Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Włoska prokuratura oskarża organizacje pozarządowe o współpracę z przemytnikami uchodźców

Posted by Marucha w dniu 2017-05-03 (środa)

Z Afryki Północnej przybywa coraz więcej tzw. uchodźców. Organizacje pozarządowe regularnie organizują misje na Morze Śródziemne i wybrzeże Libii, aby ratować ludzi, którzy islamizują kontynent europejski.

Włoski prokurator z miasta Katania w Sycylii powiadomił, że organizacje te utrzymują kontakty i współpracują z przemytnikami, co sugeruje, że mogą zarabiać na przewożeniu ludzi. [Sensacja, sensacja… – admin]

Organizacje pozarządowe oczywiście kategorycznie odrzucają te oskarżenia. Lecz prokurator Carmelo Zuccaro utrzymuje, że istnieją dowody potwierdzające kontakty telefoniczne między Libijczykami a konkretnymi organizacjami, które udzielają im wskazówek na wodach libijskich i międzynarodowych a także polecają wyłączać transpondery aby uniknąć wykrycia.

Zuccaro stwierdził wprost, że głównym zamiarem może być chęć zdestabilizowania włoskiej ekonomii. Raport europejskiej agencji Frontex zdaje się potwierdzać te przypuszczenia – opublikowany w lutym dokument wskazuje, że organizacje pozarządowe operujące niedaleko libijskiego wybrzeża „nieświadomie pomagają kryminalistom osiągać cele przy minimalnych kosztach, wzmacniając model biznesowy poprzez zwiększanie szansy na osiągnięcie sukcesu” przy przewożeniu ludzi do Europy.

Pierwsze miesiące masowej migracji z Afryki do Włoch przez Morze Śródziemne były bardzo niepokojące. Dotychczas w 2017 roku dostarczono do tego państwa około 37 tysięcy obcokrajowców, tj. o 40% więcej niż w tym samym czasie w 2016 roku. Już dziś szacuje się, że liczba przyjętych tzw. uchodźców w roku bieżącym pobije wszelkie rekody.

http://zmianynaziemi.pl

Komentarze 3 to “Włoska prokuratura oskarża organizacje pozarządowe o współpracę z przemytnikami uchodźców”

 1. NICK said

  Otóż: „organizacje pozarządowe” to… .

  A, rządowe? To… .

  Łajno.
  https://dobryslownik.pl/slowo/%C5%82ajno/26119/4/

 2. Listwa said

  Morernistyczni księża w tym Caritas włoski tez są oskarżane o czerpanie korzyści z tzw. emigracji.

 3. Czolgista said

  To nie tylko działalność przemytników, ale też efekt prowadzenia wojen o zasoby w Afryce. Dopóki nie rozwalili takiej Libii to nikt nie chciał stamtąd uciekać. Pytanie ilu też z tych islamistów to najemnicy, którzy walczyli przeciwko Kadafiemu. Część się przeniosła do Syrii, żeby tam walczyć, a reszta jak widać wybrała się na dłuższy urlop do Europy.

Sorry, the comment form is closed at this time.