Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Co mówią i piszą o Ruskich – 03.05.2017.

Posted by Marucha w dniu 2017-05-04 (czwartek)

Wystarczy przeglądać teksty o wydarzeniach na Ukrainie i wokół Ukrainy, by przekonać się, że sposoby okłamywania i ogłupiania społeczeństwa są ponadczasowe i ponadsystemowe – pisałem trzy lata temu.

Przykład idzie z Niemiec. Czytam oto (w marcu 2014 roku) w portalu welt.de o amerykańskiej niemocy wobec ‚awanturnika’, czyli Putina („Amerikas Ohnmacht gegenüber einem Schlägertypen”). Zauważam tekst o podwojeniu pomocy Niemiec dla Ukrainy („Um 20 Millionen Euro. Deutschland will Hilfen für die Ukraine verdoppeln”). Tak więc w ramach współpracy gospodarczej ‚popłynie’ w tym roku więcej niż 40 mln euro do naszych sąsiadów na wschodzie. ‚Pomoc’ ta postawi na pewno Kijów na nogi!

I zacytujmy tu przewodniczącego PE Martina Schulza, by płynnie przejść na polski grunt. Otóż Schulz (intelektualista skądinąd) powiedział: „Trzeba pomóc Ukrainie, bo bezpośrednio zagrożone są interesy Polski”.

A w polskich gazetach (telewizji nie oglądam) i w portalach mamy festiwal pobożnych życzeń i manipulacji.

„Gazeta Wyborcza”: „Putin popełnił dziś błąd. Dowiódł światu, że jego kraj jest nieobliczalny”.

Jeszcze raz GW: „Ukraina wybrała Europę (czy na pewno? – przypis ZB). Putin jest w histerii. To nie Rosja będzie rozdawać karty”.

— W portalu wPolityce.pl wypowiadają się m.in.:

a) Jarosław Kaczyński: „Działania Rosjan wymagają nadzwyczajnej i kryzysowej reakcji ze strony państw wolnego świata. To brutalne naruszenie norm”.

b) Paweł Kowal: „Rosjanie przekroczyli wszystkie porozumienia”.

c) Adam Słomka, przew. KPN – NIEZŁOMNI: „Putin idzie drogą Hitlera”.

Niewiele lepiej jest w Internecie.

Pyta Tomasz Lis: „Czy Putin oszalał?”, a blogerka Salonu @UFKA potwierdza jakby, pisząc w S24: „Krym to wynik tego, że podawano rękę bandycie, pozwolono mu na zorganizowanie Igrzysk Zimowych (też mi łaska… – przypis ZB), przyjmowano na salonach, traktowano jak równego”.

I jeśli były dyplomata Witold Jurasz pisze notkę o zasadach gry w pokera z Rosją, to ja (skromny bloger) odpowiadam: Z Rosją to my możemy sobie zagrać w dupniaka („Kto wypina, tego wina”).

Napisał: Zygmunt Białas, 03.03.2014,
http://zygumntbalas.neon24.pl/post/106720,czy-putin-oszalal-pytaja-manipulanci

*                        *                         *

Media nie tyle milczą, co urabiają opinię publiczną i robią to na zamówienie mocodawców – pisze obecnie 02 maja br.) pani Tiamat.

– Dziś przypadkowo trafiłam na portal fronda.pl. Po jakości komentarzy widać, że media dzielnie pracują nad umyslami.

To, co prezentuje Fronda, powala z nóg. Już się nie dziwię, że z Polakami nawet Unia gadać nie chce i nikt nas nie traktuje poważnie. Przeciez my kopiujemy propagandę Poroszenki i Saakaszwili, do których też już nikt się nie odzywa, bo się boi ośmieszyć. A media w Polsce urabiają umysły, by mogły dorównac poziomowi boksera Kliczko.

Przejdę do przykładów: Urzekają tytuly wypracowań, np. „Jak tomahawki Trumpa oskalpowały Ruskich i Asada”,
http://www.fronda.pl/a/rosyjska-banka-w-syrii-pekla-dzieki-amerykanom,92098.html

Trudno komentować bez epitetów i gestykulacji; nieuczciwość tego wypracowania przypomina ubeckie wypociny i brak istotnej informacji, którą podały źródła zachodnie. Lotnisko w Szajrat było akurat nieczynne. Na uboczu stały samoloty, przeznaczone głównie na części zamienne. Autor tych wypocin jednakże przyznaje, że z 59 tomahawków tylko dwa były celne. Zniszczono też trochę złomu wojskowego.

„A jedna eskadra w północno-zachodniej części bazy zostala nietknięta”.

