Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Multi-Kulti przejmuje powoli k…
  Boydar o Wolne tematy (37 – …
  Kar o Multi-Kulti przejmuje powoli k…
  Laterna Magica o Multi-Kulti przejmuje powoli k…
  Sudbina Srba o Zamieszki w serbskim Koso…
  UZA o Namiot z atrakcją w środk…
  lewarek.pl o Wolne tematy (37 – …
  lewarek.pl o Wolne tematy (37 – …
  lewarek.pl o Anglosaskie elity hamują PiS-o…
  lewarek.pl o Niewierzących – do piachu…
  lewarek.pl o Namiot z atrakcją w środk…
  Sebastian o Zamieszki w serbskim Koso…
  ? o Zamieszki w serbskim Koso…
  Krzysztof M o Mit recyklingu
  Sudbina Srba o Zamieszki w serbskim Koso…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

II wojna światowa: „Operation Unthinkable”, brytyjski plan inwazji na ZSRR

Posted by Marucha w dniu 2017-05-12 (Piątek)

Pod koniec maja 1945 r. Józef Stalin rozkazał marszałkowi Grigorijowi Żukowowi opuścić Niemcy i wrócić do Moskwy. Był zaniepokojony działaniami brytyjskich sojuszników.

Z polecenia Stalina wojska sowieckie rozbrajały Niemców i zamykały ich w obozach jenieckich. Brytyjczycy tego nie robili. Zamiast tego współpracowali z niemieckimi żołnierzami i pozwalali zachowywać im zdolność bojową.

Stalin uważał, że istnieją plany późniejszego użycia wojsk niemieckich. Podkreślał, że jest to wręcz naruszenie międzyrządowych umów, według których poddające się wojska miały być natychmiast rozwiązywane.

Sowiecki wywiad wszedł w posiadanie telegramu wysłanego przez Winstona Churchilla do marszałka polnego Bernarda Montgomeryego, dowódcy brytyjskich sił zbrojnych. Instruował on, aby przechowywać broń i utrzymywać ją w gotowości, aby móc ją oddać Niemcom na wypadek kontynuacji ofensywy przez sowietów.

Według instrukcji otrzymanych od Stalina, Żukow ostro potępił te działania na przemówieniu w Sojuszniczej Radzie Kontroli (ZSRR, USA, Wielka Brytania, Francja). Powiedział, że historia zna kilka przykładów takiej zdrady i porzucenia zobowiązań sojuszniczych. Montgomery odrzucił oskarżenia. Kilka lat później potwierdził, że otrzymał takie instrukcje i je wykonał. Miał je wykonywać jak żołnierz rozkazy.

Ostra walka toczyła się w okolicach Berlina. W tym czasie Churchill powiedział, że Rosja sowiecka stała się śmiertelnym zagrożeniem dla wolnego świata. Brytyjski premier chciał niezwłocznie utworzyć nowy front na wschodzie, aby powstrzymać sowiecką ofensywę. Był on przejęty wrażeniem, że po upadku nazistowskich Niemiec nowym zagrożeniem stanie się Związek sowiecki.

Dlatego też Londyn chciał, aby Berlin został wzięty przez wojska brytyjsko-amerykańskie. Churhill chciał również, aby Amerykanie wzięli Czechosłowację i Pragę oraz Austrię kontrolowaną na równych warunkach.

Nie później niż w kwietniu 1945 r. Churchill rozkazał sztabowcom opracować Operation Unthinkable [Operacja nie do pomyślenia – Romanus Minutus], kryptonim dwóch powiązanych planów konfliktu między aliantami zachodnimi a sowietami. Generałom zlecono opracowanie środków do

„narzucenia Rosji woli Stanów Zjednoczonych i Brytyjskiego Imperium.”

Hipotetyczna data początku alianckiej inwazji na utrzymywaną przez sowietów Europę została wyznaczona na 1 lipca 1945 r. W końcowych dniach wojny z hitlerowskimi Niemcami Londyn przygotowywał się do uderzenia w plecy ZSRR.

Plan przewidywał rozpętanie wojny totalnej w celu okupacji części ZSRR, które miały decydujące znaczenie dla jego wysiłku wojennego, w celu zadania decydującego ciosu jego siłom zbrojnym i uniemożliwienie kontynuowania walki.

Plan przewidywał możliwość wycofania się wojsk sowieckich w głąb zajmowanych przez nich terytoriów, tak jak już to robiono w przeszłości. Plan został uznany przez brytyjskich sztabowców za niewykonalny z uwagi na trzykrotną przewagę sowieckich wojsk lądowych w Europie i na Bliskim Wschodzie, gdzie przewidywano że konflikt będzie się rozgrywał. Niemieckie jednostki były potrzebne to wyrównania tej dysproporcji sił. Dlatego Churchill chciał by pozostały w gotowości bojowej.

Gabinet wojenny [war cabinet – rządowa komisja utworzona na czas wojny; w jej skład wchodzili członkowie rządu, wojskowi oraz przedstawiciele opozycji rządowej] podaje:

„Armia rosyjska dysponuje zdolnym i doświadczonym dowództwem. Żołnierze są niezwykle wytrzymali, funkcjonuje i porusza się dzięki zużyciu nieporównywalnie niewielkich zasobów w porównaniu do jakiejkolwiek zachodniej armii, taktycznie bardzo śmiała, skoncentrowana na osiąganiu celów bez względu na koszty. Wyposażenie podczas wojny zostało znacznie ulepszone i obecnie jest dobre. Tyle wiadomo o jej rozwoju, że można powiedzieć, iż nie jest gorsza od armi wielkich mocarstw. Łatwość z jaką Rosjanie dokonali rozwoju i ulepszeń dostępnej broni, wyposażenia i masowej ich produkcji jest uderzająca. Znane są przykłady kopiowania przez Niemców podstawowych rosyjskich rozwiązań.”

Brytyjscy planiści doszli do pesymistycznej konkluzji. Orzekli, że każdy atak będzie „hazardem”, a kampania wojenna będzie „długa i kosztowna”. Raport podsumowuje:

„Jeśli mamy rozpocząć wojnę z Rosją, musimy być przygotowani na wojnę totalną, która będzie długa i kosztowna. Liczebna przewaga lądowych wojsk sowieckich nie pozostawia wielkich szans na sukces. Szef Sztabu Armii w ocenie z dnia 6 czerwca 1945 r. stwierdził: ‚Byłoby poza naszymi możliwościami osiągnąć szybkie i bezwarunkowe zwycięstwo; będziemy zobowiązani do prowadzenia wojny pomimo dużej przewagi przeciwnika. Ponadto, ta różnica sił będzie bardzo niepewna jeśli Amerykanie zostaną zaabsorbowani przez wojnę na Pacyfiku.”

Premier otrzymał kopię planu 8 czerwca. Równie zirytowany, Churchill nie mógł wiele zrobić, ponieważ przewaga Armii Czerwonej była ewidentna. Nawet posiadając bombę atomową, Harry Truman, nowy prezydent USA, musiał brać ten fakt pod uwagę.

Prezydent Truman spotykając się z sowieckim ministrem spraw zagranicznych, Wiaczesławem Mołotowem, wziął byka za rogi. Z bardzo zawoalowany sposób pogroził sankcjami gospodarczymi.

8 maja amerykański prezydent rozkazał znacznie ograniczyć pożyczkę lend-lease (pomoc wojskową) bez wcześniejszego powiadomienia. Sprawy zaszły tak daleko, że amerykańskie statki, które już zbliżały się do wybrzeży ZSRR zostały zawrócone do USA. Po pewnym czasie ograniczenia zostały zniesione, ponieważ ZSRR nie przystąpiłby do wojny z Japonią, czego potrzebowały USA. Jednakże stosunki dwustronne zostały nadszarpnięte.

Według memorandum podpisanego 19.05.1945 r. przez Josepha Grew, sekretarza stanu, wojna we Związkiem Sowieckim była nieunikniona. W dokumencie zalecano zajęcie twardego stanowiska wobec Związku Sowieckiego. Pożądanym było rozpoczęcie walki zanim ZSRR odbuduje się ze zniszczeń wojennych i odzyska swoją potężną militarną, ekonomiczną i terytorialną pozycję.

Wojskowi uzyskali impuls od polityków. W sierpniu 1945 r. (wojna z Japonią jeszcze się nie zakończyła) generałowi L. Grovesowi, szefowi amerykańskiego programu nuklearnego, przedstawiono mapę strategicznych celów w ZSRR i Mandżurii. Plan zawierał listę piętnastu największych miast Związku Sowieckiego: Moskwę, Baku, Nowosybirsk, Gorki, Swierdłowsk, Czelabińsk, Omsk, Kujbyszew, Kazań, Saratow, Mołotow (Perm), Magnitogorsk, Grozny, Stalińsk (prawdopodobnie Stalino – tymczasowo Donieck) i Niżny Tiagł. Celom przyporządkowano opisy: geograficzny i przemysłowy potencjał oraz priorytety. Waszyngton otworzył nowy front. Tym razem przeciwko własnemu sojusznikowi.

Londyn i Waszyngton zapomniały, że walczyły ramię w ramię ze Związkiem Sowieckim oraz o zawartych w Jałcie, Poczdamie i San Francisco porozumieniach.

26 V 2015 r.
Autor: Yuriy Rubtsov
Źródło: http://www.globalresearch.ca/world-war-ii-operation-unthinkable-churchills-planned-invasion-of-the-soviet-union-july-1945/5451842
Przygotował: Minutus
https://ussus.wordpress.com

Komentarzy 30 do “II wojna światowa: „Operation Unthinkable”, brytyjski plan inwazji na ZSRR”

 1. Moher49 said

  Czekali na tę wojnę żołnierze wyklęci. Miał przyjechać gen. Anders na białym koniu.

 2. Blog wolny od atlantyzmu i syjonizmu https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&sqi=2&ved=0ahUKEwj2vL6lgevTAhWlFJoKHYPkDrYQFggjMAA&url=https%3A%2F%2Fpiotrorlickiblog.wordpress.com%2Fauthor%2Fpiotrorlickiblog%2F&usg=AFQjCNETsjlliKg6ZiBiABijrEVk2DZaKQ&sig2=69XfXU67BYOgJQ08rTNMXw

 3. jazmig said

  To są bajdy cioci Adelajdy. Armia sowiecka używała głównie samochody amerykańskie. Sowieckie filmy pokazujące Ziły i inne sowieckie samochody to propaganda. Alianci dostarczali Rosji paliwa, żywność dla wojska i wiele innych niezbędnych do prowadzenia wojny materiałów.

  Bez tych materiałów Związek Sowiecki byłby bezbronny. Alianci nie utworzyli nawet korytarza do Berlina, więc tym bardziej nie zamierzali atakować Związku Sowieckiego.

 4. revers said

  cos autorwi sie popieprzylo, bo na dalekim wschodzie istniala jeszcze pol milionowa armia kwatunska, Japonia jeszcze wlaczyla do 8 wrzesnia z anglosasami, a Churchilowi jak zwykle brakowalo taniego miesa i sprzetu do pokonania armi japonskiej w Mandzurii, nie mowiac ze brytole na rzece Kwai i niektorych wyspach wpierdalali z amerykanami szczury i robaki w oboazach jenieckich a nie bekony.

 5. Zerohero said

  W 1946 Brytyjczycy sprzedali Związkowi Radzieckiemu silniki odrzutowe. Silniki te zostały przez ZSRR skopiowane. Silniki te nie miały innych zastosowań poza wojskowymi. Czy tak postępuje kraj szykujący się do wojny?
  Wyczuwam tutaj trochę zasłony dymnej

  @3 Jazmi

  Samych czołgów lekkich M3/M5 Stuart dostał ZSRR od USA ponad 1000.
  Ciekawe. Polsce przed 39 Amerykanie nie dali złamanego grosza, ale Sowietom dali dużo.

  http://w.kki.com.pl/piojar/polemiki/novus/komunizm/kom2.html

  Stalin: „Dwie trzecie naszego podstawowego przemysłu zawdzięczamy pomocy amerykańskiej”

  może jakieś g… ludzkie z PiS, np. rebe Macierewicz wyjaśni tę miłość USA do sprawców Katynia. Bo wychodzi na to, że w tył głowy Polakom strzelało Wall Street i – cytując pasztetówe Szydło – „najwspanialsza armia świata”.

 6. panMarek said

  Pieski zaszczekały zgodnym chórem.

 7. PISKORZ said

  re art Zamiast tego współpracowali z niemieckimi żołnierzami i pozwalali zachowywać im zdolność bojową. HA HA B. OGÓLNE STWIERDZENIE..PS Jak była zdolność bojowa WYCIEŃCZONYCH/POKONANYCH żołnierzy niemieckich..A tych szczególnie trzymanych setkami na łąkach nadreńskich /ba tysiącami/ pod gołym niebem, bez kontaktu z rodzinami, o głodzie i chłodzie itp. Czy tacy mieli iść teraz na Wschód..?! Jakieś tam plany alianci mieli, ale skończyło się na planowaniu..

 8. Re: Artykul…
  Mam tylko jedno pytanie: „Jaki byl sens (lub jaki byl powod by) atakowac ZSRR (ktore bylo calkowicie kontrlolowane przez zydow) przez zydowska (I finansowana przez wall street) marionetke hitlera w 1941 roku???…
  =======================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 9. Maćko said

  Jasiek – moze niewystarczajaco kontrolowane? Bronstein-Trocki pozwalal na wieksze zyski… Stalin juz pazozydów z Wall Street „bezczelnie” okradal.

 10. Pinxit said

  Bardzo dobrze. Wiecej takich informacji o II-ej wojnie swiatowej – nawet jesli nie wszystkim to odpowiada.
  Do znudzenia zachwycamy sie amerykansko-zydowska propaganda i glupiejemy coraz bardziej, bo nam sie nic nie zgadza.

  Wystarczy przygladnac sie jak Chiny obchodza .. 19-a pieciolatke (planowa gospodarka) i buduja infrastrukture na calym swiecie, podczas gdy czolowa demokracja tez lata po swiecie i burzy infrastrukture wszystkim panstwom u ktorych „zagosci” zbrojnie.

  Stenogramy z Konferencji Jaltanskiej zostaly ujawnione.
  jest mnostwo informacji dla zainteresowanych.

 11. MatkaPolka said

  Problem polega na tym, że wszystkie Umowy są przez Wielką Brytanie i USA i Niemcy łamane i niedotrzymywane – Tylko i wyłącznie „Lebensraum” i „Dragn nach Osten” się liczy i obowiązuje

  Już w 1945 zgodnie z Doktryną Dullesa USA miały napaść na Rosje czyli na sojusznika

  Historia agresji „Atlantystów” – Anglii, Ameryk, Prus i Niemiec – na Rosje, Polskę, Europę słowiańską jest bardzo długa

  1917 – Rosja uczestniczyła w 1. Wojnie Świat i wychodziła jako zwycięzca, – to zmieniło całą mapę polityczną Europy, który nie pasował do amerykańskich potentatów i sfinansowali rewolucję w Rosji, chcąc wywołać wojnę domową tam chaos i całkowite likwidacje kraju.
  Konkretne nazwy sponsorów: Yakob Schiffa, Felix i Paul Wartburg, Otto Kahn, Mortimer Schiff, Guggenheim, Isaac Seligman. Gdy wojna domowa rzeczywiście zaczął Amerykanie rzucili swoją siłę do dalszego niszczenia Rosjan. Szczególnie wielkie nadzieje pokładano na Trockiego,

  1918 – wojska amerykańskie weszły Władywostok i wygnać ich całkowicie z terytorium Rosji udało się dopiero przez 1922. Więcej 23 grudnia 1917, Clemenceau, Pichon i Foch z Fran-cji, Lords Milner i Cecil z Anglii zawarł tajną konwencję o podziale stref wpływów w Rosji: Anglia – Kaukaz, Kubań, Don; Francja – Besarabia, Krym, Ukraina. US formalnie w konwencji nie uczestniczył, ale faktycznie posiadane w swoich rękach wszystkie nitki, zwłaszcza udając Syberii i Dalekim Wschodzie …

  Mapa przygotowana przez Departament Stanu USA do amerykańskiej delegacji na konferencji pokojowej w Paryżu, pokazała wyraźnie dokument graficzny:

  Państwo rosyjskie istniało tam do Wyżyny Środkoworosyjskiej.

  1917-1918 – udział w 1. wojny światowej. Ameryka początkowo „utrzymuje neutralność”, czyli sprzedawała broń za astronomiczne kwoty, bogaciła sie bez ograniczeń , przystąpiła do wojny blisko jej końca; Stracili tylko 40.000 ludzi (rosyjski, na przykład, – 200.000), ale po wojnie ogłosili się zwycięzca. USA w Europie walczył w pierwszej wojnie światowej na zmianę „reguł gry „” ale nie do „poszukiwania bardziej znaczącą równość szans” oraz w celu zapewnienia, że w przyszłości absolutnej dysproporcji na korzyść USA. ŻYDOWSKI Capital kupił tę wojnę, i ją wygrał.

  Po zakończeniu wojny są przez różnych machinacji nad innymi sojusznikami udało się zniewolenia Niemczech, a w rezultacie i tak osłabiony przez kraj wojny popadł w absolutnego chaosu, gdzie urodził się faszyzm. Faszyzm też, nawiasem mówiąc, opracowany przy aktywnym wsparciu Ameryki, który pomógł mu aż do końca II wojny światowej.

  PO POLSKU

  Wall Street i Hitler, Antony C. Sutton
  http://allegro.pl/wall-street-i-hitler-antony-c-sutton-i6813586061.html?reco_id=7b6ecd5c-3426-11e7-948a-246e96106940&ars_rule_id=201

  Wall Street i Rewolucja Bolszewicka, A. C. Sutton
  http://allegro.pl/wall-street-i-rewolucja-bolszewicka-a-c-sutton-i6813563935.html?reco_id=6f39a68e-3426-11e7-bb12-246e961084b8&ars_rule_id=201

  Doktryna Dullesa – po drugiej wojnie światowej

  Rzucimy wszystko co mamy – całe złoto, cały majątek celem ogłupienia i otumanienia ludzi. Ich wartości niezauważalnie zamienimy na fałszywe i zmusimy ich do wiary w nie. Jak? Znajdziemy swoich myślicieli , swoich sojuszników w samej Rosji. Epizod za epizodem będzie rozgrywała się ogromna w swojej skali tragedia, zagłada tego niepokornego narodu; ostatecznego i niepochlebnego wygaśnięcia jego własnej świadomości”.

  1. Zdemoralizować młodzież, odwieść od religii. Wzbudzić w niej zainteresowanie seksem<…
  2. Fałszywą argumentacją zniszczyć stare moralne wartości.
  5. Odciągnąć umysły od polityki, przenieść całą uwagę na sport, książki o seksie, zabawy i inne mało ważne zajęcia.
  6. Przejąć kontrolę nad wszystkimi środkami masowej informacji.
  7. Zniszczyć wiarę ludzi w ich naturalnych liderów, przedstawiając ich w haniebnym, śmiesznym i obelżywym (krzywdzącym) świetle.

  Wprawdzie wielu uważa to za fałszywkę (sowiecką propagande antyamerykańską), ale jednak inne fakty jak najbardziej to potwierdzają (to było ściśle tajne)

  CAŁA „ZIMNA WOJNA” TO POTWIERDZA

  1946 – Rząd brytyjski Attlee rozwijał plany wojny z ZSRR, z udziałem Stanów Zjednoczonych i Kanady.

  Schwytani w niewole faszyści nie zostały rozbrojeni przez naszych „sojuszników” swoich wojsk nie rozwiązanych, zbrodniarze wojenni nie ponieśli żadnej kary. Wręcz przeciwnie, hitlerowcy zgromadzili się w stu tysięczny armii, który tylko czekali na powtórzenie blitzkrieg.

  Jednak przyjaźń z Amerykanów z faszystami była kontynuowana – praktycznie żaden zbrodniarz wojenny w RFN nie była ukarana, wiele z nich służył w NATO Bundeswerze oraz w najwyższych stanowisk w rządzie. W tym samym czasie w Stanach Zjednoczonych, ma monopol na broń jądrową, rozpoczął przygotowania do wojny prewencyjnej, która miała być wdrożone przed 1948 r.

  Jedną z najbardziej przerażających zbrodni, oczywiście, jest potajemnie finansowanie amerykańskim funduszami zbrodnicze eksperymenty na ludziach w hitlerowskich obozach koncentracyjnych. Za pomoc finansową Ameryka miał nieograniczony dostęp do wyników badań.

  Po wojnie wszyscy naukowcy niemieccy i japońscy zostały wywiezieni do Stanach Zjednoczonych, gdzie kontynuowali swoje badania na więźniach, mieszkających w domach dla osób starszych, więźniów, imigrantów, mieszkańców Ameryki Łacińskiej, etc.

  Bez IG Farben – niemiecko – amerykańskiej kartelu chemicznego nie byłoby wojny

  Wall Street i Hitler, Antony C. Sutton

  Ameryka ułatwiała ucieczkę i ewakuacje zbrodniarzy faszystowskich do Ameryki Południowej

  Według książki “Hitler’s Shadow: Nazi War Criminals, U.S. Intelligence and the Cold War “, napisanej przez Richarda Breitmana i Normana Godę, dokumenty wywiadu amerykańskiego odtajnione w 2010r. ujawniają, że 5 maja 1952 roku zastępca dyrektora CIA, Allen Dulles, znany z prowadzenia operacji “Nazi Ratlines” [Dosłownie: nazistowskie szczurze ścieżki; chodzi o kanały przerzutowe – link do angielskiej Wiki tutaj – przyp. tłum.], która umożliwiła ucieczkę nazistowskim przestępcom wojennym

 12. MatkaPolka said

  https://en.wikipedia.org/wiki/Ratlines_(World_War_II_aftermath)

  Allen Dulles i ukraińscy faszyści. Czy używanie nazistów na Ukrainie przez CIA i MI6 podczas Zimnej Wojny kiedykolwiek się zakończyło

  https://pracownia4.wordpress.com/2014/08/01/allen-dulles-i-ukrainscy-faszysci-czy-uzywanie-nazistow-na-ukrainie-przez-cia-i-mi6-podczas-zimnej-wojny-kiedykolwiek-sie-zakonczylo/#more-8347

  Według książki “Hitler’s Shadow: Nazi War Criminals, U.S. Intelligence and the Cold War “, napisanej przez Richarda Breitmana i Normana Godę, dokumenty wywiadu amerykańskiego odtajnione w 2010r. ujawniają, że 5 maja 1952 roku zastępca dyrektora CIA, Allen Dulles, znany z prowadzenia operacji “Nazi Ratlines” [Dosłownie: nazistowskie szczurze ścieżki; chodzi o kanały przerzutowe – link do angielskiej Wiki tutaj – przyp. tłum.], która umożliwiła ucieczkę nazistowskim przestępcom wojennym, napisał list do amerykańskiego komisarza urzędu Emigracji i Naturalizacji (ang. U.S. Commissioner of Immigration and Naturalization) na temat Mykoły Łebeda, szefa tajnej policji politycznej (służby bezpieczeństwa) organizacji OUN-B (Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów) Stefana Bandery.

  W liście tym Dulles napisał, że Łebed był:

  „nieocenionej wartości dla Agencji w jej operacjach. W związku z przyszłymi pierwszoplanowymi działaniami Agencji jest pilne i konieczne, żeby ta osoba mogła podróżować po Europie Zachodniej, zanim jednak ta podróż będzie możliwa, Agencja musi być w stanie zapewnić mu ponowny wjazd do USA bez dochodzenia albo incydentu, który zwróciłby niepotrzebną uwagę na jego działania. Wasz Urząd wskazał że nie może dać takiego zapewnienia, ponieważ osoba ta została osądzona w 1936 r. za współudział w zamachu w 1934 r. na polskiego ministra spraw wewnętrznych i skazana na śmierć, wyrok później zamieniono na dożywocie. … Wasz Urząd wskazał, że jeżeli osoba ta wjedzie do USA na pozwoleniu wydanym przez tenże urząd (ang. Reentry permit), musi zostać wtedy przeprowadzone śledztwo. … W celu usunięcia przeszkód w wypełnieniu planowanych przez Agencję działań i zgodnie z kompetencją nadaną w sekcji 8, ustawy o CIA z 1949 r, zatwierdzam i zalecam Waszemu zatwierdzeniu wjazd tej osoby na teren USA jako stałego rezydenta na mocy powyższej ustawy, ponieważ takie wejście jest niezbędne do pogłębienia misji krajowego wywiadu i jest w interesie bezpieczeństwa narodowego”.

  Neonazisći maszerujący przez Kijów ze zdjęciem swojego bohatera, Stepana Bandery, agenta MI6.
  Zarówno Bandera, który również był osądzony za zabójstwo polskiego ministra spraw wewnętrznych, jak i Łebed, uciekli z więzienia w Polsce, kiedy naziści zaatakowali Polskę w 1939 r. Gdy 22 czerwca 1941 r. naziści najechali ZSRR, Bandera i Łebed zadeklarowali Ukrainę niepodległym i zjednoczonym państwem we wschodniej Galicji. Łebed, wytrenowany w ośrodku Gestapo w Zakopanem, miał zostać nowym ministrem bezpieczeństwa.

  Proklamacja Banderowców z kwietnia 1941 oznajmiała, że „Żydzi w ZSRR stanowią najbardziej wierne wsparcie dla reżimu bolszewickiego i imperializmu moskiewskiego na Ukrainie”. Pogromy we wschodniej Galicji w pierwszych dniach wojny pochłonęły życie być może 12000 Żydów. W kwietniu 1943 r. Łebed zaproponował, żeby „wyczyścić całe terytorium rewolucyjne z polskiej populacji”. Jednego tylko dnia, 11 lipca 1943 r., UPA zaatakowało około 80 miejsc, zabijając być może 10000 Polaków.

  List Allena Dullesa nie wspomina o szkoleniu Łebeda przez Gestapo ani o jego i Bandery czystkach etnicznych, dokonanych na Żydach i Polakach na Ukrainie.

  Jak zostało udokumentowane przez Breitmana i Godę, misją Dullesa było, podobnie jak dzieje się dzisiaj, wszczęcie wojny z Rosją (wtedy: Związkiem Radzieckim) na ziemi ukraińskiej z wykorzystaniem znanych nazistów. Relacja Braitmana i Gody każe postawić poważne pytania, czy ten program kiedykolwiek został przerwany, jak się twierdzi.

  Sam Bandera był zatrudniony nie przez CIA, ale przez MI6, które współpracowało z nim przynajmniej do 1954 roku. Później, w 1959 r., został zwerbowany przez niemieckie BND [Bundesnachrichtendienst -Federalna Służba Wywiadowcza], kierowane przez gen. Reinherdta Gehlena, szefa niemieckiego wywiadu wojskowego na froncie wschodnim podczas Drugiej Wojny Światowej.

  Kontaktem Bandery w zachodnioniemieckim wywiadzie był Heinz Danko Herre, stary zastępca Gehlena. Herre przyznał, że wykorzystywanie Bandery przez Niemcy Zachodnie było „pilnie strzeżoną” tajemnicą nawet w obrębie BND i że ta współpraca nie była uzgodniona z Bonn ze względu na polityczne podteksty”.

  CZYTAJ DALEJ

 13. Siekiera_Motyka said

  „Ciekawe. Polsce przed 39 Amerykanie nie dali złamanego grosza, ale Sowietom dali dużo.”
  I dlatego zmajstrowano by Wilson dał rozkaz dać Trockiemu paszport by spierdalał jak najszybciej do Rosji robić „Kolorową Rewolucje” 🙂

  Stare metody Zachodu dalej aktualne.

 14. Władek said

  Ad. 1.

  Czy Anders miał przybyć na koniu którego miał w portkach Churchil? Czy może o jakiegoś innego konia chodziło? Ciekawe czy z napletkiem czy bez?

 15. Siekiera_Motyka said

  Ad. 11 – Tak sekwencja wydarzenie którą MatkaPolka podaje od 1917 pokazuje wyraźnie jakie były zamiary. To jest Teatr Kabuki najlepszej klasy.
  Ten najlepszy musi mieć elementy pozwalające tłumaczyć sztukę na dwie lub więcej wersji zależnie komu będzie ona „sprzedawana”. Na Zachodzie bardzo dobrze teraz sprzedaje się „demokracja” i „terroryzm”.

 16. Pinxit said

  8
  Jasiek z Toronto.
  Troche nie tak.
  Prosze sobie poczytac jak Stalin wywalil Zydow z Krymu i jak zapedzil do Birobidzanu.
  I jak rozbudowal infrastrukture pod ogromny przemysl; W Sowieckiej Rosji powstaly instytuty naukowe i oswiata byla na duzym poziomie.
  Stalin na codzien musial walczyc z zachodnia dywersja- nie tylko z zydam.
  Zarzucanie zydostwa Stalinowi troche sie nie zgadza z tym, w jaki sposob potraktowal Bulganina i jegoz zone za proby utworzenia panstwa Izrael na Krymie.

 17. www.wandaluzja.com said

  TAKIE „CZASY”, Zakazana HISTORIA, gazeta warszawska, maj 2017, s. 12.

  „Na początku 1945 roku na froncie wschodnim Armia Czerwona bezpośrednio na linii frontu miała 6 mil 700 tys. żołnierzy, 107 300 dział i moździerzy, 12 100 czołgów i dział samobieżnych oraz 14 700 samolotów bojowych (nie licząc lotnictwa floty). Przeciwko nim stały wojska niemieckie i węgierskie liczące 3 mil 700 tys. żołnierzy, 56 200 dział i moździerzy, 8 100 czołgów i dział samobieżnych oraz 4 100 samolotów bojowych. Jednak z powodu braku paliwa i amunicji ich potencjał bojowy był bardzo umiarkowany.”
  Istotne jest tu to, że feldmarszałek Schoerner przyrzekł Fuehrerowi utrzymanie frontu WISŁA, jeśli zostanie zbudowany Festung Warschau jako podstawa Operacyjna frontu, ale Winston Churchill dał Himmlerowi 400 milionów $ za UMOŻLIWIENIE wybuchu Powstania Warszawskiego. Ponieważ Niemcy przewidywali, że takie Powstanie potrwa Tydzień a Sowieci że 4 dni, to Łapówka zdawała się być dobrym interesem, UŁATWIAJĄCYM budowę Festung Warschau i jej obronę przy pomocy stu tysięcy młodych Niemek.
  W przypadku utrzymania przez Niemców frontu WISŁA istniała możliwość powstania NUKLEARNEJ koalicji niemiecko-sowieckiej przeciw Wielkiej Brytanii i japońsko-sowieckiej przeciw USA, wobec czego Marszałek Żukow w IMIENIU LENINGRADU aresztował Generalissimusa. Książę Demidow mówił mi, że wówczas powstała Fronda Marszałków: Żukowa-Rokossowekiego-Malinowskiego-Koniewa, za którą stali – jak wszystko na to wskazuje – Żdanow i Kuźniecow.
  Czytamy dalej: „16 kwietnia 1945 r. przed świtem, rozpoczęło się główne natarcie sowieckie na Berlin. 25 kwietnia oddziały sowieckie były już w Berlinie i zbliżały się do centrum miasta.”
  Sowieci tylko RAZ powiedzieli Prawdę o operacji berlińskiej, gdy MUSIELI. Było to po obaleniu Chruszczowa parlamentarnym zamachem stanu, który – zdaniem księcia Demidowa – Chruszczow WYGRAŁ, ale Susłow ZASTRZELIŁ go Jakąś TAJEMNICĄ ???
  Jak piszę w książce INCYDENTU NIE BYŁO (Gdańsk 2001) to był to Wydrukowany w Paryżu protokół procesu 6 generałów dwóch moskiewskich garnizonów NKWD przed Najwyższym Trybunałem Wojskowym Armii Sowieckiej. Chruszczow myślał, że wszystkie egzemplarze tego Protokołu zniszczył i może wygadywać co mu ślina na język przyniesie, co Togliatti nazwał RENESANSOWYMI PRAKTYKAMI WŁOSKIMI – gdy kopia Marszałka Żukowa była u Gomułki i została wydrukowana w Paryżu.
  Po parlamentarnym zamachu stanu, przed którym Chruszczow SKAPITULOWAŁ, Pierwszą Osobą w ZSRS został Marszałek Żukow. Został on Obalony przez Kurzia Malapartego: Polski generał we wczesnym średnim wieku wystąpił w TV i powiedział, że na radzie wojennej Operacji Berlińskiej Polacy poparli Plan Żukowa, spodziewając się Nagrody w postaci Politechniki, której Żukow NIE DAŁ. Dopiero gdy przyszedł raport, że pod Politechniką stracono 242 czołgi to zatelefonował do Popławskiego BIERI ETO. – ALE TANKI POD MOJU KOMENDU. – POD TWOJU. Po pierwszym polskim ataku, w którym stracono 2 czołgi, Politechnika skapitulowała.
  Żukow Nie Dał Polakom Politechniki, gdyż była to CYTADELĄ Festungu. Park między Politechniką a Reichstagiem był Placem Broni, przed którym Reichstag nie był ufortyfikowany, więc gdy wjechały nań sowieckie czołgi to mogły STRZELAĆ DO OKIEN REICHSTAGU. To jest tajemnica DWUKROTNEGO Zdobywania Reichstagu, co powtarzali moi koledzy w roku 1953 i czym Kurzio Malaparte OBALIŁ ŻUKOWA w roku 1965.
  *****
  WARUNKIEM Uwolnienia Stalina w Kijowie przez Narodowe Siły Zbrojne było WSTRZYMANIE ofensywy w Turyngii, w trakcie której zginęło 1,5 miliona Niemców, oraz redukcja Armii Czerwonej z 11 milionów do 3. US AF, które bombardowało w Turyngii kolumny Studebackerów, było oznaczone BIAŁOCZERWONĄ Szachownicą.

 18. Siekiera_Motyka said

  Ad. 11 – „Jednak przyjaźń z Amerykanów z faszystami była kontynuowana – praktycznie żaden zbrodniarz wojenny w RFN nie była ukarana, wiele z nich służył w NATO Bundeswerze oraz w najwyższych stanowisk w rządzie.”

  Druga historia nazizmu – Alfred Wahl

  „Ksiazka przedstawia historie ,,nazizmu po nazizmie” w Niemczech zachodnich po roku 1945. Opisuje najpierw przeszkody, na jakie do 1949 r., tj. w okresie okupacji, napotkala prowadzona i kontrolowana przez Aliantów denazyfikacja, a nastepnie polityke rzadu Adenauera, która naznaczona byla poblazliwoscia wobec bylych nazistów, jak i ciagloscia personelu. Pozwolilo to zapewnic wyjatkowa dlugowiecznosc politycznym i administracyjnym kadrom zarówno w sektorze gospodarki, kultury, jak i administracji panstwowej. Poprzez te bezprecedensowa analize mozna zrozumiec, do jakiego stopnia obecnosc przeszlosci po pierwsze odciska swoje pietno na codziennosci najludniejszej i najbogatszej europejskiej demokracji, a po wtóre ma wciaz wplyw na ksztalt jej kultury politycznej, jak i swiadomosci zbiorowej.”

  Ale te gry były kontynuowane wszędzie co pokazują książki Pana Loftus,

  „Po zakończeniu II wojny światowej tenże sam Draganović, którego ochraniał pewien duchowny, pracujący w sekretariacie Piusa XII, zorganizował watykańską komisję pomocy uchodźcom – Commissione Pontificia d’Assistenza. Nie tylko masa chorwackich morderców, tropionych przez aliantów, ale także zbrodniarze wojenni z faszystowskich Niemiec mogli, korzystając z usług tej organizacji, rozpłynąć się bez śladu. Jedną z dobrze zorganizowanych tras ucieczki, nazwanych przez Aaronsa i Loftusa „ratlines”, czyli „szczurzymi liniami”, zbiegł także sam Ante Pavelić, uchodząc słusznej sprawiedliwości. Sieć przerzutu ludzi zaczynała się w Austrii i przez Triest oraz Wenecję prowadziła do rzymskiego klasztoru San Girolamo przy via Tomacelli 132. Tam znajdowała się centrala rozdzielcza, skąd Draganović i ów sekretarz papieża Pacellego kierowali całą akcją. Dziesiątki tysięcy ludzi, jak zapewniają Aarons i Loftus, powołując się na dobrze zorientowanych świadków, skorzystało z pomocy Watykanu i uciekło do Ameryki Południowej, Północnej i Australii. ”

  „Po klęsce Niemiec wywiad brytyjski próbował przejąć kontrolę nad Bractwem Muzułmańskim. Ostatecznie jednak, m.in. z powodów finansowych w latach 50. zdecydowano przekazać to zadanie kolegom z CIA [14].

  Według byłego naczelnika wydziału tropienia nazistów w Departamencie Sprawiedliwości USA, Johna Loftusa „w latach 50. CIA ewakuowało nazistów z Bractwa Muzułmańskiego do Arabii Saudyjskiej. Gdy zjawili się w Arabii Saudyjskiej, niektórzy liderzy Bractwa Muzułmańskiego jak dr Abdullah Azzam zostali nauczycielami w madrasach, szkołach religijnych. Tam dokonali połączenia doktryn nazizmu ze swoją dziwaczną wersją islamu – z wahabizmem” [15].”
  http://www.voltairenet.org/article182108.html

 19. AlexSailor said

  Nie ma czasu komentować, ale ludzie OBUDŹCIE SIĘ!

  „Armia sowiecka używała głównie samochody amerykańskie. Sowieckie filmy pokazujące Ziły i inne sowieckie samochody to propaganda. Alianci dostarczali Rosji paliwa, żywność dla wojska i wiele innych niezbędnych do prowadzenia wojny materiałów.

  Bez tych materiałów Związek Sowiecki byłby bezbronny. ”

  „Samych czołgów lekkich M3/M5 Stuart dostał ZSRR od USA ponad 1000.”
  Ta – czołgi te dysponowały działem 37 mm, przy 76 mm T34, a od 1943 85 mm.
  Jakość dział bez względu na kaliber, też była dużo lepsza.

  Produkcja czołgów (zdecydowanie lepszych od zachodnich) w ZSRR:

  1939 -10382 szt. (większość szybkich służących do zajęcia w dwa tygodnie Niemiec w 1941r.)
  1940 -10565 szt. (podobnie)
  1941 -15735 szt. (głównie najlepsze T34, oraz ciężkie KW1 i KW2 – o których idiotyczny wywiad niemiecki
  nie miał pojęcia mimo zdobycia 1 szt. na chodzie przez fińskich sojuszników w 1939r.)
  1942 -25436 szt. (jak wyżej – nikt takich czołgów nie miał, a zachodnie chodziły na BENZYNĘ)
  1943 -34900 szt. (jak wyżej – zachód dalej nie ma czołgów porównywalnych)
  1944 -40300 szt. (jak wyżej)
  1945 -20900 szt (ciągle doskonalone i rozwijane).

  Owszem, w 1944r. Brytyjczycy wyprodukowali 26461 czołgów a amerykanie w (w Ameryce) 96318 zst.
  Zaś Japonia 28180 szt.

  Jednak radzieckie (nie rosyjskie) czołgi były o klasę lepsze i nic nie pomoże tu pieprzenie o ich awaryjności.
  Przypomnę, że w latach siedemdziesiątych czas przetrwania czołgu na polu walki szacowano na 5-10 minut.
  I na prawdę, nie ma sensu robienie cacek (takie starali się budować Niemcy -1944 – 39807 szt,), które miałyby walczyć średnio jeden dzień, czy nawet kilka godzin od wejścia na pole walki.

  Przypomnę też, że Niemcy częścią swojej produkcji czołgów (gorszych z wyjątkiem Tygrysa – w całej wojnie 1355 szt. w latach 1942-44) byli w stanie powstrzymać, a nawet o mały włos nie wygnać z powrotem na plaże Atlantyku z Ardenów tą produkcję amerykańsko-brytyjską.
  Brakło im tylko paliwa.

  Dlatego te lekceważące teksty o słabości ZSRR i wielkości pomocy zachodniej są nie na miejscu.
  ZSRR w 1944r. dopiero zaczął uruchamiać swoje rezerwy.

  Tu już moja opinia na podstawie intuicji:

  Gdyby nie Rząd Londyński i opór polski organizacji, itd.
  I gdyby zawarto porozumienie z ZSRR (Sikorski dlatego zginął), to nasze granice zachodnie byłyby na Łabie, Królewiec, Lwów i Wilno byłyby polskie, a granice wschodnie zostałyby tylko lekko przesunięte na zachód.
  Stalin bardzo potrzebował sojusznika, choć owszem – nie ufał Polakom.
  Jego polisą ubezpieczeniową byłyby granice na Łabie, może dalej z portem na Atlantyku (oczywiście bazę własną by tam miał).
  Tak, jak były nią granice na Odrze i Nysie.

  Największym błędem Stalina, za który Rosja po ZSRR paci do dziś i być może jeszcze zapłaci straszliwa cenę, było naruszenie polskich granic na wschodzie z 1939r.
  CO MU TO DAŁO??

  Dlatego zarówno Gorbaczow, jak i Putin usilnie namawiali Polskę do przesunięcia granic na wschód.

  KTO w Polsce mógłby cokolwiek mieć przeciw ZSRR, jeśliby te granice zostały nienaruszone i czy dziś Rosja nie miałaby „Wschodniej Ukrainy” dla siebie???
  A jeszcze, gdyby powiesił publicznie lub rozstrzelał tych, którzy bezpośrednio mordowali Polaków w Katyniu.
  Medialnie umyłby sobie łapy z polskiej krwi, a niemiec by w dzisiejszej formie nie było.

  Dodam, że tak zwani „polscy komuniści” na łbie stawali, żeby okroić polskie terytorium po II WŚ.
  I nie zrobili NIC, by je powiększyć na zachodzie.
  Ponoć Stalin, jak dowiedział się, że za Nysą żyją Łużyczanie, powiedział zszokowany, że gdyby mu ktoś
  to wcześniej powiedział, to te tereny byłyby polskie.
  Czy prawda, nie wiem, ale bardzo prawdopodobne, bo zgodne z interesem ZSRR.

 20. Głos Prawdy said

  8 Walka dwóch ugrupowań żydowskich, coś z tego rodzaju, to jak walka klanów Rotszylda i Rockefellera, wyjaśnień innych nie widzę.
  W sprawie dostawy sprzętu Rosji sojusznikami – trzeba sprawdzić ten fakt. Jeśli umowa była taka, by zniszczyć ZSRR i przywłaszczyć terytorium – to nie ma sensu pomagać, chyba, że w jakimś określonym celu.

 21. MatkaPolka said

  A jak sie ma to do Polski

  Czy USA jest przyjacielem Polski i Polaków?

  NATO, „Atlantyści”, Niemcy, USA – czy są przyjaciółmi Polaków?
  Czy są przyjaciółmi Rosji, Czy są przyjaciółmi Czech i Słowaków ? Czy są przyjaciółmi Jugosławii?
  Czy są przyjaciółmi Słowian?

  Całe doświadczenie historyczne Polski, wydarzenia współczesne, dzień dzisiejszy – mówią jedno –

  USA, Prusy/Niemcy, Wielka Brytania, NATO, „Atlantyści”, – są największymi wrogami Polski.
  Nie tylko Polski – wszystkich państw Słowiańskich.

  Jedyną obowiązującą doktryną jest „Drang nach Osten” – tak zawsze było i tak jest teraz

  W Polsce obecnie rządzi PiS – marionetki Waszyngtonu – To oni wprowadzają „Demokrację w stylu Amerykańskim” czyli „Transformację Ustrojową”- czytaj bezprzykładny rabunek państwa – przejęcie przemysłu, przejęcie całej gospodarki, przejęcie banków, – transfer zysków na Zachód – Zachodnie banki wywożą miliardy.

  To oni wprowadzili w Polsce dwupartyjny System Amerykańskiej „Demokracji” – raz PO-paprańce, raz PiS-dzielce – raz rządzi Stronnictwo Pruskie , a raz Stronnictwo Amerykańskie –

  Obie partie POPiS – To Polska Zjednoczona Partia Renegatów i Złodziei
  Dobroczynne Fundacje Sorosą – Batorego czy też Fundacja Adenauera – Działają w zgodnym chórze – mają duże zasługi w kolonizacji i okradaniu Polski, miażdżenia świadomości Polaków w iście Goebbelsowskim stylu

  To oni każą Polakom przyjaźnić się z Banderowcami – słać pieniądze na Demokrację na Ukrainie
  Pamiętajmy, że ideologia banderowska i ruch banderowskiStworzony przez zbrodniczą, Nazistowską III Rzeszę niemiecką – przetrwał i został zachowany i zakonserwowany w USA i Kanadzie i ponownie wyeksportowany na Ukrainę w celu zrobienia „Pomarańczowej Rewolucji” i „Rewolucji Godności” na Ukrainie – Ta sama Fundacja Sorosa nazywa się na Ukrainie Fundacja „Renesans”
  Tak jak UPA mordowała Polaków na Wołyniu, tak neo-Banderowcy mordują Rosjan w Donbasie przy dzielnym wsparciu USA , za ciasteczka amerykańskiej senator Nuland

  Wszystkie partie polskie (PO, PiS, PSL, Kukiz) poparły banderowski Kijowski Majdan – to SKANDAL, ale tak jest.
  Wszystkie partie w Polsce i na Ukrainie odbierają instrukcje z ambasady USA w Warszawie i w Kijowie. –

  W Polsce „Rewolucja Godności” – „Transformacja” odbyła się 30 lat wcześniej i była finansowana przez USA.
  Finansowanie „Demokratycznej Opozycji” – KOR-u Tzw. “Opozycja Demokratyczna” finansowana byla przez National Endowment for Democracy (NED) National Democratic Institute and the National Republican Institute, USAid, – KTÓRZY POTEM ZŁUPILI POLSKE

  The International Visitor Leadership Program” to szkolenia prowadzone przez Departament Stanu USA, Do programu zostali wytypowani, – Bronisław Komorowski, Donald Tusk czy Aleksander Kwaśniewski, Beata Szydło

  NATO, USA, Prusy/Niemcy, Wielka Brytania – są największymi wrogami Polski.

  Imperium Brytyjskie to Imperium Krzyżackie/Pruskie – związki miedzy Tronem Pruskim tronem brytyjskim są OCZYWISTE

 22. MatkaPolka said

  Imperium Brytyjskie to Imperium Krzyżackie/Pruskie – związki miedzy Tronem Pruskim tronem brytyjskim są OCZYWISTE

  IMPERIUM PRUSKO ANGIELSKIE

  USA jest cały czas obecne w Polsce – wpływ jest pośredni – Europa to domena Niemiec i Wielkiej Brytanii. Tu mordują TUBYLCZĄ LUDNOŚĆ Polską Krzyżacy i Prusy. W samej II wś Prusy wymordowały min. 8 milionów Polaków – a ile w wojnach z zakonem Krzyżacki i pod zaborami
  W Rosji znacznie więcej

  USA rabuje Polskę w inny sposób przez System Bankowy który Kontroluje Rezerwa Federalna
  To Rezerwa Federalna i Wall Street finansowały Hitlera.

  W czasach dzisiejszych Polska została obrabowana przez Sachsa-Balcerowicza i Fundacje Sorosa
  Armia USA właśnie jest w Polsce – Pilnuje zdobyczy

  USA są częścią lub są podporządkowane – Imperium Brytyjskiemu
  Królowa brytyjska jest Głową państwa w Kanadzie i Australii, w USA ma wpływy bardzo dyskretne
  Królowa brytyjska jest Głową Masonerii – Głowna loża jest w Londynie – masoneria brytyjska rządzi niepodzielnie w USA. Masoneria jest tworem tajnych związków Krzyżackich
  W Ameryce Północnej Wielka Brytania i USA wymordowała 100 mln Indian TUBYLCZEJ LUDNOŚĆ

  Imperium Brytyjskie to Imperium Krzyżackie/Pruskie – związki miedzy Tronem Pruskim tronem brytyjskim są OCZYWISTE

  Matką Wiktorii była księżniczka Wiktoria Sachsen-Coburg-Saalfeld, córka Franciszka, księcia sasko-koburskiego na Saalfeld. Mężem Wiktorii był książę Alberta z Saksonii-Coburga-Gothy (1819–1861), młodszego syna Ernesta I z Saksonii-Coburga-Gothy i Ludwiki, córki Emila, księcia Saksonii-Gothy-Altenburga.

  Potomkami królowej Wiktori są:
  W 2007 r. potomkami Wiktorii są następujący europejscy monarchowie (obecni i obaleni) – Elżbieta II, królowa Wielkiej Brytanii, Harald V, król Norwegii, Karol XVI Gustaw, król Szwecji, Małgorzata II, królowa Danii, Filip VI, król Hiszpanii, Konstantyn II, król Hellenów (obalony), oraz Michał I Hohenzollern-Sigmaringen, król Rumunii (obalony). Potomkami Wiktorii są również pretendenci do tronu Serbii (Aleksander II Karadziordziewić), Rosji (Maria Władimirowna Romanowa), Prus (Jerzy Fryderyk Hohenzollern), Sachsen-Coburg-Gotha (Andrzej von Sachsen-Coburg-Gotha), Hanoweru (Ernest August V), Hesji (Maurycy Heski) i Badenii (Maksymilian Badeński).

  Rodzice chrzestni królowej Wiktorii jej rodzicami chrzestnymi byli książę-regent, car Aleksander I Romanow (na cześć którego otrzymała pierwsze imię), królowa Charlotta Wirtemberska i księżna-wdowa Saksonii-Coburga-Saalfeld.

  Caryca Katarzyna Wielka to Prusaczka ze Szczecina Sophie Friederike Auguste zu Anhalt-Zerbst-Dornburg. Dynastia Romanow to Dynastia Romanow – Holstein – Gottorp

  Wilhelm II Hohenzollern był synem Fryderyka III Pochodził z dynastii Hohenzollernów, jego ojcem był cesarz niemiecki Wilhelm I Hohenzollern, a matką Augusta Sachsen-Weimar.

  W 1858 poślubił brytyjską księżniczkę Wiktorię Koburg (1840-1901) – córkę królowej brytyjskiej Wiktorii.

  W 1851 Wiktoria Koburg poznała swojego przyszłego męża, księcia Fryderyka Hohenzollerna (ur. 18 października 1831, zm. 15 czerwca 1888), syna księcia Wilhelma Hohenzollerna, następcy tronu Prus, i Augusty, córki wielkiego księcia Sachsen-Weimar-Eisenach Karola Fryderyka.

  USA oraz Cesarstwo Niemieckie sfinansowały KOMUNISTYCZNĄ REWOLUCJĘ w 1917 roku. i pomogły zbudować najbardziej zbrodniczy system totalitarny w dziejach

  Rewolocje bolszewicką robili tacy „RODOWICI” Rosjanie finansowani przez Wall Street jak Lenin-Uljanow /Blank/ czy Trocki /Bronstein/., Dzierżyński -Rufin, …

  Pierwsze poufne spotkanie w który ustalono dyrektywy dotyczące sposobu rozegrania rewolucji bolszewickiej, rewolucji, która wstrząśnie światem, odbyło się 14 lutego 1916 roku w Nowym Jorku. Wzięły w nim udział 62 osoby, z których aż 50 było weteranami rewolucji z 1905 roku. Śmiało można powiedzieć, że inżynierami rewolucji bolszewickiej z 1917 roku byli: Jakub H.Schiff, Felix Warburg, Otto H. Kahn, M.L.Schiff, Max Breitung, Isaac Seligman, M.Guggenheim oraz Kuhn, Loeb & Co. Wiosną 1917 roku Jakub H.Schiff rozpoczął rozpoczął hojniej finansować Leivę Bronsteina-Trockiego. Jego inwestycja w rewolucję bolszewicką miała osiągnąć zawrotną sumę około 20 milionów dolarów.”

  Również Niemcy finansowały Rewolucje Bolszewicką i powstanie Komunizmu

  Polecenie Banku Rzeszy z dnia 2 marca 1917 r. do reprezentantów wszystkich niemieckich banków w Szwecji:

  Podajemy niniejszym do wiadomości, że drogą przez Finlandię przyjdą żądania pieniądza na cele propagandy pokojowej w Rosji. Wyjdą one od osób następujących: Lenin, Zinowiew, Kamieniew, Trocki, Sumenson, Kozłowski, Kołłontaj i Merkalin, dla których otwarto rachunki z naszym poleceniem nr 275, w agencjach prywatnych przedsiębiorstw niemieckich w Szwecji, Norwegii i Szwajcarii. Wszystkie te żądania powinny mieć jeden z następujących podpisów: Distrachu lub Milkenberg. Żądanie zaopatrzone jednym z tych podpisów, winno być spełnione bez zwłoki.

  W Polsce mordowali Polaków tacy „RODOWICI ROSJANIE” jak Berman, Bierut, Beria, Minc, Romkowski….

 23. Siekiera_Motyka said

  Ad. 20 – „Jedyną obowiązującą doktryną jest „Drang nach Osten” – tak zawsze było i tak jest teraz”

  Amen !!!!!!

 24. AlexSailor said

  ad 19 @AlexSailor

  KOREKTA

  Walnąłem się w danych, jak Breżniew, których pomylił kartki podczas przemówienia i wszystko przeczytał dwa razy.
  I nikt nie zauważył.
  Oczywiście, dane są spisane nie tej tabeli i dotyczą samolotów a nie czołgów.
  Niemniej w czasie wojny wyprodukowano (1941-45):

  ZSRR – 71075 czołgów,
  USA – 76442 czołgi,
  W.Brytania – 25000 czołgów,
  Niemcy 63210 czołgów.

 25. pani matka polka to co opisala powyzej ! to… najczystsza! i najbrdziej klarowna i wieczna !forma :antysemityzmu:)

  Czy to Pan martwi, czy oburza?
  Admin

 26. leo69 said

  Niewiarygodne – wystarczyło Anglosasom zawrzeć pokój z III Rzeszą i sytuacja była by o wiele prostsza niż sugeruje autor . Napewno były rozpatrywane różne warianty na po wojnie. Jednym z nich może był i taki ?

 27. PISKORZ said

  re 19 Nie jestem pewien, ale nie x spotkałem się z twierdzeniem, że Szczecin zawdzięczamy ..Stalinowi..Czy może to ktoś potwierdzić..?!

  No przecież nie „aliantom”….
  Admin

 28. andzia said


  Rosja oświadczyła, że jeżeli dojdzie do jakiejkolwiek prowokacji skierowanej przeciwko niej, to swoje rakiety skieruje w stronę Wielkiej Brytanii. Putin ma najlepszą wiedzę o fałszywych angolach.

 29. Siekiera_Motyka said

  Ad. 28 – „Rosja oświadczyła, że …”

  Nie Rosja tylko rosyjski polityk Frants Klintsevich który odpowiadał na słowa Sekretarza Obrony Sir Michael Fallon.

  Pewnie Rosjanie takie plany mają ale Rosyjski rzad nic takiego nie powiedział.

 30. Siekiera_Motyka said

  W roku 1946, a ściśle 5 marca, wygłosił sławną mowę na uniwersytecie w maleńkim Fulton w południowym stanie Missouri. Przeszła ona do historii jako „mowa o żelaznej kurtynie” (The Iron Curtain Speech). Zaledwie 9 miesięcy po stracie urzędu premiera, naczelny architekt wielkiej koalicji antyhitlerowskiej znalazł się w Ameryce, która widziała się u szczytu potęgi. Churchill nie kwestionował statusu amerykańskiego supermocarstwa, ale rysował wobec amerykańskich słuchaczy trudną sytuację strategiczną.

  „Zdominowany przez Rosjan polski rząd został zachęcony do posunięcia się w głąb terytoriów niemieckich i masowe przesiedlenia Niemców na niewyobrażalną skalę mają teraz miejsce. ”
  🙂

  http://wydawnictwopodziemne.com/2014/04/04/%E2%80%9Eoperation-unthinkable-czyli-jak-churchill-planowal-bronic-swiata-przed-sowiecka-zaraza-czesc-i/

  Dobre komentarze.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: