Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Fundamentalne pytania Zachodu wobec rosnącej potęgi Chin?

Posted by Marucha w dniu 2017-04-30 (Niedziela)

Fundamentalne pytania Zachodu wobec rosnącej potęgi Chin, można sprowadzić do pytania o globalne przepływy: surowców, kapitałów i towarów. Suma tych procesów zdecyduje o dalszym porządku na świecie.

Nie ma dzisiaj ważniejszego pytania, niż to o surowce. Dostęp do nich zawsze warunkował rozwój, warunkuje go obecnie i będzie go warunkował. Surowce oraz żywność, to strategiczne czynniki rozwoju. Kapitał nie jest wolny, w zasadzie nigdy nie był wolny, ponieważ zawsze służył określonym celom.

Kontrola nad kapitałem oznacza, że nie każdy kapitał jest mile widziany. Doskonale to widać na przykładzie Azjatyckiego Banku Inwestycji Infrastrukturalnych, którego inwestycje nie są wszędzie mile widziane, chociaż to dokładnie takie same Dolary lub Euro jak każde inne.

Jeżeli chodzi o towary, to są one funkcją technologii, kosztów wytworzenia, logistyki, surowców i zależą od marketingu i sieci sprzedaży. Wschód już nie jest prostą montownią, Chiny, Korea, Tajwan potrafią kopiować Zachodnie marki, a nawet sprzedawać swoje produkty na całym świecie. Japonia jest sama w sobie potęgą i nią pozostanie. Jednak przez swoich konkurentów w Azji jest zaliczana do Zachodu.

W wyniku dotychczasowego biegu procesów, wykształciła się sytuacja, w której Chiny zasilają się w surowce – z Australii, Afryki, krajów Azji, Bliskiego Wschodu oraz Ameryki Południowej.

Ze względu na głupią i szkodliwą politykę Zachodu, Rosja stopniowo przekierowuje swoje gigantyczne zasoby na Chiny. W konsekwencji mamy do czynienia z sytuacją, w której praktycznie cały świat dysponujący zasobami do przetworzenia – wysyła je do Azji, w tym głównie do Chin.

To skupienie będzie warunkowało zdolności wytwórcze na przyszłość. Zwłaszcza, że Chińczycy mają już kapitał i na tyle rozwiniętą technologię, że potrafią już sami kreować produkty sprzedawane na całym świecie. Co prawda głównie naśladują to, co zaprojektowali i skonstruowali inni, jednak jest to droga, którą przeszły wszystkie kraje Azji, budujące swoją potęgę na masowej produkcji dóbr konsumpcyjnych.

Dostęp do surowców będzie determinował role geostrategiczne. Zachód jeszcze tego nie czuje, ale dzisiaj liczy się bardziej to, co się dzieje na Morzu Południowo-Chińskim, niż na Atlantyku. Chinom udało się ekonomicznie uzależnić Australię, z powodów politycznych zaczynają pobierać surowce z Rosji, w zasadzie przejęli Afrykę – w głównych osiach jej zdolności produkcyjnych. Jeżeli uda się im równie skutecznie sięgnąć po bogactwa Ameryki Południowej – przeważą szalę korzyści skali na swoją korzyść w sposób definitywny. To znaczy, nie będzie się dało grać powyżej stawki, na jaką pozwolą Chińczycy, bez jakiegoś wielkiego resetu.

Oznacza to, że tylko przez wojnę i przemoc, Zachód może dążyć do utrzymania swojego stanu posiadania, więcej już nie zagarnie, chyba że za pośrednictwem technologii, ale w tym wyścigu głównie się liczą tylko USA i Japonia. Europa na własne życzenie woli dopłacać rolnikom do nie produkowania dóbr, zamiast inwestować w nowe technologie.

Bliski Wschód jest ważny, ale jego rola będzie maleć, ponieważ jego zasoby energetyczne są znane i już raczej nie będą rosnąć, na tyle żeby móc zdominować świat. Wystarczy tylko, że Rosja opanuje technologię pozwalającą na wiercenia w Arktyce i będzie miała zdolności zalania świata ropą, gazem i wszystkim innym, na skalę dotąd niespotykaną.

W praktyce więc, może się nie opłacać utrzymywać relacji z krajami problematycznymi. Amerykanie jeszcze gwarantują Arabii Saudyjskiej bezpieczeństwo, jednak ich technologia wydobycia paliw ze źródeł niekonwencjonalnych daje im niezależność energetyczną na lata. Kto wejdzie do Zatoki Perskiej i zagwarantuje status quo? Tamtejsi gracze nienawidzą się z powodów ideologicznych, politycznych i ekonomicznych. Ponieważ nie ma Iraku – jedynej siły w regionie stabilizującej cały układ sił, naprawdę wszystko jest możliwe.

Nie trzeba być szczególnie zdolnym jasnowidzem, żeby domyślić się komu na takim scenariuszu tam – tj. scenariuszu stale drożejącej ropy, może najbardziej zależeć? Na dzień dzisiejszy Chiny nie są zdolne zastąpić Ameryki w Zatoce Perskiej, jednak przy ich zdolnościach rozwoju i adaptacji, za dziesięć lat, chińska dominacja wojskowa w tamtym regionie może być czymś jak najbardziej normalnym.

W ten zmieniający się porządek świata trzeba umieć się wpisać. Do póki była szansa, że będziemy składową częścią wielkiej europejskiej maszyny – można było się tych procesów nie bać. To obecnie już nie wiadomo co będzie jutro? Widać głównie tylko znaki zapytania, a to poprzez atmosferę niepewności tylko przyczynia się do generowania problemów. Co może zrobić kraj bez technologii, kapitałów i produkujący głównie pod cudzymi markami, wytwarzający prąd ze spalania węgla?

Krakauer
https://obserwatorpolityczny.pl

Komentarzy 15 to “Fundamentalne pytania Zachodu wobec rosnącej potęgi Chin?”

 1. Władek said

  Nie udało się tchórzliwym żydkom przejąć kontroli nad Rosją i napuścić ją na Chińczyków, więc rosyjskie surowce posłużą Chińczykom do rozwoju.

  A szybki rozwój Chin to śmierć dla żydowskiego pasożytnictwa międzynarodowego i jednocześnie wyrok śmierci dla większości parchów.

 2. Kalipso said

  Zdaje się,że Chiny od 2015 r. są już potęgą największą na świecie i nic tego nie zmieni. Sądzę,że dzieciaki mogą z wolna uczyć się chińskiego, gdyż zdecydowanie będzie to drugi nasz język jak nie pierwszy . Pocieszam się jedynie myślą,że jest to cywilizacja najbardziej zbliżona do nas. Zna też dużo lepiej realia naszego narodu i mam nadzieję,że będzie nam się lepiej z nimi dogadywało niż ze złodziejami i bandytami jacy nas otaczają.

 3. Dziadzius said

  @1,Władek said,..
  Z tym planem jest jedna wada – Chiny jak dojda do sily to i beda chcialy pozrec i reszte swiata – to znaczy nas – a niewola u zoltoskornych jest ciezsza niz u bialego – kolce z bambusu pod paznokcie to nie wymysl bialgo – Marco Polo juz lata temu pisal o chinskiej torturze „1000 ciec”– gdzie ciecie powiek jest dokonywane 5 cieciami na kazda powieke – no oczywiscie na zywego.
  Co prawda slyszalem ze amerykanie tez mieli torture dla japonczykow ze wkladali im do dupy podegrzany na czerwono pogrzebacz ale wpychano go zimnym koncem pierw zeby japonczyk popali sobie reca jak bedzie go wyciagal.

 4. Kalipso said

  Nie wiem . Ale chyba na mydło nikogo nie przerabiali ?

 5. Dziadzius said

  @4,Kalipso said….
  „Ale chyba na mydło nikogo nie przerabiali ?”

