Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Czy Prezes Związku Ukraińców w Polsce grozi nam drugim Wołyniem?

Posted by Marucha w dniu 2017-04-30 (Niedziela)

Rozbiórka nielegalnego pomnika sławiącego UPA w podkarpackich Hruszowicach, wzbudziła wściekłość Ukraińców. Represje zapowiedział już ukraiński IPN, który zamierza zabronić poszukiwania kolejnych mogił Polaków zamordowanych na Wołyniu.

Na dodatek prezesowi Związku Ukraińców w Polsce, Piotrowi Tymie wymsknęła się na Facebooku wypowiedź nosząca znamiona groźby powtórki zbrodni Wołyńskiej.

Polskojęzyczne media kształtują obraz Ukrainy jako bohaterskiego państwa walczącego z Rosją, a samych Ukraińców przedstawiają jako polskich przyjaciół. Rzeczywistość jednak wygląda inaczej, a Ukraińcy są względem nas raczej wrogo nastawieni. Co więcej nikt tam mnie ma poczucia winy za to co stało się w latach czterdziestych ubiegłego wieku, gdy we wschodnich polskich województwach wchodzących dzisiaj w skład Ukrainy, wymordowano bestialsko setki tysięcy kobiet, dzieci i mężczyzn, tylko za to, że byli Polakami.

Ukraińcy nie dość, że nie czuja za to winy jako naród, to jeszcze gloryfikują morderców i ludobójców. Powstają nowe pomniki, imieniem zbrodniarzy z OUN – UPA nazywa się szkoły i ulice.

Przez długi czas polskie władze w ogóle na to nie reagowały. Brak było również reakcji na kolejne niszczenie polskich miejsc pamięci na dzisiejszej Ukrainie, a nawet po kolejnych atakach na polskie placówki dyplomatyczne. Jak mantrę powtarzano, że za wszystkim stoi Rosja, aby skłócić miłujące się narody. Jednak ostatnie wydarzenia pokazały jak jest naprawdę. [Zatem to nie Rosja? – admin]

Polacy po prostu zdemontowali nielegalnie postawiony w 1994 roku pomnik UPA znajdujący się na naszym terytorium, na cmentarzu komunalnym w Hruszowicach koło Przemyśla. Decyzję o rozbiórce pomnika poparło polskie Ministerstwo Kultury, ale oczywiście oburzenie wyraziło ukraińskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, co tylko potwierdza, że kult zbrodniarzy jest tam sankcjonowany przez państwo. [To k-mać trzeba było 24 lata, żeby zdemontować samowolkę? – admin]

Niektórzy Ukraińcy są oburzeni, a niektórzy, jak prezes Związku Ukraińców w Polsce, Piotr Tyma, pozwalają sobie nawet na pogróżki względem Polaków, które zostały przez niektórych odebrane jako groźbę kolejnej rzezi Wołyńskiej.

„Oczywiście zapomnieli czym skończył się polski triumf w 1938r. nad cerkwiami Chełmszczyzny.” napisał Tyma na portalu Facebook

Potem wpis został usunięty, ale wielu internautów uchwyciło go i wedle zasady, że gdy coś raz trafi do Internetu, to już nie znika, tak i ta hipotetyczna groźba przetrwała. Tyma jednocześnie zdradził się ze swoim myśleniem. Człowiek ten rzeczywiście uważa, że istnieje jakaś równowaga między tym jak z Ukraińcami postępowało na przestrzeni wieków państwo polskie i traktuje rzeź wołyńską jako odwet i usprawiedliwiony historycznie akt sprawiedliwości. [To nieważne, czy tak naprawdę uważa, ćzy cynicznie pluje Polakom w twarz. Powinien już dawno zostać zutylizowany – admin]

To bardzo ważne, żeby sobie to uzmysłowić, bo prawdopodobnie tak myśli zdecydowana większość Ukraińców włącznie z dwoma milionami żyjącymi już w Polsce. To niesamowite, że Polska popełnia błąd Zachodu sprowadzając do siebie miliony obywateli obcego państwa, na dodatek nieprzyjaznych ich aktualnym mieszkańcom. To niemal identyczna sytuacja co we Francji z milionami islamistów.

Może jeszcze nie doczekaliśmy takich ekstremistów wśród naszych imigrantów, ale toczący się na wschodzie Ukrainy konflikt zbrojny z pewnością wygenerował odpowiednio dużo zwyrodnialców wśród wojskowych, którzy już zapewne niejedno dzięki tej wojnie widzieli i skoro pan Tyma ostrzega, to może jakiś batalion Azow czy Ajdar szykują się już do jakichś akcji na terenie naszego kraju.

Ostatnie doniesienia o przypadkach szmuglowania do naszego kraju z Ukrainy broni, i to czasem nawet ciężkiej w postaci działka przeciwlotniczego, to w tym kontekście coś bardzo niepokojącego.

W sumie nawet gdyby do czegoś doszło, na przykład jakiegoś zamachu, ukraińskie służby mogą być pewne, że nasze władze od razu obwinią Rosję. To może nawet zachęcać do takich akcji. Jesteśmy trochę jak gotująca się żaba. Z dnia na dzień zorientowaliśmy się, że wszędzie dookoła nas są obcokrajowcy o śpiewnym akcencie, a gdy w czerwcu zostaną otworzone granice z UE i rozpocznie się era ruchu bezwizowego, możemy się spodziewać kolejnych milinów imigrantów i sytuacja zrobi się jeszcze groźniejsza.

W erze wojen hybrydowych nie wolno zapominać o tym, że miliony obcych obywateli coraz bardziej nieprzyjaznego nam państwa sąsiedzkiego to poważny problem i realne ryzyko wojny.

http://zmianynaziemi.pl

Komentarzy 28 to “Czy Prezes Związku Ukraińców w Polsce grozi nam drugim Wołyniem?”

 1. Hunter Wild said

  Problem jest poważny a nasz sejm blokuje uchwalenie prawa zakazującego w jakikolwiek sposób gloryfikowania bandyryzmu ukraińskiego pod groźbą kary.
  Hunter Wild

 2. RomanK said

  TO wlasnie, ze blokuje..swiadczy .ze to wcale nie jest nasz semj…

  Ach te zaimki….

 3. stach said

  Przestańmy oczekiwać od parlamentu (polskiego) polskojęzycznego uchwały na temat Wołynia i ludobójstwa polaków na wschodnich terenach Rzeczypospolitej. Widać gołym okiem, że rządy od 89 r. to co robią sprawie patriotyzmu to jeden wielki kit foto montaż. Widać gołym okiem, Polski jako kraju już nie ma. A naród polski to niewolnicy do płacenia danin na rzec korporacji zachodnich, (a w ogóle można mówić, że jest naród polski). Jak ktoś pojawi się aby pociągnąć do przodu, zmobilizować, scalić to zaraz pojawiają się szybcy i wytykają kim on jest, co robił, skąd jest. Nie uszykujmy się to koniec. Koniec POLSKI jako Kraju i Narodu.

  Ps. Nie dziwie się słów Sikorskiego i Sienkiewicza z platfusów obywatelskich (PO) ,ch.., dupa i kamieni kupa,

  Ps.2. „Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”

 4. Joannus said

  Luśnia byłby w sam raz dla Tymy.

 5. Dziadzius said

  To jest prosta psychologiczna [ prawie za Pawlowa] prawda-ze
  – ** jak za pierwszy wystepek dziecka nie ukarcisz to dziecko uzanaje swoj wystepek za dozwolony i bedzie szykowalo drugi wystepek azeby dowiedziec sie co mozna a co nie**
  A ze wiec te bestialskie modry 650,000 tysiecy Polskich obywateli na Polskich Kresach Wschodnich [[ a nie jakies tam dzis oglaszane prawie ze 120,000]] nie byly i nie sa surowo ukarane [ ani fizycznie ani politycznie] wiec naturalnie te ryzuny i te dzieci tych ryzunow uwazaja ze to bylo im DOZWOLONE i wiec szykuja sie na nowa rzez NA PODKARPACIU – no bo to Podkarpacie to nowa ukainska ziemlaja .

 6. Racjonalista said

  @1
  Sprawa jest jeszcze poważniejsza, bo policja w Polsce zwalcza każdego, kto próbuje przeszkadzać gloryfikacji banderyzmu.

 7. Moher49 said

  Od lat piszą ludzie do czego to wszystko zmierza. Jak grochem o ścianę. 75% rządzących Polską to nie-Polacy. W przypadku jakiejkolwiek światowej zawieruchy. Ukraińscy zgotują nam w Polsce rzeź.

 8. peacelover said

  …rzeby miec pokoj, trzeba przygotowywac wojne !!!!
  …trzeba zdobywac bron …i tutaj cel niestety uswieca srodki !!!!

  Kazdy tzw. Polak, ktory sprzeciwia sie tej koniecznosci, winien byc uznany za zdrajce !!!!
  Narod polski nalezy konspiracyjnie przygotowywac do obrony i zaprzysiezyc i …robic to bez wzgledu na
  przeszkody stawiane NAM przez obecny „zond”. Przywodcy wylonia sie sami !!!!!!
  Nie dac sie zlapac, sprowokowac ani pozabijac !!!!!!!

 9. Kojak said

  Ja bym tu tak nie winil glownie Ukraincow bo wiadomo kim oni sa i co w nich siedzi ! Ja bym winil glownie lajdakow syjonistycznych z PYYYSS ktorzy wszelkie kryminalne ich wyskoki przyjmuja z wielkim uszanowaniem ! To ta ich kryminalna bezkarnosc gwarantowana im przez syjponistyczych bydlakow z PYYSS tak rozjusza i rozzuchwala pogrobowcow zbrodniarzy z UPA !

 10. emil said

  To nie Rosja jest naszym zagrozeniem, Rosjanie chca pokoju i zyc w zgodzie ze wszystkimi, tak jak i my Polacy. Na dzien dzisiajszy zagrozeniem dla nas Polakow jest unia europekska, niemcy ktore jeszcze nie wyplacily nam odszkodowan wojennych i ukraina gdzie odradza sie faszyzm.

 11. janek said

  Dochodza sluchy ze ukraincy przemycaja bron do Polski, pytanie po co ?

 12. jowram said

  Ostatnia wieczerza Rydzyka

 13. Władek said

  Ad. 13.

  Czekają aż „naczelnik” rzuci hasło „śmierć Lachom!”

 14. Władek said

  Oglądajmy „naczelnika” jak wykrzykuje antypolskie banderowskie hasła, bo filmiki będące dowodem zdrady państwa polskiego szybko znikają z YT. Anglo-syjon nie śpi…

 15. Ma swoją historię żydowski,rewolucyjny bandytyzm.Stąd proces od ŻYDOOLSZEWIZMU,który przejął w działaniu rosyjski rasizm do ŻYDOBANDERYZMU,który zintensyfikował militaryzację handlu wojną i pokojem w ramach trwającej WOJNY O PIENIĄDZ.

 16. Lily said

  Re 14; Jowram
  Podwaliny/wytyczne pod NWO.
  Jeden rzad swiatowy.
  Jedna religia.
  Jedna armia(korporacji)
  Jeden tez cel,globalne zniewolenie”gorszego sortu”,z calkowitym zakazem przemieszczania.
  „Narod wybrany”,oczekuje przyjscia” swojego
  Mesjasza”,a ma to nastapic dopiero po
  przejeciu calkowitej wladzy.

 17. Birton said

  PIS=Partia Interesów Syjonistycznych, PO=Partia Ogólnożydowska SLD=Syjoniści Lewico-Demokratyczni i wszystko jasne – fałszywa flaga od 1944 roku
  „probanderowski , antypolski, żydowski rząd w Warszawie z premier Żydło na czele i prezesem Kalksteinem w tle , prezydent Juda błogosławią program nienawiści do Rosji oraz bezwarunkowej miłości do Ukrainy i Izraela ”

  Holocaust Polaków na Wołyniu prowadzony był przez Ukraińców stokroć okrutniejszymi metodami niż holokaust żydowski i tego porównania się Żydzi obawiają !
  Wszyscy Polacy czekają na unicestwienie Ukrainy, może oprócz Żydów, ale Żydzi to nie Polacy tylko obywatele polscy, przeważnie polskojęzyczni
  Majdan to robota międzynarodowego żydowskiego banksterstwa, agenci Mosadu byli na miejscu wszyscy to wiedzą
  Krym od wieków rosyjski, Lwów zawsze polski , śmierć Ukrainie
  Kalkstein Jarosław, pamiętasz jak ryczałeś w Kijowie „Sława Ukrainie!” – żydowski zdrajco interesów Polski?
  Polacy tak kochają Żydów jak Żydzi Polaków i wszystko jasne .
  Jana 8:44 Jezus o Żydach : „Waszym ojcem jest diabeł i to jego żądze chcecie zaspokajać. On od początku był mordercą i nie wytrwał w prawdzie, ponieważ w nim nie ma prawdy. ”