Piewca awanturniczego napadu na Syrię nie podaje informacji zachodniej, że tylko 23 tomahawki dolecialy do celu. No więc Amerykanie ostrzegli Moskwę, a Moskwa Asada. Wobec czego mieli dwie godziny czasu na „wycofanie większości personelu”. No to ciekawe, dlaczego te zaatakowane eskadry w porę nie odlecialy, gdy dostały ‚cynk’ od zaprzyjaźnionych Amerykanów i jak, i czym wycofał się ‚personel’?

„Oto stan syryjskiej armii i jej uzbrojenia” – przedstawia Wirtualna Polska. Jeśli tylu żołnierzy ma prezydent Asad, to przyznajmy, że nadzwyczaj dzielnie broni się ta armia przed agresją USA i NATO.

Cały ten bzdet zaczyna się od tego, że w 2015 roku Rosja „ściąga do Syrii cały arsenał broni przeciwlotniczej”… tylko i wyłącznie dlatego, że im Turki zestrzeliły samolot. Nigdy Rosjanie nie powiadali, że rozłożyli parasol nad całą Syrią. Wprost przeciwnie: tłumaczyli, że nie mogli tego parasola rozłożyć nad Aleppo, bo zamierzali wykurzyć stamtąd terrorystów, a do tego potrzebne były samoloty.

Parasol S-400 rzeczwiście jest tylko nad Damaszkiem i rosyjskimi bazami. W Szejrach byly S-200 oraz S-300, i Rosjanie obiecali Syryjczykom wzmocnić im ochronę baz. Kłamstwo polega na tym, że Rosjanie używają lotnictwa – i Syryjczycy też – i nad Palmira i nad Homs; przecież nie mogli rozłożyć tych ‚parasoli’ przeciwko sobie.

No i ten piękny styl wiecowy: „Kilkadziesiąt amerykańskich tomahawków mknie bez przeszkód w położoną w głębi lądu bazę reżimu Asada”. Przecież to jest chore! Polacy cieszą się, że jankesi będą kogoś zabijać, że będą bombardować suwerenny kraj, bez zgody ONZ, bez wypowiedzenia wojny: „Pomkną tomahawki do bazy reżimu Asada”?

To mało jeszcze, że Polacy pomogli zniszczyć Jugosławię, bo im się nie podobał prezydent Miloszewicz, że pomogli wymordować ludność w Libii, bo im sie Kaddafi nie podobał, i mordowali ludność cywilną w Iraku, bo nie lubili Husajna. I pomogli przepędzić legalnego prezydenta z Ukrainy. A teraz Polakom prezydent Syrii się nie podoba, więc bardzo dobrze, że mu cały kraj zbombardują? – Więc tytuł kłóci się z zakonczeniem: Ruscy nie zostali oskalpowani, bo uciekli, i Asad też się uchowal.

Jak na ironię ta sama gazeta publikuje takie cudo, zatytulowane: „Krwawe łzy Maryi w Polsce”,
http://www.fronda.pl/a/krwawe-lzy-maryi-w-polsce-1,92080.html

Jest jeszcze taki ladny donosik: „Rosja – kraj wiecznych niewolników”,
http://www.fronda.pl/a/rosja-kraj-wiecznych-niewolnikow-4,92052.html

Też nikt nie odważył się podpisać pod tym natchnieniem grafomana: „My, Rosjanie, wybraliśmy szczęście bez wolności”. Autor tego arcydzieła opowiada, że „Rosjanie to barbarzyńcy, którzy odrzucają podstawowe wartości wolnego świata, a ich światopogląd jest całkowitym przeciwieństwem wartości wspólnoty euro-atlantyckiej”. – No, przynajmniej druga część zdania zawiera prawdę.

I tu przytacza autor opinię o „mongolskiej duszy rosyjskiej”. Następuje kolejny bełkot na temat Rosjan, którzy są tak zniewoleni, że nie chcą sie poddać władzy euro-atlantyckiej. Mają to w genach po carach, o których autor paszkwilu nie ma zielonego pojęcia. O ‚dzisiejszym niewolnictwie Rosji’ świadczy rozmowa Pawła, syna carycy Katarzyny, z francuskim ambasadorem. Artykuł nie wspomina o tym, jak zniewoleni Rosjanie wyrzucili na zbity pysk Polaków z Kremla i chętnie obchodzą rocznicę tego wydarzenia.

O niewolniczej duszy Rosjan świadczy też inne wypracowanie grafomana- anonima: „Rosjanie do Putina: Mamy cię dość!!!”,
http://www.fronda.pl/a/rosjanie-do-putina-mamy-cie-dosc,91984.html

Te Rosjany to duo: Chodorkowski, który nie mieszka w Rosji, i Nawalny, który – jak na razie – ma 3% poparcia [oba żydy – admin]. Wypocinki rusofoba sięgają zenitu, pokazujące zdjęcie zapłakanego Putina. To zdjęcie kiedyś obleciało wszystkie pierwsze strony gazet; była to reakcja Putina na rosyjski hymn, którym przywitali go na lotnisku. Putin wtedy się tłumaczył, że kocha Rosję i hymn go zawsze wzrusza. Zdjęcie, przedstawione we Frondzie, ma udowodnić, że Putin wystraszył się Nawalnego.

Najśmieszniejszy jest tekst. Otóż ci Rosjanie, którzy mają odwagę zarzucić Rosji niewolniczy charakter i powiedzieć Putinowi „mamy cię dość”, to… były więzień kryminalny pt. żyd Chodorkowski i jego kumpel Nawalny. Sondaże wskazują, że Nawalny w przyszłorocznych wyborach może nazbierać 3% poparcia wyborców, co wyraźnie świadczy o niewolnictwie Rosjan. Rosjanie rzeczywiście boją się smiertelnie głosować na Nawalnego, bo jeszcze pamiętają czasy Jelcyna i Chodorkowskiego.

Władimir Putin nie chce już kandydować, ale Rosjanie ogromnie boją się go stracić. Bo to takie tchórze, niewolniczo przywiązane do tyrana Putina.

„Rosja zaatakuje Polskę bronią D?”,
http://www.fronda.pl/a/rosja-zaatakuje-polske-bronia-d,91709.html

No i jeszcze jest taka perełka, że ponieważ Rosja się nie rozmnaża, ale ma dużą ilość imigrantów z Azji Środkowej (czytaj: z bywszych republik radzieckich, którym lepiej w Rosji niż w wyzwolonych republikach, np. na Ukrainie). I jest możliwość, że wszyscy ci emigranci z Azji mogą ruszyć do Europy, idąc przez Polskę, a Rosjanie mogą tymi emigrantami tak sterować jak Turcy, którzy wysyłają uchodźców syryjskich z obozow uchodźczych.

I jak tylko – prorokuje autor – w Rosji zaczną podkładać bomby i zaczną się zamieszki, to stada tych zrozpaczonych kaukasko-środkowoazjatyckich gastarbeiterów razem z dżihadystami będą masowo uciekać na Ukrainę (mlekiem i miodem płynącą), a z Ukrainy do Polski, bo to będzie zemsta Putina.

I to będzie ten atak „D” – demograficzny – „rosyjskie służby specjalne kanalizują ten ruch w stronę polskiej granicy przez Ukrainę. A eskalacja konfliktu na Ukrainie spowoduje ukraiński exodus do Polski. Do tych Ukraińców przyłączą się inni emigranci, mieszkańcy republik środkowoazjatyckich, zinfiltrowane przez rosyjską agenturę oraz terrorystów islamskich”. –Fascynujace prognozy!

I teraz już się wcale nie dziwię, że po Polsce i polskich blogach lata tylu geopolityków – samozwańców, którym wszysko kojarzy się albo z D (UPA), albo ze Związkiem Radzieckim.

Napisała: Tiamat, 02.05.2017.
http://zygumntbalas.neon24.pl

Komentarzy 10 to “Co mówią i piszą o Ruskich – 03.05.2017.”

 1. Mariusz said

  Portal Fronda to zjawisko jedyne w swoim rodzaju, celujące swym przekazem w „gusta” chyba jedynie… psychopatów.
  Uprawiana tam propaganda jest tak prymitywna, toporna, wściekle agresywna, że innej kategorii jej „konsumentów” sobie nie wyobrażam.
  Każda wzmianka o Rosji obowiązkowo opatrzona dyżurnym zdjęciem albo „Putina załzawionego”, gdy mowa o jakichś urojonych „porażkach” Rosji, albo Putina z miną rozwścieczonego pitbulla, gdy opisuje się akurat jakieś jego „agresywne” posunięcia… Treść wielu artykułów o Rosji z powodzeniem wyczerpuje znamiona artykułu Kodeksu Karnego o podżeganiu do nienawiści, no ale teraz jest mądrość etapu jaka jest i oczywiście nikt palcem w tym temacie nie kiwnie.
  Tematy religijne też sprowadzone do „tropienia Szatana”, „ostrzeżeń” typu „Taniec jest grzechem!”, ewentualnie opisy „cudów” w rodzaju „Modlił się żarliwie i odrosła mu noga!”…

  Zastanawia mnie mocno kto wykłada kasę na aż tak beznadziejną propagandę…

 2. MartaW said

  „Zastanawia mnie mocno kto wykłada kasę na aż tak beznadziejną propagandę…”

  Zawsze i wciaz ci sami.

 3. Pinxit said

  Ta Fronda jest nie tylko glupia.
  Fronda przeraza!!!!!!!

  Senator McCain, tetryk na steroidach, agent Sorosa i czarny aniol smierci, gdziekolwiek sie pojawi tam zaczyna sie zbrojny konflikt, bo senator Mc Cain jest agentem kompleksu zbrojeniowego i handluje bronia. Biznes jest zarejestrowany na jego zone, corke mafioza.
  Wiadomo, ze znow zaczyna sie awantura na Balkanch i pan McCain pierwszy polecial jako zwiastun smierci.
  To nie dosc staremu draniowi, ze zniszczyl Gruzje, zniszczyl Ukraine i przyjazni sie z ISIS. Malo mu rzezi na Balkanach??
  Wiadomo, ze USA chce zlaczyc Czarnogore, Macedonie i Serbie z Kosowem i przejac kontrole na Balkanami. Niemcom tez sie marzy.
  I ten stetryczaly knur na steroidach weszy za nastepnym biznesem.
  To Mc Cain obiecal Ukraincom na majdanie, ze „Ukraina bedzie miala taka przyszlosc na jaka sobie zasluzyla”. I slowa dotrzymal.
  Teraz w Sarajewie powtarza to samo co grupa Sorosa pt. Otpor opowiadala w Belgradzie, zanim Clinton zbombardowal Jugoslawie:

  „Europa Południowo-Wschodnia, obszar, położony na rozdrożu historii, ponownie spotyka się z rosnącymi wyzwaniami. I USA muszą zacząć zwracać na to więcej uwagi”, – uważa amerykański polityk.

  „Wzrost gospodarczy w większej części regionu był za mały, aby umożliwić młodzieży życie, napełnione sensem i spełnieniem siebie w ojczystych krajach. Olbrzymie spółki państwowe, bizantyjska biurokracja i powszechna korupcja często stoją na drodze realizacji nienaruszonego gospodarczego potencjału tego regionu”, – mówi się w artykule.

  Wzrasta polityczne napięcie”, – zauważa McCain, przytaczając jako przykład niestabilną sytuację w Macedonii, Albanii, Bośni i Hercegowinie oraz w Kosowie.

  A więc, co możemy teraz zrobić? – staje przed problemem kongresman.

  „Po pierwsze, USA powinny określić swoją obecność. „Dlatego właśnie takie znaczenie ma stała współpraca i częstsze wizyty do regionu wysokich amerykańskich urzędników”, – uważa autor.

  „Po drugie, USA muszą kontynuować w dalszym ciągu wsparcie państw Europy Południowo-Wschodniej w ich dążeniu do integracji do wspólnoty euroatlantyckiej poprzez instytucje takie jak NATO i UE”, – uważa on.

  I wreszcie USA powinny obronić prawo każdego państwa Europy Południowo-Wschodniej do wyboru własnej przyszłości, wolnego od ingerencji zewnętrznych, podsumowuje McCain.

  McCain zapomnial dodac, ze jego jacht stoi w Podgoricy (Titograd) i amerykanskie korporacje juz opanowaly Dalmacje i wlasnie wykanczaja Dubrownik.

  I to mowi ta scierka polityczna zbrodniarz i kanalia, ktora pomaga zmiesc cale panstwa z powierzchni ziemi i z mapy!
  Jugoslawia nie glodowala i miala wspaniala gospodarke.
  Z „wolnego” Kosowa kazdy chce uciec.
  W Kosowie jest najwieksza baza amerykanska w Europie.
  Ale USA chce zagarnac cale Balkany; zapedzic jugoslawianskie republiki do NATO i Unii w ramach globalizacji i zniewolenia narodow.

  Macedonia i Czarnogora sie buntuje. Ostatnie awantury w Czarnogorze jankesy zwalily na „interwencje Putina”.
  Nieparawda. Nikt nie chce byc w NATO a wszyscy sie boja ponownych bombardowan. Napalmem.
  W Serbii rodza sie dzieci z porazeniami popromiennymi.

  A ta Fronda, to znow zaczyna taka sama kampanie jak za czasow Miloszewicza.
  Wielu Polakow do tej pory wierzy, ze polityka ‚zmiany rezimu’ jest najwiekszym osiagnieciem amerykanskiej polityki zagranicznej i najwiekszym osiagnieciem demokracji.

  Wymordowali dranie tylu prezydentow: i u siebie i u innych narodow, i wszedzie wprowadzaja glod nedze, pozoge i rozpacz matek i glodujacych dzieci.

  I Polska, ktora powinna pamietac okrucienstwa drugiej wojny swiatowej, popiera awantury wojenne w innych krajach.
  Dziwne, ze Fronda duzo miejsca poswieca watkom religijnym. Dla zmylenie przeciwnika?
  Wstyd! Wstd! Wstyd!

  McCain mocno o zgubnym wpływie Rosji! | Fronda.pl
  (To Rosja zbombardowala Prisztine, zbudowala ogromna baze i wymordowala 250 tysiecy Serbow w Krajinie – a wczesniej wymyslila Srebrenice, zeby swiat sie gorszyl rzezia w Srebrenicy, ktora nie miala miejsca – ale nikt nie przejal sie pomordowanymi Serbami. Zamordowonao w Hadze koronnego swiadlka miedzynarodowego specjalisty od medycyny sadowej, ktory mial zebrane materialy w sprawie Srebrenicy. To Rosja zbombardowala Belgrad i zrownala z ziemia ponad 100 cerkwi a 400 uleglo zniszczeniu.)
  I Fronda powtarza klamstwa syjonu
  .
  To nieludzka gazeta.

  http://www.fronda.pl/a/mccain-mocno-o-zgubnym-wplywie-rosji,92230.html

 4. maasteer said

  Ad 3 Pinxit
  Podzielam Pana opinię – po raz już któryś.
  Tylko bardzo mnie martwi ewentualna rozpierducha na Bałkanach – bo na pewno będzie skierowana przeciwko naszym braciom Serbom.

 5. NICK said

  Tytuł.
  To i owo.

 6. MatkaPolka said

  U tzw. ŻYDÓW to wszystko ODWROTNIE – i to trzeba wyprostować

  To nie Rosja jest najgorszym Krajem na świecie – Najgorszym Krajem na świecie to Ameryka -USA

  Ameryka już nie jest najwspanialszym krajem na świecie –
  Nie jest jedynym krajem na świecie gdzie panuje wolność – Kanada Japonia WB, Francja Hiszpania Australia ma WOLNOŚĆ – 207 krajów na świecie ma WOLNOŚĆ

  Nie ma najmniejszych dowodów na to, które mogłyby uzasadnić takie twierdzenie, że

  AMERYKA JEST NAJWSPANIALSZYM KRAJEM NA ŚWIECIE

  USA są na miejscu

  7 pod względem analfabetyzmu
  27 pod względem Matematyki (cokolwiek autor ma na myśli)
  22 w nauce
  49 pod względem długości życia
  178 pod względem śmiertelności noworodków
  3 pod względem dochodów na gospodarstwo domowe
  4 pod względem pracy niewolniczej
  4 pod względem exportu

  USA Prowadzi w trzech kategoriach

  1 – w liczbie uwiezionych na głowę mieszkańca
  1 – liczby ludzi wierzących że Anioły są prawdziwe
  1 – pod względem wydatków na zbrojenia – USA wydaje zbrojenia więcej niż 26 następne kraje wszystkie razem wzięte

  {( autor nie podaje że USA 1 od końca pod względem zadłużenia – USA są najbardziej zadłużonym krajem na świecie – bilans handlowy wg. CIA Word Report )}

  Kiedyś było inaczej…

 7. MatkaPolka said

  The most honest three and a half minutes of television, EVER…
  Najuczciwsze 3.5 min Video

  AMERYKA nie JEST NAJWSPANIALSZYM KRAJEM NA ŚWIECIE

  >https://www.youtube.com/watch?v=16K6m3Ua2nw

  Why America isn’t the greatest country in the world anymore.

 8. Jacek2 said

  Re.1
  Też mnie zastanawia dlaczego przy takiej ilości tzw. think tanków, fundacji, instytutów propaganda jest aż tak prymitywna. Przecież nawet po komentarzach publikowanych w gadzinowych portalach widać że praktycznie nikt rozpowszechnianych tam bzdur nie traktuje poważnie.

 9. Jacek2 said

  Re.6
  Do kompletu dodałbym amerykański interior, starannie omijany przez hollywoodzkie kamery skierowane tylko na wschodnie wybrzeże i Kalifornię.

 10. Jacek2 said

  Re.6
  USA to nie jest najgorszy kraj, to przerażający potwór z piekła rodem.

Sorry, the comment form is closed at this time.