Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Macierewicz tworzy TAJNĄ jednostkę za 2 mld. Oto czym będzie się zajmowała.

Posted by Marucha w dniu 2017-05-03 (środa)

Mimo serii krytyki płynącej nawet z obozu władzy Antoni Macierewicz z pewnością jest jednym z najbardziej zapracowanych ministrów obecnego rządu. Właśnie utworzył kolejną już za swojej kadencji specjalną jednostkę.

Grupa ma zajmować się cyberbezpieczeństwem, a szef MON planuje poświecić na ten cel aż 2 miliardy złotych. Centrum Operacji Cybernetycznych ma być częścią scentralizowanego systemu obrony cybernetycznej i narodowej zdolności kryptograficznej.

Na razie rzeczniczka MON jak i sam minister odmawiają podawania szczegółowych informacji dotyczących projektu. Ze zdawkowych wiadomości można wywnioskować, jednak że jednostka będzie zajmowała się między innymi wykrywaniem działalności hakerów, tworzeniem oprogramowania zabezpieczającego przed złośliwym kodem oraz stworzeniem bezpiecznych narzędzi do cyfrowej komunikacji wśród wojskowych.

Za sprawą utworzenia nowej grupy najprawdopodobniej Antoni Macierewicz popadł w konflikt z minister cyfryzacji – Anną Streżyńską. Już w zeszłym tygodniu zaznaczała ona, że nie zgadza się z pewnymi decyzjami rządu. Za przykład podała właśnie militaryzację cyberbezpieczeństwa.

– To konflikt o zasady, o podstawę podejścia do cyberbezpieczeństwa, które ma dwa oblicza, militarny i cywilny – skomentowała sprawę działań Macierewicza minister cyfryzacji.

http://pikio.pl

 

Komentarzy 26 to “Macierewicz tworzy TAJNĄ jednostkę za 2 mld. Oto czym będzie się zajmowała.”

 1. Zerohero said

  Pewnie skończy się na zatrudnieniu armii trolii walczących z „dezinformacją”.

 2. Dziadzius said

  Pan Marcierewicz chyba sie w pisaniu jakos pomylil bo chodzilo mu o jego prywatny CEBRZYK a nie „cyber”

 3. Siekiera_Motyka said

  Firmy dostarczające oprogramowanie dla Maciorowej Grupy mają swoje siedziby w Tel Aviv. Tak ze cena na pewno jest adekwatna.

 4. Kazek said

  Dobiorą się co do niektórych tutaj na tym forum . Chyba o to tutaj chodzi

 5. Władek said

  A tymczasem w POLIN wsadzają już kraty do okien. Jeszcze nie wszystkie wstawiono, ale roboty zaczęły się…

 6. revers said

  Jest do wziecia z 2 mld kasy, tajne bedzie tajniesze w wyprowadzaniu kasy ze skarbu niby panstwa, a przy okazji jakiego Piskorskiego sie przyskrzyni za chec do zycia, gdy moderowani terrorysci i banderowcy beda chulac po RP..

 7. snag said

  Niby tajna a wszyscy wiedza i komentują … przynajmniej na gajowce 😉 ,…

 8. AlexSailor said

  E tam.
  Dwa miliardy w plecy, praca wspaniała dla misewiczów i pociotków, że o kuzynach wspomnę.
  Po co jakieś helikoptery, jakieś rakiety, itp.

  Fajnie jest.

  Wyobrażacie sobie państwo?
  Będą robić to, co my tu za darmo i z poczucia obowiązku.
  Dostaną super sprzęt, szybkie łącza, oprogramowanie, całkowitą bezkarność
  przy włamaniach i czytaniu cudzych danych.
  To jest za coś, za co każdy inny mógłby spędzić ładnych parę lat w więzieniu.

  A za wszystko jeszcze wysoki pensje i pewnie takież i wczesne emerytury.
  Wszystko za pieniądze siłą z nas ściągnięte.

