Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Wokół konstytucji dawnej, obecnej i przyszłej

Posted by Marucha w dniu 2017-05-06 (sobota)

Szanowni Państwo!

O czymże mówić w dniu 3 maja, jak nie o konstytucji! Jasne, że o konstytucji, tym bardziej, że zainteresowanie konstytucją osiągnęło w Polsce niebywały poziom. To zresztą bardzo pozytywny objaw, świadczący o zwycięstwie ducha nad materią.

Na przykład wydawałoby się, że emeryci koncentrują się raczej na nasłuchiwaniu, jak obgryzają ich własne mikroby, że najbardziej doskwiera im brak pieniędzy na zakup lekarstw, a nawet żywności, a tymczasem – nic z tych rzeczy! Najbardziej interesuje ich konstytucja i wyroki Trybunału Konstytucyjnego, bez których już nie mogą wytrzymać, żeby ich nie przeczytać. Jakże tu nie cieszyć się z takiego triumfu ducha nad materią?

A skoro już mówimy o konstytucji, to warto przypomnieć, że wbrew rozpowszechnionej opinii, konstytucja 3 maja wcale nie rozszerzała w Polsce demokracji. Przeciwnie. Raczej ją ograniczała, likwidując wolną elekcję i wprowadzając tron dziedziczny w dynastii Wettynów.

Jeszcze większego ograniczenia demokracji dokonał Sejm Czteroletni, pozbawiając szlachtę-gołotę prawa głosowania na sejmikach, to znaczy – czynnego prawa wyborczego. Teraz jest odwrotnie; przyglądając się Sejmowi można odnieść wrażenie, że szlachta-gołota nie tylko głosowała w wyborach, ale że ma nawet całkiem sporą reprezentację parlamentarną.

Trudno w tej sytuacji zrozumieć przyczyny, dla których kandydujący w wyborach prezydenckich we Francji pan Emmanuel Macron, którego podejrzewam, że jest wydmuszką francuskich tajnych służb, podobnie jak u nas za wydmuszkę starych kiejkutów uważam sprytnego pana Rysia z Nowoczesnej – więc, że ten cały pan Macron chłoszcze Polskę za „łamanie zasad demokracji”.

Wróćmy jednak do konstytucji, którą zasiadająca w Sejmie szlachta – gołota wymachuje przy lada okazji, podobnie, jak generałowie odchodzący z naszej niezwyciężonej armii w następstwie kuracji przeczyszczającej, zaordynowanej przez złowrogiego ministra Antoniego Macierewicza.

W 1992 roku napisałem projekt konstytucji, który miał tę zaletę, że był o połowę krótszy od następnego najkrótszego. Nie trafił on do Komisji Konstytucyjnej, bo nie uzyskał wymaganej liczby podpisów poselskich. Kiedy bowiem zwracałem się do Wielce Czcigodnych posłów o poparcie mego projektu, większość doczytywała do miejsca, w którym był zapis, że Sejm składa się ze 120 posłów i poparcia odmawiała.

Ale oprócz tego zapisu były w moim projekcie jeszcze ważniejsze postanowienia. Na przykład, żeby zamiast istniejącego obecnie systemu parlamentarno-gabinetowego, wprowadzić system prezydencki. Prezydent już na podstawie tzw. „małej konstytucji” był wybierany w powszechnym głosowaniu, co utrzymała konstytucja z 1997 roku – ale jej autorzy, nie wiedzieć czemu, władzę wykonawczą złożyli w ręce prezesa Rady Ministrów, który nie ma tak silnej legitymacji demokratycznej, jak właśnie prezydent.

Co więcej – uważna lektura konstytucji wywołuje wrażenie, jakby jej autorzy uważali prezydenta za wariata i to w dodatku wyjątkowo niebezpiecznego. Zwykłemu wariatowi bowiem nakłada się jeden kaftan bezpieczeństwa i wszyscy uważają, że to wystarczy. Tymczasem prezydentowi konstytucja z 1997 roku nakłada aż dwa. Na przykład prezydent jest zwierzchnikiem Sił Zbrojnych, ale nie może kiwnąć palcem albo bez „pośrednictwa” ministra obrony, albo bez wniosku prezesa Rady Ministrów.

Wprawdzie powiadają, że jednym z autorów tej konstytucji był urzędujący wtedy prezydent Aleksander Kwaśniewski, ale przecież nie musimy się tak niewolniczo trzymać jego opinii.

Innym ważnym postanowieniem, jakie powinno znaleźć się w konstytucji, jest zakaz uchwalania budżetu z deficytem. Taki pomysł został zgłoszony podczas sejmowej debaty nad przyszłą konstytucją przez posła Janusza Korwin-Mikke. Domagał się on ponadto, by każda próba ominięcia tego zakazu była traktowana jak kradzież zuchwała. Niestety większość posłów myślała, że to dowcip i taka norma nie została do konstytucji z 1997 roku wprowadzona.

W rezultacie mamy dług publiczny, z którym nikt nie wie, co zrobić i w którego następstwie przyszłe pokolenia naszego narodu są wpędzane w coraz głębszą niewolę u lichwiarskiej międzynarodówki. Nie tylko zresztą naszego – bo inne rządy też kupują sobie spokój społeczny za cenę sprzedawania własnych obywateli w niewolę u lichwiarzy – i w tym właśnie tkwi przyczyna, dla której wszyscy mądrzy, roztropni i przyzwoici, co to rozpoznają się w tłumie po zapachu, tak zachwalają demokrację.

Stanisław Michalkiewicz
http://michalkiewicz.pl

Komentarzy 49 to “Wokół konstytucji dawnej, obecnej i przyszłej”

 1. RomanK said

  Witaj Maj # ci Maj….
  Pochody , fanfary, salvy i werble….Ielkie narodowe flagi, pochody Parada z Najwzniejsza z p[anem Prezydentem i Jego Swita….
  Elegancko ubrana w najlepszych domach mody Swita pana Prezydenta …pan Prezydent w dobrze skrojonym garniturze z Polska w Klapie mowi..wiec zaminiamy sie w sluch!!!! Jak pieknei odprasoani i uminduorowani krzepcy parobcy z pagonami prezacymi sie z karabinami…..w pozycji:-))
  Prezydent mw ..pieknei i dlugo…i madrze…..
  Pan Prezydent cieszy sie ze do naszej POlski wprowadzaj sie obce wojska…
  Pan Prezydent grzmi , ze nie musimy sluchac obcych praw jakie sam zatwierdza , zeby obowiazywaly w POlsce…..
  Pan Prezyden cieszy sie z repolonizaji bankow, ktore oddali wczeasniej za piosenke obcym, a dzis wykupuja za miliardy..nie wspominajac… ze te banki i tak nie maja prawa emitowac nowego polskiego pieniadza….
  I powiada nam…..ze wreszcie mamy….. (trzymajcie sie) Suwerenna POlske:-)))))
  Pan Prezydent spoglada milosciwie na wcale niewielki tlum…okiem kamery… Tlum na cale szczescie ubrany…. kolorowo w doskonale fasony pastelowych szycznych tkanin wg szyku szmatexow… w doskonale produkty chinskich massmanufaktor…. Realizator programu skupia sie na poniektorych czlonkach tlumu..zwlaszcza, jesli maja dosc pocziwe geby i zmierzwiaone, zle strzyzone rzadkie i tluste wlosy..i ubytki uzebienia….

  Ciesz sie Suwerenny szmateksie tzn ludu..narodzie polski …. ciesz wtoruja Panu Prezydentu nasi Kardynalowie ubrani w zloto i purpure..z daleka wygladajcy na kaplanow Egiptu…ze splecionymi pulchnymi paluszkami, spoczywajacymi na Zywotach Wzdetych….ktorzy kadza i wyja..pod baldachimami dostarczajac ludowi polskiemu silnych wrazen…..

 2. RomanK said

  Opuscil pan wazniejsze mankamenty obecnej Konstytucji- panie Stanislawie:
  Ta KOnstytucja, niby POlska, niby podtawowy akt Prawny Ramowy, nie wspomina nawet na podstwie czego tworzyc ma Porzadek Prawny w POlsce! Nie wspomina slowem o Prawie naturalnym czyli Boskim…a moze w preambule….
  szafije przymiotnikami polski odmieniajac na wiele przypadkow…. ale nei okresla:

  – Co to jest Narod Polski- ktory jest Suverenem i Gospodarzem !

  Czy rozni sie Narod Polski od obywateli Polski!
  Kto jest Polakiem…i jakie prawa mu przysluguja tylko z tego powodu!
  Znam wielu obywateli polskich Niemcow, Rusinow, Slowakow…ktorzy nigdy Polakami nie byli , nie sa, nie beda i co najwazniejsze nie chca byc!

  Okreslenie- jakie warunki musza byc spelnione, zeby Narod byl Suverenem wlasnego Panstwa.

  Ze tylko Suveren moze emitowac pieniadz i stanowic prawo oraz bronic kraju i zabezpieczyc tegoz kraju Policje.

  Czy system Prezydencki czy Rzadowo Parlamentarny.
  ..Oczywiscie Prezydencki…poniewaz wiemy z doswiadczenia ze czy to 3..slownei trzech….. czy trzy tysiace durniow..i tak i tak narobia tylko tych samych glupot…a jedyna roznica to koszty ich utrzymania.

 3. RomanK said

 4. RomanK said

  Ten filmik panie- Stanislawie- mam nadzieje , wplynie na panskie zdanie na temat ..roznicy pomiedzy Polakami, a Obywatelami Polski…i koniecznosci wprowadzenia takiego odpowiedniego zapisu w Konstytucji:-))))
  Jak pan sam widzi kazde zdanie Polaka moze obrazic Obywatela Polski, placacego podatki w Gorlicach, dlatego nie mozna wpuszczac Polakow do budynkow publicznych:-))) na ten przyklad:-))))

 5. NICK said

  Ano. Romanie Panie.

  Naród Polski.
  Polak.
  Polska.
  Suweren.
  Prawa Naturalne.
  (…)

  Z definicji.
  Normalnej – polskiej.

  P.S.
  Szykują ‚prostytucję’.
  Chciało mi się napisać: „non possumus”.
  Ale język sam się ugryzł; na zdezauowanym.
  Chciałbym wierzyć, że Prymas, cytowany miał Dobrą Wiarę.
  A nie tylko chęci dobre.

 6. Pinxit said

  Polska to kraj warcholow i nam zaden dokument nie pomoze.
  Konstytucja gwarantuje PRAWO do pracy, nauki i wypoczynku.
  Gowno to kogos obchodzi. Mamy umowy smieciowe, czeego wyraznie zabrania konstytucja.
  Pracujemy bez urlopow i amerykanizujemy oswiate. Tak, zeby kazdy uczen i student byl zadluzony po uszy i po wsze czasy.

  Sedzia w Polsce nie musi sie zgadzac z Konstytucja, Trybynal Konstytucjny pilnuje krzesel do siedzenia a nie praw obywatela.

  Nic nam nie pomoga preambuly i artykuly. My czytac nie umiemy co w konstytucji stoi.

  To samo dotyczy trybunalow. Bo skoro Trybunal, jak sama nazwa wskazuje jest do ochrony Konstytucji, no to gdzie byl ten trybunal jak poszlismy pomagac w zamachu stanu w Kijowie – a tego nam wyraznie zabrania konstytucja.
  Gdzie byl Trybunal jak polski prezydent polecial do Gruzji montowac antyrosyjska „koalicje”? Przeciez Konstytucja zabrania sie wtracac do obcych panstw.

  Gdzie byl Trybunal jak minister spraw zagranicznych Polski zupelnie bezprawnie wysylal polskie wojsko do Libii i Jugoslawii i obiecywal kontrakty w zamian za nielegalny napad na suwerenne panstwa?
  Tego wyraznie zabrania Konstytucja.

  Gdzie byl Trybunal jak obce sluzby wywiadowcze montowaly nielegalne lagry tortur dla obcych obywateli na polskiej ziemi?

  Gdzie jest Trybunal jak sie polskiemu obywatelowi dzieje krzywda wyrzadzona przez wydzial sprawiedliwosci.

  Przeciez taki trybunal kosztuje kupe pieniedzy. No to komu sluzy?

  Jaki mamy prawny punkt odniesienia?
  Mozemy sobie jeszcze sto konstytucji spisac i robic kolejne referendum za sto milionow, bo nas na to stac.

  Ale nie stac nas na podworkowego psa na lancuchu coby tej konstytucji upilnowal.

  A ten prezydentek juz paraduje jak monarcha ze swoja boginia i tylko mu jeszcze berlo potrzebne. Zeby sie stuknal w glowe.

 7. Wieś Rządzi Światem said

  @3 Ta babka to Monika Sznajderman, żona Andrzeja Stasiuka. https://pl-pl.facebook.com/monika.sznajderman/posts/10155188387317398

 8. NICK said

  Zatem właśnie to co pan Roman i ja, nieskromnie, dopisałem.
  Jeżeliby, Konstytucja Polska, nadała, odpowiednie prawa, Polakom… .

  Co jo godom, co jo godom.
  Mrzonki mi we łbie odkutym.

  Słuszne uwagi P. Pinxit. (6).

  Zresztą.
  Czym ja się podniecam……. .

 9. Pinxit said

  W Izraelu to maja dwa rodzaje paszportow: dla lepszych i gorszych obywateli. Znaczy sie dla zydow i obywateli Izraela. I odpowiednie prawa: Takiemu niepelnemu zydowi , pol a nawet cwierc , nie uznanemu jako pelny zyd przez rabinat nie wolno sie zenic w Izraelu, bo tam nie ma slubow cywilnych. Nie moze taki pol-cwierc zyd niczego odziedziczyc ani przekazac majatku. Nie ma prawa kupic ziemi ani domu w Izraelu. I nie moze byc pochowanym na zydowskim cmentarzu.
  No, ale Izrael nie ma konstytucji.

  Na uniwersytecie hebrajskim podjeto swego czasu proby genetycznego sprawdzenia kto jest a kto nie jest echte Jude.
  Niestety, po latach prob i badan – postanowiono jednak nie publikowac wynikow dociekan. Pisze o tym prof. Shlomo Sand w swojej slynnej ksiazce.

  Niejaki Himmler, szef SS i tajnej policji wymyslil, ze nalezy sprawdzac zydow w Niemczech: kto jest calym zydem, pol, zydem i cwierc zydem.
  W 1935 roku podjeto w Niemczech odpowiednie badania: spisano wszystkich zydow i kazdemu wyrysowali drzewo genealogiczne a takze przesluchano na okolicznosc stosunkow poza malzenskich.
  Z niemiecka dokladnoscia porobiono statystyki i wykazy . Byl to pokazny dokument.. Wedlug tego dokumentu sprawdzano, kto sie nadaje do sluzby wojskowej w armii niemieckiej. Podobno nie przyjmowali takich stuprocentowych echte Juden i dlatego te sie uratowali od pozogi wojennej.
  Gen. Patton byl zachwycony tym cennym dokumentem.. Postanowil przywiezc to arcydzielo do Waszyngtonu. W czasie parady zwyciestwa i ogolnej euforii zaproponowal prezydentowi Trumanowi, zeby zastosowac ten „Przewodnik po zydostwie” w Nowym Jorku.

  Niestety, gen. Patton przyplacil zyciem swoj entuzjazm. Po powrocie do
  pracy w amerykanskiej strefie okupacyjnej w Niemczech gen. Patton zostal zastrzelony w czasie jazdy samochodem.
  Sprawcow nie wykryto.

 10. Isia said

  … (4) Panie Romanie …

  … red. S. Michalkiewicz, swego czasu, bodaj 23 lata temu, napisał własny projekt konstytucji, a w nim, w art. 2 pkt 2, zawarł następujące zdanie, cytuję za autorem:

  „Naród stanowią obywatele Rzeczypospolitej Polskiej”

  … komentarz zbyteczny, mądrej głowie dość dwie słowie …

 11. Boydar said

  „… jakie warunki muszą być spełnione, żeby Naród był Suwerenem własnego Państwa …” – Pan Roman (2)

  Jeden warunek, żaden tam wielki; musi mieć ten Naród za wspólną ideę to samo co Pan Bóg. W dodatku jeśli, otrzyma bezzwrotny nieograniczony i nieoprocentowany kredyt na realizację. Standardowo do dwustu procent wartości inwestycji.

 12. Isia said

  … wiadomo, że obowiązującą w Polsce konstytucję napisali żydzi (A. Kwaśniewski et consortes), przecież nie dla dobra Polaków i Narodu Polskiego, jej zapisy mają służyć realizacji żydowskich interesów … mówiąc inaczej, nie mamy konstytucji napisanej przez Polaków dla dobra Polaków i w interesie Narodu Polskiego, czyli, tak naprawdę, rdzenni Polacy – mieszkający od tysięcy lat na własnej, słowiańskiej, ziemi – swojej ustawy zasadniczej, chroniącej ich tradycje i wartości, określającej ich prawa jako suwerena, nie mają …

 13. Boydar said

  Niech Pani Isia nie szlocha. Ja wiem, że tradycyjnie na ofiarę składano dziewicę. Skoro jednak mamy w tej materii istotny deficyt, to może i lepiej że starą […] dziwkę. Może i to „ktoś” przemyślnie uwzględnił …

 14. Isia said

  … (13) Panie Boydarze …

  … nie kieruję się emocjami, stwierdzam jedynie fakt … proszę o racjonalny komentarz … 🙂 …

 15. Zerohero said

  Po ch polaczkom konstytucja jak mają sądy, prokuraturę i ABW?

  https://pl.sputniknews.com/polska/201705075407663-Piskorski-wizyta-ABW/

  żeby powołać się na zbiór pobożnych życzeń?

 16. Boydar said

  Racjonalny sobie Pani życzy ? A proszę bardzo; za Panem Zerohero – „na ch’ nam konstytucja jak żona Cezara, skoro wiadomo było od samego początku że przeznaczona do żydowskiego zamtuza ? Co jest zresztą truizmem, bo innych nie ma.

 17. Marek said

  wszyscy mądrzy, roztropni i przyzwoici, co to rozpoznają się w tłumie po zapachu
  ===
  Une nie rozpoznają się po zapachu, ale po rodowodach.
  Które znają doskonale do 10 pokolenia wstecz, w odróżnieniu od bydła, które ledwo pamięta dni swego narodzenia, zanim skończy w rzeźni.
  Przynajmniej Bóg na niebie wszystko pamięta.

  Nie muszą sobie zaglądać w papiery. Rozpoznają się właśnie po cechach fizjologicznych.
  Admin

 18. Boydar said

  Np. po myśli, mowie i uczynku; choć nie mam pewności czy to cechy fizjologiczne.

 19. Isia said

  … Paaanie Boydarze …

  … bardzo mi przykro, Pan zapomina się … rozumiem, mamy weekend … wiem, że Panowie między sobą dyskutują po męsku, ale ze mną, Panią, proszę w taki sposób nie rozmawiać …

 20. Stan said

  Ad:12 Isia
  Pani Isiu, proszę przeczytać „jeszcze raz” prawdziwy komentarz oparty na
  FAKTACH Szanownego Pana Pinxit Nr 6 i ustosunkować się do niego.

  „Polska to kraj warchołów i nam żaden dokument nie pomoże.
  Konstytucja gwarantuje PRAWO do pracy, nauki i wypoczynku.
  Gówno to kogoś obchodzi. Mamy umowy śmieciowe, czego wyraźnie zabrania konstytucja.
  Pracujemy bez urlopów i amerykanizujemy oświatę.
  Tak, żeby każdy uczeń i student był zadłużony po uszy i po wsze czasy”.

  Żadna nowa konstytucja nie pomoże jak rządzący olewają wszystkie dotychczasowe prawa i Konstytucje.
  Społeczeństwo nie reagowało i nie będzie reagowało na łamanie Konstytucji, gdyż propaganda
  „suwerennego i wolnego” kraju tak pomieszała i poprzewracała mozgi,
  ze doprowadziło to do całkowitej degeneracji i mutacji mózgu dużej części społeczeństwa,
  ktore na nic nie reaguje.

  Wszystkie dotychczasowe „demonstracje” były i są dalej wyłącznie walka polityczna o koryta rządowe.

  Wręcz przeciwnie cały czas przykręca się śrubę tak, ze młoda, odważna generacja opuszcza
  i będzie dalej opuszczać Polskę, a panosić się będą zawszone mendy ze wschodu.
  Kultura mediów weszła na manowce, brak szacunku do człowieka itd. itd.

 21. Boydar said

  Już rozumiem, przepraszam; Pani nie wie co to zamtuz. To samo co lupanar. No chyba że ten Cezar tak Panią zbulwersował.

 22. Isia said

  … (20) Panie Stan …

  … w gruncie rzeczy sprawa jest całkiem prosta, nie ma potrzeby jej komplikować …

  … w Polsce rządzą żydzi, ci rządzący żydzi stanowią prawo, ale nie dla siebie, tylko dla Polaków (szerzej, dla nie – żydów) … to prawo obowiązuje Polaków, a nie żydów … podam przykład, pierwszy z brzegu, dotyczy znanych afer, paliwowej, alkoholowej etc., nie słyszałam, by ukarano żydowskich aferzystów, biorących udział w tych „milionowych” przekrętach … natomiast karze się, z całą surowością prawa (powtórzę, prawa stanowionego przez żydów dla nie – żydów), Polaków, za najdrobniejsze przewinienia, przykłady są powszechnie znane (choćby za kradzież batonika w sklepie, czy, ostatnio, za spalenie kukły żyda) … a Pan Pinxit (6) skarży się, że żydzi „olewają” prawo, przez nich stanowione, które ich de facto nie obowiązuje … albo, że Polacy, mówiąc kolokwialnie, w nosie mają żydowską konstytucję …

  … z pewnością Pan Pinxit wie, że w Polsce, od dawna, trwa eksterminacja etnicznych Polaków – rządzący żydzi, różnymi sposobami, niszczą, biologicznie i kulturowo, Naród Polski … w tej sytuacji niedopuszczalne jest upokarzanie się rdzennych Polaków, prawowitych Gospodarzy i Panów naszej, słowiańskiej, ziemi, przed rządzącą, nielegalnie, zbrodniczą, żydowską chołotą …

 23. Isia said

  … Panie Boydarze …

  … spuśćmy na to zasłonę milczenia …

 24. Boydar said

  Już jak tam Teściowa uważa; jeśli sprzeda psa, sama będzie szczekać. Nb. Cezar to imię, tak jak Gucio. On miał żonę, też psa, znaczy się sukę.

 25. Isia said

  … Panie Boydarze …

  … przepraszam, czy Pan dobrze się czuje ? …

 26. Boydar said

  Trudno wyczuć, Pani Isiu Szanowna, nie kiełbasa. Ale zapytam swojej Baby; Ona wszystko wie lepiej, niech Pani chwilkę zaszczeka.

 27. Boydar said

  Mówi że nie. Nie będę się wykłócał o byle drobiazg.

 28. Isia said

  … Panie Boydarze …

  … ja mogę zaczekać, jeśli już … natomiast moje burki mogą Panu zaszczekać … i nie tylko …
  pozdrawiam Szanowną Małżonkę, życzę szybkiego powrotu do zdrowia … dobranoc …

 29. Isia said

  … (22) przepraszam, oczywiście, żydowską hołotą …

 30. Boydar said

  Ja też Ją podziwiam, Pani Isiu; dobranoc 🙂

 31. Pinxit said

  29
  Isia

  Szastanie haslami nie na wiele sie przyda.
  W Czechach tez sa zydzi. I w kazdym innym panstwie.
  A tylko widac w Polsce czuja sie najlepiej.

  Czemu uwazam, ze pani argumenty sa trywialne, dziecinnie naiwne i nieprzemyslane.
  Mielismy Polaka od zarzadzen finansowych. Nazywal sie Slawomir Skrzypek . I pozwolilismy go ubic. Nikt mu nie zafunduje pomnika, mimo, ze dwa razy odmowil pozyczki z IMF (Miedzynarodowego Funduszu Walutowego). W podrecznikach szkolnych o nim nie wspomna.

  My zydow na rekach nosimy.

 32. Isia said

  … (31) Panie Pinxit …

  … podałam tylko i wyłącznie fakty … a jak Pan wie, z faktami się nie dyskutuje …

 33. Stan said

  Ad:22 Isia
  To, co Pani Isia pisze wnioskuje, że nie należy do grupy tubylców czysto polskich,
  a liczy na zmieniona konstytucje, która miałaby utworzyć jeszcze więcej
  przywilejów dla grupy ludzi pochodzenia żydowskiego.

  Wszystko jasne. Sadzi Pani, że robi dobrą robotę propagandową?
  Proszę pamiętać, z każdy zapłaci za swoje grzechy, tylko kwestia czasu.

 34. Isia said

  … (33) Panie Stan …

  … proszę o merytoryczną wypowiedź, bo pańska reakcja na moje słowa jest zaskakująca a odpowiedź, co najmniej, pokrętna i nielogiczna … mój wpis nie daje żadnych podstaw do wyciągnięcia przez Pana (czy kogokolwiek innego) takich niedorzecznych wniosków … do tego próbuje Pan podważyć moją wiarygodność, kwestionując moje polskie pochodzenie … a przecież niejednokrotnie na Forum Pana Gajowego podkreślałam, że jestem Polką z dziada pradziada …

  … moim zdaniem, ten pański wpis jest, pod wieloma względami, wielce wymowny …

 35. Stan said

  Ad:35 Pani Isia

  O to Pani Isia prosiła???
  Prawda jest prawda, a Faktów się nie komentuje.
  Proszę wyciągnąć wnioski z tych oto FAKTOW.

  Z uznaniem dla polityków, kundli i pachołków dedykuje moje wypociny:

  „Prezes jawnie Polakom w gębę pluje
  i jakoś nikt się nie buntuje.

  Wojska obce naściągali,
  a tubylcy ciastem i kawa ich witali
  i sami dobrowolnie to wszystko zaakceptowali.

  Obcym wojskom wielkie prawa dali,
  a prezes pilnie i solidnie dyrektywy wykonuje,
  banderowców i faszystów podtrzymuje,
  społeczeństwo w ciemna i fałszywą drogę kieruje.

  Prezes stary kawaler kontakt z rzeczywistością stracił
  i znowu cos nowego po kryjomu knuje,
  a społeczeństwo to wszystko akceptuje.

  Reprezentanci narodu z immunitetem dumnie do Madrytu lecieli,
  w samolocie popili, porzygali i w Madrycie też narozrabiali
  i w hotelu wszystkie konferencje przespali.

  Po powrocie do kraju rachunki wystawili,
  że samochodami z żonami i kochankami do Madrytu jechali.

  W nagrodę co niektórzy nowe stołki w Brukseli dostali,
  wszyscy dzisiaj w polityce zasiadają,
  są aktywni i dalej kombinują, manipulują, smarują
  i naród dalej oszukują.

  Kibole z W-wy w Madrycie narozrabiali,
  z policją tak się ostro ścierali,
  że wszystko z patriotyzmem pomieszali.

  Wyszabrowaną i rozmontowaną nową gospodarkę polską tak zmontowali,
  że młodzi z dobrobytu i szczęścia powyjeżdżali
  i na zmywakach pracują i na lepsze juto oczekują.

  Pachołki i kundle plan balcerowicza budowali,
  inwestorów z zachodu pościągali, pozapraszali
  licencje i zgodę na działalność gospodarczą
  premierzy i ministrowie porozdawali.

  Wszyscy się tak szybko w porozumieniu z kapitalistami wcześniej skumali,
  że pod stołem swoje otrzymali i od razu zainwestowali.

  Spragniona przemian Polska ukochana
  wypiła dawkę wzmocnionego kapitalizmu
  i tak w marzeniu leżąc na ulicy się rozkraczyła,
  że w biały dzień samowolnie się prawie rozpierdol…a.

  Mienie społeczne od kilku pokoleń ciężko
  wypracowane za grosze sprzedali,
  łapówki pobrali i tak milionerami się stali.

  My wszyscy z nadzieją, wiara i radością
  wolności i suwerenności oczekiwali,
  a tu kundle i kolesie przy okrągłym
  stole wszystko sprzedali, pokombinowali
  i swoim rodzinom nowe stołki zagwarantowali.

  Za przesłuchania terrorystów w Kalkutach miliony tez pobrali
  i mimo twardych dowodów tego się wypierali.
  Święte prawa zagwarantowane w Konstytucji tak olali,
  że nawet ci zza morza dobrze się naśmiali.

  W Strasburgu prawną decyzję podjęli,
  i terrorystom odszkodowanie kosztem polskiego podatnika
  wypłacili i tym samym zadośćuczynienie spełnili.

  Kolesie cichcem nowe ustawy porobili, mienie społeczne rozsprzedali,
  pokombinowali, wszystko przyklepali
  i za judaszowe srebrniki tak się obłowili,
  że co niektórzy się całkowicie zmyli.

  Drzewo z Syberii i Afryki ściągają,
  na wiorki przerabiają i do elektrowni jako biomasę
  z dotacją od rządu sprzedają,
  a ministrowie o ochronie środowiska i o redukcji CO2 gadają,
  aż im piana w mordach stoi i rękoma przecierają
  i znowu się obławiają.

  Tak to cala prawda,
  na następne pokolenia przyszłość w ciemny obraz się niestety zamienia.

  Nowy „stablizment” na świecie się szykuje
  i teraz każdy z polityków tylko na innych jeździ i szczuje.

  Polska jak zwykle w szpicy tego procesu,
  politycy kombinują, manipulują i każdy na każdego szczuje i pluje.

  Polak Polakowi nie pomoże, ale zakadzić zawsze może.
  Jak świat światem Polak nie był i nie będzie słowiańskim bratem.

  Tragiczna historia nic go nie nauczyła,
  a nowa demokracja go zagubiła.
  „Cicho wszędzie, ciemno wszędzie co to będzie co to będzie”.

  O to Pani Isia prosiła???
  Prawda jest prawda, a Faktów się nie komentuje.
  Proszę wyciągnąć wnioski z tych oto w/w faktów.

 36. Isia said

  … (35) Panie Stan …

  … nie musi mnie Pan przekonywać o tym, że rządzący żydzi niszczą Polskę i Naród Polski, mam pełną tego świadomość, od dawna … co do obecnie obowiązującej konstytucji, napisanej przez żydów w ich własnym interesie, powiem krótko – jest antypolska, szkodliwa, wręcz zbrodnicza dla nas, Polaków, i dla Polski …

  … cytat z pańskiego wiersza: „święte prawa zagwarantowane w konstytucji” – to czyste kpiny żydowskie z Polaków … Polacy mają swoje pradawne prawa do własnej Ojczyzny, własnej ziemi, własnych tradycji i wartości … żaden żyd nie będzie przyznawał ani gwarantował „praw” prawowitym właścicielom, Polakom, na ich polskiej ziemi …

 37. Boydar said

  A w Main Kampf napisali, że „żaden jard kwadratowy nie został żadnemu ludowi podarowany przez Boga; należy wywalczyć go mieczem” (prawie dokładnie, nie mam czasu na odszukanie).

 38. Stan said

  Ad: 36 Isia
  Zmiana konstytucji nie doprowadzi do zmiany i wymiany tych lizusów, którzy 30 – 40 lat zasiadają przy korycie.
  Pani argumenty są wręcz prymitywne i bardzo naiwne.

  Jeśli Pani zależy na tym, aby Polska była Polska, to proszę pisać o tym, co zrobić,
  aby rdzenni, prawdziwi Polacy byli wybierani do władz.

  Ci Polacy powinni być u władz, co zależy im wyłącznie na tym, aby Polska normalnie się rozwijała,
  ludziom coraz to lepiej się powodziło, aby magistrowie nie wyjeżdżali za granice za praca na zmywakach,
  aby wszyscy Polacy mieli nadzieje i wiarę na lepsza przyszłość i z szacunkiem odnosili się do nas za granica.

  Zmiana konstytucji nic nie zmieni, jeśli u władzy są ludzie, którym zależy tylko i wyłącznie na tym, aby
  dość do koryta i czerpać z przywilejów wszystko, co się da, ssać krew, zakłamywać własną historię,
  dzielić braci polskich, siać nienawiść do braci słowiańskich, niszczyć i usuwać pomniki żołnierzy
  radzieckich, którzy oddali własne życie na terenie Polski (ponad 650 tys. młodych ludzi poległo na terenie Polski),
  aby dzisiaj odebrać prawo do świętowania dnia zwycięstwa nad faszyzmem,
  manipulować, kłamać i wzajemnie płuc sobie w twarz.

  Polakom, którzy walczyli z Niemcami nie stawiamy pomników.
  Bohaterami są ci, którzy mordowali Polaków i Rosjan po podpisaniu pokoju.

  Niszczenie i usuwanie pomników pamięci Żołnierzy Radzieckich (w II w.św. zginęło 26,5 mln)
  na terenie Polski świadczy o braku szacunku nie tylko do poległych żołnierzy,
  ale tez jest wyrazem braku szacunku do własnej historii i jest dowodem zakłamywania własnej historii,
  aby tym „zza morza” żyło się lepiej, aby dalej realizowali swoje cele geopolityczne kosztem innych,
  a indeksy rosły i rosły.

  Jeśli Pani jest Polska, to dlaczego nie pisze Pani Isia na w/w tematy???
  Co zrobić, aby podnieść świadomość społeczeństwa polskiego, aby wybierali prawdziwych, sumiennych,
  sprawiedliwchych, uczciwych, pracowitych ludzi na wszystkich szczeblach władzy w Polsce???
  Oczekuje od jasnej i konkretnej odpowiedzi.

 39. Boydar said

  „… Zmiana konstytucji nie doprowadzi do zmiany i wymiany tych lizusów, którzy 30 – 40 lat zasiadają przy korycie …”

  To zdanie dyskwalifikuje Pana, jako „eksperta”, za jakiego chciałby Pan uchodzić.

  „… Pani argumenty są wręcz prymitywne i bardzo naiwne …”

  A to, świadczy że kurczowo trzymając koryta, jest Pan skłonny zadeptać każdego. Także niewinną Babę która ma czelność stanąć Panu na drodze.

 40. Stan said

  Ad:39 Boydar
  „… Zmiana konstytucji nie doprowadzi do zmiany i wymiany tych lizusów, którzy 30 – 40 lat zasiadają przy korycie …”

  „To zdanie dyskwalifikuje Pana, jako „eksperta”, za jakiego chciałby Pan uchodzić.”

  Panie Boydar – ja „ekspertem” nie jestem, nie bylem, nie chce być i nie chce uchodzić.
  Proszę pisać argumenty Panie Boydar i uzasadnić, ze zmiana konstytucji zmieni tych „lizusów” i kundli.

  Potrzebne jest prawo, które by zabraniało jakiejkolwiek dalszej pracy politycznej
  wszystkim tym, co przebakali 8 lat i to nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie.
  Żyłoby się nam zdecydowanie lepiej.
  Ja pisze tylko fakty, a jeśli Państwo mają inne zdanie to proszę o jasne i konkretne argumenty.
  Ja nikogo nie obrażam, a oczekuje tylko od Pani Isi jasnych argumentów.

  Pan Boydar pisze: „A to, świadczy, że kurczowo trzymając koryta, jest Pan skłonny zadeptać każdego.
  Także niewinną Babę, która ma czelność stanąć Panu na drodze.”

  Szanowny Panie Boydar.
  Ja żadnego koryta w życiu nie miałem, nie mam i nie chce mieć.
  Bylem zawsze bezpartyjny, ale swoje zdanie zawsze miałem i mam.
  Widze ze Pan jak i Pani Isia to ta sama albo podobna strona i macie Państwo
  odpowiednie zadania do spełnienia. Brak jak widać od Państwa argumentów.

  Jeśli Panią Isie obraziłem, to jest mi bardzo przykro i tu pragnę
  wyrazić głębokie ubolewanie, skruchę i bardzo przepraszam.
  Myślę, ze Pani Isia wybaczy mi i oczekuje na komentarze.

  Różnica poglądów oparta na argumentach może nam wszystkim tylko pomoc
  w zrozumieniu dużych zmian we wszystkich dziedzinach życia społecznego, gospodarczego
  i politycznego nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

  Pozdrawiam Pania Isie i Pana Boydar.

 41. Pinxit said

  40
  Stan
  Bo pani Isia nie potrafi odpowiedziec na pytanie dlaczego tylu Polakow zeni sie z zydowkami czym produkuje zydowskie dzieci w kraju.
  A my zadnej konstytucji nie uszanujemy, objetnie przez kogo bedzie napisana.
  Bo pani Isi sie zdaje, ze teraz nam krasnoludki bialo-czerwone napisza taka konstytucje, ze .. ho.. ho.

 42. Boydar said

  @ Pan Stan

  Jak do tej pory, sadząc z Jej komentarzy, Pani Isia częstokroć się może i myli; ale nie łże. Natomiast Pan dopadł ofiarę i próbował się po niej wspiąć. Pani Isia może mieć dziewięćdziesiąt lat i długą kręconą brodę, nic mi do tego; ale pisze jak człowiek. Jeśli Panu wybaczy (… a cóż było robić …) to Wasza sprawa. Ale Pan dźgnął także wspólną, więc i moją. No więc skoro napisałem co widać, nie zostaje mi już teraz nic innego jak odwzajemnić pozdrowienie. Kłaniam się zatem uprzejmie.

  Panie Pinxit

  Pan wie, co znaczy dla biegu spraw punkt zwrotny. Czasem jest stricte umowny i nie można go ani zobaczyć ani dotknąć. Zmiana Konstytucji jest takim punktem. Tak samo jak odcień czerwieni na fladze czy rodzaj korony na orle. Waga tych pozornie mało znaczących szczegółów wynika z lokalizacji środka ciężkości, o której i którym niewielu ma właściwe pojęcie. Przekona się Pan na własne oczy i uszy. Również pozdrawiam.

 43. Boydar said

  „… dlaczego tylu Polaków żeni się z żydówkami …”

  A tutaj to akurat żadnej tajemnicy nie ma. Rżną się lepiej niż instruuje Kamasutra zanim jeszcze dostaną pierwszej miesiączki. Polak myśli (czym myśli to odrębna sprawa) że to wielka ofiara i miłość oraz zapowiedź długiego i szczęśliwego pożycia. Standardowe syrenki. Tylko katolik wie, że syrenka to takie cudo co to ani do łóżka ani na talerz. A papież wszystkich Polaków tłumaczył że smaczne i przytulne. No to jak nie posłuchać autorytetu. To ostatnio. A kiedyś, kiedyś piz*a była potęgą. Im mniejsza tym większą. I miały w tym mistrzostwo świata. Do dzisiaj nikt im trofeum nie odebrał.

 44. Pinxit said

  43
  Boydar
  Stokrotne dzieki. Wytlumaczyl mi pan bardzo explicite wartosc organow zarzadzania ludzkimi uczuciami i umyslami.
  Bardzo misternie pan to wykoncypowal.
  Ja sie tylko zastanawiam co na to talmud na takie nieprzystojne mieszanie sie rasy wyzszej z byle inna rasa.
  Taka jedna moja znajoma zazyczyla sobie w samolocie szynke koszerna. (koszer pork)
  Z tego mozna wnioskowac, ze niekoszerne organa moga byc tez przydatne.

 45. Boydar said

  Nie przypuszczam, że odkryłem Panu Amerykę, to wie każdy, tylko nie mówi bo wstyd. Najwięcej prawdy względem tego co i owszem jest w głupich kawałach. Tak czy owak oczekiwanie od Pani Isi aby wyłożyła kwestię to nietakt. I Pan też powinien Ją przeprosić.

 46. Isia said

  … Panie Boydarze …

  … DZIĘKUJĘ … 🙂 🙂 😉 …

 47. Boydar said

  Nie ma sprawy, za bardzo się nie wysiliłem 🙂

 48. Isia said

  … Panie Stan …

  … właściwie Pan Boydar wszystko już powiedział, po męsku, bez ogródek … mnie niewiele zostało do dodania … Panie Stan, przyjmuję przeprosiny, jeśli są szczere, a nie wymuszone …

  … odnośnie pańskiego wpisu (38) … w swoich wypowiedziach opieram się na faktach, więc, tak naprawdę, ocenia Pan fakty (jako prymitywne i bardzo naiwne) … sytuacja w naszej Ojczyźnie jest bardzo trudna, powiedziałabym nawet, beznadziejna, i z pewnością, znając realia, Pan o tym wie …

  … mądrzejsi ode mnie, z Szanownym Panem Gajowym na czele, „łamią” sobie głowy, jak i co zrobić, abyśmy my, rdzenni Polacy, odzyskali swój Kraj … temat jest szeroki … w skrócie powiem tak – potrzebna jest Boża pomoc, o którą nieustannie musimy się zwracać i nasza, Polaków, mądrość, roztropność, rozwaga … bowiem rządzący żydzi bez skrupułów pozbywają się (mordują) swoich politycznych przeciwników lub w inny sposób tłumią (bądź przejmują) wszelkie polityczne inicjatywy podejmowane przez Polaków … przykładem RN … w tej chwili najważniejsze jest biologiczne przetrwanie Narodu Polskiego i, wzorem Pana Gajowego, uświadamianie Polakom wszelkich zagrożeń mających wpływ na ich życie, byt …

  … załączam pozdrowienia …

 49. Isia said

  … (41) Panie Pinxit …

  … proszę nie oczekiwać ode mnie odpowiedzi na tak nietaktowne pytanie … proszę też uwzględnić, że inaczej rozmawia się z Paniami … na więcej mogą pozwolić sobie Panowie, dyskutując miedzy sobą, po męsku … co do reszty pańskiej wypowiedzi – proszę uważnie przeczytać moje wpisy i wyciągnąć z nich właściwe wnioski … drwiny i lekceważenie nie są podstawą do merytorycznej dyskusji …

  … a co treści zapodanego artykułu … z obecnie obowiązującej konstytucji przypomnę tylko, jakże antypolski, fragment z preambuły. w którym przedstawiono nową definicję Narodu Polskiego, jako „narodu obywatelskiego”:

  „… my, Naród Polski – wszyscy obywatele Rzeczypospolitej…”

  oraz, antypolski i zbrodniczy, art 220 ust. 2., autorstwa byłego (p)rezydenta Polski, żyda Aleksandra Kwaśniewskiego, syna zbrodniarza Izaaka Stolzmana:

  „Ustawa budżetowa nie może przewidywać pokrywania deficytu budżetowego przez zaciąganie zobowiązania w centralnym banku państwa.”
  – a to oznacza zakaz finansowania deficytu budżetowego przez NBP, a w praktyce, przymus zaciągania, przez rząd polskojęzyczny, pożyczek w obcych, czyli żydowskich, bankach …

  więcej w : https://geopolityka.robertbrzoza.pl/finansjera/jak-aleksander-kwasniewski-zrujnowal-polske/

  … wniosek: nie mamy polskiej konstytucji …

Sorry, the comment form is closed at this time.