Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Sąd: wszystko tajne, wszyscy się boją ABW, a Piskorski będzie siedział!

Posted by Marucha w dniu 2017-05-12 (piątek)

11 maja odbyła się kolejna rozprawa o przedłużenie tymczasowego aresztowania Mateusza Piskorskiego. I tym razem sąd, na żądanie prokuratury się zgodził. Piskorski pozostanie w areszcie co najmniej jeszcze 3 mies. – do sierpnia.

PORĘCZENIA? A CO TO SĄD ODCHODZI?

Tymczasowe aresztowanie, choć najbardziej dotkliwe dla podejrzanego, jest tylko jednym z trzech środków zabezpieczających, o których mówi Kodeks Postępowania Karnego. Obok niego wymienia też policyjny dozór i poręczenie.

Obrona miała argumentować przed sądem, że dalszy areszt nie tylko jest bezcelowy i krzywdzący dla Piskorskiego, ale i dalsze jego trwanie z uwagi na niedawne pobicie go przez funkcjonariusza ABW, także niebezpieczne dla jego zdrowia i życia.

Miała tak argumentować, bo jak było to nie mam pewności. Rozprawa znów odbyła się przy drzwiach zamkniętych, a adwokaci zasłaniając się obowiązkiem zachowania tajemnicy, nie chcieli mi udzielić żadnych wyjaśnień.

Oczywiście znów też nikomu nie przeszkadzał fakt, że samemu zainteresowanemu kolejny raz odmówiono udziału w posiedzeniu. Mimo, że mają go w więzieniu i w każdym momencie mogą go dostarczyć do sądu, rozprawy cały czas mają charakter zaoczny, a jemu samemu odmawia się udziału we własnej sprawie.

Tym razem, mając za soba doświadczenia kolejnych przedłużeń aresztu, obrońcy zamiast tymczasowego aresztowania zaproponowali sądowi zebrane przez różnych ludzi poręczenia. Wśród poręczycieli znaleźli się m.in.: poseł na Sejm RP Janusz Sanocki oraz łotewska europosłanka, Tatiania Żdanok.

O ile europosłanka napisała krótko, iż „gwarantuje, że w przypadku uchylenia tymczasowego aresztowania, Piskorski stawi się na każde żądanie polskich organów wymiaru sprawiedliwości”, o tyle Janusz Sanocki, poza standardową formułką poręczenia, pozwolił sobie na publicystyczny komentarz.

Warto go tu w kilku miejscach przytoczyć.

Powątpiewając w sens stawianych Piskorskiemu zarzutów, Janusz Sanocki pisze: „Piskorski jawnie opowiadał się za opcją rosyjską, co w gruncie rzeczy dyskwalifikowałoby go jako rosyjskiego szpiega. Rosyjski szpieg — zgodnie z zasadą „maskirowki” powinien raczej publicznie występować z zajadle antyrosyjskimi deklaracjami, słowo „putin” wypowiadać z charakterystycznym grymasem obrzydzenia (i ma się rozumieć małą literą), a nazwę „Rosja” jak najczęściej łączyć ze słowem: „agresja” (wypisz, wymaluj, minister Macierewicz! Panowie z ABW pojmali niewłaściwego człowieka! — przyp. autora).

I dalej retorycznie pyta — „Co za pożytek byłby ze „szpiega”, który jest jawnie prorosyjski?”

Sanocki zauważa również, że jako dziennikarz i polityk, Piskorski — „nie miał dostępu do tajemnic urzędowych, nie pracował w ministerstwie i w związku z tym jego przydatność jako szpiega wydaje się znikoma”.

Krytykując zaś tak długie, bo roczne już aresztowanie zauważa, że: „Prokuratura kierując wniosek do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania w sprawie o szpiegostwo znanego dziennikarza i polityka, powinna mieć twarde dowody na potwierdzenie oskarżenia. Trudno się godzić na sytuację, w której w sposób spektakularny aresztuje się człowieka głoszącego poglądy odmienne od dominującej linii politycznej, bez posiadania niezbitych dowodów, a następnie przetrzymuje się go w więzieniu przez wiele miesięcy — gdyż w istocie zgoda na taką sytuację oznaczałaby zgodę na prześladowanie ludzi za ich poglądy.”

Sanocki w latach PRL był działaczem „Solidarności”, internowany w stanie wojennym w więzieniu spędził półtora roku. Wtedy nazywano go „pachołkiem Reagana”, dziś z goryczą dostrzega analogię, gdy przeciwników nazywa się „pachołkami Putina”.

W przekonaniu posła wina Piskorskiego w zarzucanych mu czynach, jest mało prawdopodobna zaś — „wiele wskazuje na to, że prokuratura działa na polityczne zlecenie, wypływające z ostro antyrosyjskiej linii politycznej obecnych władz. Wskazuje na to także przedłużający się czas tymczasowego aresztowania, zupełnie niewytłumaczalny i absolutnie niemożliwy do zaakceptowania. Jeśli Piskorski jest szpiegiem, dawno powinien stanąć przed sądem. Jeśli oskarżenie nie miało podstaw, przed sądem powinien stanąć prokurator, który wydał nakaz aresztowania” — kończy swój wywód.

Całkowicie się z tym zgadzam i ze swej strony dodam, że nie tylko on, ale także funkcjonariusze ABW i sędziowie, którzy pozostają do dyspozycji partii rządzącej, muszą odpowiedzieć za swe czyny, gdy ta władza już przeminie.

Co to dało? Mając na biurku ponad 50 poręczeń sąd ogłaszając swą decyzję o dalszym więzieniu Piskorskiego w ustnym uzasadnieniu nie uznał za stosowne, by poświęcić mu choćby jedno słowo.

Sędzina Ewa Jethon zbyła to milczeniem, zupełnie tak, jakby żadnych poręczeń nie było.

NAUKOWA EKSPERTYZA TEŻ DO KOSZA

Po początkowych oskarżeniach o szpiegostwo na rzecz Iraku, Chin i Rosji, mających zapewne być pretekstem dla izolacji Piskorskiego w areszcie wydobywczym, mogliśmy przeczytać między innymi na łamach „Rzeczpospolitej”, do której dotarł ocenzurowany list z więzienia, że teraz Piskorskiemu zarzuca się między innymi to, że „próbował wpływać na polską opinie publiczną”.

Jeśli to jest przestępstwo, to w takim razie w wiezieniu powinni od dawna gnić Tusk, Kaczyński i wszyscy polscy politycy. Przekonywanie opinii publicznej do własnych idei to przecież istota polityki w każdym demokratycznym kraju.

Mając na względzie te i inne zarzuty pod których kątem, on i wzywani do ABW świadkowie, są przesłuchiwani, dwie polskie uczelnie podjęły się sporządzenia naukowej ekspertyzy, która miała odpowiedzieć na pytanie — czy czyny, które zarzuca się Piskorskiemu są czynami karalnymi?

