Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Ukraina podejrzewa Rosję o przygotowywanie ataku na Polskę

Posted by Marucha w dniu 2017-05-12 (piątek)

Zdaniem Turczynowa, w czasie zaplanowanych na wrzesień manewrów, rosyjscy wojskowi wyćwiczą wybijanie korytarza przez kraje sąsiednie do obwodu kaliningradzkiego.

Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Ołeksandr Turczynow uważa, że w toku rosyjsko-białoruskich manewrów „Zachód-2017″ rosyjscy wojskowi wyćwiczą atak na Litwę i Polskę.

„W ramach manewrów ma być również wyćwiczone wybijanie korytarza do obwodu kaliningradzkiego, co w zasadzie jest niemożliwe bez dokonania agresji przeciwko Litwie i Polsce” — pisze portal „Liga.net”.

Szef Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy Wiktor Mużenko oświadczył ze swej strony, że ukraińska armia pieczołowicie przygotowuje swoje działania w związku z manewrami Białorusi i Rosji.

Ćwiczenia „Zachód-2017″, które odbywają się raz na dwa lata, odbędą się we wrześniu na Białorusi. Motywem przewodnim nadchodzących manewrów ma być przygotowanie i użycie wojsk celem zapewnienia bezpieczeństwa wojskowego państwa sojuszniczego. Manewry będą też poświęcone doskonaleniu operatywnej zgodności sztabów rozmaitych szczebli, w tym także zgodności systemów zarządzania wojskami i bronią.

Działania wojskowe będą nosić charakter czysto obronny. Na manewry zaproszono też obserwatorów z NATO [??? – admin]. Przedstawiciele Sojuszu Północnoatlantyckiego wyrazili wcześniej chęć udania się na te ćwiczenia.

https://pl.sputniknews.com

 

Komentarzy 13 to “Ukraina podejrzewa Rosję o przygotowywanie ataku na Polskę”

 1. Damastes87 said

  A ja podejrzewam że kosmici zaatakują niebawem Polskę. W związku z tym apeluję aby wysłać wojska USA i NATO na sąsiednie planety: Mars i Wenus aby mogli obronić Polskę przed atakiem kosmitów.

 2. Inkwizytor said

  Proponuję dać naszym ukraińskim przyjaciołom pieniądze i sprzęt wojskowy, przecież oni bronią nas przez ruską agresją !!! Jak dobrze, że na wschodzie jest nasz wypróbowany przyjaciel, wolna, samostijna Ukraina, która chroni nasz przed hordami kagiebisty Putina

 3. witek said

  Tymczasem gen Bronowicz ujawnia:

  Najważniejszy dokument, w którym zawarta jest strategia naszego państwa, powstaje w wyniku planowania strategicznego. Dotyczy on stricte bezpieczeństwa państwa. Obowiązuje on od roku 2014. Dokumentem wykonawczym do „Strategii Bezpieczeństwa Narodowego Rzeczpospolitej Polskiej” jest „Polityczno-Strategiczna Dyrektywa Obronna RP”, podpisywana przez prezydenta, a przygotowywana przez ministra obrony narodowej. Ona jest podstawą do planowania obronnego we wszystkich resortach Rzeczypospolitej – od Ministerstwa Obrony Narodowej, poprzez wszystkie pozostałe działy i na wszystkich szczeblach. Planowanie obronne, w tym operacyjne, ma ogromny wpływ na to, czy Polska będzie przygotowana do zagrożeń zidentyfikowanych w strategii bezpieczeństwa narodowego. Końcem cyklu planowania są ćwiczenia sprawdzające przyjęte rozwiązania. Zaplanowano więc ćwiczenia „Kraj 15/16″, których końcowym i najważniejszym elementem miała być gra wojenna „Stolica”.

  Prezydent koncepcję tych ćwiczeń podpisał, a rząd opracował plan ich przygotowania i przeprowadzenia. Razem miały one dać ostateczną odpowiedź co do wartości przyjętych planów i założeń – czy warto je kontynuować, czy trzeba zmienić. Nic takiego do dziś się nie odbyło! Tylko na stronie MON ukazała się notatka wyjaśniająca, że ćwiczenia nie odbyły się, dlatego że system jest zły… żeby stwierdzić, że system jest zły, nie wystarczy napisać notatkę. Należało przeprowadzić te ćwiczenia, łącznie z finalną „Stolicą”.

  Powinien je prowadzić prezydent Rzeczypospolitej Polskiej przy udziale rządu, premiera, szefa Sztabu Generalnego i naczelnego dowódcy. Wówczas byłby to najważniejszy test, sprawdzian i ostateczna weryfikacja przydatności systemu kierowania obroną państwa. Takie ćwiczenie nigdy się nie odbyło! Nowa ekipa polityczna kierująca państwem założyła w ciemno, że system kierowania siłami zbrojnymi przygotowany przez poprzedników jest zły. Na jakiej podstawie?

  całośc tego świetnego artykułu: http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2017/04/gen-janusz-bronowicz-wojsko-chaos-i-sabotaz-wywiad/

 4. Vladimir said

  Zawsze sie znajdzie jakis idiota ktoremu marzy sie pozoga wojenna z udzialem Rosji w roli agresora. Rzecz ciekawa jakos nie zauwazaja tych, juz tradycyjnych w postaci USA i sprzymierzencow. Widac I i II WS nie byly wystaraczajaco krwawym i destrukcyjnym doswiadczeniem albo po prostu jakas forma nostalgii budzi sie w niektorych ktorzy wyraznie zbyt malo ucierpieli w tych dwoch powyzszych … Agresywnosc polaczona z kretynstwem to najgrozniesze co moze nas spotkac i czego nalezy unikac za wszelka cene !

 5. Dziadzius said

  Widac ze zalazek slowianszczyzny jeszcze zostal na ukraine no bo inaczej jak by oni wiedzieli ze pochlebiac i glaskac Polaka to najprostszy sposob do przeciagniecia go na swoja strone. W Polsce hoduje sie rusofobie ( narazie bez zadnej podstawy) wiec ukry chwala ta hodowle i ja podsycaja swoimi kalmstwami –Moze znow dostata pozyczke ( prezent) na miljardy Polskich zlotych..

 6. ERROR 404 NSZ said

  Zapad 2017, ma tylko uzmysłowić populacji ziemskiego globu, że jest takie nieludzkie plemię na świecie przed którym ciągle trzeba się bronić…

 7. hulsz said

  Niestety p.Turczynow Rosja nie bedzie sobie brudzic rak jakims dziewnym krajem ktorego rzad to zwykle biurwy a narod to wolne elektrony dziekujace ze moga wegetowac za 300 euro miesiecznie.

 8. WI42 said

  Zastanówmy się nad zdaniem:
  „„W ramach manewrów ma być również wyćwiczone wybijanie korytarza do obwodu kaliningradzkiego, co w zasadzie jest niemożliwe bez dokonania agresji przeciwko Litwie i Polsce” — pisze portal „Liga.net”.”
  Wybijanie może mieć miejsce tylko w przypadku, gdy obwód kaliningradzki zostanie zablokowany. Blokada stanowi akt wojny. Zaś piszący pomijają ten etap i straszą wybijaniem korytarza, czyli agresją – w istocie byłaby to odpowiedź na agresję. Z cytowanego zdania można sądzić, że chęć „wybijania korytarza” przyjdzie Rosji tak sobie, dla rozrywki.

 9. stach said

  Ukraińcom się marzy co ?

 10. revers said

  Ja tam slysze na kazdym przystanku srodkow lokomocji, w kazdym sklepie w RP tudziez w Hrudzieszowie po rozbiorce nielegalnie postawionego pomnika UPA spiewy i glosy razat, smiert Lachom.

 11. MAM TAK WIELKIE POCZUCIE CHOMORU ZE SIE SAM SMIEJEM Z BYLE CZEGO.NIE KCEM ALE MUSZEM BO INACZEJ MOGLBYM PEC ZE SMIECHU.

 12. Pinxit said

  Ukraina podobno koniecznie chce wywolac awanture – a robi to juz od lat- zeby Rosja im w koncu spuscila lanie a wtedy Niemcy przyjda z pomoca.
  Niestety, intencje ukrainskie sa tak oczywiste, ze Rosjanie caly czas obserwuja co jeszcze takiego wymysli bander-banda.
  Na razie zabronili sprzedawac rosyjskie cukierki na Ukrainie i zablokowali m.inn. portal spolecznosciowy – „adnoklasniki” – odpowiednik „naszej klasy”.
  Ta blokada roznych sieci i portali bedzie bardzo drogo kosztowac przede wszystkim Ukraine. Wiele ludzi straci prace..
  Poroszenko chce wprowadzic wizy dla Rosjan.
  Z twarzy mu widac, ze nie orzel. Mozna wszystkie okna pootwierac. Nie wyleci.

 13. Boydar said

  p. 18 – Prawdopodobieństwo wystąpienia konfliktu zbrojnego na dużą skalę w dającej się przewidzieć perspektywie jest niskie. Nie można jednak wykluczyć wystąpienia w pobliżu granic RP konfliktu o charakterze lokalnym. Stąd też Polska będzie utrzymywać zdolności pozwalające na reagowanie na takie zagrożenia.

Sorry, the comment form is closed at this time.