Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Praktyczny wymiar moralności na współczesnym Zachodzie

Posted by Marucha w dniu 2017-05-10 (środa)

Z powodu wielowiekowych faryzejskich manipulacji Prawami Boskimi, Zachód osiągnął dziś stan, w którym grzech i patologia stały się normą, a Prawo Naturalne, ekstremizmem.

Postępowe zachodnie media szeroko komentują kolejną porcję „reform strukturalnych”, jaką MFW i trojka zafundowały Grecji. Lamentują przy tym nad faktem, że z tego powodu zmuszonych będzie wyemigrować aż 5% populacji. [i]

Jak przy tym wygląda wielkość 50% populacji, która od czasu „otwarcia się na wolność i dobrobyt” opuściła i nadal opuszcza III RP? A co kogo obchodzi nędzna wschodnia kolonia UE? Zresztą jej „elity” są w pełni usatysfakcjonowane z uzyskanych sukcesów, a samo społeczeństwo dumne z rzeczywistości w jakiej przyszło mu funkcjonować, a zwłaszcza swego statusu moralnego.

Wbrew pozorom moralność ma istotny wpływ także na wymiar materialny życia człowieka. Jeśli w społeczeństwie panoszy się złodziejstwo i korupcja, to ma to negatywny oddźwięk w funkcjonowaniu gospodarki, ale nie tylko!

Stwórca dał człowiekowi wolność, rozum i sumienie, które prowadzić go miały przez życie. Dał mu też dziesięć przykazań, jako zestaw nakazów i zakazów do realizacji. Nie kierował się przy tym złośliwością w stosunku do człowieka, ale troską by udało mu się funkcjonować w zgodzie z porządkiem jaki On na ziemi ustanowił.

Któż z nas jednak nie grzeszy? Bez grzechu jak bez soli w potrawie. Nadaje on kolorytu niedoskonałości świata, jednak pod warunkiem że jest marginesem, a nie normą. Za każdy grzech trzeba też będzie zapłacić, ale w przypadku marginesu, nie jest to tak trwożne.

Z powodu wielowiekowych faryzejskich manipulacji Prawami Boskimi, Zachód osiągnął dziś stan, w którym grzech i patologia stały się normą, a Prawo Naturalne, ekstremizmem. Przy czym wbrew obiegowym opiniom powyższe stwierdzenie dotyczy także III RP.

Efekty tego stanu rzeczy najlepiej ilustruje dzisiejsza sytuacja we Francji, którą można nazwać luksusową wersją III RP i do której Polacy od wieków tak gorliwie i bez rezultatów aspirowali.

Pomimo nieporównywalnie lepszej kondycji niż w III RP, nikt we Francji nie jest zadowolony. Emigranci domagają się więcej przywilejów; kobiety, które w przeciwieństwie do swych polskich odpowiedniczek nie pałają perwersyjnym pociągiem do murzynów (tak świetnie zilustrowanym w cytowanym polskim filmie [ii]), chcą bezpieczeństwa; zwykli Francuzi mniej pracy i wzrostu dochodów; „elity” powiększenia swego bogactwa i wszelkiej możliwej rozpusty.

Nadzieję na rozwiązanie przynajmniej części problemów dawała Le Pen ze swym Frontem, proponując ułamkowy powrót do praw naturalnych. W oczach dokumentnie zdeprawowanych Francuzów wyglądało to na „skrajny ekstremizm”. Przerażeni taką wizją niejako z musu głosowali na francuski odpowiednik „Nowoczesnej” Petru, czyli ruch „Do przodu” Makrona.

W rezultacie otrzymali na stanowisku prezydenta, ludzkie zero, zboczonego szatańskiego wyskrobka Rotszyldów, który zafunduje im więcej tego samego. O żadnej sanacji nie może być mowy. Sanacja to powrót do normalności, ale tej zdefiniowanej przez Stwórcę, a nie oligarchów finansowych.

A więc Francjo „spoczywaj w pokoju”! Zresztą nie tylko ty, ale wszystkie państwa i narody unijne. No cóż, za deptanie praw Boskich musi się w końcu zapłacić.

[i] http://www.counterpunch.org/2017/05/09/somebodys-going-to-suffer-greeces-new-austerity-measures/
[ii] http://www.filmweb.pl/film/Szatan+kaza%C5%82+ta%C5%84czy%C4%87-2016-754595

Ignacy Nowopolski
http://drnowopolskiblog.neon24.pl

Komentarzy 19 to “Praktyczny wymiar moralności na współczesnym Zachodzie”

 1. RomanK said

  Panie Ignacy..moralnosc…to sprawa jednostki….to wypadkowa moralnosci populacji stanowi o tym, jaka jest etyka spoleczna.
  Wspomina pan Dekalog zapominajac , ze kazde jedno Przykazanie odnosi sie tylko i wylacznie i osobiscie do tego, co go czyta, rozumie i stosuje..albo nie. Odnosi sie tylko do Pana. do mnie, do Gajowego i kazdego Gajowkowicza i calej reszty….
  I odputywac Beda…tez kazedgo z osobna….
  Nie bedziesz……a nie nie bedziecie….
  Zatem…niech pan wali sie w swoje piersi…i namawia do tego innych.
  Innej drogi poprostu nie ma….o czym zdaje sie zapomnieli duszpastuchy wszelakich denominacji….ktorzy slubowali ubostwo..ale nie dziadostwo:-))))
  Wkazdej skrzyni zgnilych jablek , zawsze znajdzie pan to pierwsze….ktore zaczlo sie psuc samo i pomoglo rzeszcie….
  Rzadze panu nasladowac Lota…i zapytac:
  Panie jak bedzie 10 sprawiedliwych….to co?????

 2. Boydar said

  „… zapomnieli …” 🙂

 3. VA said

  Wywiad z dr. Henry Makowem, autorem książki „illuminati sekta która zawładnęła światem”.
  Ludzkość jest kontrolowana przez sektę satanistyczną zwaną Illuminati. czyli żydowskich bankierów, którzy maja monopol na kredyt rządowy, pozwalający im tworzyć walutę w formie długu wobec nich samych i obciążanie nas odsetkami. Mają monopol polityczny i kulturalny, ktory przybiera formę totalitarnego rządu światowego, poświęconego Lucyferowi.

  W ten sposób, ludzie, którzy trzymają rękę na kasie, jednocześnie przeciwko nam spiskują, wykorzystują olbrzymią sieć okultystyczną (Masonerię), w celu infiltrowania większości organizacji, rządu, agencji wywiadowczych, szkolnictwa i środków masowego przekazu.

  Jesteśmy po to, aby służyć żydowskim Iluminatom. Propagują deprawację, dysfunkcję, korupcję i podział. Zorganizowali dwie wojny światowe, a teraz planują trzecią.

  .https://www.youtube.com/watch?v=Kozckzzq0IA

 4. RomanK said

  Panie VA…i wlasnie dlatego i pan i kazdy jeden jest zwolniony z przestrzegania Dekalogu????
  TO dzieki Illuminatom???…. rodzice pozwalaja dzieciom na staczanie sie w rynsztok..za pomoca kupowanych im i darowywanych gadetow, wnosza do domow telavizje. psowaja dziewki sasiadomn, a zony bliznich przedaja co mezowskie za wczasy????
  Podejmuja prace w instytucjach,..(.no- bo nie po to sie uczy, zeby zapierdalac fizycznie)….ktore sluza Diablu…w bankach ,companiach ubezpieczeniowych, finansowych…instytucjach rzadowych , policji i etc????
  Kombinuja, zalatwiaja, organizuja…po to zeby nie nazwac tego zlodziejstwem…
  Ile dziwwczynek pan zna,ktore chca byc Rozalia Celakowna, Matka Teresa…ja zadnej…ale prawie wszystkei chca byc ladacznicami artystkami, jak Madonna ….Doda i inne wstecznice i publiczne gorszycielki….Nie bawia sie lalkami, ale trzesa dupinami przed lustrami pokazujac nieistniejace cycki….za wczasu przygotowujac sie do kariery:-)))

  Prosze nie zapominac..ze Chrzecijanstwo wyrastalo w kregu straszliwego kurestwa…wychodzilo spod Collisseum, pod ktorym byl zwyczajny bajzel wyuzdanej prostytucji ..pedaly, lesbije , crossgender, mordownia, narkomania i co swiat znal najgorszego…..Nie na zasadzie, ze Cysorz narzucil…ale ze roslo samo w ludziach…samorodmnie w coraz bardziej potezna i zwarta instytucje Kosciola…..
  Wielu przechodzilo krotka droge spod Cllisseum na ,…arene zbroczona krwia nawroconych…..
  Te droge znamy doskonale…nazywa sie Via Cruciss…zapraszam ….wszystkich..zeby dali swiadectwo Jego Drogi!!!!! Swoim przykladem i pod swoim nazwiskiem!

 5. Boydar said

  Jak Paweł 🙂

  Ale w sumie, to ładnie Kaflisko napisało.

 6. Greg said

  No, prawie jak Listwa.

 7. peacelover said

  …niech sam to zrobi, co sugeruje innym !
  pod swoimmmm nazwiskiem !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 8. ? said

  Sól zwietrzała. I nadaje się tylko na wyrzucenie precz i na podeptanie. I tak tez będzie.

 9. 5# Ano nie da sie zaprzeczyc…p.Boydar. Widac ze czas tez przegladc sie czesciej samemu w „lusterku”.

 10. Boydar said

  Mogę Panu pożyczyć; jeszcze jednego nie potłukłem.

 11. Pinxit said

  Ja sie z Nowosielskim nie zgadzam.
  Bo nie bardzo wierze w zmiany pani Le Pen.
  Poza tym, ze w tej chwili w zadnej kampanii wyborczej nie widac programow gospodarczych. Marine le Pen nie jest w stanie uratowac Francji. Atakuje rezultaty – a nie przyczyny obecnego gnoju.
  Co nie znaczy, ze Marcon jest lepszy.

  Tak samo jak Francja jak i Polska, Grecja czy Wlochy maja guzik do powiedzenia na temat jakichkolwiek rozwiazan pozytywnych.
  Racje ma RomanK, ze zaniechalismy wlasnej tozsamosci i pozwolilismy, zebyrrzadzili nami zdrajcy, ktorych nigdy nikt nie powinien wybrac do zadnych rzadow.

  To cos z cyklu kawalow o bacy:

  Siedzi baca na drzewie i piluje galaz na ktorej siedzi. Piluje galaz tuz przy pniu.
  Jakis ceper go ostrzega: baco, co wy robicie, spadniecie na ziemie i se dupsko roztrzaskacie
  -nie spadne- mowi baca
  – a ja wam mowie, ze spadniecie
  – nie spadne, krzyknal baca i zlecial z drzewa bo galaz puscila.
  Smaruje se potluczone dupsko , skrobie sie po glowie i mruczy pod nosem;
  „Musi co prorok jakis, czy co?”.

  Europa tez byla ostrzezona. Wiele razy.
  I dalej nie rozumie, jak to bylo z ta galezia.

  Europa byla ostrzezona:

  – w II-ej wojnie swiatowej
  Przyrzekalismy, ze „Nigdy wiecej”. I ze Niemcy nie beda sie zbroic.
  – w Albanii
  Nikt sie nie przejal piramidami Sorosa w Tiranie i przepedzeniem normalnych muzulmanow i armii bandytow gjagmares do Jugoslawii. Witalismy radosnie bandytow z Albanii wspomaganych przez Turcje i Arabie Saudyjska.
  – w Jugoslawii
  Nikogo nie obchodzilo, ze w Europie, po okropnej wojnie swiatowej, napadamy na europejskie panstwo i pozwalamy bombardowac napalmem ludnosc cywilna.
  – Sardynia
  Czy ktos na gajowce wie co sie dzieje w Sardynii???
  Nikogo nie obchodzi, ze obce armie niszcza srodowisko naturalne Europy.
  Kogo obchodzi Sardynia??
  – Ukraina
  Czy w 2013 roku, ktos sie zastanawial jakie skutki moze przyniesc awantura ukrainska?
  Przeciez na majdanie byl nie tylko McCain!
  Na drugi dzien po wyjezdzie szefa CIA z Kijowa zaczelo sie bombardowanie Doniecka.
  Na majdanie nie bylo Rosjan, o czym z zalem wypomina Zyrynowski, ktory uwaza, ze powinni tam byc rosyjscy dziennikarze i obserwatorzy.
  – Szwecja
  Olaf Palme powinien byc opisany w kazdym podreczniku do historii.
  Panstwa nie wziely powaznie wyraznej pogrozki Barbary Spectre. Teraz wszyscy sa zaskoczeni!
  Szwedzka minister spraw zagranicznych Margot Wallstrom jest na hit list Mossadu. Jakos nie widac oburzenia
  Co takiego zrobila pani Wallstrom?

  Oto co powiedzial Netanjahu:

  “I disagree with her (Wallstrom) when she says last week San Bernardino, or the terror attack in Paris, when police killed the terrorist, that these were extrajudicial executions, as she said about Israel,” Netanyahu claimed.

  The Jewish vengeance against Wallstrom can be found in Ingrid Carlqvist‘s January 24 article published by Israeli think tank, Gatestone Institute, entitled, Sweden: The Downfall of Wallstrom?. She is a Swedish journalist, author, and “distinguished senior fellow” at the think tank.

  Margot Wallstrom served as United Nations special representative on sexual violence in conflict in past.

  On January 22, Zvi Zameret, former director at Israel’s ministry of education came up with a way to shut Ms. Wallstrom up. In an Op-Ed at Makor Rishon newspaper owned by the US casino billionaire Sheldon he suggested that Margot Wallstrom, who made anti-Israel remarks recently needs the fate of UN mediator Swedish Count Folke Bernadotte, murdered by members of former Israeli prime minister Yitzhak Shamir’s Lehi terrorist group in 1948 (Mondoweiss, January 23, 2016).

  Since then, several Swedish high officials have been assassinated by Israeli Mossad including PM Olof Palme (1986), FM Anna Maria Lindh (2003), and UN representative in Baghdad Sergio Vieira de Millo.