Odpowiedź obu ośrodków była podobna i sprowadza się do tego, że — „czyny zarzucane podejrzanemu nie wykazują znamion przestępstwa określonych w polskim kodeksie karnym”.

Sąd z ekspertyzą się zapoznał, ale chyba nie zrobiła na nim większego wrażenia. Wiemy tylko, że w ustnym uzasadnieniu swej decyzji, w przeciwieństwie do poręczeń, ekspertyzie poświecił… jedno zdanie. Jak dokładnie brzmiało? Nie wiem. Może — mam to gdzieś?

BOJĄ SIĘ WSZYSCY, TAKŻE PRAWNICY

Jest taki dowcip, który opowiadają sobie Amerykanie. Zaczyna się od pytania:

— Co oznacza 1000 prawników na dnie oceanu?
— … nie wiem
— Odpowiedź brzmi — to całkiem dobry początek optymistycznego opowiadania.

Coś w tym jest. Nikt ich przecież nie lubi i raczej nie darzy szacunkiem, a świat byłby pewnie bez nich lepszy.

Bo trzeba mieć świadomość, że każdy prawnik, a na pewno zdecydowana ich większość, to po prostu ludzie tego systemu. Sam ukończyłem w latach dziewięćdziesiątych prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Nigdy jako prawnik nie pracowałem. Kiedyś tylko hobbystycznie, gdy byłem zastępca naczelnego w tygodniku „Trybuna Robotnicza”, w kolumnie dotyczącej prawa pracy, odpowiadałem na pytania oszukiwanych przez pracodawców pracowników.

Doświadczenia procesowego nie mam żadnego, ale zakładam, że obrońcy Piskorskiego składają różne wnioski w terminie, piszą pisma na nie zatłuszczonych kartkach papieru (na Berdyczów?), elokwentne skargi i zdecydowane zażalenia. Od strony formalno-prawnej robią pewnie wszystko co trzeba. Jednak jako ludzie systemu, jego część, nie dopuszczają do siebie nawet myśli, że proces, w którym uczestniczą nie jest uczciwy.

Żaden proces polityczny nie jest przecież uczciwy. Nikt też nie przyzna, że jakiś toczący się proces to proces polityczny. Żyjemy przecież w wolnym demokratycznym kraju i mamy „państwo prawa”! Z tych powodów, a zapewne także ze strachu o własną pozycję i pracę, nie wychodzą poza standardowe procedury, w których powtarzam — na pewno są dobrzy.

Dlatego, z nie zrozumiałych dla mnie powodów, nie tylko mi nie chcieli udzielić żadnej informacji, ale odmówili też rozmowy z dziennikarzem niemieckiego prestiżowego „Spiegla”, który sprawą Piskorskiego się zainteresował. Zasłaniali się tym samym co władza, która akurat ma w tym interes — proces jest tajny!

Kilka dni temu w „Superstacji” mogliśmy zobaczyć adwokata Zbigniewa Stonogi, który w imieniu swojego klienta i na jego prośbę składał oświadczenie o tym, że pobito go w Komendzie Stołecznej. Dlaczego z podobnym oświadczeniem nie wystąpili obrońcy Piskorskiego, gdy ten sam stał się obiektem przemocy funkcjonariusza ABW? Czyżby kwestia używania wobec aresztowanych przemocy też była tajna?

Piskorskiego z więzienia nie wyciągną najlepiej napisane wnioski i dobrze wykorzystane procedury. Skoro siedzi w więzieniu na polityczne zlecenie, to prawo nie ma znaczenia. Jemu może pomóc tylko medialny szum wokół tej skandalicznej sprawy.

Dziennikarze, prawnicy, ludzie, którzy mają coś do stracenia, boją się o siebie, swoją pracę i kariery. A może Piskorski powinien mieć adwokata z jakiegoś innego kraju? Niemca, Francuza, Włocha? Kogoś, komu Kaczyński, Macierewicz, Kamiński czy Ziobro, nic nie mogą zrobić, a on nie musi się ich bać? Ale może ja się nie znam na tym?

Niektórzy mówią mi, że adwokaci mają swoją strategię. Pytam — jaką? Tajemnica!? No dobrze, niech będzie, że tajemnica, ale skoro Piskorski siedzi już rok i dalej będzie siedział, to chyba najlepsza to ona nie jest?

Tak po ludzku trochę ich wszystkich rozumiem. Sam dużo piszę o sprawie Piskorskiego. Interesuję się nią od jego zatrzymania i staram się nagłaśniać wszystko o czym się dowiem. Pisałem o tym i na „Sputniku” i w „Faktach i Mitach”.

No i wczoraj otrzymałem na 15 maja wezwanie na przesłuchanie do ABW.

Gdybym więc nagle przestał pisać, zainteresujcie się co się stało.

A może nie będzie tak źle i „tylko” mnie pobiją?

Jarosław Augustyniak, polski publicysta, Warszawa
Poglądy autora mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji.
https://pl.sputniknews.com/

Po pierwsze, władzom chodzi o wyraźne zasygnalizowanie, że poglądy polityczne nie obejmujące psychopatycznej nienawiści do Rosji są w Polsce nielegalne i mogą być karane – a żadne prawo wówczas nie obowiązuje.
Po drugie – Mateusz Piskorski ma zostać złamany tak, by przyznał się do tego, iż jest szpiegiem irańskim, rosyjskim,  a nawet wielbłądem.
Co na to minister Ziobro? Ch… wielki i bąbelki.
Admin

Komentarzy 35 to “Sąd: wszystko tajne, wszyscy się boją ABW, a Piskorski będzie siedział!”

 1. MatkaPolka said

  Jan Zbigniew hrabia Potocki prezydent Polski na Uchodźctwie – kandydat na prezydenta Polski – proponuje zmienić Konstytucje , mówi o sytuacji w Polsce

  NARÓD POLSKI BUDZI SIĘ

  Polskie rządy po roku 1945 są dobrze zorganizowanymi grupami przestępczymi – Jan hrabia Potocki – 53 min.

  Published on May 10, 2017
  – o czym powiedziano w telewizji 3 maja 2017
  – przy Okrągłym Stole nie było Polaków
  Przywrócenie porządku prawnego II RP – w tym rządzie nie ma Polaków
  Magdalenka – największa Afera
  – raporty WSI w sprawie życiorysów polityków – PiS nie chce ujawniać prawdy o sobie
  – Polska jest spółką notowaną na Wall Street
  – wywóz/Porywanie polskich dzieci za granicę przez zorganizowane sądowe grupy przestępcze – handel organami
  – roszczenia Polski wobec Niemiec 35 bln (trylionów US) za reperacje Plus 14 bln (trylionów) za zamordowanie 6,5 mln Polaków {{ a gdzie za pracę niewolniczą – wywózki obozy; a gdzie procent składany od 1945;nie 6,5 mln a 8,5 mln ofiar }}
  – należy wdrożyć Konstytucję 1935 aby zachować ciągłość konstytucyjną
  – planowana depopulacja Polski
  – KGHM wydobywa również złoto
  – spółki Skarbu Państwa należy zlikwidować

  Polskie rządy po roku 1945 są dobrze zorganizowanymi grupami przestępczymi – Jan hrabia Potocki – 2:47 min

  o czym powiedziano w telewizji 3 maja 2017
  – przy Okrągłym Stole nie było Polaków
  – raporty WSI w sprawie życiorysów polityków
  – Polska jest spółką notowaną na Wall Street
  – wywóz polskich dzieci za granicę przez zorganizowane sądowe grupy przestępcze – dzieci sprzedawane na organy
  – planowana depopulacja Polski
  – KGHM wydobywa również złoto
  – spółki Skarbu Państwa należy zlikwidować

 2. MatkaPolka said

  MATEUSZ PISKORSKI NIE JEST SAM

  W Polsce rządzi Bezprawie i Niesprawiedliwość – Jan Zbigniew hrabia Potocki – 3:26 min

  Published on Mar 8, 2017
  – potwierdzenie legalności Konstytucji 1935 w wyroku Sądu Najwyższego – sygn. akt I CSK 233/14
  – szkalowanie Polski przez rabinów izraelskich
  – dymisje generałów
  – polskie prawo nie jest jasno sprecyzowane
  – tajny referat tow. Jakuba Bermana wygłoszony na posiedzeniu egzekutywy Komitetu Żydowskiego z kwietnia 1945
  – kto jest największym antysemitą
  – Izraelczycy szkolą swoje dzieci nienawiści do innych narodów
  – Niemcy powinni zapłacić odszkodowania za II wojnę światową
  – Protokoły Mędrców Syjonu
  – ukraińscy policjanci w Polsce

  Konstytucja 1997 jest nielegalna – Jan Zbigniew hrabia Potocki – 2:45 min

  dlaczego Konstytucja 1997 jest nielegalna
  – czy prezydent jest nielegalny
  – polskie społeczeństwo chce II RP
  – święto chanuka w Sejmie
  – zasoby energii geotermalnej w Polsce
  – koncesje wydobywcze
  – samoobrona rolników z Żurawlowa przeciwko koncernowi Chevron
  – Michaił Gorbaczow chciał zwrócić Polsce nasze wschodnie ziemie
  – spotkanie z przedstawicielami służb specjalnych
  – dłuższe magazynki dla pistoletów Glock
  – wynalazki defensywne Ferdynanda Barbasiewicza
  – czy Polska zrzekła się odszkodowań powojennych

 3. MatkaPolka said

  Obecny rozkład władzy w Polsce i jego konsekwencje – Jan Zbigniew hrabia Potocki – 2:01 min

  Konstytucja 1997 jest nieważna – przywrócić z 1935 r
  – wskrzeszenie Masonerii w Polsce przez Lecha Kaczyńskiego
  – Trybunał Stanu i Trybunał Konstytucyjny są fikcją
  – przejmowanie kamienic przez ludzi z układów
  – posłowie o dwóch nazwiskach
  – kara śmierci
  – odpowiedzialność urzędników za swoje czyny
  – kto jest suwerenem a kto służy
  – kto jest ponad ABW
  – zwolnienie generałów przez Antoniego Macierewicza

  75% rządzących Polską nie są Polakami – Jan Zbigniew hrabia Potocki – 3:40 min

  – pochodzenie rodu Potockich
  – Prezydent II RP
  – Order św. Stanisława
  – Juliusz Nowina-Sokolnicki
  – która Konstytucja RP jest ważna
  – 75% rządzących Polską nie są Polakami
  – Żydzi chcą stworzyć Judeo-Polonię i Judeo-Ukrainę
  – Masoneria rządzi z korzyścią dla siebie przeciwko Polsce
  – dla kogo pracuje Angela Merkel
  – Unia prawdopodobnie się rozleci
  – nowa technologia wydobycia soli
  – Urząd do Spraw Trudnych
  – w Sejmie jest zbyt dużo posłów
  – zbyt wiele „samobójstw” podczas rządów PO
  – to Żydzi zorganizowali holokaust
  – najdroższy gaz z Kataru

 4. MatkaPolka said

  Polskie złoto i roszczenia wobec Niemiec – Jan Zbigniew hrabia Potocki – 3:15 min

  – roszczenia Polski wobec Niemiec 35 bln (trylionów US) za reperacje Plus 14 bln (trylionów) za zamordowanie 6,5 mln Polaków {{ a gdzie za pracę niewolniczą – wywózki obozy; a gdzie procent składany od 1945;nie 6,5 mln a 8,5 mln ofiar }}
  – należy wdrożyć Konstytucję 1935 aby zachować ciągłość konstytucyjną
  – Konstytucja Kwaśniewskiego jest przyczyną rozkradania Polski – DOBRA dla OSZUSTÓW – prawnie nielegalna
  – Traktat Wersalski a sprawa roszczeń
  – Polska ma około 120 ton złota zdeponowanego w innych krajach
  – dlaczego III RP nie może się ubiegać o odszkodowania
  – „złoty pociąg” to bajka
  – Trybunał Konstytucyjny jest nam niepotrzebny
  – majątek II RP
  – gra polityczno-wojenna USA – Chiny – Rosja

  Nie zgadzam się na dalsze okradanie Polski przez obecne partie – Jan Potocki i Piotr Chróściel – 3:23 min

  – Orzeł Biały dla Szewacha Weissa
  – wyjazd premier Beaty Szydło do Izraela
  – spis dzieł sztuki zagrabionych przez Niemców podczas II Wojny Światowej
  – kim są p. Kaczyńscy
  – kolejne kredyty ministra Morawieckiego
  – w Polsce nie ma wolnych mediów
  – gwarancje dla Polski w Karcie Atlantyckiej
  – rząd prez. Potockiego
  – mapa Gomberga
  – morderstwo gen. Sikorskiego przez Brytyjczyków

 5. MatkaPolka said

  Skarga na postanowienie sądu o przedłużeniu tymczasowego aresztowania Mateusza Piskorskiego

  Sceny z sądu -BEZPRZYKŁADNA BEZCZELNOŚĆ BEZPRAWIE SADÓW I PROKURATURY, Służb sądowych – tajna rozprawa bez udziału oskarżonego, tajne posiedzenie, nawet nie można przeczytać WOKANDY – SKANDAL

  Król jest nagi – PiS = Bezprawie i Niesprawiedliwość

  Dziś odbyło się posiedzenie Sądu Apelacyjnego ws. zażalenia na areszt dla naszego lidera, Mateusza Piskorskiego. Chcieliśmy wyrazić solidarność z więźniem politycznym reżimu PiS, co próbowano nam na wszelkie sposoby uniemożliwić nawet poprzez jawne łamanie prawa do informacji.
  Wieść jednak niesie, że w wydanym postanowieniu Sąd Apelacyjny zalecił prokuraturze zakończenie śledztwa do lutego 2017 i niewnioskowanie o przedłużenie aresztu.

  Co teraz będzie? Czy PiSowska prokuratura zastosuje się do zaleceń czy może przedstawi (jak zwykle) tajny akt oskarżenia na podstawie którego będzie dalej wnioskować o przetrzymywanie w areszcie naszego Przewodniczącego za jego nieugiętą postawę?

 6. MatkaPolka said

  Za co PiS tak nienawidzi ZMIANY – Za co YELITY – wrogowie i okupanci Polski nienawidzą ZMIANY

  PROGRAM PARTII ZMIANA

  http://partia-zmiana.pl/program

  Od przewodniczącego
  Wstęp:
  Ogólny stan Państwa Polskiego
  Rozdział I: SILNE PAŃSTWO – Ustrój i władza
  Rozdział II: SPRAWA POLSKA – Polityka zagraniczna
  Rozdział III: KRAJ LUDZI PRACY – Gospodarka narodowa
  Rozdział IV: SPRAWIEDLIWOŚĆ SPOŁECZNA – Polityka socjalna
  Rozdział V: ARMIA Z NARODEM – NARÓD Z ARMIĄ – Obronność kraju
  Rozdział VI: SZLACHETNE ZDROWIE – Służba zdrowia
  Rozdział VII: TAKIE BĘDĄ RZECZYPOSPOLITE… – Edukacja publiczna
  Rozdział VIII: SKUTECZNE PRAWO – Sądownictwo
  Rozdział IX: SZACUNEK DLA SENIORÓW – System rent i emerytur
  Rozdział X: CZYSTE POWIETRZE – Ochrona środowiska
  Rozdział XI: NASZA CODZIENNA POLSKOŚĆ – Kultura i historia
  Rozdział XII: CO NAM DA ZMIANA? – Podsumowanie i prognoza budżetowa

  Ogólny stan Państwa Polskiego

  Obszary na jakich skupia się program ZMIANY zostały wyznaczone wg tego, co naszym zdaniem jest przyczyną pełzającego upadku państwowości polskiej i względnego obniżania standardu życia Polaków.

  Przede wszystkim, poczynając od pierwszego, system polityczny Rzeczypospolitej uniemożliwia skuteczne rządzenie, a z drugiej strony wspiera monopolizację i kartelizację władzy, co powoduje powstanie „klasy politycznej”, a więc grupy interesu żyjącej poza społeczeństwem, nie mającej pojęcia o jego potrzebach i problemach.

  Miejsce naszego kraju na mapie Europy i świata od przeszło 20 lat jest jakby zupełnie pomijane w analizach „polityków”, którzy uzależniają nas ekonomicznie od wielkich krajów Unii Europejskiej, w tym zwłaszcza Niemiec i politycznie od Stanów Zjednoczonych Ameryki. Polska jest postrzegana jako pas transmisyjny interesów Waszyngtonu, gotowa do popełnienia każdej głupoty na życzenie Wujka Sama.

  Niemal 40 milionów Polaków zostało ofiarami oszustwa konstytucyjnego, które deklaruje „urzeczywistnianie zasady sprawiedliwości społecznej” czy „społeczną gospodarkę rynkową”, a w praktyce realizuje pogłębianie różnic ekonomicznych między Polakami oraz neoliberalne rozwiązania pozbawiające państwo, a co za tym idzie społeczeństwo, środków kontroli nad gospodarką narodową. Prywatyzacja okazała się jedynie dekonstrukcją i deindustrializacją Polski.

  Nieskutecznie zabezpieczenia socjalne są marną rekompensatą za wysokie bezrobocie i likwidację wielu gałęzi gospodarki tak potrzebnych dla zapewnienia krajowi rozwoju, a obywatelom czerpanie z niego wymiernych korzyści.

  Przynależność Polski do NATO i uzależnianie nas od produkcji zbrojeniowej innych krajów (zwłaszcza USA) prowadzi do kompletnego rozbrojenia polskiej armii i tzw. specjalizacji, która skazuje nas na wyroki możnych tego świata.

  W państwowych szpitalach na co dzień spotykamy się z absurdami w rodzaju „limitów leczenia” czy też długimi kolejkami prowadzącymi nas nigdzie indziej niż do… grobu. Urynkowienie służby zdrowia stoi w sprzeczności z fundamentalną, wydawałoby się, zasadą nowoczesnego państwa, jaką jest zapewnienie każdemu obywatelowi opieki zdrowotnej.

  Destrukcja szkolnictwa zawodowego oraz wysyp prywatnych szkół wyższych doprowadzają z jednej strony do obniżenia rangi wykształcenia, a z drugiej wypychają Polaków poza granice kraju do wykonywania prac, których autochtoni i tak wykonywać nie chcą. Mimo, iż Polacy są jednym z najlepiej wykształconych narodów w Europie, polskie władze nie interesują się losem młodych naukowców, co przecież mogłoby rozwinąć nasz poziom zaawansowania technologicznego i w konsekwencji opłacić się nam wszystkim.

  System emerytalny to natomiast żerowisko powszechnej kradzieży na ludziach pracy, których oszczędności wyprowadzane są za granicę. Pierwsze ofiary Otwartych Funduszy Emerytalnych już dziś dowiadują się, że zamiast „wakacji pod palmą” czeka je dylemat w postaci decyzji czy środki wydać na leki czy utrzymanie. Wydłużenie wieku emerytalnego przez rząd PO-PSL oraz złamanie obietnicy wycofania się z tej reformy przez PiS, to skazanie Polaków na pracę do śmierci i kolejna próba ratowania kieszeni spekulacyjnego kapitału.

  Nie istnieje również polityka ochrony środowiska, bo państwo nie posiada odpowiednich instrumentów mogących zabezpieczyć Ojczyznę dla przyszłych pokoleń. W wielu przypadkach tzw. zielona polityka, to tylko efekt lobbingu firm produkujących sprzęt konieczny do wytwarzania alternatywnych źródeł energii oraz próba ograniczenia polskiego przemysłu wydobywczego.

  Właśnie w takim stanie zastaliśmy Rzeczpospolitą i dlatego postanowiliśmy walczyć o ZMIANĘ.

 7. Siggi said

  http://spiritolibero.neon24.pl/post/138429,mateusz-piskorski-nie-wyjdzie-z-wiezienia

 8. PISKORZ said

  re art. Po drugie – Mateusz Piskorski ma zostać złamany tak, by przyznał się do tego, iż jest szpiegiem irańskim, rosyjskim, a nawet wielbłądem. 1. ZASADA DOMNIEMANIA NIEWINNOŚCI / o tym byki zapomnieli?/. 2. Wiele karnistów uważa, że NAWET PRZYZNANIE SIĘ ..NIE WYSTARCZA..TZN WINA MUSI BYĆ UDOWODNIONA W SPOSÓB NIE BUDZĄCY WĄTPLIWOŚCI..!!

 9. Marucha said

  Re 8:
  Teoretycznie tak.

 10. guła said

  Cóś wi, a to wcale dobrze nie wróży.

  Za poprzedniej waadzy taki koniu, czy kwaśny zajmowali się ściganiem antyszemytników. Dziś, za nowej waadzy, robią za aforytety na polskojęzycznych forach. Trwa wojna 75% pomiędzy sobą – niewiątpliwie, a społeczność może se popisać. No na półki.

 11. Wełna said

  Ad.8 P

  Żeby Pana sprowadzić na ziemię podam swój przykład z sadu (niedowiarkom mogę przesłać uzasadnienie wyroku)
  Sąd w ww. uzasadnieniu napisał, że jestem winny zarzucanych mi czynów, ponieważ żaden świadek (a zeznawali głównie świadkowie pozwanego, ja byłem powodem) nie zeznał, że nie popełniłem zarzucanych mi czynów.
  Dla sądu nie miał znaczenia fakt, że żaden świadek zarzutów tych nie potwierdził.

 12. RomanK said

  ad8…a ja na miejscu pana Piskorskiego natychmiast bym zwariowal.
  Przyznal bym sie ze jestem wielbladem , dwugarbnym do tego w ciazy…i oskarzylbym o poczecieciazy w gwalcie dokonamym osobiscie przez Macierewicza…i odwolywal sie co drugi dzien do Komisji Praw Ochrony Praw Zwierzat w Kopenhadze…..zaczalbym wyc w celi i na przesluchaniach – jak wielblad i odmowil picia wody….i jedzenia zarcia dla ludzi….
  NO tylko kto na Gajowce wie co zra wielblady????

 13. RomanK said

 14. RomanK said

  Wielce szanowy Pan Gula napisal:

  Trwa wojna 75% pomiędzy sobą – niewiątpliwie, a społeczność może se popisać. No na półki.

  Panie Gula…ja panu tylko delikatnie przypominam ze bycie filozofem nie chroni przed kryminalerm …za NIC!:-)))))
  Niech pan powie jeszcze, ze ta wojna jest ponad 200 letnia..opluja pana przed ukamienowaniem:-))))

  aa…teraz..niech pan to wytlumaczy panu Welna:-))))) ze np taki Sad…to jest sad i nikt nikomu nigdy nie obiecal ,ze w sadzie poszuka, czy tez przy lucie szczescia znajdzie spawiedliwosc:-)))))
  Dla Tego uzywa sie zaimka „Wysoki Sadzie”…zeby nie zapeszyc:-))) np. w jez angielskim „You Honor…” zamiast „Your Honesty”..a to tylko dlatego, ze normalni rozgarnieci ludzie dobrze wiedza, ze sa w sadzie- a sad jest sad, a nie zadna sprawiedliwosc.

 15. AlexSailor said

  Wnioski:

  1. To, co obserwujemy teraz w sprawach takich, jak Piskorskiego, jest skutkiem rozgrzeszenia sędziów, śledczych i prawników PRLu, za zbrodnie i przestępstwa popełnione wbrew prawu tegoż PRLu.
  NIKT nie został aresztowany i skazany na dożywocie, czy wieloletnie więzienie.
  Od nikogo prokurator nie zażądał wypłaty odszkodowań na rzecz jego ofiar z wysokiej, często kilkunastotysięcznej emerytury.
  A już kabaretem były te procesy, które się odbyły tak, że chyba tylko Humera skazano na jakiś symboliczny wyrok.
  No i mamy, jak mamy.

  2. Na porządku dziennym są pobicia i katowania przez funkcjonariuszy „organów”, którzy są praktycznie bezkarni.
  A już gwoździem programu było skazanie chłopaka „za opór władzy”, którego funkcjonariusz po cywilnemu kopał leżącego po twarzy przy asyście mundurowych, za to, że uciekał przed goniącą go bandą policjantów po cywilnemu i w mundurach – bo wszyscy uciekali.
  Opór władzy polegał zatem na osłanianiu przed kopniakami głowy i twarzy przez lezącego człowieka.
  Wszystko zostało udokumentowane przed sądem nagranym filmem, którego sędzina nie dopuściła jako dowód.
  I tu też nie było żadnej reakcji, ani wydalenia ze służby, ani spraw karnych tajniaków i mundurowych, ani wyroków, czy odszkodowań.
  O ile jurnemu tajniakowi należał się jakiś tam wyrok czy nagana (w przypadku zadośćuczynienia) za pobicie (no w afekcie), to już za składanie fałszywych zeznań powinien być oskarżony o zdradę z całymi konsekwencjami.
  Natomiast sędzina za ten wyrok powinna odpowiadać jak za najcięższą zbrodnię.
  I co? – I nic.
  No i mamy, jak mamy.

  3. Trzeba też przypomnieć sprawę pobicia przez G.Brauna pięciu policjantów, gdzie powinny zapadać wyroki kilkunastoletnie, a tu nic.
  Skazano Grzegorza, bo nie zgadzał się na wyciszenie sprawy testując wymiar sprawiedliwości.
  I co wobec tego? – NIC!

  4. Sądowy proces tajny.
  NIE MA CZEGOŚ takiego.
  Proces „tajny”, nie jest procesem sądowym i jest nieważny w jakiejkolwiek sprawie.

  5. Proces czy postępowanie bez udziału oskarżonego (w zasadnie nawet nie oskarżonego tu) czy też strony jest NIEWAŻNY, jest szopką ze sprawiedliwości.
  Ale ludziom to nie przeszkadza i uznają taki proceder za normalny.

  6. Tajemnica śledztwa itp.
  NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO.
  Tajemnicy obowiązani są dochować ci, którzy są do tego zobowiązani.
  Każdy inny człowiek powinien móc rozpowiadać wszystko i wszędzie, czego się dowiedział.
  Bo inaczej w każdej sprawie i zawsze będzie można ludziom kneblować usta.

  7. Janusz Sanocki niczego nie wymyślił.
  Pierwszą regułą, którą stosujemy w poszukiwaniu szpiegów tu rosyjskich, jest ich zajadła antyrosyjskość.
  Tak nauczał śp. doc. Kossecki, tak naucza doświadczenie – złodziej ucieka krzycząc: „łapaj złodzieja” by zdezorganizować pościg.

  Zatem może trochę dam do myślenia współbywalcom Gajówki, ale wygląda na to, że istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że agentami, agnatami wpływu, szpiegami rosyjskimi są … .
  Wiadomo kto.
  A najlepiej działającą w interesie Rosji partią jest … .

  No, to się w pale nie mieści, chyba, żeby pomyśleć.

  Np. gdyby Polska pod rządami wiadomej partii (bo wtedy rządziła) zgodziła się na gazociąg przez Polskę z ominięciem Ukrainy, to zarobilibyśmy dużo pieniędzy na tranzycie i budowie, a na dodatek Polska miałaby silną pozycję polityczną, jako dysponująca możliwością odcięcia dwóch ważnych gazociągów (pierwszy „Przyjaźń” wybudowano).
  Rosja byłaby też troszkę zależna od Polski.
  A tak, wybudowano drożej gazociąg na Bałtyku, na który nikt z wyjątkiem Niemców by się nie zgodził, gdyby Polska nie odmówiła przeprowadzenia go przez swoje terytorium.
  Przy okazji zablokowano Świnoujście i dano pretekst Rosji do zwiększenia zaangażowania na Bałtyku, ze względu na konieczność dozorowania gazociągu.
  Ba.
  Rosja nie może sobie wyłączyć gazu w celu nacisku na inne państwa, ale wybuch czy awaria gazociągu na Bałtyku, to co innego.
  A skutek niemal ten sam.
  Gospodarczo, to może Rosję trochę kosztowało, ale politycznie i strategicznie są do przodu.
  Dzięki władzom w Polsce.
  Zresztą agentura niemiecka była w tej kwestii zgodna z interesem rosyjskim.

 16. RomanK said

  No wlasnie panie Alex….teraz jak pan wylozyl kawe na lawe wszyscy wiedza dlaczego w Polsce do Sedziego Mowia Wysoki Sadzie a nie „Your Honor” :-)))))
  Widzi pan ostatnie baraszki rzondu z kasta jak dama pani Sedzina powiedziala Wyjatkowych SSynow …..pardon Sedziow w Togach..nie sa po to, zeby ich kogokolwiek z tej Wyjatkowej Kasty SSyn..pardon Sedziow wypieprzyc na gnojownik historii, co zrobilby kazdy uczciwy rzad polski….Ale tylko zdyscyplinowac tzn.. SSyna pan nie zmieni, obojetnie z jakiej Kasty, bo na tym polegqa ssynstwo SSynow masci wszelakiej , ze taki sie ulung i takim zdechnie….. ale moze pan go odwrocic na ” Naszego SSyna..pardon Sedziego.
  Co niniejszym jest czynione….z duzym skutkiem co na wlasnej skore odczuwa pan Piskorski.
  Ja bym na jego miejscu zaczal wyc:-)))) jak wielbld….

 17. AlexSailor said

  @Wełna

  Sądy oparł się na nieobowiązującej, ale stosowanej nauce prawniczej naszego wielkiego rodaka, Andrzeja Wyszyńskiego, prokuratora naczelnego ZSRR.
  Tego od łagrów, rozwałek, aresztowań mocnych, itp.
  Otóż ten wybitny twórca ZSRR, nasz rodak, który stworzył to piekielne państwo obok Feliksa Dzierżyńskiego, wprowadził doktrynę prawną, że do skazania wystarczy uprawdopodobnić, że oskarżony mógł popełnić przestępstwo.
  Np. siedział w kawiarni i pił kawę w czasie napadu na bank po drugiej stronie ulicy.
  Zatem był na miejscu zbrodni i mógł ją popełnić, albo maczać w niej palce.
  I taka logika wystarczy do skazania, np. na karę śmierci.

  Cóż.
  W starożytnym Rzymie istniała zasadza, że członków poszczególnych nacji i ludów sądzono według ich własnego prawa.
  Bardzo dobra zasada.
  Myślę, że będzie jeszcze w Polsce kiedyś zastosowana.

 18. RomanK said

  A i taka mala dygresja..zeby odreagowac obzydzenie SSynstwem…przypomne, jak zachowywali sie niegdys porzadni ludzie , tam gdzie trawa zielona i woda czysta, ktorzy mieli wlasciwy stosunek do wladzy i organow bezpieczenstwa….i donosili na sasiadow, ktorzy im pozyczali pieniedzy, pomagali zalatwiac sprawy, wyciagali z klopotow….
  Za co sluzby odplacaly im, jak nizej: podaje za autentyczny dokumentem z IPN:

  Wydatki na TW „Trabant”

  10.05.1984 komplet kluczy o wartości 1257zł

  1.10.1984 opłata mandatu 500zł

  7.12.1985 paczka delikatesowa

  23.12.1987 paczka delikatesowa o wartości 2000zł

  05.05.1988 paczka delikatesowa o wartości 1000zł

  23.11.1988 paczka delikatesowa

  29.11.1989 upominek rzeczowy o wartości 15 000zł

  Ostanie pismo z charakterystyką TW „Trabant” jest z 01.12.1989r napisał ją p.por Kurowski.

  koniec cytaty
  NO i zrobili Okragly Stol zalegalizowali- jak to zwylki czynic Ludzie Honoru…i wszystko szlag trafil….

 19. RomanK said

  Jak myslicie….dzis …..w obecnej chwili..12 Maja 2027 roku……ile wydano paczek delikatesowych ,,porzadnym ludziom w Polsce?????

 20. guła said

  Za „prawdopodobne i rzekome” skazywano ludzi w procesach poszlakowych, o czym wspomina pan Alex. Ale nie jest to to samo co „areszt wydobywczy”.

  Nie „wyłbym jak wielbłąd na miejscu pana Piskorskiego”, bo dopatrzą się w tym wyciu chorobę i zaczną jego leczyć. A poziom lecznictwa w anclach stoi na wysokim poziomie.

  Nihil novi panie mecenasie.

 21. guła said

  A poza tym panie mecenasie jestem raczej spostrzegawczy i tylko zauważam. A co było dwieście lat temu, to … nie widziałem. Więc nie komentuje.

 22. guła said

  Panie Alex z tymi sieciami przesyłowymi (geszeft! niemiecko – ruski) byłoby dokładnie tak samo jak z super marketami wielkopowierzchniowymi i innymi fabrykami składającymi wyrób finalny, z dostarczonych podzespołów.

  Co prawda sprawa marketów – między innym – o opodatkowanie na poziomie unii europejskiej czeka (tatka latka) w sądzie europejskim, ale sam pan wiesz: interesz jest interesz.

  Strach pomyśleć co to by było gdyby te super markety wielkopowierzchniowe polikwidowali – bo przecież rodzimego handlu tyle co kot napłakał, albo przenieśli – co jest technicznie możliwe, na bałtycki akwen.

  O tych fabrykach składających itd, już nie wspomnę.

 23. […] 2017-05-12 (piątek) @ 16:57:15 […]

 24. Maciuś said

  15-17. Pan AlexSailor
  Teksty pana są na Gajówce bardzo wyważone i merytoryczne.
  Czyta się je jednym tchem i zrozumiale.
  Czapki z głów przed panem szanowny Alex…

 25. JerzyS said

 26. RomanK said

  Panie Gulo..mysl pan…tu nie chodzi o nic tylko o wyrwanie sie pod wladzy lekarzy humanistow i dostanie do leznicy weterynaryjnej…gdzie nie lecza wielbla na glowe tylko na MANUTRITION,,,bo- jako bydle ma pan prawa oparte na Prawi Natury, a nie dzikiej tfurczosci stanowionej tzw elit i klas politycznych Polski:-))))

 27. JerzyS said

 28. […] 2017-05-12 (piątek) @ 16:57:15 […]

 29. MatkaPolka said

  O czym świadczy aresztowanie Mateusza Piskorskiego

  Program Partii Zmiana jest Pro-Polski, Pro-Narodowy, Pro-Społeczny

  Jest kompletnym ZAPRZECZENIEM tego co robi PiS , PO

  Anty-Polski, Anty -Narodowy, Anty –Społeczny

  O czym to świadczy ?

  Władza w Polsce, Yelita (raz PO, raz PiS) w Polsce to zagraniczna agentura
  to zagraniczni nadzorcy Polski

  Funkcja czy to Kaczyńskiego , czy Tuska, czy to Komorowskiego czy Dudy
  to Funkcja Hansa Franka – Gubernatora Generalnej Guberni

  Oni mają do dyspozycji ABW – Dzisiejszą ABWehre, i Służby Sądowe – SS (tu nic nie trzeba zmieniać)

  Konspiracje czas zacząć – i zamach na dowódca SS i policji dystryktu warszawskiego Franza Kutschere.

 30. RomanK said

  Panie Matko Polko…pan roztrzasa za co siedzi Piskorski…
  a probowal pan zgadnac po co siedzi..i co se wysiedzi????
  Jak go po kryminale nie wykopia tzn, ze ie przyja….l i bedzie mu -jak Walesie:-))) albo innym kryminalistom:-))))

 31. MatkaPolka said

  Ad 17 Alex Sailor

  Andrzeja Wyszyńskiego, prokuratora naczelnego ZSRR.
  Tego od łagrów, rozwałek, aresztowań mocnych, itp.

  Otóż ten wybitny twórca ZSRR, nasz rodak, który stworzył to piekielne państwo obok Feliksa Dzierżyńskiego, wprowadził doktrynę prawną, że do skazania wystarczy uprawdopodobnić, że oskarżony mógł popełnić przestępstwo.

  Życiorys Andrieja Wyszyńskiego jest mało znany – wiemy że jego ojcem był zruszczony farmaceuty polskiego pochodzenia z Odessy , a matka niewiadomego pochodzenia – może nawet żydówka – w Odessie było pełno Żydów.

  Felix Dzierżyński to Żyd Rufin – po Powstaniu Styczniowym 1863 (prowokacja Pruska) zsyłano młodzież szlachecką – a majątki przejmowali Żydzi – przyjmując nazwiska byłych właścicieli.

  Te piekielne Państwo było dziełem Żydów (i Niemców – co nie może dojść do świadomości wielu)

  Żydzi nie dopuściliby na tak ważne stanowisko jak prokurator naczelny nie swojego

  UDZIAŁ ŻYDÓW WE WŁADZACH REWOLUCJI BOLSZEWICKIEJ

  RADA KOMISARZY LUDOWYCH

  1. ULIANOW (Lenin) – Przewodniczący (Ż)
  2. CZICZERIN – Komisarz Spraw Zagranicznych (Ż)
  3. DŻUGASZWILI (Stalin) – Komisarz do spraw Narodowości (Ż)
  4. LOURIE (Larin) – Prezydent Wyższej Rady Ekonomicznej (Ż)

  5. SCHLICHTER – Komisarz do spraw Kontroli Żywności (Ż)
  6. PROTIAN – Komisarz do spraw Reformy Rolnej (O)
  7. LANDER – Komisarz Kontroli Gospodarki Kraju (Ż)
  8. BRONSTEIN (Trocki) – Komisarz Armii i Floty (Ż)
  9. KAUFMAN – Komisarz Ziemi Upaństwowionej (Ż)
  10. SCHMIDT – Komisarz Robót Publicznych (Ż)
  11. LILINA (Knigissen) – Komisarz Pomocy Spo³ecznej (Ż)
  12. LUNACZARSKI – Komisarz Ludowej Oświaty (R)
  13. SPITZBERG – Komisarz do spraw Wyznań (Ż)
  14. APFELBAUM (Zinowiew) – Komisarz ludowy (Sprawy Wewnêtrzne) (Ż)
  15. ANVELT – Komisarz do spraw Higieny (Ż)
  16. GUKOWSKI – Komisarz Finansów (Ż)
  17. KOHEN (Wo³odarski) – Komisarz Publikacji (Ż)
  18. RADOMYSLSKI ,(Urycki) – Komisarz do spraw Wyborów (Ż)
  19. STEINBERG – Komisarz Sprawiedliwości (Ż)
  20. FENIGSTEIN – Komisarz do spraw Przesiedleń (Ż)
  21. RAWICZ – Asystent Fenigsteina (Ż)
  22. ZASŁAWSKI – Asystent Fenigsteina (Ż)
  Na ogólna liczbę 22 osób:
  20 Żydów (Ż), 1 Ormianin (O) oraz 1 Rosjanin (R).

  KOMISARIAT WOJNY

  1. BRONSTEIN (Trocki) – Komisarz Armii i Floty (Ż)
  2. FISZMAN – Przewodniczący Rewolucyjnego Sztabu Armii Pó³nocnej (Ż)
  3. ROMM – Komisarz Sądu Wojennego 12-tej Armii (Ż)
  4. MIEJCZYK – Komisarz polityczny 12-tej Armii (Ż)
  5. LIWENSON – Komisarz polityczny Sztabu 4-tej Armii (Ż)
  6. POZERN – Przewodniczący Rady Armii Zachodniego Frontu (Ż)
  7. GUBELMAN – Komisarz polityczny Moskiewskiego Okręgu Wojennego (Ż)
  8. DEJB – Komisarz polityczny Witebskiego Okręgu Wojennego (Ł)
  9. KALMANOWICZ – Komisarz Wojennych Rekwizycji S³uckiego Okręgu (Ż)
  10. BEKMAN – Komisarz polityczny Samarskiej Dywizji (Ż)
  11. GLUZMAN – Komisarz Wojny Samarskiej Dywizji (Ż)
  12. ZUZMANOWICZ – Komisarz Rekwizycyjnego Oddzia³u Moskiewskiego Okręgu (Ż)
  13. BRONSTEIN (Trocki) – Przewodniczący Rady G³ównej Moskiewskiego Okręgu Wojennego (Ż)
  14. HIRSZFELD – z-ca Bronsteina (Ż)
  15. SKLANSKI – z-ca Bronsteina (Ż)
  16 i 17. Cz³onkowie Rady G³ównej (Ż)
  – SZORODAK (Ż)
  – PIETCZ (Ż)
  18. STEINGARDT – Komisarz Wojny Moskiewskiej Guberni (N)
  19. DULIS – Komisarz Wojny Moskiewskiej Guberni (Ł)
  20. GLEJZER – Komisarz Szko³y Ochrony Pogranicza (Ł)
  21. DZENNIS -Komisarz polityczny Rady 15-tej Dywizji (Ł)
  22. POŁONSKI – Komisarz polityczny Rady 15-tej Dywizji (Ż)
  23. LECHTYNER – Komisarz Rady Wojennej Kaukaskich Armii (Ż)
  24. BRUNO — Komisarz Czeka Wschodniego Frontu (Ż)
  25. SZULMAN – Komisarz Czeka Wschodniego Frontu (Ż)
  26. ROZENGOLTZ – Członek Kazańskiej Rady Wojennej (Ż)
  27. MIEJGOF – Członek Kazańskiej Rady Wojennej (Ż)
  28. NAZENGOLTZ- Członek Kazańskiej Rady Wojennej (Ż)
  29. GEKKER – Dowódca Armii Czerwonej w Jarosławiu (Ż)
  30. CEIGER – Kierownik Wojennego Komisariatu w Piotrogrodzie (Ż)
  31. GITTIS – Komisarz polityczny Piotrogrodzkiego Okręgu Wojennego (Ż)
  32. WACETIS – Dowódca Zachodniego Frontu walczącego z Czechosłowacja (Ł)
  33. ŁAZYMIER – Członek Rady Wojennej Komuny (Ż)
  34. KOLMAN – Dowódca Wojennej Komuny (Ż)
  35. BICIS – Dowódca Moskiewskiego Okręgu Wojennego (Ł)
  36. METKAZ – Wojenny Komisarz Moskiewskiego Okręgu Wojennego (Ż)
  37. ZAK – Dowódca Obrony Krymu (Ż)
  38. SLUZIN – Dowodzący Krymskim Frontem (Ż)
  39. ZILBERMAN – Zastępca Sluzina (Ż)
  40. SPIRO – Komisarz polityczny Rumuńskiego Frontu (Ż)
  41. DAWIDOWICZ – Pełnomocnik do pokojowych negocjacji z Niemcami (Ż)
  42. SZNIEUR -Kandydat (Ł)
  43. SMIDOWICZ – Żołnierz (Ż)
  Na ogólną liczbę 43 stanowisk:
  35 Żydów (Ż) , 7 Łotyszy (Ł), 1 Niemiec (N) i ani jeden Rosjanin.

  KOMISARIAT SPRAW WEWNĘTRZNYCH

  1. APFELBAUM (Zinowiew) -Komisarz ludowy (Ż)
  2. RADOMYSLSKI (Urycki) – Zastępca Apfelbauma, kierownik Czeka (Ż)
  3. GOLDENRUDIN – Kierownik Propagandy (Ż)
  (***)
  (***)

  Źródło: http://niepoprawni.pl/blog/3551/udzial-zydow-we-wladzach-rewolucji-bolszewickiej

 32. Zerohero said

  Na cholerę tu wstawiasz Jerzy S bełkot Gadowskiego.

 33. Zerohero said

  ….jeśli Gadowski powiedział coś z sensem, a najlepiej w związku z Piskorskim, to przepraszam.
  ale szczerze w to wątpię.

 34. NICK said

  Ustawka, czy co?
  No może nie.

  „Stonoga”?

  Cuś jak „Jabłonowski/Olszański”???

  I TU się zgadzam z Romanem Panem .(30).

  „stonoga”.
  Zaraz go pobiją.

  A, Jabłonowskiego?

  Za tydzień.
  Ech.

 35. Maciuś said

  Małgorzata Ewa Piszczek SOWA Magazyn Europejski
  http://sowa.quicksnake.cz/…/WOJNA-HAPTYCZNA-przeciw…
  https://gloria.tv/audio/8m4zZRAjUSWSDCM1eDDpZoJsn Fascynacja Obłędem C(rzymskie)noga w celi Nieludzka Policja Markus Włodarski, syn dziennikarza gazety Michnika Artura Włodarskiego (Eisenbiegler w jidysz), trzymiesięczny zaledwie znajomy fryzjer femme fatalnie zabitej w Egipcie Roksolany Hurrem (arabskie: Radosna, po polsku), boi się poważnie, boć nie dla purimowych jaj w żywe oczy przecie „o swoich bliskich”, jak wyznał wczoraj w tvn24, a dzisiaj powtarzają żydy na onecie itp. do zanudzenia polskiego czytelnika, tzn. martwi się lekkoduch o to, żeby jego rodzony ojciec nie utracił (nie daj Bóg, nieboże) możliwości zgubnego wpływania na wszelkie patologie Dolnośląskiego Schetyny i Czeladzkiego Budki utrzymujących się nie tylko przecież z finansowanej z kasy państwa Platformy Obywatelskiej tudzież młodego Ujazdowskiego z Brukseli, syna posła ze żydoubeckiego Stronnictwa Demokratycznego Jaruzelskiego w PRL-u, obecnie jednego z niemundurowych żydowojskowych Grupy Windsor Kaczyńskiego, dlatego w ramach dintojry kryptosyjonistycznych gałęzi jednego i tego samego drzewka Yessego (wiadomo: przynoszącego owoce Dobrego i Złego; jak dla kogo, quodlibet) wielkiej sitwy chazarskich złoczyńców, budowniczych tzw. Polski po Magdalence, rzucono dzisiaj mediom polskojęzycznym Jarosława Gugałę na pożarcie, niczym ochłap, czip wszyty grubymi nićmi pod skórę wrażliwej tkanki społecznej, aferę sadomasochistyczną z nieżyjącą żoną Gugały w tle, mającą kontrastować obrzydliwą ohydą z pokazywanym dyskretnie w cieniu latarni, pod którą bandytom, prostytutkom i policjantom zawsze najciemniej, majaczącym konturem poszukiwanego ponoć na fejsbuku żyda i pedała, który teatralnie robi za ofiarę nieudolnego zadeptywania śladów przez Policję i Prokuraturę w celu rozciągnięcia satanistycznej zmowy milczenia nad trumną ze zwłokami Magdaleny Żuk, zadymą nie na Wawelu niestety, jakby należało przy nagrobku królowej Jadwigi, która ofiarą ciała 16-letniego dziewczęcia, eo ipso przyczyniła się do rozkwitnięcia nauczania na poziomie uniwersytetu w Krakowie, ofiarą dziewictwa wydanego za starca o wiele starszego od jurnego Trumpa, męża słowiańskiej urody modelki bałkańskiej, który nota bene może jeszcze dużo, nie tylko z jednym szefem FBI zrobić, jak może także wreszcie poradzić sobie ze stypendystkami amerykańskimi w republikach bananowych Europy Wschodniej i Priwislańskiej bez uwalniania ich z tajemnicy seksownej gruppenpolitik; oni mają różne sztuczki, na Szydło także, na Macierewicza, Waszczykowskiego i na niezatapialny Titanic trockistowski kryptopremiera Kaczyńskiego. https://www.pinterest.de/pin/452752568780041771/
  http://sowa.quicksnake.cz/NAROD-MA-PRAVO-SE-BRANIT/WOJNA-HAPTYCZNA-przeciw-Narodowi-Polskiemu-PDO472-Magdalena-Zuk-na-Wawel-Magdalenka-do-ubikacji-HERODY-Herodenspiel-von-Stefan-Kosiewski-Studia-Slavica-et-Khazarica-ZECh

Sorry, the comment form is closed at this time.