Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Episkopat na froncie świętej wojny

Posted by Marucha w dniu 2017-05-03 (środa)

No proszę! Kto by pomyślał, że i Episkopat polski włączy się do świętej wojny „populizmem”? No, ale jeśli padł taki rozkaz, to do świętej wojny z „populizmem” muszą przystąpić wszyscy, pod rygorem wykluczenia z grona mądrych, roztropnych i przyzwoitych.

Jak pisał Franciszek Maria Arouet zwany „Wolterem”, „kiedy Padyszachowi wiozą zboże, kapitan nie troszczy się, jakie wygody mają myszy na statku”. Toteż kiedy w sytuacji zachwiania się niemieckiej hegemonii w Europie mniej wartościowe narody podjęły próbę poluzowania sobie smyczy, natychmiast rozpoczęła się święta wojna z „populizmem”.

Ten „populizm”, to inna nazwa demokracji spontanicznej. Demokracja bowiem, jak już wspominałem, występuje w dwóch postaciach: demokracji kierowanej i demokracji spontanicznej.

Demokracja kierowana polega na tym, że obywatele wprawdzie głosują, ale zgodnie ze wskazówkami pani wychowawczyni, podczas gdy demokracja spontaniczna polega na tym, że głosują jak chcą.

Ale gdzieżby tam pani wychowawczyni pozwoliła, by obywatele, znaczy się – suwerenowie – głosowali, jak chcą? Nie po to zainwestowała tyle w budowę IV Rzeszy, żeby jacyś obywatele, zwłaszcza należący do narodów mniej wartościowych, głosowali jak chcą i w ogóle – żeby robili co chcą! Kiedy obywatele głosują, jak chcą, i robią, co chcą, to jest właśnie populizm. Tymczasem obywatele mają robić to, co każe im pani wychowawczyni. To jest właśnie wolność prawdziwa, która – jak zauważył Sławomir Mrożek – jest tam, gdzie nie ma zwyczajnej wolności.

Wystarczy popatrzeć, co się stało, kiedy popuszczono cugli Brytyjczykom. Zagłosowali, jak chcieli i teraz trzeba stawiać im zaporowe warunki negocjacyjne, że na początek mają zapłacić 60 mld funtów – a potem się zobaczy. Może się zreflektują i wycofają wniosek o wystąpienie z Rzeszy, ale kto wie – może się uprą i nie tylko się nie zreflektują, ale nie zapłacą ani złamanego pensa?

W końcu Wielka Brytania leży na wyspie, ma broń jądrową i specjalne stosunki ze Stanami Zjednoczonymi, więc nawet pani wychowawczyni może dojść do wniosku, ze lepiej nie przeciągać struny. Dziury w niebie nie będzie – ale pod warunkiem, że pozostałe mniej wartościowe narody weźmie się krótko za mordę, żeby wszelkie mrzonki o poluzowaniu sobie obróżki raz na zawsze wywietrzały im z głowy.

Temu właśnie ma służyć święta wojna z „populizmem”. „Populizm” został zastopowany w Holandii, tylko patrzeć, jak zostanie zastopowany w słodkiej Francji dzięki opatrznościowemu mężowi nazwiskiem Emmanuel Macron, którego francuska razwiedka wystrygała z banana na Wielką Nadzieję Białych i Czerwonych.

Komisja Europejska w osobach niemieckich owczarków: Jana Klaudiusza Junckera i Fransa Timmermansa właśnie wszczęła procedurę przeciwko Węgrom za to, że tamtejszy rząd wprowadził prawo, które nie spodobało się staremu żydowskiemu grandziarzowi finansowemu Jerzemu Sorosowi, który dopatrzył się w nim groźby zlikwidowania w Budapeszcie chederu buńczucznie zwanego Uniwersytetem Środkowoeuropejskim – no bo przeciwko Polsce to Komisja wszczęła podobną procedurę jeszcze w styczniu 2016 roku i pewnie będzie chciała efektownie ja zakończyć.

Przypuszczam, że właśnie dlatego do walki z „populizmem” zmobilizowany został również Episkopat polski, który w specjalnym liście ogłoszony 28 kwietnia natarł uszu „nacjonalistom” – że mianowicie nie tylko popadają w sprośne błędy Niebu obrzydłe, ale w ogóle nie są patriotami.

Warto przypomnieć, że walkę z „agresywnymi nacjonalizmami” zapowiedział jeszcze w roku 2000 niemiecki kanclerze Gerhard Schroeder, kiedy taktownie wyjechał do Gniezna, naprzeciw przybywającym z hołdowniczą wizytą przywódcom pięciu krajów środkowo-europejskich, zaludnionych przez narody mniej wartościowe. Jasne, że takim narodom nikt nie pozwoli na żadne „nacjonalizmy” zwłaszcza „agresywne”.

W nacjonalizmy to mogą bawić się narody poważne, a nie jakaś hołota, więc już pani wychowawczyni nieubłaganym palcem wskaże, których nacjonalistów należy potępić – i ci zostaną potępieni przez rządców dusz – bo kiedy każdy w swoim kółku czyni to, co każe Duch Boży – to całość sama się złoży.

No dobrze, ale co to właściwie jest, ten cały nacjonalizm? Jego najtwardszym jadrem jest pogląd, że każda wspólnota etniczna powinna się politycznie zorganizować w państwo. Taki pogląd może być w pewnych sytuacjach słuszny, w innych – już niekoniecznie. Na przykład wspólnotę etniczna stanowią Polacy i tylko tacy wrogowie naszego narodu, jak niemiecki kanclerz Otto Bismarck, odmawiali nam prawa do politycznego zorganizowania się w państwo.

Ale wspólnotę etniczną stanowią też górale – lecz oni wcale nie chcą się w żadne państwo organizować, podobnie jak, dajmy na to – Kurpie. Więc ten pogląd może być raz słuszny, innym razem nie – ale nie ma w nim niczego demonicznego.

Element demoniczny pojawia się w przypadku ekscesu nacjonalizmu, który nazywamy szowinizmem (od nazwiska literackiego bohatera Mikołaja Chauvin). Różnicę między nacjonalizmem i szowinizmem najłatwiej wyjaśnić odwołując się do analogii z życia rodzinnego. O ile zatem nacjonalizm można by porównać do postawy ojca rodziny, który uważa, że w pierwszej kolejności ma obowiązki wobec dzieci własnych, a dopiero w drugiej – wobec dzieci cudzych, to szowinizm polegałby na tym, że taki ojciec, w trosce o zapewnienie własnym dzieciom lepszego startu życiowego zacząłby cudze dzieci mordować.

Po lekturze listu Episkopatu mam wrażenie, że potępiając „nacjonalizm” mieli na myśli szowinizm, ale szkoda, że takiego rozróżnienia nie przeprowadzili, wskutek czego list wydaje się w tej części nader powierzchowny. Zwłaszcza gdy jedną z przyczyn krytyki nacjonalizmu jest to, że jest on „ideologią”. To prawda – ale cóż w tym właściwie złego?

Wyobraźmy sobie, że złapalibyśmy wszystkich Umiłowanych Przywódców i zapowiedzieli im, ze nie zostaną wypuszczeni na wolność, dopóki nie odpowiedzą na jedno pytanie – czy mianowicie chcą, żeby w Polsce zapanował dobrobyt, to znaczy – stan obfitości materialnej i poczucie bezpieczeństwa. Jestem pewien, że wszyscy odpowiedzieliby, że chcą bo nawet gdyby któryś nie chciał, to ze strachu by się nie przyznał.

Zatem – skoro wszyscy chcą tego samego, to o cóż właściwie tak się spierają, ze mało się nie pozabijają? Ano, o rozmaite rzeczy, między innymi – o różnicę łajdactwa – ale niektóre spory są istotne. Bo jedni chcą budować dobrobyt gromadząc całą własność w ręku państwa i narzucając „plan doprowadzony do każdego stanowiska pracy”, podczas gdy inni woleliby upowszechnić własność prywatną i uwolnić gospodarkę od politycznej dominacji „państwa”.

Nietrudno zauważyć, że tych m e t o d wprowadzania dobrobytu nie da się zastosować jednocześnie, bo one nawzajem się wykluczają. Trzeba zatem wybrać którąś z tych metod – a to one właśnie są ideologiami. Jak zatem widać, bez ideologii ani rusz, więc w tej sytuacji wyrzucanie nacjonalizmowi, że jest ideologią, wydaje się po prostu niemądre.

Ciekawe, że Episkopat, potępiając nacjonalizm, ani słowem nie zająknął się na temat socjalizmu. On też jest ideologią, a w dodatku otwarcie sprzeczną z chrześcijaństwem, a konkretnie – z 7 i 10 przykazaniem Dekalogu. Wydawałoby się, ze skoro już tak pryncypialnie potępiamy „ideologie”, to i socjalizm tez powinien dostać za swoje. Tymczasem o socjalizmie w Liście – cyt.

Czyżby Episkopat wszelką krytykę socjalizmu miał od Pani Wychowawczyni surowo zakazaną? To być może, bo przecież w Unii Europejskiej w pełnym natarciu jest rewolucja komunistyczna, w której instytucje unijne są wykorzystywane jako użyteczne narzędzia. Skoro tak, to nic dziwnego, że nieubłagany palec wziął na cel nacjonalizm. Najwyraźniej dozwolony będzie odtąd tylko internacjonalizm – podobnie jak za pierwszej komuny, kiedy – nawiasem mówiąc – on też był uważany za warunek sine qua non patriotyzmu. Jak ta historia się powtarza!

Stanisław Michalkiewicz
http://michalkiewicz.pl

Bez względu na źródłosłów i na dawniejsze znaczenia – populizm oznacza dla mnie działania polityczne zmierzające do zdobycia władzy i wpływów poprzez schlebianie oczekiwaniom społecznym i składanie niekoniecznie realnych obietnic.
Admin

Komentarzy 27 to “Episkopat na froncie świętej wojny”

 1. Dziadzius said

  Moze „EPISKOPAT” sie pomyli w swoim religijnym celu i zamiast walczyc z pederastami i lezbijkami i aborcjonistami i szatanistami i pedalami i heretykami i bluzniercami i innowiercami i zydami i muzulmanami co niszcza WIARE to bedzie walczyl z falszywa demokrcaja –
  No ale przeciez bedzie „WALCZYL?”

 2. Marek said

  No proszę! Kto by pomyślał, że i Episkopat polski włączy się do świętej wojny „populizmem”?
  ===
  Ale co w tym dziwnego, skoro Franciszek zaniepokojony jest populizmem, co rozdziera Europę.
  Dobry sługa słucha swego pana.

 3. Listwa said

  Modernistyczny Episkopat staje się Polsce coraz mniej przydatny.

 4. Trak said

  Cóż Pan Michałkiewicz ma rację i można by o tym długo i treściwie ale po co.
  Ten wyimaginowany świat prawd, półprawd małych i dużych kłamstw jest po to, aby magiel się obracał i był czymś zajęty. Na szczęście Słońce jeszcze wschodzi, nocą księżyc się pojawia, deszcze padają, jedni się rodzą, drudzy umierają a ja mam problemy episkopatu, papiestwa oraz wszelkiej maści hierarchów (nie tylko duchownych) w głębokim poszanowaniu i niebawem będzie tam dla nich osobny pokoik.
  Ryby jeszcze biorą.

 5. Rafal C. said

  Komentarz pana gajowego trafny.

 6. Proszą zobaczyć jakie „ładne” krzyże noszą w Watykanie, z obrazem szatana.

  https://gloria.tv/article/MPLnT81H9ZVo2FnSwzdcPVhUW

 7. Marcin said

  Najbardziej ten populizm uprawiają niektórzy modernistyczni hierarchowie głoszący swym owieczkom hasło: „Salvation for All”. Obawiam się, ze we Francji wybory zostaną sfałszowane jak już „niezależny” lider ma 20% przewagi nad Maryna a to juz daje do myślenia.

 8. Greg said

  Listwa said
  2017-05-02 (wtorek) @ 22:27:48
  @ 4 Greg
  Panie Greg , pan chce się uczyć od protestantów jak zabezpieczać się przed duchowym zwiedzeniem?
  „abyśmy nieświadomie nie padli ofiarą jego fałszywych doktryn” ?
  „rozumieć taktyki naszego największego wroga, szatana”?

  Pan chyba oszalał.

  Zamiast bredni Episkopatu, polecam wysłuchanie bardzo ciekawego wykładu.
  .https://www.youtube.com/watch?v=WvcZZv5jZqo

  Kto tu oszalał?

 9. Bogaty Miś said

  Red M. jest właściwie pewny, że Macron wygra. Ja nie jestem tego pewien.

 10. Dictum said

  Schizofrenia polskich biskupów: W Krakowie “abp Marek Jędraszewski ostrzega przed multi-kulti”, a w Warszawie…

  http://www.bibula.com/

 11. Populizm szansą dla tonącej demokracji?

  Pokazał (wykazał) to twórca Nowej Prawicy we Francji, Alain de Benoist.
  O jego książce „Le moment populiste – Droite-gauche, c’est fini !” (Czas populizmu – koniec prawicy i lewicy) piszę w najnowszym (ilustrowanym) artykule „Panika wśród padlinożerców – oto populizm ratuje demokrację!„, tutaj .http://rozpuszczalnik.blogspot.fr/2017/05/populizmjako-koo-ratunkowe-dla.html

  De Benoist pisze: „Nadeszły czasy kompletnego kryzysu zaufania – nie ufamy już nikomu i nie wierzymy w nic. W każdej krytycznej dla przyszłości świata sprawie, z prawa i lewa słyszymy formułę Margaret Thatcher „Nie ma alternatywy”. Możliwa miałaby być tylko jedna wizja, jeden projekt i jeden kierunek: globalizacja.”

  Kto chce, przeczyta pod podanym adresem o możliwościach wyjścia z pułapki, o „boboizacji” świata, o nowym populizmie, jako głównym niebezpieczeństwie dla Systemu oraz o tym, co ja sam o nim myślę.

 12. Listwa said

  @ 8 Greg

  Panie Greg, zostaw pan te przepowiadanie przyszłosci i wróć do żywych.

  Nikt pana nie zachęca do słuchania bredni, tez episkopatu.
  Sam pan se pcha do bredni.

  „polecam wysłuchanie bardzo ciekawego wykładu.”

  – to co pan poleca do słuchania, to marketingowy filmik zachęcający do kupowania książek.

  Ani to religijne, ani techniczne, ani o przyszłości, tylko szukają leszczy żeby zarobić.

  Od nich nie dowie pan sie jaka jest róznica między sztuczną inteligencją a sztuczną świadomością (i pan sie nie pomyl po słuchanu takich bajań)
  nie dowie się co to apologetyka, nie dwie się prawd o chrześcijaństwie. Po tym filmiku pan moze kupić tylko ksiązkę za 24 $ i miec nadzieje że coś się dowie. Z chwila skończenia czytania i nadzieja prysnie.

 13. Joannus said

  Ad 3
  ”Modernistyczny Episkopat staje się Polsce coraz mniej przydatny.”

  Raczej coraz bardziej szkodliwy

 14. Z ostatniej chwili:

  Niewiarygodne – obudził się francuski episkopat i przypomniał sobie, że istniała kiedyś Jeanne d’Arc.

  W niedzielę II tura wyborów prezydenckich, wszystko co postępowe i zlizujące opinie polityczne z sorosowej du.py grzmi w mediach, że obowiązkiem każdego leminga jest głosować na Macrona, a tu Kościół katolicki milczy i nie daje wytycznych!
  Protestanci, żydzi i muzułmanie wydali właśnie wspólny komunikat nawołujący do głosowania jak trzeba, a dowództwo katolików zakleiło się scotchem i rozkazu nie daje.

  To się może skończyć wojną religijną, chyba że – jak w przypadku Fillona – prawo stanie na wysokości zadania, Canard Enchainé zagrozi, że wydrukuje co prawo znalazło i złapana za roubignoles pod stołem komisja episkopatu pojmie, że żarty się skończyly.

  Nie dość, że Fillon przyznał się do katolicyzmu, nie dość, że przed chwilą w TV Houellebecq zauważył, że tak, jak w Stanach, tak i we Francji w polityce zaczyna istnieć konfesjonalizm (i wydał się z tego zadowolony), to jeszcze brakowało, żeby Kościół katolicki przypomniał sobie o swojej misji odartej z levicowego papierka.

  Ba, to może mieć nawet lekki związek z nawrotem populizmu. Mam jednak nadzieję, że nasz episkopat nie ośmieli się potępić francuskiego.

 15. VA said

 16. Zerohero said

  Mons. Gian Carlo Perego – dyrektor CARITAS Italia – podczas wywiadu telewizyjnego stwierdził:

  http://ram.neon24.pl/post/138321,caritas-za-metyzacja-wloch-a-migranci-zmuszeni-do-glosowania

  „Włochy – które wymierają – wystarczy przypomnieć, że w roku 2016 było o 150 000 więcej zgonów niż urodzeń – mogłyby odnaleźć swą przyszłość wybierając koncepcję metyzacji, o czym wiele razy wspominał kardynał Scola, i co ponadto zawsze miało miejsce w historii kraju. Tym razem doszłoby do tego na drodze pokojowej”.

  inny cytat:

  Mons. Gian Carlo Perego – dyrektor CARITAS Italia – podczas wywiadu telewizyjnego stwierdził:

  a mi się przypomina gdy CARITAS urządzał zbiórki dla banderowców na Ukrainie.

 17. Zerohero said

  błąd.

  Po „inny cytat” miał być:

  We Włoszech zdarza się także, iż proboszcz urządza meczet w budynkach parafii katolickiej: Vicenza: Proboszcz urządza meczet w parafii
  VICENZA, PARROCO CREA UNA SALA MOSCHEA IN PARROCCHIA

  Gratuluję barankom rozumu. Nie zauważyły, że za „księdzów” robią im rabini.

 18. Greg said

  Posoborowy Kościół jest Nierządnicą, Ladacznicą!

 19. MatkaPolka said

  W Polsce po Magdalenkowy UKŁAD władzy – jest Mafijny – To najlepszego sortu bandyci, złodzieje i manipulatorzy.

  Judeo-Germańska są– SB i WSI, ( czy to KGB czy Werwolf,- Mossad to czy CIA, – KGB czy BND)

  Judeo-Germańskie są BANKI ZACHODNIE – kto Emituje pieniądz „ten nie troszczy się o Prawa”. Judeo-Germańska jest Giełda w Warszawie – Kupili Niemcy – sprzedali ŻYDZI

  Judeo-Germańskie są Służby Sądowe – SS – Sądy, Prokuratury, wiezienia, Policja i Urząd skarbowy

  Judeo-Germański jest – Sejm i Senat

  Judeo-Germański Episkopat – Matką założycielką była Julia Brystigierowa z Udziałem przechrztów Greckokatolickich z Judeo-Germańskiej UPA dliny – stali się Rzymsko katolikami

  Grupa Trzymająca Władzę (GTW) – raz PO – paprańce raz PiS -dzielce nie odda władzy przez np. „kartki do głosowania”. Oni tylko udają, że się kłócą – za plecami dogadują się

  Mafijny układ z Magdalenki (GTW) nie odda władzy drogą „kartki do głosowania” żadnej opcji z po za tego układu, – ONI doskonale o tym wiedzą – że sami wydaliby wyrok na siebie.

  WYZWOLIĆ SIĘ SPOD PATOLOGICZNEGO, MAFIJNEGO SYSTEMU STWORZONEGO PRZEZ KOMUSZĄ SBcję DO SPÓŁKI JEJ KAPUSIAMI I ZWERBOWANYMI BEZIDEOWYMI, OGARNIĘTYMI RZĄDZĄ WŁADZY KONIUNKTURALISTAMI, MOŻEMY JEDYNIE ZBROJNYM ZRYWEM !!!

  Szykować Kałachy !!! – Marek Chrapan

  Agresję Judeo-Germańską i Judo-Amerykańską Unie Europejską na Europę, a szczególnie Europę środkowo Wschodnią może zatrzymać jedynie PONOWNE ZWYCIĘSTWO W BERLINIE – Zjednoczenie Państw Słowiańskich – tak jak pod Grunwaldem 1410 i pod Berlinem 1945 – w SOJUSZU z najsilniejszym państwem Słowiańskim.

  – Państwa Słowiańskie to prawie 300 milionów ludzi – ustawicznie KONFLIKTOWANYCH i NAPUSZCZANYCH na siebie – zobacz zbrodnie na Banderowskiej Ukrainie- II wś i teraz (Steinmeier, Nuland) , Zobacz zbrodnie chorwackich Ustaszów na Serbach – w II wś. i bombardowanie Jugosławii 1990-1999 przez NATO

 20. Napisałem wyżej (14), że francuski Kościół zdecydował, że nie będzie dawał świadectwa moralności Macronowi i że nie będzie rzucał gwoździ pod bose nogi Marinie Le Pen.

  Kościół nie będzie, ale kościelni – jak najbardziej.
  Jest o tym i nie tylko o tym w najnowszym ilustrowanym 52-im numerze moich „Bieżących”.

  Tytuły notek:
  – Panu Bogu świeczkę i Macronowi ogarek
  – Ciężkie czasy dla Petru i Petry
  – Masoneria będzie ulepszać człowieka
  – Papież Franciszek o obozach koncentracyjnych
  – Dzikus, dawniej ch…, czyli coś z życia redakcji
  – Postępowe sporty dla dam w każdym wieku (11)

  Zapraszam tutaj: .http://infoprezesa.blogspot.fr/2017/05/biezace-51.html

 21. NICK said

  Toż wiesz, acetonie.
  Toniesz. (20).

  Zostałeś na własne(?) potrzeby we squrvionej francyji.

  Masz swą rolę.
  I nick, adekwatny.

 22. MatkaPolka said

  NIEWIARYGODNE – Jak taka mała grupka Krzyżaków
  Potrafiła podbić Polskę, Rosję i inne narody Słowiańskie

  I robią to nadal – w ramach niemieckiego projektu „Unii Europejskiej” i Projektu „Ukraina” – Dragn Nach Osten” ma się dobrze i coraz lepiej –

  A Polacy Ogłupieni – Propaganda Niemiecka ma niezwykłą siłę OGŁUPIANIA

  Robią to nadal – https://marucha.wordpress.com/2015/12/18/strachy-na-lachy/#comment-537426

  Strachy na Lachy

  https://marucha.wordpress.com/2015/12/18/strachy-na-lachy/

  Polaków straszy się agresją Rosji i zamienieniem Polski w popiół i kompletnym zniewoleniem.

  A dlaczego Rosja ma w ogóle na Polskę napadać? A jeśli napadnie to, dlaczego ma zmieniać Polskę w Popiół i zgliszcza? Doświadczenie historyczne mówi zupełnie coś innego.

  Od ok. 15 lat wszystko się zmieniło. Rosja – ZSRR była kiedyś imperium zła. Dziś Imperium Zła jest USA i NATO – na wszystkich napadają.

  Dla Polski Rosja była opresorem – ale też opresora trzeba właściwie zdefiniować – prześladowcą Polaków było rządzone przez Żydów – NKWD, UB, SB.

 23. MatkaPolka said

  Krótka lekcja Historii

  Powstanie i upadek Prus – Jak 500 Krzyżaków potrafiło podbić Polskę, Rosję Europę –

  The Rise and Fall of Prussia / Preußen

  History of Prussia: Kings and Leaders / Hohenzollern

 24. MatkaPolka said

  Jak Rusek budował to co niszczył Niemiec

  Witajcie! Jestem ruskim okupantem!

  https://marucha.wordpress.com/2016/03/10/witajcie-jestem-ruskim-okupantem/

  Polityka historyczna Rosji z rosyjskiego punktu widzenia – Lista zbrodni, które popełniła Rosja wobec cywilizowanego świata.

 25. Listwa said

  @ 13 Joannus

  Jeśli pan teraz użyje takiej oceny , to musi pan juz szukać odpowiednich słów na przyszłość.
  Ja mam jeszcze w zanadrzu „Raczej coraz bardziej szkodliwy”, a pan juz nie.

  Przypomnę osięgniecie KEP z Jasna Góra, 27 listopada 1998 r. :

  Podpisali: Kardynałowie, Arcybiskupi i Biskupi
  zgromadzeni na 297 Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski.

  „Pragniemy przypomnieć, że „Bractwo Św. Piusa X” utworzyło struktury zostające poza Kościołem katolickim. Grupa księży i wiernych „Bractwa Św. Piusa X” odrzuciła uchwały Soboru Watykańskiego II, które tak intensywnie wprowadza w życie Jan Paweł II. Grupa ta odrzuciła też posoborowe prawodawstwo Kościoła i nie uznaje władzy papieża w Kościele katolickim. Mimo starań Stolicy Apostolskiej, członkowie „Bractwa Św. Piusa X” na czele z nieżyjącym już arcybiskupem Lefebvrem zerwali w roku 1988 więź jedności z Ojcem Świętym, Biskupem Rzymu i Następcą św. Piotra. W ten sposób stali się oni grupą schizmatycką, czyli oderwaną od jednego Kościoła katolickiego, a zatem nie mają również prawa używać określenia „katolicki” w podejmowanych przez siebie działaniach.

  Mamy nadzieję, że członkowie Bractwa zrozumieją swój błąd i naprawią go przez powrót do jedności z Kościołem, zaprzestając zarazem poczynań budzących niepokój i wywołujących zamieszanie w umysłach wiernych. Ufamy, że słowa tego komunikatu zachęcą ludzi wierzących do jeszcze większej troski i modlitwy za Kościół w duchu wspólnej odpowiedzialności za jedność mistycznego Ciała Chrystusowego.”

  Szanowne KEP powinno dziś wycofać się z przeprosinami. I z błędu .

 26. Niech_odpoczywa said

  Do Rycerka CHK

  Manipulantka jak materiałźródłowy.
  Jezus na krzyżu w różnych ułożeniach w AUREOLI. Ale ani kozła ani barana tam nie widzę.

  Oczy myśleniu przeszkadzają czy myślenie oczom?

 27. Jerry Roberts said

  Właśnie przeczytaem artykuł http://www.pch24.pl/korytarz-humanitarny-dla-uchodzcow-z-bliskiego-wschodu–zorganizuje-go-caritas-polska,43828,i.html z którego dowiedziałem sie, że Konferencja Episkopatu Polski podjęła decyzje, że bedzie organizowany „korytarz humanitarny” dla „uchodźców” islamskich i że bedzie go organizował Caritas Polska.

  Wygląda na to, że żydostwo organizuje ten „humanitarny korytarz” aby ściągnąć nieszczęście na Naród Polski. Po co ten „korytarz”!!!? Dokąd mają iść tym korytarzem?
  To jest chamski bezczelnie rzucający sie w oczy podstęp. Przecież w UE jest prawo, że uchodźcy mają byc wycofani do pierwszego kraju należącego do UE przez który weszli po raz pierwszy do UE.

  Trzeba byc naprawdę bardzo GŁUPIM aby tego nie widzieć!!! S.syny z Episkopatu to organizują – PRZEBIERAŃCY!!! Drobnymi kroczkami chca zalać Polske tym g…..

Sorry, the comment form is closed at this time.