  Gdyby ktoś chciał zadbać o „cyberbezpieczeństwo”, to pierwszą rzeczą, którą musiałby zrobić, byłoby opracowanie bezpiecznego systemu operacyjnego, czy choćby platformy pod instalacje innych systemów, następnie opracowani oprogramowania ochronnego udostępnianego za półdarmo.
  Kolejną rzeczą byłoby wzięcie za mordę pejszbóków i podobnych, z ich cenzurą kreującą opinie publiczną oraz zbieraniem danych i śledzeniem przejawów aktywności.

  Następna sprawa, to przejęcie operatorów sieci informatycznych i telefonicznych, które byłyby związane w jakikolwiek sposób z obcymi ośrodkami władzy.

  A, nie chce mi się już nawet pisać.
  2 miliardy, to ponad 300 złotych do zerwania w podatkach z dużej rodziny.

 9. anonim said

  Wydać 2 miliardy na naukę gry w CS GO.
  Będzie miszczostfo świata niedługo….

 10. Marcin said

  Czymże jest te nędzne 2 mld kiedy trzeba zzatrzymac marsz ruskiego agresora na Zachód. To nic.

 11. Moher49 said

  @ 4,
  Panie Kazimierzu, już się dobierają. Większość portali z ONET na czele, jest pod cenzurą.
  Taką jednostkę oraz polski GPS trzeba stworzyć, kiedy Polska będzie Polską. Teraz jesteśmy kolonią.

 12. Czolgista said

  @1
  Na pewno trollowanie w Sieci jest w ich portfolio. Dwaj sekciarze smoleńscy: Alinka i Snag muszą się koniecznie do tego cyber-komando zapisać. Przecież taki potencjał do pieniactwa, fałszu, obłudy i bezwstydnego popisywania się głupotą własną i niewiedzą, nie może się marnować. :)))))))))))

 13. Czolgista said

  @7
  Ich konkretne działania i lista pracowników nie będą jawne, ale taki troll jak Snag musi znowu dać popis swoje bezmyślności, byleby tylko ocieplić wizerunek Antoniego Macierewicza. 🙂

 14. Władek said

  Singer jest „w porządku” – ciągnie „naczelnika” i pisowski banderyzm w dół jak mało kto. Do czego się nie dotknie, ludzie dostają wścieklizny. Jeszcze trochę czasu i tandem Kalkstein-Singer będzie będzie bardziej znienawidzony od Stalina i Berii. A wtedy sprężyna odkręci się w drugą stronę Zacznie się młotkowanie kaczyzmu i wsadzanie misiewiczów do pierdla. Grubej kreski dla pisiorstwa nie będzie…

 15. Seba said

  Cyber służby i oddziały obrony elektronicznej to obecnie najlepsza inwestycja wojskową. Jest tylko jeden warunek, musiały by być całkowicie Polskie a nie antypolskie, na usługach naszych wrogów.

 16. MartaW said

  Antkowi malo Jani-gra (nie porawiac) i Misia. Postanowil zalozyc wlasny harem zwany „tajna jednostka” za kase durnych podatnikow.

 17. Czolgista said

  @MartaW
  Już nie przesadzajmy z tymi pomówieniami o homoseksualizm. Misiewicz organizował prace tzw. Zespołu Parlamentarnego włącznie ze sprawami technicznymi i redagowaniem raportów, czego Antoni nie ogarniał, i za to dostał ciepłą posadkę. Misiewicz ma bardzo duży udział w budowaniu mitu smoleńskiego.

 18. Pinxit said

  Co wy opowiadacie.
  Macierewicz jest wyraznie zatrudniony przez Putina.
  Robi absolutnie wszystko, zeby Polsce doKopacz.
  Wlasnie przestudiowal przeslane instrukcje od rosyjskich hakerow.
  Bedziemy podgladac pania Merkel w kapieli przed wyborami a nawet i potem. Hakerzy beda sprawdzac czy wszyscy w rzadzie sa obrzezani.
  I wreszcie, przy pomocy hakerow, zaczniemy wygrywac wybory w …innych panstwach.

 19. Władek said

  Judeopolonię pod Mszczonowem też Putin buduje?

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/50-km-warszawy-powstaje-judeopolonia-2017-05

 20. revers said

  re19

  Najwatniesze ze ksiadz proboszcz poswiecil ziemie, a czy powstana tam burdele, kasyna gry ala Las Vegas, czy obozy koncetracyjne dla tobylcow jak dla palestynczykow w Gazie, gdzie pod murami obozu mozna sobie pogrilowac lub zamowic nerke do transplantacji wieznia bez wyroku sadowego to juz inna sprawa i sprawiedliwowc dziejowa.

 21. Władek said

  Ad. 20.

  Żyd zrobi z polactwem co będzie chciał. Porównanie z Palestyńczykami jest niewłaściwe, ponieważ oni walczą o swoją ziemie, rodziny, honor, a polactwo tylko wystawi wyżej tyłeczki, uśmiechnie się życzliwie i jeszcze zamerda ogonkiem – taka jest różnica między polactwem a Palestyńczykami.

 22. Van said

  Informacja powyższa pochodzi z rosyjskiego portalu pikio.pl, czyli na pewno jest wiarygodna, ha ha ha

  ——
  Mamy latoś urodzaj na niedorozwojów.
  Admin

 23. Czolgista said

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/rzeczpospolita-powstaje-tajna-jednostka-wojskowa-ds-cyberbezpieczenstwa/j3cmmzw

  Częstuj się Van. Polecam na przyszłość używać wyszukiwarki. 🙂

 24. Plausi said

  Pierwszym zadaniem służb cybernetycznych

  jest inwigilacja.

  Pierwszym celem inwigilacji służb jest ludność opanowanego przez nie kraju.

  Pierwszym elementem tego celu są osobniki i grupy, które myślą i działają niezależnie od zadań realizowanych przez administrację kraju, czyli osobników „obdarzonych zewnętrznymi oznakami władzy”.

  O zadaniach i zleceniodawcach wypowiadaliśmy się w innym miejscu.

  Inym ważnym celem inwigilacji są ruchy pieniądza, zwracaliśym już uwagę na to, że służby USA inwigilują ruch pieniądzy S.W.I.F.T. od prawie 20 lat, takie zadanie otrzymają także nowe służby.

  2 miliardy to naprawdę niewiele przeciwko prawie 40 milionom ludzi, wypada po 50zł.

 25. outsiderR said

  Będzie się zajmowała wysysaniem pieniędzy z budżetu. W końcu – znajomych różnej maści sporo, a stanowiska wiceministrów i doradców już pozajmowane.

 26. revers said

  re24
  skąd pan wziął te 40 mln. ? 38 mln z lat 80 tych? po ujemnej demografii, emigracji, będzie tego z 30 mln . w tym w miare aktywnych osobników i na chodzie z 1 %, reszta to ma w 4 literach lub ogranicza się do gifkowania, puszczania w sieć fotoszopowych demotywatorków, obrazków z kontroweryjnymi tekstami. .

  Swego czasu spotkałem gościa z Gdynii który po okresie aktywności bał się własnego cienia i cały czas pytał sie mnie o noczesnych metodach inwiligacji, łącznie z odczytywaniem korespodencji już w trakcie edycji komputera offlina na podstawie kontrtoli elektonicznych mierników
  poboru energii elektrycznej typu smart.

  http://privacylawblog.fieldfisher.com/2013/smart-meters-new-data-access-and-privacy-rules-for-the-energy-sector/

  re21

  nie jest tak żle z tym polactwem, ale po pejsatym zeuropyzowaniu, będzie jak u sąsiadów z za miedzy u lekarza w poczekalni, gdy w poczekalni spotaksz gromadke dzieci i każde pare dzieci od innego araba ze związku z dzietną niemką.

  na małe pocieszenie piosenka Arabka w wykonaniu Bartka Kalinowskiego …
  .https://www.youtube.com/watch?v=SOI3FJJPLXE

Sorry, the comment form is closed at this time.