Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Rocznica zakończenia II WŚ. Obłuda aliantów.

Posted by Marucha w dniu 2017-05-08 (Poniedziałek)

Ciepłe i owocne stosunki aliantów z III Rzeszą datują się na wiele lat przed wybuchem wojny.

Całkiem niedawno ONZ opublikowała archiwa komisji, która prowadziła dochodzenia w sprawie zbrodni nazistowskich (niemieckich) w czasie drugiej wojny światowej. Raporty te pochodziły od służb państw zachodnich a także rządów, ówcześnie na emigracji, jak Belgia, Polska czy Czechosłowacja i obejmują okres między 1943 a 1949 rokiem.

Rządy USA i Wielkiej Brytanii starały się zablokować publikację tych materiałów i jest to o tyle zaskakujące, że przecież te dwa państwa biły się z nazistowskimi Niemcami. Z dokumentów tych przebija się jednak prawda o prawdziwej naturze stosunków USA i Wielkiej Brytanii a Niemcami hitlerowskimi. Oficjalna historiografia przedstawia obydwa te państwa jako zażartych wrogów nazizmu i sojuszników Związku Sowieckiego. Prawda jest jednak nieco (a nawet bardzo) inna.

Ciepłe i owocne stosunki z III Rzeszą datują się na wiele lat przed wybuchem wojny. Kapitał anglo-amerykański był bowiem bardzo mocno zaangażowany w budowę potencjału militarnego Hitlera. Takie firmy jak Ford, General Motors, IBM czy Du Pont prowadziły interesy z Hitlerem jak tylko doszedł on do władzy i kontynuowały tę dochodową współpracę praktycznie do końca wojny.

Robiono to w czasie wojny okrężną drogą, głównie przez Szwajcarię (rozliczenia i finansowanie) ale fabryki tych koncernów cały czas działały w Niemczech i wspierały nazistowską machinę wojenną. Więcej – otwierali fabryki nawet w okupowanej Polsce. Koło Oświęcimia miał np fabrykę syntetycznej gumy dziadek G.W.Busha, Prescot Bush.

IBM dostarczała Hitlerowi nowoczesne systemy obliczeniowe, które były wykorzystywane m.in w obozach koncentracyjnych. Ford produkował ciężarówki i inny sprzęt transportowy na potrzeby niemieckiej armii. (Można sobie wyobrazić jakie było zdziwienie amerykańskich żołnierzy gdy po desancie od zachodu w zdobycznych samochodach zobaczyli znajome silniki Forda…). Takich przykładów współpracy z Hitlerem można znaleźć dużo więcej, ograniczyłem się do kilku najbardziej spektakularnych.

Tak wielkie zaangażowanie kapitałowe „aliantów” w hitlerowską machinę zbrodni tłumaczy dlaczego nigdy nie zbombardowali torów do Auschwitz. Nie mogli przecież niszczyć infrastruktury, która służyła ich ekonomicznym interesom.

Bombardowanie Niemiec w końcówce wojny też było bardzo selektywne, ginęli przede wszystkim cywile, choćby zupełnie nieuzasadnione z militarnego pkt, widzenia zniszczenie Drezna gdzie śmierć poniosło wg różnych szacunków 150 – 200 tysięcy cywilów. Była to zbrodnia wojenna porównywalna ze zrzuceniem bomb atomowych na Hiroszimę i Nagasaki. W czasie tych dywanowych nalotów dziwnym trafem nie ucierpiała żadna fabryka należąca do amerykańskich koncernów…

Generalnie ani Amerykanie ani Anglicy nie mieli nic przeciwko wojnie. Dla nich ważne było, że Hitler nienawidził komunizmu, który jako brat bliźniak nazizmu był zagrożeniem i konkurencją w planach opanowania świata. Dlatego więc patrzyli łaskawym okiem (to oczywiście eufemizm) na poczynania Hitlera. To, że przy okazji miała zniknąć Polska (sojusznik Anglii) nie miało dla nich najmniejszego znaczenia.

Podobnie jest dzisiaj, USA dla swoich geopolitycznych gierek są gotowi znowu poświęcić Polskę bo chyba tylko głupi (albo nasz minister wojny) nie rozumie, że cokolwiek miałoby się wydarzyć to będzie to na naszym terytorium z Polakami w roli mięsa armatniego.

Zachodni alianci bardzo długo wstrzymywali się z utworzeniem frontu zachodniego patrząc spokojnie na to co robi Hitler na wschodzie i na podbitych terenach centralnej Europy. Nic dziwnego skoro w samej tylko Polsce nieźle zarabiali na wojnie.

Dopiero kontrofensywa armii sowieckiej zmusiła ich do zmiany taktyki. Gdy okazało się, że ich plany podboju Rosji rękami Hitlera spaliły na panewce zdecydowali się na wsparcie Stalina dostawami surowców i uzbrojenia oraz utworzyli zachodni front robiąc desant w Normandii. Nie mogli przecież pozwolić na to, żeby Stalin zajął całą, okupowaną przez Hitlera Europę i musieli bronić swoich inwestycji w Niemczech.

Alianci swoje majątki uratowali ale zwycięzcą i tak był Stalin, który „w nagrodę” za pokonanie III Rzeszy dostał we władanie Europę wschodnią i centralną aż po Łabę. Zresztą nie musiał nic „dostawać”, wziął jak swoje. Jak wielka to była ustawka świadczy fakt, że rządy zachodnie natychmiast uznały marionetkowy, narzucony Polsce przez sowietów rząd przy jednoczesnym cofnięciu uznania legalnemu rządowi emigracyjnemu. Podobnie było w przypadku innych państw.

[Może i dobrze się stało. Gdyby Polska wpadła już w 1945 roku w sferę wpływów zachodnich, dziś by jej nie było – admin]

Stalinowski, bolszewicki reżim, miał wolną rękę w zaprowadzaniu swoich porządków. W zajętych państwach, wykorzystując komunistów, głównie wiadomego pochodzenia, zaczęły się rządy terroru. W Polsce została zlikwidowana fizycznie praktycznie cała elita Narodu. Faryzeuszowskie działania naszych obecnie „wiecznych przyjaciół” miały także ogromny udział w hekatombie Narodu Polskiego.

Gdy teraz słyszę brednie wygadywane przez polskich zarządców o „wiecznej przyjaźni” z USA to robi mi się niedobrze… Jakim trzeba być antypolakiem i zaprzańcem, żeby opowiadać Polakom takie farmazony?

Wojna się skończyła ale nie skończyła się współpraca zachodnich aliantów z nazistami. Allen Dulles, przyszły szef CIA, we współpracy z brytyjskim MI6 zorganizowali tzw. „Operację Sunrise”, która miała na celu ewakuację i ucieczkę od odpowiedzialności niemieckich zbrodniarzy wojennych, którzy z jakichś powodów mogli być przydatni USA i Wielkiej Brytanii w rozpoczętej natychmiast po kapitulacji III Rzeszy zimnej wojnie.

Proces Norymberski miał wymiar czysto medialny i propagandowy, stracono kilku nazistów, którzy nie stanowili dla nich żadnej wartości a światowa opinia mogła poczuć się usatysfakcjonowana, że oto stała się sprawiedliwość.

Podobny, „straszny los” spotkał zbrodniarzy z UPA. Tym, którym udało się uciec na zachód zapewniono bezkarność i spokojne życie w Niemczech (tam zmarł sam Bandera), w USA i Kanadzie. Ci zwyrodnialcy i patologiczni mordercy zostali „zamrożeni” w oczekiwaniu na odpowiedni moment.

Ten moment nadszedł gdy USA postanowiły rozpocząć niebezpieczną grę z Rosją na terenie „niepodległej” Ukrainy. Krwawy pucz na Majdanie, który wg. urzędniczki Departamentu Stanu USA Victorii Nuland, (żony neokonserwatysty wiadomego pochodzenia, Roberta Kagana) kosztował ok. 5 mld $ miał zostać i został przeprowadzony rękami przeflancowanych z zachodu banderowców (a raczej ich potomków), którzy na emigracji pod czułą opieką „aliantów” kultywowali nazistowską myśl Bandery.

Te fakty mogą tłumaczyć haniebne zachowanie naszych rządów wobec jawnie antypolskiej, podlanej banderowskim sosem polityki Ukrainy wobec Polski. Polska jako zdeklarowany wasal USA i NATO nie może przecież występować wbrew woli swoich Panów i musi się godzić na upokarzające Polaków działania władz Ukrainy. Dopóty, dopóki w Kijowie będzie rządziła neonazistowska, banderowska junta pilnująca na Ukrainie interesów USA nic nie możemy zrobić. A są oni tam potrzebni naszym „wiecznym sojusznikom” w celu destabilizowania sytuacji przy samej granicy z Rosją. „Szkoda” tylko, że Rosjanie nie dali się sprowokować i nie ruszyli, żeby zająć całą Ukrainę.

Plany naszych „wiecznych sojuszników” spaliły na panewce, doprowadzili do całkowitego upadku Ukrainy jako państwa i społeczeństwa. Jedynym wygranym wydaje się być Putin, który bez jednego wystrzału i całkiem legalnie odebrał Krym, na który ostrzyły sobie zęby USA.

Teraz, podczas obchodów kolejnej rocznicy zakończenia II WŚ będziemy z pewnością świadkami wzniosłych przemówień, jak to Roosevelt z Churchilem przy wsparciu bohaterskiej armii francuskiej pokonali nazistowską bestię. Nie będzie w tych przemówieniach miejsca dla Polaków, którzy nawet nie zostali zaproszeni na pierwszą Defiladę Zwycięstwa w Londynie, mimo, że ratowali to miasto i całą Anglię przed Hitlerem.

Nie będzie miejsca dla żołnierzy polskich, którzy szli od Lenino do Berlina bo to przecież komuchy były z pewnością. Historię ponoć piszą zwycięzcy i taką narrację jaką oni wyznaczą musimy uważać za słowo objawione. Tak było za sowietów, tak jest obecnie za panowania w Polsce naszego „wiecznego sojusznika”.

http://spiritolibero.neon24.pl

Komentarzy 46 to “Rocznica zakończenia II WŚ. Obłuda aliantów.”

 1. Antares said

  Jednak największe wsparcie Niemcy miały od banków żydowskich działających w hameryce ale nie tylko banków. IG Farben (miedzy innymi producent cyklonu b) też miał powiązania z żydami, część swoich zakładów miał ulokowanych w Oświęcimiu i dlatego nie zbombardowali torów do Oświęcimia. Należy również pamiętać że w najbliższym otoczeniu rosvelta było sporo żydów którzy doradzali mu aby przymknąć oko na kwestię traktowania żydów przez niemców. Co do Forda to wiem, iż miał pozytywny stosunek do Polaków – i negatywny do żydów.
  No tak, ale takich rzeczy nikt się nie dowie w oficjalnym głównym nurcie ścieków, natomiast wszyscy dowiedzą się jak to Rosjanie wszystkich na około gwałcili.

 2. Dziadzius said

  no i historycznie to nie dziwota ze tak Sztany Zjebaczone jak i Wielka Brytwanka maja wielkie i glebokie pokrewienstwo z niemcami….
  Anglia jest rzadzona przez niemiecka rodzine z rodu Saxe-Coburg- Gotha – wiec nie dziwota ze wnuk krolowej Harry przywdziewal nazistowskie odznaki ( no bo to we krwi). Maz krolowej Duke of Edinburgh tez ma szawbski rodowod:– Schleswig-Holstein- Sonderburg- Glucksburgh-Battenberg.
  Dopiero w 1917 Jerzy V zmienil officjalna nazwe rodziny na Windsor od palacu w ktorym mieszkali no bo nie wypadalo prowadzic wojny z kuzynami i nazywac szabow SZWABAMI jak krol byl kuzynem kajzera i szwabem.

  >>www.english.illinois.edu/people-/faculty/debaron/essays/legend.htm <<< opisuje ze 13 stycznia 1795 roku Kongres Ameryki rozpatrywal wniosek azeby drukowac Prawa Federalne w jezyku niemickim .Podczas debaty nad wnioskiem podano wnisek azeby ta debate odlozyc i wniosek przegral o jeden glos. W koncu glosowanie nad odrzuceniem tlumaczenia Praw Federalnych na niemiecki odbylo sie miesiac potem ale wynik nie jest zaprotokulwany. ???

  Wiemy ze podczas Plebiscytu Slaskiego premier angli powiedzial " Dac Polsce Salzk to tak jak dac malpie zegarek" i to byli nasi allianci ktorzy nie poparli inwestygacj Katynia ale szybko i po cichu poparli Rzad Lubelski no i Jalte.

 3. Siekiera_Motyka said

  To była tylko zabawa „Kochamy Hitlera”

  .https://www.youtube.com/watch?v=xWB6ERMTt6s

  A tu kto jest kto,
  .http://cdn.images.express.co.uk/img/dynamic/106/590x/queen-592049.jpg

  .http://cdns.yournewswire.com/wp-content/uploads/2015/07/Royal-family-634×381.jpg

  Syn syna też wie kim są.

 4. MatkaPolka said

  2 maja 1945 roku – Zdobycie Berlina

  2 maja 1945 roku – Wojsko Polskie i Armia Czerwona zdobyła Berlina. Polscy żołnierze 1. Dywizji Piechoty im. Tadeusza Kościuszki zawiesiła polskie flag na stacji kolejowej w dzielnicy Tiergarten oraz na pruskiej kolumnie zwycięstwa (Siegessäule), a radziecka na gmachu Reichstagu. Była też wspólna polsko-radziecka na Bramie Branderburskiej.

  >https://www.youtube.com/watch?v=bohVZ4K-DRo

  Szlak bojowy Wojska Polskiego na froncie wschodnim 1943-1945 – playlist 14 wideo

  >https://www.youtube.com/playlist?list=PLTZHPMRQrIFitc31hgpB0nN2X7CDjIvCr

  Na przełomie stycznia i lutego 1945 r. wojska 1. Frontu Białoruskiego wyszły nad środkową Odrę i podjęły walki o przyczółki na zachodnim brzegu rzeki. W lutym i marcu Armia Czerwona i Wojsko Polskie wyszły na szerokim froncie nad Odrę i Nysę Łużycką.

  Na podstawie postanowień konferencji Wielkiej Trójki w Jałcie, linią rozgraniczenia wpływów wojsk alianckich w Europie miała być rzeka Łaba.

  Berlin – stolica nazistowskich Niemiec znalazła się tym samym w sowieckiej strefie działań wojennych. Plan operacji berlińskiej zatwierdzony 1 kwietnia 1945 r. przez Józefa Stalina, wchodził w życie z dniem 16 kwietnia. Do realizacji operacji zostały wyznaczone 3 fronty: 1. Front Białoruski (1. FB) pod dowództwem marsz. Gieorgija Żukowa; 2. Front Białoruski (2. FB) dowodzony przez gen. Konstantego Rokossowskiego i 1. Front Ukraiński (1. FU), którym dowodził marsz. Iwan Koniew. Siły tych frontów liczyły ogółem ponad 2 500 000 żołnierzy, ok. 42 000 dział, moździerzy i wyrzutni rakietowych, ponad 5250 wozów pancernych oraz 7 500 samolotów.

  Opanowanie Berlina miało polegać na obejściu miasta od północy i od południa z jednoczesnym uderzeniem od czoła. Głównym celem operacji było zdobycie Berlina i wyjście nad Łabę.

  W operacji berlińskiej udział wzięły również jednostki Wojska Polskiego, które wspierały fronty rosyjskie. 1. Armia WP i 1. Korpus Lotniczy prowadziły działania w składzie 1. FB. Pozostałe siły zostały skierowane nad Nysę Łużycką jako wsparcie 1. FU.

  W dniu 16 kwietnia 1945 r. rozpoczęła się operacja berlińska[1]. Po czterech dniach walk uzyskano wyraźny przełom w działaniach bojowych. Niemcy z niezwykłą zajadłością walczyli na swojej ziemi, czego przykładem mogą być walki na Wzgórzach Seelowskich[2] i na południu w rejonie Budziszyna.

  W dniu 21 kwietnia rozpoczęły się bezpośrednie walki na zewnętrznym pierścieniu Berlina, a cztery dni później stolica III Rzeszy została okrążona. Berlin, w dniu 29 kwietnia ogłoszono twierdzą i rozpoczęto przekształcać w berliński rejon umocniony. Załogę twierdzy tworzyły różne formacje, liczące ok. 300 000 żołnierzy. Ostatnim komendantem Berlina był gen. Helmut Weidling.

  W warunkach beznadziejnej sytuacji polityczno-militarnej III Rzeszy politycy niemieccy podjęli próby rozmów z Aliantami. Ostateczne decyzje podjęło jednak dowództwo wojskowe.

  W dniu 29 kwietnia 1945 r. podpisano pierwszy akt kapitulacji niemieckiej Grupy Armii (GA) na froncie włoskim. Kapitulację przyjął dowódca wojsk sojuszniczych w obszarze Morza Śródziemnego, brytyjski marsz. Harold Alexander. Do niewoli dostało się ponad milion żołnierzy niemieckich.

  W dniu 4 maja marsz. B. L. Montgomeremu, poddały się wojska niemieckie znajdujące się w północno-zachodnich Niemczech i Danii. Swój udział miała również 1. Dywizja Pancerna pod dowództwem gen. Stanisława Maczka. Zastępca dowódcy 1. DPanc., płk Antoni Grudziński 5 maja odebrał kapitulację od dowództwa twierdzy i bazy marynarki wojennej w Wilhelmshaven.

  5 maja złożyły również broń oddziały niemieckie w południowych Niemczech, Tyrolu i w zachodniej Austrii.

  W dniu 7 maja o godz. 2.41 w sztabie gen. Dwighta Eisenhowera w Reims został podpisany akt bezwarunkowej kapitulacji niemieckich sił zbrojnych i przerwania działań wojennych[3]. Miało to nastąpić w dniu 8 maja o godz. 23.01 czasu środkowo-europejskiego. Na żądanie strony sowieckiej akt kapitulacji powtórzono w Berlinie w dniu 9 maja o godz. 0.16 czasu wschodnio-europejskiego[4].

  Polski wysiłek militarny w końcowym okresie wojny obliczany jest na około 600 tys. żołnierzy. Ogółem w 1945 r. w Wojsku Polskim w formacjach regularnych znajdowały się 54 dywizje i brygady, uzbrojone w 6060 dział i moździerzy, 1855 wozów pancernych i 890 samolotów.

  W lipcu i sierpniu 1945 r. na konferencji w Poczdamie przywódcy „Wielkiej Trójki” ustalili m.in. zasady polityki wobec Niemiec, uregulowanie problemów związanych z likwidacją skutków II wojny światowej i organizacją powojennej Europy.

 5. MatkaPolka said

  KIERUNKI NATARCIA WOJSK POLSKICH
  >https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/b/ba/Berlin_1945.png/450px-Berlin_1945.png

  OPERACJA BERLINSKA
  >https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/5/5a/Operacja_berlin_1_1945.png/450px-Operacja_berlin_1_1945.png

 6. MatkaPolka said

  IMPERIUM PRUSKO ANGIELSKIE

  USA nie miała Powodu aby być w Polsce – wpływ jest pośredni – Europa to domena Niemiec i Wielkiej Brytanii. Tu mordują TUBYLCZĄ LUDNOŚĆ Polską Krzyżacy i Prusy. W samej II wś Prusy wymordowały min. 8 milionów Polaków – a ile w wojnach z zakonem Krzyżacki i pod zaborami
  W Rosji znacznie więcej

  USA rabuje Polskę w inny sposób przez System Bankowy który Kontroluje Rezerwa Federalna
  To Rezerwa Federalna i Wall Street finansowały Hitlera.

  W czasach dzisiejszych Polska została obrabowana przez Sachsa-Balcerowicza i Fundacje Sorosa
  Armia USA właśnie jest w Polsce – Pilnuje zdobyczy

  USA są częścią lub są podporządkowane Imperium Brytyjskiemu
  Królowa brytyjska jest Głową państwa w Kanadzie i Australii, w USA ma wpływy bardzo dyskretne
  Królowa brytyjska jest Głową Masonerii – Głowna loża jest w Londynie – masoneria brytyjska rządzi niepodzielnie w USA. Masoneria jest tworem tajnych związków Krzyżackich
  W Ameryce Północnej Wielka Brytania i USA wymordowała 100 mln Indian TUBYLCZEJ LUDNOŚĆ

  Imperium Brytyjskie to Imperium Krzyżackie/Pruskie – związki miedzy Tronem Pruskim tronem brytyjskim są OCZYWISTE –

  Matką Wiktorii była księżniczka Wiktoria Sachsen-Coburg-Saalfeld, córka Franciszka, księcia sasko-koburskiego na Saalfeld. Mężem Wiktorii był książę Alberta z Saksonii-Coburga-Gothy (1819–1861), młodszego syna Ernesta I z Saksonii-Coburga-Gothy i Ludwiki, córki Emila, księcia Saksonii-Gothy-Altenburga.

  Potomkami królowej Wiktori są:
  W 2007 r. potomkami Wiktorii są następujący europejscy monarchowie (obecni i obaleni) – Elżbieta II, królowa Wielkiej Brytanii, Harald V, król Norwegii, Karol XVI Gustaw, król Szwecji, Małgorzata II, królowa Danii, Filip VI, król Hiszpanii, Konstantyn II, król Hellenów (obalony), oraz Michał I Hohenzollern-Sigmaringen, król Rumunii (obalony). Potomkami Wiktorii są również pretendenci do tronu Serbii (Aleksander II Karadziordziewić), Rosji (Maria Władimirowna Romanowa), Prus (Jerzy Fryderyk Hohenzollern), Sachsen-Coburg-Gotha (Andrzej von Sachsen-Coburg-Gotha), Hanoweru (Ernest August V), Hesji (Maurycy Heski) i Badenii (Maksymilian Badeński).

  Rodzice chrzestni królowej Wiktorii jej rodzicami chrzestnymi byli książę-regent, car Aleksander I Romanow (na cześć którego otrzymała pierwsze imię), królowa Charlotta Wirtemberska i księżna-wdowa Saksonii-Coburga-Saalfeld.

  Caryca Katarzyna Wielka to Prusaczka ze Szczecina Sophie Friederike Auguste zu Anhalt-Zerbst-Dornburg. Dynastia Romanow to tynastia Romanow Holstein Gottorp

  Wilhelm II Hohenzollern był synem Fryderyka III Pochodził z dynastii Hohenzollernów, jego ojcem był cesarz niemiecki Wilhelm I Hohenzollern, a matką Augusta Sachsen-Weimar.

  W 1858 poślubił brytyjską księżniczkę Wiktorię Koburg (1840-1901) – córkę królowej brytyjskiej Wiktorii.

  W 1851 Wiktoria Koburg poznała swojego przyszłego męża, księcia Fryderyka Hohenzollerna (ur. 18 października 1831, zm. 15 czerwca 1888), syna księcia Wilhelma Hohenzollerna, następcy tronu Prus, i Augusty, córki wielkiego księcia Sachsen-Weimar-Eisenach Karola Fryderyka.

 7. Siekiera_Motyka said

  Stanisław Ziętek,

  „Powstańczy Szlak – rozważania powstańcze”, 1946, Nakł. Związku Weteranów Powstań Śląskich.

  Tekst – „Wszędzie nasze postulaty wolnościowe spotykały się z nieżyczliwością, w czym celowali politycy angielscy, z których szczególną niesławą okrył się Lloyd George. Powiedział on, że nie może małpie dać zegarka, bo go popsuje. Małpą w jego mniemaniu miała być Polska, zegarkiem zaś Śląsk.“

  „Lloyd George’s view on German superiority seems important to understand his support for German interests; he reportedly stated that “giving Upper Silesia to Poland would be like giving a clock to a monkey”.

  https://thelegatus.com/2011/11/09/lloyd-georges-versailles/

  By Anglojęzyczni turyści w Polsce byli dobrze poinformowani ta książka cytuje słowa Lloyda by wyjaśnić historie Sląska !!!!!

  The Rough Guide to Poland – By Jonathan Bousfield, Mark Salter 2009

  To są te drobne szczegóły czemu kochamy Zachód tak bardzo. Bita prostytutka wie lepiej kim jest jej alfons, niż Polacy co do Zachodu.

 8. MatkaPolka said

  Red Army Parade [1945 – English] – 20 MIN.

  >https://www.youtube.com/watch?v=aCWVM5bUZmE

  Moscow hosts V-Day Parade 2016- ENGLISH – 1 GODZ 10 MIN

  >https://www.youtube.com/watch?v=rPzrWcN_rLo

 9. MatkaPolka said

  MIG-35S RUSSIAN MILITARY POWER – Army Robots Aircraft 2017,New MIG-35D’ Sukhoi PAK FA T-50, fastest bomber on the world TESLA Stealth nano X-43A Hypersonic X-51A; Helicopters Ка-52К;

  >https://www.youtube.com/watch?v=QA4nj04_UKY

  This Russian Weapon Can Destroy an Entire Army | WORST NIGHTMARE for US Military

  >https://www.youtube.com/watch?v=jYBhfXqIn_Q

 10. Siekiera_Motyka said

  Nasz historyk Norman Davis tłumaczy nasze losy w swej książce – „Boże Igrzysko – Historia Polski”

  „Mołotow nazwał ją „potwornym bękartem traktatu wersalskiego”. Stalin mówił o niej jako o „przepraszam za wyrażenie, państwie”. Dla J. M. Keynesa, teoretyka współczesnego kapitalizmu, była „ekonomiczną niemożliwością, której jedynym przemysłem jest żydożerstwo”. Lewis Namier uważał, że jest „patologiczna”. E. H. Carr nazwał ją „farsą”. David Lloyd George mówił o „defekcie historii”, twierdząc, że „zdobyła sobie wolność nie własnym wysiłkiem, ale ludzką krwią” i że jest krajem, który „narzucił innym narodom tę samą tyranię”, jaką sam przez lata znosił. „Polska”, powiedział, „jest pijana młodym winem wolności, które jej podali alianci”, i „uważa się za nieodparcie uroczą kochankę środkowej Europy”. W 1919 r. Lloyd George miał podobno powiedzieć, że prędzej oddałby
  „małpie zegarek” niż Polsce Górny Śląsk. W 1939 r. oświadczył, że Polska „zasłużyła na swój los”. Adolf Hitler nazywał ją „państwem, które wyrosło z krwi niezliczonych niemieckich pułków”, „państwem zbudowanym na sile i rządzonym przez pałki policjantów i żołnierzy”, „śmiesznym państwem, w którym (…) sadystyczne bestie dają upust swoim perwersyjnym instynktom”, „sztucznie poczętym państwem”, „ulubionym pokojowym pieskiem zachodnich demokracji, którego w ogóle nie można uznać za kulturalny naród”, „tak zwanym państwem, pozbawionym wszelkich podstaw
  narodowych, historycznych, kulturowych czy moralnych”. Zbieżność tych uczuć, a także sposobów ich wyrażania, jest oczywista. Rzadko – jeśli w ogóle kiedyś – kraj, który właśnie uzyskał niepodległość, bywał przedmiotem równie krasomówczych i równie nieuzasadnionych zniewag. Rzadko – jeśli w ogóle kiedyś – brytyjscy liberałowie bywali równie beztroscy w formułowaniu opinii lub dobieraniu sobie towarzystwa[737].

  Rzeczpospolita Polska została powołana do istnienia w listopadzie 1918 r. w wyniku procesu, który biolodzy mogliby nazwać partenogenezą. Stworzyła się sama w próżni, jaka pozostała po upadku trzech mocarstw rozbiorowych. Mimo oświadczeń Mołotowa nie została stworzona przez traktat wersalski, który jedynie potwierdził to, co już istniało: określenie warunków terytorialnych ograniczyło się jedynie do ustalenia granicy z samymi Niemcami. Nie była państwem funkcjonującym pod obcym protektoratem, do którego utworzenia rządy państw alianckich szykowały się w latach 1917–18 we współpracy z Komitetem Narodowym Dmowskiego w Paryżu. Nie była też państwem, jakie bolszewicy mieli nadzieję stworzyć jako czerwony most wiodący do rewolucyjnych Niemiec. I nie była to także marionetkowa Polska, której rozmaite wizje Rosja, Niemcy i Austria wysuwały w latach Wielkiej Wojny. Swego poczęcia nie zawdzięczała nikomu, nawet samym Polakom, którzy – wyróżniając się w walkach toczonych przez wszystkie ścierające się ze sobą armie – z konieczności zmierzali do wzajemnej neutralizacji własnych sił politycznych[738].”

  ” Swego poczęcia nie zawdzięczała nikomu, nawet samym Polakom….” !!!!

 11. MatkaPolka said

  Polski akcent na Defiladzie Zwycięstwa w Moskwie

  Rosjanie w ciepłych słowach podkreślają polski wkład w zwycięstwo nad faszyzmem.
  „Defilada zwycięstwa 9 maja 2010 r.”

 12. MatkaPolka said

  Polacy na Paradzie Zwycięstwa 1985 w Moskwie

  Przemarsz Polaków na Paradzie Zwycięstwa 1985 w Moskwie na placu Czerwonym. Maszerują weterani Wojska Polskiego z 1 Polskiej Dywizji Piechoty im. Tadeusza Kościuszki.
  Przed Polakami maszerują radzieccy uczestnicy Parady Zwycięstwa 1945 w Moskwie, natomiast za Polakami maszerują weteranie z Czechosłowacji. Poza Polską i Czechosłowacją nie było innych zagranicznych uczestników parady.

  Polacy w Paradzie Zwycięstwa w Moskwie brali udział trzykrotnie, w latach 1945, 1985 i 2010, za każdym razem w zaszczytnym miejscu parady. W 2015 roku Polska, mimo zaproszenia, odmówiła udziału.

  Polacy przyjęci brawami na Placu Czerwonym w Moskwie
  Gośćmi honorowymi tegorocznego muzyczno-wojskowego festiwalu „Spasskaja Basznia” w Moskwie była Orkiestra Reprezentacyjna Wojska Polskiego im.gen. Józefa Wybickiego oraz Batalion Reprezentacyjny WP.

  Jak zwykle podczas takich uroczystości Polacy wypadli wspaniale! Zgromadzona publiczność nagrodziła reprezentantów Polski gromkimi brawami. W zamian Polacy zagrali znaną w całej Rosji narodową pieśń „Moskiewskie wieczory”.

  Dla nas największe znaczenie mają jednak słowa rosyjskiego komentatora, który zwrócił się do naszych żołnierzy po polsku słowami: „Dziękuję naszym polskim przyjaciołom!”

  Jak w tej sytuacji czują się ludzie, którzy ślepo nawołują do nienawiści wobec Rosjan? Wmawiana naszym społeczeństwom przez polityków z Warszawy i Moskwy nieuzasadniona nienawiść do dziś blokuje relacje między naszymi narodami, a przecież łączą nas wspólne więzy słowiańskiej natury.

 13. Douglas Reed : Podział Europy w czasie i po IIWE :http://infonurt3.com/index.php?option=com_content&view=article&id=11735:-douglas-reed–podzia-europy-w-czasie-i-po-iiwe

  „W swych Dziełach Zebranych Lenin pisał: ’Wojna Światowa’ (1914-1918) ‘przyniesie ustalenie się komunizmu w Rosji; druga wojna światowa rozszerzy jego kontrolę na Europę; trzecia wojna światowa potrzebna będzie dla jego zwycięstwa światowego’. Środkowa część tej przepowiedni została prawie dosłownie zrealizowana w wyniku II Wojny Światowej ( 1939-1945). Granice rewolucji przesunęły się do środka Europy, umożliwiając jej, a nawet zapewniając w razie nowej wojny kontrolę nad całą Europą.” (EU)
  Książka/ raport naszej cywilizacji -jest po polsku do nabycia w kraju!!

 14. Pinxit said

  2
  Dziadzius
  Brawo!

  Tak nas Zachod juz obezwladnil, ze boimy sie obchodzic rocznicy zwyciestwa nad armia hitlerowska; boimy sie swietowac rocznice zakonczenia wojny, bo moze sie okazac, ze o Rosjanach cos dobrego nam sie „wypsnie”.
  Bo a nuz nam sie zachce, znow razem z Rosjanami w jednym szeregu maszerowac w Dniu Zwyciestwa.

  Bo mamy przykazane, ze o Rosjanach „nihil nisi male”- tylko zle gadac- bo inaczej amerykanskie wojska sie na nas obraza i opuszcza polska ziemie.

  Czego nie wolno zapomniec:
  – Ze desant w Normandii byl o dwa lata celowo spozniony
  – Ze juz po kapitulacji Niemiec, gdy armia hitlerowska byla rozbita i Niemcy pobite, Amerykanie urzadzili sobie naloty dywanowe nad bezbronna ludnoscia nie tylko niemiecka. Zginelo wtedy duzo Polakow o czym nam teraz mowic nie wolno.
  – Ze Amerykanie byli sprzymierzencami Stalina, bo akurat im tak pasowalo
  – Ze juz po kapitulacji Niemiec i w czasie podpisywania kapitulacji przez cesarza Hirohito, Amerykanie zrzucili bomby atomowe na ludnosc cywilna w Hiroszimie i Nagasaki. A potem zalowali, ze z ta bomba atomowa nie dolecieli do Moskwy.
  – Ze juz po podpisaniu pokoju Amerykanie zachecali Polakow do wykrwawiana sie nawzajem w zupelnie nielegalnej „wojnie po wojnie”.
  Polakom, ktorzy walczyli z Niemcami nie stawiamy pomnikow. Bohaterami sa ci, ktorzy mordowali Polakow i Rosjan po podpisaniu pokoju.
  – Ze jestesmy w Europie najbardziej lojalnymi slugusami amerykanskiej soldateski i koncernow zbrojeniowych USA
  – Ze w przypadku Brexitu, pierwsi Polacy w Anglii dostana po glowie.
  – Ze jestesmy jedynym panstwem Unii, (bardzo lojalnym wobec USA ) ktorego obywatele nie maja bezwizowego wstepu do Stanow.

  No i jak mamy obchodzic Dzien Zwyciestwa i rocznice zakonczenia wojny , skoro wybieramy sie na wojne z Moskwa??

 15. Z perspektywy czasu to była walka ZŁA ze ZŁEM to jest FASZYZMU z KOMUNIZMEM.W tym czasie nie lojalnie wobec Polski zachowały się mniejszości narodowe : ŻYDOWSKA i UKRAIŃSKA.Po ZBRODNI PRZEMILCZENIA KATYŃ była RZEŹ WOŁYŃSKA.
  Dziś doświadczamy procesu od ŻYDOBOLSZEWIZMU,który przejął w działaniu rosyjski rasizm do ŻYDOBANDERYZMU,który zintensyfikował militaryzację handlu wojną i pokojem,odwołując się przy tym do antypolskich,bandyckich korzeni.

 16. Pinxit said

  15
  Mieczyslaw Sylwester
  Zarowno faszyzm jak i komunizm powstal na Zachodzie. Do Rosji zostal komunizm wprowadzony na sile – przez Zachod. Byl Rosji kompletnie niepotrzebny. Chodzilo o zlikwidowanie caratu,
  Zeby zlikwidowac monarchie austro-wegierska posluzono sie wiosna ludow.
  I zeby zlikwidowac imperium ottomanskie posluzono sie tez zydowskimi bankami i intrygami wsrod Arabow (Lawrence of Arabia).

 17. Siekiera_Motyka said

  Ad. 16 – „Do Rosji zostal komunizm wprowadzony na sile – przez Zachod. Byl Rosji kompletnie niepotrzebny. Chodzilo o zlikwidowanie caratu,”

  Musimy powtarzać to do znudzenia bo dowody na to są na wystawienie reki !!!!

  „Interbankierzy przygotowują „rewolucję” w Rosji.

  Bez FED wywrotowa grupa Parvusa, Trockiego i Lenina w ogóle byłaby nic nie znaczącą i ostatecznie spacyfikowana przez Rosjan gdyby nie uzyskała poparcia owego wielkiego kapitału niemiecko –amerykańsko żydowskich banków, który miał swe ścisłe powiązania z Wall Street.

  W sierpniu 1914 roku znany zawodowy rewolucjonista i jednocześnie członek loży masońskiej Wielki Wschód , Leiva Brontstein, który występował pod pseudonimem „Leon Trocki” został zaangażowany do tego zadania.

  13 stycznia 1917 roku, na pokładzie parowca Monserrat, przypłynął z Berlina wraz ze swoją rodziną do Nowego Jorku. Trocki przebywał w Nowym Jorku przez trzy miesiące – od stycznia do marca 1917 roku W czasie swojego pobytu w Nowym Jorku zajmował wraz z rodziną wspaniały apartament, opłacony na trzy miesiące z góry, z telefonem i lodówką (wtedy niezwykłą rzadkością) i jeździł po mieście limuzyną z własnym szoferem. I oto w dniu 26 marca 1917 roku Trocki zaopatrzony w amerykański paszport opuścił Nowy Jork na pokładzie statku „Kristianiafjord” wraz z grupą 265 zawodowych rewolucjonistów, z których zdecydowana większość pochodziła z ówczesnej żydowskiej dzielnicy Lower East Side’u w Nowym Jorku ([4] str. 34). Wśród osób towarzyszących Trockiemu w tej podróży byli między innymi amerykański komunista Lincoln Steffens, Leiba Fiszelew i przyjaciel prezydenta Wilsona, Charles R. Crane, który w latach 1890 i 1930 nie mniej niż 23 razy przebywał w Rosji! Według opinii Williama Dodda, byłego ambasadora USA w Niemczech, tenże Crane „zrobił wiele dla rewolucji Kiereńskiego, która utorowała drogę komunizmowi” ([1] str. 26). Jak zauważył Sutton”

 18. Vladimir said

  Co tu duzo gadac czy pisac. Tak Anglicy jak i Amerykanie nie kiwneli by palcem gdyby nie zagrozenie jakie stwarzala Rosja sowiecka dla ich ukochanych kapitalistow. Szczegolnie Anglicy mieli przed nimi pietra i srali w pory na sama mysl co tez moglo by sie stac gdyby sowieci zapanowali nad Europa powojenna. Tak naprawde Niemcy hitlerowskie rozstaly rozgromione przez sowietow a tzw alianci ruszyli do boju tylko dlatego ze stwarzali oni wieksze zagrozenie niz hitlerowcy. To ze, Amerykanie ruszyli z takim impetem z pomoca w odbudowie Niemiec wynikalo wlasnie z tego zagrozenia, cala reszta aliantow rowniez. Niecale dwa tygodnie po kapitulacji Niemiec de Gaulle w pospiechu lecial lizac niemieckie buciory i cala pozostala reszta tez. Takich to mielismy sojusznikow – i takich mamy do dzis !

 19. WI42 said

  @15 Mieczysław S….
  „Z perspektywy czasu to była walka ZŁA ze ZŁEM to jest FASZYZMU z KOMUNIZMEM.”
  Ale odkrycie… Czy Pan M. S. zna realne sytuacje gdzie była walka dobra ze złem (nie w legendach czy bajkach)?
  Bazując jednak na faktach właśnie z perspektywy czasu, była to walka dużo mniejszego zła ze złem nieskończenie większym.
  Inaczej walka czegoś lepszego (nie dobra idealnego) ze złem potwornym.
  Zatem co co Pan twierdzi jest tylko płytką propagandową demagogią.

 20. Stan said

  Celem jest zakłamać własną historie,wprowadzać antyrosyjska propagandę na wszystkich frontach:
  – począwszy od sportu (bezpodstawne, bez dowodow kary indywidualne niezgodna z idea olimpijska
  wyeliminowanie Rosji z Olimpiady z Rio i innych międzynarodowych imprez sportowych)
  – isolacja w dziedzinie kultury,
  – sankcje gospodarcze i polityczne,
  – wzajemnych przyjacielskich stosunkach miedzy ludźmi,
  – niszczyc wzajemna wymianę gospodarcza,
  – szczuć jak tylko się da, aby doprowadzić do destabilizacji politycznej i gospodarczej w Rosji.

  Niszczenie i usuwanie pomników pamięci Żołnierzy Radzieckich (zginelo 26,5 mln)
  na terenie Polski świadczy o braku szacunku nie tylko do poległych żołnierzy,
  ale tez jest wyrazem braku szacunku do własnej historii i jest dowodem
  zakłamywania własnej historii, aby tym „zza morza” żyło się lepiej,
  aby dalej realizowali swoje cele geopolityczne kosztem innych,
  a indeksy rosły i rosły.

  Niestety w w/w atakach polskojęzyczne media i politycy
  są najbardziej aktywnymi sługusami, lizusami i kundlami.
  Hańba I WSTYD.

 21. @”Wl42″
  Z komentarza wynika,że ZBRODNIA PRZEMILCZENIA KATYŃ to mniejsze ZŁO od RZEZI WOŁYŃSKIEJ?!
  Jedno i drugie składa się na proces od ŻYDOBOLSZEWIZMU do ŻYDOBANDERYZMU.
  POLSKA nadal MIĘDZY WSCHODEM A ZACHODEM,tylko jeszcze bardziej globalnie jak to oceniał w swoim czasie Feliks Koneczny,autor oryginalnego podziału na CYWILIZACJE.
  Z jego analizy wynika,że POLSKA była w najgoszej sytuacji kiedy do BIZANCJUM Wschodniego zbliżyło się Zachodnie,a wartości CYWILIZACJI ŻYDOWSKIEJ,którą nazwał PODWÓJNEJ MORALNOŚCI,były katalizator ANTYPOLONIZMU.
  Epitety proszę pozostawić dla siebie,bo polityka historyczna na bezpośrednie przełożenie na NACYJNY LOGOS.

 22. Polak z krwi i kosci said

  Do MatkiPolki.

  Dobrze naszkicowane. Jednakze problem zaczyna sie w POLIN zaraz po potopie. Jak bandyci szwedzcy i niemieccy (bo oni szanowili trzon wojska bandyty Karola szwedzkiego) juz wszytko z POLIN UKRADLI i przeokretowali do zadoopia zwanego Szwecja byl czas ukarc PRUSAKOW za zdrade Rzeczpospolitej. BYLY NA TO PLANY WOJSKOWE I SILY by PRUSACTWO jak KARAKONY WYBIC a reszte tych BANDYTOW WYGNAC ZA BERLIN ktory wtedy byl miastem powiatowym. ALE GLUPI JASIEK SOBIESKI (niestety to byl IDIOTA pedzony nienawiscias do Turkow a uwielbieniem prostytutki Francji) zamiast najechac na Prusy i tych BANDYTOW tych ZDRAJCOW ludzi GADY BARBARZYNCOW wytluc co do jednego urzadzil ODSIECZ WIEDENSKA by ratowac drania Habsburga.

  TO BYL NAJWIEKSZY BLAD MILITARNY RZECZPOSPOLITEJ. POLSKIE WOJSKA byly wtedy nie do pokonania a PRUSACTWO MOZNA BYLO DEFINITYWNIE ZLIKWIDOWYC. TO BYL OSTATNI DZWON i najwiekszy militarny BLAD POLSKI POLAKOW. Nastepstwem tego bleda sa nasze rozbiory, PRUSATWO W ROSJI (Katarzyny), PRUSACTWO W AUSTRII (Ludwika) i najwiekszy BANDYTA, ZLODZIEJ, DEWIANT i ANTYPOLAK JAKI ZYL FRADERYK PRUSKI. Za ten blad placimy do dzisiaj zaplacilismy 2 wojnami milionami zabitych wygnanych i ograbionych utrata niepodleglosci i wielokrotnym HOLOCAUSTEM na POLSCE na nas POLAKACH. Dzsiaj BANDYCI PRUSCY pracuja nad odzyskamiem ziem ktore niby utraciliw w 2 wojnie swiatowj, stad te inwestycje w zachodniej Polsce, setki LIDLOW, groSSmanow, kaufhauSSow to jest najazd na POLSKE zniemczenie i germanizacja sterowana drukarnia PRUSKICH Euro w Frankfurcie.

 23. Lajkonik said

  DO REDAKTORA i CENZORA.

  Dlaczego ty SOBACZA SWINIO usunales moj komentarz ty w d…j…y SMRODZIE i MANIPULANCIE. KIM TY JESTES KANALIO Pro-Ruska, Pro-PRUSKA czy Pro-SOBACZY TY LAJDAKU jeden, zamknij ten portal i spe….alaj stad.

  😂
  Admin

 24. Boydar said

  „Radość to wielka … 🙂

 25. Dinozaur said

  Dinozaur był jeszcze dosyć mały ( co się nawet Dinozaurom zdarza , była to połowa lat 50-tych )
  jak znalazł w piwnicy domu śp. Dziadusia na kieleckiej prowincji , dom stał całą wojnę w surowym stanie i zarekwirowany był przez Niemców na jakieś warsztaty ) dużo pudełek pełnych kartoników z podwójnie perforowanymi brzegami . Nikt mie umiał mu wyjaśnić , skąd one się tam wzięły i do czego mają służyć, Dinozaur przez swoje całe ( na szczęście dosyć krótkie ) czasy szkolne używał ich do notatek oraz budowy modeli samolotów i okrętów . Dopiero w końcu lat 60-tych zaświtało Dinozaurowi , że były to fiszki do automatycznych kartotek IBM .

 26. Boydar said

  Mam pudełko jeszcze takich, ale to już były do „Odry”. Ostatniej chyba w Polsce praktycznie użytecznej.

 27. Boydar said

  Ale to nie oznacza że nie pojąłem sensu tego co Dinozaur napisał 🙂

 28. WI42 said

  @21 MS
  „Z komentarza wynika,że ZBRODNIA PRZEMILCZENIA KATYŃ to mniejsze ZŁO od RZEZI WOŁYŃSKIEJ?!”
  Zło też ma nazwę. Katyń – zbrodnia wojenna, Rzeź Wołyńska – ludobójstwo. Proszę sięgąć np. do Wiki po definicje.
  Katyń przemilczany ??? – znów się Pan obudził. Więcej się mówi tylko o Holocaust-cie i o Smoleńsku.
  Czy uświadamia Pan, że w końcu 1941 jeńcy radzieccy przez okres kilku miesięcy mieli „Katyń” codziennie. Tempo zagłady było większe niż rekordy Holocaustu. I o tym naprawdę mało kto wie, Pan napewno nie wie. I prawie się nie mówi. To jest prawdziwa zbrodnia przemilczenia.
  https://en.wikipedia.org/wiki/German_mistreatment_of_Soviet_prisoners_of_war
  Urywek – mam nadzieję, że tłumaczenie Panu nie jest potrzebne:

  It is estimated that at least 3.3 million Soviet POWs died in Nazi custody, out of 5.7 million. This figure represents a total of 57% of all Soviet POWs and may be contrasted with 8,300 out of 231,000 British and U.S. prisoners, or 3.6%. About 5% of the Soviet prisoners who died were of Jewish ethnicity.[5]

  „the most concentrated mass killing in human history (…) eclipsing the most exterminatory months of the Jewish Holocaust”.[7] By September 1941, the mortality rate among Soviet POWs was in the order of 1% per day.[8] According to the United States Holocaust Memorial Museum (USHMM), by the winter of 1941, „starvation and disease resulted in mass death of unimaginable proportions”.[9]

  Czy coś do Pana dotarło?

 29. Dziadzius said

  @14,Pinxit said,..
  widac ze my mamy jakis nienaturalny sentyment do Sztanow Zjebaczonych a winuje to na takich jak Pulawski i Kosciuszko co poszli walczyc *”za ich wolnosc a nie nasza”* no i przy okazji dolacze tez i Paderweskiego

 30. Dziadzius said

  Tu sa opisy jak humanitarni Allianci traktowali niemeickich jencow/wiezni wojennych

  .https://en.wikipedia.org/wiki/Rheinwiesenlager
  .https://en.wikipedia.org/wiki/Other_Losses

 31. Siekiera_Motyka said

  Ad. 22 – Podoba mi się Pana szkic tej historii.

  Nie mogę się wczuć jak nasi wtedy myśleli bo Grunwald nie mógł nie być dobrze przez nich znany. Prus gada po niemiecku. Habsburgi po niemiecku. Szwedzi mają więcej wspólnego z Niemcami niż z Słowianami. A więc czego do cholery oni się spodziewali od tych ludzi jak nie najgorszego.

 32. Stan said

  Dzień Zwycięstwa‏.

  .https://www.youtube.com/watch?v=IVwYbP1q2MA

  .https://www.youtube.com/watch?v=b-0ut0uXZW8‏

 33. Inkwizytor said

  .https://www.youtube.com/watch?v=qijZwhmhNvo

 34. karlik said

  Ad. 28 „Zło też ma nazwę. Katyń – zbrodnia wojenna”
  Nie jest to takie proste….
  1.Czy ogłosiły władze polskie w sposób prawidłowy stan wojny Rosją Sowiecką?…
  – jeżeli tak proszę o podanie , kiedy?..
  – jeżeli nie, to było stanu wojny i nie było jeńców wojennych, oraz zbrodni wojennej..
  – dlaczego Anglia i Francja nie opowiedziały się za sojusznikiem i nie ogłosiły stanu wojny z Rosją sowiecką…
  – dlaczego nie ogłoszono stanu pokoju i układ Sikorski Majski spowodował uwolnienie uwięzionych na zasadzie amnestii…
  „Układ Sikorski-Majski – układ z dnia 30 lipca 1941 roku między Polską a ZSRR, przywracający stosunki dyplomatyczne między obu państwami, zerwane 17 września 1939 z chwilą agresji ZSRR na Polskę wobec wysuniętego wówczas w nocie skierowanej do ambasadora RP oficjalnego stwierdzenia władz ZSRR o zaprzestaniu istnienia państwa polskiego. Układ miał na celu wspólną walkę obu państw z III Rzeszą w czasie II wojny światowej w ramach koalicji antyhitlerowskiej.” za Wikipedią – na pewno kłamią..
  Więcej pytań jak odpowiedzi…

 35. Miet said

  Ja jak co roku po swojemu obchodzę Dzień Zwycięstwa.
  Przed paru laty moi studenci z Polski (teraz to już dziekani na wydziałach) przywieźli mi w prezencie DVD Red Army Choir – nastawiłem sobie i już po raz któryś obejrzałem występ tego wspaniałego zespołu.
  Chylę czoła przed tymi sołdatami, którzy wyswobodzili Polskę, Europę i chyba świat od tej hitlerowskiej zarazy.
  Cześć im i chwała.

  Przy okazji – oglądając różne clipy filmowe na tę okazję – podziwiam Rosjan że potrafią włączyć w te obchody swoje dzieci, szkolną młodzież i tę trochę starszą. To wspaniała lekcja historii i patriotyzmu.
  Rosjanie – tak trzymajcie!!!

 36. @28.W42
  ZBRODNIA PRZEMILCZENIA KATYŃ to tytuł książki napisanej przez Allen’a Paul’a.W książce dokumentuje o istocie jej przemilczenia.
  Nie podejmuje się być sędzią dla ustalenia po której stronie było większe ZŁO.
  Mam rodzinny przekaz świadectwa jak MNIEJSZOŚCI NARODOWE : ŻYDOWSKA i UKRAIŃSKA nie były lojalne wobec Polski w czasie walki FASZYZMU z KOMUNIZMEM,a więc ZŁA ze ZŁEM.
  Opis RASIZMU NIEMIECKIEGO jest bardziej znany od ROSYJSKIEGO.Ten ostatni opisał Marian Zdziechowski w WPŁYWY ROSYJSKIE NA DUSZĘ POLSKĄ i został w działaniu przejęty przez ZYDOBOLSZEWIZM.

  ——
  PO RAZ KOLEJNY COŚ PAN PIERDOLI O „ROSYJSKIM RASIZMIE”.
  Ma Pan jakieś dowody na niego?
  Admin

 37. Sebastian said

  Trzeba sobie zadać pytanie kto przemilczał, i kto wiedział, ale nie mógł z obawy o własne i rodziny życie o tym głośno mówić,a jedynie w przyjacielskich kręgach zaufanych.

 38. @Admin
  Język z układów męsko-damskich skłania do braku reakcji,bo nie jest to tematem rozważań.
  Co do RASIZMU ROSYJSKIEGO,to podałem pozycję : WPŁYWY ROSYJSKIE NA DUSZĘ POLSKĄ.

 39. @Allen Paul rozważania problem ZBRODNI PRZEMILCZENIA KATYŃ w globalnym teatrze polityki.Nigdy nie był w Polsce,ale analizował dokumenty.

 40. revers said

  re25

  tak IBM pomogl Gestapo i Judenamtowi wylapywac zydow na terenie calej europy, do 3 pokolenia, by potem jak ostani FBI szef obwiniac o to Polakow.

  Ale teraz beda wprowadzone przez te same gremia porzadku i bezpieczenstwa publicznego lepsze metody segregacji i wylapaywania osobnikow bedacych w konflikcie z prawem lub nie bo noworodek nie wchodzi w konflikt z prawem, ale moze zostac latwym lupem Jungenamtow, Bedzie to praktykowane przez masowe zbieranie danych DNA juz od noworodka.

 41. Marucha said

  Re 38:
  Usiłuje Pan bronić swych pierdołów tym, że oponent używa nieładnego języka?
  Pierdoły pozostają pierdołami także wtedy, gdy ktoś je nazwie pierdołami i siarczyście splunie na podłogę.

  Niech mnie Pan nie odsyła do jakichś książek – niech Pan własnymi słowami wyjaśni, na czym polega rosyjski rasizm. Chyba, że Pan sam nie wie, o czym mówi.

 42. Siekiera_Motyka said

  Z ciekawości poszukałem o co tu chodzi 🙂

  „Wpływy rosyjskie na duszę polską – Mariana Zdziechowskiego

  Nakładem wydawnictwa Antyk ukazał się praca Mariana Zdziechowskiego „Wpływy rosyjskie na duszę polską”. Ta trudna w odbiorze praca stanowi klasykę polskiej myśli politycznej z okresu przed i po pierwszej wojnie światowej.

  Zdaniem Zdziechowskiego Rosji udało się zatruć duszę Polaków z zaboru rosyjskiego i ich zdemoralizować (germanizacja inaczej niż rusyfikacja tylko wzmocniła Polaków). Tożsamość rosyjska po rewolucji wyrażała się w bolszewickim dążeniu do utopii poprzez rewolucyjne zniszczenie rzeczywistości. Rosja dla Zdziechowskiego była zawsze państwem zaborczym, a zabór cudzych ziem służył rozwojowi biurokracji. Biurokracja zaborcza Rosji niszczyła kulturę ludów okupowanych i uniemożliwiała działanie okupowanych społeczeństw. Prowadziła do powszechnego zdziczenia (któremu przeciwdziałał tylko kościół katolicki). Rosjanie niszczą okupowanych dla samej radości niszczenia i by okupowanym nie żyło się lepiej. Rosjanie by gnębić okupowanych sprzymierzają się z lokalnym motłochem. ”
  Poczytałem trochę więcej ale nie będę wkładał tego do komentarza bo brak miejsca.

  Ale powiem tak. Nie wiem jaki dostęp do informacji miał Pan Zdziechowski. Były to inne czasy. Nawet dzisiaj kiedy wydaje się ze ludzie maja doskonały dostęp do informacji dziwi MNIE jak dziwne poglądy mogą mieć. Co zrobić, jesteśmy tylko ludźmi a nie komputerami.

  Powiem tak. Wole być „truty” przez rosyjską literaturę niż być wyrznięty (UNTERMENSCH) przez Germanów lub „cywilizowany” jak to zrobili Indianom w Ameryce. Tak że ten „rasizm” rosyjski daje mi nadziej żyć bo ten z Zachody grozi zniknięciem. Jeżeli Gułagi wejdą w dyskusje to odsyłam do swoich komentarzy wyżej by zrozumieć kto co robił w ZSSR lub je wspierał.

  Ad. 28 – „Czy uświadamia Pan, że w końcu 1941 jeńcy radzieccy przez okres kilku miesięcy mieli „Katyń” codziennie. Tempo zagłady było większe niż rekordy Holocaustu. I o tym naprawdę mało kto wie, Pan napewno nie wie. I prawie się nie mówi. To jest prawdziwa zbrodnia przemilczenia.
  https://en.wikipedia.org/wiki/German_mistreatment_of_Soviet_prisoners_of_war
  Urywek – mam nadzieję, że tłumaczenie Panu nie jest potrzebne:

  Czy coś do Pana dotarło?”

  Czytając dalsze komentarze, Wątpię. Pan MSK ma tylko jeden kierunek myślenia oparty o tą książkę tak jak gdyby był to święty Gral.

 43. @Siekiera-Motyka
  Kiedy mowa o rasizmie,to żydowska monolatria jest dla mnie klasyką.
  Nie będę się spowiadał z ilości przeczytanych książek,ale mogę zapewnić,że zgłębiłem problem ŻYDOWSKIEGO REWOLUCJONIZMU,który w ocenie ma nawet określenie jako BANDYCKIEGO.Po polskim badaczu Feliksie Konecznym,autorze oryginalnego podziału na CYWILIZACJE,wpływ żydowskiego rewolucjonizmu na historię świata opisał Michael Jones.
  ŻYDOBOLSZEWIZM to fakt,stad moja teza,że doświadczamy procesu kiedy do globalnego teatru polityki w sztuce WOJNA O PIENIĄDZ wkraczył ŻYDOBANDERYZM.Song Hongbing opisał jak wywołuje się kryzysy,aby na nich zarabiać.

  Co do wyboru trucie,czy wyrżnięcie to kieruję się POLSKIE LOGOS A ETHOS,jako spadek po Feliksie Konecznym.Zasilaniem narodowego życia jest obieg pieniądza mając na uwadze,że po jednej stronie konfliktu to koalicja PETRODOLAROWA,a po drugiej ANTYDOLAROWA,bazująca na powiększających się zasobach chińskiego złota.EURO zabiega o powiększenie wpływów europejskich przez pryzmat gospodarki niemieckiej.
  Do węgierskiego LOGOS przekonał swoich pobratymców Victor Orban,kto zatem przekona dziś Polaków do POLSKIEGO?!

  Co do świętości to ROZWÓJ W FORMULE 3E co oznacza konieczność zbliżenia do siebie punktów widzenia : EKOLOGICZNEGO,EKONOMICZNEGO i ETYCZNEGO.Kolejność może być inna,bo ważność kierunków w myśleniu wynika z PRAWA CZŁOWIEKA,które się doskonali w ramach praw stworzenia i natury,stad i ewolucja ludzkiego myślenia.

 44. Sebastian said

  Panie 3 imiona ak, Pan przedobrzył z tym czytaniem książek. Już pierwsze zdanie wg mnie jest bez sensu. rasizm żydowski to może mieć swoje źródło w monolatrii,podłoże bądź wywodzić się z niej ale nie k… monolatria jest stricte klasyką rasizmu. Z ciekawości wpisałem w google hasło monolatria a rasizm i wychodzi na to, że Pan to wszędzie gdzie się da wypisuje dodatkowo acz szkodliwie przemycając slogan o rasizmie rosyjskim. toż to w najczystszej postaci trollizm.

  Rasizm, za Wikipedią, to „zespół poglądów głoszących tezę o nierówności ludzi, a wynikająca z nich ideologia przyjmuje wyższość jednych ras nad innymi”. Jest to nie tylko prawidłowa definicja rasizmu, lecz również rozsądne ujęcie samego problemu, bez dołączania do tej kwestii zbędnego zabarwienia ideologicznego. Rasizm w tej formie jest ideologią marginalną i głoszoną przez niewielkie grupy polityczne np. neonazistów, a także syjonistów, które nadal głoszą wyższość jednych ras nad innymi, mimo badań genetycznych wykluczających wszystkie teorie rasowe XIX i XX wieku. Rasizm w tej formie jest wyjątkowo groźny, gdyż może on prowadzić między innymi do eugeniki, czystek etnicznych i aktów terroru wobec ras ujętych przez te skrajne grupy jako „niewartościowe”.

  Niestety, choć jest to prawidłowa definicja rasizmu i jest on nadal na świecie obecny, to z jego największymi demonami nikt nie stara się walczyć. Najlepszym przykładem na to jest sytuacja wielu kobiet, które z Etiopii i Erytrei przeprowadziły się do Izraela. Mimo tego, iż były one żydówkami, to ze względu na ich czarny kolor skóry władze Izraela zmuszały je do aborcji. Dochodziło tam także do przymusowych sterylizacji. Mimo tego jawnego pogwałcenia praw ludzkich i najprymitywniejszego rasizmu, świat nie zareagował.

  https://rgrunholz.wordpress.com/2015/09/04/codziennosc-polskiego-antyrasisty/

 45. @”Sebastian”
  Wypowiadam się jako GOJ,a to ma określone znaczenie wynikające z ŻYDOWSKIEJ MONOLATRII i znacząco wpłynęło na relacje polsko-żydowskie ze sprzężeniem zwrotnym.
  W GRZE KAPITAŁOWEJ trzeba widzieć obieg pieniądza.Nim doszło do konfliktu ZŁA ze ZŁEM to najpierw było ich finansowanie,w którym uczestniczyły również banki żydowskie.
  W dzisiejszej WOJNIE O PIENIĄDZ,to aby lepiej zrozumieć GLOBALIZM można dostosować słownik Bertranda Russella dla KOMUNIZMU,w którym u zarania siłą sprawczą była nadreprezentacja mniejszości żydowskiej,czytaj ŻYDOBOLSZEWIZM.

 46. @45.W uzupełnieniu :
  http://xportal.pl/?p=29272

Sorry, the comment form is closed at this time.