Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Z Flotą Czarnomorską nie ma żartów

Posted by Marucha w dniu 2017-04-30 (Niedziela)

W Dumie Państwowej poradzono ukraińskim wojskowym nie żartować z Flotą Czarnomorską.

Władze Kijowa lepiej niech nie żartują z rosyjską Flotą Czarnomorską, wysłanie ukraińskich okrętów podwodnych w stronę Krymu byłoby dla nich „wyprawą w jedną stronę” — powiedział deputowany Dumy Państwowej z regionu krymskiego Rusłan Balbek.

Wcześniej kapitan 1. rangi Marynarki Wojennej Ukrainy, pierwszy wiceprzewodniczący Związku Oficerów Ukrainy Jewgienij Łupakow powiedział, że gdyby Ukraina „posiadała chociaż pięć okrętów podwodnych” to mogłaby zniszczyć Flotę Czarnomorską.

— Ukraińska flota nie ma nawet jednej załogi dla jednego okrętu podwodnego. Na marynarza okrętów podwodnych trzeba się nie tylko uczyć, ale jeszcze zdobywać praktykę — inaczej będzie to podwodna wyprawa w jeden koniec. Nikt nie powinien żartować z nowoczesną Flotą Czarnomorską — powiedział Balbek w wywiadzie dla Ria Novosti.

Według niego ukraińscy wojskowi demonstrują kompletny brak wiedzy nt. walki przeciwokrętowej na morzu, operując wątpliwymi danymi.

„Zbliżyć się do chronionej bazy morskiej na dystans wystrzału torpedowego udaje się tylko bohaterom hollywoodzkim, a w życiu wszystko jest o wiele trudniejsze. I sadząc po tym, jacy geniusze taktyczni Marynarki Wojennej występują w roli ekspertów dla ukraińskich gazet, można odnieść wrażenie, że do wywiadów wybiera się osoby według kryterium «najbardziej fantastyczna wersja»”- powiedział deputowany.

https://pl.sputniknews.com

Czytaj też: Ukraiński oficer wie, jak „rozgromić” Flotę Czarnomorską

Komentarzy 8 to “Z Flotą Czarnomorską nie ma żartów”

 1. NyndrO said

  Aktualnie załoga ukhaińskich marynarzy leci na Marsa, ale jak tylko wrócą, trochę się zdrzemną, na szybko coś przegryzą, przesiadka w okręty, a wtedy biada ci, Rosjo. Nie powiedziane też, że przy okazji nie zmiętą gorszej Korei. To jest jednak potęga. Synowie starożytnych ukhaińców…

 2. czz said

  co ten poroszenko cpa ze swita to nie wiem, ale moc jest nieziemska banda oszolomow

  https://www.state.gov/documents/organization/269651.pdf

  http://www.navyrecognition.com/index.php/news/defence-news/2017/april-2017-navy-naval-forces-defense-industry-technology-maritime-security-global-news/5137-some-details-on-russian-navy-latest-submarine-the-project-885m-yasen-m-k-561-kazan.html

 3. RomanK said

  Z Flota Czarnomorska…no nie ma zartow..ale mozna drzec lacha z Lacha:-)))))..tanio,albo i na jego koszt, spokojnie i bez stracha:-))))

 4. obserwator said

  Ukraina mogłaby mieć kłopoty z Flotą Czarnomorską ale fakty pokazują, że kilka statków pod banderą Togo (najlepiej z bydłem na pokładzie) poradziłoby sobie bez problemów.

 5. Dziadzius said

  Wojcio z USraela zawsze moze zaprezentowac [ jak to juz kilka razy zrobil] swoim wnukom ukraincom kilka lodzi podwodnych jezeli by te wnuczki chcialy zrobic „podwodny Majdan” dla Rosji- i dla pewnosci chocby minimalnego sukcesu, zaloga tych lodzi bedzie z Usreal [ bo nie ma na swiecie juz tyle czasu zeby koniochody uczyc plywac] i ta zalga bedzie w maskach zeby Rosjanie nie poznali ze to nie ukraincy.

 6. Birton said

  Jedyną metodą na pokój jest, aby USA przestały finansować i dozbrajać Izrael

 7. peacelover said

  …tych upadlinskich matrosow najlepiej wsadzic do nowojorskiego ZOO
  razem z hipopotamami !
  Nowojorskie parchy mogly by obrazowo sie uczyc, ze kazdego upadlinca trzeba karmic
  trzy razy dziennie, a potem mozna by wysylac ich jako najemnikow przeciw (albo jako pokarm !)
  do hipciow.

 8. Czolgista said

  Nie ma o czym gadać. Większość ukraińskich marynarzy wraz ze statkami i okrętami podwodnymi przeszła na stronę Rosjan po wygranym referendum.
  Jak widać i podwodniacy przeszli tłumnie do Ruskich, skoro nie mogą nawet jednej załogi skompletować. :)))))

Sorry, the comment form is closed at this time.