest rozkaz od „kapłanów KK” którzy zabraniają klekać, a są to różne une i różni osobnicy lewackiej prowiniencji oddelgowni przez komunistów w latach 50-tych do seminariów aby wykształcić się na księdza i pełnić zawód „kapłana KK” rozwalając go od środkaoraz aby byc donosicielem do władz komunistycznych np Bolonek, Życiński i podobni. Po czynach poznajemy.

 191. Boydar said

  @ Pan Macka (182)

  Zacytował Pan bezkrytycznie Sun Tzu – „3. — Wstrząśnij ich wiarą, niech gardzą.”
  Pan nie zdaje sobie sprawy z konotacji słowa „wstrząsnąć”. Naszą wiarą nie da się wstrząsnąć. Jest doskonała i i „nie do ruszenia”, jak wszystko co od Boga. Aby można było czymkolwiek w Jej okolicy „wstrząsnąć” trzeba było wprzódy to „coś” wykreować. I fucktycznie, od początku kreowano na potęgę. Jak karaluchy mnożyły się „sekty”, „herezje”, „odłamy”, potem islam, potem tych trzech squrwysynów i ich bękarty. Kiedy cały ten pogrzeb okazał się na nic, zdecydowano o wykreowaniu judeokatolicyzmu. Gdyż wiekopomny eksperyment z „grekokatolicyzmem” przeprowadzony na obszarze Ukrainy okazał się niebywałym sukcesem. Była (i jest nadal) jeszcze jedna odnoga do „wstrząsania”. I to o niej wspomniano w Fatimie a nie o czym innym. I niestety, nic się w tej kwestii ‚da tiech por’ nie zmieniło; Rosja nigdy nie była mianowicie komunistyczna. Była za to inna. I nadal jest, a więc końca świata nie będzie.

 192. Boydar said

  @ Pan Jerry (190)

  Winien jest Hitler, winien jest Jaruzelski z Kiszczakiem, winien Balcerowicz. Muszą odejść !

  U Pana winni są „kapłani KK”. Tak, są winni. My nie. Kiedyś kazali – klęczeliśmy, teraz każą – stoimy. Pewni inni kapłani kazali swego czasu riezać Lachiw – i niewinni ludzie riezali. Rzadko przystępuję do Komunii, to prawda. Jednak przysięgam Panu, że się jeszcze nie urodził taki „kapłan KK”, który zmusiłby mnie do stania w tym momencie. Żałowałby że się urodził. Długo i bardzo.

 193. NyndrO said

  Ten ma zdrowie.

 194. Boydar said

  Siema z rana, Panie NyndruŚ; się pije to siema.

 195. Boydar said

  I bardzo słusznie, ja bym do bandytów strzelał. Zabije kreta, zabije i mnie; wystarczy żebym mu troszkę przeszkadzał.

  http://finanse.wp.pl/kat,1042387,title,Jak-sie-pozbyc-kreta-Za-zabicie-zwierzaka-mozna-nawet-trafic-za-kratki,wid,18760815,wiadomosc.html

 196. Boydar said

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201704295354389-Sputnik-Rosja-przepis-na-sukces-wedlug-Putina/

 197. Boydar said

  Bardzo wyważone i racjonalne

  https://pl.sputniknews.com/swiatowa_prasa/201704285356513-sputnik-korea-polnocna-kim-dzong-un/

 198. Boydar said

  Żryjmy co popadnie i wszystko czym chcą nas paść; rozum i doświadczenie zostawmy, to przeżydek

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201704295356809-syndrom-zmeczenie-bakterie-sputnik/

 199. PISKORZ said

  Glasijew, doradca Kremla powiedział, Sobaild wir und China mit dem Dollar feritg sind, wird das Ende der Militärmacht der USA eintreten.“ tzn. Skoro tylko uporamy się my i Chiny z dolarem, nastąpi koniec potęgi militarnej USA..!! PS Hurra, Hurra..

 200. MSiO said

  RE: 90
  Płyta instalacyjna Windows-a brandowana przez Dell, HP czy Lenovo głownie jest po to by w idealnych warunkach (mainboard + nośnik instalacyjny tego samego producenta) nie musieć aktywować systemu OEM. Natomiast zdarza się że producent komputera dostarcza także kompletny system Recovery a ten system składa się z płyty instalacyjnej Windows, płyty z aplikacjami i ze sterownikami. Wówczas trzeba posiadać wszystkie płyty Recovery by zainstalować system operacyjny. Nie wiem co Pan dokładnie nabył ale wiem że jeśli to zwykły nośnik instalacyjny Win7 64-bit brandowany przez Dell to problemu nie będzie z instalowaniem takiego Windowsa na płytach firm trzecich, jedynie tak zainstalowany system OEM najnormalniej będzie musiał być aktywowany. Płyty główne w/w producentów zazwyczaj różnią się fizyczną konstrukcją od standardów ATX więc radzę być ostrożnym z zakupem takich płyt głównych bo będzie problem z asymilacją jej z obudową komputerową. Dla Della płyty produkuje Foxconn. Proszę skorzystać z tego poradnika .https://www.youtube.com/watch?v=pWFk5dO1IkY W razie co posiadam oryginalne .ISO nośników instalacyjnych OEM Windows ale w wersjach PL

 201. Lam said

  NIE ZNA ZASAD UE
  Whirlpool swą fabrykę widzi w Łodzi,
  Macron więc sankcjami grozi.
  Nagle wypadł z kapelusza…
  Kto go kiedy miał nauczać?
  29-04-2017

 202. Siggi said

  http://niewygodne.info.pl/artykul8/03738-Czechy-z-nadwyzka-Polska-z-deficytem.htm

 203. Siggi said

  Ustawili chyba 22 kombajny w ruchu ,żeby zrobić wspólne foto.Wyrażnie widać ścieżki przejazdowe po opryskach chemicznych na chwasty,choroby ,szkodniki.Łan jest równo jednokolorowy jako skutek oprysku na dosuszenie na kilka dni przed zbiorem,ostatni przejazd po ścieżkach,chyba, że samolotowo,ale to większe koszty.

  https://xebola.wordpress.com/2017/03/11/agroekologia-alternatywa-dla-niszczycielskiego-rolnictwa-przemyslowego/

 204. Siggi said

  http://gazetabaltycka.pl/promowane/niewidoczna-choroba-niewidoczni-pacjenci

 205. Siggi said

  http://wolnosc24.pl/2017/04/29/mocne-grozby-ze-strony-isis-krwawa-masakra-jakiej-europa-jeszcze-nie-widziala-podali-nawet-dokladna-date-i-miejsce-przeprowadzenia-zamachow/

 206. Zdzicho said

  Żarcie z GMO. Brak zakazu rządów i parlamentów dopuszczania producentów GMO do obsiewu będzie skutkować wojnami najpierw wewnątrz poszczególnych krajów, a później z koncernami aż do wybicia wszystkich, którzy mają w takim działaniu interes. A zatem wojna jest nieunikniona.

 207. Siggi said

  Bravo Prezydent Najjaśniejszej RP.Dokładnie tam mówił tow.Władysław Gomułka „Wiesław”(pseudonym wojenny),I Sekretarz Komitetu Centralnego Naszej Partii(PZPR).Po Pażdzierniku’56 wiele się zmieniło na lepsze w traktowaniu b.czł AK,otrzymali uprawnienia kombatanckie,były wysokie odznaczenia,wielu zajmowało wysokie stanowiska itd.

  http://www.rp.pl/Historia/170428886-Prezydent-nie-wolno-w-zaden-sposob-dzielic-tych-ktorzy-polegli-za-ojczyzne.html#ap-1

 208. VA said

  Media alternatywne od dawna twierdzą, że międzynarodowa grupa kabalistow-satanistów kontroluje nasz świat.
  Teraz pojawił się wiarygodny czlowiek, świadczący o istnieniu kabały.
  Jest byłym elitarnym bankierem holenderskim imieniem Ronald Bernard.

  Poniżej znajduje się wywiad z Bernardem w języku niderlandzkim, z angielskimi napisami, po których następuje transkrypt.

  W wywiadzie Bernard powiedział, że został przedsiębiorcą i zainteresował się finansowym światem. Kontakt w tym świecie zaoferował mu opiekę, ale poinstruował go, że warunkiem koniecznym do osiągnięcia sukcesu w świecie finansowym jest to, że Bernard musi włożyć sumienie do „zamrażarki”.

  Bernard stał się finansowym sukcesem jako pośrednik w unikaniu opodatkowania i wymiany walut / praniu brudnych pieniędzy dla dużych graczy, w tym banków, rządów, międzynarodowych koncesji, tajnych służb i grup terrorystycznych. Poprzez swoją pracę i powiazania zobaczył łączące się punkty, wokół których jest tylko 1% piramidy globalnej elity. Te najwyższe elity od 8 000 do 8 500 osob uwielbiają Lucyfera jako swego boga, traktują ludzi jako owce, które mają być używane, i manipulować mediami tak, aby ukryć, jak naprawdę działa świat.

  Bernard stał się częścią tego ekskluzywnego szczytu 1% i został zaproszony do elitarnego szatańskiego kościoła „Oczy szeroko zamknięte” Czarna Msza, nagie kobiety i narkotyki.

  W czasie długiego uśpienia, swiadomosc Bernarda zaczęła się budzić po tym, jak spekulacja walutowa, a konkretnie lir włoski, doprowadziła do bankructwa firmy i doprowadziła właściciela do popełnienia samobójstwa.

  Gdy Bernard został poproszony o udział w szatanskich ofiarach krwi z dzieci, to był punkt krytyczny. Ci, którzy wzięli udział, zostali szantażowani przez szatanowską elitę, aby wykonać ich rozkazy.

  Bernard zaczął odmawiać poleceń. Chciał sie z tego wydostac, ale został uwięziony. Był fizycznie torturowany, aby zapobiec ujawniania nazw firm, grup i osób fizycznych. Ostatecznie miał całkowite załamanie się, ktore zakończyło się intensywną opieką.

  Podczas pobytu w IC, Bernard miał doświadczenie z pobliża śmierci, w którym był poza jego ciałem, ale „widział” personel szpitala pracujący na jego ciele. To przekonało go, że nie jest tylko ciałem, ale ma duszę. Potrzeba było całego roku na wyzdrowienie jego ciała.

  .https://www.youtube.com/watch?v=nEpcY5JU120

  Oto transkrypcja angielskiego tłumaczenia rozmowy:

  Interviewer: Ronald, you have a very strong background in the financial sector, asset management, deposit trading, as far as I understood. Can you us something about your experiences? For how long did you work there?

  Ronald: Well, my experiences are more complicated than what you mentioned just now. Actually I have been an entrepeneur my entire life. Independence being the key component to me. I have once tried being an employee, but that didn’t work out. Being an entrepeneur, I have seen many sectors, amongst which I have experienced the financial world. All my other companies as an entrepreneur, like my own fashion line for ladies, car-dealership and also import-export had me involved to such an extent with building up my own fortune, it inherently guided me into the world of finance. Working in import-export, you encounter different currencies and you have to go to the exchange to trade through brokers. One of these brokers said at some point, “Ronald, I’ve been looking at your life for a long time and you are always busy. You earn money, we know, but what is your goal?” I replied: “the only goal I have as an entrepeneur is to earn as much money as I possibly can” because the more money I have, the quicker I can retire, be free and of course have status, basically everything you want in this society. Or at least, that’s what I thought back then. So the broker said: “In that case, stop what you are doing now, stop with all those companies and just start dealing money, go into the financial world.” And that is the beginning of that situation that is connected to your original question. The broker, had a place in the exchange market and he dealt in currencies, deposits, so trading in assets to make money out of differences in interest rates, and that involved the aforementioned asset management. Those three aspects together formed the interesting package I said yes to. He said: “All right, you can take my place here, I’ll train you, introduce you to the network, but in exchange I want 10% of your annual earnings.” So he basically sold me his spot in the financial world and asked a 10% commission which I paid him. I said “Yes, fine with me!” Then he replied: “There is one thing you need to know. If you can’t put your conscience in the proverbial freezer, and I don’t mean on -18 degrees, but on -100, then don’t get involved in this. Oops! That was the message, “you want a lot of money, you can obtain that, I can help you, but it comes at a great cost, because you can not do this with a clear conscience.” Well, I laughed at that, I was young and naive. From my youth, from the way I came into life; my far from ideal youth led me to develop a certain view of the world and humanity.

  Interviewer: What do you mean by that? No warm, loving family?

  Ronald: My mother always did the best she could to make us feel loved, but she was hampered by that due to the behavior of the father, who caused us to feel more like we lived in a war zone with each other. That isn’t an exemplary situation to grow up in. As a child, growing up like that led me to believe that the world and humanity are far from great.

  Interviewer: So putting your conscience in the freezer was fitting in as a starting point?

  Ronald: I was, partially, already used to doing that out of self-preservation, so to put my conscience in the freezer was not an impossible task to me.

  Interviewer: So it became a survival mechanism to you?

  Ronald: Yes, yes. And my view of humanity and the world around me wasn’t exactly positive either. I only thought of myself, that’s the way I grew up to be out of self-preservation and I got into the deal. Which meant, that slowly, I build up a customer base. As I improved my skills within the network, I got deeper into the financial world, and then it turns out the world is really small, and you keep noticing that. Even when I was still working in import-export dealing in grain and such, you notice it is just a small circle. And if we talk about the hard core circle in the financial world, I don’t mean miss Jean at the bank, but the big global flows of money which you use for trading.

  Interviewer: You are talking about world wide cash flows, so not the Netherlands in particular where you started working?

  Ronald: The Netherlands do play a distinct part in this story, but the world does not revolve around it. The Netherlands are part of a large global financial system in which you work through the exchange market if you want to do official transactions. And many banks, who do the currency exchange get certain assignments from clients, which they can’t get away with easily. Then the need arises for people like me, who were the straw men where big money flows are involved. We used certain financial constructions, international legislation, to move the money in such a way making everything ‘OK.’ So all supervisors, regulatory bodies that are in place world wide, because they are… That no one wakes up seeing what is going on, like a year or two ago, with the scandal around Panama…

  Interviewer: The Panama Papers.

  Ronald: Yes.

  Interviewer: Yes.

  Ronald: Yes then…

  Interviewer: Tax evasion?

  Ronald: I think, well that was about avoiding taxes, tax evasion is when you break all the rules. This had to do with avoiding. But when you see what happened there, I’m like “guys that is old news, and who are you boring with that?” Because it is peanuts and hardly relevant. However, for the common people, that is great news, but it is not anything big. But it does show, there is something very wrong in this world. For example, there are people in the Netherlands, with certain positions, who have bank accounts in Panama with legislation that allows them not to pay taxes in the Netherlands, which is still completely legal. Constructions like that were part of my job, when we had to change currency. We had changes, the first boycotts in Iraq early 90’s, when there was a boycott in Iraq because of the war that started there. And we were confronted with what we called ‘Iraqi-dollar’, Iraqi-dollars, which were actually American dollars. The American dollar has a direct relation to the oil prices which made it a world trading currency backed up by oil. As long as that connection is in place, the dollar has value. Officially, the Iraqi people weren’t allowed to sell their oil due to the boycott. In theory, that is because never before was there such big business in oil, with discounts in this case, because officially it wasn’t allowed… so with discounts it still crossed the borders. Because the energy was always paid in dollars, these Iraqi-dollars had to go somewhere. You couldn’t just take them to the desk at the bank because all the regulations and checks did provide a certain protection, because money laundering and criminality wasn’t anything new back then. Now we call it terrorism, but that was then also the case. So then you need people to take the heath. As straw men you got invited to a bank in, for example, Germany, with basements full of trucks filled with money.

  Interviewer: Wow!

  Ronald: And then you think ’sure… trucks, transports, a busy company.’ Then they show you they are all filled to maximum capacity with dollars. And they tell you “We need to get rid of all this cash.” So change them for Pounds, German Marks, this and that, in such way, and it needs to go there and there.

  Interviewer: Are we now talking about money laundering? Or…

  Ronald: Well, processing cash. Processing cash in such a way that we can legally reintroduce it into the money circuit.

  Interviewer: So that was your task?

  Ronald: That was an assignment my colleagues and I got.

  Interviewer: Okay.

  Ronald: You are never alone on an assignment, because you can not do this on your own. It is not possible. We all know Scrooge McDuck scooping money with his shovel, well we literally had to do that over there. It was impossible to process all at once. So then you need to find a way. cash used to be the predominant way of paying, where nowadays most is digital. But you tried to find a way to process the cash. How do you reintroduce the cash into the circuit so Iraq can deal in it’s oil without being hampered? Because they are the ones that own the money. Iraq doesn’t want to… look, you mentioned money laundering, but what it was about the boycott, Iraq had to stick to the rules, and by… you know, everything you want to know about the world, you can know by following the money. That is the bottom line. Everyone can say ‘blah blah’, but make sure you follow the money, then you’ll find the truth. Same goes for that situation. So the only thing Iraq and their buying partners wanted, was to remain free of any accusations. Because the partners who bought it were the ones placing the boycott in the first place. But they are actually all friends on the same side. Everybody thinks there are opposites like good and bad guys in the world, but on the higher levels it is just a game and they are all working together. However, they do have to stick to the rules and regulations, which they themselves have created to keep the rest of society suppressed and make sure that it will not be too crowded at the top. So you have to play by your own rules. So that is what is going on there, is to make sure that nobody can trace you. Apart from the elite themselves, nobody in the lower ranks can find out what really happened.

  Interviewer: Compartmentalized, that’s how we call it.

  Ronald: Yes.

  Interviewer: Everyone knows only his own little piece. Only the elite knows what is happening.

  Ronald: Yes, but because we were doing the dirty work, we had to know a lot. Because we couldn’t afford to make any mistakes.

  Interviewer: How high in the pyramid did you get? Were you close to the top of the pyramid?

  Ronald: Well, we were communicating with them.

  Interviewer: Okay.

  Ronald: My ego would have loved it to get to the position of belonging to the top itself. Nowadays we still talk about 8000-8500 people who run the entire world. It would have been amazing to get into such a position back then.

  Interviewer: All right, but if we say the top knows 100%, can you estimate how much you knew and understood of what happened?

  Ronald: In my work, I had to know 100% of what was going on. There was no other way, because the interests of the people involved were huge.

  Interviewer: Especially for the top.

  Ronald: Exactly. If I wouldn’t know all the details I would end up making mistakes. Which would cause a spin-off, because those mistakes would be detected. Then the people that don’t know anything about it, would interfere. We are talking about having nerves of steel to function at this level.

  Interviewer: So did you have nerves of steel?

  Ronald: Yes, it worked just fine.

  Interviewer: The freezer worked very well for you…

  Ronald: Yes, I played at the highest level for about 5 years. And then it was totally over, out and done with. That was a very intense moment for me.

  Interviewer: That happened suddenly, or was there a reason?

  Ronald: Well, no, the thing is… I gave a small example of what was involved. So in this case, currency exchange. Dollar to something else, deposited in a safe manner, and managing assets well, so it could grow to rate of return, leading to reinvestments with the money. The level I played at in those 5 years, and that didn’t happen overnight, you need to earn your place. I am skilled at connecting the dots, information in order to achieve a full picture of all the things involved, that need to be taken into account within the playing field. Which is a very detailed process. You stand out when you are gifted in this. This is the reason I was trusted with the full 100% of the information where it concerned my jobs. So I didn’t know about everything they knew, but everything I needed to know regarding the case I was working with colleagues. I was often put in the leading role, because I kept a good overview of the situation, and I was good at innovative thinking to solve the problem. I had fun, creating solutions in such a way to always stay ahead and outsmart them, staying within the rules of the game but playing around with them to make everything match up. I loved that game. However, on the other hand you had a great amount of responsibilty and you learned more and more about the real world, since through the financial world you learn all of the actual truth.

  Interviewer: So you say “all”, in what regard?

  Ronald: Well, your clients give you glimpses of how the world actually works. In hindsight, I still didn’t know everything, but I did know a lot, because my clients were banks who didn’t want blood on their hands. But within those banks there is always a number of people who know damn well what is going on. So like 1% within a bank knows the truth of the matter regarding the happenings within the world, which is not surprising considering they are involved in the flows of money. Those are your clients. You also have governments to deal with, multinationals, you have to deal with secret services, and what they now call terrorist organizations. You get all of those groups that involved with the big money as clients, then you start seeing the connections. So they might be compartmentalized as you just mentioned, regarding knowledge, but because I am in the middle I see how they relate to another; you see the money coming from this place, then going to that place, etc. You keep gaining information and thereby overview of what is really going on.

  Interviewer: So do you have to serve and keep all of those groups happy, including terrorist organizations, you were trying to keep everybody happy?

  Ronald: Yes.

  Interviewer: Dear God!

  Ronald: Yes. That was my job.

  Interviewer: Keeping all the balls in the air.

  Ronald: Yes, indeed. So one of the things that I found out that I did not know before, but now I do, is about secret services; you think they are there to serve and protect a people, country, etc. but they actually turn out to be criminal organizations, to be more precise, the system is heavily so. We are talking about financing wars, creating wars, so basically creating a lot of misery in this world. So lots of conflict. And then I think to myself, if only people knew what the world is really like. Secret services will stop at nothing. Nothing. But they also have their flows of money, because if they are trading in drugs or weapons, or for that matter, people… all that money has to go somewhere. Everything has to be financed.

  Interviewer: You say “if”, but could you confirm they are doing this?

  Ronald: All of them. All of them.

  Interviewer: Yes.

  Ronald: So the entire world as we think we know it, is just an illusion we believe in. Which is something you find out in this line of work, and where it all went wrong for me, to put it that way.

  Interviewer: ‘Right’, you mean, finally that is.

  Ronald: In hindsight, yes it was for the best, but my ‘freezer’ started to malfunction. There were things happening. For example, I went to a different trade market, and one of my colleagues there said: “Ronald, do you remember that case with the Italian lira?” I sometimes mention that during talks as well. “Do you remember those deals?” in which we did massive dumping of the lira, which reduced the value of the currency, which caused a company in Italy to be hit in such a way they went bankrupt. And then you hear at the exchange, “You remember that successful deal with the lira?” I say, “yes.” And then they say, “Did you know that the owner committed suicide and left a family behind?”

  Interviewer: Things like that… Ouch.

  Ronald: And back then we laughed at it. Ha ha ha, all together, all of us. We looked down on people, mocked them. It was just a product. Waste. Everything was worthless trash. Nature, the planet, everything could burn and break.

  Interviewer: Just useless parasites.

  Ronald: Just as long as we met our goals, as long as we were growing. Many of my colleagues ended up drinking or using drugs. Not me. Maybe I should have.

  Interviewer: Or not.

  Ronald: No, in hindsight, it was for the best and I’m happy to still be alive. However, all those horrible things started to eat at me.

  Interviewer: Can you give an example, because I can sense a lot of terrible things happened to you.

  Ronald: Yes, it is a difficult part for me to talk about.

  Interviewer: I can feel that, but only whatever you wish to share is all right.

  Ronald: Yes, I only talk about things I want to tell. But it does evoke lots of emotions and with my conscience not being in the freezer it touches me deeply.

  Interviewer: Can you tell me the worst thing that has happened that caused the tipping point in your situation?

  Ronald: Well, that was the beginning of the end. You get so deep into these circles, and you sign a lifetime contract. Not with blood or anything. To never disclose names of companies, organizations or people. I think that is why I am still alive. You have to stick to it. If we are talking about the worst things that I have experienced… I just told you about things that made the freezer glitch, my conscience started to show itself. Let’s put it this way, I was training to become a psychopath, and I failed. I did not complete the training, and didn’t become a psychopath. My conscience came back and the most difficult part for me was, because I had such a great status there, I was a success, I was trusted with the people playing at this level. To put it carefully, most of these people followed a not very mainstream religion. So you have Catholics, Protestants, all sorts of religions. These people, most of them, were Luciferians. And you can say, “religion is a fairy tale, God doesn’t exist, none of that is real.” Well, for these people, it is truth and reality, and they served something immaterial, what they called Lucifer. And I was also in contact with those circles, only I laughed at it because to me they were just clients. So I went to places called Churches of Satan.

  Interviewer: So now we are talking about Satanism?

  Ronald: Yes, so I visited these churches, just as a visitor, dropped by, and they were doing their Holy Mass with naked women and liquor and stuff. And it just amused me. I didn’t believe in any of this stuff, and was far from convinced if any of this was real.

  Interviewer: It was just a spectacle to you…

  Ronald: Yes, in my opinion the darkness and evil is within the people themselves. I didn’t make the connection yet. So I was a guest in those circles and it amused me greatly to see all those naked women and the other things. It was the good life. But then at some point, which is why I’m telling you all this, I was invited to participate in sacrifices… abroad. That was the breaking point. Children.

  Interviewer: You were asked to do that…?

  Ronald: Yes, and I couldn’t do that.

  Interviewer: Would you like to stop for a moment by the way?

  Ronald: No. And then I started to slowly break down. I lived through quite a lot as a child myself and this really touched me deeply. Everything changed. But that is the world I found myself in. And then I started to refuse assignments within my job. I could no longer do it. Which made me a threat.

  Interviewer: For them… of course.

  Ronald: I was no longer capable of functioning optimally. My performance started to shake and I had refused tasks. I had not participated. The purpose of the whole thing, eventually, in that world, is that they have everybody in their pocket. You need to be susceptible to blackmail. And blackmailing me proved to be very hard if I look back on it. They wanted to do that through those children. And that broke me.

  Interviewer: Is that – you are not telling me something new – what they also do in politics?

  Ronald: If you google this, you’ll find enough worldwide witness accounts to know this isn’t a Walt Disney fairy tale. Unfortunately the truth is that worldwide they have been doing this for thousands of years. I once studied theology and even in the Bible you find references to these practices with Israelites. The reason the first 10 tribes were banished to Babylonia was because of these rituals with children. Including the sacrificing of children. So this is pertinent, all this made me believe, because I realized there was more to life than meets the eye. There is a whole invisible world. It is real. You really do talk about a dark force and a manifestation of light. So I resorted to studying theology to make sense of it all.

  Interviewer: And psychology as well if I remember correctly?

  Ronald: Yes, but I that I did in my first life. Because through commercial psychology, mass psychology, I was able to manipulate situations for my own benefit.

  Interviewer: That is scary, because if you dig into that you find Tavistock Institute and mind control, MK Ultra, Monarch and the like…

  Ronald: Yes, that is correct, but that was all part of the job. Through training at the job I got into that more deeply, because when you are making deals you also need to manipulate the media. You have to manipulate lots of things because nothing can be seen as it is. Everything has to appear to be something different. You see the people as a flock of sheep. You put a couple Border Collies and drive them in a direction. And to be honest with you, I still see that happening around me. People are still, through the systems and methods that we ourselves used to use, being treated in that same way. And it still works. People still don’t understand how it really works and are still on the level of “as long as I have my beer” and whatever, completely self absorbed, also a survival mechanism. I mean it is the program after all, but you still see how stupidly easy it is to put people in a certain direction. When you are the one pulling the strings, that is.

  Interviewer: Mass psychology.

  Ronald: Yes. Much later in all those studies and discoveries I found a document, which they are claiming is bullshit of course, the protocols of Zion. And nowadays I recommend everyone to read the whole of that incredibly boring document. Just work through it, read it through.

  Interviewer: We are also talking about Zionism…

  Ronald: Yes, of course. If you read the protocols of Zion, and really study them and understand, then it is like reading the newspaper of the daily life. How from their position of ultimate power, and ultimate it has literally become, but that is only because the people don’t stand up for themselves. They don’t realize what reality is.

  Interviewer: And we have all been programmed. If you dare say you are against Zionism, then you are brand an anti-Semite.

  Ronald: The negative, you can say evil, the Luciferians, Satanists, whatever you which you call it… it is a real entity. I have found that what is written in the Bible, and not just the Bible, you can find it in so many books, there really has been a moment of separation from the manifestation of light, in which a group went their own way and are carrying an intense hatred, anger; the people who do not underestimate the severity of this are but few. Because this is an all annihilating force that hates our guts. It hates creation, it hates life. It will do anything to destroy us completely, and the way to do that is to divide humanity. Divide and conquer is their truth. Humanity is a manifestation of light. That is the true creation. As long as you divide them based on politcal parties, skin color, you name it… then you – from a Luciferian point of view that is – suppress the full capacities of your enemy, their full power. They can’t stand up for themselves, because if that would happen, the Luciferians would lose. Then this monster, the greedy monster would disappear. I tell people about this old American general who puts an entire room of people in the dark. The eyes adapt to the darkness, but you can’t see a thing. The general doesn’t say a word and suddenly he flicks on a lighter. One little light. Due to the prolonged darkness, you experience a manifestation of light from a single point and everyone can slightly see each other again. And then he says… “that is the power of our light.”

  Interviewer: Beautiful.

  Ronald: Unite. Unite. Come together, and this entire shit story seizes to exist. That’s how fast it could happen. But that is easy for me to say now, but then I was in a period of my life in which I was crumbling down.

  Interviewer: Could you tell us something specific about that?

  Ronald: I started to refuse assignments. My conscience came back after the request involving the children and I started to refuse more and more. I had a conscience and I couldn’t function anymore.

  Interviewer: But you did still show up to work after that?

  Ronald: I didn’t really have a choice, I had my own business with several offices and employees, everything was still rolling.

  Interviewer: That must have been hard.

  Ronald: Yes, it got very hard, all the tensions. So on the one hand, you are playing with money on a high level, in which you can’t afford to make mistakes, otherwise everything falls down at once, your entire business is ruined, everybody involved, including yourself. Then you are really screwed. So that brings a lot of stress, factoring in the resurfacing of a conscience. I was warned off when I got into this. “Don’t do it if you can’t put your conscience at -100 degrees in the freezer.”

  Interviewer: And you probably realized that then?

  Ronald: Yes, I heard myself laugh at it back then, but it wasn’t a joke at all. I totally did not understand where I really got into.

  Interviewer: And your proverbial freezer was switched off?

  Ronald: Broken. I couldn’t do it anymore. So I tried to work through it, keep up appearances. I didn’t know how to get out of this, I was trapped as well. Everybody was trapped. This all led me to crashing completely eventually. My body just simply stopped. The first thing I saw was my mother crying at the Intensive Care.

  Interviewer: You ended up at the IC?

  Ronald: Yeah, I really shut down.

  Interviewer: You had literally crashed?

  Ronald: Yes. Yes. And… at that time I didn’t believe in anything, but I can still recall how I saw, from that corner, I was looking down upon myself. I saw how they were working on me.

  Interviewer: You had a near death experience…

  Ronald: Well, you could call it that. I have seen I am not my body. I’m ‘in’ my body, but I am not just my body. I have seen them working on me. And later on, I’ve been reluctant to talk about it for a long time. I really talked about it much later. But when I did, I had researched so many things already and started to believe. I was starting to better understand the spiritual and the material. At that point this intense experience got it’s own place. The realization that I’m not my body, it’s just a vessel. So I lived through all of that, but I also needed a long time to recover.

  Interviewer: Yes, of course.

  Ronald: Yes I was a train wreck. Complete wreck. I was completely burned out. I had crashed, and the body needed a year to recover. I don’t really want to get into it now, but in those circles I got tortured physically during my exit time. This was in order to make sure I would never break the contract of secrecy. So I was taken for a certain amount of time. I was ‘treated.’ All those factors together, just increased the stress I was experiencing, literally running full speed towards my own end.

  Interviewer: Do you mean abductions, as we call it, or programming?

  Ronald: No, they exposed me to certain types of torture that makes sure you’ll never damage anyone in that world. It did all happen that way, so the end of my first life was so extreme that I couldn’t handle it anymore. I couldn’t handle it anymore, in no way. However, my mindpower was so strong, that it only happened with and to my own body. That was… well, I didn’t know what to do anymore. There were no options left for me. So that is why sometimes I think – of course it is not true – but I wish, like so many colleagues, I had taken the drugs and alcohol route. At least my end would have been more gentle. Most of them are just dead by now. Even though I know there are more strawmen walking around, there are little still alive whom I knew back then. Most of them are already gone. Well I was dead too, but I’m still here.

  Interviewer: So you still have something left to do…

  Ronald: Yes, I suppose you could say that. But that is, I can’t say in short, since I don’t know how long we have been talking, the world that I found myself in. If you have any specific questions, then I can answer them, but I had hoped to be more concise. But I just don’t know how.

  Interviewer: Well, you have my gratitude for all you have shared.

  Ronald: To me, it is a very big deal.

 209. gość said

  Banderowiec z „Polska Razem”, Paweł Kowal grozi Polsce i Polakom!!!

  https://vod.tvp.pl/29868293/29042017-1732

  http://www.gazetawarszawska.com/pugnae/5686-banderowiec-z-pr-kowal-grozi-polsce-i-polakom

 210. Yagiel said

  ad 184/Pinxit
  tp jest zasadniczy problem – jak ktoś o takiej fryzurze może zostać prezydentem USA? Jakieś skojarzenie z Elvis’em? Polityczne nie…

 211. Siggi said

  http://pikio.pl/pilne-izrael-wlasnie-rozpoczal-bombardowanie-sasiedniego-panstwa/

 212. Siggi said

  http://wolnosc24.pl/2017/04/29/rafal-ziemkiewicz-jozef-pilsudski-szkodzil-polsce-to-sanacja-zniszczyla-przedrozbiorowa-tradycje-republikanska/

 213. La Reine Toronto said

 214. osoba prywatna said

  Aleksander Jabłonowski lać banderowskie ścierwo, wściekły komentarz polityczny

 215. alibaba said

  Gaz łupkowy to bogactwo dane nam do Pana Boga. (…) Od tego jest ta planeta, żebyśmy te planetę zdobywali i czynili sobie poddaną, gaz łupkowy jest dobry i strategicznie doskonały. Amerykanie go sprzedają, żeby osłabić Rosję . (…) Prymitywny kraj, który nie wydaje high tech, tylko wydobywa to, co ma pod ziemią

  Kupując gaz od Ameryki osłabiamy te pętlę radziecką. (… ) Putin może straszyć, że gaz zakręci, a to ja se kupię gdzie indziej

  Cejrowski odniósł się również do prezydentury Trumpa i poczynań militarnych USA.

  100 dni to b. niewiele. (…) Ten facet działa dzień i noc i robi niektóre rzeczy po cichu, a jest zorientowany. (…) Polacy w ramach NATO będą patrolować z Amerykanami strefy powietrzne państw sił niemających sił lotniczych. Nie wiem, czy to zasługa Macierewicza. Na razie dałbym mu spokój

  Odnosząc się do postawy Rosjan wobec Polski, zaapelował:

  Oddajcie obwód królewiecki, my wam oddamy Mierzeję Wiślaną. Jak ktoś chce zarządzać naszym kawałkiem Mierzei Wiślanej. Jak ktoś chce zarządzać naszym kawałkiem Mierzei, to niech go kupi. Na razie pyszczą.

  Trzeba przekopać, żeby utrzeć nosa Ruskim. (…) należy przekopać i zrobić porządny port, nawet gazowy albo dla statków.

  wpolityce.pl/spoleczenstwo/337509-cejrowski-do-rosjan-oddajcie-obwod-krolewiecki-my-wam-oddamy-mierzeje-wislana
  pl.blastingnews.com/polityka/2017/04/mistrz-cejrowski-w-niecala-minute-wypunktowal-tuska-i-jego-wyznawcow-wideo-001640895.html

  Stręczyciel interesów imperium usraela.

  A zapytany, jak Trump zareagowałby, gdyby wokół amerykańskiego statku latały rosyjskie samoloty, zdaniem Cejrowskiego, odpowiedziałby instynktownie, że zadzwoniłby do przywódcy Rosji i powiedział: Putin przestań! – Nie ma żadnej groźby i władca wielkiego mocarstwa świata – prezydent Stanów Zjednoczonych rzuca słuchawkę. Putin jest kompletnie rozbrojony – ocenił gość Michała Rachonia.
  tvp.info/25494489/trump-to-jedyny-z-kandydatow-ktory-potrafi-skopac-tylek-putinowi

  głupi jak ta jego „Frytka” Frykowska

  Konsul Honorowy RP w Akron Maria Szonert-Binienda
  wpolityce.pl/polityka/337733-konsul-honorowy-w-akron-oddala-sie-do-dyspozycji-szefa-msz-burze-wokol-szonert-biniendy-rozpetal-jej-wpis-na-facebooku
  wpolityce.pl/polityka/337817-konsul-szonert-binienda-ujawnia-to-zmasowana-kampania-klamstw-i-oszczerstw-moje-konto-na-facebooku-zostalo-zhakowane

  wpolityce.pl/polityka/337714-to-juz-gra-na-nowe-rozdanie-na-rozbicie-ciekawa-analiza-o-co-chodzi-ekipie-sakiewicza
  walki pisowskich gangów

 216. alibaba said

  Szczytem zaś wszystkiego jest odezwa Franka, przywódcy żydowskiej sekty mechesów.

  Ten to żyd turecki w swej odezwie z 1755 roku do ży­dów w Polsce, tak charakteryzował kraj i ludność polską:

  „A szlachta polska, czego nam właśnie trzeba, jest dobra i głupia. Jej królowie nigdy nie byli od niej mędrsi, dla nas zaś zawsze byli jeszcze lepsi niż ona… Nie tylko przez taką ludność, ale także niesłychane swobody i rozkosze ludu żydow­skiego w Polsce, ja bym ten kraj, prędzej nazwał żydowskim, niż polskim, judzką niż polską ziemią, bo te miliony chłopów polskich, dla żydów żyją, dla nich jedynie w pocie czoła pracują i sam Pan Bóg po Palestynie Polską musiał na nową ziemię obiecaną, Kraków na nową Jerozolimą przeznaczyć”.

  http://www.gazetawarszawska.com/pugnae/359-zagadnienie-zydowskie

  http://www.gazetawarszawska.com/politics/5460-piotr-mochnaczewski-maz-magdaleny-ogorek-kim-jest

 217. Alina said

 218. Greg said

  Alibaba.
  Gó……..no prawda.

  ,, Gaz łupkowy i wstrzykiwanie odpadów nuklearnych w ziemie.
  Gaz Łupkowy, Smugi Chemiczne, Odpady Jądrowe i Fluoryzacja!
  Co naprawdę ukrywa się za wydobyciem gazu łupkowego w Europie, Azji i Ameryce południowej!
  Kłócicie się o smoleńsk, partie, kościół i fałszywe wybory … Żyjąc w apokaliptycznym świecie odpadów jądrowych, toksycznych leków, jedzenia, szczepionek i wody!.
  Czy Bóg odebrał wam rozum ?! Czy tylko ja potrafię powiedzieć wam całą ważną prawdę. Którą i tak większość z was ukryje lub przesunie na dalszy plan, bowiem czyny wasze to dezinformacja i manipulacja.?!
  Szczelinowanie w Polsce przekłada się na dwa aspekty: kradzież polskich dóbr naturalnych i wstrzykiwanie odpadów radioaktywnych w ziemie (m.in.nieczynne urobiska, likwidacja polskich kopalń…), obie te kwestie łącza się z gigantycznymi łapówkami …
  Chciwe skurwesyny, nie liczą się z perspektywą ś́mierci milionów osób…
  Polska to niczyi folwark , ponieważ Polacy zachowują się jak chłopi pańszczyźniani, dbający tylko o swoje dupy, pozostawiając państwo w rękach cichociemnych morderców, o polsko brzmiących nazwiskach.
  Materiały, które posiadam, doprowadzą mnie, tak jak Andrzeja Leppera, Michała Falzmanna, Dariusza Ratajczaka…, do nie pierwszego już spotkania z pozorantami wypadków z PO i PiS … Szczególnie, że śledzę ich poczynania i międzynarodowe powiązania …
  Odkryłem niedawno artykuły z 1960 roku, który szczegółowo opisuje proces usuwania odpadów jądrowych za pomocą wstrzykiwania ich pod powierzchnię ziemi.
  Jest to typowe zamiatanie gówna pod dywan, realizowane m.in. przez firmę Halliburton & Co (pl.m.wikipedia.org/wiki/Halliburton). Przez dziesięciolecia sposób ten jest wykorzystywany jako skuteczny sposób pozbywania się produktów ubocznych związanych z produkcją energii atomowej. Proces ten trwa nieustannie od II Wojny Światowej.
  Szczelinowanie jest kontrowersyjną praktyką pozwalająca na przemysłowe wstrzykiwanie toksycznych zawiesin (związków rakotwórczych), głęboko pod powierzchnię ziemi.
  Sposób ten został nazwany ,,See No Evil”, ponieważ usuwanie odpadów – brzmi śmiesznie, niebezpiecznie i głupio, i tak nawet bez wchodzenia w dalsze szczegóły, firma pod hasłami oczyszczania planety, walki z globalnym ociepleniem i tworzeniem nowych miejsc pracy…, niszczy gleby i ujęcia wód głębinowych …
  To nie wszystko!
  Praktyka frackingu, ma także inne bardziej dotkliwe, negatywne skutki uboczne, zatruwa ona bowiem głębinowe zbiorniki wodne zasilające rzeki i jeziora, wpływa na krytyczny poziom głębinowych zasobów wodonośnych, a także wpływa na powstawanie sztucznych uskoków tektonicznych, powiązanych z trzęsieniami ziemi w pobliżu miejsc wierceń. (Brazylia, Argentyna, Boliwia, Chile, USA, Wenezuela …)”

  To fragment, proszę sobie znaleźć całość.

  Liga Świata
  Dydymus

  W ten sposób utylizują odpady nuklearne!!!
  Chcecie tego w Polsce?

 219. Siggi said

  Faktycznie…
  Jak to sprawdzić?

  http://historia.focus.pl/swiat/rzym-na-pastwie-wandalw-czy-wiesz-e-moesz-by-z-nimi-spokrewniony-1898

 220. Siggi said

  http://jeznach.neon24.pl/post/138240,chodorkowski-jak-soros

 221. Siggi said

  http://jeznach.neon24.pl/post/138234,jemen-po-dwoch-latach

 222. osoba prywatna said

  Zasłyszane w pracy:
  Czym się różni kierowca rajdowy od zyda?
  … Wyrazem twarzy na pełnym gazie.

 223. osoba prywatna said

  Pewna pani postanawia opuścić swój pojazd w tunelu nie zabezpieczając go należycie przed samodzielnym odjazdem. Samochód, jako złośliwa rzecz martwa, oddala się od naszej bohaterki dodatkowo raniąc jej nogę. Na szczęście w pobliżu znajdują się istoty myślące.
  .https://www.youtube.com/watch?v=grVE6Vxk37A

 224. osoba prywatna said

  Parada parowozów Wolsztyn 2017
  .https://www.youtube.com/watch?v=vDgaR76q0XM

 225. osoba prywatna said

  – Ty, ale tak właściwie to o co tym narodowym oszołomom chodzi, kiedy straszą normalnych ludzi jakąś „islamizacją”…?! – zapytała Hadia Tajik, norweska minister kultury.
  – Nie mam zielonego pojęcia – odparł Sadiq Khan, burmistrz Londynu.
  – Ach te teorie spiskowe… – westchnęła Khadija Arib, marszałek w holenderskim parlamencie.
  – W ogóle się nimi nie przejmujcie, róbmy swoje. Wymyślają jakieś pierdoły, żeby straszyć Europejczyków – zawołał ironicznie Ahmed, inżynier budujący meczet.
  – Przepraszam, jakie było pytanie? Nic nie słyszę bo tu jest straszny hałas! – zawołał Abdul, kierowca buldożera rozwalającego kościół.
  – Ja teraz nie mam czasu na udzielanie wywiadów, mam coś do załatwienia – zawołał Mustafa, po czym odpalił ciężarówkę.

 226. osoba prywatna said

  Nóżki mu ładnie chodzą.
  .https://www.youtube.com/watch?v=NF80SbicjBE

 227. osoba prywatna said

  Ładny występ.
  .https://www.youtube.com/watch?v=tsFTtqefcXE

 228. Alina said

  http://niepoprawni.pl/blog/civilebellum/fotele-tupolewa-dowod-zbrodni

 229. Alina said

 230. Alina said

  http://fakty.interia.pl/polska/news-tusk-w-mundurze-ss-konsul-szonert-binienda-wyjasnia,nId,2388587

 231. osoba prywatna said

  Włosy w kulturze słowiańskiej.
  https://slowianskibestiariusz.pl/zycie-slowian/inne/wlosy/

 232. Siggi said

  Coś z gatunku zdziczenia hooyno-yeuropejskiego w Estonii!

  Wczoraj na jednym tele-szoł z Moskwy,gdzie rozmawiano o zjawisku rugowania j.rosyjskiego w Pribałtikie podano następujący przypadek…
  Na dworcu kolejowym w Tallinie młodej Rosjance gdzieś oddaliły się dwójka jej kilkuletnich dzieci.Ta zdezorientowana,zdenerwowana zgłosiła się do policji dworcowej,aby przez megafony wołać jej dzieci z imienia ,nazwiska i oczywiście po rosyjsku.
  O d m ó w i o n o !!!

 233. VA said

 234. La Reine Toronto said

 235. La Reine Toronto said

 236. Siggi said

  Bardzo refleksyjny tekst.Znów Polak mądry po szkodzie.
  http://zygumntbalas.neon24.pl/post/138243,jak-to-bylo-w-tym-prl-u-30-04-2017

 237. Siggi said

  Fundamentalne pytania Zachodu wobec rosnącej potęgi Chin?
  https://obserwatorpolityczny.pl/?p=47376

 238. La Reine Toronto said

  ad 235: Panie Siggi co za wzruszajace wspominki; admiral mial racje ten mur to byla nasza wolnosc ta prawdziwa a tak niedoceniana przez nas ….dopiero teraz wiemy ze admiral to wielki Polak i patriota.
  Dziekuje!.

 239. matirani said

  191 Panie Radyobie – nie cytowalem Sun Tsu, tylko Volkoffa.
  Co? Nie czytal pan??? 😉

  Reszta pana wywodu, niestety, mija sie z rzeczywistoscia. Koscioly pustoszeja, wiara upada, etyka zanika, ksieza maja coraz mniejszy wplyw na parafianów a caly Kosciól przestaje wplywac na losy Swiata.

  Jeszcze nie zginął…
  Admin

 240. Bronisław said

  Re: 238. Oznajmiasz Pan, Panu Boydarowi: „Reszta pana wywodu, niestety, mija sie z rzeczywistoscia. Koscioly pustoszeja, wiara upada, etyka zanika, ksieza maja coraz mniejszy wplyw na parafianów a caly Kosciól przestaje wplywac na losy Swiata.”!!!

  Powyższe świadczy „chyba” o tym, iż niebawem wypełnią się zwłaszcza, proroctwa Daniela i Apokalipsa, co sprawi, że my ludzie doznamy bardzo bolesnego nawrócenia i tym samym powrócimy na Ścieżki Boże!!! Pozdrawiam gorąco Pana, Panie Matirani!

  Króluj Nam Chryste!!!

 241. Otrzymuję listy w sprawie mapy Niemiec OD PIRENEJÓW DO BUGU, więc odpowiadam:

  Publikowana mapa z Niemcami od Pirenejów do SUWAŁK i Bugu jest Doktryną Himmlera: ISLAM JEST NIEMIECKI. Gdy Winston Churchill zniszczył w Kongresie USA Preliminarz Pokojowy z Zakopanego butelką SZKOCKIEJ jako obliczony na Granicę Niemiecko-Żydowską na MISSISIPI, to potrzebna była nowa Doktryna Pokojowa.
  Tą dostarczył Himmler: Ponieważ inwazja Europy przez La Manche była NIEMOŻLIWA to Himmler jako jezuita postanowił zmobilizować jezuitów do kolonizacji Andaluzji, Langwedocji, Włoch i Szwajcarii oraz ROSJI. To OBIECYWAŁO Niemcom UTRZYMANIE Francji i rzeczy dla nich Najważniejszej na Wschodzie: NADBUŻAŃSKIEGO WĘGLA i RUDY SUWALSKIEJ.
  Gdy Churchill z Sikorskim zniszczyli NIEMOŻEBNOŚĆ inwazji Europy desygnacją 6 tysięcy miliardów $ ZŁOTYCH w obligacjach amerykańskich na IV front na Bałkanach, które powierzyli Broz-Ticie-Pindarowi, to Himmler uzupełnił Doktrynę Himmlera Wielkimi Węgrami na Bałkanach, które miały Uniemożliwić inwazję Dalmacji z południowych Włoch.
  Po zablokowaniu tych Obligacji przez Stalina zamordowaniem Sikorskiego Inwazję Europy przeprowadzono w Normandii NA WARIACKICH PAPIERACH a Festung Warschau zniszczono Powstaniem Warszawskim.
  System Chełm-Suwalki próbował realizować kapitał holenderski siłą NIEWOLNICZĄ obozów hitlerowskich a w latach 60. Krupp z Chruszczowem, co załatwił Byk Holenderski. Teraz Niemcy dali spokój systemowi Chełm-Suwałki i Kanałowi Przemysłowemu Sosnowiec-Bydgoszcz, ale z PRZENOSZENIA ciężkiego przemysłu Nadrenii nad ODRĘ nie zrezygnowali, przez realizację Doktryny Himmlera przez Kanclerz Merkel.

  http://www.wandaluzja.com

 242. osoba prywatna said

  Rosjanie nie pozostawili neokonom (Amerykanom) złudzeń, albo zaakceptują ich warunki, albo Ameryka chcąc zachować swoje dawne wpływy, będzie musiała przystąpić do otwartej wojny z Rosją na terenie Syrii.
  http://slepamanka.neon24.pl/post/138231,syria-po-ataku-tomahawkow-widziane-z-usa

 243. Alina said

  http://niepoprawni.pl/blog/aleszumm/ewa-kopacz-na-metr-w-glab-polski-nikolaj-burdenko-tworczyni-klamstwa-smolenskiego

Sorry, the comment form is closed at this time.