Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Ormianie i Polacy – ofiary ludobójstwa

Posted by Marucha w dniu 2017-04-28 (piątek)

W dniu 24 kwietnia Ormianie na całym świecie obchodzą rocznicę Genocydu – masowej zbrodni ludobójstwa dokonanej na Ormianach w latach 1915-1917.

Zdjęcie przedstawia umierających z głodu Ormian, wyciągających ręce po chleb i Turka, który ich dręczy utrudniając im dostęp do niego.

To właśnie 24 kwietnia 1915 roku, od rana trwało polowanie w Konstantynopolu na Ormian. W rzeczywistości mordy w na terenie całego imperium tureckiego trwały już od kilku tygodni, zgodnie zresztą z decyzją państwa, które założyło ostateczną likwidację Ormian na tureckim terytorium.

Mordy z tego okresu były apogeum długofalowego procesu mordów i prześladowań Ormian, który rozpoczął się jeszcze pod koniec XIX wieku. Na skutek pogromów z okresu sułtana Abdulhamid liczba ludności ormiańskiej w Turcji spadła jednak z 2,6 mln w 1882 roku do 2,1 mln w 1912 roku.

Wymordowanie pół miliona Ormian w okresie 30 lat było mimo ogromnej skali zbrodni jednak dopiero jedną piątą wszystkich Ormian. W okresie I wojny światowej populacja Ormian spadła z ponad 2 milionów do poziomu 150 tysięcy. Przywódcy tureccy triumfalnie donosili, iż w trzy lata udało im się wymordować znacznie więcej Ormian niż sułtanowi Abdulhamidowi przez 30 lat.

Dziś w polskich mediach nie usłyszałem nigdzie informacji o wydarzeniach, które planowane są w wielu miastach Polski w związku z upamiętnieniem rocznicy tej zbrodni. Jest to o tyle dziwne, że zbrodnia ta dotyczy bliskich nam religijnie chrześcijan.

Po drugie była to zaplanowana eksterminacja całego narodu przez inny naród, którego potomkowie próbują się dziś tej zbrodni wyprzeć i znaleźć dla niej niedorzeczne usprawiedliwienie – mamy tu oczywistą analogię do zbrodni ukraińskiej na Polakach.

Analogiczne dla obu mordów było również niezwykłe okrucieństwo. Ormian wbijano na pal, krzyżowano, kobiety gwałcono, wypruwano im wnętrzności i obcinano piersi, podobnych okrucieństw doświadczały polskie kobiety. Polskie dzieci wrzucano do studni a ormiańskie do jam w ziemi a następnie zasypywano je kamieniami.

Co ciekawe dziś wśród tych, którzy najmocniej upominają się o pamięć pomordowanych Polaków na Wołyniu jest ks. Isakowicz-Zalewski z pochodzenia Ormianin. W tym roku obchodzimy też 650-lecie nadania praw społeczności ormiańskiej w Polsce, która na przestrzeni wieków miała swój znaczący wkład w rozwój Rzeczypospolitej, będąc jedną z najbardziej wiernych Polsce narodowości, jakie zamieszkiwały na ziemiach polskich.

Ciężarne kobiety armeńskie ukrzyżowane przez Turków podczas ludobójstwa Ormian w 1915 roku. Panie Sakiewicz, prawda że to ruskie zrobili?

Tym bardziej warto abyśmy pamiętali o tej tragicznej zbrodni i przejawiali gesty solidarności z Ormianami, którzy podobnie jak Polacy przez wieki zmagają się nieustannie z wrogimi zakusami podporządkowania siebie i swojej ziemi oraz Ormianami, którzy podobnie jak my wyjątkowo cenią sobie wolność.

Dziś w dalszym ciągu Turcja próbuje problem rozliczenia się z tą zbrodnią zamieść pod dywan. Próbuje wszędzie gdzie to możliwe wywierać presję na opinie publiczną jak i władze poszczególnych państw w świecie.

Stany Zjednoczone uznały tą zbrodni za ludobójstwo dopiero w 2010 roku, z powodu protestów tureckich oraz chęci utrzymania dobrych relacji z Turcją. Dopiero w ubiegłym roku ludobójstwem nazwały tę zbrodnie Niemcy.

Kilka lat temu Turcy próbowali naciskać na parlament austriacki. Ponadto w dniu 22 grudnia 2011 roku izba niższa francuskiego parlamentu wprowadziła prawo przewidujące rok więzienia i 45 tys. euro grzywny za każde publiczne negowanie faktu ludobójstwa Ormian w latach 1915-1917.

Jest to o tyle ważne kiedy przypomnimy sobie reakcję Turcji na słowa Putina, który podczas obchodów 100-lecia tej zbrodni nazwał dzień 24 kwietnia 1915 roku „smutną datą związaną z jednym z najstraszliwszych zdarzeń w historii ludzkości – ludobójstwem narodu ormiańskiego” – i spotkało się to z niemal natychmiastową ostrą reakcją ze strony władz tureckich. Rosja zresztą jest dziś obok Iranu jedynym gwarantem niepodległości Armenii, stale zagrożonej ze strony Turcji a przede wszystkim blisko związanego z Turcją Azerbejdżanu. [A jednak za wolność waszą… – admin]

Władze tureckie próbują usprawiedliwiać swoją zbrodnię twierdzeniem, iż była ona spowodowana sympatią Ormian do Rosji. Usprawiedliwienie choć samo w sobie idiotyczne, znajduje również swoich propagatorów w Polsce i to nawet wśród akademickiej kadry naukowej prestiżowej polskiej uczelni jaką jest Uniwersytet Jagielloński.

Jak widać choroba rusofobii w Polsce jest w stanie usprawiedliwić eksterminację 2 milionów ludzi. Z drugiej strony trudno się temu dziwić skoro ci sami Polacy dla rzekomego zaszkodzenia Rosji są w stanie przymykać oczy i szukać zrozumienia dla banderowskich zbrodni na własnych rodakach.

Słusznie zauważył były minister spraw zagranicznych Armenii Wazgen Papazjan który stwierdził, że sprawa uznania rzezi 1915 roku za ludobójstwo to nie problem ormiański , tylko problem turecki, ponieważ kłopoty ze sobą ma nie ten, kto uznaje istnienie faktów, ale ten, kto tym faktom zaprzecza. Skoro zaś UE zamierzała przyłączyć Turcję do własnych struktur więc musiałaby również wziąć na siebie i ten kłopot.

I analogicznie powinna wypowiedzieć się Polska względem Ukrainy, bo to ona ma kłopot z własną tożsamością i właściwą oceną postaw sprawców mordów na Wołyniu.

Arkadiusz Miksa
http://prawy.pl/
http://miksa.neon24.pl

Pamiętajmy – żydowski „holocaust” nie był w żaden sposób wyjątkowy – ani nie był jedyny, ani pierwszy, ani największy.
Admin

Komentarze 34 to “Ormianie i Polacy – ofiary ludobójstwa”

 1. Moher49 said

  Każdy kto torturuje drugiego człowieka, czy zwierzę powinien gnić w odchodach na samym dnie piekła.

 2. RomanK said

  Zbrodnia ohydna ludobojstwa popelniona na Ormianach…byla pierwszym zabiegem socpsychicznym w nowej taktyce politycznej …zmieniajcej zasade….. dziel i rzadz…na strasz i panuj!
  Shock and Awe!!!!!!
  Zastaniowcie sie , dlaczego zaden z Winnych gencide…mimo ze dobrze znany z imienia i nazwiska Nigdy ..Nigdzie …..nie zostal osadzony i ukarany???? Ale zawze byl osloniety wisielcami , ktorzy tylko wykonywali ich rozkazy.
  Pomyslcie….bo wlasnie ruszyla nowa Akcja Sastraszania….pompowiania i koncentracji strachu……podstawowego czynnika historii…..w rekach …Humanistow….

 3. Boydar said

  Każdy jeden holokaust realizowany jest na zlecenie i w interesie. Zawsze tych samych. Bezpośrednio winni dawno nie żyją, przynajmniej w potocznym tego słowa znaczeniu. Bo ich los się bynajmniej nie skończył i mamy prawo domniemać że nigdy to nie nastąpi. Pan Miksa ma zgodę na podniesienie prawdy poniekąd historycznej do poziomu dyskursu publicznego i nic ponadto. „Dałaby świekra ruletkę mu …”

 4. Zenon K. said

  Bez przesady, Panie Romanie. Może „międzynarodowe trybunały” zawiodły w tej sprawie, ale dumny naród spod góry Ararat wziął sprawy w swoje ręce. Ormianie zorganizowali operację „Nemezis”, w której kilku decydujących o tym ludobójstwie Żydów z partii młodotureckiej nakryło się nogami. Zorganizowali regularne polowanie na zbrodniarzy. Nie pomogły zmiany nazwisk i ukrywanie się w różnych krajach. Żaden zamachowiec nie zawiódł w godzinie próby- wszystkich rekrutowano spośród ocalonych dzieci, których rodziny zginęły podczas ludobójstwa. „Nemezis” odzywała się czkawką aż do lat 70. XX wieku, a być może trwa w jakimś sensie do dziś. Ormianie dają czytelny przekaz, że zbrodni na sobie nie darują. Tylko się wzorować.
  A w ogóle przydałoby się wkleić jakiś artykuł na ten temat w Gajówce. Ku zawstydzeniu Polaków, że znają adres Stefana Michnika i on jeszcze żyje.

  Może Pan podrzucić jakieś źródła?
  Admin

 5. Boydar said

  Prawdę mówiąc, rozwój wypadków był do przewidzenia

  http://wyborcza.pl/1,75399,447964.html

 6. Stan said

  Rozkaz masowych wysiedleń i mordów na Ormianach zapadł 24 kwietnia 1915.
  Tego dnia w Stambule aresztowano ponad 2300 przedstawicieli ormiańskiej inteligencji. Większość zginęła.

  Większość zginęła z pragnienia i głodu.
  Zatrzymanych topiono, spychano w przepaści górskie, przybijano podkowy końskie do stóp,
  duchownych Kościoła ormiańskiego palono żywcem lub zakopywano w ziemi.

  Szacuje się, że w latach 1915–1917 mogło zginąć około 1,5 mln ludzi.

 7. Boydar said

  Towarzysz Michnik od lat czeka aż ktoś z Polaków go zarżnie. Żeby się czasem nie doczekał, każdy żyd by tak chciał, mieć prywatne „Jedwabne”. Nie, qurwa, mają kończyć jak Freud.

 8. Boydar said

  O, tu też sobie można o Armenii przeczytać, jakie te Ruskie paskudne są. I jak chrześcijan nienawidzą, specjalnie ich hodują i na granicy straż trzymają, żeby przypadkiem nie uciekli. Musi ich potem zabijać będą triumfalnie; no bo po co innego.

  http://niezalezna.pl/62895-armenia-kraj-paradoksow

 9. RomanK said

  Panie Zenonie..owszem ..nie zuwazyl pan ….ze wspomialem o wisielcach….
  Mlodoturcy bez wyjatku pochodzili ze Thesalonikas..i bez wyjatku byli Donmeh….to tacy tureccy Frankisci….oczywiscie bez wyjatku antynomisci.
  Te drobne szczegoly jakos unikaja mlodym ambitnym hostorykom i publicystom….ale to zakladam na karb mlodosci:-)))

 10. Siekiera_Motyka said

  Ad. 4 – Pisze jeden Żydek,

  „Niemniej jednak, niemal całkowita absorpcja w sprawie Syjonizmu wydaje się być jednym z głównych powodów, dla których przywódcy Ruchu Yiszuw i Ruchu Syjonistycznego zignorowali lub pozostali obojętni wobec tragedii Ormiańskiej. W większości przypadków, ich perspektywa Syjonistyczna spowodowała ze oni ,trzeba przyznać, stanęli po stronie „Młodych Turków”, stronie sprawcy, lub byli obojętni. Uwarunkowania Realpolitik przechyliły skalę jak podejść do tej sprawy. ”

  A wiec Żydzi byli zajęci i mieli inne interesy do załatwienie z „Młodymi Turkami”, Ormianie ich nie interesowały.

 11. RomanK said

  Siekiera MOtyka….. A kto?????placze za konkurencja???>?zwlaszcza jak usuwaja ja nasim????
  Rosjanie maja stare przyslowie…
  Ruskiego zawsze oszuka Polak, Polaka, Zyd , Zyda- Grek, a Greka…, Ormianin….

 12. kowboj sasza said

  Wańkowicz („Królik i Oceany”): Żyd przy Ormianinie to jest głupi goj.

 13. Władek said

  Ormian i Polaków mordowali etnicznie ci sami ludzie – zjudaizowane i stalmuduzowane ludy turecko-ałtajskie zwane powszechnie CHAZARAMI.

  Dzisiaj ci sami ludzie w Polsce udają Polaków, noszą polsko brzmiące nazwiska, wszczepiają w nas patologiczną rusofobię, pouczają na temat patriotyzmu…

 14. Boydar said

  „… Ruskiego zawsze oszuka Polak, Polaka, Żyd, Żyda – Grek, a Greka…, Ormianin …”

  Zręczna, chwytliwa żydowska zbitka inseminująca. Pomijając że czyni z Rosjan wiejskich głupków, to gdyby Ormianie byli tacy „nie do oszukania” nie umknęły by ich uwadze przygotowania do rzezi. Podobnie jak naszym rodakom na Wołyniu.

  A tak w ogóle, to pokoleń Izraela było podobno dwanaście. Jeżeli doliczono się dwunastu to znaczy że każde było w jakiś zasadniczy sposób inne, i nie chodzi o ich lokalnych tatełe czy mamełe. Rozleźli się po świecie. Zgaduj zgadula.

  A, było jeszcze trzynaste; ale te się odnalazło dość szybko, w City 🙂

 15. Duce said

  Operacja Nemezis:

  http://historia.focus.pl/swiat/mlot-na-ludobojcow-463

  Miałem sąsiada Turka (właściciel znanej restauracji w Warszawie), straszne bydle. Na szczęście się wyprowadził.

 16. XIII said

  To może warto dodać, że powszechny, obok Turków, udział w tym dziele zniszczenia brali Kurdowie.

 17. Bronisław said

  Re: 9. Przypomniał Pan, Panie Romanie – nie tylko w moim przekonaniu – fundamentalny powód ludobójstwa chrześcijańskich Ormian stwierdzając: „Mlodoturcy bez wyjatku pochodzili ze Thesalonikas..i bez wyjatku byli Donmeh….to tacy tureccy Frankisci….oczywiscie bez wyjatku antynomisci.”!!!

  My Polacy mamy właśnie podobny problem z adekwatną sektą Jakuba Franka, która w połowie II połowy XVIII wieku – w wyniku Naszej naiwności i przywar – przejęła władzę nad Naszym Polskim Narodem, a skutki ich reżimowych rządów po około 250 latach doświadczaliśmy i doświadczmy dzisiaj wyjątkowo boleśnie!!! Bardzo gorąco pozdrawiam Pana, Panie Romanie i życzę dobrego zdrowia!

  Króluj Nam Chryste!!!

 18. Władek said

  Akcja „Nemezis” powinna trwać aż do całkowitej neutralizacji ścierwa.

 19. Zerohero said

  Bydle posługujące się pseudonimem „Rafał Ziemkiewicz” nie potrafi wręcz wyjść z zachwytu nad rosnącym i prężnym mocarstwem tureckim, ktore utarło nosa zdychającej Rosji. W przeciwieństwie do Rosji-ZSRR, w przypadku Turcji mamy bezdyskusyjną ciągłość władzy.

 20. NICK said

  Zobaczyłem: Ormianie.
  Nie czytałem niczego powyżej.
  Co by nie przesiąknąć.

  A temat znam. Nie najgorzej. Pisałem wielokrotnie.
  Powtórzę zatem swą opinię.

  Racją Stanu i zwyczajności jest by z Ormianami świat zmieniać.

 21. Zenon K. said

  Ad.4 Panie Gajowy, na Portalu Spraw Zagranicznych psz.pl trafiłem na artykulik „ASALA – ormiański terroryzm w kontekście historycznym oraz jako współczesna groźba”.
  Ogólne ujęcie nt. operacji ‚Nemezis” choćby w popularnonaukowym „Fokusie”, art. pod tytułem „Młot na ludobójców”. Wg niego od 1973 roku z rąk ormiańskich terrorystów zginęło 37 tureckich dyplomatów, trochę w „Turecka zbrodnia, ormiańska kara” na rebelya.pl
  Pozdrawiam,

  O ile dobrze wiem, ormiański terroryzm jest wymierzony ściśle w pewnych ludzi, nie zaś w przypadkowych przechodniów na chybił-trafił.
  Admin

 22. Zenon K. said

  Ma Pan rację. Artykuł na psz.pl należy czytać z dużą dozą ostrożności, mając na uwadze spodziewany w redakcji skład religijno-etniczny. Nie od dziś wiadomo, jakie „państwo” intensywnie wspiera Turcję w sprawie „zamiatania pod dywan” ludobójstwa na Ormianach, by monopol na holokaust utrzymać dla jednej tylko nacji. Wiadomo też, że Armenia to trabant i satelita imperialnej, putlerowskiej Rosji, a wg narodu „starszych i mądrzejszych”- Ormianie to potomkowie biblijnych Amalekitów, zatem kłamać na jej temat to rzecz pożądana przez „społeczność międzynarodową”.

 23. Obcy Astronom said

  Holokaust żydowski był wyjątkowy. Dlaczego? Bo jeszcze nigdy nie było takiej zbrodni ludobójstwa, gdzie jeden naród wymordował swoich pobratymców dla pieniędzy i władzy. Tak, żydzi niemieccy wymordowali żydów ze wschodniej Europy i zarobili na tym żydzi amerykańscy i szwajcarscy. I taka jest prawda, bardzo niewygodna dla zwolenników religii holokau$100…

 24. NICK said

  Warte zastanowienia.
  (22).
  Zenon K.

 25. Filomena said

  Triumwirat zlozony z trzech paszow plus pare innych osob – oni byli organizatorami ludobojstwa Ormian. Owszem brali w tym rowniez udzial Kurdowie. Ale Kurdowie przeprosili Ormian. Wszyscy ich polityczni liderzy i dzialaczy przyznali, ze brali w tym udzial, przeprosili i prosili o pojednanie. Dlatego ogolnie miedzy Ormianami a Kurdami nie ma konfliktu.

  Turcja jest w duzej mierze sztucznym panstwem. Prawie w kazdej rodzinie tureckiej sa ludzie a konkretniej mowiac przodkowie nietureckiego (czyli nieturanskiego) pochodzenia. Przodkowie Erdogana nie sa rodowitymi Turkami. A najlepszym przykladem moga byc ow paszowie: Talaat Pasza mial bulgarskie pochodzenie, Enwer Pasza mial albanskich przodkow. Nie jest jasne jakich przodkow dokladnie mial Dzjemal Achmed Pasza. Wiadomo natomiast ze pracowal w zydowskiej szkole w Edirnie, gdzie uczyl tureckiego. Mial tez glosna afere z zydowka. Znany byl tez z tego, ze przesladowal nie tylko chrzescijan, ale i Arabow muzulmanow a szczegolnie szyitow.

  Projekt „Turcja” potrzebny byl po to zeby rozwalic Rosje – niewazne carska czy bolszewicka – i wziac pod kontrole liczne turkojezyczne narody zamieszkujace jej terytorium. A narody te zamieszkuja nie tylko czesc Kaukazu, ale i czesc Powolza, czesc Azji Srodkowej i Syberie. Nie sa one wszedzie liczne, ale sa. Projekt „Turcja” byl najpierw wymierzony przeciwko chrzescijanom, ktorzy „przeszkadzali” w realizowaniu tego projektu -czyli samej Turcji – a na dluzsza mete przeciw Slowianom. Warto wspomniec, ze nie tylko masowo wymordowano Ormian, ale tak samo mordowano chrzescijan Asyryjczykow i Grekow.

  Straszna rzez chrzescijan miala miejsce w Smyrnie, siedem lat po ludobojstwie Ormian. Kilkanascie zachodnich statkow stalo wtedy w porcie, amerykanski, brytyjskie, francuskie itd. W miescie bylo pieklo. Zeby nie szlyszec krzykow zarzynanych ludzi na wszystkich statkach grala orkiestra. Grekow czy Ormian, ktorzy probowali znalezc ratunek na tych statkach wpychano na sile do wody.

 26. Krisent said

  Moim zdaniem FASZYZM TURECKI jest bardzo silny w Europie – głównie Niemcy. I wkrótce przerodzi się w RZEŹ CHRZEŚCIJAN …. moim zdaniem

 27. Filomena said

  Genetycznie ludzie zamieszkujacy Turcje to mieszanina roznych narodow. Typowi Turcy to Kazachowie, Turkmeni, Uzbecy itd. Nawet chrzescijanscy Turcy Gagauzi maja wiecej genow Turkow niz sami tzw. Turcy. Anglo-Syjonowi jednak potrzebna byla sila do niszczenia Rosji i tu przydatna byla ideologia panturanizmu. Zeby ta ideologie mozna bylo zrealizowac potrzebny byl jakis polityczny twor. Tym tworm miala byc nowa Turcja. Glowne zadania panturanizmu to: zgrupowac pod kapelusz „europejskiej” Turcji wszystkie narody turkojezyczne; wprowadzic wszedzie w turkojezycznych spoleczenstwach alfabet lacinski – czyli pozbyc sie nie tylko alfabetu arabskiego, ale rowniez cyrylicy; szerzyc islam jako czynnik jednoczacy wszystkie turkojezyczne narody – czyli wszystkich Turkow wyznajacych chrzescijanstwo, buddyzm czy szamanizm nawrocic na islam; walczyc wszedzie z kultura iranska (perska) i oczywiscie z kultura rosyjska czyli slowianska.

  Jak wiec widzimy ludobojstwo Ormian to byl tylko poczatek tego wielkiego planu. Ormianie „nowym” czy tzw. „Mlodym” Turkom przeszkadzali w realizowaniu planu panturanskiego nie tylko dlatego, ze byli chrzescijanami, ale tez dlatego, ze ich kultura wiaze sie mocno z kultura perska a kultura perska to kilka lat tysiecy cywilizacji i historii. Slady a nawet wplywy tej cywilizacji widzimy i na Kaukazie, i w Azji Srodkowej i na Syberii i Powolzu. Odnajdujemy je nawet w kulturze rosyjskiej.

  Turcy-Osmanowie nie cieszyli sie dobra opinia rowniez w tradycyjnym swiecie arabskim jak i w Iranie. Warto wspomniec, ze Iranczycy celebrowali zwyciestwo Sobieskiego przeciw Turkom pod Wiedniem. Woleli sukces Europejczykow-chrzescijan niz muzulmanskich Turkow-Osmanow, ktorych uwazali za okrutnikow i barbarzyncow.

 28. […] https://marucha.wordpress.com/2017/04/28/ormianie-i-polacy-ofiary-ludobojstwa/#comment-671760 […]

 29. Pinxit said

  Z ta Turcja to tak jak w Polsce z Katyniem i Rosja..
  Za kazdym razem jak US-Europa chce Turkom przylozyc- to ich straszy ludobojstwem Ormian.

  Byc moze jest sens rozliczanie roznych panstw z czasow I-ej wojny swiatowej, moze za sto lat dojdziemy do Churchilla, Clintona i Madeline Albright w Serbii, a potem w Afganistanie.
  Jeszcze nikt Turcji za tych Ormian nic zlego nie zrobil, bo ta cala awantura byla wywolana i oplacana przez zydowskich bankierow z Grecji.
  Bo niby dlaczego zydowi Ataturkowi postawili pomniki i nikt do niego nie ma pretensji o to ludobojstwo?.
  Turkow nie nalezy bronic – ale bez przesady.
  Polakow i Serbow zginelo duzo wiecej w czasie I-ej wojny i nikt sie o nas w zadnych trybunalach nie upomina.
  Bo a nuz bysmy sobie zazyczyli wiz do USA.

  Turkom obiecala wspaniala Europa Wielka Albanie jak pomoga rozwalic Jugoslawie. I obiecali czlonkostwo w Unii.

  Turcja sie sku.. ila i pomogla.
  Ale robi sie nieposluszna. I co chwile straszy, ze pusci uchodzcow do Europy.
  Ubilismy Kadafiego wiec role zniszczonej Libii ma przejac Turcja.
  Teraz USA rozpetuje nowa awanture na Balkanach i pewnie Turcja by sie znowu przydala w tworzeniu obiecanej Wielkiej Albanii na terenie Macedonii.
  Ale w Macedonii w parlamencie sprali wyslannikow Sorosa, i cos sie zdaje ze kolorowa rewolucja sie jakos nie rozwija, Turcja jest znow potrzebna na Balkanach.
  Turkow teraz wszyscy robia w wala. Wiec jak ten skorpion, Erdogan sie wije i skreca. Bo pod lozkiem mu zawsze siedzi dwoch donmeh i dyktuje co ma robic.
  Zydzi zas urzadzaja i w Europie i na Bliskim Wschodzie „polke-galopke” ale ich nikt nie bierze do trybunalu. Wziela Malezja, i bedzie pewnie dlugo zalowac, bo nie tylko stracila 2 samoloty ale i kreca sie po Kuala Lumpur obcy wywiadowcy.

  A gdy chodzi o Turcje to ich Niemiaszki oszukali: to Niemcy chca kontrolowac Balkany. A jak Turki beda pyskowac, to im znowu nasla tych Ormian, ktorych nota bene, Zachod ma permanentnie w dupie, bo nie chodzi o krzywde Ormian- tylko jak Turkom przywalic jak sa nieposluszni.

 30. Siekiera_Motyka said

  Ad. 29 – „Z ta Turcja to tak jak w Polsce z Katyniem i Rosja..
  Za kazdym razem jak US-Europa chce Turkom przylozyc- to ich straszy ludobojstwem Ormian.”

  To jest ten mechanizm 🙂

  Bo tak to przez lata olewali Ormian w sprawie nazwanie tego wydarzenia „ludobójstwem”.

 31. Pinxit said

  22
  Zenon
  poprawka
  Zgoda, ze Ormianie byli podpuszczeni, zeby pomoc w rozbiciu imperium ottomanskiego. Prawda, ze sie zachowali jak Kurdowie w Iraku za czasoew Husejna. Husejn dal im pelna autonomie w Polnocnym Iraku ale Amerykanie obiecali wiecej: obiecali bron.
  Osobiscie, na wlasne oczy widzialem kurdyjskie paszporty z Iraku!! Mieli wlasny rzad i wlasne urzedy i paszporty!
  Ormian podpuscili zydzi, zeby zaatakowali Turcje.
  Z motyka na ksiezyc. Prawda jest, ze Turcja sie z nimi niemilosiernie obeszla.
  Podobnie jak Husejn z Kurdami.

  Natomiast Armenia i pare bywszych republik sowieckich garnie sie do Rosji, bo nie chca dzieli losu Ukrainy i Donbasu.
  .
  Sojusznicy Rosji , to niekoniecznie „trabant i satelita putlerowskiej Rosji”. To przewaznie, ci, ktorzy sie boja amerykanskich bomb i amerykanskiego zbojowania.

  Armenia – to nie Hawaje, ktore legalnie nie sa stanem USA a sa trzymane za morde przez USA i w razie np. takiej wojny koreanskiej- pierwsze na cel poleca Hawaje.
  Armenia nie jest w stanie sie obronic przed izraelska oligarchia Azerbajdzanu – i nie jest zadnym satelita Rosji.
  Tylko jakis niegramotny nie zauwazyl, ze Zwiazek Radziecki sie rozpadl BEZ jednego wystrzalu. Tak sie nie zachowuje zaden imperialista!.

  Rosji nikt nie kaze lubic, ale zeby opowiadac zydowskie klamstwa o rosyjskicm imperializmie – nalezaloby to jakos poprzec faktami.
  Ja na ten przyklad nie lubie Chinczykow. Ale powtarzam klamstw o Chinach. Mozna. Ale po co?

  Kiedy Krym od samego poczatku utworzenia panstwa Ukrainy trzasl sie od protestow anty-ukrainskich, zydowskie demokraty siedzialy cicho.
  Na argentynskich Falklandach imperialisci angielscy urzadzili ‚referendum” dla 1600 (tysiac szesciuset) urzednikow angielskich i to referendum bylo uhonorowane przez tak zwane demokracje. Kiedy imperialisci z Izraela razem z bozyszczem kina, Georgem Clooney urzadzili referendum w Sudanie – nikt w Sudanie nie chcial podzialu kraju- caly imperializm zachodni uznal za legalny rabunek Sudanu z ropy naftowej!
  Polskie wojowniki o demokracje siedzialy cicho.
  Kiedy z Kosowa wypedzono Serbow i wielu sziptarow- nikomu w demokratycznej Europie do glowy nie przyszlo, zeby zapytac rdzennych mieszkancow Kosowa o zdanie. Prisztine po prostu zbombardowano. Imperialisci zachodni, w tym Polacy, zniszczyli 400 cerkwi chrzescijanskich a ponad sto – zupelnie zrownano z ziemia, zeby nie bylo mowy o referendum.
  Szkoci chcieli referendum. No to mieli. Nie jest zadna tajemnica, ze imperialisci londynscy postarali sie o wyniki. Szkocja ma rope.
  Szkoci domagaja sie ponownie referendum – imperialisci londynscy im nie pozwalaja.

  Ale imperialistyczna Anglia urzadzila dla siebie referendum. I wygrala! A pol narodu bylo przeciw.

  600 obserwatorow z ONZ i UNII pilnowalo referendum na Krymie. A bylo ich dwa! Nie bylo ani jednego zgloszenia nieprawidlowosci.
  Zachod nie uznal krymskiego parlamentu, choc ten parlament istnial od dawien dawna a Krym mial autonomie od czasow carycy Katarzyny.
  Polacy wiedza lepiej co Krymczanom potrzeba.
  Nie padl ani jeden strzal, nikt nie protestowal.
  Imperializm zachodni nie moze sie pogodzic z taka bezczelnoscia, ze bez ich zgody ktos sobie urzadza referendum!

  Mnie to ciekawi, jakimi kanalami zasuwa pro-imperialistyczne myslenie.
  Nie martwi nas wymordowanie ponad 40 milionow mieszkancow Bliskiego Wschodu – i to tylko od czasu 9/11.
  Nie martwi nas 9 milionow chrzescian, ktorych nie mozna sie juz doliczyc na Bliskim Wschodzie.
  Nie martwia nas losy glodujacych dzieci w Jemenie i w Mosulu.
  Martwi nas … imperializm putlerowski.

  Teraz wielu Polakow sie wypiera, ze nie wyzywali Miloszewicza od mordercow. Wyzywali.
  Wielu Polakow – lajdakow kocha Reagana!

  A bomby napalmowe zrzucane na ludnosc cywilna sa szalenie demokratyczne. Tak sie rodza dzieci w Serbii z porazeniami popromiennymi.

  Ale nikogo jakos nie martwi rynkowy, globalny imperializm chinski!
  A to przeciez komunisci i nie zadne putlerowskie satelity
  I jakos nikogo nie martwi imperialistyczne wrecz niszczenie naszej planety: 26 tysiecy bomb zrzuconych w 7 krajach w ciagu jednago roku.
  I mac bombowa zrzucona tydzien temu w Afganistanie, ktora zniszczyla naturalne srodowisko w Hindukuszu.
  Trump wznowil zezwolenie na glebinowe odwierty na Atlantyku. Czy Atlantyk jest wlasnoscia USA?

  Aktualnie na Alasce cieknie ropa, i cieknie.
  Nie ma slowa krytyki w prasie ‚demokratycznej’. Bo to nie rosyjski dziurawy tankowiec.

  Imperialistyczna Rosja okupuje Krym. Jakos nikt sie nie buntuje.
  W Chinach nie ma wolnych wyborow. Nikt sie jakos nie martwi. Zwlaszcza w Chinach.

  Co i raz lataja na Krym rozne komisje parlamentarne, ktorych nikt by nie wpuscil do Kosowa, ani Sudanu Poludniowego, ani do Palestyny.

  A my, najsprawiedliwsi wsrod sprawiedliwych tak goraco popieralismy terrorystow islamskich w Czeczni i tych samych wahabitow w Kosowie. Nasz rzad popiera banderowcow i czlonkowie sejmu pomogli przepedzic prezydenta Ukrainy, bo nam sie nie spodobalo na kogo Ukraincy osmielili sie glosowac!

  Wiec wybralismy Ukraincom prezydenta, a za 1.3 miliarda dolarow pomoglismy sprzedac innego prezydenta (Miloszewicza) katom!
  Od 16-u lat pilnujemy pol makowych w Afganistanie, zeby byly ciagle dostawy heroiny do Europy, i do Polski; pomagalismy imperialistom francuskim zdobyc od Tuaregow zloto na Mali. Kochamy imperialne wojska na polskiej ziemi.
  A to wszystko przez Putlera. Dlatego zamknelismy Polakom Kaliningrad. Na zlosc Putinowi.

 32. Zenon K. said

  Re:31 Pan wziął mój wpis zbyt dosłownie. Z punktu widzenia mojego ormiańskiego znajomego, granica z Rosją jest dla Armenii jedyną naprawdę bezpieczną: ponoć na swoich rysunkach satyrycznych rysują swoich żołnierzy, jako podpierających góry Kaukazu, za którymi kłębią się fale głów w muzułmańskich nakryciach głowy. Rzeczywiście, zewsząd niemal graniczą z muzułmanami, których w regionie kilkaset milionów. Niektórzy sąsiedzi, jak Turcja, czy Azerbejdżan są wrogo bądź chłodno ustosunkowane do Armenii. Trudno dziwić się Ormianom, ze cenią sobie sąsiedztwo Rosji.
  Prawda, Ormianie mieszkający w Turcji przed 1915 czynnie zajęli się wspomaganiem Ententy. Szpiegowali i dokonywali akcji dywersyjnych, wzniecali pewne niepokoje. Wydaje mi się jednak, że nie to było główną ich „winą”, za którą młodoturcy dopuścili się na nich ludobójstwa. Przecież wraz z Ormianami ginęli także Grecy i chrześcijańscy Asyryjczycy. Problemem dla Turków był status większości ludności ormiańskiej: spora jak na realia otomańskie cześć populacji Ormian była wykształcona, prowadziła własne biznesy, „okupowała” wiele wolnych zawodów, masa ormiańskiej młodzieży studiowała. Słowem populacja Ormian posiadała wiele przewag nad ludnością turecką i rodziło to spore napięcia jeszcze w okresie pokoju.

 33. Maćko said

  Na razie nikt nie podal glównej przyczyny holocaustu Ormian.

  Chodzilo o rope. Cala reszta, to przykrywka i zaslona dymna.

  Jak skomentował po latach Winston Churchill: „Ropa Mosulu okazała się być droższa od krwi Ormian”.

  First oil boom
  The Nobel Brothers’ oil wells in Balakhani, a suburb of Baku.

  In 1871, Ivan Mirzoev, an ethnic Armenian who was then an otkupchina monopolist, built the first wooden oil derrick followed by another the next year
  The Nobel Brothers were the first to introduce railway tanks (cisterns) for oil transportation, when the railway link between Baku and Tiflis was built in 1883. The situation with limited exporting options was solved by the construction of the Baku–Batum pipeline. After 1936 Batum renamed to Batumi. Construction began in 1897 and was completed 10 years later under supervision of Professor N. L. Szhukin

  Miedzy Morzem Sródziemnym a Baku lezala biedna, chrzescijanska Armenia.
  ***
  The action of the British Government led inevitably to the terrible massacres of 1895-7, 1909 and worst of all to the holocausts of 1915.

 34. Maćko said

  Further on Mr. Shack makes his point: „The decision by the shrewd French Rothschild branch to diversify into other areas of oil exploitation was, presumably, a calculated one. Three years after they joined Royal Dutch, production at Baku would come to an abrupt halt in 1905. Although shaken by political activity, the principal disruption was due to the violence of the ethnic conflict between the region’s Muslims and the minority population of Armenians who are Christians. This ethnic conflict caused the first interruption of oil distribution to the world market. Standard oil was quick to supplant the needs of the effected markets as its source was operating under the blanket of peace. The Royal/Dutch/Shell Group (and the Nobles) watched their Baku investments go up in flames. Ethnic conflict was at the root of the matter. It could be safely assumed that they were taking measures to eliminate the possibility of that happening in the future.” Oil corporations seem to have learned their lessons from history because before the construction of present-day Baku-Ceyhan pipeline has began, someone has made sure that no Armenians were left in Baku anymore. Mr. Shack notes that „the mere elimination of the Armenian population of Baku would not solve the problem of ethnic conflict in that region. The surrounding areas would provide reservoir effect in resupplying the conflicting minority element.” And he asks: „was the removal [in 1915-23] of a small minority like the Armenians [from historical Armenia] a fair price to pay for the peace in a region so crucial to the development and investment of the Far East?” Apparently Mr. Shack ignores the factor of revenge raging in the heart of human beasts.

  Mr. Shacks answers his own question by stating in his article about the big business or big corporations: „It would be fair to say that the genocide of a group of a million or so, to serve the benefit of a billion or so [in the Far East], is less of a question of should it be done, than how it could be done. So as not to reveal any plausible motive which could link the actual planners to the genocide, the scheme involved a proxy party [namely the Muslim Turks, Kurds & Azeris] , which was manipulated through layers of influence, providing sufficient cover for the planners.”
  http://www.rense.com/general64/genoc.htm

  https://docs.google.com/presentation/d/15Ss3v3q5TEDLOVLHXf88G7Si0Hij9Q6dVLIycjvVD9g/edit#slide=id.p14

Sorry, the comment form is closed at this time.