Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Udowodnij że nie ukradłeś, inaczej stracisz cały majątek. Dziś wchodzi w życie konfiskata rozszerzona. Będzie jak za komuny?

Posted by Marucha w dniu 2017-04-28 (piątek)

Od dziś [27.04.2017] w życie wchodzi nowelizacja przepisów kodeksu karnego, która wprowadza do porządku prawnego konfiskatę rozszerzoną. To kolejny pomysł Prawa i Sprawiedliwości, który pod słuszną ideą odbierania majątku przestępcom i malwersantom, wprowadza tak naprawdę bat na uczciwych przedsiębiorców.

Sejm uchwalił projekt Ministerstwa Sprawiedliwości już pod koniec lutego, później swoje poprawki wprowadził Senat, a w pierwszej połowie kwietnia nowelizację podpisał prezydent Andrzej Duda.

Pobudki dla wprowadzenia konfiskaty rozszerzonej są jak najbardziej słuszne, w końcu kto nie zgodziłby się na walkę z przestępczością w zdecydowany sposób (oprócz przestępców).

Jednak ich zapisy są kompletnie oderwane od rzeczywistości – przez głupotę lub zamysł pomysłodawców. Jednak o to pierwsze nie wypada ich podejrzewać.

Nowe przepisy – udowodnij, że nie ukradłeś

Konfiskata rozszerzona to między innymi przeniesienie ciężaru udowodnienia legalnego pochodzenia mienia na oskarżonego.

Nowela wprowadza ewentualność przepadku przedsiębiorstwa, gdyby przy jego pomocy popełniono groźne przestępstwo – prania brudnych pieniędzy czy wyłudzenia podatków. Przepadek przedsiębiorstwa nie mógłby być orzeczony, gdy „byłoby to niewspółmierne do przestępstwa”, wina właściciela firmy nie byłaby wielka lub rozmiar wyrządzonej szkody nie byłby znaczny wobec rozmiarów samego przedsiębiorstwa.

W noweli zapisano też rozszerzenie możliwości stosowania przepadku, opierającego się na przeniesieniu ciężaru dowodu w odniesieniu do korzyści majątkowej pochodzącej z przestępstwa. Dotychczas ciężar dowodu był przeniesiony na sprawcę wtedy, gdy został skazany za przestępstwo, w którym uzyskał co najmniej 200 tys. zł korzyści. Po zmianie dotyczy to każdego przestępstwa, jeśli górna kodeksowa granica kary wynosi co najmniej 5 lat pozbawienia wolności.

Nowela wprowadza ponadto możliwość przeprowadzenia kontroli mienia oskarżonego za okres pięciu lat przed popełnieniem przestępstwa. W toczących się już postępowaniach oskarżony będzie musiał wykazać źródła majątku zgromadzonego w ciągu pięciu lat przed przestępstwem, które popełnione zostało także przed wejściem nowelizacji w życie.

Złamanie podstawowych zasad prawa i bat na uczciwych przedsiębiorców

Nowe przepisy to przede wszystkim złamanie podstawowych zasad tworzenia prawa w cywilizacji łacińskiej. W polskim porządku prawnym powinna być obecna zasada „domniemania niewinności”, to oskarżyciel musi udowodnić oskarżonemu, że złamał prawo i jest winny. Sytuacja, w której oskarżony musi udowodnić, że jest niewinny, jest absurdalna.

Nowa ustawa wprowadza też mechanizmy, które mogą w niebezpieczny sposób uderzyć w uczciwych przedsiębiorców. Nie da się wykluczyć błędnych decyzji prokuratorów o wprowadzeniu zarządu przymusowego, ale nowe przepisy nawet nie próbują tego zrobić.

W przypadku wprowadzenia zarządu przymusowego, co po nowelizacji jest dość łatwe, blokuje rozwój firmy, w której pojawia się doradca restrukturyzacyjny. Jego zadaniem jest utrzymanie status quo i pomoc prokuraturze w gromadzeniu materiału dowodowego.

Problem w tym, że firma może stracić wiele miesięcy, a nawet lat (znając Polski wymiar sprawiedliwości to niemal na pewno lat) tylko w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa. Jeżeli jednak okazuje się, że prokurator nie miał racji to uczciwy przedsiębiorca straci kilkanaście lub kilkadziesiąt miesięcy rozwoju firmy.

Nowe przepisy świetnie wpisują się w mentalność Prawa i Sprawiedliwości, dla których przedsiębiorcy, przynajmniej ci nie ułożeni z „kapitanem państwo” są śmiertelnymi wrogami.

Zmiany w tym tonie zapowiadał Jarosław Kaczyński, który pod koniec ubiegłego roku w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” groził mówiąc: Jeszcze nie zastosowaliśmy najbardziej radykalnych metod.

Czytaj też:
Ziobro chce znacjonalizować majątkowe prawa autorskie? Świat informatyczny w szoku
Ziobro chce dla rolników trzech lata więzienia za nielegalny ubój świni. Ostrzej niż za Hitlera i Stalina
„Jeszcze nie zastosowaliśmy najbardziej radykalnych metod”. Kaczyński bierze na cel kapitalistów-krwiopijców. I broni komuchów

Źrodła: PAP/Rzeczpospolita/Wolnosc24
http://wolnosc24.pl/

Komentarzy 41 to “Udowodnij że nie ukradłeś, inaczej stracisz cały majątek. Dziś wchodzi w życie konfiskata rozszerzona. Będzie jak za komuny?”

 1. Zerohero said

 2. Zerohero said

 3. Zerohero said

  Dziecko łapie matkę za rękaw i krzyczy, że chce batonika. Chce mieć teraz i natychmiast.
  Murzyn w USA bywa jak dziecko. Chce coś mieć, to rozbija szybę i zabiera. Byle „protest społeczny” i murzyni rozbijają sklepy.
  A co ma zrobić przedstawiciel polskojęzycznej Elity gdy mu się spodoba firma jakiegoś Polaczka? Konfiskuje ją.

 4. Boydar said

  Każdy przepis za wyjątkiem dziesięciu pierwszych da się obrócić zarówno na prawą jak i lewą stronę. Żydowskie przedsięwzięcia w Polsce nie bazowały co do zysku ani na prawie ani na uczciwości. Bazowały na „przecież nawet jakby co to krzywdy nam nikt nie zrobi, nawet gdyby przyszło opłacić prokuratorów i sędziów to przecież i tak zostanie w rodzinie”. Procedowanej noweli dotyczy to również. Musi być uchwalona żydowskimi rękami aby nikt później nie mógł zarzucić niekoszerności. Jeżeli sędzia uzna że winien, to zgodnie z prawem. Obecnie jest to praktycznie niemożliwe. Pozostaje więc tylko wymienić dinów na polskich sędziów. A jeśli nawet nie polskich (bo skąd ich nagle tylu wziąć) to wydających wyroki na dobro Państwa i Narodu polskiego a nie jakiegoś innego. W tej kwestii Ruscy są bezkonkurencyjni; wszystkie kwity są zarchiwizowane, uwierzytelnione i bardzo aktualne.

  Do ostatniej chwili Hitler ma otrzymywać umówioną stal i węgiel. A potem się zobaczy …

 5. Boydar said

  Zauważam w Gajówce wielu Murzynów; być może to tylko dzieci, ale trudno rozpoznać.

  😀
  Admin

 6. Zerohero said

  @Boydar

  Wiadomo, że Polacy wszędzie się wkręcą i wykorzystują naiwność żydowską. To znaczy Panu wiadomo.
  Wychodzi, że niektórzy jeszcze na katowskim pieńku potrafią mieć jakieś wątpliwości. Nadzieja jak wiadomo umiera ostatnia, a nadzieję wspiera myśl, że za górami, za lasami jest mityczne Królestwo Księdza Jana mogącego przyjść z odsieczą…

  „Do ostatniej chwili Hitler ma otrzymywać umówioną stal i węgiel. A”

  Jak już silimy się na analogie historyczne, pragnę zauważyć, że to nie Pan kontroluje tę stal i węgiel, a więc to Pan może być Hitlerem, którego na razie trzyma się w uśpieniu.

  „W tej kwestii Ruscy są bezkonkurencyjni”

  Ruscy jak chcą zbudować fabrykę, to muszą zaciągać kredyt w dolarach, przy czym oprocentowanie mają kilka punktów procentowych wyższe niż inwestorzy zachodni – co akurat skutecznie pochłania całą zyskowność interesów, a więc skutecznie wyklucza odrodzenie Rosji. Rosjanie dostali od USA kopa w mordę w 2013, a kredyty nadal zaciągają w dolarach, bo ich święty bank centralny ma w nosie rosyjską gospodarkę.
  I tyle w kwestii Królestwa Księdza Jana.

 7. Bogusz said

  A ja tą konfiskatę popieram, uczciwy człowiek nie ma się czego obawiać a ci co robią szwindle niech się bronią i udawadniają że to uczciwie zarobione pieniądze

  Pan tak od urodzenia naiwny, czy jaja sobie robi?
  Admim

 8. Boydar said

  Ależ Panie Bogusz, tu nie ma uczciwych, są tylko źle przesłuchani; przynajmniej tak zawsze tłumaczył dziadek Feliks.

 9. Władek said

  Polak to nie obudzi się nawet jak banderowiec będzie mu wbijał siekierę w czerep. Banderowiec ubije, chazar weźmie majątek i będzie po Polakach…

 10. Władek said

  Arcyszuja we własnej osobie mówi jak jest

 11. Lily said

  Mentor,i gorliwy uczen jego. To od tego pierwszego wszystko sie zaczelo,a nastepni
  po nim dalej to kontynuuja.
  „Po owocach,ich rozpoznacie”.Eg,wg.Sw Marka.
  „Jak mnie przesladowali,tak i Was przesladowac
  beda”, cytat z Pisma Sw.

 12. stach said

  https://www.google.no/search?q=kw%C4%85sniewski+w+synagodze&client=firefox-b&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjinvH-4MfTAhVChywKHf9tAIgQsAQIKA&biw=1366&bih=609

 13. stach said

  https://www.google.no/search?q=tusk+w+synagodze&client=firefox-b&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiPj6Oz4cfTAhVGhywKHWeLCikQsAQIJQ&biw=1366&bih=609#imgrc=5kQWicg39yvO0M:

 14. Kojak said

  Ta ustawa w samej istocie jest kryminalna !!!Ten autor pisze bzdury ! Pod sluszna idea odbierania majatku ? Baran skonczony nie ma zielnonego pojecia co belkocze ! Majatek pochodzacy z przestepstwa z mocy samego prawa podlega przepadkowi ! ! ! Jest ostentacyjnie kryminalnym naduzyciem popelnionym przez lachudre Ziobro zeby czlowiek udowadnial ze nie jest przestepca ! To jawnie hitlerowskie metody syjonistycznych lajdakow i kanali !

  Panie Kojak,
  Po pierwsze – autor artykułu jest tak samo, jak Pan, temu przeciwny. Więc nie ma co na niego naskakiwać.
  Po drugie – majątek pochodzący z przestępstwa wcale nie podlegał przepadkowi w Polsce, bo tak było ustawione prawo.
  Admin

 15. RomanK said

  Zaraz autor uprawia zonglerke slowna…
  Przepis naklada obowiazek na oskarzonego nie udowodnienia swojej winy…ale tylko i wylacznie okazania dowodu ….ze swoj majatek nabyl legalnie.
  To ogromna roznica!!!!!
  Taki przepis istnieje w wielu kodeksach wielu panstw w tym w USA.

  To przeciez NIKT INNY tylko luminarze i notable przeksztalcen wlasnosciowych glosili otwarcie i bezczelnie, ze …..

  „.pierwszy milion trzeba ukrasc……”””

  SKoro mozna glosic, ze trzeba bez strachu i wstydu .,…teraz . nalezy uczciwie bez strachu i wstydu sie przyznac:pierwszy milion ukradlem i pokazac kwity ,ze reszte zarobilem uczciwie na panstwowej posadzie i rzadowych kontraktach moich firm….budujacych IIIRzeczpospolite, autostrady, Satdiony, i inne duperele milionerotfurcze….
  Sedziowie Prokuratorzy i Policjanci moga powolac sie na przepis jaki pozwolil im na posiadanie …nomen omen…”nie wiecej”… niz 10% udzialow we firmach….
  Udzialy we firmie czytez wielu firmach,…..nie jest ani lapowka, ani zlodziejstwem ale dzialalnoscia inwestycyjna….

 16. Kojak said

  OD 12! JA NIE NASKAKUJE ! POWIEM NIESKROMNIE ZE SIE NA TYM ZNAM ! AUTOR PISZE EWIDENTNE BZDURY BO DORABIA JAKIES RZEKOMO SZLACHETNE CELE I JUZ ! PRZESTEPSTWO NIE POWINNO POPLACAC I OWOCE PRZESTEPSTWA PODLEGAJA KONFISKACIE ! !TAKIE SA OD ZAWSZE ZASADY !!! PANIE GAJOWY !

  Zamiast krzyczeć, powinien Pan przeczytać artykuł ze zrozumieniem.
  Admin

 17. Trak said

  Wielka mądrość z tego prawa wypływa ale trzeba mieć „delikatny umysł”, aby pojąć.
  Otóż, wynika z tego prawa, aby nie gromadzić dóbr, których pochodzenia nie sposób udowodnić a ponieważ tak dzieje się z większością zgromadzonych dóbr po upływie dłuższego czasu, to należy sięgać w miarę potrzeb po dobra cudze i nimi się posługiwać. Biblia też naucza, aby nie gromadzić, bo mole zeżrą albo rdza, mówi też, aby nie pożądać cudzej własności lecz przecież, można zabrać coś cudzego bez pożądania – tak po prostu. I to jest piękne.
  Żyje się wtedy lżej i bogaciej a przecież, właśnie o to chodzi, aby się nie pocić z wysiłku lecz korzystać. Bardzo praktyczna nauka do stosowania w życiu.

 18. Nemo said

  @Artykuł

  „Będzie jak za komuny?”

  Będzie gorzej; już jest.

 19. antekwariat said

  Będzie jak za komuny?

  GW prawda z dupy, bo za tw „komuny” to był raj dla drobnych przedsiębiorców w porównaniu do dziś, dziś korporacje ustalają grę i normy (które sami wymyślili/wprowadzili0 a innych/konkurencje wycinają w czym pejsaty rząd pomaga.

  FAKTY

 20. kowboj Sasza said

  Przepraszam, ale nie mam czasu a nawet i chęci tłumaczyć poniższego. Informacji w temacie „equitable sharing” jest mnóstwo na Sieci. W skrócie wyglada to tak, ze policja może zabrac własnośc obywatela i zatrzymać bez jakiegokolwiek wyroku sadowego. A w Polin musi być przeciez więcej Ameryki niz w Ameryce i mamy skutek jak z tytułu niniejszego wątku.

  Niestety, dotyczy to tylko negatywnych sytuacji. W sprawie na ten przykład dostępu jednostki do środków obrony (broni palnej i innej) niestety, Ameryki się nie naśladuje.

  .https://www.washingtonpost.com/news/wonk/wp/2016/03/28/the-feds-have-resumed-a-controversial-program-that-lets-cops-take-stuff-and-keep-it/?utm_term=.fb395c298341

 21. Plausi said

  „Udowodnij że nie ukradłeś”
  .
  https://www.youtube.com/watch?v=2JlqE5UYsa8

  Każdy oligarcha i „przedsiębiorca” wykreowany w ramach tzw. „prywatyzacji Sorosa” imienia Balcerowicza zawsze będzie w stanie doweiść, że kupił za skradzione pieniądze.

  Pan Soros

  https://marucha.wordpress.com/2017/04/26/komisja-europejska-straszy-wegry-aby-zaniechaly-delegalizacji-dzialajacych-tam-organizacji-georgea-sorosa/

  Podstawą obecnej gospodarki Polski jest rabunek, zresztą zgodnie z wymarzonym przez miliony Polaków celem

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#Cel

  czy można sobie wyobrazić bardziej „dziki kapitalizm”, termin zapożyczony od Michalkiewicza, jak dzisiejszy pospolity rabunek.

 22. Re: Artykul…
  A moze wpierw panie ziobro zaczalby pan od siebie samego „lustrowac” (weryfikowac) swoj I rodzinny majatek…I od panskich podopiecznych wlacznie z calym bylymi I obecnymi „kneSzejmitami”…
  I juz dlugo czekam, az wreszcie ktos pojdzie na „odsiadke” …za „przekrety”…(polityczne, gospodarcze I finansowe)…
  =================================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 23. matirani said

  15. Pan Roman podal pierwszy sensowny wpis. I jedyny.

 24. Zerohero said

  Pan RomanK widzi tylko jedną stronę medalu. Ustawa pozwala zablokować firmę (jej konta, aktywność) na czas „rozpatrywania sprawy”.
  W razie czego urzędnik powie „sorry”.
  A firmy nie ma albo idzie pod młotek za długi. Tak zrobiono z Optimusem na przykład i TYSIĄCAMI polskich firm przejętych potem za członków układu powiązanych z prokuraturą i urzędem skarbowym.
  Trzeba być BARDZO naiwnym, bo po takich jak bankier Morawiecki, PC (Art-B) spodziewać się „oczyszczających” ustaw.

 25. RomanK said

  Pani Zerohero…bo ja patrze na caly pojazd – jakim jest Polski Sad..pan na to…… ze wrobel nasral na dach…..mala roznica:-)))))

 26. Bestie w czarnych togach zniszczyły niejedno życie.
  Obojętność tej nadzwyczajnej kasty wobec krzywdy ludzi jest porażająca.
  Zbrodniarze z orłami na piersiach nadal orzekają w polskich sądach.
  Osądzamy togowych zbrodniarzy zagnieżdżonych w polskich sądach.
  http://www.oglaszamy24.pl/ogloszenie/2080782958/Zbrodniarze-z-orlami-na-piersiach-nadal-orzekaja-w-polskich-sadach-Czesc-1.html

 27. Stan said

  Ad: Anna
  Brawo Pani Aniu. To jest kluczem w tej sprawie.
  Moje pytanie do fachowców.

  Czy „nowelizacja przepisów kodeksu karnego”, będzie dołączyła również sędziów, prokuratorów i niektórych fryzjerów, których mienie (domy, apartamenty, ziemia, gotówką i inne) przekraczają ponad 5 – 10 ciokrotnie wartości zarabianych pieniędzy i również będzie objęta prawna konfiskata rozszerzoną???.
  Z góry dziękuje za informacje.

  .https://www.youtube.com/watch?v=lzenuc6iKuA

  .https://www.youtube.com/watch?v=fje2NtyneJM

 28. Ronald said

  Ten Autor tego lewackiego propagandowego artykułu to jakiś POpapraniec lewacki.

  ——
  Kolejny funkcjonalny analfabeta.
  Admin

 29. veri said

  ” Sejm uchwalil… ” –

  – skoro poslow, po mysli 104 Art. Konstytucji nie obowiazuja instrukcje wyborcow to na zasadzie wzajemnosci wyborcow nie powinny obowiazywac instrukcje (uchwalane prawo )poslow, prawda ?

 30. veri said

  18. @Nemo

  … a nie mialo tak byc, zwazywszy na to, ze rzady PiS-u sa ukoronowaniem zydowskich zabiegow o odzyskanie utraconej tu w ’56 r.wladzy nad Polakami ?

 31. RomanK said

  Panie Stan…Polski System Wymiaru Sprawiedliwosci jest powodem tego bajzlu i glowna przyczyna…..i bez jego wymiany i reformy NIC nie bedzie mozna zrobic…doslownie NIC!!!!

  Uklad Trzymajacy Wladze inaczej z angielska zwany deep state w jego polskiej emanacji wlasnie po to zostawil ten Sadownczy System bez zadnej ingerencji….

  „Bo Byl on caly czas i JEST nadal gwarantem Zlodziejstwa Tzw Transformacji Ustrojowej i Przeksztalcen Wlasnosciowych!!!!!”
  ewoluowal w tym czasie w to co okreslila sama Prezes saduy…: ”
  „Specjalna Kaste”..widzi pan nadludzi….

  I jesli go pan zostawi to ta ustawa przygotowywana na rozprawienie sie z grabiezcami PRL majatku narodu polskiego..przez tych sedziow i prokuratury tehj ” Spcjalnej wyjkatkowej Kasty” zostanie skierowna na wlasnie niczego niewinych malych przedsiebiorcow…fryzjerow i piekarzy…
  Ten system moze tylko jedynie zmienic..- .Wybor sedziow! i kadencyjnosc Sadow i bezwzgledna koniecznosc Lawy Obywatelskiej… skladanej z ludzi o nieskazitelnej postawie!

 32. Zerohero said

  PIS nie wykorzystał klasycznych instrumentów do ukarania afery Amber Gold oraz wielu innych afer z czasów PO. PIS maltretuje w więzieniu Mateusza Piskorskiego. ABW pod rządami PIS ściga i inwigiluje przeciwników UPA. PiS składa tajemnicze zobowiązania w Izraelu. PiS rozbudował (zamiast uchylić) ustawę o bratniej pomocy. Chodzi o słynną 1066. itd. itd…..

  A teraz PIS rozbudowuje mechanizmy „silnego państwa” pozwalające paraliżować firmy ludziom podejrzanym. Odechce się gojom prowadzić firmy w Polsce. Ma ktoś jeszcze złudzenia po co to jest robione?

 33. kowboj sasza said

  „bezwzgledna koniecznosc Lawy Obywatelskiej… skladanej z ludzi o nieskazitelnej postawie!”

  Jeśli zaraz nie odwrócę biegu myśli ku czemuś przyjemnemu, to chyba będe miał czarne refleksje…

  (nie negując oczywiście sensu powyższego stwierdzenia)

 34. veri said

  ” Udowodnij …” –

  – obowiazek udowodnienia przestepstwa ciazy na oskarzycielu … zmienilo sie cos w ten materii ?

 35. RomanK said

  Veri…. ciezar dowodu winy spoczywa i bedzie spoczywal na oskarzycielu publicznym przed Sadem …. pan musi tylko okazac swiadectwo welasnosci. Rozumie pan roznice czy nie..
  To tak pokazac akt wlasnosci , kupna. czy dowod osobisty …..
  Bez swiadectwa wlasnosci prokurator uydowodfni poza wszeklaka watpliwosc ,zes pan zlodziej..bez pana pomocy..panu wolno isc w zaparte….np ze 30 mln zlotyuych ‚Ktos” panu zlosliwie przelal na konto ….zeby pan mial klopoty….. i teraz nich sie prokurator martwi kto to byl:-)))
  A ten mercees z falszywymi przebijanymi numeami co stoi w stodole to tak sie znalazl tam jakos po deszczu…. rozumie pan teraz????

 36. RomanK said

  Zasada oko za oko panie Veri ,,jak pan zgwalci komus babe…. to ktos moze zgwalcic pana babe….i bedzie kwita.

 37. Jacek2 said

  Re.34
  Oj chyba nie do końca. Wystarczy delikwenta rozmiękczyć aresztem, przyzna się i dobrowolnie podda karze. W sądach rejonowych „rozmiękczanie” trwa średnio 7 miesięcy, w okręgowych dwa razy dłużej. Nawet Chujnia Jewropejska stwierdziła że w Polsce czas trwania i liczba aresztów to patologia.

 38. matirani said

  Panie Romanie, sluzby wywiadowcze na kierunku Polska donosza mi od paru juz miesiecy, ze aktualny rzad dobiera sie do skóry „wymiarowi sprawiedliwosci”, czyli sedziom i prokuratorom.
  Dzialania sa wielokierunkowe:
  ograniczenie samowoli
  jawnosc stanu posiadania osobistego sendziuf i ich rodzin
  zewnetrzna kontrola mafii sedziowskiej i ich decyzji…
  Jak sie uda to bedzie lepiej.

 39. Zerohero said

  @38,Matirani

  a słyszy Pan „głosy”?

 40. NICK said

  Hmm..
  Komu?
  Maćkowi???
  „Panie Romanie, sluzby wywiadowcze na kierunku Polska donosza mi od paru juz miesiecy,” (38)!

  I co Pan Marucha?

  Tu jest.
  Obadwaj po polsku nie piszą, łacnie się porozumiewając.

  sluzby wywiadowczesluzby wywiadowcze na kierunku Polska donosza mi od paru juz miesiecy,od paru… .
  Pisze podkreślając.

 41. Jerry Roberts said

  Cytat
  (…)
  To kolejny pomysł Prawa i Sprawiedliwości, który pod słuszną ideą odbierania majątku przestępcom i malwersantom, wprowadza tak naprawdę bat na uczciwych przedsiębiorców.
  (…)
  Ta myśl to gruba przesada, a właściwie bezpodstawne zarzucanie PiS-owi, że chce rabować uczciwych przedsiebiorców.
  Zdecydowanie jestem za tym, że jak ktos nie potrafi udowodnic, że posiadany przez niego majatek zdobył uczciwie to wiadomo, że ukradł.
  Przecież ktoś nie może mieć majątku wartego parę milionów zlotych jeśli pracuje 20 lat, ma pensje 3000 zł netto i nie dostał spadku lub darowizny. W tym czasie zarobił 720000 zł a przecież musi płacić za mieszkanie, światło, gaz i musi jeść.

Sorry, the comment form is closed at this time.