Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Warszawa, 9 Maja. Przyzwoici ludzie nie zapominają.

Posted by Marucha w dniu 2017-05-07 (Niedziela)

Wojna pochłonęła 33 miliony ludzi. Trzy najbardziej zniszczone miasta to nasza Warszawa (w 85%), ale dwa następne to miasta Rosji – Leningrad i Stalingrad.

Obecne obchody zwycięstwa nad niemieckim faszyzmem znów naznaczone są atmosferą, jeśli jeszcze nie zimnej to, coraz bardziej chłodnej wojny.

Zbliża się kolejna rocznica zakończenia II Wojny Światowej w Europie. Dla nas w Polsce ta wojna zaczęła się już 1 września 1939 roku i przez to najdłużej pozostawaliśmy pod niemiecką okupacją.

Po dziś dzień wojna ta w historii ludzkiej cywilizacji, o ile wojna ma cokolwiek wspólnego z jakąkolwiek cywilizacją, pozostaje tą największą, najokrutniejszą i najkrwawszą ze wszystkich pozostałych. Choćby dlatego nie wolno nam, choć od wojny mija już 72 lata, nadal zapomnieć do czego doprowadził faszyzm.

Wojna pochłonęła 33 miliony ludzi. Trzy najbardziej zniszczone miasta to nasza Warszawa (w 85%), ale dwa następne to miasta Rosji — Leningrad i Stalingrad.

Obecne obchody zwycięstwa nad niemieckim faszyzmem znów naznaczone są atmosferą, jeśli jeszcze nie zimnej to, coraz bardziej chłodnej wojny.

W naszym kraju dzieje się źle. Pracownicy IPN i reżimowych mediów, niczym pracownicy orwellowskiego ministerstwa propagandy opisanego w słynnej książce „Rok 1984″, skrupulatnie wymazują niewygodne dla nich fakty, dopisują nowe; z bohaterów czynią zbrodniarzy, a ze zbrodniarzy czynią bohaterów. Tylko patrzeć jak pisowscy historycy zaczną mówić, że pod Grunwaldem pokonaliśmy bolszewików z pomocą US-Army, UPA i Krzyżaków.

Dlatego, w tych trudnych czasach, naszym obowiązkiem jest pamiętać o tej ogromnej ofierze radzieckiego i polskiego żołnierza, którzy ramię w ramię wyzwalali nasz kraj spod niemieckiej okupacji.

Tylko na naszej polskiej ziemi radzieckich żołnierzy poległo aż 600 000. To tu i na Wschodzie decydowały się losy wojny. To tu i na Wschód Hitler posłał najwięcej najlepszych swych armii.

To tu i na Wschodzie polski żołnierz u boku radzieckiego przetrącił bestii kręgosłup i przesądził upadek III Rzeszy. Hitler wiedział co robi.

Gdyby nie klęska na Wschodzie, gdzie większość czasu toczyła się wojna, z Zachodem by się najpewniej dogadał i zawarł pokój.

Gdyby nie ci żołnierze i ich ofiara, my mówilibyśmy dziś po niemiecku, o ile w ogóle dane by nam było się narodzić, a nasi dziadkowie i babcie nie trafiliby wcześniej do niemieckich obozów zagłady, tworzonych dla takich „podludzi” jak Polacy czy Rosjanie.

Gdy władza w Polsce rozpoczęła i kontynuuje swoją wojnę historyczną, mając ku temu wiele możliwości i środków; posługując się największymi mediami, telewizją, prasą, pisząc na nowo podręczniki, w których kłamstwa wciska już naszym dzieciom i wnukom do głowy, nam w tych trudnych czasach pozostaje prawda.

Jak pisał Mark Twain — gdy mówisz prawdę, nie musisz sobie niczego przypominać. Nie musimy, to prawda, ale jeśli dziś w Polsce robi się ludziom wodę z mózgów, o tej prawdzie w miarę naszych skromnych możliwości i środków musimy innych uświadamiać.

Zwłaszcza młodemu pokoleniu, które z braku rzetelnej i uczciwej informacji o faktach, łatwiej ulega demagogi, kłamstwom i wypaczaniu historii, którą jak zwykle wedle swej woli, bez żadnego zażenowania piszą chwilowi zwycięzcy. Stąd też i nasza młodzież ulega popkulturze tzw. „wyklętych” terroryzujących po wojnie ludność cywilną i przeszkadzających w powojennej odbudowie kraju. [Uproszczone twierdzenie – admin]

Nienotowany w dziejach naszego kraju dynamiczny rozwój jaki nastąpił po wojnie w Polsce, dokonał się przecież nie dzięki „wyklętym”, ale mimo i wbrew ich dążeniom, jakim były sabotaż, napaści na tych co włączyli się w odbudowę kraju i czekanie z bronią na wojnę atomową.

Niezależnie jednak od tego, jaki kto ma stosunek do powojennej polskiej rzeczywistości, wszyscy Armii Radzieckiej oraz 1 i 2 Armii Ludowego Wojska Polskiego zawdzięczamy nie tylko wolność i pokój, ale być może samo istnienie.

Zwykła ludzka przyzwoitość, która mam nadzieję w większości nadal w nas jest, nakazuje nam, by zachowywać się właściwie. Dbać o pomniki i miejsca pochówku naszych wyzwolicieli to minimum jakie powinniśmy sami od siebie wymagać. Tym bardziej teraz, gdy nie można liczyć na państwo, które albo samo demontuje pomniki naszych wyzwolicieli, albo biernie się przygląda i po cichu wspiera akty wandalizmu wobec cmentarzy czy pomników radzieckich.

Nie przeciwdziałając i nie potępiając takich aktów władza, przyjmując sobie za cel zmianę przeszłości, demoralizuje społeczeństwo i daje swoje przyzwolenie na zło.

Wobec takich działań i nachalnej propagandy jesteśmy trochę bezsilni. Są też jaskółki.

Dobrą robotę robi Stowarzyszenie „Braterstwo Polsko-Rosyjskie”, które stawia sobie za cel zbliżanie naszych narodów, by ludzie, wbrew polityce władzy spotykali się i wzajemnie poznawali, czy np. Stowarzyszenie „Kursk”, które zajmuje się renowacją pomników i miejsc pochówku radzieckich żołnierzy. Biorąc pod uwagę powagę i rozmiar problemu to ciągle jednak za mało, by zmieniać rzeczywistość.

Dlatego my, zwykli ludzie, nie powinniśmy się temu biernie przyglądać, ale winniśmy wziąć wiele spraw w swoje ręce. Przyjmując takie założenie kilka tygodni temu, gdy pewien Rosjanin z Kaliningradu nakręcił na Cmentarzu Wojennym w Warszawie film i umieścił go na Youtube, trochę zażenowani i zawstydzeni, skrzyknęliśmy się z przyjaciółmi i poszliśmy ten cmentarz uprzątnąć.

Na cmentarzu było sporo śmieci, a okoliczne krzaki od dawna stały się miejscem, w którym jacyś ludzie pijają piwo. Zapewne nie jest to aktem jakiegoś narodowego szowinizmu, a kultury czy raczej jej braku, ale tak czy owak, państwo za mało robi, by takie miejsca, wymagające powagi i szacunku chronić.

Moja relacja z tego z sprzątania na Facebooku spotkała się z bardzo przyjazną i sympatyczną reakcją Rosjan. Cieszyli się i dziękowali nam za to, co zrobiliśmy dla ich żołnierzy. Ale czy to nie jest nasz obowiązek? Kierowała nami nie tylko wdzięczność i przyzwoitość, ale i świadomość tego, że i w Rosji i na Białorusi czy Ukrainie są również miejsca polskiej pamięci, pomniki i miejsca, w których pochowane są kości polskich żołnierzy.

Jeśli chcemy, by dbano o nasze groby na obczyźnie, naszym obowiązkiem jest dbanie o groby przedstawicieli tamtych narodów. Obowiązuje pełna wzajemność.

Niestety, już na drugi dzień po naszym sprzątaniu, na schodach prowadzących pod główny obelisk cmentarza i okolicznych murach jacyś „patrioci” z pomocą szablonu, pomalowali wszędzie dziwaczne malunki, gdzie obok swastyki i gwiazdy Dawida namalowali czerwone stopy. Po proteście rosyjskiej ambasady i jej żądaniu ukarania winny wandalizmu, polskie władze, mimo że na cmentarzu są kamery, nadal „szukają” sprawców.

Podobnie teraz, przed rocznicą 9 maja umówiliśmy się ze znajomymi, że spotkamy się w Warszawie w Parku Skaryszewskim i wyczyścimy stojący w jego centrum Pomnik Żołnierzy Radzieckich.

Pomnik ten znów tzw. „patrioci”, jak zwykle nieznani sprawcy, próbowali już wielokrotnie dewastować i bezcześcić. Dawno nieremontowany jest też w kiepskim stanie. Niedawno aktywiści Młodzieży Wszechpolskiej robili tam happening, podczas którego próbowali go owinąć folią, symbolicznie zapakować i odesłać do Rosji.

Po pomniku Braterstwa Broni przy Dworcu Wileńskim (potocznie nazywanym — „czterech śpiących, trzech walczących”) pozostał już tylko cokół. Rzeźby żołnierzy polskich i radzieckich usunięto, najpierw czasowo, wykorzystując jako pretekst budowę drugiej linii metra, by po zakończeniu prac, wbrew woli mieszkańców, nie przywrócić ich już na dawne miejsce.

Cokół został, ale mało prawdopodobne, by stanął na nim ktoś godny szacunku. Najpewniej stanie na nim Tupolew.

Od 1989 roku zmiana historycznej narracji na temat II Wojny Światowej odbywa się w naszym kraju powoli lecz konsekwentnie.

Najpierw przez lata umniejszano znaczenie czynu zbrojnego Wojska Polskiego, które przyszło do nas z Armią Radziecką ze Wschodu, oraz lewicowej partyzantki w kraju. By zniszczyć o nich pamięć zrezygnowano nawet z czczenia jednego z największych zwycięstw polskiego oręża, gdy u boku Rosjan zdobyliśmy Berlin.

Potem próbowano opluwanych bohaterów zastąpić nowymi, tymi którzy siedzieli w lesie, strzelali do milicjantów, urzędników, nauczycieli czy zwykłych chłopów, bo przyjęli pańską ziemię, którą nowa władza dała im w reformie rolnej, a których nazywają dziś „żołnierzami wyklętymi”.

Niedawno Amerykanie odkryli swoje tajne archiwa. Przypadek? Nie sądzę! Z archiwów tych wyłania się prawdziwy obraz tych „wyklętych” jako zwykłych bandytów.

Oczywiście dobrze wiemy, że zdecydowana większość z nich to naprawdę byli bandyci, ale pojawia się pytanie — dlaczego teraz dopiero amerykański „sojusznik” ujawnia te materiały? Czy nie chodzi może o to, by Polaków pozbawić wszelkiej historii, a tym samym własnej tożsamości? Narodowi, który nie ma swojej tożsamości, można nadać każdą tożsamość i ulepić jak glinę.

Póki co pozostał nam jeszcze przypominający o tym kto wyzwolił Warszawę, pomnik w Parku Skaryszewskim.

Serdecznie zapraszam w sobotę 6 maja o godzinie 12 pod cokół.

Zróbmy to razem na Dzień Zwycięstwa i pokażmy innym Polakom, że nie są odosobnieni w swoim spojrzeniu na historię, ale i Rosjanom, którzy mają prawo myśleć o nas coraz gorzej, że nie wszyscy nad Wisłą to niewdzięczni i nieprzyzwoici ludzie.

Jarosław Augustyniak, polski publicysta, Warszawa
Poglądy autora mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji.
https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 55 do “Warszawa, 9 Maja. Przyzwoici ludzie nie zapominają.”

 1. entor said

  Ruscy okupanci tłukli się z niemieckimi, swoimi byłymi sojusznikami. Ci pierwsi zwyciężyli. Pomniki jednych i drugich powinny ulec likwidacji, a miejsce poległych jest na cmentarzach.

  ——
  Żółta kartka.
  Admin

 2. Alina said

  W Parku Skaryszewskim jest więcej pomników. W tym jeden poświęcony pamięci zabitych pilotów amerykańskich, którzy przywozili pomoc powstańcom warszawskim, a którym przodkowie sputniknews.com nie pozwolili lądować po prawej stronie Wisły.
  Na szczęście mamy wolność słowa i od jakiegoś czasu nie musimy świętować obowiązkowo dnia zwycięstwa naszych okupantów.

  ——
  Czerwona kartka. Out.
  Admin

 3. Julian said

  Nie zapomnijmy co stalo sie 17 wrzesnia 1939.Reszte zostawiam bez komentarza.

  ——
  My wiemy, co się stało. Pytanie – czy Pan wie. Co i dlaczego.
  Admin

 4. Archer said

  Jakim tam znowu „niemieckim faszyzmem”. Co ten pismak Augustyniak za głupoty wypisuje. W III Rzeszy Adolfa Hitlera był NAZIZM. Faszyzm był we Włoszech za Mussoliniego i różnił się od niemieckiego nazizmu. To trochę tak, jak żydowska gazeta dla Amerykanów napisze o „polskim obozie koncentracyjnym w Auschwitz”. Niektórzy pismaki i inne prawicowe niedouczone dziadostwo uważa, że komuniści i socjaliści to jedno i to samo.
  Jak komuniści w wyniku rewolucji przejęli władzę w Rosji, zaczęli likwidować w pierwszej kolejności nie tych co byli zwolennikami carskiej Rosji i białych. Tylko najzacieklej w pierwszym okresie mordowali socjalistów.
  W narodowo-socjalistycznych Niemczech pod rządami Hitlera oprócz żydów najbardziej nienawidzili i mordowali komunistów.
  Podobnie było wcześniej między katolikami i protestantami, i wojnami religijnymi. Tak samo się ma obecnie wrogi stosunek żydów do chrześcijaństwa.
  Jak są dwie konkurencyjne i bardzo podobne ideologie, czy religie, które muszą rywalizować między sobą o rząd dusz. To walka jest bardzo zaciekła na śmierć i życie, i obie strony nie przebierają w środkach.

 5. Siggi said

  Okupacja jest mało precyzyjną kategorią słowną.Zależy od posiadanej wyobrażni,żeby sobie przedstawić jak to faktycznie wygląda,przebiega to okupowanie kraju.Ja,na swój rozum biorąc
  okupację wyobrażam sobie jako najazd – agresję na kraj i pełne opanowanie terytorium ,zawieszenie wszelkich praw,powierzenie wszystkich kluczowych funkcji „swoim”przywiezionym,wiernym,kolaborantom.Nawet funcję babci klozetowej powierza się swoim wiernym.Może być i wcale nie musi być wprowadzony terror.Obozy zagłady mogą być ,ale i nie muszą.Praktycznie znika państwo jako podmiot prawa międzynarodowego.I to jest okupacja po mojemu.
  Z Polską Ludową wcale tak nie było.Polska jest w ekskluzywnym klubie założycieli ONZ.Uznana przez prawie wszystkie państwa świata,z którymi na stosunki dyplomatyczne,prócz Arabii Saudyjskiej.Tajwanu(Formozy) i jeszcze kogoś.Faktem jest ,że była Polska Ludowa państwem o pewnej ograniczonej suwerenności,ale w porównaniu z obecnym ograniczeniem brukselskim ,to …niebo a ziemia.
  Uczciwość,sprawiedliwość w ocenie jest wyjątkową sztuką ,cnotą,także w patrzeniu na naszą rzeczywistość historyczną,zarówno tą niedawną ,jak i dawniejszą.W przeciwnym wypadku tkwimy w błędzie,który wykorzystuje nasz przeciwnik w dalszym mąceniu ludziom w głowach.Przykładów tego mamy wiele,choćby stosunki polsko-ukraińskie ,w których pustoszy świadomość narodową relatywizmem moralnym wymuszonym przez zaoceanicznego protektora.Sprowadza się nas do roli wasala ,który musi być posłuszny ,bo jak nie to:…ochłodzimy stosunki.
  Jeżeli już mam wybierać okupacje ,to wolę tą polskoludową niż obecną.W tym wyborze nie jestem osamotniony.

 6. Dziadzius said

  Ja jakos nie rozumiem tej historii i tych slow wzgledem zanaczenia slowa „Wyzwolenie” bo czy Rosja samodzielnie wystapila z niezaleznym planem wyzwolenia Polski od najazdu i okupacji Niemiec czy byl to przypadek [ moze wynik] naturalnej walki odwetowej [czy obronnej] wzgledem ataku Niemiec na Rosje?
  Mnie Rosja „wyzwolila” juz 10 Lutego 1940 roku o 3 rano…………
  Nie chce zmniejszac wartosci usuniecia morderczych niemcow z reszty ziem Polskich i oddania Polsce naszych tak zwanych ” ziem odzyskanych” w zamian za zabranie Polsce wiekszej polaci „ziem utraconych” -za ktore to „ziemie utracone” Rosja [ZSSR] „kupila” i bialorus i ukraine.
  Jest widoczne i pewne ze bez DZISIEJSZEGO CICHEGO poparcia Rosji ” ziemie odzyskane ” nie bylyby [ i nie beda] Polskie bo nasi Zachodni alibi-Allianci [ Ameryka-Anglia-Francja] uwazaja niemcow za lepszych [ wiecej wartosciowych] alliantow niz Polakow i w obronie „ziem odzyskanych” czy nawet ” ziem utraconych” nie przylsa nawet kartki pocztowej pozegnalnej bo pamietajmy ze to Anglicy [lord curzon] wykombinowali „$$4 Rozbior Polski” na podstawie etnicznych [ z odleglosci] badan i ze to anglicy podminowli Plebiscyt Slazki pozawlajac niemcom na glosowanie jako mieszkanicy Slazka po stronie niewiadomego/nieznanego pojecia ” dziadka” .
  Wiec wracam do slowa „Wyzwolenie” –
  Wielu bedzie mowilo ze okupacja Polski ktora nastala po wojnie przez [polsko-rosyjska] zydokomune [ od bieruta po jaruzelskiego] to jest pozostalosc „wyzwolenia przez Krasnoju Armiu”- i jest w tym duzo prawdy- ale czy Polska nie mogla by wziasc wzrou od Wegier a nie tlumic Wegry ale zjednoczyc sie z Wegrami?
  Wiec wracam do slowa „Wyzwolenie” – bo dalej nie rozumiem wartosci tego „slowa” w oparcie o historie i jej wyniku??

 7. PISKORZ said

  re art. „Tylko na naszej polskiej ziemi radzieckich żołnierzy poległo aż 600 000. FAKT NIE BUDZĄCY WĄTPLIWOŚCI..!! A z faktami się nie dyskutuje, mówią same za siebie..PS Polecam książkę My z Zamojszczyzny. są tam opisane pierwsze relacje między naszymi partyzantami a rosyjskimi żołnierzami/uciekinierami z niemieckich obozów..Przykładne braterstwo broni..

 8. Siggi said

  7/PISKORZ said
  ————
  Kupiłem tą książkę Jana Hryniewieckiego,chyba w 1970r,urodziłem sie tam ,na Zamojszczyżnie.Książka zawiera relacje mieszkańców,którzy powierzyli Autorowi swoje wspomnienia opisujące ich przeżycia okupacyjne.Niektóre dotyczą moich krewnych.Bardzo wartościowa pozycja,była wznawiana i do tego w czasach polskoludowej „okupacji”.

 9. Joannus said

  Ad 2
  ”Nie zapomnijmy co stalo sie 17 wrzesnia 1939.Reszte zostawiam bez komentarza.”.

  Szkoda wielka braku komentarza. Pamiętać trzeba, że miejscowa ludność po drugiej stronie Buga 17 września witała wojsko radzieckie, czegoś takiego nie było ze strony Polaków 1 września, Ciekawe dlaczegóż to.

  Ad 6
  ”ale czy Polska nie mogla by wziasc wzrou od Wegier a nie tlumic Wegry ale zjednoczyc sie z Wegrami?”

  Czy aby Pan rozumie co pisze. Jakie zjednoczenie, jakim sposobem.

 10. Antares said

  #Alina
  Proszę jeszcze raz przeczytać artykuł: 600 tys. , tyle zginęło zwykłych, powtarzam zwykłych żołnierzy radzieckich – przeważnie Rosjan abyśmy mogli istnieć, jakby nie oni być może ani Pani ani może ja byśmy nie istnieli. Nowy ustrój wprowadzało żydostwo z NKWD i to oni są sprawcami brutalizacji życia po wojnie. Praktycznie cały aparat UB to żydki i to ich Pani powinna nazywać okupantami, którymi są do dziś.

  ——
  Szkoda śliny, panie Antares. Nie przekona Pan kogoś, kto nie myśli, tylko reaguje rdzeniem kręgowym.
  Admin

 11. Zbyszko said

  Może trzeba PIS-uarom przypomnieć: Gdy Marszałek Koniew stał pod Częstochową, przyszła do niego Kobieta i powiedziała, żeby niezwłocznie zabrał swoje wojska i ruszył na Jasną Górę. Marszałek niezwłocznie wykonał polecenie Kobiety i okazało się na miejscu, że Jasna Góra jest już zaminowana przez uciekających Niemców ze sprytnie ukrytym centrum sterowania wybuchem. Okazało się także, że Marszałek Koniew miał tylko jednego sapera który znał się na takim systemie minowania i to właśnie on znalazł to centrum i sprawnie je rozbroił.
  Po wyzwoleniu Częstochowy, Marszałek Koniew udał się do kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej – Królowej Polski, padł przed cudownym Obrazem na kolana i powiedział : to Ona była u mnie…
  WIĘC, KATOLICKA POLSKO, TO MARSZAŁEK KONIEW URATOWAŁ NASZĄ JASNĄ GÓRĘ, WYKONUJĄC POLECENIE NASZEJ KRÓLOWEJ….
  Mam nadzieję, że ojcowie Paulini (ale i pielgrzymi nie tylko) modlę się za duszę Marszałka Koniewa i jego wojska.
  Chociaż wierzę, że nasza Królowa z całą pewnością pamięta o swoim Rycerzu i jego wojskach.

 12. Dziadzius said

  @9,Joannus said,..
  –Ad#6…Dobrze pamietam to powstanie na Wegrzech i wiele komentarzy owczesnych Polakow tak w Polsce jak i na emigracji zeby zrobic powstanie i w Polsce wtedy ZSSR mialoby rozbicie sily ataku na Wegry i na Polske i moze nawet i Czechy by sie do tego przylaczyly. No i moze wojska okupacyjen w Niemczech mogly by dac pomoc powstancom.( bajki dymne)
  — —Czy to bylo mozliwe nie wiem – bo nie bylem w Polsce-ale tez i rozumiem WIELKIE przywiazanie polakow do PRL-u [ 7 miljonow partyjnych 25% ludnosci] no i oczywista w tym niechec do buntu no bo w polsce po okupacji niemieckiej juz dobrze bylo.

  Ad #2.***”ze miejscowa ludność po drugiej stronie Buga 17 września witała wojsko radzieckie, czegoś takiego nie było ze strony Polaków 1 września, Ciekawe dlaczegóż to.”***–

  Po pierwsze Rzad Polski tuz przed przekroczeniem granicy do Rumunii wydal odezwe do POlakow i do jeszcze walczacego Wojska Polskiego zeby nie opierali sie ruskim bo oni to „allianci” ktorzy ida nam z pomoca –
  Cytujac po wojnie slowa General Andersa z Londynu na ten temat = „Gofno prawda”.
  Miejscowa POLSKA ludnosc na Wolyniu NIE witala wojsk radzieckich. Polacy dobrze wiedzieli kto idzie i po co. Soltys w mojej wiosce spalil swoj dom i biuro zeby nie pozostalo dokumentacji o osadnikach. Ksiadz zrobil to samo w biurze parfii no i winowal swego psa ze lampe naftowa DWA razy stracil ze stolu- Obaj razem z moim chrzestnym policjantem zostali wezwani do spotkania z kacapami w Krzemiencu i jakos potem stracili pamiec bo zapomnieli wrocic do wioski.- na zawsze!!!! –
  W Krzemiencu ZYDZI witali wojska radzieckie kwiatami a ZYDOWKI calowaly radzieckie czolgi. Moi rodzice byli jak raz u kuzynki w Krzemiencu i WIDZIELI to. Zydowskie plakaty i tranparenty glosily wielka radosc ze nareszcie bracia Rosyjanie uwolnia ZYDOW od LACKIEJ opresji – a na drugi dzien ukrainscy buhaje uzbrojeni w siekiery z ZYDAMI na czele, z czerwonymi opaskami na rekawach, chodzili po POLSKICH domach i szukali Polskich Zolnierzy i zabierali od Polakow WSZYSTKA zywnosc ( no i co podpadlo) dla „armii wyzwolenia”-
  Ciekawe ze Pan o tym nie wiedzial? no i moze tym lepiej -ale i Szkoda?

  ***” czegoś takiego nie było ze strony Polaków 1 września”*** —NIe mam dowodu ale widzialem zdjecia jak ZYDZI w Lodzi i Kaliszu witali niemcow z plakatami Co prawda te miasa i wiele innych na Mazurach wysylaly petycje do Genewy o plebiscyty by odlaczyc sie od Polski i przylaczyc sie do Niemiec.

  Chyba swolocz byla po obu ganicach Polski i witala smierc Polski rownie gromialnie.

 13. witek said

  Zbudniewek prezentuje konkluzję: „Częstochowa ani Kraków nie stały się areną wojny, choć nad obu miastami wisiała groźba walk. Według dotychczasowej opinii historyków, oba miasta ocalił „śmiały manewr wojsk radzieckich”. Dokumenty drugiej strony wskazują natomiast, że Niemcy odstąpili od ich obrony w wyniku nacisku dyplomatycznego, o czym będzie mowa jeszcze później”.

  W dalszej części książki jednak brakuje jakiejkolwiek informacji o reakcji Berlina na wspomniane interwencje. Autor przedstawia czytelnikom jedynie przypuszczenie, że takowe były, lecz to trochę za mało, by mówić o „dokumentach drugiej strony”.

  Jeżeli alianci zachodni rzeczywiście wzięli sobie do serca polskie apele i konsultowali się z Moskwą, potwierdziłoby to tylko dodatkowo, że radzieckie dowództwo świadomie dokonało śmiałego manewru operacyjnego, który ocalił Kraków i Częstochowę przed zniszczeniem. W podziękowaniu za to transformacyjni radcy krakowscy usunęli z miasta wszelkie ślady pamięci o głównym reżyserze wojennego manewru, marszałku Iwanie S. Koniewie.

  Eugeniusz Guz

  (Janusz Zbudniewek, „Jasna Góra w latach okupacji hitlerowskiej”, wyd. 1991 r.).

 14. Rob said

  @2Alina
  „Na szczęście mamy wolność słowa”.
  Hahahaaaa! Wolność słowa! Kpisz sobie z nas kobito?
  I teraz już nie mamy okupantów?
  Na jakiej planecie żyjesz?

 15. MatkaPolka said

  General Plan Ost – plan zagłady Słowian

  W II wś Zginęło ponad 8 milion Polaków – rozstrzelania na ulicy, obozy koncentracyjne wiezienia, łapanki, wywózki…- z 35 mln obywateli Polski zostało po wojnie 24 miliony

  Generalny Plan Wschodni, czyli plan zagłady Słowian | RACJA …
  http://racjapolskiejlewicy.pl/generalny-plan-wschodni-czyli-plan-zaglady-slowian/7664

  General Plan Ost (GPO), czyli plan zagłady Słowian został wcielony w życie jeszcze przed wybuchem wojny. W maju 1939 roku główny urząd SD utworzył … „Zentral Stelle” II/P (Polen), których zadaniem było sporządzenie list „osób przewidzianych do ujęcia w Polsce”. Niestety można odnieść wrażenie, że w zbiorowej pamięci funkcjonują jedne jej aspekty, gdy tymczasem pozostałe przechodzą bez większego echa. „Plan zagłady Słowian” to książka, która podejmuje problem odwiecznego parcia Niemców na Wschód, aby przez eksterminację, szczególnie Polaków, realizować ideę zdobycia dla niemieckiej „rasy panów” rzekomo należnej jej „przestrzeni życiowej”. Hasło „Generalplan Ost” mogą Państwo, obok innych, przeczytać w Encyklopedii „Białych Plam”.

  Generalny Plan Wschodni – Wikipedia, wolna encyklopedia
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Generalny_Plan_Wschodni

  Generalplan Ost, GPO) – nazistowski plan osiedleńczy i germanizacyjny terytoriów … od Portugalii do Uralu, całkowita eksterminacja Żydów oraz większości Słowian, … Generalnego Gubernatorstwa zginęło w obozach zagłady 2 mln Żydów.

  Procent przeznaczony do eliminacji lub wysiedlenia – reszta do zniewolenia
  Polacy 80-85%; Rosjanie 50-60% przeznaczonych do eliminacji oraz 15% do zesłania; Białorusini 75%; Ukraińcy 65%; Litwini 85%; Łotysze 50%; Estończycy 50%;
  Czesi 50%; Łatgalowie 100%

  W czasie II wojny światowej zginęło 26 milionów Rosjan, żeby uratować 24 miliony Polaków od NIECHYBNEJ ZAGŁADY. Ze 100 żołnierzy co 3 wracał do domu.

  General Plan Ost „udał się” Niemcom częściowo – Polska jako państwo przetrwała i Polacy jako naród

  Wycofujący się w panice Niemcy (w obawie przed odpowiedzialnością za swoje zbrodnie) z rozkazu Hitlera zostawiali „ziemią martwą i spaloną” (tote oder verbramte Erde) – Polska została w 75% zrujnowana zamieniona przez zbrodniczą, nazistowską III Rzeszę niemiecką w kupę gruzów.

  Po wojnie Polska po protektoratem Rosji sowieckiej odbudowała się z gruzów i w okresie Gierka gospodarka Polski była rankowana na 10 miejscu na świecie. Dziś po wyjściu ze rosyjskiej strefy wpływów i protektoratu Rosji– Polska dostała się pod wpływy niemieckie i amerykańskie – dorobek narodu został rozkradziony przez Żydów i sprzedany Niemcom i USA. Polska została ponownie skolonizowana przez Niemcy.

  W Polsce Był okres „ciemnej nocy stalinowskiej”- Żydzi Stalina mordowali Polaków, wprowadzali nowy system terrorem, niszczyli opozycje – tych którzy sprzeciwiali się totalitarnemu systemowi, tych którzy sprzeciwiali się zwycięzcy Hitlera i tych którzy sprzeciwiali się decyzją Aliantów, uznania Rosji i nie chcieli uznać zwycięzcy i uznali Rosję za drugiego wroga – trudne czasy.

  {{{Trzy systemy totalitarne stworzyli tzw. ŻYDZI – Nazizm, Komunizm i Syjonizm – proszę sobie odpowiedzieć który przetrwał do teraz}}}

  O jaka wolną Polskę walczyli bohaterzy z Aliantem rosyjskim? O jakiej wolnej Polsce myślą Polacy?
  O II Rzeczpospolitej, o Polsce Piłsudskiego? – o Polskę Berezy Kartuskiej i więzień – w których Piłsudski więził i mordował polskich patriotów – Wojciecha Korfantego – bohatera powstań śląskich i w Wielkopolsce, premiera Witosa, gen. Rozwadowskiego…, o Polskę bieda-szybów, o Polskę zniewoloną przez Zachodni kapitał

  1 września 1939 Hitler napadł na Polskę bez wypowiedzenia wojny
  Pancernik Schleswig Holschtein przebywający z WIZYTĄ PRZYJAŹNI rozpoczął godzinie 4:45 ostrzał Westerplatte
  1 września 1939 r. o godz. 4.40 pamiętny akt bezprawia, przemocy i zbrodni hitlerowskiej na bezbronnej ludności miasta Wielunia”. Rzezi Wielunia uważany przez wielu Polaków za symboliczny początek ataku Niemiec na Polskę w 1939 r., symbol okrucieństwa wojsk niemieckich. Wieluń był pierwszym miastem niemal doszczętnie zniszczonym podczas II wojny światowej.
  Wojna rozpoczęła się od prowokacji Gliwickiej

  Kto był odpowiedzialny za Klęskę Wrześniową – agent Niemiecki, sojusznik Hitlera Piłsudski i jego masońska ekipa – zostawili Polskę bezbronną – rząd uciekł, pozostawił Polskę bez dowództwa. – zostawił na pastwę Hitlera.

  W marcu 1939 Hitler napad na Czechy. Rząd Polski ODMOWIŁ – nie pozwolił przejść przez Polskę wojską rosyjskim na pomoc Czechosłowacji

  Przed agresją Hitlera na Czechosłowacje Czechy oferowały Polsce, w imię solidarności słowiańskiej, dar 1500 nowoczesnych samolotów (również przeniesienie do Polski Fabryk Skoda). Polska – Ludomir Rayski – gen Lotnictwa odmówił tego daru.
  Samoloty przejęli Niemcy i bombardowali Polskę – polskie niebo było bezbronne.
  Takie to były „rządy polskie”

  Przeczytajcie -Wojskowe przyczyny klęski jesiennej 1939 roku – Raport gen. Modelskiego do Naczelnego Wodza gen. Sikorskiego

  Za klęskę wrześniową odpowiedzialny jest Piłsudski i jego ekipa

  Dziś obserwujemy powtórkę z Piłsudskiego

  Marionetkowe rządy w Polsce pilnują interesów okupanta niemieckiego i amerykańskiego i jakiekolwiek zbliżenie Polski i Rosji są blokowane. Do tej pory rozprzedaje się resztówkę tego co wybudował Gierek. Wszystkie profity z firm zachodnich w Polsce transferowane są na Zachód. Nie tworzy sie nowych miejsc pracy – Polacy emigrują masowo. Takie to są zalety powtórki z Piłsudskiego.

  Powrót ziem zachodnich do Polski granica polsko-niemieckiej na Odrze i Nysie Łużyckiej.

  To nie była to nagroda dla Polski za jej wkład zbrojny w zwycięstwo w II wojnie światowej. – Górny Śląsk, Dolny Śląsk, Pomorze Wschodnie i Zachodnie, Wielkopolska i Mazury dolny bieg Wisły i Odry to obok Małopolski, Mazowsza to ZIEMIE RDZENNIE POLSKIE . To właśnie te ziemie stanowią o polskości Polski;

  Ziemie wschodnie Rzeczypospolitej Obojga Narodów tj. Kresy to wynik wielowiekowej Unii Polski z Litwą.
  Skoro nie było Polski po Rozbiorach dokonanych przez 3 Niemieckich Cesarzy i Unia Polsko litewska przestała istnieć
  Po Odzyskaniu przez Polskę Niepodległości 1918– część Kresów wschodnich wróciła do Polski – po II wojnie światowej Polska je straciła

  Wilno, Lwów, Stanisławów, Krzemieniec, Grodno i Tarnopol mogły od przeszło 20 lat być znów w granicach Polski. W 1989 roku było to możliwe! Należące do Polski przed II wojną światową wschodnie tereny, te same, które zabrał nam Józef Stalin w ramach porozumień jałtańskich, chciał nam oddać Michaił Gorbaczow tuż przed upadkiem Związku Radzieckiego.
  Skoro koalicja kilkunastu państw się rozpada, to włączone do niej siłą tereny mogą powrócić do stanu poprzedniego. Jest to zgodne z prawem ‘

  Wkrótce Jaruzelski przyjął propozycje Gorbaczowa w imieniu Polski. Kiedy sprawa dotarła do Warszawy, panowie Geremek, Michnik, Kuroń i Mazowiecki pojechali w pośpiechu do Moskwy i prawie na klęczkach wybłagali Gorbaczowa, aby tego nie czynił. Jakich wpływów użyli nikt nie wie, w końcu Gorbaczow przystal na ich prośby. bo to mogłoby doprowadzić do odrodzenia ruchu narodowego w Polsce, który jest anty-unijny, a wszystkie strony okrągłego stołu uzgodniły, że Polska przystąpi do UE.

 16. Sołtys said

  A ja tam nie zapomniałem i nie zapomnę i nawet przypominam innym, oczywiście z różnym skutkiem. Flaga wisi u mnie o 01 do 10 maja i mam w du..e co tam pieprzy obecna „elyta”.W ubiegłym roku świętowałem razem z Kierowcami Rosyjskimi,akurat pauza tygodniowa wypadła w „Porcie 2000” koło Świebodzina. Oni naprawdę bardzo poważnie traktują to święto i dziwią się nam Polakom, że my tak nie robimy.

 17. Inkwizytor said

  Chwała żołnierzom Armii Czerwonej i Wojska Polskiego, którzy wyzwolili Polskę spod niemieckiej okupacji

 18. Siggi said

  Podgórski: W jasny dzień zwycięstwa prawica „pluje jadem” na żołnierzy bohaterów
  08.05.2017 |
  Zamiast świętować i cieszyć się z historycznych sukcesów, aktualnie rządzący Polską każą nam modlić się i opłakiwać przegranych. Zamiast pokazywać bohaterskich zwycięzców, wzorami mają być kontrowersyjni straceńcy i polityczni bankruci. Jakim prawem narzuca się nam tę narrację i przemilcza wielkie zwycięstwa oręża polskiego w 1945?
  dalej……………….
  http://ddtorun.pl/pl/586_felietony/10204_.html

 19. Kail1410 said

  „My wiemy, co się stało. Pytanie – czy Pan wie. Co i dlaczego.
  Admin”

  Ja wiem panie Marucha. Polska została napadnięta przez Sowiety.

  Ps. Widzę że Gajowy wziął się ostro za cenzurowanie niepochlebnych wpisów o Rosji.

  Powodzenia.

  ——
  Dureń Pan jesteś. Szkoda śliny.
  Admin

 20. Pinxit said

  19
  Kail1410

  I ktore to miasta nam Rosjanie zbombardowali?

 21. WI42 said

  @1Alina…@2 Matka Polka wyjaśnia wiele spraw, ale to chyba nie dotrze do p. Aliny itp.
  Może uzupełnię – moim zdaniem, znaczna część Kresów mogła być przekazana Polsce przez Stalina (nie tylko przez Gorbaczowa). Trzeba było wnieść nieco większy wkład w wyzwalanie Polski – Anders zamiast pilnowania ropy dla Anglików powinien razem z Armią Radziecką wyzwalać Polskę.

 22. Filomena said

  @ 9

  Bardzo slusznie Pan pyta? Jakie zjednoczenie? Jakim sposobem? Wegrzy maja juz po czubek glowy Unie Europejska i NATO. Wegrzy juz od jakiegos dluzszego czasu spogladaja na wschod w kierunku Rosji i szukaja z nia dobrych kontaktow. Na Uralu i nie tylko mieszkaja mniejszosci fino-ugryjskie takie jak Udmurci, Mordwiniane, Mari i Komi, ktore genetycznie i kulturowo wiele maja wspolnego z Wegrami.

  Wegrzy zaskoczeni sa religijnoscia tych ludow, iloscia cerkwi na ich terytoriach szczegolnie Mordowii. Co za kontrast z bezbozna Europa. W Udmurtii, na przyklas rodziny sa wielodzietne. Piec czy wiecej dzieci w rodzinie to norma.

  @ 11

  Tez slyszalam ta historie o marszalku Koniewie.

  @ 13

  Zachodni alianci czyli Anglosasi i ich sprzymierzency znani sa z kulturalnego wandalizmu o czym najlepiej swiadcza ich wyczyny we wszystkich ich wojnach. Tego samego nie mozna powiedziec o Rosjanach. Po dzis dzien pamietam jak rosysjscy wojskowi w czasie drugiej czeczenskiej kampanii rozminowywali meczet w jednej miejscowosci. Osiemnastowieczny meczet zostal specjalnie zaminowany przez wahabickich fanatykow. Rosjanie ten meczet rozminowali. Nie musieli tego robic. Nie oni go przecie zaminowali. Ale Rosjanie uznali, ze szkoda zeby taki zabytek ulegl zniszczeniu i postanowili go rozminowac.

 23. Siggi said

  21/WI42 said
  Trzeba było wnieść nieco większy wkład w wyzwalanie Polski – Anders zamiast pilnowania ropy dla Anglików powinien razem z Armią Radziecką wyzwalać Polskę.
  ————–
  Niestety,gorzka konstatacja,zwłaszcza dla tych ,którym marzyło się ,że gen.Wł.Anders wjedzie do Polski na…białym koniu po zakończeniu III(słownie:TRZECIEJ) Wojny Światowej,bo za mało było ofiar w czasie II.Pamiętam jeszcze z lat 50-tych pomyleńców,którzy tak gadali,często powtarzając za RWE z Monachium ,że nam potrzebne jest takie „szczęście”.
  Nawet w moim domu mówiło się ze strachem,że może znów być wojna,a o „atomie” wiedzieliśmy wszystko po Hiroshimie i Nagasaki.
  Andres przegrał ,bo gdyby wjechał do Polski ze Wschodu,to kto wie jak by wyglądał process odrodzania państwa polskiego.A tak zdążył jeszcze wysłać polskiego żołnierza na jadkę pod Monte Cassino i jeszcze za to mu pomniki stawiają.

 24. Listwa said

  @ 17 Inkwizytor

  +

 25. Listwa said

  @ 19 Kail1410

  ”Nie zapomnijmy co stalo sie 17 wrzesnia 1939.Reszte zostawiam bez komentarza.”.

  17 września cała piłsudczyzna zwiała już do Rumunii, pozostawiła rozpapraną wojne i armię Polską bez dowódców a państwo bez przywództwa. A robili rózne Berezy wcześniej i zamachy , aby całą władze nad Polską i narodem zagarnąc dla siebie, aby doprowadzić do tragedii i doprowadzili. W 1920 r im to sie nie udało.

  Oczywiście, jak powiedział protestant Beck , w imie honoru. Sam też do Rumuni zwiał, polityczyna z dolnej półki.

 26. Kail1410 said

  Ma pan sporo racji panie Listwa, ale mi chodziło bardziej o to, że 17 września 1939 roku Sowiety „wkroczyły” do Polski i do 22 czerwca 1941 roku Stalin wraz ze swoim wspólnikiem Hitlerem mordowali Polaków.

  ——
  Do jakiej „Polski”? Polski, której rząd spieprzył za granicę, zostawiając jej tereny na łasce losu?
  PS. Ilu Polaków zamordował Stalin i jak się to ma do liczby ofiar Niemców?
  Admin

 27. Inkwizytor said

  re: 21 WI42

  Warto poczytać pamiętniki Adama Ronikera, szefa RGO. Opisuje tam sytuację gdy Delegatura Rządu na Kraj i Londyniszcze nie zgodzili się aby uzbroić Polaków na Wołyniu w czasie ludobójstwa UPAińskiego w stare niemieckie karabiny z czasów Wielkiej Wojny, bo „jakbyśmy wyglądali w oczach sojuszników” !!! no i bandy czerni upaińskiej wymordowała 200.000 Polaków. To obciąża sumienia tych zasrańców z Rządu Londyńskiego, dupodajkom żyda Churchilla i Roosevelta. Z Andersa też niezła k****, gdy jego żołnierze zdobywali bezsensownie MC, on zabawiał się z chachłacką aktoreczką, wcześniej porzucając żonę i dwoje dzieci

 28. Pinxit said

  Zalamuje zydostwo opowiadajce o polskiej historii.
  ZYdy wyraznie zabronili obchodzic nam dzien zwyciestwa nad faszyzmem i armia niemiecka.

  Dlatego tacy medrcy- typu historyk Macierewicz-
  [wpis (1-3)] wyszkoleni przez ubecje, wiedza, ze wojna zaczela sie 17 go wrzesnia i ze nigdy Polska nie miala zadnych porozumien z Ribentroppem.

  Dlatego dla tego zydostwa trollowatego dzien, w ktorym wolno bylo znowu mowic po polsku jest dniem zniewolenia. Dzien, w ktorym pozwolono chodzic polskim dzieciom do polskich szkol – jest dniem zniewolenia.
  Nie wazne, kto Polske napadl 1 wrzesnia. I nie wazne kto nas wyzwolil.
  Z wdziecznosci Niemcom kupilismy od nich stare leopardy z demobilu i pani ALina, Entor i Julian sa zachwyceni, ze znowu niemieckie czolgi swobodnie poruszaja sie na polskiej ziemi.

  A nas mieli wyzwalac bandziory wyklete. Nie ich wina, ze Sorosa z kasa wtedy jeszcze nie bylo.

  Szymon Peres na UJ o konieczności ograniczenia nauki historii – YouTube

  Путин ответил ляхам кто начал войну – YouTube

 29. Listwa said

  @ 27 Inkwizytor

  „Z Andersa też niezła k****, gdy jego żołnierze zdobywali bezsensownie MC, on zabawiał się z chachłacką aktoreczką, wcześniej porzucając żonę i dwoje dzieci”

  – a jeszcze wcześniej, gdy żona protestowała, to wydał polecenie, aby jego oficerowie uciszyli zonę i oficerowie uciszyli, Zona z protestów zrezygnowała. O czym sama aktoreczka wspominala.

 30. Głos Prawdy said

  “ZSRR formalnie wykonywał sojusznicze zobowiązania. Przy tym żadnej korzyści od tego, oprócz jak 2 roku pokojowego czasu ZSRR nie miał. Ugoda z Hitlerem pozwalała odciągnąć wstęp ZSRR do wojny. Wrześniowa katastrofa Polski była jakby rozliczeniem za antynarodową, antyradziecką zewnętrzną politykę reakcyjnego rządu Polski, za odmowę od pomocy, którą ZSRR proponował.”
  Pododdziały Wermachtu wtargnęły do Polski 1 września 1939 roku. I – za dziesięć-dwanaście dni przeszły jej jak nóż przez maslo, nie spotkawszy nigdzie jakiegokolwiek efektywnego oporu. Polski rząd zdradził swój kraj, rzucił go na pastwę losu . I oto w tej sytuacji 17 września 1939 roku pododdziały Czerwonej Armii przemierzyły granicy polskiego państwa, sprzyjając prawu do narodowego samookreślenia białoruskiej i ukraińskiej ludności z jednej strony, walczac z miejscowymi kupcami i bankierami – z drugiej.
  Według paktu Ribbentrop-Mołotow (pakt o nieagresji)

  “Po prostu wymienię, kto zawarł umowy i porozumienia z Hitlerem do paktu Ribbentrop-Mołotow.

  1933 — Wielka Brytania, Francja, Włochy — pakt czterech
  1934 — Polska — pakt Hitler-Piłsudski
  1935 — Wielka Brytania — morska umowa
  1936 — Japonia — аntykomintern pakt
  1938 — wrzesień, wielka Brytania — deklaracja o nieagresji
  1938 — grudzień, Francja — deklaracja o nieagresji
  1939 — marzec, Rumunia — ekonomiczna umowa
  1939 — marzec, Litwa — pakt o nieagresji
  1939 — maj, Włochy — pakt o sojuszu i przyjaźni
  1939 — maj, Dania — pakt o nieagresji
  1939 — czerwiec, Estonia — pakt o nieagresji
  1939 — czerwiec, Łotwa — pakt o nieagresji
  1939 — sierpień, ZSRR — pakt o nieagresji

  Związek radziecki otworzył drogę Hitlerowi, do początku ii wojny Światowej???

  Atak na Polskę

  1. Terytorium, które „zaatakował” Stalin, zostały załączone Polską w trakcie wojny polsko-bolszewickiej 1919—1921г. Właśnie polacy, którzy marzą o odrodzeniu Rzeczypospolitej w granicach z 1772 r. napadli na Związek Radziecki, i doszły w trakcie tej wojny do Kijowa. Związek radziecki osłabiony w wojnie nie mógł dać należytego oporu i został zmuszony do podpisania umowy o pokoju „Traktat Ryski”, zgodnie z którym tereny te odeszły Polsce.
  2. ZSRR weszła w granicy Polski 17 września 1939 roku, kiedy Polska de facto już przegrała wojnę, a wojska stoją pod Lwowem. W takich warunkach, zostawić Hitlerowi tereny głównie rosyjskiej, ukraińskiej i białoruskiej populacji, byłoby przestępstwem. Do tego sporne terytorium, które sama Polska, wystarczająco niesprawiedliwie przyłaczyła sobie, kiedy Związek Radziecki rozdzierała wojna domowa.
  3. Polska w momencie inwazji Niemiec, wchodziła w wojskowo-polityczny sojusz z Anglią i Francją, i budowałа obronę wychodząc z założenia, że sojusznicy otworzą drugi front. Ale oni tego nie zrobili, co oznaczało porażke polaków. I umożliwiło eskalację wojny światowej, choć można było ją zatrzymać jeszcze na tym etapie. Ponadto, Związek Radziecki był gotowy zapobiec inwazji Niemiec, ale do tego trzeba było by Polska wpusciła armie czerwona przez swoje terytorium. Tego zezwolenia Polska nie dała, z przyczyn określonych w ustępie 1. Polacy bali się wpuścić na swoje terytorium armię kraju, przeciwko której sami wystąpili jako agresor.”

 31. Głos Prawdy said

  30. Wiem, że te wiadomości, i komentarze wielu nie spodoba się, lecz każdy zostaje ze swoją sprawiedliwością. Polacy uczyli w szkole i ze swojej strony uważają za prawych i ofiar. Odpowiednio ludzie byłego Związku Radzieckiego, którzy byli wymuszeni napaść na Polskę też uważają ,ze mieli rację. I co czynić?

 32. Pinxit said

  3
  Julian
  Nie zapominajmy..
  W ktorym roku Polska napadla na Czechoslowacje (w porozumienieu z Niemcami) ?

 33. Kail1410 said

  „Do jakiej „Polski”? Polski, której rząd spieprzył za granicę, zostawiając jej tereny na łasce losu?
  PS. Ilu Polaków zamordował Stalin i jak się to ma do liczby ofiar Niemców?
  Admin”

  Znaczy się Stalin jest bardziej wporzo, bo zamordował mniej Polaków?

  Gdyby jednak wliczyć późniejszą okupacje PRL-owską zsyłki, „Katynie” itd.można by się pospierać o to kto miał lepszą skuteczność.

  Głos Prawdy (swoją drogą wielce pretensjonalny nick) dawno takich bzdur nie czytałem. Możesz pani sobie bronić Ruskich jak tam chcesz, niemniej faktem jest, że 17 września Sowiety napadły na Polskę, a Rosjanie mordowali Polaków i na pół wiek wzieli nas pod okupację.

  Ps. „polaków’ pisze się z dużej litery.

  ——
  Jeśli już Pan mówi o „skuteczności”, to Niemcy biją ZSRR w stosunku jakieś 10:1. I nie bądź Pan głąb i się nie spieraj.

  Sowiety nie napadły na Polskę i żaden Trybunał Międzynarodowy nie uzna tego za „napaść”.
  Najechały na ziemię OPUSZCZONĄ przez polskie władze.
  Rozumie Pan?
  Polskie władze spierdoliły za granicę. A teraz pretensje, że ktoś im wlazł w szkodę.

  Od „Głosu Prawdy” się Pan odwal, bo to nie jest Polka, lecz Białorusinka i błędy w języku polskim może robić. I tak lepiej zna polski, niż Pan rosyjski czy białoruski.

  Admin

 34. Joannus said

  Ad 12
  Znaczy się należało przyłączyć się do żydowskiego powstania węgierskiego.
  Aj waj co za zmarnowana szansa powalenia na kolana drugiej armii świata. Czesi pomni straty Zaolzia też rwali się do zjednoczenia z Polską,

 35. Boydar said

  @ Pan Inkwizytor (27)

  „… gdy Delegatura Rządu na Kraj i Londyniszcze nie zgodzili się aby uzbroić Polaków na Wołyniu …”

  Wiedziałem, qurwa ! To znaczy czułem, że tak musiało być, bo nie wiedziałem, bo i skąd !!!

  „… sumienia tych zasrańców z Rządu Londyńskiego, dupodajkom żyda Churchilla i Roosevelta …”

  Narodowość ma loża, zasraniec w loży wyrzeka się narodowości na samym początku kariery; to sine qua non

 36. Kail1410 said

  „Najechały na ziemię OPUSZCZONĄ przez polskie władze.
  Rozumie Pan?”

  Tak zrozumiałem :))))))))))

  Ok odpuszczam pani Głos Prawdy, choć i tak myślę, że duby smolone prawi.

 37. Marucha said

  Re 36:
  Trudno jest się mentalnie wyzwolić z narzuconej nam przez żydowskich i niemieckich historyków wizji złowrogiej i krwiożerczej Rosji. Kraj, który wycierpiał od Żydów, jak żaden inny, obarczany jest żydowskimi zbrodniami…

  A tymczasem Rosjanie to taki sam naród, jak my (choć trochę bardziej patriotyczny w dobrym sensie tego słowa i nie dający się tak łatwo napuszczać na innych). Tak samo piją, palą, przeklinają. Tak samo są wśród nich ludzie szlachetni, i zdarzają się łajdaki.

  Jeśli bym miał pokazać palcem na narody naprawdę zle – to będą to w pierwszym rzędzie Żydzi, potem Niemcy (wrogowie od tysiąca lat), a potem różne takie plemiona muzułmańskie i quasimuzułmańskie,żyjące w nienawiści i zbrodni.

 38. Pinxit said

  33
  Kail 1410

  Czy Kail to jedna z tych ofiar POPiSowskiej edukacji?

  Udowodnij, ze Glos Prawdy klamie!

 39. revers said

  Pomnika Zukowa w Odessie juz nie ma czekamy na pomniki Bandery od Przemysla po morze, oraz Adolfa H..
  http://www.stalkerzone.org/memorial-stone-marshal-zhukov-dismantled-odessa/

 40. Andrzej BR said

  Do 27.- gen. Anders konwertował na katolicyzm,

  składając wyznanie wiary i to co przynależy, na ręce

  Abp Gawliny, oko w oko! ( aby zostać dowódcą goimskim)

  co tam jakieś zabawy cielesne wobec takiego załgaństwa.

 41. Kail1410 said

  Taa pnie Pinxit jestem POPIS-owską ofiarą losu, daruj pan sobie moje kometarze.

  Panie Marucha nie jestem wrogiem Rosjan, a antypolskiej szajki rządzacej tym krajem. Niechce mi się powtarzać (zresztą wie pan co z grubsza myślę), ale raz jeszcze przypomnę, Polska nie będzie miała spokoju póki się nipoddźwignie militarnie i ekonomicznie, by móc dyskutować z Rosją i Niemcami (i niestety tylko Trump może w tym pomóć). A bycie wasalem „strategicznych partnerów” mnie nie interesuje.

  Ot moje przemyślenia.

 42. Kail1410 said

  Taa pnie Pinxit jestem POPIS-owską ofiarą losu, daruj pan sobie moje kometarze.

  Panie Marucha nie jestem wrogiem Rosjan, a antypolskiej szajki rządzacej tym krajem. Niechce mi się powtarzać (zresztą wie pan co z grubsza myślę), ale raz jeszcze przypomnę, Polska nie będzie miała spokoju póki się nipoddźwignie militarnie i ekonomicznie, by móc dyskutować z Rosją i Niemcami (i niestety tylko Trump może w tym pomóć). A bycie wasalem „strategicznych partnerów” mnie nie interesuje.

  Ot moje przemyślenia.

 43. Boydar said

  Niemców już dawno praktycznie nie ma a Rosja jest dziesięć razy większa i tysiąc razy silniejsza. W dodatku nie ma ani powodu ani zamiaru nas atakować. To z jakiej racji chciałby Pan Kail Ją ? Nie lepiej z Ruskim pójść na wódkę ?

  A może chciałby Pan rozwiązywać zbrojnie różne codzienne problemy ? Ruscy wywalą do zsypu transport skażonej GMO żywności z Polski a my im rakietę, jebudu ! Pan to masz łeb, jak sklep; tylko półek brak.

  Panu brakuje jakiejś wojny, koniecznie; masz Pan udziały w amerykańskiej zbrojeniówce ?

 44. Kail 1410 said

  Nie, niestety nie mam udziałów w USRAelskie zbrojeniówce. A na wódę to mogę pójsć właściwie z każdym, byleby nie był antypolski.
  A co do wyższości Rosji nad Niemcami to bym, aż tak bardzo nieprzesazał :)..
  Bezczelne są te kurwy i zuchwałe.
  Pozdrawiam.

 45. Boydar said

  Będzie się miał Pan okazję niedługo przekonać; choć daj Boże żeby nie.

 46. Marucha said

  Re 42:
  Ok, oczekujmy, aż Polska się „podźwignie”.
  W międzyczasie byle kto może ją pożreć. Co właściwie już się stało, bo to, co istnieje to tylko pusta wydmuszka, ptaszek, piosenka i chorągiewka.
  Broń Boże życ w przyjaźni z Rosją. Jedyną siłą, jaka mogłaby nas jeszcze z tego gówna wyciągnąć.

 47. WI42 said

  ADMIN: Jeśli już Pan mówi o „skuteczności”, to Niemcy biją ZSRR w stosunku jakieś 10:1. I nie bądź Pan głąb i się nie spieraj.
  Bliżej 50:1 – proszę przejrzeć m. in. to co było w gajówce

  Pewnie ma Pan rację, cytowałem z pamięci.
  Admin

 48. Joannus said

  Dogmaty bezmózgowca rusofoba
  1. Konstytucja 3 maja o mało co nie uratowała Rzeczypospolitej -przeszkodziła Rosja
  2. 123 lat nie było Polski, przez zabór rosyjski jej ziem
  3. W 1920 r ZSRR nadał na Polskę i dalej chciał całą Europę
  4. O mało co nie udało się odeprzeć ataku III Rzeszy gdyby nie najazd ZSRR 17.IX.1939
  5 Od 1945 do 1989 trwała okupacja ZSRR, przez co Polska dziś jest najbardziej biednym państwem w Europie
  6. Aktualnie jedynym państwem imperialnym na świecie, stanowiącym największe zagrożenie bytu Polski jest Federacja Rosyjska

 49. PISKORZ said

  re 8 Siggi/ Cieszę się,że ta książka jest panu znana..Warto było przeczytać / wyd PAX/..PS Pozdrawiam, a Zamojszczyzna/Roztocze…urocze..Przy okazji przypomnę WIEŚ ŻURAWLÓW…DZIELNIE STAWIŁA CZOŁA ZŁODZIEJOM Z FIRMY CHEVRON /POLECAM WPISAĆ ZIELONY ŻURAWLÓW…są piękne fotki..!!

 50. PISKORZ said

  re 28..”Szymon Peres na UJ o konieczności ograniczenia nauki historii – YouTube MĘDRZEC SIĘ ZNALAZŁ..
  niech spiernicza z tymi swoimi radami..ŻE TA GAWIEDŹ STUDENCKA GO NIE WYBUCZAŁA..!!

 51. kAIL1410 said

  To dla pana mość gajowy.https://www.youtube.com/watch?v=EdmZYu9Lths

 52. MatkaPolka said

  Do wszystkich którzy przypominają 17 września 1939 – Wejście Armii Czerwonej na Tereny Polski

  A co by było gdyby Związek Radziecki nie zajął tych terenów???

  Proszę pojrzeć na mapę

  >https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/0/0d/Polska_1939-1941.png/1200px-Polska_1939-1941.png

  Celem Niemców była eksterminacja Słowian

  Na terenach zajętych przez Niemcy po 1941 Niemcy zaczęli tworzyć organizacje i odziały Na tych terenach Niemcy znacznie wcześniej utworzyliby takie formacje kolaborujące z Niemcami <Podsycając nienawiść do Polaków, Rosjan , Żydów – konfliktując narody słowiańskie , Napuszczając jednych na drugich – żeby się nawzajem mordowali

  UPA na zachodniej Ukrainie – UPA i SS Galizien powstałyby już w 1939 r – i wymordowały o wiele więcej Polaków – może milion więcej

  Na Litwie utworzyliby Litewska Armia Wolności, pułk „Żelazny Wilk” Szaulisi, – i już od 1939 miałaby możliwość mordowania Polaków– może milion więcej

  Na Białorusi– już od 1943r przygotowywali taką organizację do mordowania Polaków – Związku Młodzieży Białoruskiej

  Dla niewtajemniczonych, to białoruska, kolaboracyjna organizacja młodzieżowa działająca pod okupacją niemiecką na obszarze Okręgu Generalnego „Białoruś” . Jej orędownikiem był Gauleiter Okręgu Generalnego „Białoruś” Wilhelm Kube. W Berlinie przeszkolono przyszłych kierowników okręgowych Związku. Prowadził je zwolennik współpracy z Niemcami Fabian Akińczyc. Organizacja była wzorowana na strukturze Hitlerjugend. Przy generalnym komisariacie w Mińsku zorganizowano Wydział Młodzieży pod kierownictwem Hermanna Schulza. Na obszarze Białorusi w dwóch ośrodkach odbywały się szkolenia – dziewcząt w Drozdach koło Mińska, a chłopców w Albertynie koło Słonimia. Po wojnie przegranej przez Hitlera członkowie Związku wyemigrowali na Zachód, a ci, którzy zostali, byli ścigani za wysługiwanie się nazistom.

  W Jugosławii Niemcy utworzyli z Chorwatów Ustaszy Ante Pavlicza, organizacji, która mordowała Serbów – Ustasze wymordowali 1,5 mln ludzi w tym nie mniej niż 750,000 Serbów

  Niemcy robią dokładnie to samo teraz

  Podbili i skolonizowali Polskę w ramach GermańskiejmUnii Europejskiej

  Wojna Na Ukrainie 2014
  Wojna w Jugosławii 1990- 1999

  CZY NIKT TEGO NIE WIDZI ????

 53. Pinxit said

  40
  Andrzej BR
  Gen. Anders za kazdym razem zmienial religie jak sie zenil. A zenil sie trzy razy.

 54. Pinxit said

  52
  Matka Polka
  Wielkie dzieki.

  Do wielu osob nie bardzo dociera, ze historii mozna sie uczyc z internetu ale tylko pod warunkiem, ze sie ma podstawy z historii i zdolnosc samodzielnego myslenia.
  Niektorzy porwa byle propagandowke z internetu i mysla, ze wiedze zdobyli.

  Klasycznym przykladem jest wlasnie Jugoslawia, ktora chyba wszyscy dyskutanci na tym blogu przeciez pamietaja.
  A jednak…. nie chce im sie sprawdzic na czym polegal niepodpisany Traktat z Rambouillet. Ten traktat powinien byc ostrzezeniem dla Polski i Polakow.
  A jednak nie jest.

  Dlatego np. rzucamy haslo „Katyn” jak chcemy komus przylozyc.
  Poczytajmy co pisze w raporcie CIA:

  Dywersja CIA w Polsce: CIA zaplacilo za „tlumaczenie” ksiazki o Katyniu, tak, zeby oskarzyc Zwiazek Radziecki:

  – Translation into Polish of a book that accuses the Soviet Union of a World War II massacre of Polish Army officers. The book was to be smuggled into Poland.

  – $400,000 a year to the Solidarity trade union in Poland, to clandestinely print underground publications, as well as funds for other political organizations, youth groups, and churches. This is in addition to several million dollars allocated to Solidarity by the U.S. Congress.

  8 lat dywersji CIA:

  http://www.thirdworldtraveler.com/CIA/Reagan_CIA.html

 55. Głos Prawdy said

  Od czasu do czasu zapominam stawić dużą literę, gdy spieszę się zwłaszcza, przepraszam. Nie usprawiedliwiam tych, kto dopuszczał się okrucieństw na Polakach ,Bóg ich osadzil, wojskowi wykonywali rozkaz przede wszystkim.
  .

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: