Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

NATO okupuje największe światowe złoża tytanu w Polsce? Na to wygląda!

Posted by Marucha w dniu 2017-04-27 (czwartek)

Natowskie wojska witane w radosnych podskokach przez nasze rządy uplasowały się przypadkiem (?) w miejscu gdzie Polska posiada największe na świecie złoża tytanu i rud ziem rzadkich (bardzo cennych i unikalnych bogactw naturalnych) tj. na Suwalszczyźnie. Wartość tych złóż to 2 biliony dolarów.

W tej chwili te zasoby skończyły się na Uralu i Polska, gdyby zaczęła je wydobywać już teraz, to w bardzo szybkim czasie mogłaby wskoczyć na bardzo wysoki poziom życia, dzięki ich eksploatacji i sprzedaży!

Nie będę tutaj wyjaśniać jak potężne znaczenie dla dzisiejszych technologii mają te złoża i jakie kolosalne niewyobrażalne pieniądze moglibyśmy zarobić na eksploatacji tych właśnie złóż. Podam tylko że tytan używany jest między innymi w przemyśle lotniczym i elektronicznym.

Czy rząd polski o tym nie wie? Dlaczego oddają jurysdykcję nad tymi terenami i umieszczają tam wojska Natowskie, uniemożliwiając tym samym, nam Polakom, eksploatację tych cennych złóż? A może rząd zrobił to celowo, abyśmy to nie my Polacy mogli eksploatować te dobrodziejstwa i na tym zarabiać?

Kto ma być beneficjentem tych złóż? Czy mają być to Amerykanie? Skoro wysyłają tam swoje wojska?

Oto są pytania które należy zadawać naszemu rządowi! I róbmy to! Nie pozwólmy wydrzeć sobie tego co nasze! Nie pozwólmy wydrzeć sobie ziem polskich za które umierali nasi ojcowie i dziadowie!

Polecam 8 minutę wystąpienia Prof. Ryszarda H. Kozłowskiego gdzie mówi o bogactwach naturalnych na Suwalszczyźnie:

„Prof.R.Kozłowski 21 04 2017 Konferencja naukowo-techn.w Krakowie cz 2”

Teresa Garland
https://akademiapolityczna.wordpress.com

Komentarze 22 to “NATO okupuje największe światowe złoża tytanu w Polsce? Na to wygląda!”

 1. Proceder said

  Amerykanie i Rosjanie chcą pierwiastków ziem rzadkich, po to będzie wojna w Korei Płn.a my mogliśmy olać obie te nacje i zrobić alians z Chinami,krajem nr 1 w tym biznesie.Pokolenie urodzone po 1997 na pewno wykorzysta tę szanse Polski.

 2. Kojak said

  Czy rzad polski o tym wiec ? Juz dawno nie czytalem podobnie nadetego idiotyzmu ! Ten rzad jest tak polski jakl tasiemiec jest czescia skladowa czlowieka ! Od dawna wiadomo ze to ordynarna syjonistyczna banda wycierajaca sobie mordePolska ,patriotyzmem i Panem Bogiem zeby mogli oglupiac ludzi ! Widac kim sa te antypolskie łajdaki chocby po legalizacji w Polsce GMO ! ! ! Czy po sprowadzeniu do Polski obcych armi zeby ja okupowala ! Jeszcze na dodatek osobnik niejaki Duda <> dal im prawo uzycia ostrej broni przeciwko Polakom ! Toc to jawni zdrajcy i szubrawcy ! ! !

 3. Zerohero said

  „gdyby zaczęła je wydobywać już teraz, to w bardzo szybkim czasie mogłaby wskoczyć na bardzo wysoki poziom życia, dzięki ich eksploatacji i sprzedaży!”

  Wysoki poziom życia osiąga się z przetwarzania metali, a nie pozwalaniu by ktoś nam rozkopał ziemię. Świat jest pełen biednych surowcowych krajów.

 4. PISKORZ said

  re 3..”Świat jest pełen biednych surowcowych krajów.:..I NA TYM POLEGA ICH BANDYCKA POLITYKA…wiadomo- dlaczego..Nic się nie zmieniło w tej materii od lat..

 5. revers said

  Cos takiego? a Popisy nie? ja nie ustawa 1066 to nowa pisowska nie gorsza od PO.

  http://www.ekspedyt.org/redakcja/2016/04/24/49022_pis-uchwalil-swoja-wersje-ustawy-o-bratniej-pomocy.html

  A co to panowie profesorowie byli na Uralu? a do szelfu arktycznego nie dodarli, gdzie na dnie morza wisza rosyjskie chorongiewki z tytanu i jest tego metalu drugie tyle.

 6. RomanK said

  Mecyje wielkie:-)))) zloza za 2mld dollarow:-))))
  4$ mld dollarow zaplacili Polacy za zlom F-16…..

  Teraz kupili gaz lupkowy z Texasu…za..a zagadnijcie….

  Tego tytanu nawet nie oplca sie odkrywac….po co???? Kierdel 30to paro miliomnowy glupich owiec , samopasacych sie i samostrzyzactych na gwizdek:-))))) to jest majatek:-)))))

 7. Pinxit said

  Kiedy beda wieszac zdrajcow?
  Nie wazne ile sa warte te zloza.
  Ale byly nasze.

 8. Zbyszko said

  Jedwabny Szlag już czeka na pierwsze kontenery, które okupant na pniu sprzeda w Chinach

 9. , said

  teren w obawie przed uchodzcami i tubylcami zabezpieczono amerykanskimi wielkobszarowymi swinskimi farmami

 10. Marcin said

  Przestańcie pisać „naszemu rządowi”. Jakby byl Nasz to by nie było Ich. Proste jak pier..nie.

 11. AlexSailor said

  No i układa się to w logiczną całość.
  I ustawy geologiczne, i specjalna formacja służb geologicznych uzbrojona i wyposażona w sprzęt ciężki.
  Zakaz sprzedaży ziemi też, i 500+ powodujące galopujący dług.

 12. Marta1973 said

  Projekt udostępnienia i rozcięcia złóż surowców polimetalicznych w Szurpiłach oraz późniejszej eksploatacji został opracowany w latach 80 tych na Politechnice Sląskiej. Mam w nim, nie chwaląc się, swój skromny udział.

  Inwestycja została wstrzymana w roku 1985. Nie przez złowrogiego „Kaczora”, ale przez komuchów.
  Wartość (nawiasem mówiąc, wzięta z powietrza) złoża, a możliwości wydobycia, koszty eksploatacji, itp., to całkowicie różne zagadnienia.

  W całości to można sobie wykopać w ogródku słoiki ze złotem i dolarami, zakopane w ramach operacji Żelazo, FOZZ, albo transferu środków dewizowych z Pewexu. W latach 80tych szacowaliśmy, że możliwe jest wydobycie około 40% zasobów. Ale przecież to jest tylko ruda tytanu, wanadu i podobnych metali!

  Co ma NATO do zasobów złoża w Szurpiłach, to trudno dociec. W Szurpiłach i okolicach nie baz wojskowych.

 13. Isreal said

  kraina mlekiem i miodem płynąca – w sam raz na polin…

 14. Re: 6 RomanK.

  Panie Romku, panski super komentarz: (….) „Tego tytanu nawet nie oplca sie odkrywac….po co???? Kierdel 30to paro miliomnowy glupich owiec , samopasacych sie i samostrzyzactych na gwizdek:-))))) to jest majatek:-)))))”

  Nie wymaga juz wiecej komentarzy „beltajacych” I „rozdrabiajaych” glowny problem jaki jest zdurnowaciale „podatkowe bydelko” gotowe na przyjecie w poklonach zydowskiej szlachty…
  =========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 15. Siekiera_Motyka said

  Ad. 6 – „Teraz kupili gaz lupkowy z Texasu…za..a zagadnijcie….”

  Ten numer zwala z nóg. Widać że za wszelka cenę chcą obroty w dolarze no i znaleźli frajerski kraj do tego. Nas 😦

  To jest bardzo podobne do absurdalnych jabłek z Holandii w sklepach w Polsce. Lub ziemniaki z Maroko.

 16. Siekiera_Motyka said

  Ad. 15 –

  „- To jest bardzo ważna umowa, która jest korzystna finansowo. Ale też przede wszystkim jest to uniezależnienie się od dostaw jednego dostawcy – gazu rosyjskiego – powiedziała szefowa rządu w TVP Info. Jak dodała, to jest „dywersyfikacja dostaw” tego surowca.

  Jak podkreśliła premier, to pokazuje, że jeżeli się chce, to „można to zrobić. Jeżeli się umiejętnie prowadzić politykę gospodarczą”.
  – Być może – mam nadzieję, a właściwie jestem przekonana, że już niedługo będę mogła powiedzieć o kolejnym sukcesie, jeżeli chodzi o polską energetykę – zapowiedziała szefowa rządu.”

  „Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
  Zaloguj sięaby dodać komentarz ”

  http://www.polskieradio.pl/42/273/Artykul/1757827,PGNiG-sprowadzi-gaz-skroplony-z-USA-To-buduje-nasza-sytuacje-negocjacyjna-z-Rosja

 17. Lily said

  Hierarchowie z Pisu nie mogli sie nacieszyc/
  doczekac ich przyjazdu.
  Jeden z nich wyznal, ze od 50-ciu
  lat czekamy na Was. A,jak Kaczynskie niepodzielnie rzadzili w III.R.P ( po-okraglostolowej) to na przemian latali jeden
  do Izraela,a drugi do USA.

 18. MatkaPolka said

  Zatajone przed Polakami bogactwa Polski, czyli największe oszustwo PRL-bis

  http://www.eprudnik.pl/zatajone-przed-polakami-bogactwa-polski-czyli-najwieksze-oszustwo-prl-bis-tzw-iii-rp

  Nic tak nie pokazuje niewyobrażalnej podłości rządów „warszawskich” przez ostatnie 25 lat, ich świadomego antypolskiego charakteru, świadomej eksterminacji i zmuszania do emigracji naszego narodu jak sprawa zatajanych niezwykłych bogactw Polski.

  Nic tak precyzyjnie nie pokazuje gorliwego służenia obcym interesom, a zarazem bezprzykładnej głupoty rządów warszawskich przez ostatnie 25 lat jak sprawa ukrywanych przed narodem bogactw naturalnych naszego kraju. Przez zaprzedanie i głupotę rządzących jest blokowany szybki rozwoju Polski i dobrobyt całego społeczeństwa w tym naszych „elit”.

  Polska jest NAJBOGATSZYM krajem świata położonym w sercu Europy. Oczywiście na nasze bogactwa, które Pan Bóg dał Polakom jest wielu chętnych. Dla przykładu Niemcy w swojej konstytucji nadal uznają granice sprzed 1937 roku. Oszustwem rządów warszawskich jest wmawianie Polakom, że Niemcy uznały naszą granicę zachodnią.

  CZYTAJ CAŁOŚĆ

  https://i0.wp.com/piensdei.piens.pl/wp-content/uploads/2015/04/polskie-zloza.png?resize=660%2C527

 19. MatkaPolka said

 20. MatkaPolka said

  Polska potentatem zasobów ropy i gazu? Dlaczego się tego nie wydobywa??!!

  Arabia Saudyjska posiada tylko 200 mld baryłek ropy a Polska posiada 4000 mld baryłek ropy. Gdzie jest polski rząd?!!! Dlaczego tego surowca się jeszcze nie wydobywa???

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/polska-potentatem-zasobow-ropy-gazu-dlaczego-sie-tego-wydobywa-2017-04

  Wygląda na to że polski rząd nie wie jak bogate surowce naturalne posiada Polska!!! Bo gdyby wiedział to czy nie byłoby to w interesie Polski tę ropę i gaz wydobywać??? Posiadamy jedne z największych na świecie złóż ropy i gazu a jesteśmy jednym z najbardziej wykorzystywanych i najbiedniejszych krajów świata!!!

  już kilkadziesiąt lat temu gdzieś na Pomorzu wytrysła ropa, powstała ponoć nawet piosenka „za ropy strugi spłacimy długi”. Potem nastąpiła…… cisza! Kiedy w końcu staniemy się drugą Norwegią gdzie poprzez dobre zarządzanie tymi dobrami wspólnymi narodu wprowadzi się i u nas tzw.dochód gwarantowany (dywidendę narodową) dla każdego obywatela??! Kiedy w końcu POLACY zaczną wydobywać i wykorzystywać z korzyścią dla własnego narodu najbogatsze surowce naturalne?

 21. MatkaPolka said

  Polska Kuwejtem Europy!

  https://hubalblog.wordpress.com/2016/03/06/polska-kuwejtem-europy

  Gra toczy się o wielką stawkę. Tu chodzi o polską ziemię!

  Już wiecie czemu wszyscy chcą polskiej ziemi i czemu od 1945 trwa wynaradawianie Polaków, niszczenie polskiej gospodarki, kultury i wiary?
  POLSKA TO JEDEN WIELKI ZBIORNIK ENERGII A NASZE ZASOBY GEOTERMALNE TO ŚMIETANKA NA JEGO POWIERZCHNI – słowa św. pamięci prof. geologii i twórcy polskiej geotermii Juliana Sokołowskiego !!!

  Dane te są znane instytucjom państwowym, partyjkom oraz wszystkim rządom od co najmniej 1985 r. Zostały nam udostępnione przez naukowców z AGH i Politechniki Krakowskiej, Politechniki Łódzkiej i innych takich jak np. profesorowie: Jacek Zimny, Ryszard Kozłowski, Marek Kazimierczak. Szacunki na temat gazu łupkowego to także materiały z Agencji Informacji Energetycznej USA.
  Naukowcy zrzeszeni wokół PGA wraz ze zmarłym już prof. geologi Julianem Sokołowskim, który te dane opracował, przekazali te informacje w ekspertyzie z 2005 r. na potrzeby rządów i sejmu RP. Dane te zostały opracowane na podstawie ponad 36 tyś. odwiertów w tym 6 tyś. głębokich wykonanych w kraju od końca wojny.

  I do tej pory o tym cisza !!! Wszystkie rządy te informacje utajają, ten także !!!

 22. NICK said

  MatkaPolka? Tak.
  Skrótem.

Sorry, the comment form is closed at this time.