Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Marucha o Szymowski prześwietla premiera
  Zima o Pierwszy pozew za zmuszenie do…
  Kronika o Wolne tematy (10 – …
  NyndrO o Wolne tematy (10 – …
  telewizjapolska24 o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Czaruś o Wolne tematy (10 – …
  NyndrO o Wolne tematy (10 – …
  lewarek.pl o Szymowski prześwietla premiera
  walthemar o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  NyndrO o Wolne tematy (10 – …
  gnago o Szymowski prześwietla premiera
  Bezpartyjna o Wolne tematy (10 – …
  Marucha o Prof. Mearsheimer: „To Zachód…
  walthemar o Pierwszy pozew za zmuszenie do…
  tras o Ukraina Izraelem Europy?
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Fala ataków na kościoły katolickie we Francji. W ciągu ośmiu lat doszło do prawie tysiąca napaści

Posted by Marucha w dniu 2017-05-01 (Poniedziałek)

Niegdyś Francja była nazywaną „Pierwszą Córą Kościoła”, ale dziś skala nienawiści względem chrześcijan przekracza w tym kraju kolejne granice. W latach 2008 -2016 doszło do 949 ataków na kościoły katolickie i obiekty chrześcijańskiego kultu religijnego.

Problem jest poważny nie tylko ze względu na liczbę napaści, ale również niepokojące tendencje, które wskazują na stały wzrost poziomu agresji.

Jak podaje „Le Figaro”, ataki na kościoły i chrześcijańskie miejsca kultu religijnego stanowią obecnie 90 proc. wszystkich ataków związanych z nienawiścią religijną, do których dochodzi we Francji. Statystyki wskazują, że w latach 2008-2016 zarejestrowano prawie 1000 aktów przemocy skierowanej przeciwko chrześcijanom. Co więcej, w samym zeszłym roku skala prześladowań francuskich katolików wzrosła ponad dwukrotnie.

Władze francuskie podkreślają, że ataki nie mają charakteru typowo religijnego, a ich powodem są postawy anarchistyczne bądź satanistyczne [G. prawda. Niemal wszelkie postawy antychrześcijańskie maja swe źródło u ukochanych starszych braci Jana Pawła II – admin].

Nie ulega jednak wątpliwości, że przykład Francji udowadnia, że chrześcijanie są najbardziej prześladowaną grupą religijną nie tylko w krajach islamskich, ale także w państwach należących do tzw. „zachodu”. [Niech mi kto powie, że nie dzieje się to bez przyzwolenia, a nawet poparcia, parchatych władz krajów zachodnich – admin]

Minister spraw wewnętrznych Bruno De Roux poinformował, ze Francja będzie podejmowała działania mające na celu ograniczenie aktów przemocy skierowanych przeciwko chrześcijanom, a nie nietolerancję będzie zwalczała z „maksymalną czujnością”. – Dzięki bezprecedensowej mobilizacji służb państwowych, mamy już bardzo obiecujące rezultaty, o czym świadczą dane liczbowe za rok 2016. To daje nam wiele satysfakcji – powiedział polityk. [Nie wątpimy w jedno wielkie pasmo sukcesów działań mających na celu ograniczenie itp. – admin]

Źródło: dorzeczy.pl
WMa
http://www.pch24.pl/

Komentarzy 21 do “Fala ataków na kościoły katolickie we Francji. W ciągu ośmiu lat doszło do prawie tysiąca napaści”

 1. Birton said

  Rabin do przeglądającego folder wycieczkowy Jasia:
  – Jasiu, gdzie się wybierasz?
  – Tam, gdzie jest dobrze.
  – Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma – Jasiu!
  – To akurat wiem, tata mi mówił! Wszędzie dobrze, gdzie was nie ma

 2. Zbyszko said

  Skoro sami wyzwoleni (a raczej zniewoleni) Francuzi przestali chodzić do swoich kościołów a więc i utrzymywać je, do tego stopnia że trzeba je było wyburzyć (tamtejszy parlament wydał zgodę na wyburzenie ok 2600 kościołów). Tu można zobaczyć wyburzanie jednego z nich:

  więc chyba nie ma się co dziwić, że w to puste miejsce wchodzi „religia” nowa. KIJEM TEGO, KTO NIE PILNUJE SWEGO.

 3. kowboj sasza said

  Francja będzie podejmowała działania mające na celu ograniczenie aktów przemocy skierowanych przeciwko chrześcijanom, a nie nietolerancję będzie zwalczała z „maksymalną czujnością”.

  Kredkami zapewne na asfalcie.

 4. Pinxit said

  Marucha
  Gajowy pewnie ma racje. Jeden taki „nasz” zostal aresztowany za to, ze dwa razy podpalil Osrodek Zydowski w Roczester i powiadomil policje
  „o ohydnym akcie antysemityzmu”.
  To centrum zydowskie w Rochester dostalo 200 tys dolarow wlasciwie odszkodowania, ale sie nazywalo, ze na „zabezpieczenie osrodka”.
  Nie to, ze ten osrodek potrzebowal gwaltownie kasy.
  Ale ostatnio powiekszyl swoja posesje o 26 tys stop – nie mam pojecia ile to wynosi w metrach (ponad 7 km?)
  I na tym nowo-nabytym terenie wybudowano basen olimpijski, dwupietrowy osrodek kultury fizycznej, wspanialy park, i bar itp, za jedyne 17 mln dolcow.

  Michael Kaydar, bo tak sie ten obywatel Izraela nazywa, uciekl do Izraela ( jakos) i teraz nie mozna go stamtad wydlubac, bo prokurator generalny USA domaga sie jego deportacji.
  Warto wspomniec, ze adwokatka broni go, ze „nie wiedzial, co czyni bo ma w mozgu syfilis.” Fig Trees” (link) podaje, ze to nazywa guz ale w Time of Izrael jest zdjecie tej pani z tym zdjeciem mozgu i z takim napisem:

  Though the Jew evildoer has not claimed that his parents were Holocaust survivors but his woman lawyer has submitted to the court that her client like Adolf Hitler has syphilis infection in his brain – thus he shouldn’t be punished for his actions.

  https://richardedmondson.net/2017/04/12/jewish-community-center-gets-200000-grant-after-bomb-threat-called-in-by-a-jew/

  Jewish Community Center Gets $200,000 Grant After Bomb Threat Called in By a Jew | Fig Trees and Vineyards

 5. Bronisław said

  Re: 3. Panie Kowboj, jak Pan potwierdził: minister spraw wewnętrznych Bruno De Roux poinformował, ze: „Francja będzie podejmowała działania mające na celu ograniczenie aktów przemocy skierowanych przeciwko chrześcijanom, a nie nietolerancję będzie zwalczała z „maksymalną czujnością”?!!!

  Tylko z kim ta „Francja będzie podejmowała działania mające na celu ograniczenie aktów przemocy skierowanych przeciwko chrześcijanom”, jak Francuzi to, co najmniej „duchowo wykastrowani mężczyźni” (eunuchy) i wraz ich do cna zdemoralizowanymi kobietami, zdolni są jedynie przeciwstawić się wrogom Francji, jak Pan to celnie zauważył: „Kredkami zapewne na asfalcie.”?!!!
  Pozdrawiam Pana, Panie Kowboj, jak przystało z prerii!!!

  Króluj Nam Chryste!!!

 6. RomanK said

  Francja???? lata wczesne 60te….. koscioly swiecily pustkami, nie odprawiano nabozenstw nawet w niedziele..na lawkach lezalo ponad pol cala kurzu a srodkiem walesali sie turysci podziwiajac piekno katedry…papiezy w Avignon. Katedre oddano do uzytku w tym samym roku co spalono Arkone…

 7. andzia said

  Dla unych najbardziej wstrętną religią jest chrześcijaństwo, w szczególności katolicyzm. Lata wyjaławiania tubylców na Zachodzie zrobiły swoje. Zachodni Europejczyk boi się nawet myśleć niepoprawnie. Kto by się ujął za reliktami przeszłości, chociażby stanowiły one dzieła architektoniczne? No chyba, że zostały wpisane na listę UNESCO przez wiadomych biurokratów. Swego czasu w XIII wieku przepędzono ich stamtąd a wiadomo, że nawet ucieczka z Egiptu jest wiecznie żywa. Przed przepędzeniami bez większych oporów przechodzili na islam (np. w hiszpańskiej Sewilii dostali ulimatum: islam albo wypad i nie stanowiło to dla nich większego problemu)
  a tu red.Michalkiewicz podejrzewa, że żydokomuna wybierze islam: http://prawy.pl/48687-zydokomuna-przejdzie-na-islam/
  Dr Krajski twierdzi, że masoni na najwyższych stopniach wtajemniczenia przechodzą na islam. Bergolio utrzymując, że Europa ma wiele korzeni też pewnie myśli o tamtych czasach przed wypędzeniami unych. Nie ma się komu ująć za niszczeniem kościołów i katolicyzmu.

 8. Zerohero said

  @4, Pinxit

  „Though the Jew evildoer has not claimed that his parents were Holocaust survivors but his woman lawyer has submitted to the court that her client like Adolf Hitler has syphilis infection in his brain – thus he shouldn’t be punished for his actions.”

  W tym wątku niejaki Rozpuszczalnik

  https://marucha.wordpress.com/2017/04/28/polska-ma-nowego-wroga-obiecuje-ze-3-miesiace-po-objeciu-wladzy-zmusi-nas-do-uleglosci/

  gada jakby miał właśnie taką iniekcję syfa do mózgu. Trzeba być naprawdę głupim albo mieć dużo złej woli by prowadzić przedłużającą się wymianę zdań nie mając absolutnie nic konkretnego od zakomunikowania.

 9. Dziadzius said

  Nie dziwota ze we Francji i w niemczech i szwecji -no i prawie w calym Zachodnim swiece pustoszeja koscioly a zapelniaja sie karczmy i wiezienia i szpitale i burdele i cmentarze.- a na te pustki umyslowe,spoleczne i moralne idzie nowy rak- rak islamu – ten rak jest zjednoczony i szowinistyczny i religijny i prezny i zatwardzialy i brutalny i on zapelnia te spoleczne pustki co pozostaly po zabiciu starej kultury i zycia.
  Prawie ze od zarania XIX wieku [Marks] wszyscy madrale Europy i calej kultury Zachodniej [ dzieki olbrzymiej pomocy i poparciu od ‚starszych braci’ ] uwazali ze ataki na wiare Chrzesijanska, na komurke rodzinna , na wartosc mezczyzny w rodzinie i spolecznstwie ,na wartosc kobiety w rodzinie i spolecznstwie, bylo ich zadaniem. Oni uwazali ze perwersje seksualne i moralne to dowod wolnosci umyslu i swobody czynu – no bo oni byli madrzy i wiedzieli wszystko.
  I tak 100 lat potem wyroslo spolecznstwo ktore nie wierzy w nic , ktore nie szanuje nic , ktore nie mysli nic, ktore nie widzi nic , ktore nie dba o nic, ktore nie planuje nic.
  I to bezmyslane spoleczenstwo doszlo do rzadow ale jakich?
  Nie ma religii Chrzescijanskiej bo za trudna ale starodawne korzenie wiary mowia ze trzeba w cos wierzyc wiec – wierza w krysztaly – wierza w strodawne bostwa- wierza w gusla- wierza w bezkarna wolnosc czynu- wierza w diabla- wierza w wyzszosc samych siebie- wierza w nieistnienie grzechu- wierza w nie istnienie sumienia- wierza w samolubstwo.
  Na takiej bezcelowej bezwiary glowie to byle chwast rosnie i udaje ze jest roza.

 10. Greg said

  Na śmierć ducha nie ma już ratunku.

 11. Joannus said

  Ci co nie chcą służyć Panu Jezusowi, muszą służyć diabłu. Innej możliwości brak. Subiektywne, z pychy lub zwiedzenia urojenia mogą tylko na krótką metę być zasłoną tej prawdy. Na miejsce usuwanego Pana Boga, automatycznie wchodzi szatan, tak w indywidualnych przypadkach jak i w zbiorowych.

 12. Kojak said

  Od 11 .Masz racje ! Przeszkadza im Pan Jezus, to beda gnojki chodzic sie modlic do meczetu razem z ta masonska padlina !

 13. Pinxit said

  Ogladam swoja ksiazeczke do Pierwszej Komunii SW.z dedykacja i data:
  24 maja 1953 roku. Wroclaw. Kaplica Sw. Klemensa.
  Ksiazeczka wydana przez: Kuria Arcybiskupia Wroclawska
  Za pozwoleniem Wladz Duchownych z dnia 5.vi.1951 r L. dz. 2438/51/s
  Zam. 345- Wroclawska Drukarnia Naukowa 30.000- F. 3 – 11054
  Ksiazeczka nosi tytul: Wspolna Msza Swieta
  Wroclaw 1951

  Nie umiem powiedziec w jaki sposob ta ksiazeczka przywedrowala ze mna na koniec swiata.
  Nie mam pojecia, jak to sie stalo, ze zmieniajc tyle razy miejsce pobytu, zmieniajac adresy i wedrujac po swiecie – ta mala ksiazeczka z dedykacja: ” Z Okazji Komunii Swietej …” jest ciagle ze mna po tylu latach.
  Przeciez wiele lat nie myslalem, ze jeszcze istnieje. OK. Przeslalismy niemal cala nasza biblioteke z Polski i byc moze przywedrowala wsrod szpargalow i ksiazek. Mamaja przez jakis czas pewnie przechowywala. Nie wiem.
  Ale juz tutaj zmienialismy kilka razy miejsce zamieszkania zanim nie kupilismy wlasnego domu… najpierw jednego, a potem znow przeprowadzka do drugiego.

  Przychodzi mi na mysl, ze jest to niewatpliwe memento, ze mam pamietac kim jestem.

  Ale w obecnej dyskusji na gajowce ta ksiazeczka ma dla mnie dodatkowe znaczenie.
  Otoz w PRL-u w wyszorowanych z blota butach z obcietymi palcami i pieta – bo juz wyrastalem z butow a nie mialem nowych – chodzilismy na religie do kosciola naprzeciwko naszej szkoly nr. 16 na Grabiszynku przy Aleji Kasztanowej.
  Byly to przeciez jeszcze czasy stalinowskie!
  Najpierw mielismy krotka msze dla dzieci w kaplicy, potem szlismy do szkoly na apel.
  Dzis znowu, i to przy okazji 1-go maja patrze w te ksiazeczka, malutka, na zwyklym papierze i ktorys raz czytam: Przygotowanie do ofiary:

  a) Czlowiek mowi – Bog slucha.
  Introibo ad altare Dei.
  M. Ad Deum, qui laetificat iuventutem meam
  Wnijde do oltarza Bozego. W. Do Boga , ktory uwesela moja mlodosc.

  Naturalnie, ze laza mi po glowie rozne mysli i skojarzenia, plataja mi sie argumenty jak to zle w PRL-u bywalo i skad sie biora takie przeklamania.
  W 1951 roku mielismuy religie w szkole. Potem byla w kosciele, a potem znowu byla w szkole po 56 roku.
  Przeciez Polacy byli bardziej wierzacy wtedy niz teraz!
  I to nie z powodu strachu przed Stalinem.
  Siostra moja sie urodzila w 49 roku i tez byla oficjalnie ochrzczona. We Wroclawiu.
  Bezboznikami stalismy sie w tzw. niepodleglej Polsce. Bo nas blichtr oszolomil i wariactwa protestanckiej subkultury zachodniej.
  Zatracilismy wartosci duchowe, ktore przetrwaly najgorsze czasy wojennne i powojenny okres przywracania normalnego zycia w bardzo ciezkich warunkach.
  Bog nam wtedy pomagal.

  Dla mnie nigdy nie bylo wazne, kto jest w Watykanie. W ogole nie dyskutowalismy papiezy.
  I tak jak na Filipinach, Meksyku i w Ameryce Poludniowej wiara pomogla nam przetrwac burze i wszelkie proby infiltracji stolicy apostolskiej.
  Protestancka Polska nas wykancza: duchowo, religijnie, humanitarnie.
  I piewcy wspolczesnej Polski nigdy nie zrozumieja dlaczego ta mala ksiazeczka od Komunii Sw. jest wazniejsza niz wszystkie blichtry polskiego kapitalizmu sztucznie narzuconego.
  Rosja moze sie odradzac religijnie.
  Polska nie ma prawa.
  Jestesmy zniewoleni klamstwami o naszej przeszlosci.

 14. A w Średniowieczu Królestwo Francji było takie piękne i katolickie.

 15. Joannus said

  Ad 12
  Podoba mi się Pana przemyślenie. Ja także posiadam książeczkę od I Komunii ” Mszalik” wydanie 1957.Może dzięki temu korzystam tylko ze Mszy św. Rzymskich. To czego uczyli zacni Ksieża na lekcjach Religii jakoś utkiwło do dziś, jednocześnie uodparniając na protestancki czy judeochrześcijański wiatr.

  Co do PRL. Uważam iż notoryczne plucie nic dobrego nie daje. Nie czyni mądrzejszym i sprawiedliwszym. Skrótowo ujmując, po prostu zaszczepienie Narodu socjalizmem / nie komunizmem jak gardłują/ powoli go coraz bardziej uodparnialo. Dziś mądrale bez duchowości i zdrowego umiłowania własnego Narodu, ukierunkowani tylko chyba na dostęp do dóbr chcieliby aby ”zaszczepionych” nie tylko odesłać w niebyt, ale przy każdej okazji piętnować.

  Dziś 1 maja, pamiętam uroczystości szkolne z lat 60-ch z cytowaniem wiersza ”Kraju mój kraju barwny pelargonii i malwy” itd, albo śpiewanie – ” stać będzie kraj nasz cały, stać będzie piastów gród, zwycięży orzeł biały”.
  Jakoś indoktrynacji nie zapamiętałem.

 16. Joannus said

  Re 15
  Pomyłka, winno być Ad 13. Przepraszam czytelników.

 17. Pinxit said

  15
  Joannus
  Dzieki
  Juz sie czuje lepiej
  Jest nas wiecej, ktorzy wierza, ze jest nas wiecej.
  Dzieki

 18. NICK said

  NIC nie umiesz. (13).
  Ogladam swoja ksiazeczke do Pierwszej Komunii SW.z dedykacja i data:
  24 maja 1953 roku. Wroclaw. Kaplica Sw. Klemensa.
  Ksiazeczka wydana przez: Kuria Arcybiskupia Wroclawska
  Za pozwoleniem Wladz Duchownych z dnia 5.vi.1951 r L. dz. 2438/51/s
  Zam. 345- Wroclawska Drukarnia Naukowa 30.000- F. 3 – 11054
  Ksiazeczka nosi tytul: Wspolna Msza Swieta
  Wroclaw 1951

 19. ojojoj said

  Tak was czytam i sobie mysluje, ze PRL to bylo takie cos co nas chronilo od wschodu jak i zachodu. Tak jakby sam palec bozy dotkna ta kraine absurdow. Niestety, bedac 20 lat za zachodem, w ciagu paru lat od transformacji go dogonilismy, a nawet w niektorych sprawach wyprzedzilismy (np. halloween w szkolach, czego ogolnie nie ma na zachodzie).

 20. RomanK said

  Panie Ojjojjj…. dokladnei to samo chroni bandytow przed neibezpieczenstwem otwartego miasta….. jakby ich puscili …to zabija…
  Przed soba nikt nie ucieknie…nigdzie….TO siedzi w nas….w kazdym jednym…
  Wystarczy dac wolna reke..i kazdy jest soba:-)))))

 21. NICK said

  Oglądaj.
  Zdobądź się.
  Na ogląd???
  (13).

  A napisz coś jeszcze.
  To cię wypieszczę.
  Rymem.
  sqórvysynem.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: