Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Biały Dom świętuje „Miesiąc Amerykańskiego Dziedzictwa Żydowskiego”

Posted by Marucha w dniu 2017-05-03 (środa)

Amerykański prezydent Donald Trump przed kilkoma dniami ogłosił maj „Miesiącem Amerykańskiego Dziedzictwa Żydowskiego”, aby uczcić wkład Żydów w najważniejsze wydarzenia w historii Stanów Zjednoczonych.

Wczoraj wiceprezydent Mike Pence gościł w Białym Domu przedstawicieli społeczności żydowskiej celebrując wraz z nimi Dzień Niepodległości Izraela, podtrzymując przy tym zapowiedzi Trumpa z czasu kampanii wyborczej o przeniesieniu amerykańskiej ambasady w Izraelu z Tel-Awiwu do Jerozolimy.

Biuro Sekretarza Prasowego Białego Domu poinformowało 28 kwietnia, iż prezydent Donald Trump ogłosił maj „Miesiącem Amerykańskiego Dziedzictwa Żydowskiego”. Przywódca Stanów Zjednoczonych chce tym samym wyrazić żydowskie dziedzictwo amerykańskiego narodu, które jego zdaniem jest silnie zakorzenione w starożytnej wierze i tradycji narodu żydowskiego.

Po raz pierwszy Żydzi mieli dotrzeć do Stanów Zjednoczonych z Holandii już w 1654 r., aby szukać w Ameryce Północnej wolności religijnej, co zakończyło się nie tylko przywiezieniem przez nich członków swoich rodzin, ale także „ich religii i cennych zwyczajów”. [Chyba aby handlować niewolnikami! Brak wolności religijnej nigdy nie był dla Żydów najmniejszą przeszkodą w rozpełzaniu się po świecie – admin]

Według Trumpa wielowiekowa obecność Żydów na współczesnym terytorium Stanów Zjednoczonych jest odczuwalna wśród całego amerykańskiego społeczeństwa oraz w jego kulturze, a także w każdej dziedzinie życia społecznego i zawodowego.

Amerykańscy Żydzi mieli bowiem zbudować całą masę uczelni wyższych, szpitali, organizacji dobroczynnych i kulturalnych, oraz współtworzyć hymn Stanów Zjednoczonych i najbardziej rozpoznawalne amerykańskie dzieła kulturalne.

Z tego powodu amerykański prezydent zapowiedział, że w tym miesiącu wraz ze swoją rodziną będzie świętował „głęboki duchowy związek” pomiędzy Żydami i Stanami Zjednoczonymi.

Pierwszym elementem celebracji „Miesiąca Amerykańskiego Dziedzictwa Żydowskiego” było spotkanie w Białym Domu, podczas którego wiceprezydent Mike Pence wygłosił przemówienie skierowane do przedstawicieli żydowskiej społeczności w Stanach Zjednoczonych. Pence zapewnił w nim, że Trump jest wielkim przyjacielem Izraela i będzie zawsze bronił interesów tego kraju, dlatego też dalej przywiązuje dużą wagę do swoich deklaracji z czasów kampanii wyborczej, gdy postulował przeniesienie amerykańskiej ambasady z Tel-Awiwu do Jerozolimy.

W spotkaniu brał także udział izraelski ambasador w Stanach Zjednoczonych. David Friedman podziękował Trumpowi i Pence’owi za ponowne zainicjowanie celebracji Dnia Niepodległości Izraela w Białym Domu.

Na podstawie: whitehouse.gov, jewishjournal.com.
http://autonom.pl

Podczas obrządków lizania odbytu starszym braciom, zapomniano o wielkim ich wkładzie w amerykańską bankowość.
Admin

Komentarzy 59 to “Biały Dom świętuje „Miesiąc Amerykańskiego Dziedzictwa Żydowskiego””

 1. Kojak said

  Ten Trampek jest zenujacy ! Zapominano o wielkim wkladzie …raczej w powalenie kompletnie ma kolana USA ! Oni juz jada ewidentnie i to po bandzie w przepasc za sprawa zydowstwa ! Dlugo by wyminiac lajdactwa <zlodziejstwa <bandytyzm <zbrodnie calkowicie i ostentacyjnie bezkarne ! Trampek byl ich ostatnia szansa ale sie okazal gigantycznym lajdakiem !

 2. NICK said

  Wychodek przenośny.
  Współcześnie? ‚Toi,toi’.

 3. snag said

  Zacznijmy od tego że autor tłumacząc nie trzyma się faktów, że ‚płodzi’ (wkładając w usta prezydenta coś czego nie wspomniał) szukając sensacji i nie ma zielonego pojęcia na temat żydów i Stanów – Po pierwsze ta administracja nie jest jakimś wyjątkiem wspominając wkład żydów, po drugie zapomina odsiać ziarno od plew tłumacząc żydowskie źródła zwłaszcza jeśli chodzi o podkreślenie ich wkładu w cokolwiek co stawia ich w korzystnym świetle, czyt. kreują Mt. Everest z kretowiska żeby zaspokoić ich self-centryzm, po trzecie że koncept (art of deal) artyzmu targu i kompromisu jest mu zupełnie obcy bo Prezydent nic nie stracił w oczach elektoratu a przy okazji zamknął gęby zażydzonym mediom które nie mogą strawić że on a nie Hilcia.

  Prezydent powtórzył co jest praktykowane od lat praktycznie w stosunku do każdej mniejszości.

  … admin wygrzebał, przeczytał po czym połknął hak, ciężarek i osiem metrów żyłki ,…

  ——
  Prezydent powtórzył co jest praktykowane od lat praktycznie w stosunku do każdej mniejszości.
  Bua ha ha ha ha…


  Admin

 4. Dziedzictwo ma swoją ŻYDOWKĄ EWOLUCYJNIE UKSZTAŁTOWANĄ STRATEGIĘ GRUPOWĄ.Opisał ją Kevin MacDonald w KULTURA KRYTYKI.Narzędziem okazuje się być KULT HOLOCAUSTU mający na celu ograniczanie ocen krytycznych żydowskiego etnocentryzmu.

 5. Maciejasz said

  Snag… O, sancta simplicitas!

  ——
  Nie simplicitas. Na pewno nie.
  Admin

 6. Jacek2 said

  Re.4
  Ta strategia ukształtowana ewolucyjnie to oszukać, okraść a jak delikwent się awanturuje to w okrutny sposób zabić. Naród zwyrodnialców, tu nie trzeba żadnych analiz, doktoratów czy habilitacji, gołym okiem widać że to nie ludzie tylko bestie z piekła rodem.

 7. snag said

  Admin

  Niemcom gratuluje w pierwszy dzień October Festivities, Irish’om w St. Patrick Day, Italiancom w Columbus Day, Polakom w Pulaski Day, Meksykanom w Cinco de Mayo …

  Więcej @ 4, dlaczego żydom extra bo holohoax ,…

 8. Marek said

  Snag chcial powiedziec ze Polacy jak kazda mniejszosc zasluzona dla USA dostanie wizy do raju juz za chwile.
  Za 1000 lat.
  Zydy czekaly 1000 lat to i Polacy moga poczekac chwile.

 9. snag said

  PS. Czarnym 24/7/365 😉 ,…

 10. snag said

  Maciejasz chcesz polemizować to na temat detali które przytoczyłem zamiast pieprzyć, podobnie Jacek2 … bo zasmiecacie ,…

 11. Maciejasz said

  Stultitia?

 12. Dziadzius said

  teraz widzimy kogos my wybrali – Nowy czlowiek ta sama na kolanach polityka – Szkoda Ameryki no i Swiata

 13. Jacek2 said

  https://marucha.wordpress.com/2011/08/25/przepowiednie-benjamina-franklina/

 14. Jacek2 said

  Stary jestem, łysy i głupi ale ciągle wierzę że chore i zwyrodniałe kiedyś jednak szlag trafi. Natura nie toleruje patologii.

 15. snag said

  Maciejasz @ 11 ,…

  Ja z kolesiem takim jak ty ‚mądralom’ sprzedawaliśmy tekturowe pantofle (twistery) i 500-letnie drewniane słowiańskie świątki z patyną solanki na jarmarku Dominika w Gdańsku zarobiliśmy na studia i renie na non-stop i po, w sobotę.

 16. Wieś Rządzi Światem said

  @ 11 Pasożyt nie jest patologią. On po prostu żyje tam, gdzie ma do tego WARUNKI. Takie same „stworzenie boże” jak każde inne.

 17. Ante Portas said

  Wyczuwam u niektórych jakby pewne zaskoczenie związane z Donaldem żydowskim trampkiem.
  Przecież on jawnie i ochoczo wyznawał swoją miłość do syjonistów w czasie kampanii wyborczej, zatem w czym rzecz?.

  Raczej gorzką satysfakcję, iż z Trumpem jest tak, jak przewidywano…
  Admin

 18. Miet said

  Re.3.
  Panie Adminie, p. Snag powiedział sporo prawdy.
  No niestety musimy sobie uzmysłowić, że syjoniści tutaj mają najwięcej do powiedzenia.
  Tylko idiota mógłby liczyć na to, że Trump (czy ktokolwiek inny na tym stanowisku) na początku swojej prezydentury olałby tych, którzy od bardzo dawna trzymają amerykańskie lejce w swoich dłoniach.
  Ja doceniam to co Trump przez te swoje 100 dni pokazał. Nigdy nie liczyłem na jakieś cuda z jego strony – ale wiedziałem, że Hilaria na amerykańskim tronie to byłoby coś strasznego i nie tylko dla Ameryki.

  Który z jego poprzedników pozwoliłby sobie na olanie całej wierchuszki medialnej i pogardził spożyciem obiadu z nimi i pojechał do Pansylawnii aby sobie pogadać ze swoimi wyborcami.
  To tylko taki mały epizod.

  Przyjrzyjcie się ludzie w jak wielką histerię popadły feminazistki na całym świecie – nie brak i takich i wśród amerykańskich Polek . Po prezydencie Murzynie było niemal pewne, że kolej na kobietę – a tu takie coś.
  No jak to przeboleć.:-)))

 19. Maverick said

  To nadskakiwanie Żydom zaczyna nabierać przesadnych rozmiarów, zapowiedź przeniesienia stolicy do Jerozolimy, ma wypełnić neokońskie i żydowskie przekonanie o ich wybranej roli na tym padole ziemskim.
  Jednak jest to zaprzeczeniem wersów biblijnych.

 20. Maverick said

  Córeczka przeszła na judaizm, a Kuchner jej mąż praktycznie steruje Trumpem.

 21. Fałszywy MIT o żydoskim wkładzie w budowe USA. said

  Przypomnijcie to sobie ILE razy D.Trump w swojej kampanii wyborczej w latch 2015 – 2016 OBIECYWAŁ żydom, że jak zostanie prezydentem USA to przeniesie ambasadę USA z Tel Awiwu do Jerozolimy? To był dla żydów bardzo ważny gest PODLIZYWANIA się Trumpa.

  Nie przez przypadek podczas trwającej kampanii wyborczej w USA od kilku dekad, czyli od momentu kiedy żydowska finansowa MAFIA chwyciła w swój ŻELAZNY uścisk już w 1913 roku finanse USA po wprowadzeniu SPECJALNYCH aktów prawnych, na bazie których kiedyś państwowy FED stał się PRYWATNA żydowską drukarnią zielonych US dolarów.
  DODATKOWO w latach 1990-tych, CICHACZEM „przegłosowano demokratycznie” kilka aktów prawnych za pomocą których żydzi-finansiści w USA otrzymali 100% zgodę na MONOPOL w CENTRALIZACJI sytemu bankowego ZJADAJĄCEGO małe nie żydowskie banki, co dało podwaliny na CAŁKOWITE przejęcie KONTROLOWANIE przez żydów przepływu dosłownie WSZYSTKICH pieniędzy w USA.
  Potem ten żydoski system KONTROLI przepływu pieniędzy został przeniesiony na cały Świat w zarządzeniu finansami poza ameryką w interesie żydowskich mafijnych klanów finansowych.

  Od tego czasu ta powstała grasująca żydowska MAFIA finansowa w USA wymusza do dzisiaj szczególną przymusową ‚sympatię’ państwowej administracji dla DIASPORY żydowskiej w USA i dla Izraela, co weszło do OBOWIĄZUJACEGO kanonu poprawności politycznej w USA.

  Od czasu kiedy żydowska finansiera przejęła MONOPOL na dysponowanie finansami USA to w Ameryce pojawiła SZTUCZNA retoryka o obowiązującym sojuszu USA z malutkim Izraelem.
  Od lat 1990-ych dosłownie WSZYSCY kandydaci na prezydenta USA są ZOBLIGOWANI w kampanii wyborczej do deklamowania wersetów z ZAPEWNIENIAMI, że będą się troszczyć o wiele BARDZIEJ o diasporę żydowską w USA i Izrael niż o Amerykę.

  To zostało urzeczywistnione w praktyce, a premier Izraela kiedy chce to przyjeżdza do Waszyngtonu i wygłasza swoje bzdety w sali posiedzeń US parlamentu, kiedy tylko się to jemu ubzdura, a „demokratyczny” parlament „amerykański” jemu bije brawa na stojąco, co wygląda podobnie jak to opisał Sołżenicyn w „Archipelagu Gułag” gdy to żydo-bolszewicy oklaskiwali godzinami przemówienia Stalina, gdyż ten pierwszy który przestawał klaskać to był ukarany wysyłką na ten Gułag …

  Każdy kandydat na prezydenta USA, który nie deklamuje ZAPEWNIEŃ dbania o specjalne PRZYWILEJE dla żydów zamieszkałych w USA i Izraela, jest ZAJADLE zwalczany przez MSM(MainStream Media) „amerykańskie” , które są w 95% skrajnie LEWACKO-trockistowskie czyli w szponach żydowskich.

  W obecnej szkole amerykańskiej i wojsku o 100% więcej godzin lekcyjnych się poświęca na nauczanie o „holokauście żydowskim” niż o amerykańskiej Wojnie Secesyjnej 1861-1865 co przesunęło w ogóle na DRUGI plan historografię amerykańską, gdyż jako pierwsze są wszelkie MITY o żydach.

  Nie zrównoważony psychicznie Trump już ZAPOMNIAŁ, że w ostatniej kampanii wyborczej w 2016 roku na Trampa głosowało jedynie 30% zamieszkałych żydów w USA, którzy zwyczajowo są lewakami i popierają mafijny przestępczy gang tzw. „partia demokratyczna”.

  TACY „politycy” z USA jak Trump boją się siły żydowskiej w USA. WSZYSTKIE dzieci Trampa znaleźli sobie za partnerów życiowych TYLKO zadeklarownych Żydów, a jego córka Ivana pragnie być Żydówką, o co NACHALNIE zabiega …

  W ostatnich dekadach kandydaci na stanowisko gospodarza Białego Domu w szczególny sposób zwracali się do żydowskiego elektoratu oraz żydowskich organizacji grasujących w USA i zabiegają o ich wsparcie ale szczególnie FINANSOWE, gdyż ta sfera w USA i wielu krajach Świata została sobie PRZYWŁASZCZONA przez żydowską międzynarodową finansową mafie.

  Mit o Żydach rządzących Ameryką jest jednak sztucznie powiększany. Nigdy jeszcze w USA nie było prezydenta który by otwarcie deklarował, ze jest żydem, co miało już miejsce we Francji(Sarkozy), w Wielkiej Brytanii, Nowej Zelandii czy na Węgrzech lub wielokrotnie w III RP.

  Nie zrównoważony psychicznie Trump, który bardzo łatwo daje się manipulować, ze względu na jego OGRANICZONĄ wiedzę historyczną i intelektualną zapomniał wymienić lub nie chce wiedzieć, że wszyscy prezydenci USA którzy zostali zamordowani, a było ich 4-ch zostali zabici z inicjatywy żydowskiej, a w każdym przypadku chodziło żydom, aby FIZYCZNIE usunąć tego oponenta decydenta, który zdecydowanie ZAGRADZAŁ drogę lub ograniczał żydom do całkowitego oponowania sfery zarzadzania monetarnego i finansowego w USA.

  Co ciekawego, to wszystkie 4-y przypadki zabicia prezydenta USA zostały NIBY dokonane przez JAKOBY psychicznie chorych osobników, aby za pomocą tego kłamstwa UCIĄĆ dochodzenia o FAKTYCZNYCH przyczynach i motywach zabicia tych prezydentów, czyli wskazaniu rzeczywistych ZAMAWIAJĄCYCH w których interesie było zabicie takiego „upartego” prezydenta opierającemu się rzondaniom grasującej mafii finansowej.

  Nie zrównoważony psychicznie Trump doprowadzi do jeszcze WIĘKSZYCH ostrzejszych KONFLIKTÓW społecznych w USA, które przed nim wygenerowali ci bezkarni ludobójcy Clinton, Bushe, Obama itp. którzy też dwoili się i „troili” aby stworzyć wyjątkowe SPECJALNE przywileje prawne i finansowe dla żydów zamieszkałych w USA i na całym Świecie, tak aby żydzi zamieszkali w innych krajach Świata też byli uprzywilejowaną KASTĄ rządzącą jak to jest w USA.

  Niestety, takie bezkrytyczne lub nawet fałszywe uprzywilejowanie żydów zamieszkałych w USA, a bezpodstawne stronnicze GNOJENIE innych obywateli amerykańskich ze względu na pochodzenie przez najważniejszych urzędników administracji waszyngtońskiej właśnie generuje bardzo poważne KONFLIKTY społeczne:

 22. Anucha said

  Snag
  Jeżeli Pan Admin pomylił się w tym komentarzu , to tylko w jednej kwestii . A mianowicie -żydzi nie mają odbytu i z tego powodu wydalają , mówiąc kolokwialnie ” srają” otworem gębowym.

 23. Rafal C. said

  Jesli Smok jest zbyt potezny trzeba sie ze Smokiem zaprzyjaznic, poznac jego zwyczaje, slabosci, zdobyc jego smocze zaufanie. Innej drogi nie ma. Ktos, kto otwarcie zamierza wyzwac potege Smoka jest skazany na pozarcie, a Smok ma niezly apetyt.

 24. markglogg said

  No warto w powyższym kontekście przypomnieć – o ile Gajowy to przez swe Sito Cenzury przepuści – co Karol Marks twierdził o ŻYDOWSKOŚCI Stanów Zjednoczonych już dobrze ponad 170 lat temu:

  … praktyczny duch żydostwa stał się praktycznym duchem narodów chrześcijańskich. Żydzi wyemancypowali się o tyle, o ile chrześcijanie stali się Żydami.

  „Bogobojny i pod względem politycznym wolny mieszkaniec Nowej Anglii (w USA) – opowiada np. pułkownik Hamilton – jest swego rodzaju Laokoonem, który nie czyni najmniejszego nawet wysiłku, aby oswobodzić się od oplatających go węży. Mamona jest ich bożyszczem, wielbią go nie tylko ustami, lecz wszystkimi siłami swego ciała i duszy. Ziemia jest w ich oczach tylko giełdą i są oni przekonani, że jedynym ich zadaniem na tym padole jest stać się bogatszym od swych sąsiadów. Handel opanował wszystkie ich myśli, a zmiana przedmiotów handlu stanowi jedyną ich rozrywkę. W podróży noszą oni, rzec można, cały swój kram czy kontuar na plecach i nie mówią o niczym innym jak o procentach i zyskach. A jeżeli na chwilę tracą z oczu swoje interesy, to tylko po to, aby węszyć, jak idą interesy innych”.

  Co więcej, praktyczne panowanie ducha żydostwa nad światem chrześcijańskim osiągnęło w Ameryce Północnej zupełnie niedwuznaczny, normalny wyraz, tak że nawet głoszenie ewangelii, nauczanie religii chrześcijańskiej stało się przedmiotem handlu, a zbankrutowany kupiec staje się kapłanem, podobnie jak wzbogacony ewangelista żyje z interesików.

  …To, co w religii żydowskiej tkwi w formie abstrakcyjnej* pogarda dla teorii, dla sztuki, dla historii, dla człowieka jako celu samego w sobie, to jest rzeczywistym, świadomym punktem widzenia, cnotą człowieka pieniądza. Nawet stosunki związane z przedłużeniem rodu, stosunki między mężczyzną a kobietą itd. stają się przedmiotem handlu! Kobieta staje się przedmiotem handlu.

  Chimeryczna narodowość Żyda to narodowość kupca, w ogóle człowieka pieniądza.

  Nie tylko więc w pięcioksięgu i talmudzie, lecz i w obecnym społeczeństwie znajdujemy istotę dzisiejszego Żyda, nie jako istotę abstrakcyjną, lecz jako najzupełniej empiryczną, nie tylko jako ograniczoność Żyda, lecz jako żydowską ograniczoność społeczeństwa.

  Gdy społeczeństwu uda się znieść empiryczną istotę żydostwa, handel i jego przesłanki, z tą chwilą Żyd stanie się niemożliwy, ponieważ zabraknie przedmiotu dla jego świadomości, ponieważ subiektywna baza żydostwa – praktyczna potrzeba – nabędzie cech ludzkich i zniesiony zostanie konflikt między indywidualnym, konkretnym bytem człowieka a jego bytem gatunkowym.

  Społeczna emancypacja Żydów jest emancypacją społeczeństwa od żydostwa.

  https://www.marxists.org/polski/marks-engels/1843/w_kwestii_zydowskiej.htm

  No i teraz przynajmniej wiemy, dlaczego ŻYDOSTWO POLSKIE broni ICH kraju przed formalnym zakazem Wielkiego Handlu w niedzielę – tak jak to miało miejsce w PRL-u.

  No i ten ZNIENAWIDZONY Karol Marks napisał jeszcze jedną, trudndostępną książkę pt. „Świat bez Żydów” Socjolog Józef Kozielecki, który miał ją okazję przeczytać w czasie stypendium w Holandii, napisał krótko w „Polityce”, w latach 1980, że TAK STRASZNIE ANTYSEMICKIEJ KSIĄŻKI w życiu jeszcze nie czytał.

 25. @Jacek2
  Polski badacz Feliks Koneczny NASTĘPSTWA WYBRAŃSTWA opisał w CYWILIZACJA ŻYDOWSKA nazywając ją PODWÓJNEJ MORALNOŚCI.Jest w tej książce i rozdział : EKONOMIA ŻYDOWSKA,jako ta,która nie służy krajowi,w którym jest stosowana.

 26. snag said

  Transkrypt proklamacji ,…

  Trzeba przyznać że ostrożny (bez wazeliny) i bardziej neutralny niż poprzednich prezydentów – Nie rozumiem tylko po kiego to robię wiedząc że kuloodpornych pajaców z agendą i tak nie przekonam ,…
  —————————————————–
  https://www.whitehouse.gov/the-press-office/2017/04/28/president-donald-j-trump-proclaims-may-2017-jewish-american-heritage

 27. Głos Prawdy said

  Ja nie mogę zrozumieć tego Trumpa, trochę jego jeszcze usprawiedliwiam. Nie wyrywał się do władzy, że mu pieniędzy brakowało. Przyznał się, że odkąd stał prezydentem, stracił swobodę i nabył mnóstwo problem i wrogów. Jako biznesmen przede wszystkim będzie myślał w kategoriach kapitału. A kapitał jak zawsze zaczyna wojny by zachować pierwsze pozycji dolara. Stany mają taki kosmiczny dług, że na spłacenie go przejdzie dziesiątki, setki lat. Więc potrzebują wojny, glorifikacji światowego syjonizmu. A zwykli żydzi będą cierpieć z rąk swoich.
  Czasem zdaje się, że Trump naprawdę musi coś robić, czego nie chcę

 28. Marucha said

  Re 7:
  Temu gratuluję. tamtemu gratuluję, a owemu włażę w odbyt bez mydła.
  Niech mnie Pan nie wkurwia takimi porównaniami.

  Re 18:
  Powiedział tyle prawdy, co każdy wie: Trump musi tak samo, jak każdy inny prezydent, nisko kłaniać się żydostwu. I nie sądzę, by robił to niechętnie. Przeciwnie. Jest dumny z bycia spokrewnionym ze starszymi braćmi.
  A brednie o „wkładzie” Żydów w budowę USA są tak oburzające, że aż szkoda je komentować. Trump nie musiał tego mówić.

 29. Marucha said

  Polacy budowali Amerykę.
  Żydzi od samego początku ją niszczyli i plugawili.
  Dlatego dziś Żydów stawia się na ołtarzach, a o Polakach szkoda mówić.

 30. Zbyszko said

  Czy na okoliczność „świętowania”, do Białego Domu będzie zamawiana „pizza” np za 60tyś dolarów?

 31. Zbyszko said

  Czy obecny prezydent, mógł być dobrany w ogóle do kandydowania na ten urząd z poza tego środowiska? (zamawiających „pizzę”)

 32. Czolgista said

  @18
  Mnie nie dziwi, że ktoś sobie tam zagłosował na Trumpa albo/ i jednocześnie jest tam sobie syjonista i się nie tłumaczy ze swoich wyborów.
  Mnie dziwi, po co świadomie głosować na jawnie syjonistycznego kandydata, który zapowiada siłowe rozwiązanie problemu Iranu, i jednocześnie wyzywać innych od żydowskich agentów, tłumacząc na każdym kroku działania zagorzałego zwolennika Izraela, który przyklepuje wysłanie temu krajowi pomocy wojskowe? To ostatnie jest albo głupotą albo świadomym robieniem gnoju i fermentu tutaj w Gajówce przez trolla Snaga/Split.

  O regularnym pluciu na Kościół katolicki też wspomnę, bo to charakterystyczna domena najbardziej zapalonych przedstawicieli „Najlepszej Demokracji na Bliskim Wschodzie”.

  Zresztą to przypomina działania wielu zwolenników PiS, z którymi miałem wątpliwą przyjemność rozmawiać. Z jednej strony ci fanatycy (głównie elektorat radiomaryjny) na każdym kroku wynajdą Żyda i skrytykują za cokolwiek, a jak im pokazać Kaczyńskiego zapalającego menory i jawnie wspierającego Izrael na każdym kroku to już są cicho. Ale spróbuj ich hipokryzję skrytykować; zaśmiać się, że odwracają wzrok od tego co dla nich niewygodne, to już etykietkują i wynajdują epizod żydowski w CV.

  Można takim wajchę przestawiać w tę i na zad, a oni nawet się nie połapią albo celowo będą siać zamęt.

 33. Duce said

  „Amerykańscy Żydzi mieli bowiem zbudować całą masę (…) organizacji dobroczynnych i kulturalnych”

  Czy kiedykolwiek żyt cokolwiek zbudował? Żyt a dobroczynność i kultura to sprzeczność sama w sobie. Ale ze mnie osioł, który dał się nabrać na trumpa.

  Ad.Jacek2

  „Stary jestem, łysy i głupi ale ciągle wierzę że chore i zwyrodniałe kiedyś jednak szlag trafi”.

  Dziękuję, podtrzymał mnie Pan na duchu.

  Ad. Fałszywy MIT o żydoskim wkładzie w budowe USA

  Wszystko prawda tylko po co Pan zamieszcza odnośniki do filmu z tym obleśnym parchem przebranym za popa i jakimś amerykańskim ateistą?

  Ad. Rafal C.

  „Jesli Smok jest zbyt potezny trzeba sie ze Smokiem zaprzyjaznic, poznac jego zwyczaje, slabosci, zdobyc jego smocze zaufanie. Innej drogi nie ma”

  Jeśli naprawdę Pan wierzy, że można pokonać Smoka ludzkimi siłami to… gratuluję optymizmu i życzę powodzenia.

 34. Plausi said

  Nie tylko USA mają powód świętować

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/tekstzablo/#Merkel

  Aby usunąć wszelkie wątpliwości co do tego, doniesienie oficjalne :

  https://www.whitehouse.gov/the-press-office/2017/04/28/president-donald-j-trump-proclaims-may-2017-jewish-american-heritage

  Także Chanukka a szczególnie Purim będą musieli w USA świętować, a właściwie Purim to świętują od dziesięcioleci na BW bombardując i mordując tam ludność, a nasze orły razem z nimi.

 35. Ante Portas said

  Panie Marucha
  Ja tak ogólnie odniosłem się do zdziwionych, nie miałem tylko na myśli słabo ukrytych zaskoczeń tutejszych forumowiczów. Widziałem i słyszałem wielkie rzesze ludzi łaknących prawdziwej zmiany w USrAelu, kiedy brutalny realizm słabo ukrytego Trampka dopadł naiwnych tam i tu na tyle rychło, iż mają problem z przekonwertowaniem się na właściwe tory.
  Taki np. Wojtuś Cejrowski nadal bredzi w sprawie Trampka hołubiąc go niemal pod niebiosa, bo mu antykatolicka pycha przeszkadza mówić ludzkim językiem, ba! jest nawet ulubieńcem nowej gwiazdy publicznych mediów Michała Rachonia, który z całą resztą śmierdzi proizraelską i prosyjonistyczną stęchlizną z daleka.

  A gorzka satysfakcja jest coraz bardziej gorzka i boje się co raz bardziej jej ubocznych skutków.

 36. Ante Portas said

  D.Trump nie jest w stanie ani na jotę zatrzymać zbrodniczej machiny, której na imię NWO, a H. Clinton była bardzo w świecie mainstreamu opłakiwana z powodu przegranej.
  Zestawiając tylko te dwa oczywiste zjawiska widzimy do jakiego głębokiego kanału zostali sprowadzeni ludzie, skoro czynią pomiędzy dżumą a cholerą różnicę.

 37. Ante Portas said

  Jan Kochanowski chyba był mądrym człowiekiem pisząc :

  “Cieszy mię ten rym: „Polak mądr po szkodzie”;
  Lecz jeśli prawda i z tego nas zbodzie,
  Nową przypowieść Polak sobie kupi,
  Że i przed szkodą, i po szkodzie głupi.”

  Powyższa przypowieść ma uniwersalny (niestety) charakter, można ja swobodnie odnieść do większości narodów świata.

 38. snag said

  Jak juz wspomnialem, szkoda czasu i energii … nie zna/przeczytał tekstu ale wie lepiej ,…

 39. snag said

  Duce @ 33 ,…

  Amerykańscy żydzi rzeczywiście kreowali masę (ponad 3600 tax deductible. 2x tyle co reszta społeczeństwa) organizacji dobroczynnych i kulturalnych problem w tym że dla siebie i kosztem six-pack-Joe podatnika – Jak juz wspomnialem nie raz na gajowce mistrzowie w ‚przekrętu’ przy których cyganie to raczkujące pędraki ,…

  Dwa linki na temat:

  Israel-related not-for-profit organizations get more contributions than any other type of Jewish agency, as the Forward reported last week. Now, new data from the Forward’s ongoing investigation into the finances of 3,600 Jewish tax-exempt groups show that donors alone don’t come close to paying for today’s sprawling charitable apparatus.
  Read more: http://forward.com/news/israel/195377/jewish-charities-grow-huge-on-cash-from-government/
  ——————————————————-
  http://forward.com/news/israel/195377/jewish-charities-grow-huge-on-cash-from-government/?p=all

  http://forward.com/news/israel/194978/26-billion-bucks-the-jewish-charity-industry-unco/?p=all

 40. Bogusz said

  ad.7 jakiego holokaustu żydom, holokaust zrobiono Polakom większości rękami żydów

 41. Dictum said

 42. maniek said

  @Maverick – troche plotek…
  2017-05-04 (czwartek) @ 01:30:49
  cyt..

  Córeczka przeszła na judaizm, a Kuchner jej mąż praktycznie steruje Trumpem….usmiałem sie jak norka!…:))

  wygląda na tp,że Ivanka znowu w ciązy …z Tatą/?/ – a za Kucznerem stoi – „jakis” chazar…albo rzyt jak Pan wolisz…trzymający trampka za ciulika…

  http://www.pudelek.pl/artykul/90918/corka_donalda_trumpa_urodzila_syna_foto/

  http://pikio.pl/trump-sie-wscieknie-media-sugeruja-ze-sypia-z-corka-i-podaja-ku-temu-przeslanki/#

  …rzona w NY…trza se jakos radzic..

  ….tak na marginesie Ivanka została …pierwszą Damą na Kapitolu…pewna wiadomosc!…

 43. snag said

  Odpowiedz na uwagę pod 29 nie była prywatnie ,…

 44. Czolgista said

  http://time.com/4267058/donald-trump-aipac-speech-transcript/

  Pamiętne przemówienie syjonisty Trumpa na forum AIPAC, tego samego, na którego głosował bęcwał Snag/Split, który pozuje na tym forum na obrońcę Palestyńczyków i działacza antysyjonistycznego. Wybrałem najsmakowitsze kawałki:

  1) Kłamstwa Trumpa wyssane z brudnego palca o Iranie, głównym przeciwniku Izraela:
  Iran is a problem in Iraq, a problem in Syria, a problem in Lebanon, a problem in Yemen and will be a very, very major problem for Saudi Arabia. Literally every day, Iran provides more and better weapons to support their puppet states. Hezbollah, Lebanon received — and I’ll tell you what, it has received sophisticated anti-ship weapons, anti-aircraft weapons and GPS systems and rockets like very few people anywhere in the world and certainly very few countries have. Now they’re in Syria trying to establish another front against Israel from the Syrian side of the Golan Heights.
  In Gaza, Iran is supporting Hamas and Islamic jihad.
  And in the West Bank, they’re openly offering Palestinians $7,000 per terror attack and $30,000 for every Palestinian terrorist’s home that’s been destroyed. A deplorable, deplorable situation.

  Secondly, we will totally dismantle Iran’s global terror network which is big and powerful, but not powerful like us.

  Iran has seeded terror groups all over the world. During the last five years, Iran has perpetuated terror attacks in 25 different countries on five continents. They’ve got terror cells everywhere, including in the Western Hemisphere, very close to home. Iran is the biggest sponsor of terrorism around the world. And we will work to dismantle that reach, believe me, believe me.

  Do you want to hear something really shocking? As many of the great people in this room know, painted on those missiles in both Hebrew and Farsi were the words „Israel must be wiped off the face of the earth.” You can forget that.

  2) O Izraelu:
  I speak to you today as a lifelong supporter and true friend of Israel.

  I sent my plane because I backed the mission for Israel 100 percent.
  In spring of 2004 at the height of the violence in the Gaza Strip, I was the grand marshal of the 40th Salute to Israel Parade, the largest-single gathering in support of the Jewish state.

  But when the United States stands with Israel, the chances of peace really rise and rises exponentially.

  I love the people in this room. I love Israel. I love Israel. I’ve been with Israel so long in terms of I’ve received some of my greatest honors from Israel, my father before me, incredible. My daughter, Ivanka, is about to have a beautiful Jewish baby.

  3) Łgarstwa o Palestyńczykach:
  In Palestinian textbooks and mosques, you’ve got a culture of hatred that has been fomenting there for years. And if we want to achieve peace, they’ve got to go out and they’ve got to start this educational process. They have to end education of hatred. They have to end it and now.
  There is no moral equivalency. Israel does not name public squares after terrorists. Israel does not pay its children to stab random Palestinians.
  You see, what President Obama gets wrong about deal-making is that he constantly applies pressure to our friends and rewards our enemies.

  W przemówieniu oraz w publicznych wypowiedziach Trumpa próżno szukać krytycznych słów o Izraelu. Dominują same pochwały.
  Oczywiście takie trolle smoleńskie jak Snag/Split wszędzie wyszukują agenturę syjonistyczną, ale jednocześnie sami syjonistów wspierają aktywnie głosami i rozsiewaniem propagandy na forach. 🙂
  Hipokryzja i poziom załgania takich kreatur jest po za wszelką skalą.

 45. Czolgista said

  Wersja w języku polskim:
  https://marucha.wordpress.com/2016/04/17/przemowienie-donalda-trumpa-dla-aipac/

 46. snag said

  Falszywy mit @ 29 ,…

  Nie obiecywał a wspomniał zagadywany przez dziennikarzy, minęło 100 dni a ambasada dalej TelAviv a temat tabu i brak jakiejkolwiek reakcji prezydenta na pytania ‚kiedy’? Kilka dni temu Vice Pence nachalnie pytany wspomniał lakonicznie że administracja ‚rozważa’ taki krok … to wszystko.

  Netanyahu miał owację na stojąco w Kongresie a w Białym Domu Obama skrócił mu o ponad połowę spotkanie i bezceremonialnie opuścił pokój, drugim razem wpuścił i wypuścił kuchennymi drzwiami i tyle zapatrzony w siebie durny Bibi naskakał ‚załatwionym’ zaproszeniem do Kongresu i dołowaniem prezydenta. Na marginesie Wałęsa też był witany owacja na stojąco i co z tego?

  Reszta postu to ‚poprawiony’ text innych autorów nie warty adresowania, świadczący o psychicznych odchyłkach autora z nadymanym ego któremu potrzebny jest shrink względnie pokój z pikowanymi ścianami a nie dyskusja i kontrargumenty.

  TRUMP ‘SERIOUSLY CONSIDERING’ MOVING U.S. EMBASSY TO JERUSALEM: PENCE
  ————————————————
  http://www.newsweek.com/pence-president-trump-seriously-considering-moving-us-embassy-jerusalem-593559

 47. Jacek2 said

  Re.33
  Z jednej strony nadzieja ale z drugiej obawa. Psychopaci którym bardzo często dobrze się powodzi mają warunki do płodzenia kolejnych psychopatów. Nie mają naturalnych wrogów więc raczej przybywa ich w postępie geometrycznym.

 48. Ante Portas said

  http://jerzyrnowak.blogspot.com/
  Powyżej załączam lekturę od profesjonalisty dla amatorów, niech poczytają o żydach i ich stosunku do Polski i Polaków, z resztą świata postępują podobnie, bo są skażeni pierwiastkiem schizofrenicznej nienawiści do wszystkiego co niekoszerne.
  Talmudyczna nauka jest utrwalaczem tej schizofrenii i z religią jako taką ma tyle wspólnego co wół z karetą.

 49. Rafal C. said

  Zamiast narzekac nalezy sie wziasc do roboty ((tak jak Wokulski) i sile przeciwstawic sile.
  A to wymaga wiekszego wysilku niz pisanie.

 50. Po Feliksie Konecznym analiza Michael Jones :
  https://archive.org/stream/TheJewishRevolutionarySpiritAndItsImpactOnWorldHistoryselections_985/jonesRev.JuJuSelectionsReview#page/n0/mode/2up

 51. Pinxit said

  7
  Snag
  Golym okiem widac i wszyscy kumaci wiedza, dlaczego glupio jest celebrowac narod, ktorego wypedzano od wiekow gdzie sie tylko zagniezdzili.

  A wypedzasno dlatego, ze sie Zydzi nigdzie i nigdy nie zasymilowali i i dreczyli miejscowa ludnosc. Infiltowali administracje i odbierali prawa innym mieszkancom.

  Radze ogladnac liste a pod spodem jest wlasnie powod, dla ktorego zaden przyzwoity przywodca nie powinien w ogole z nimi gadac.
  Bo ja rozumiem, ze albo sie mierzy wszystkich jedna miarka albo sie pluje i lapie.
  .
  To wlasnie te wszystkie rezolucje ONZ powinny zabronic jakichkolwiek uroczystosci na czesc najbardziej krytykowanego panstwa na kuli ziemskiej.

  Radze, zeby Snag podpowiedzial prezydentowi, ze nalezaloby jeszcze obchodzic Swieto Rosji, Dzien Syrii i Afganistanu. I Swieto mullow iranskich.

  W naszych czasach, to tylko Niemcow wypedzono z roznych krajow ale rekordow Niemcy nie pobili.:

  Prosze sobie poczytac Rezolucje Organizacji Narodow Zjednoczonych dot. Izraela:

  109 Locations whence Jews have been Expelled since AD250

  https://www.biblebelievers.org.au/expelled.htm

 52. snag said

  Pinxit ,…

  Nie wiem o co ci chodzi zaczynając ten temat ale chcę ci powiedzieć że ja tę listę podtykałem pod nosy żydów i polinskich żydofilów na AQUA i ŚWIAT w Wybiórczej … 20 lat temu ,…

  Na marginesie gdybyś chciał coś więcej to dodam że z tą dekoracją po angielsku (niżej) ta lista wygląda bardziej przekonywująco bo napisana przez żyda i tłumaczy dlaczego ,…

  Na marginesie, zanim zaczniesz cos radzic snagowi to poducz się ciut na temat, sprawdź gdzie i kiedy wypowiadałem się ‚za’ celebrowaniem miesiąca pamięci kogokolwiek i postaraj trzymać tematu ,…

  Chapter One: GENERAL CAUSES OF ANTISEMITISM

  Wherever the Jews settled after ceasing to be a nation ready to defend its liberty and independence, one observes the development of antisemitism, or rather anti-Judaism; for antisemitism is an ill chosen word, which has its raison d’etre only in our day, when it is sought to broaden this strife between the Jew and the Christians by supplying it with a philosophy and a metaphysical, rather than a material reason. If this hostility, this repugnance had been shown towards the Jews at one time or in one country only, it would be easy to account for the local causes of this sentiment. But this race has been the object of hatred with all the nations amidst whom it ever settled. Inasmuch as the enemies of the Jews belonged to divers races, as they dwelled far apart from one another, were ruled by different laws and governed by opposite principles; as they had not the same customs and differed in spirit from one another, so that they could not possibly judge alike of any subject, it must needs be that the general causes of antisemitism have always resided in Israel itself, and not in those who antagonized it.

  Bernard Lazare: Antisemitism: Its History and Causes, 1894
  ——————————-
  http://sourcebooks.fordham.edu/halsall/jewish/lazare-anti.asp

 53. Miet said

  Re.51.
  Panie Pinxit, zapodał Pan tutaj sporo fajnych życzeń: żeby to, żeby tamto, żeby sr…to.
  Zastanawiam się tylko komu te życzenia powinien Pan wysłać do zrealizowania?

  Jak Pan sobie popatrzy na obecny świat, to zauważy Pan , że w całej Europie i całej Ameryce prezydenci postępują tak samo – nie zauważyłem aby któryś z nich olewał u siebie tych „starszych i mądrzejszych”.

  Nadmienię też Panu, że to nie Trump ustanowił to święto, o którym Pan wspomina – on tylko wziął może w nim udział.
  A w pańskim kraju zamieszkania to rząd i naczalstwo postępują inaczej???

 54. Pinxit said

  52
  Miet.
  Ja tej listy nie wymyslilem.
  I nie wyrazilem zadnych swoich zyczen „zeby to- zeby tamto”.
  Ja gwizdze na to, co sie w USA dzieje. Ja podaje linki opinii innych co sie bardzo martwia USA. A to zawsze wolno, bo nie podaje siebie jako zrodlo info. .
  I nie jest to zadna rewelacja tylko przypomnienie, ze taka lista istnieje.
  Ale tu chodzi o cos innego:
  Swieto konia trwa jeden dzien, festiwale tydzien…
  Ale kto wytrzyma caly miesiac tego co w USa sie obchodzi caly rok.
  I nie ma co bronic prezydenta, ktory zamknal podwoje dla amerykanskiego wyborcy bo mu sie rodzina coreczki zagniezdzila w Bialym Domu, ktory nie jest prywatna wlasnoscia prezyenta..
  Swiat sie przyglada jak wspaniale sobie radza dynastie republikansko- demokratyczne.
  Amerykanie wyrazaja, czesto bardzo gwaltowna opinie o innych krajach i ich przywodcach. Kazdy inny kraj – ma takie samo prawo.
  USA nalezy do ONZ.
  No to miech sie trzyma Karty ONZ i niech przestanie kaprysic.

 55. Miet said

  Re.54.
  Panie Pinxit, a to niżej to co Pan napisał i co zacytuję:
  ====
  Radze ogladnac liste a pod spodem jest wlasnie powod, dla ktorego zaden przyzwoity przywodca nie powinien w ogole z nimi gadac.
  Bo ja rozumiem, ze albo sie mierzy wszystkich jedna miarka albo sie pluje i lapie.
  .
  To wlasnie te wszystkie rezolucje ONZ powinny zabronic jakichkolwiek uroczystosci na czesc najbardziej krytykowanego panstwa na kuli ziemskiej.
  =======
  to nie są pobożne życzenia???

  W tym temacie mówimy tutaj o Trumpie i jeszcze raz Panu przypomnę, że on tego miesiąca żydowskiego sam nie wymyślił – a że bierze w nim udział, no to już Pana pytałem – a jak jest gdzie indziej i np. w pańskim kraju, no jak???

  ——
  Tak, ale to nie Polska ma ambicje trzymania świata za mordę i wprowadzania demokracji bombowcami…
  Admin

 56. Pinxit said

  55
  Miet
  A mnie sie dalej rozchodzi o to, ze taki demokratyczny kraj jak USA powinien obchodzic Swieto Rosji – (9-go maja, zwyciestwa Armii Czerwonej nad faszyzmem – tez przez caly miesiac) , i swieto mullow iranskich (w rocznice smiercu Mossadeka).
  Przeciez nie o to chodzi, kto wymyslil (CALY miesiac dziedzictwa zydowskiego) – tylko kto jest w stanie go NIE obchodzic. Sa kraje, ktore nie musza.
  I jesli w USA zdarzy sie cud, ze zydzi sie zasymiluja, uznaja amerykanska konstytucje za wazny dokument prawny i przestana okradac amerykanskiego podatnika – to wtedy zniknie zazydzanie innych panstw.

  Wszystko zalezy od potegi USA, ktora to potega niczego sie tak nie boi jak zydkow i … Polnocnej Korei.

  Trump: We’re going to cherish and protect Israel | Veterans Today

  http://www.veteranstoday.com/2016/05/02/trump-were-going-to-cherish-and-protect-israel/

 57. snag said

  Admin @ 55 ,…

  Bo Polska dzisiaj to militarne zadupie bo kiedy mogła to dominowała od Bałtyku po Morze Czarne podbiła i narzucała własny porządek husarią i kawalerią zamiast bombowcami i trzymała za morde autochtonów ,…

  Panie admin, zejdź pan do jasnej z tego białego konia i pochodź po ziemi dla odmiany ,…

  ——-
  Panie Snag,
  Zdaje się, że zakończymy tę przygodę z gajówką, bez względu na moją niczym niewytłumaczalną słabość do Pana.
  Polska NIKOGO nie podbijała. Nikogo nie trzymała za mordę. Nikogo prawie nie atakowała, wszystkie jej wojny byly wojnami obronnymi. Polska CYWILIZOWAŁA kraje wschodu, a nie wpędzała je z powrotem do epoki kamienia łupanego.
  Do Polski uciekali ludzie z całej Europy.

  Ja jestem wobec współczesnej Polski bardzo krytyczny, co nie znaczy, że pozwolę poniewierać naszą historią, piękną historią, o której amerykańskie bydło pojęcia mieć nie może – bo żyjące w gównie robale nigdy nie zrozumieją ptaków.
  Admin

 58. snag said

  Pinxit @ 56 ,…

  Nie potęga US, a dogma ,…

  Jaka szanse ma ten któremu dogma nakazuje nadstawianie drugiego policzka i bicia sie wpiersi z mea culpa przy kazdej okazji z tym którego dogma wymaga oko za oko z przekonaniem że Bóg stworzył goja żeby służył Ickowi? ,…

  Wystarczy spojrzeć czym żydzi byli przed Chrześcijaństwem i kim są dzisiaj ,…

 59. Miet said

  Re.56.
  Panie Pinxit, uważam, że byłoby najfajniej gdyby każdy naród obchodził swoje święta po swojemu i u siebie.
  Ameryka ma taką specyfikę, że jej społeczność to zlepek chyba wszystkich nacji świata.
  Nacje te mają tutaj bardzo zróżnicowane siły wpływu – jedne wprost dominują (nie musimy zgadywać która to nacja), inne nawet liczne, są mało widoczne na politycznej arenie, jeszcze inne prawie w ogóle niewidoczne.

  Jeżeli prezydent bierze udział (w jakiś tam sposób) w święcie którejś nacji, to zapewniam Pana, że nie robi tego z wielkiej miłości do tej nacji a raczej ze zwykłego wyrachowania.
  Nie pamiętam aby któryś z poprzedników Trumpa nie liczył się z AIPAC – czyli z amerykańską diasporą i dlatego nie liczyłem na to, że Trump taki będzie – to jak narazie nie jest możliwe.

  Gdy mieszkałem w Michigan, wielokrotnie celebrowałem Sylwestra w Polskim Klubie koło Detroit. Pewnego roku klub ten był odwiedzony przez Busha. W czasie Sylwestra tamtego roku działacze klubowi wykazywali tak wielką euforię z powodu tych odwiedzin, że myślałem, że dla Polaków nie było większego przyjaciela jak właśnie prez. Bush.
  Wiadomo było dla każdego trochę myślącego, że to tylko i wyłącznie gest przedwyborczy na drugą kadencję.:-)))
  Takie umizgi prezydenci, czy kandydaci na prezydentów, czynią bardzo często w stosunku do wszystkich nacji, które ze względu na liczebność mogą pomóc w wyborze.
  Po wyborach nacje te idą w zapomnienie – no oczywiście z wyjątkiem tej jednej – jedynej.

  Ad.55 (uwaga Admina).
  No niestety ale nie bardzo się mogę zgodzić w pełni z tą uwagą.
  Polska jest za słaba aby mieć „ambicje trzymania świata za mordę” – ale wystarczyło aby padły odpowiednie rozkazy i polskie kontyngenty wojskowe w try-miga zostały wysłane do Afganistanu, do Iraku czy Kosowa.
  Jeżeli będzie trzeba i rozkaz zostanie wydany, to teraz nie będzie inaczej.

  Niestety w pieskich czasach żyjemy, w których decyduje pieniądz i siła – ale czy dawniej bywało inaczej???

  Nie polskie, panie Mietku.
  Judeopolskie
  Admin

Sorry, the comment form is closed at this time.