Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Marek o Wolne tematy (08 – …
  Marek o Wolne tematy (08 – …
  Mykola_Mychalkewycz o Wolne tematy (08 – …
  revers o Wolne tematy (08 – …
  Mykola_Mychalkewycz o Wolne tematy (08 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (08 – …
  Szczepan Zbigniewski o Wolne tematy (08 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (08 – …
  Joannus o Izolacja Zełenskiego
  misio o Wolne tematy (08 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (08 – …
  Józef Bizoń o Izolacja Zełenskiego
  Leo o Izolacja Zełenskiego
  Głos Prawdy o Wolne tematy (08 – …
  misio o Wolne tematy (08 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Gdy polski chłop na Żyda pracował

Posted by Marucha w dniu 2017-05-06 (Sobota)

Sytuacja chłopów czy w ogóle przeciętnych ludzi w Europie bywała różna w różnych okresach i różnych krajach lub regionach. Były terytoria, że jako takiej pańszczyzny w ogóle nie było, co nie znaczy, ze nie było podziałów społecznych.

Historia przedstawia te sprawy różnie – często zależy pod jakim kątem jest pisana. Niestety, historia często bywa zakładniczką panującej ideologii lub interesów takiej czy innej elity. Nie zawsze łatwo jest poznać prawdę. Ale do poznania obiektywnej prawdy należy dążyć.

O ile udało mi się zaobserwować, to sytuacja chłopa w Polsce zaczęła ulegać pogorszeniu mniej więcej w szesnastym wieku, a już pełną degradację mamy w wieku osiemnastym.

Polska (wtedy Rzeczpospolita) była jedynym krajem, gdzie chłop pracował nie tylko na pana, ale i na Żyda. Co więcej, innowierca Żyd miał często większe prawa i był bogatszy niż chłop chrześcijanin.

Jak to możliwe, ze takie coś miało miejsce w chrześcijańskim kraju?

Tu niestety zawiniły ówczesne polskie elity. One stworzyły tę sytuację. Może zrobiły to nieświadomie, ale to nie zmienia faktu.

Problemem było tez to, ze w Polsce władza królewska była słaba, co wykorzystywała część – nie wszyscy – szlachty dla swoich interesów. Na tzw. Ukrainie, na przykład, Żydzi opanowywali miasta z przyzwoleniem szlachty. Jest rzeczą charakterystyczna, że tam, gdzie ziemie były w rekach króla, tam chłopom żyło się dużo lepiej.

Owszem, i w innych krajach Europy bywało, że tamtejsze elity faworyzowały Żydów i dawały im protekcje, ale tam tych Żydów było mało, co silą rzeczy nie miało większego wpływu na sytuacje społeczno-ekonomiczna tych krajów. Co więcej, tamtejsi Żydzi mieli ogólnie ograniczone swobody, żyli tylko w miastach w swoich regionach. Dopiero protestantyzacja i sekularyzacja otworzyły Żydom drogę do szerszego działania i do wykorzystania swoich polskich Żydów-pobratymców do różnych celów, typu powstania, rewolucje, zamachy.

Ogólnie można powiedzieć, ze jednym z największych grzechów chrześcijańskich krajów w dawnych czasach, a już szczególnie Polski, było stawianie interesów Żydów ponad interesami chłopów chrześcijan.

Żydzi często jęczą, jak to źle im się żyło w chrześcijańskich krajach. Jest to czysta bajda i bzdura. W chrześcijańskich krajach (z wyjątkiem Bizancjum, Państwa Moskiewskiego i paru innych miejsc) żydom żyło się bardzo dobrze, dużo lepiej, niż w muzułmańskich krajach. Piszą o tym uczciwi żydowscy historycy, jak na przykład Izrael Szahak.

W muzułmańskich krajach nie do pomyślenia było, ażeby Żyd mógł stać wyżej w hierarchii społecznej, niż muzułmański chłop. Ogólnie muzułmanie nie mieli wielkiego zaufania do żydów i, jeśli już, to woleli chrześcijan. To wyjaśnia dlaczego w muzułmańskich krajach była tak wielka diaspora ormiańska.

Na ziemiach tzw. Ukrainy jeszcze w średniowieczu dominowała diaspora ormiańska. Żydów było tam mało. Sytuacja zaczęła zmieniać się później, kiedy do Polski zaczęli napływać Żydzi, a Polska posunęła się dalej na wschód.

Filomena

Komentarzy 9 do “Gdy polski chłop na Żyda pracował”

 1. Kojak said

  Zyd od zawsze zyl ze zlodziejstwa i oszustwa ! Mowia to wyraznie statystyki przedwojennej policji gdzie ponad 70 procent zlodzieji i oszustow to Zydzi !

 2. Kojak said

  Dodac jeszcze trzeba ze Zydzi stanowili okolo 9 % ludnosci Polski, chociaz to ukladalo sie dosc nierownomiernie bo w Warszawie stanowili 33% mieszkancow ! a w Kaliszu okolo 40 % !

 3. Adam said

  Obecnie ramach ustawy o ochronie gruntów Żyd jest górą nad chłopa

 4. andzia said

  „Owszem, i w innych krajach Europy bywało, że tamtejsze elity faworyzowały Żydów i dawały im protekcje…”, .
  Jeszcze w XIX wieku we Francji rzeczą wyjątkowo niestosowną było zaproszenie do towarzystwa bogatej Żydówki. Taki dom był potem towarzysko bojkotowany. Elity w całej Europie pożyczały u żyda, dlatego to faworyzowanie nie było za darmo, a i żyd się bogacił.

 5. peppone said

  Tak żydzi płaczą nad losem chłopa sami go wykorzystując żydoszczyzną.

  I już wiadomo dlaczego tureccy żydzi dokonali ludobójstwa na chrześcijańskich Ormianach. Niewidzialna ukryta ręka wolnego rynku wyeliminowała ormiańską konkurencję.

 6. RomanK said

  Moze troszke liznac historii???? zapoznac asie jak powstawaly wsie ..jak nasiedlano ogromne pustki jakie dzis nazywamy Polska????
  Przypomniec co to bylo osadzanie wsi na prawie niemiackim,.Sakssshe Bilde..czym byl kontrakt ui pozycja soltysa…
  roznica wsi koscielnych , krolewskich a prywatnych- panskich….
  I co zawalilo caly doskonale pracujecy model ekonomiczno gospodarczy.

  1565-68 Sejm POlski z poslami tylko i wylacznie szlachta..placona pod stolem przez shtadlanow, czyli specjalnych urzednikow Kahalow od lapowkarstwa….i kupowania wplywow….pierwowzor lobbystow:-))
  Ten Sejm uchwala Ustqawy o Arendzie….glowna, ale nie jedyna przyczyne upadku gospodarczego, a co za tym idzi epolitycznego Polski.
  W tym samycm czaie w POlsce szaleje Reformacja i COntr reformacja….w latach 70 zapadaja wazne ustawy o wygnaniu heretykow ,…szaleje nowy Zakon Jezuitow ,ktory ma wolna reke w rozprawie z heretykami…i zaczyna ogladac sie z pozadanei na schizmatykow…prawoslawnych…
  Znajduja tu wspolnikow…Arendarzy Zydowskich jacy przejmuja ogromern polacie ziemi na Ukrainie nie liczac sie z zaistniala od wiekow syaqtuacja na tycjh spacyfikoanych i sprladrowanych przez Tatarow ziemiach….nei baczac na zabirdowane rody kniazi miejscowych…nie liczac sie z chierachia Cerkwi prawoaslawnej….
  MIjaja lata Nowy system ..nowe konflikty nowe problemy ..1611….
  Wielka expanska Polski rzeczypospolitej Obojga narodow zamiast zqamieniac sie na rzeczpospolita trzech , Czterech ..Plus narodow..dostaje poteznego kopa…i opuszcza Kreml…
  To AKt Beprzykladnej Glupoty politycznej i Punkt Zwrotny expansji Kultury Polskien na SLowianszczyzne…Tej pozycji Polska nei odzysdka nigdy…na wlasne zadanie…
  Nie budzi to zadnych protestow oprocz paru madrych senatorow… znowi mija pare lat Zapala sie Ukraina …kiedy ciezary Arendarze podniecli 6 krotbnie i zadluzono cerkwie,,,ze Arendarz sprzedawal Cerkiew na godziny, pobierajac kluczowe na nabozenstwa…
  Kozactwo rozpoczlo Wielka Rebelie ..przeciwko- Zydom, Jezuitom i Panom…. a potem poszlo …..jak z gorki..
  Na Arendarstwo zaczeli pracowac wszyscy ..wlacznie z Krolem:__)_))
  WIelka schizma Franka Jakobwicza DObruckiego i likwidacja szlachy polskiej..w przeciagu jednego tylko stulecia…trzy pokolenia…. Illuminatyzm…i rozszerenie wplywow Arendy na Europe…- Rewolucja Francuska… i Ameryke….
  System Arendarski ewoluuje i zmienia system Pieniadza…..
  Pieniadz- zastepuje aparat kontroli, przymusu, zastepuje bat i dyby…
  Kto kontroluje pieniadz ..kontroluje wszystko….
  Bez pracy nadzoeru, bez straty czas ,,system Pieniadza pozwala na sciaganie odpowiedniego procentu zysku z…. Kazdej Jednej nawet Najmniejszej Transakcji….
  Obojetnei kto ustala prawa, dyktuje ceny….odpowiedni procent zawsze laduje w tej samej sakwie….
  Karczmarzy i pachciarzy zastapily piekne banki i deelerzy, brookerzy, bursy i rynki…..a dojone jest cale bydlo..bez wzgledu na rodzaj i czym porasta…ryby sie skrobie, kury i gesi skubie, owce strzyze….. a goji goli… I dobrze wam tak:-))))
  .

 7. Pretorian said

  Ale żyd kradnie i rabuje z jednego powodu. Talmud pisze: Cały majątek gojów należy do żydów, okraść goja ze wszystkiego co ma to największy zaszczyt dla pana. Okradanie jest grzechem dopiero jak goj się dowie puki nie można go łupić dowoli np. poprzez ustawę z Konstytucji mówiącą o tym że NBP nie ma możliwości bezpośredniego dodruku złotówki i musi zapożyczać się w prywatnych żydowskich bankach centralnych. Roczny koszt ich odsetek wynosi 50 mld zł. Czyli tyle ile wpływy CIT z wszystkich przedsiębiorstw. Paradoksalnie na program 500+ idzie 22 mld zł rocznie od roku i tyle krzyku a dla żydów 55 mld $ od kilkunastu lat i nikt ani słowem nie piśnie. Żadne Korwiny Kukizy Brauny i inni pseudo opozycjoniści. To jest największy przekręt żydów konstytucja Sorosa z 1997 którą podpisał syn zbrodniarza oficera NKWD Stoltzman a mianowicie jaśniepan były prezio Kwaśniewski. I to jest prawdziwa hańba a nie nowy pomnik Kaczyńskiego, czy zawijasy z trybunałem.

 8. Bendin said

  Madam bredzi.
  Miałem nadzieję na fakty, nie ogólniki – na dodatek sprzeczne z logiką.
  1/ Chłop polski w XVIII oznacza zarówno starą Koronę jak i należącą do korony Ukrainę. Na jednym terenie żydzi są śladowi, na drugim są … etniczni (Chazarowie!!!).
  2/ W krajach muzułmańskich _rutynowo_ żydzi są zatrudniani jako bufor między emirami o pospólstwem – wtedy prosty Arab nienawidzi żyda, a nie emira.
  3/ Problemem XVIII w Polsce była:
  – pogoda, klimat dopiero podnosił się po wielkim ochłodzeniu XVI i XVII wieku co miało przełożenie na produkcję rolniczą (co ciekawe, w RP i tak większą od średniej europejskiej)
  – rozkład społeczeństwa obywatelskiego (wojny de facto domowe od czasów Potopu)
  Wszystko to ma swoje korzenie – dokładnie tak jak w Europie Zachodniej czy w Rosji – od wprowadzenia na masową skalę gospodarki opartej na pieniądzu kontrolowanym przez banki. Polska, pozostająca średniowiecznym anachronizmem feudalnym, cieszyła się najwyższym poziomem życia NA ŚWIECIE. Co więcej, w XIX spadek poziomu życia i chłopów i szlachty następował wg. tego samego scenariusza. Najszybciej załamała się gospodarka w zaborze pruskim, gdzie król oferował „preferencyjne kredyty” i zwolnił chłopów z pańszczyzny. Najdłużej WYSOKI POZIOM ŻYCIA UTRZYMYWAŁ SIĘ OCZYWIŚCIE W ZABORZE ROSYJSKIM, dlatego Polacy mieli pieniądze na powstania („pomoc” z Londynu była zachęcająca, ale stanowczo zbyt niska do prowadzenia walk).
  Oczywiście po uwłaszczenu chłopów gospodarka siadła – i już nie było powstań.

 9. Pinxit said

  Caryca Katarzyna opieprzyla Poniatowskiego, ze sie polska magnateria skundlila z zydami. Wydawali swoje corki zbankrutowane hrabie za bogatych zydow.
  Churchilla tez wydali za bogata zydowke. W Polsce juz drugi prezydent… a wlasciwie trzeci..
  Gdyby Radek nie byl taki glupi to juz tez bylby prezydentem. Byly premier Australii tez sie dobrze urzadzil.

  Koestner zas opisuje tzw. sztetl – zydowskie osady, ktore zalozyli Chazarowie po upadku chanatu. W tych sztetlach zyli glownie smolarze i handlowali drzewem.

  Za carycy zydzi nie mogli byc wlascicielami ziemi. Ale mogli byc arendazami. I mogli pedzic bimber.
  Mielismy i w Polsce numerus causus i numerus nullus, ograniczenie zydow na polskich uczelniach.
  Coby nie robic w ogrodku- chwasty zawsze wyrosna.

  A to skundlenie datuje sie juz od czasow … Cyrusa Wielkiego

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: