Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

W stronę maccartyzmu

Posted by Marucha w dniu 2017-04-26 (środa)

Przez przypadek przeglądałem 16 numer „Gazety Polskiej” z 19 kwietnia.

Pobieżny rzut oka na zawartość 123 stron prowadzi do wniosku, że autorzy tego tygodnika żyją w jakiejś rzeczywistości równoległej.

Jednak moją największą uwagę zwrócił krótki felieton Katarzyny Gójskiej-Hejke pod wymownym tytułem „Polska potrzebuje komisji McCarthy’ego”. [Dziękujemy za poprawne podanie nazwiska tej Pani; wydawało nam się, że brzmi ono Chójska-Gejke – admin]

Pani redaktor informuje czytelników, że „komisja McCarthy’ego tropiła sowieckie wpływy w amerykańskiej administracji”.

Nie informuje ich jednak, że McCarthy w ramach walki z „wewnętrznym zagrożeniem komunistycznym” w latach 1950-1954 w USA urządzał prawdziwe polowania na czarownice, a większość oskarżonych przez niego osób nie miała z komunizmem nic wspólnego. To był najzwyklejszy terror, który miał na celu zastraszenie środowisk podejrzewanych w USA o lewicowość i opozycyjność.

Termin maccartyzm stał się synonimem pozbawionych skrupułów metod śledczych oraz tworzenia atmosfery strachu i podejrzeń. Fakt pozytywnego przywoływania takiej postaci jak McCarthy wystarczająco dużo mówi o autorce felietonu i całym środowisku „Gazety Polskiej”.

Kto zdaniem red. Gójskiej-Hejke miałby stanąć przed polską komisją McCarthy’ego? Ano ci, którzy śmią podważać „profesjonalne, klarowne, poparte wynikami eksperymentów opisanie lotu rządowego Tu-154 oraz tego, co działo się na smoleńskim lotnisku przed zbliżeniem się do niego polskiej maszyny i podczas ostatniej fazy lotu”.

Jej zdaniem „zespół ekspertów kierowany przez dr. Wacława Berczyńskiego wykonał tytaniczną pracę – by móc poprawnie odtwarzać wszystko, co działo się z polskim tupolewem, trzeba było przecież przebić się przez kaskadę fałszerstw, manipulacji, którym poddany był materiał dowodowy”.

Dowiadujemy się, że „plan zamordowania prezydenta Lecha Kaczyńskiego i towarzyszących mu osób składał się z trzech elementów”. Pierwsze dwa opisała komisja Berczyńskiego. Były to celowe błędne naprowadzanie samolotu przez rosyjskich kontrolerów i wysadzenie go w powietrze.

Trzeci zaś element zbrodni na prezydencie Kaczyńskim opisała red. Gójska-Hejke. To oczywiście spisek wrogiej agentury w różnych mediach, który był i jest nadal realizowany jako „scenariusz medialnej osłony zleceniodawców, wykonawców i tuszujących tę zbrodnię. Rozpisany precyzyjnie na wiele ról, adresowany do różnych grup społecznych, wystartował jeszcze przed straszliwą kwietniową sobotą. To naprawdę nie był przypadek, że w mediach głównego nurtu nigdy nie pojawiło się żadne niewygodne dla wersji Anodina-Tusk pytanie”.

Nie pojawiło się, ponieważ media te „współgrały z rosyjską narracją” oraz prowadziły działania, które „służyły kryciu morderców”.

Jedynym więc lekarstwem – wedle pani redaktor – jest utworzenie „instytucji w pewnym sensie nawiązującej do słynnej komisji senatora McCarthy’ego”, która przywoła do porządku tę – w domyśle – „ruską agenturę”, rechoczącą w różnych mediach z komisji dr. Berczyńskiego. Zastępczyni Tomasza Sakiewicza śnią się zatem polowania na czarownice.

Teraz nie mam już wątpliwości, że do głosu w Polsce doszli ludzie naprawdę niebezpieczni dla otoczenia. Oni doprowadzą do jakiejś tragedii i to jest całkiem realne. Pani red. Gójska-Hejke, której marzy się polski maccartyzm, nie powinna jednak zapominać o tym jak skończył Joseph McCarthy.
[Przypominamy: skompromitowany, zmarł na alkoholizm w wieku lat 48. Pani Chójskiej… oops, Gójskiej, oczywiście nie życzymy takiej śmierci. Bóg już sam będzie wiedział, co zrobić z tą idiotką – admin]

Bohdan Piętka
Fot. blog.mediander.com
http://www.mysl-polska.pl

Komentarzy 17 to “W stronę maccartyzmu”

 1. Siekiera_Motyka said

  Cala sprawa ma tylko jedne zadanie. Grzać stary kotlet zwany „Rosja i Putin równa się terror na świecie”.

  „Nie informuje ich jednak, że McCarthy w ramach walki z „wewnętrznym zagrożeniem komunistycznym” w latach 1950-1954 w USA urządzał prawdziwe polowania na czarownice, a większość oskarżonych przez niego osób nie miała z komunizmem nic wspólnego. To był najzwyklejszy terror, który miał na celu zastraszenie środowisk podejrzewanych w USA o lewicowość i opozycyjność.”

  Ktoś kto nie rozumie JAK komunizm był wykorzystywany w USraelu i na Zachodzie może do tej konkluzji dojść.

  1) Wilson daje paszport Trockiemu.

  2) Roosevelt „bronił” Harry Dexter White, szpiega Sowietów.

  Istne głupoty, nie ? McCarthy po prostu dał się wykiwać. To samo zrobili z senatorem Dan Rostenkowski z Chicago i aferom ” Znaczków Pocztowych”. Ciekawe komu on był nie wygodny.

  To wszystko jest podobne do wspierania Saddama ( wizyta Rumsfeld) i te aluminiowe rury które wykazywały że Irak ma bron masowego rażenia. No ale to były drobne pomyłki w pracy.

  https://ia601206.us.archive.org/20/items/DePoncinsLeonStateSecrets/De%20Poncins%20L%C3%A9on%20-%20State%20secrets.pdf

 2. Marta1973 said

  Pan Gajowy niby tropi i zwalcza lewactwo, ale jeśli mu wygodnie, to zamieszcza lewackie artykuły aż miło!
  Na przykład pana Bohdana Piętki, niestrudzonego tropiciela „faszystów” w Finlandii i nie tylko.

  Komunistów i komuchów oczywiście tropić nie trzeba. Bo to przemili staruszkowie, którym (o zgrozo!!) niedobrzy ludzie chcą od października mocno ściąć emerytury…. 🙂

 3. Zerohero said

  @2, Marta (lat 19, IQ 73)

  Komuchów masz w swoim żydobolszewickim PiS. Nawet ta Gójska Hejke to resortowe dziecko nieudolnie podszywajace się pod prawicę:

  https://wirtualnapolonia.com/2015/08/25/kim-jest-dziennikarka-ktora-wypalony-klezmer-nazwal-kurwa/

  Wy, upudrowane komuchy, faktycznie promujecie faszyzm (terror państwa) oraz neonazizm (wspierając kult SS w krajach nadbałtyckich i Ukrainie). W Polsce zwalczacie narodowców, nawet wasz Duda ganił „nacjonalizm”, ale nie cofniecie się przed promowaniem najbardziej zajadłych neonazistów z Ukrainy. Wasza Apppelbaum – żona Radka Sikorskiego który był w rządzie Olszewskiego a potem PiS (farbowana prawica go wylansowała) powiedziała, że trzeba wspierać ukraiński nacjonalizm. O polskim nacjonalizmie nigdy się tak nie wyraziła. Ciekawe czemu?

  W ramach budowania eurokchozu Polakom odbieracie obecnie podmiotowość historyczną, a w to miejsce promujecie kult tw.. „żołnierzy wyklętych” – tak jakby Polacy nie mieli 1000 lat historii, ale jedynie nędzę w rodzaju UPA.

  A co do Bohgdana Piętki. Pan Bohdan Piętka jest solidnym publicystą i te wasze pseudointeketualne, kłamliwe bzdziny obala pojedynczymi polemikami. Nie potrafisz dyskutować merytorycznie,, więc jak na prawdziwą bolszewicą obywatelkę publicznie denuncjujesz Piętkę. NIE NAPISZESZ mała pluskwo co Piętka nie tak napisał, gdzie skłamał, co można podważyć. Przykładasz mu etykietkę aby znalazł się na waszych listach proskrypcyjnych.

 4. Zerohero said

 5. Boydar said

  Niech nam Pani Marta zdradzi tajemnicę, w czym sedno tej wygody ?

 6. Jerzy said

  Ad Marta1973: Nie poświęcałem do tej pory specjalnej uwagi artykułom pana Piętki, ale gdzie jest „lewactwo” akurat w tym, naprawdę nie wiem. Odnoszę wrażenie, że pewne osoby widzą „lewactwo” wszędzie tam gdzie autor, na przykład, nie godzi się z idiotyzmami głoszonymi przez podkomisję pod kierownictwem „dra” Berczynskiego. Pragnę podkreślić, że sprawy związane z budową samolotów i lotnictwem w ogóle nie są mi zupełnie obce jako, że przy budowie i testach samolotów pracowałem prawie 30 lat. Znam osobiście jednego z członków tej sławetnej komisji i wiem, że do pracy w takiej komisji nie ma absolutnie żadnych kwalifikacji.

 7. Lily said

  Mamusia,ukonczyla wieczorowy uniwersytet
  marksizmu i leninizmu.
  A,stare polskie przyslowie glosi.”czym
  skorobka za mlodu nasiaknie”,i tak dalej…

 8. volviak19 said

  Pani Marta 1973:
  „Komunistów i komuchów oczywiście tropić nie trzeba. Bo to przemili staruszkowie, którym (o zgrozo!!) niedobrzy ludzie chcą od października mocno ściąć emerytury….”

  Akurat komuchom i komunistom nikt nie zabiera ani nie zamierza zabierać emerytur, żadnemu oprawcy Polaków włos z głowy nie spadł, do dziś pobierają sute emerytury, kaci Polaków z okresu stalinizmu.
  Mieszkają sobie spokojnie w Skandynawii, Izraelu, USA, Kanadzie itd.
  Nie jest Pani w temacie, zabrać mają tym, którzy w PRL-u pracowali w milicji, albo w słuzbach, wywiadu, kontrwywiadu.
  Pracownicy kontrwywiadu będą najbardziej poszkodowani, a wie Pani dlaczego- bo zbierali informacje o NATO i USA.
  Niedługo tym co pracowali w PRL-u zabiorą emerytury, bo przecież to okres nielegalny, także Panią też to może dotyczyć, ja też się boję, chociaż pracowałem jako ślusarz-pozdrawiam

 9. Zerohero said

  No to co, że byłem w PZPR? Było 3,5 mln ludzi – powiedział w dr Wacław Berczyński, przewodniczący podkomisji ds. ponownego zbadania katastrofy smoleńskiej. W wywiadzie, jakiego udzielił „Dziennikowi Gazecie Prawnej” opowiada też o swojej przyjaźni z ministrem Macierewiczem i znajomości z Adamem Michnikiem.
  http://www.tvp.info/29950379/czasem-sie-klocimy-z-macierewiczem-z-michnikiem-pilem-wodke

  Typowi „antykomuniści” z PiS. Rodowód w PRL, komunistyczne metody (jak więzienie Piskorskiego), gęby pełne pustych frazesów.

 10. Joannus said

  Ad 3
  Świetny wpis Panie Zerohero. Dziękuję.

 11. Siekiera_Motyka said

  Ad. 1 – By przybliżyć kim był Vicomte Léon De Poncins który napisał książkę w podanym linku,

  „Vicomte Léon De Poncins był francuskim dziennikarzem potomkiem szlacheckiej rodziny. Opisuje masonerię: „Wolnomularstwo jest ciałem nałożonych tajnych stowarzyszeń rozprzestrzenianych na całym świecie. Jej celem jest zniszczenie obecnej cywilizacji opartej na chrześcijańskich zasadach, ustanowienie w jej miejsce ateistycznego racjonalistycznego społeczeństwa, które w rzeczywistości prowadzi prosto do materializmu, chociaż ma religię i rozum jako religię.”

  .http://romancatholicheroes.blogspot.lu/2011/10/vicomte-leon-de-poncins-1897-1976.html

 12. Siekiera_Motyka said

  Ad. 11 – „Wolnomularstwo odegrało bardzo ważną rolę w rewolucyjnych ruchach w historii. Jego wspólnym celem jest niszczenie społeczeństwa poprzez tworzenie nowych praw. Te nowe prawa w końcu nadpiszą stare, niszcząc starą placówkę i tworząc nową. Masoneria głosi i rozpowszechnia system nowych idei politycznych, społecznych i religijnych; Stanowią odmienną cywilizację radykalnie przeciwstawną do starej.”

  „tworzenie nowych praw” – mamy dokładnie to z dodatkiem „reform”.

 13. Poziomka said

  Szanowny Panie S_M, masoneria (wolnomularstwo) nie tylko odegrała ważną ale przede wszystkim przewodnią rolę w każdej rewolucji. To największy wróg KK! Jest jego przeciwstawną, złem w samym sobie bo stworzona przez szatana na naszą zgubę ,- inaczej określani jako żniwiarze dusz ludzkich.
  Pozdrawiam serdecznie

 14. WI42 said

  @10 J…
  „Świetny wpis Panie Zerohero. Dziękuję.”
  Niezmiennie od wielu lat… Gratulujemy i dziękujemy.

 15. Sz. Panie Gajowy panska uwage jest sluszna [,,,Dziękujemy za poprawne podanie nazwiska tej Pani; wydawało nam się, że brzmi ono Chójska-Gejke – admin], Wlasnie tak gdyz w jezyku Afrikaans i Holenderskim „g wymawia sie jak h natomiast H jako „chrapliwe” G] :-))))

 16. Aguirre said

  Tak, tak lewackie Hollywood nakręciło o tym „terrorze” parę ckliwych filmów, czy aby na pewno większość oskarżonych była niewinna?
  Oczywiście abstrahuję całkowicie od paranoi pisowskiej. W latach 50-tych komunizm „kwitł” a jego agenci działali na całym świecie. Dziś komunizm jest realny tylko w głowach pisiorów.

 17. Boydar said

  Uwaga Pana Poziomki ze wszech miar słuszna.

Sorry, the comment form is closed at this time.