Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Martwmy się o Polskę

Posted by Marucha w dniu 2017-05-09 (wtorek)

Tak przypatruję się polskim reakcjom na wyniki wyborów prezydenckich we Francji i nasuwa się mi pytanie, czy od 1989 roku Polska chociaż przez kilka lat była niepodległym państwem?

Nie mam co do tego jasności. Nie mam jej tym bardziej, że jak się teraz przypatruję reakcjom na wspomniane wybory, to nabieram przekonania, że teraźniejsza Polska jest coraz bardziej formą polskiej państwowości, a nie niepodległym państwem polskim.

Jedni martwią się przegraną pani Le Pen, jakby to była strata szansy na … No właśnie – na co? Rozpad Unii Europejskiej, ratunek dla chrześcijaństwa? No bo chyba nie na odzyskanie przez Polskę niepodległości?

Drudzy cieszą się ze zwycięstwa pana Macrona jakby to była szansa na interwencję z zewnątrz i obalenie rządów PiS-u. Nazwałbym to myśleniem zależnym.

Chodzi mi w tym mniej więcej o to, że na przykład Francuzi czy Niemcy nie roztrząsali wyjścia Wielkiej Brytanii z UE jako wydarzenia szczególnie istotnego ze względu na sytuację ich państw. I to jest przejaw myślenia niezależnego.

To myślenie zależne może się okazać kosztowne politycznie dla PiS-u. Jeżeli potwierdzi się, że bliski współpracownik Antoniego Macierewicza, który miał dostęp do dokumentacji przetargowej na śmigłowce dla wojska, a nie powinien – i sam przechwalał się, że „wykończył Caracale”, i jednocześnie dostał dużą pożyczkę od Boeinga, konkurenta producenta Caracali, to będzie bardzo mocny dowód, że nie ma niepodległej Polski tylko jest jakaś forma polskiej państwowości.

Wspólny dla PiS-u i PO i najbardziej jaskrawy sposób myślenia zależnego dotyczy Ukrainy. Unia Europejska chce pozwolić Ukrainie na eksport zboża bez cła. To wyrok na polskie rolnictwo. Dodajmy, że polscy producenci mogą sprzedać na Ukrainę po zapłaceniu cła.

To tylko jeden z przykładów pokazujących, że rola Polski sprowadza się do podtrzymywania Ukrainy przede wszystkim swoim kosztem. Na coś takiego nie zgodziłoby się żadne niepodległe państwo, którego polityczne elity potrafią myśleć niezależnie.

Andrzej Szlęzak
http://mysl-polska.pl

Komentarze 4 to “Martwmy się o Polskę”

 1. Vladimir said

  Nie byla i nie bedzie ! I tak dlugo jak bedziemy uzaleznieni finansowo tak dlugo o wolnosci mozemy jedynie marzyc ! A wrog i zdrajca skrzetnie nad tym czuwa wiec mamy w perspektywie wiele lat kolonizacji wiec niewoli i na nic tu wszelkie ambitne plany bo do ich realizacji potrzeba niewyobrazalnej fortuny a kraj jest w ekonomicznym KO i kolosalnym zadluzeniu … voila, Panie i Panowie !

 2. Kojak said

  Bedzie to bardzo mocny dowod ze nie ma niepodleglej Polski ? Ten gosc jest tak glupi tak naiwny jak dziecko czy oblakany ? Takich dowodow to ja moge przytaczac wrecz w nieskonczonosc !!! Dlatego jestem coraz bardziej sfrustrowany piszac jakis komentarz bo te rzadzce kolejno kanalie i zwyrodnialcy sa zupelnie bezkarni i te kryminalne szwindle robia ostetntacyjnie i bezczelnie

 3. Joannus said

  Wytresowany jak psiak lud poszczuty wie o co ma się martwić.
  Czy to o demokrację i prawa człowieka w Federacji Rosyjskiej, czy o
  doświadczoną agresją sąsiada UPAiną, o wolną Czeczenię, sprowadzenie blach z wraku samolotu itd.
  Zaś troski o Naród i Państwo zero.

 4. RomanK said

  Zaraz zaraz ..t=Tro- ska o lud ma nieprzerwana historie i troszczy sie nadal:-)))
  Mam tu taki stary dokument z IPN..chetnie bym sie z Gajowka podzielil , dla rozjasnienia pomyslunkow dywagujacych..ale nie bardzo wiem- jak to zrobic:-)))

  TO dokument- jaki wystawil wysoki urzednik SB w PRL w dniu 26 czerwca 1981 roku powolujac sie na podstwe prawna z 13 XI 1980 roku…Dokument nazywa sie : Wniosek o Izolacje:-)))
  Przytocze fragment:
  W oparciu o wytyczne Biura Sledczego i Departamentu III MSW z dnia 13 XI 1980 roku w sprawie przygotowan do izolacji osob szczegolnie groznych dla bezpieczebnstwa Panstwa i porzadku publicznego w warunkach powaznego zagrpzenia tego bezpieczenstwa lub porzaku, na podstawie posiadanych przez tutejszy Wydzial wynikow operacyjnych i po konsulatcji z Wydzialem Sledczym wnosze o izolacje…
  i tu nastepuje nazwisko imie i dane izolatora:-))))))wymiana zaslug..i ewentulne adresy kryjowek….charakterystyka groznosci itp….

  ktrego izolowano 13 grudnia tegoz z roku….

  Opatrzone klauzula : Tajne spec. znaczenia..ujawnione przez IPN w roku 1999…

  NIhil novi domine Joannus…nihil novi….

Sorry, the comment form is closed at this time.