Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Putin: Ukraińskie władze same oddzielają Donbas od Ukrainy

Posted by Marucha w dniu 2017-05-02 (wtorek)

Donbasu od Ukrainy nikt nie oddziela; doprowadzają do tego za pośrednictwem blokady same ukraińskie władze – powiedział prezydent Rosji Władimir Putin.

— Odnośnie wydarzeń na południowym wschodzie Ukrainy, są one rezultatem przewrotu państwowego, antykonstytucyjnej zmiany władzy w Kijowie.
Po drugie, tych obszarów nikt nie oddzielał, oddzielają je same ukraińskie władze, organizując wszelkiego rodzaju blokady – zaznaczył Putin na konferencji prasowej po spotkaniu z kanclerz Niemiec Angelą Merkel.

Jak dodał, Rosja do tej pory dostarcza znaczną ilość towarów, głównie energetycznych, do ukraińskich przedsiębiorstw.

Ale właśnie ukraińskie władze zorganizowały blokadę tych terytoriów. Nikt tam nie wprowadzał rubla jako alternatywnej waluty. Kijowskie władze faktycznie wycofały z obiegu ukraińską walutę narodową – hrywnę. W tych republikach, na tych terytoriach nikt nie zmuszał ludzi do wprowadzania jakiejś alternatywy. Ogłosili, że jest możliwy obieg prawie wszystkich walut, m.in. rubla rosyjskiego – powiedział Putin.

Prezydent podkreślił, że „mając szczególne relacje gospodarcze, (rubel), oczywiście, dominuje”.

Putin zapewnił też, że prace w ramach formatu normandzkiego w sprawie Ukrainy będą kontynuowane po wyborach prezydenckich we Francji. Moskwa i Berlin opowiadają się za całkowitym wdrożeniem porozumień mińskich.

Z kolei Merkel powiedziała, że liczy na zniesienie sankcji wobec Rosji, ale dopiero po realizacji porozumień mińskich. – Chciałabym, aby udało nam się osiągnąć to, że będziemy mogli znieść sankcje w wyniku wdrożenia porozumień mińskich – podkreśliła niemiecka polityk.

[Może jeszcze uzależnić relację z Koreą Północną od porozumień mińskich? Co Rosja ma wspólnego z wojną domową na Ukrainie? – admin]

https://pl.sputniknews.com

Komentarze 2 to “Putin: Ukraińskie władze same oddzielają Donbas od Ukrainy”

  1. maasteer said

    To tylko kwestia czasu kiedy Donbas z Odessa wroca do macierzy.

  2. Po prostu Polak said

    Ukraina to kupa g ówna !

Sorry, the comment form is closed at this time.