  Pojawiła się niedawno na arenie międzynarodowej ciekawa, nowa koncepcja, że Izrael, jak dziedzic i spadkobierca wszystkich światowych Żydów bierze w całości moralną, prawną i materialną odpowiedzialność za wszystkie zbrodnie żydowskiego aparatu przemocy jak UB w Polsce , CzK i NKWD w Rosji, a to za wymordowanie sumarycznie ponad 20 milionów obywateli tych krajów, a następnie bierze całkowitą odpowiedzialność materialną za żydowską grabież majątku narodowego tych krajów na szkodę Polaków w latach 1944-2017 i Rosjan w latach 1917 -2017 wypłacając poszkodowanym obywatelom lub ich rodzinom stosowne odszkodowania , w kwocie nie mniejszej niż 200 miliardów w przypadku Polski oraz zwraca zagrabione przez żydowskie rządy w tych krajach mienie wraz ze stosownymi procentami, w kwocie nie mniejszej niż 1200 miliardów w przypadku Polski.

 18. Trak said

  Mamy ich zakładników i niech nie podskakują.
  Tego się trzymajmy, bo Jarema z grobu wstanie i ….

 19. peacelover said

  …dla przypomnienia:

  ten parch – patroszenko wypatraszal niedobitych rezunow upadlinskich, by czesci zamienne (organy ! )
  eksportowac do USA dla bezcennych innych bogatych parchow oczywiscie via israhell !!!

  Nie tylko czekoladowe ciasteczka, ale i serduszka, nereczki i inne mechanizmy wymienne !!!
  …a taki jest milutki !!!!!?

 20. Władek said

  Ad. 16.

  Plan chazarskich satanistów to: Arabia Saudyjska w wersji globalnej, czyli maksymalne zniewolenie religijne +rządy korporacji.

  Polacy jako wieczni „buntownicy” mają ulec unicestwieniu po zderzeniu z żywiołem banderowskim.

 21. RomanK said

  POlacy ..wieczni buntownicy:-)))))))))))))
  Pan- panie Wladek jak juz cos napisze….to mozna pobrudzic porteczki:-)))))))

 22. Greg said

  Jak już jesteśmy przy CzK.
  .https://www.youtube.com/watch?v=-4kAUjSXeco
  Ciężko wytrwać do końca.

 23. Kula said

  POLACY RODACY moi.Zatrznijmy wrescie konspiracje Zatrznijmy sie zbroic na swoje sposoby.Znami prowadza WOJNE .
  Gonic zydostwo ;;;syjonistyczne z POLSKI.Niema zadnej ukrainy (to sa nadal POLSKIE ZIEMIE).Zachod to cywilizacja diabelska.
  Ktora prowadzi swiat ku zagladzie .I panowanie w swiecie ;;;;;;lucyfera (chip=RFID).POLACY NIE BAC SIE

 24. Marek said

  Umieść kropkę albo > bezpośrednio przed linkiem do obrazka lub filmu, aby go na razie nie wyświetlać. Rób akapity w dlugich tekstach. Zobacz też https://marucha.wordpress.com/cenzura/ odnośnie cenzury, pisania komentarzy etc.
  ===
  Uszanujmy uwagę Gospodarza.

 25. hulsz said

  Autor albo jest idiota albo idiote struga piszac ze polski rzad popelnia ten sam blad co zachod sprowadzajac do Polski ukraincow.Nie panie autorze nikt nie popelnia bledu to bylo zaplanowane odgornie i jest gorliwie realizowane przez usluznych lokaji z sejmu.

 26. hulsz said

  ad.25 Jak mozna prowadzic konspiracje piszac wszem i wobec na forach internetowych??Kto chce dzialac w ukryciu nie pisze komentarzy na internecie.Mozna takiego klienta latwo namierzyc.Internet to dwie strony medalu.Z jednej strony dostep do informacji(czy prawdziwej tez pewnosci nie ma)z drugiej wszystkie patriotyczne fora sa sledzone 24 na dobe bez zadnego prawie wysilku.

Sorry, the comment form is closed at this time.