  O Bernadotte – tez nie ma w podrecznikach.

  Czesto nie jest wazne to o czym sie glosno mowi. Wazne jest czesto to, czego dyskutowac nie wolno.

 12. gość said

  Zachód ginie, bo odcina się od własnych korzeni (dr Jan Przybył)

 13. Maćko said

  Szanowni, bzdety z tymi „sektami” iluminami. Uzyteczni idioci do nich naleza a ignoranci propaguja o nich „wiedze” – to jak na jarmarku albo w oberzy bywalo:
  Straszy tam za lasem! Oj straszy, kumie, straszy.

  Masoneria to tylko grupa naiwniaków-nawiedzonych którzy sie podniecaja przynaleznoscia do „kosciola” … i dzialaja amfijnie we wlasnym interesie.

  Sterujacy nie naleza do zadnych sekt, nie wierza w Boga ani w Lucyfera, po prostu zarabiaja tryliony i mysla jak zarobic nastepne. Zimno i logicznie, efektywnie i bezwzglednie. Przy okazji utrzymuja „zwierzeta hodowlane” w jakim taki spokoju, zdrowiu i stanie produktywnym.

  Jak pisze Pan Roman – zakasac rekawy i wziac sie do roboty, zaczynajac od siebie samego, otoczenia bliskiego i ile kazdy moze tyle naorze.

  Propagowac etyke ( szanowac zdrowie+mienie+dane slowo )
  Pietnowac anomalie
  Wymagac od siebie i od innych uczciwosci
  Pomagac innym ludziom.

  ——
  „Masoneria to tylko grupa naiwniaków-nawiedzonych którzy sie podniecaja przynaleznoscia do „kosciola” … i dzialaja amfijnie we wlasnym interesie.”
  Dobrze o tym wiedzieć, Panie Maćku… sam bym nie zgadł.
  Admin

 14. Boydar said

  99% zarządów najważniejszych instytucji i urzędów zasiada w lożach. I co mistrz mówi że mają zrobić, to robią, Mistrzowie nie są zbyt wymagajacy; masz wywiercić jedna małą dziurkę w tym a tym miejscu. Które to miejsce dostają wytyczne od mistrza wyższego rangą ,ustnie, żadnych papierów, maili czy sms-ów. I tak już od paru tysięcy lat. Zawsze bezpiecznie.

 15. Greg said

  ,,Propagowac etyke ( szanowac zdrowie+mienie+dane slowo )
  Pietnowac anomalie
  Wymagac od siebie i od innych uczciwosci
  Pomagac innym ludziom”

  Maćko założył fartuszek, wolność, równość, braterstwo

 16. Maćko said

  Greg – glupoty pan wypisujesz w ostatnim zdaniu. Co ma pan do zarzucenia cytowanym zasadom wspólzycia?

 17. NICK said

  QaMać.
  Opanuj się.
  Zanim się wyłożysz ostatecznie.
  (13 i 16).

  Dla mnie to Pan wie, dawnoś wyłożon jest.

  Może w końcu inni?
  Zrozumiom?

  Takich bzdur; jak we (13)?
  Dawno nie czytałem.

  Siadaj. Pała.
  I, dwa lata.
  Bez zawiasów.
  Jełopie.

  (Przepraszam, poniosło.
  Bez ‚jełopie’.)

 18. Maćko said

  Szanowni, z Adminem wlacznie, czytaja cos powazniejszego niz Krakabauera czy Sputnika?

  http://libcom.org/library/pages-socialist-history-teachings-acts-social-democracy-warlaam-tcherkesoff
  References:
  Tcherkesoff Warlam. Pages or Socialist History .Teaching and Acts of Social
  Democracy. Cooper. New York,1902.
  Cherkezov Varlam. The Forerunner of International. Doctrine of Marxism.
  Russian edition. Moscow, 1919.
  Bakunin Mikhail. Statehood and Anarchy. Russian edition. Moscow, 1989.
  Jughashvili Ioseb (Stalin). Anarchism or Socialism. Tbilisi 1951.Georgian
  edition. Tbilisi, 1951.
  Feyerabend. Paul Against method. First published London: New Left Books,
  1975. 3rd Edition published. Verso, 1993.

  oraz:
  http://consciencia-verdad.blogspot.cl/2009/04/sinfonia-en-rojo-mayor-la-lucha-por-el.html

  Wszyscy rodzimy tabula rasa i od nas samych zalezy, czy sie dowiemy czy nie. W InfoWar bez wiedzy nie da sie isc do przodu.

  Kto zna ludzi nalezacych do masonerii?

 19. Boydar said

  Wszyscy znają. Tyle że masoneria to teoria spiskowa oszołomów.

Sorry, the comment form is closed at this time.