  To wlasnie jest typowa bezmyslna praca propagandy holocaust —
  Roprowadzanie blednych lub nie dokladnych informacji na temat „fantazji” holocaust- to drzewo na zydowki ogien.
  Jezeli bizness holocaust twierdzi ze niemcy robili mydlo z zydow to czemu Jad Waszem tego nie popiera a raczej neguje taka mozliwosc.
  Jezeli biznes holocaust twierdzi ze niemcy zabili 6 mijonow zydow to czemu nie ma dowodow i NIE MOZNA TEJ ILOSCI KWESTIONOWAC – Na tablicy Auschwitz pisalo ze 4 i pol miljona zydow tam zginelo – tablice usunieto i teraz prawdopodobnie jest nowa tablica na ktorej pisze ze tylko miljon i pol?? tam zginelo ale ogolna cyfra 6 miljonow wcale sie nie zmienila o te 3??? miljony. To gdzie zabili te „zaginione” 3 miljony??-

  Podaje troche informacji na temat zydowskiego mydla ………. wziete z wikipedii ……

  https://en.wikipedia.org/wiki/Soap_made_from_human_corpses

  „Soap made from human corpses

  “During the 20th century, there were various alleged instances of soap being made from human body fat. During World War I it was claimed in the British press that the Germans had a corpse factory in which they used the bodies of their own soldiers to make glycerine and soap. After the war the British government accepted that the stories were untrue. During World War II it was believed that soap was being mass-produced from the bodies of the victims of Nazi concentration camps located in German-occupied Poland. While not mass-produced, the production of soap from human bodies by Nazis was undertaken on small scale.[1]
  The Yad Vashem Memorial has stated that the Nazis did not produce soap from Jewish corpses on an industrial scale, saying that rumors that soap from human corpses was mass-produced and distributed were deliberately used by the Nazis to frighten camp inmates.[2][3][4]”

  Tlumaczenie moje i tak na szybkiego by tylko mieć zrozumienie ……..

  „Mydlo wyrabiane z ludzkich trupow
  W XX wieku byly rozne przytoczenia wypadkow robienia mydla z ludzkiego tluszczu. Podczas Drugiej Wojny Swiatowej Brytyjskie gazety pisaly to ze niemcy mieli fabryki [do uzywania] trupow ludzkich w których {to fabrykach} oni uzywali ciala nawet swoich zolnierzy do wyrabiania gliceryny i mydla. Po wojnie Rzad Brytyjski przyznal ze te opisy były klamstwem. Podczas Drugiej Wojny Swiatowej wierzono ze mydlo było hurtownie produkowane z cial ofiar z Niemieckich Obozow Koncentracyjnych w Polsce pod okupacja Niemiecka.
  Jad Waszem powiedzial ze Niemcy nie produkowali mydla na hurtowna skale z zydowskich trupow, dodajac ze pogloski o tym ze mydlo z ludzkich trupow było hurtownie robione i rozprowadzane było umyslnie promowane przez niemcow żeby zastraszyc wiezni w obozach.”

  Moje uwagi **—(Z tego co ja moglem tak na szybkiego wyszukac ta cala sprawa tego ze niemcy „robili mydlo z ludzkich trupow” ma prawdopodobnie swój poczatek w Gdansku w zeznaniu Zdzisalwa Mazura ktoren był pomocnikien laboranta podleglym Rudolfowi Spanner.
  Sprawa [ mimo ze Brytyjczycy juz przyznali sie do propagandowego klamstwa]miała dosc obszerny i bardzo popularny rozglos w Polsce i w koncu podlegla scislym badaniom IPN.)—-**

  [ dalsze tlumaczenie z Wikipedii………….”Po zakończeniu śledztwa przez IPN wydane zostało 20 listopada 2006 orzeczenie, które potwierdzało niepodważalny fakt, iż w Instytucie Anatomii [ w Gdansku] wytwarzano mydło o cechach użytkowych, ale w niewielkiej, laboratoryjnej skali. Nie potwierdzono w nim faktów ludobójstwa i przemysłowego procesu produkcji mydła. W konkluzji śledztwo w tej sprawie zostało umorzone[6].”

 6. La Reine Toronto said

  ad 6:Dziadziusiu, wikipedia nie jest rzetelnym zrodlem informacji;

  prosze obejrzec historie tego portalu, dobrze?

 7. Dziadzius said

  @ 6,La Reine Toronto said..
  Tak zupelnie sie z Pania zgadzam co do braku rzetelnosci Wikipediii-
  – U kazdego reka zgina sie do siebie –
  Ja uzywam takiego papierku litmusowego a mianowicie jak sa wypowiedzi o zydach a nie sa banalne to uwazam ze mniej wiecej mozliwie prawdziwe – I tak jezeli ktos uzywa Jad Waszem jak autorytet to jest na tyle zydowskich czytaczy ze z miejsca artykul jest albo poprawiony albo usuniety – bo tam gdzie jest moznosc zrobienie grosza synowie Mojzesza sa obecni

  W sprawie mydla —
  Ja uwazam ze nie powinnismy dawac biznesowi holocaust zadnej pomocy w rozszerzaniu blednych prawie teatralnych wypowiedzi o holocaust – zydzi tylko na to czekaja zeby ktos dal im powod do nastepnej publikacji ich propagandy. Przeciez sa juz niezliczone przyklady o falszerstwie faktow holocaust od falszywych opisow wiezni ( ktorzy wiezienia nie widzieli) do poprostu bajek.
  Swego czasu mialem okazje rozmowy z jednym adwokatem co bronil pewngo czlowieka oskarzonego o [holocaust denial Article 17] i ta rozmowa to dopiero otwarla mi oczy na sposob prowadzenie sadu o holocaust w Kanadzie – Beria/Stalin bylby strasznie uradowany takim demokratycznym sadem i prawem ewidencji – bardziej efektywny niz sowiecki i mniej lamania palcow i mordobicia ale wynik taki sam –
  **Pierw sie przyznaj a potem powiemy ci do czego sie przyznales i mozesz uzywac tylko tej ewidencji dla swojej obrony ktora jest dozwolona przez Jewish Defense League .**

 8. La Reine Toronto said

  ad 7; dziekuje za ustosunkowanie sie do mojej wypowiedzi Szanowny Panie, widze ze nas niewiasty Pan traktuje z szacunkiem.
  Pozdrowienia.

 9. Pozostaje problem UTOPII jako wiary w WOLNY RYNEK i liberalizmu,który eksportuje wojny sprawiedliwe dla obrony DEMOKRACJI.
  Rosja „obrotowym” w pojedynku USA-Chiny!?

 10. Kalipso said

  Szanowny Panie Dziadzius .
  Podałam przykład, który przyszedł mi do głowy z czasów, kiedy czytało się „Medaliony”. Stąd też moje zapytanie delikatnie postawione.
  Jeśli chodzi o przedsiębiorstwo holokaust – jest ono dla mnie tym właśnie, czym cytowana nazwa. Niczym więcej-kasa i polityka.

  Moja babcia przeszła dwa obozy zagłady a jej dwaj synowie, byli poddawani eksperymentalnym operacjom . Malutkie dzieci. Dowiaduję się cały czas o losach mojej rodziny i ciągle mam bardzo wstrząsające niespodzianki. Np. mam ciocię, która dostała, tytuł – sprawiedliwej wśród narodów. Jej brat przesiedział na zamku w Lublinie od 1945 do 1956r. za to,że nie oddał kontyngentu. Mojej babci brat był w Armii Andersa . Mojego dziadka brat co właśnie jest od niedawana nowym moim odkryciem ,był kierowcą czołgu w pierwszej Polskiej Armii pancernej od 1942 r. do jej demobilizacji w 1947 r. Przeżył bitwę w Falise Gap a potem wylądował na Syberii .Mam ciocię, która musiała gotować kobietom w obozie czy jak to się nazywało pod-obozie gross rossen . O Cioci ślad mi zaginął . I szukam jakiś śladów. Mój dziadek mając 7 lat został zabrany do niemiec, celem germanizacji. Mogę tak jeszcze dość długo o losach mojej rodziny. Dotknięci byli żarłocznością wojen i polityki sąsiadów . Moje odkrycia mnie wręcz wstrząsają . I jedyny kraj, który znam,zatrzymał ingerencję w nasze sprawy w czasie stanu wojennego, to były Chiny. Jedyne państwo, które nie lubi ludożerców z nami sąsiadujących. Czemu mam więc go nie lubić?Lubić, może duże słowo. Bardziej ufać,chyba będzie lepiej pasowało. Zostało dotknięte również ingerencją wpływów cywilizacji zachodu. Mają w swojej doktrynie zasady etyki najbardziej zbliżone do naszych. Kraj, który się uwolnił z więzów i rozwija jak pączek w maśle.
  A skoro mowa o obozach koncentracyjnych. Zawsze kiedy o nich myślę wskakuje mi przed oczy Oświęcim a w nim Zeszyty Oświęcimskie a w nich II zeszyt Oświęcimski. I wszystko staje się przerażająco oczywiste : podaję link https://socjocybernetyka.files.wordpress.com/2010/01/zeszytyoswiecimskie2.pdf
  To tak apropos źródeł .

  Dodam jeszcze,że moim miastem rodzinnym rządzi Burmistrz,którego rodzice przybyli z Ukrainy i od razu tatuś był poważnym urzędnikiem. Chociaż ni w ząb nie umiał po Polsku. Syn za komuny jeździł po pegeerowskich polach i donosił kto podkrada kukurydzę a teraz rządzi a w jaki sposób, można się domyśleć.

  Trochę odbiegłam od tematu ale się zdenerwowałam,że jestem posądzona o uleganie wpływom żydowskiej propagandy.

  Źródła angielskie nie są dla mnie prawdziwe. Przykro mi ale nie wierzę im . Do tej pory mają nasze złoto. Walczyliśmy o ich dupska a Oni kazali nam za to jeszcze zapłacić. Nie wierzę złodziejom i tyle.

 11. krzysztofm said

  Proszę pamiętać, że Chińczyków nazywają żydami Azji. 🙂

 12. Bezrobotny said

  Zamiast sie pocieszac ze nowy okupant bedzie lepszy od starego lepiej zuzyc energie na myslenie jak sie wybic na niepodeglosc.
  Co trzeba zrobic by Polska mogla produkowac 10 razy tansze i lepsze towary niz w Chinach?
  Obnizyc podatki do 10%, obciac budzet, zwiekszyc zatrudnienie, zdewaluowac walute, wprowadzic pokrycie w metalach, … .
  Raj chinski juz dawno jest zbudowany w Wólce Kosowskiej pod Piasecznem. Tam wszystkim zarzadzaja Azjaci. Lepiej platne oferty pracy wymagaja znajomość języka chińskiego lub wietnamskiego. Dla szczesliwcow ktorzy znajda tam zatrudnienie czeka praca bez umowy, bez pieniędzy, tylko za mieszkanie, jedzenie i transport do pracy. Inwazja Chińczyków zaczyna sie od studentow, pozniej powstaja lokalne chinskie szkoly dla najmlodszych by zapobiec integracji z lokalna mniej wartosciowa spolecznoscia, wykupywanie nieruchomosci na terenach przemyslowych konkurentow, monopolizacja handlu, przekupywanie wladz krajowych, oszustwa podatkowe, zajmowanie stanowisk profesjonalnych; rzadowych, inzynieryjnych i medycznych. Dzieci, bardziej pracowitych i mocno zmotywowanych checia zdobycia nowych terenow, azjatow lepiej mowiace po polsku niż Polacy beda lepiej zdawac egzaminy na studia i wybierac lepsze kierunki. Zostana prawnikami, lekarzami, bankierami czesciej niz biali. Powstanie nowa azjatycka elita w Polsce. Zostaniemy wszyscy zadluzonymi bezrobotnymi podczas gdy nasi nowi przywodcy beda masowo sprowadzac pracownikow z Azji na wizy pracownicze. Nie bedzie nas stac na towary MADE IN CHINA.

 13. Pinxit said

  2
  Kalipso
  Widac, ze nigdy Kalipso nie spotkala sie Chinczykiem z mainlandu – znaczy z Chin.
  Chinska cywilizacja nie jest podobna do naszej.
  Pierwszy powod jest prosty:
  Chiny maja tajemnice przetrwania, czego nie mozna powiedziec o wielu krajach europejskich, w tym Polski.
  Dla Chinczyka nie ma innej ojczyzny. Obojetnie gdzie mieszka.

  Ja nie lubie Chinczykow bo z nimi pracowalem i dziekuje za frajde.
  Ale ich podziwiac nalezy za konsekwentne zachowanie zbiorowe.
  Podam przykladow pare:
  Wlasciwie co roku bylem zapraszany na obchody Chinskiego Nowego Roku i lazilem tam z racji biznesu.
  Wiec i nasluchalem sie patriotycznych przemowien. I kiedy w restauracji wypelnionej po brzegi, lokalni dzialacze wyglaszali mowy, przy bocznym stoliku pod sciana siedzialo 3-4ch Chinczykow i obliczalo skrupulatnie dochody z imprezy. Na zywo.

  Chinka, ktora uciekla z Chin do Hong Kongu, a z ktora mi przyszlo dzielic pomieszczenia biurowe, co chwile sprowadzala inna, mloda pracownice, do pomocy. I za kazdym razem z hukiem i trzaskiem ja wyrzucala. Na moje pytanie wyjasnila: ona byla za wolna. Ja nie mam czasu zeby byc cierpliwa.
  Chinczycy ‚rozpychaja sie lokciami” bo w przeludnionym kraju musza walczyc o przetrwanie.
  Wiec w biznesie sa bardzo agresywni nawet w stosunku do siebie.
  Maja silne organizacje i ktorych nie widac na zewnatrz.
  Chinczycy maja azjatycka zdolnosc do przystosowania sie do nowych okolicznosci.
  Jak wprowadzili nam elektroniczny nakaz skladania podan klientow do roznych urzedow, to wszyscy nie-Chinczycy pyskowali. A ja przede wszystkim.
  Chinczyki zebraly sie do kupy, przesiedzieli cala noc wspolnie nad systemem i instrukcja – a na drugi dzien juz wszyscy skladali formularze z podaniami i robili to „pierunem”.

  I jak weszly kolejne nowe zmiany systemu podatkowania – to Chinczyki nie tracili czasu na dyskusje, ze nowe metody sa do dupy.
  I nie szli na skarge do MPsow czy zwiazkow prawniczych.

  Chinczyk nie narzeka. Nie ma czasu.
  Naturalnie, ze jako kumple potrafia byc rownie uciazliwi. Taka zaprzyjazniona Chinka, z Singapuru, to nam caly dom chciala przewrocic do gory nogami i nawet frontowe drzwi przestawic. Wszystko jej sie nie podobalo: a to lozko bylo za blisko okna i szafy nie tam gdzie trzeba, a frontowe drzwi byly naprzeciwko drzwi do ogrodu wiec podobno pieniadze wyfruwaly.
  Nie spotkalem tak zabobonnych ludzi jak Chinczycy. Wszystko im przeszkadza: plot, kolor auta, zle posadzone drzewo i rozne znaki na niebie.
  Zdaje sie, ze im te przesady zastepuja religie, bo na ogol sa bardzo swieccy. Inni trzymaja religie dla siebie.

  Chiny maja znakomity system zarzadzania: szef to nie jest „leader”- zaden przywodca. Odpowiada personalnie za wszystkie bledy grupy, ktorej szefuje. I to ciezko odpowiada. W duzych przedsiebiorstwach jest to kara smierci. Co nie znaczy, ze nie ma w Chinach korupcji. Wszedzie jest.

  Inny system zarzadzania w Chinach jest calkowita autonomia kazdego czlonka zespolu . Kazdy ma sie czuc dyrektorem na swoim stanowisku i odpowiada glowa za to co wyprawia.

  Najlepszym przykladem jest stosunek Chin do pomyslow USA.
  Chinczycy maja planowa gospodarke i nigdy na tym zle nie wyszli.

  Najlepszym przykladem jest wprowadzenie globalizacji. Chinczyki siadly przez pare nocy i uzgodnili co trzeba robic, zeby na tej globalizacji skorzystac jako PANSTWO a nie poszczegolne biznesmeny.
  I zalatwili caly swiat. Bo tylko Chiny korzystaja z globalizacji.
  Zaprosili do siebie wszystkich durnowatych a chciwych przedsiebiorcow zachodnich i odebrali wlasciwie Zachodowi zdolnosc produkcji, wszystkiego oprocz broni. Bo Chinczyk nie bedzie produkowac broni dla innych, ktorzy moga te bron obrocic przeciwko Chinom. Chiny sobie sami produkuja kluczowe i strategiczne towary.

  I tak sie stalo, ze gdy zydy wmowily anglosaskim krajom satelitarnycm, ze nalezy przejsc z produkcji na uslugi finansowe, Chinczycy tylko na to czekali. Wszystkie kraje zachodnie, ktore uwierzyly, ze mozna prowadzic gospodarke przy pomocy spekulacji finansowych – sa teraz zadluzone w Chinach. A najwiecej USA.

  Jest zasadnicza roznica miedzy agresja imperializmu anglosasko-zydowskiego a handlowym imperializmem chinskim.
  Chiny nikogo nie bombarduja. Chiny rzeczywiscie robia uczciwe kontrakty i umowy handlowe.

  I Chiny buduja infrastrukture w krajach, z ktorymi handluja jako czesc umowy/kontraktu.

  Dlatego trudno zrozumiec, dlaczego durnowate polskie urzedasy i przydupasy jankesowskie nie zgodzily sia na szlak jedwabny, ktory mial przechodzic przez Lodz.

  Murzynom Chinczycy pobudowali drogi, tamy i koleje.
  Polakom Ukraincy i jankesi wszystko zburza. I za te demolke juz zaczynamy placic.

  Nie, Chinczyk w niczym nie przypomina Polaka ani Europejczyka.
  I nigdy nie bedzie uwazal Europejczyka jako kumpla do biznesu, tylko jako obiekt i okazje do oskubania… metoda lagodnej perswazji..

  Bo Chiny maja tajemnice przetrwania. I wisi im do spodu jaki maja system w kraju. I zupelnie ich nie interesuja wybory, bo to tylko strata czasu i pieniedzy. I zupelnie ich nie interesuje, co o nich mysla inni. maja silna koncentracje na tym co robia.
  Zdaje sie, ze ich Anglicy i Amerykanie nauczyli rozumu jak nalezy Zachod traktowac.

  Ale maly Chinczyk juz w wieku lat 5-u ma opanowane wszystkie 4000 znakow chinskich.
  Male dzieci w Chinach cwiczy sie w rozwijaniu pamieci. Jest to podstawa programow szkoly podstawowej.

  Amerykanin, a teraz i Polak zas na ogol nie pamieta co wczoraj jadl na obiad.

  Nie lubie Chinczykow.
  Ale maja wspaniala historie kultury. Bo poeta, pisarz, artysta czy filmowiec potrafi byc szalenie romantyczny i dotknac kazdej struny ludzkich uczuc.

  Demokracja w Chinach:
  Taki obrazek z zycia; (paskudne zdjecia)

  Policja w Wenzhou zabila faceta, ktory filmowal brutalne traktowanie kobiety przez policjantow..
  W odwecie, prawie tysieczny tlum urzadzil prawdziwa rzez skorumpowanej policji i spral inspektorow policji przy czym 4-ch ubil. To jest mozliwe tylko w Chinach.

  Nearly 1,000 outraged Chinese Beat Gov Officials : GRAPHIC Photos – 12160

  http://12160.info/page/chinese-crowd-furious-besets-chengguan-in-eastern-city-graphic-ph

 14. Kalipso said

  Chińczycy od ponad 2000 lat przed Narodzeniem Chrystusa mieli doktrynę etyki we wszystkich przejawach swojego życia. Są najstarszą cywilizacją na Ziemi i dzięki tej etyce jak i wielkości, żarłoczny zachód nie zniszczył ich całkowicie tak jak zrobił to z nami (czyt. rozbiór Polski)
  Tak jak my Polacy, mają głęboko zakorzenione wartości etyczne z tym,że nasze są czerpane z Religii . Tak jak nasz Naród jest brutalnie atakowany formą demoralizacji tak był demoralizowany naród Chiński.Wojny Opiumowe. Programy eugeniczne. O nich nawet chyba nie muszę pisać.
  Sądzę ,że młodzi Polacy doskonale będą się dogadywali z młodymi Chińczykami i może z tego być cudowny owoc. Proszę wybaczyć ale chyba lepiej się czuje pracownik jak jest dla siebie dyrektorem niż szczurem i w dodatku z góry skazanym,że nie obejmie nigdy najwyższych stanowisk.
  Chiny to kraj stacjonarny, więc kolonizowanie trzeba zdecydowanie odrzucić. Forma kolonizowania i to grabiestwa bezwzględnego jest domeną Brytoli Jankesów Niemców Rosjan itd itd. Nie ma ona nic wspólnego z formą cywilizacji państwa Środka .
  Kobiety jak kobiety, zawsze i wszędzie lubią mieć w pokojach ułożone po swojemu. Przykład Chinki tylko miło mnie ugruntował ,że tradycja ma olbrzymi na nich nadal wpływ. Nawet wyrażona zabobonami 🙂
  Tak czy siak cieszy mnie,że wyrósł taki olbrzym i gra na nosie zachodowi .
  Mam nadzieję,że dożyję czasów kiedy ich polityka będzie nas absorbowała a nie ciągły niepokój pdt. która menda sąsiedzka będzie chciała nas znowu z czegoś obrabować . Albo, czy już wszyscy w rządzie to żydzi, czy może reszta to dwużydzianie polaka .
  My jesteśmy kolonią . Nie mamy programów edukacyjnych do kształcenia porządnej elity Polski .
  Poza tym, Polacy jeszcze nie zapomnieli jak się pracuje, tak na prawdę .

 15. W wyniku swobodnego przepływu środków finansowych coraz bardziej okazuje się,że KAPITAŁ ma swoją NARODOWOŚĆ.
  Jest ZMOWA MILCZENIA nad ŻYDOWSKĄ EWOLUCYJNIE UKSZTAŁTOWANĄ STRATEGIĄ GRUPOWĄ,którą opisał Kevin MacDonald w KULTURA KRYTYKI.Narzędziem okazje się być KULT HOLOCAUSTU,który ma na celu ograniczanie ocen krytycznych ŻYDOWSKIEGO ETNOCENTRYZMU.
  Aby lepiej zrozumieć GLOBALIZM można dostosować słownik Bertranda Russella dla KOMUNIZMU.
  Trwa WOJNA O PIENIĄDZ,którą opisał Song Hongbing.Jak w każdej wojnie,to i o PIENIĄDZ trzeba mieć STRATEGIĘ.Po jednej tronie koalicja PETRODOLAROWA,a po drugiej ANTYDOLAROWA,bazująca na powiększających się zasobach chińskiego złota.EURO zabiega o powiększenie wpływów europejskich przez pryzmat gospodarki niemieckiej.
  Jaka jest,a jaka powinna być strategia POLSKA?!

Sorry, the comment form is closed at this time.