Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Barbara Chojnacka o Dugin: Obowiązkowo przyjadę do…
  Barbara Chojnacka o Dugin: Obowiązkowo przyjadę do…
  Listwa o Dugin: Obowiązkowo przyjadę do…
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  Listwa o Dugin: Obowiązkowo przyjadę do…
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  Barbara Chojnacka o Dugin: Obowiązkowo przyjadę do…
  Boydar o Wolne tematy (09 – …
  revers o Czterech pancernych i Ukr…
  Barbara Chojnacka o Dugin: Obowiązkowo przyjadę do…
  Szczepan Zbigniewski o Dugin: Obowiązkowo przyjadę do…
  revers o Mamy nominację na supermo…
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  Listwa o Dugin: Obowiązkowo przyjadę do…
  revers o Wolne tematy (09 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Tunezyjski doktorant udowodnił, że Ziemia jest płaska. „Swoje tezy oparłem na Koranie”.

Posted by Marucha w dniu 2017-05-13 (Sobota)

Doktorant jednego z arabskich uniwersytetów napisał pracę na temat tego, że Ziemia jest płaska i znajduje się w centrum wszechświata. Odrzucił przy tym założenia najwybitniejszych umysłów w tej dziedzinie. Swoją tezę oparł na nauce Koranu.

Student odrzucił założenia Newtona i Einsteina z dziedziny fizyki, astronomię Kopernika i Keplera, kosmologię – podważył teorię Wielkiego Wybuchu, odciął się od wiedzy z dziedzin: atmosferycznej i geologicznej oraz klimatologii.

Kopia tezy muzułmańskiego studenta „przeciekła” i trafiła w ręce byłego prezydenta tunezyjskiego stowarzyszenia astronomów. Ten sprawdził czy praca nie jest żartem, kiedy okazało się, że nie, opublikował wnioski młodego „naukowca” na Facebooku.

Wyniki tej pracy „doktorskiej” ujmując to bardzo dyplomatycznie, są kontrowersyjne [kontrowersyjne??? czy ja jeszcze dobrze rozumiem słowa? – admin].

Według autora Ziemia jest płaska, liczy 13,5 tys. lat, znajduje się w centrum wszechświata, który składa się tylko z jednej galaktyki. Słońce ma średnicę 1.135 km (nie 1.4 miliona km). Poza tym istnieje 11 planet, gwiazdy są „ograniczone” pod względem liczby i mają średnicę 292 km (nie miliony km).

Doktorant i jego profesor odrzucili założenia nowoczesnej nauki i opublikowali w jednym z dzienników artykuł, który miał przedstawiać „fizyczne i astronomiczne argumenty” dla teorii geocentryzmu Ziemi, czyli średniowiecznego założenia, jakie przedstawiało położenie naszej planety w centrum wszechświata.

Pismo w jakim opublikowano ten materiał prezentuje bardzo mizerny poziom. Artykuł jest dostępny online, każdy może szybko przekonać się, że gazeta i czasopismo są bezwartościowe: niezliczone błędy gramatyczne, przeciętne odniesienia, słabe argumenty naukowe. Czasopismo jest sklasyfikowane jako „fałszywe i drapieżne” – scharakteryzował źródło zamierzchłych teorii „naukowych” redaktor gulfnews.com.

Odrzucenie założeń najwybitniejszych naukowców w dziejach jest niewyobrażalną ignorancją. Zdaniem redaktora gulfnews.com jest to spowodowane przestrzeganiem religijnych dogmatów w tej kwestii. Innymi słowy naukowiec odrzucił dokonania całej nauki w imię dosłownej i ślepej interpretacji wersów Koranu.

Uważam, że świat arabsko-muzułmański nadal będzie cierpiał na kryzys edukacyjny i kulturowy, nie mówiąc już o całkowitym braku zrozumienia nauki, dopóki nie będzie potrafił właściwie strawić różnych metodologii nauki i religii – podsumował redaktor.

http://wolnosc24.pl

Oczywiście, że Ziemia jest płaska, bo gdyby była kulą, to by cała masa osób z niej pospadała.
Admin

Komentarzy 89 do “Tunezyjski doktorant udowodnił, że Ziemia jest płaska. „Swoje tezy oparłem na Koranie”.”

 1. Maciek said

  Marian Mazur, najwybitniejszy polski cybernetyk, pragnął, aby Jego teoria trafiła „pod strzechy” i to Jego pragnienie jest celem, jaki chcemy osiągnąć! Pragnął tego, bo, jak pisał w jednej ze swoich książek: „zrozumienie umożliwia zastąpienie nieracjonalnych działań lub bezradności przez działania racjonalne”. Żeby jednak zrozumieć, trzeba szukać (i znaleźć) prawidłowe odpowiedzi na stawiana pytania. Wiele z nich z pewnością znajdziemy w publikacjach Profesora (i Jego kontynuatorów), które są w zbiorze „autonomu”. Cybernetycy, na czele z M. Mazurem, wskazują, dlaczego jest źle i co trzeba robić, żeby było dobrze. Chcąc więc osiągnąć stan optymalny (najlepszy z możliwych), musimy dążyć do realizacji postulatów zawartych w publikacjach cybernetycznych.
  http://www.autonom.edu.pl/
  ..
  Józef Kossecki
  METACYBERNETYKA
  Kielce – Warszawa 2005

  PRZEDMOWA

  Obok procesów integracji zachodzących we współczesnym świecie (zwłaszcza w gospodarce), w nauce występuje dziś proces odwrotny – coraz dalej postępującej specjalizacji i dezintegracji. Dochodzi wręcz do tego, że specjaliści z jednych dziedzin nauki coraz częściej nie są w stanie zrozumieć tego, co mówią specjaliści z innych dziedzin, nie mówiąc już o wykorzystywaniu wiedzy spoza własnej dyscypliny.
  Główną przyczyną tego stanu rzeczy jest odmienność języka naukowego i metod badawczych w różnych dyscyplinach.
  W latach czterdziestych XX wieku podjęto próbę integracji nauki na gruncie cybernetyki rozumianej jako nauka o procesach sterowania w organizmach żywych i maszynach. Tak rozumiana cybernetyka – chociaż stanowiła wielki krok w kierunku integracji nauki – nie była w stanie wyjaśnić, a nawet opisać wielu bardzo istotnych zjawisk, w szczególności różnicy między organizmami żywymi a urządzeniami technicznymi, w których zachodzą procesy sterowania, jak również procesów reprodukcji gatunkowej organizmów żywych. Nie zostały też wystarczająco precyzyjnie określone relacje między cybernetyką a fizyką i jej zastosowaniami technicznymi, w szczególności zaś nie był rozwiązany problem: czy cybernetyka zakłada jako aksjomaty prawa fizyki, czy też odwrotnie jest w stosunku do fizyki metadziedziną.
  Dla wyjaśnienia tych właśnie problemów została opracowana metacybernetyka stanowiąca syntezę fizyki i cybernetyki, a także metadziedzinę w stosunku do nauk technicznych, biologicznych i społecznych (humanistycznych). Było to możliwe dzięki oparciu metacybernetyki na aksjomatycznej teorii poznania i jakościowej teorii informacji stworzonej przez głównego twórcę polskiej szkoły cybernetycznej Mariana Mazura, a następnie uogólnionej przeze mnie.
  Aksjomatyczna teoria poznania, ogólna jakościowa teoria informacji i metacybernetyka operują językiem i metodami, które – jak staram się wykazać w tej książce – mogą być narzędziem integracji nauki współczesnej. Chodzi przy tym nie tylko o to, że można przy ich użyciu opisywać, ale także w wielu wypadkach rozwiązywać zagadnienia z różnych dziedzin nauki. Warunkiem jest przy tym odpowiednio precyzyjne sformułowanie zagadnienia oraz jego dostatecznie ogólny charakter. Dla opisu i rozwiązywania specyficznych i szczegółowych problemów, którymi zajmują się wyspecjalizowane dziedziny nauki, konieczne jest stosowanie odpowiednich dla nich metod.
  ***

 2. peacelover said

  Jak z tego wynika :

  Idiotow na razie
  NIE BRAKUJE !!!!!

 3. Joannus said

  Czekam na kolejne naukowe zdobycze i odkrycia utajone lekturze Koranu.

 4. Klub Intelignetów Gazety Polskiej said

  Niech tylko przyzna, że na pokładzie były mikrowybuchy a pancerny Tupolew nie mógł ściąć wiotkiej brzozy, przyznamy mu miejsce w komisji rebe Macierewicza.

 5. Marcin said

  Dottore powinien zacząć od obejrzenia „Konopielki”

 6. Greg said

  Ziemia jest płaska, a schody muszą być zawsze nieruchome.
  .https://www.youtube.com/watch?v=zAn4ABIZoEs

 7. Zdzicho said

  Odważna praca. Dodatkowo płaskość Ziemi można udowodnić poprzez dążenie wody do wyrównywania poziomu. Wody oceanów muszą być powierzchniowo równe. Czy jest poprzez to Ziemia płaska czy nie. Spróbuj nadać wodę na odwrócony kubek. I co. Woda słynie po kubku. Kraków leży około 220 m. n.p.m. 500- 600 km od morza bałtyckiego. Wisła płynie do morza. Tu jest krzywizna Ziemi widoczna. Ale nie jest to duża krzywdzące.

 8. Dziadzius said

  Nie jestem astronomem i nie wiem czy ziemia jest plaska czy nie ale wiem ze obliczenia kulistosci ziemi sa Bledne bo jezeli ziemia jest kula to musi byc widoczny „spadek” horyzontu – a niestety tego nie widac ani z okretu ani z samolotu ani z rakiety TYLKO z jednego zdjeca NASA– wiec jezeli nie widac ” spadku” horyzontu to znaczy ze nasza kula jest o wiele wiecej wieksza niz astronomi podaja i nie ma „spadku’ horyzantu przynajmnie nna 46 mil odleglosci –co prawda inni mowia ze z okretu widac horyzont na 120 mil ale ja nie wiem.

 9. Ola said

  mnie tam wsjo rawno – plaska czy kulista . Mnie tylko zastanawia , ze ta Ziemia tak zapiernicza – nie tylko wokol wlasnej osi , ale jeszcze wokol Slonca. A my , niebozatka , nawet z niej nie spadamy , ale nawet nie czujemy . A to podobno niesamowita szybkosc. Cuda , cuda nad cudami . tez mowie – zycie to misterium .

 10. Boydar said

  „… płaskość Ziemi można udowodnić poprzez dążenie wody do wyrównywania poziomu …”

  Pomijając jawny absurd, to woda dąży do „zrównoważenia” siły grawitacji, a nie do poziomu. A grawitacja „rozchodzi się” kuliście względem środka masy, którą jest nasza planeta. Gdyby, paradoksalnie, ziemia była płaska, podejrzewam że woda przyjmowała by kształt nażartej anakondy, albo rozjechanej, jak kto woli.

 11. Maciek said

  Zycie, Pani Olu, tlumaczy nauka i misteriów coraz w nim mniej, jeśli jeszcze jakieś zostaja….
  Zapieniczenie Ziemi tlumaczy zaś Ponerologia, Andrzeja Lobaczewskiego, do znalezienia tu, na Gajówce.
  Aby nie czyć sie zagubionym, musimy wiedzieć.
  Aby wiedzieć musimy czytać.
  ***
  Marian Mazur, najwybitniejszy polski cybernetyk, pragnął, aby Jego teoria trafiła „pod strzechy” i to Jego pragnienie jest celem, jaki chcemy osiągnąć! Pragnął tego, bo, jak pisał w jednej ze swoich książek: „zrozumienie umożliwia zastąpienie nieracjonalnych działań lub bezradności przez działania racjonalne”. Żeby jednak zrozumieć, trzeba szukać (i znaleźć) prawidłowe odpowiedzi na stawiana pytania. Wiele z nich z pewnością znajdziemy w publikacjach Profesora (i Jego kontynuatorów), które są w zbiorze „autonomu”. Cybernetycy, na czele z M. Mazurem, wskazują, dlaczego jest źle i co trzeba robić, żeby było dobrze. Chcąc więc osiągnąć stan optymalny (najlepszy z możliwych), musimy dążyć do realizacji postulatów zawartych w publikacjach cybernetycznych.
  Zapoznawanie się z wiedzą, jaką stworzył Marian Mazur, warto rozpocząć od Jego ostatniego wykładu:

 12. Ola said

  e tam Panie Maciek . Ja juz pare ksiazkow przeczytalam . Taaak, wiedza to potegi klucz. Ale zebym zmadrzala albo zeby moje zycie sie przez to , jak sugerujesz, zoptymalizowalo? Guzik prawda . Ziemia jak zapierniczala tak zapiernicza i nie bierze mojego istnienia pod uwage.

 13. revers said

  Czytalem ze saujczycy rowniez coraz wiecej doktoryzuja sie w pracach o plaskosci ziemii. Cos w tym jest, liczac na szybka islamizacje globalna i po wprowadzeniu szariatu, taka nauka byla by kanonem do nie podazenia lub scinka glwoy niedowiarka, nie islamo-naukowca.

 14. Maciek said

  12. PAni Olu, wiec nie chodzilo Pani o stan zapierniczony Ludzkości, tylko o fizyczny fenomen szybkości z jaka ziemia sie kreci dookola wlasnej osi, dookola Slońca, dookola centrum Galaktyki, dookola centrum naszej Metagalaktyki, dookola środka ciezkości zespolu Metagalaktyk no i dookola… jesli coś wiecej jest.

  Ok, sprawa prosta. Póki nie ma przyspieszeń-opóźnień, jest nam dobrze i wygodnie.
  ( Przyspieszenie – wektorowa wielkość fizyczna wyrażająca zmianę wektora prędkości w czasie.
  Przyspieszenie definiuje się jako pochodną prędkości po czasie, czyli jest szybkością zmiany prędkości. Jeśli przyspieszenie styczne jest skierowane przeciwnie do zwrotu prędkości ruchu, to wartość prędkości w tym ruchu maleje a przyspieszenie to jest nazywane opóźnieniem. )
  Grawitacja nas stabilizuje na powierzchni, ruch jest jednostajny i nie czujemy nic a nic. Lubie czytać w autobusie i tylko zmiany predkości powoduja problemy z kartkami czy pozycja bystregofonu.
  Gdybym siedzial sobie w rakiecie przyspieszajacej do predkosci światla z 1g, to bym sie czul jak na Ziemi. Potem by nastal przykry moment braku „ciazenia-przyspieszenia” i po jakimś czasie powrót do 1g aby wyhamować przed kolejnym przystankiem
  Adam Wisniewski-Snerg – Robot mozna sobie przypomnieć.
  https://en.wikipedia.org/wiki/Adam_Wi%C5%9Bniewski-Snerg

 15. Władek said

  Chazarowie chcą zatrzymać technologię przy jednoczesnym cofnięciu ludzkości do wieków ciemnych. Za pomocą islamu chcą wyzerować cywilizację białego człowieka, wykasować chrześcijaństwo, zlikwidować zabytki oraz świadectwa poprzednich epok, ograniczyć dostęp do wiedzy, a z ludzi zrobić posłusznych i bezrefleksyjnych niewolników. Stare chazarskie metody…

 16. stanislawp said

  Po co te emocje w dyskusji naukowej?

  Płaska Ziemia w Piśmie Świętym

 17. Pinxit said

  Co za horendalna bzdura!!!!!!!!!!!!

  W Koranie opisany jest uklad heliocentryczny i planety wokol slonca. A byl pisany ponad 1500 lat temu.

  Przeciez koran jest wszedzie dostepny i kazdy moze sobie poczytac!.
  Jeden pisze bzdety – inny czyta i wierzy!

  Jezdzi teraz po swiecie taki zydek, Dawid Wolf sie nazywa i opowiada, ze ziemia jest plaska bo z samolotu nawet kuli nie widac. Ale on akurat z Koranem nie ma nic wspolnego.

  A w Tunezji zydzi niedawno zrobili rewolucje i tam rzadza,. Jeszcze nie takich cudow sie dowiemy.

 18. Kowalski said

  Oni wszyscy maja ;;;FIXUM DYRDUM pod kopula.Ich nie wolno sluchac czy nawet czytac .Ich poprostu ;;TRZEBA ARESZTOWAC W KAFTAN BEZPIECZENSTWA.I IZOLOWAC OD SPOLECZNOSCI LUDZKIEJ.(politykow dziennikarzy wojskowych tajnych agentow bizmesmenow I Zlodziejskich bankierow)Ktorzy spasoruja to wszystko.
  ZROZUMIANO

 19. onomatopeja said

  Ja tam nie wiem i na pewno tak samo jak nie wierze sekcie hollywodzkiej NASA nazistowiskiej i pochodnym, tak nie wierze ze ziemia jest płaska.. Kazdy normalny czlowiek, ktory nie był w kosmosie albo nie doswiadczył cudu posiadania prawdziwych dowodów powinien wierzyc we wszystko max 50/50. Rzeczywiscie ze internetowy umysl ludzki pochłania jak gąbka tylko to co kaze mu podswiadomość bo sprawy polityki, historii, ktore są równie sporne i tez nie w pelni oczywiste są chwytane od razu przez spoleczność ” this is it”, a sprawy w sumie bardzo powazne jak planeta zwana przez nas ziemia i nasz kosmos jest w rekach prywaty i nikt nie widzi tam konspiracji. Z kosmosem jest jak z bankami – nie maja prawa byc one prywatne i widzimy do czego to doprowadza, do wybitnego wypaczenia rozumienia ekonomii.

 20. kasta said

  Ad 15 – technologii oni nie chcą cofnąć bo ona cofa nas w rozwoju – kazdy jej rozwój.. Poza tym, to co jest nam dane do wykorzystania to dla nich głeboka przeszłość, ktora nie ma większego znaczenia i przez to nie jest groźna bo ja kontroluja w przeciwienstwie do nas.

  Co do europejczyków itp. to raczej chcą ją zlikwidować- te rasę bialych, a nie ją ograniczyć, a w zasadzie to chcą zniszczyc kazdego stricte biologicznego czlowieka.

 21. . said

  21 stojąć nieruchomo zapierniczamy z predkościa ok 1700km /godz- równik -40000km /24 h(jeden obrót na dobę wokol osi wlasnej)

 22. Damian said

  Płaskość Ziemi jest faktem. Od 500 lat jesteśmy okłamywani. W Biblii nie ma ani razu wzmianki o Ziemi kuli.

  Wiedziałem, że to się pojawi. Teliga okrążył Ziemię po płaszczyźnie.
  Admin

 23. guła said

  Pani Ola nie miewa – wniosek, zawrotów głowy.

 24. AlexSailor said

  Z tą Ziemią to może być różnie.
  Po objawionych prawdach naukowych w kwestii Teorii Ewolucji (która stałą się religią), globalnym ociepleniu, miliardach lat (bo inaczej nie da się okłamywać ludzi w temacie obalonej 1000 x teorii-religii), już nic mnie nie zdziwi.
  O Księżycu tylko wspomnę.

  Bo głupstwem u Boga jest to, co jest mądrością dla ludzi i na odwrót.

  Napiszę więcej.
  Do czasu, gdym usłyszał Clintonówę bredzącą w spiczu-ryczu o tym, że „przebijemy w końcu ten szklany sufit” (z kontekstu wyglądało, że firmament) , wydawało mi się, że wszystko 50/50 jest.
  Teraz już nie.

 25. ... said

  Ziemia jest w kształcie kutasa!

  Koniec dyskusji.

 26. Re: Artykul..
  W plasko-nowoczesnych swiatopogladach Ziemia sila rzeczy musi byc plaska…No bo musi…I koniec…I jest to przepustka na „starozakonne salony”…
  ======================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 27. Filomena said

  O tym, ze Ziemia jest okragla wiedziano juz bardzo dawno. Oczywiscie nie kazdy ta wiedza dysponowal. Ogolnie wiedzieli o tym ludzie wyksztalceni. Definitywnie wiedzialy o tym edukowane elity sredniowiecznej Europy. Jednym z symboli wladzy krolewskiej czy cesarskiej jest tzw jablko czyli kula uwienczone krzyzem. Jablko to oznacza Ziemie – swiat, a krzyz Boga.

  Zyjemy w epoce w ktorej ludzie lataja w kosmos i z kosmosu wyraznie widac jak wyglada Ziemia. Tak jak ksiezyc nie jest rogalem tak ziemia nie jest talerzem.

  @ 22
  Biblia to nie ksiazka naukowa. Rola Biblii jest duchowa i moralna. A nauka to dzielo ludzkiego rozumu. Tylko czlowiek dostal od Boga taki rozum, ze moze on tworzyc rzeczy jakich nie stworza zwierzeta, ktore – bylo nie bylo – sa rowniez stworzeniami Boga. Ale czlowiek jako jedyny zostal stworzony na podobienstwo Boga. Dlatego Bog obdarzyl go niezwyklym rozumem. A Biblia jest drogowskazem jak ten rozum nalezy uzywac.

  Nikt nas przez 500 lat nie oszukuje, bo jak napisalam u gory, w Sredniowieczu wiedzial o tym kazdy dobrze edukowany czlowiek a czesto byl to czlowiek duchowny.

 28. Filomena said

  Dodam tu jeszcze, ze mit o tym ze niby Sredniowiecze wierzylo w plaska ziemie stworzony zostal dopiero w XVII wieku glownie przez protestantow, ktorzy w ten sposob chcieli osmieszac katolikow. Jak wiemy Sredniowiecze bylo katolickie lub (glownie na wschodzie) prawoslawne i chodzilo tu o osmieszenie tradycyjnych kosciolow. Ten mit spopularyzowali jeszcze bardziej ideologowie tzw. Oswiecenia a pozniej jeszcze dziewietnastowieczni ateisci i agnostycy.

  Mit o tym jakoby Sredniowiecze wierzylo w plaska ziemie doskonale nam pokazuje jak w epoce Nowozytnej zmanipulowano historie.

 29. stanislawp said

  Bardzo wiele piany toczycie z ust swoich na temat płaskoziemców, wyznawców geocentryzmu…rzucacie hasła, aresztować, leczyc itp…
  Po co te emocje w dyskusjii naukowej?

  ——
  Wypisywanie żenujących pierdoł to „dyskusja naukowa”?
  Admin
  ——

  Podałem wam jeden z wielu wywodów teologicznych w oparciu o Biblię… Ziemia jest nie tylko nieruchoma ale i płaska…
  Wręcz śmieszne są argumenty że Amerykanie z kosmosu robili zdjęcia!
  Pokażcie jedno takowe, bo ja badałem dość długo i wynika że te „”blue marble”” to są malowanki komputerowo nakładne!

  Tak też te wszelkie lądowania na Księżycu 50 lat temu to był szczyt techniki hollywoodzkiej tamtych czasów i zdolności Stanleya Kubricka
  Po co te gadki że tylko głupcy wyznają geocentryzm?
  np żyjący obecnie prof dr phd Robert Sungenis jest astronomem geocentrykiem.
  Napisał min pracę

  „Galileo was wrong, Church was wright.”

  Nawet wyzwał wszystkich kopernikańskich heliiocentryków aby mu udowodnili heliocentryzm… postawił $100 000 sto tysięcy zielonych/amerykańskich
  To proszę może mniej wyśmiewania a coś na temat…
  Bo fizycy nie mają nawet jednego dowodu że Ziemia wiruję czy że jest kulą!
  Za to płaskoziemcy mają tysiące nie tylko eksperymentów fizycznych ale proste zdjęcia na duże odległości potwierdzają Płaskość Ziemi.
  Bardzo lubię zdjęcie polskie z Sandomierza do Tatr
  203 km
  płasko z oczywistą sprawą pagórków i gór..
  Odblokujcie się z Matrixa nauki radzieckiej!
  Mnie się udało.
  $100 000 challenge
  http://galileowaswrong.com/the-100000-heliocentric-challenge/

 30. Pinxit said

  16
  Stanislaw
  Probuje przejsc przez te amerykansko-ewangelickie wywody i nic mi sie nie sklada.
  Dlaczego?
  Bo temu facetowi tez sie nie sklada.
  Polamal sobie zeby na … tlumaczeniach. I interpretacji domniemanych znaczen.

  Ci rozni badacze Pisma Swietego wybrane fragmenty poddaja takiemu skwapliwemu rozdzielaniu wlosa na czworo, ze zeby bola; ale… przeciez nie maja oryginalnego tekstu.

  Facet sie wykopyrtnal i na tym, ze uwaza Biblie jamesa za cudowne tlumaczenie. I jest to bzdura. Bo przeciez wiemy, ze Henryk VIII kazal poprzerabiac Biblie tak, zeby jemu bylo wygodnie.
  Zeby sie bardziej wkopac, to facet przyznaje, ze sa rozne tlumaczenia… z hebrajskiego. A przeciez Biblia byla pisana w aramejskim jezyku. Torah jest napisana po hebrajsku.
  Skadinad wiemy, ze Hebrajczycy mieli klopot z pisaniem i w ogole z nauka.

  Ewangelisci twierdza i zydzi tez, ze Stary Testament pisali zydzi pod natchnieniem Boga.
  Wypadaloby wiec sie dowiedziec, kiedy naprawde byl pisany Stary Testament. I skad nadeszlo to natchnienie.
  Te bardzo koronkowe- azurowe spekulacje co kto mial na mysli jak spisywal Stary Testament sa troche skomplikowane. Bo rozbija sie o doslowne tlumaczenie tekstu.
  Mnie najbardziej przypadlo do gustu slowo „rakija”. – tez sie chyba nie da doslownie przetlumaczyc.

  Niezaleznie od tego, ze nigdzie nie pisze, ze zydzi pisali Stary Testament pod DYKTANDO Boga tylko pod inspiracja. A wiec tekst mogl byc dowolny. Przeciez to nie Kopernik pisal tylko nieuczone zydki.
  Ewangelisci maja podstawowy problem: Przyszed Pan Jezus i zydom wygarnal, ze klamia i opowiadaja bzdury oparte na celowym oszustwie, bo nie sa zadnym narodem wybranym.

  W ogole ten facet uprawia kretactwo i niczego nie dowodzi. A traci swoj czas i innych.
  Tekst zreszta w Biblii nie zajmuje sie astronomia, bo przeciez wszystko jedno jak Bog stworzyl swiat.”
  A Biblia nie jest dokumentem historycznym.. boby sie okazalo, ze „Dawid” nigdy nie bylo hebrajskim imieniem.

 31. Maćko said

  Średniowiecze było epoką światła i wiedzy, nauki, kultury i sztuki.
  Ciemność nadeszła z Oświeceniem
  Ciemność i ciemnota pogłębiają się do dzisiaj, niestety.
  ( jak ktoś wątpi to niech spojrzy na niektóre wpisy powyżej )

 32. , said

 33. Pinxit said

  28
  Filomena
  Ja nie bardzo wiem, kiedy sie stworzyl ten mit o plaskosci ziemi. Wydawalo mi sie, to Karol Marks wymysli, zeby calkiem oszkalowac religie jako wroga wszystkich nauk.
  Juz w starozytnosci ludzie wedrowali i nie wszyscy wierzyli w plaska ziemie, ale tez i znane sa spekulacje o slupach Heraklesa, na ktorych sie ziemia opiera.
  Arabowie byli znakomitymi zeglarzami i astronomami wlasciwie oplyneli kawal kuli ziemskiej i przemierzali pustynie Afryki- bardzo dobrze sie znali na gwiazdach. Grecy starozytni tez duzo plywali.
  Genuenczycy i Wenecjanie, ktorzy mieli wlasne floty a i Hiszpanie doskonale znali gwiazdy i niektore planety.
  Dlatego wysylali zeglarzy, zeby objechali ziemie dookola i utarli nowe szlaki handlowe..
  Znali przeciez juz Grecy konstelacje i wiedzieli, ze sa gwiazdobiory sezonowe, to znaczy, ze na przyklad Pas Oriona mozna widziec tylko w pewnych porach roku bo niebosklon sie zmienia i gwiazdy „przechodza na druga strone kuli ziemskiej..
  I ten caly artykul o uczonym z Tunezji jest zwykla podpucha na islam.
  Bo nawet najglupsi, nie tylko Arabowie – wierza, ze istnieja silne teleskopy a setki satelitow oblatuja ziemie dzien i noc.

 34. , said

 35. stanislawp said

  Pinxit said
  Ja nie bardzo wiem, kiedy sie stworzyl ten mit o plaskosci ziemi. Wydawalo mi sie, to Karol Marks wymysli, zeby calkiem oszkalowac religie jako wroga wszystkich nauk.
  ===========
  re
  Duch Marksa i Lenina programował nas wszystkich na Glob, globalizm, materializm…heliocentryzm, loty na Księżyc, kosmos, galaktyki i inne iluzje

 36. AlexSailor said

  „Dz 1:9-11
  9. Po tych słowach uniósł się w ich obecności w górę i obłok zabrał Go im sprzed oczu.
  10. Kiedy uporczywie wpatrywali się w Niego, jak wstępował do nieba, przystąpili do nich dwaj mężowie w białych szatach.
  11. I rzekli: Mężowie z Galilei, dlaczego stoicie i wpatrujecie się w niebo? Ten Jezus, wzięty od was do nieba, przyjdzie tak samo, jak widzieliście Go wstępującego do nieba.”
  (BT)

  Zawsze się zastanawiałem, jak pogodzić to wirującą wokół Słońca Ziemią w kształcie kuli.
  Bo w wirujące wokół Słońca, a nawet wokół środka galaktyki, niebo jakoś trudno uwierzyć.

  Nie wiem, czy Ziemia jest płaska, kulą czy żyjemy po wewnętrznej stronie sfery, a jest jeszcze wiele innych rozwiązań.

  W każdym razie wystarczy JEDNA niezgodność, by obowiązujący w nauce dogmat kuli ziemskiej stał się tylko jedną z teorii i być może obaloną.
  Płaska Ziemia też momentami kupy się nie trzyma, a już chyba łatwiej obronić wklęsłą z niebocentryzmem.

  Problemem jest nie to, że ONZ ma jakieś dziwne logo będące stylizowanym odwzorowaniem biegunowym (mapy),
  nawet nie miliardy wydawane na NASA i podobne, czy płaskie starty rakiety.
  Ale to, że zdecydowana większość zdjęć Ziemi z kosmosu (w dobie cyfrówek) to malowanki i trudno znaleźć jakieś sensowne zdjęcie, a również to, że nawet jak zdjęcie się znajdzie (choćby ostatni skok spadochronowy ze stratosfery), to ewidentnie wdać, że robiony był „rybim okiem” (obiektyw).
  Innym problemem jest ZERO lotów na Księżyc i brak bazy, nawet automatycznej na nim.
  Jak również dziwny status prawny i ograniczenia w dostępie do Antarktydy (cały kontynent, a miałyby go niszczyć nieliczne, drogie wyprawy).
  No i te promienie słoneczne biegnące pod kątem zza chmur, zamiast równolegle.

 37. zariazwiezda said

  n2yo.com stacja lata po niebie od wielu lat i jak ktoś ma choć krztę bystrości a nie wie czy ziemia jest okrągła i po co dałem ten adres to po rozejrzeniu się tam załapie że jednak okrągła jest

 38. zariazwiezda said

  Trzeba będzie też ogarnąć tabelę z danymi przelotów i wyjść kilka razy na pole w niewygodnych godzinach. Jak się komu nie chce niech raz na zawsze zamilknie w tym temacie i zajmie się tym o czym coś wie a nie g.o

 39. stanislawp said

  O stacji ISS to wiele jest udokumentowane…. lata ale pod wodą…. w wielkich basenach…te tzw naprawy stacji itp…jak się przyjrzysz to cały czas lecą bąbelki powietrza..

  Uwaga Ważne!
  Taka obecna Rosja p Putina ma niesamowite Asy w ręku, aby tylko pierwsi wykazali fałszywe loty na Księżyc…
  Poczynając od fałszywych lotów Gagarina…o ile pamiętam to syn Kałasznikowa był wystrzelony w kosmos a powrócił i lądował J Gagarin… który długo nie pożył ze względów utrzymania tajemnicy.
  Tzw System Heliocentryczny, Kuli Ziemskiej zaczął obowiązywać wraz z ładowaniami na Księżycu… wtedy cały Watykan uwierzył w te bajki hollywoodzkie i przestali traktować Biblie na serio.
  A Biblia jest cała Prawdziwa i nie ma nic w niej niedokładnego…

  Dziś tylko nieliczni wierzą w lądowanie Amerykanów na Księżycu, tylko nieliczni i widze znowu, że nasz Gajowy jest jednym z nich.
  Dopóki Gajowy wierzy w lądowania na Księżycu i wirującą Ziemię z pr 1666 km na godzinę, to w gajówce nie będzie dyskusji tylko spamowanie jakimiś filmikami muzycznymi z Yt.

 40. Marucha said

  Re 40:
  Pieprzy Pan brednie, zarówno w temacie nauki, jak i moim.
  Coś koszmarnego.

 41. Maciek said

  Zimny maj wina PiSu!

  Jest związek przyczynowy między faszystowskim reżimem PiS a zimnym majem! – Stanisław Michalkiewicz nie tylko o nieoczekiwanych skutkach „dobrej zmiany”, także o różnicach w pojmowaniu zakresu wolności mediów między byłymi PZPR-owcami a byłymi działaczami opozycji antykomunistycznej, o paraleli w wyborach prezydenckich we Francji do wyborów w czasach stalinowskich i o lepszych warunkach informacyjnych w „puszczach kanadyjskich” niż w Warszawie…

 42. ... said

  Filomena @

  Twierdzi pani, że ziemia jest okrągła? Przypominam, że jeśli coś jest okrągłe to jest płaskie!

  Ziemia nie jest ani okrągła ani płaska.

  Jest czymś co przypomina kulę, figurę 3D, z tą różnicą, że jest spłaszczona przy biegunach!

  Jeśli do kogoś to nie dociera to niech przyjmie teorię, że ziemia jest w kształcie kutasa!

  ——
  Półanalfabeci dziękują za objaśnienie.
  Admin

 43. zariazwiezda said

  Stanislawp Pan zapewne już w wieku dojrzałym więc trochę wstyd tak pisać jakby w dupie Pan był i gówno widział. Pomyśleć że by zobaczyć lecącą nad głową stację wystarczy tylko wyjść o odpowiednim czasie i spojrzeć w odpowiedni azymut. Nawet nie trzeba paszportu. Czasem też ma się szczęście bo dokładnie nad głową potrafi wlecieć w cień Ziemi i nagle przez to znika podczas gdy powinna świecić najjaśniej z uwagi na najmniejszą odległość od obserwatora.

 44. zariazwiezda said

  Stanislawp co Ty się Januszyno wypowiadasz na takie tematy skoro ci sie spaślaku dupska nie chce ruszyć przed chałupe i w tabelę zajrzec na stronie która podałem. Włazi to taki tępak i szybciej pisze niż myśli mając każdego za debila i lenia/ignoranta takiego jak on. Kupi se taki TV 4K i myśli że jest królem osiedla.

 45. zariazwiezda said

  tabela
  !0001.bmp
  między 3:31 a 3:26 powinna się pojawić jeśli nie będzie chmur. Jak ktoś nie chce lub nie jarzy to jest jak ten badacz Pisma Świętego. Wydaje mu się że coś wie a g.o wie podczas gdy ma w zasięgu ręki.

 46. Qwerty said

  Re 22:
  Nie komentuje Gajówki ale czasami czytam artykuły, i jak Gajowy zauważył w takim jednym trzy lata temu (https://marucha.wordpress.com/2014/12/28/kiedy-ziemia-przestala-byc-plaska-sredniowiecze-wobec-kulistej-ziemi/)
  „każdy popularno-naukowy artykuł ściąga tu jakichś niedorozwojów, bredzących – np. o płaskiej Ziemi?”
  Także też zajrzałem do tego artykułu żeby sprawdzić czy będą… I proszę.
  No cóż, tak chyba zawsze będzie.

 47. stanislawp said

  Qwerty
  A czy masz coś do powiedzenia na temat?
  Czy dobrze ci z tym, że żyjesz w Kłamstwie o Świecie, Klamstwie o Biblii (Biblia to nie bajki ani alegorie) , Kłamstwie o Bogu (że to nie Bóg Stworzył świat i człowieka tylko Wielki Wybuch miliardy lat nazad)?
  W podsumowaniu to teoria Kopernika kupy sie nie trzyma, i zgłaszam ofertę, aby mnie zaprosić do zwalenia pomnika Kopernika w Toruniu.
  Lepiejby było aby Polacy sami zbadali te sprawy i nie musieli powtarzać Kłamstw ani z Watykanu (słynny przeklęty wielokrotnie Zakon Jezuicki do kształtowania Edukacji) ani Kłastw Sojuzu, ani demonicznej NASA.

  Ważne jest aby odrzucić fałszywy obraz Wszechświata z innymi galaktykami i życiem na innych planetach, jest to zwodzenie które akurat nadchodzi
  Nie wierzcie że ludzi stworzyli istoty z innych galaktyk.
  Jestem otwarty na dyskusję merytoryczną a nie wyznania wiary w jegomościa Kopernika.

 48. stanislawp said

  Nawet nie wiedziałem że pan Gajowy w tym temacie wypowiadał się tak wulgarnie parę lat temu strzelając sobie po nogach…
  Panie Gajowy Marucha
  Mamy dziś aparaty fotograficzne które robią zdjęcia na 300 i wiecej kilometrów.. czy wie pan że każde takie zdjęcie to dowód płaskości ziemi i oceanów?

  A czy pan ma jakieś dowody na kulistość Ziemi albo na wirowanie z pr 1666 km na godz?
  Oczywiście że nie bo wirowania nie ma i kuli też nie ma..
  Efekt Corriolisa o spuszczaniu wody w kiblu i że woda wiruje w jedna strone na jednej półkuli a w drugą stronę na drugiej pólkuli to nie może służyć za dowód naukowy
  o może jeszcze to wahadło na długim ramieniu… wyszło szydło z wora że w zawieszeniu w suficie były magnesy napędzajace
  a na odwrót
  sa badania eksperymenty wykazujące nieruchomość Zieemi.
  ale pan ma zbyt mało cierpliwości na dyskusje…

  Dziś nawet tam w Polsce macie juz dużo materiałów po polsku
  darujcie sobie zarzuty że to ja jestem nieukiem, że nie mam dyplomów albo jestem chory umysłowo
  Moich dyplomów starczyłoby pięciu ludziom aby zdobyli dobre prace na uniwersytetach…
  Mogę sam podać dziesiątki dobrych wykładów profesorów na wysokim poziomie a geocentryków,,filmy
  Teoria Heliocentryzmu upada w bólach
  Lądowania na Księżycu już obalone
  Zdjęcia Ziemi z Kosmosu… iluzja
  Galaktyki-iluzja
  nawet Teoria grawitacji – fałszywa
  Teoria Ewolucji -fałszywa
  Teoria Wielkiego Wybuchu-fałszywa
  Teorie kwantowe znowu zmienione
  Najmniejszą cząstką materii jest drgająca struna energii..
  I nazywa się od dawna cząsteczką boską
  Panie Marucha, prosze przewietrzyć Gajówkę I wpuścić troche świeżego powietrza
  Pozdrawiam Stan Piasta Ottawa

 49. stanislawp said

  Jako przykład moich obserwacji teleskopem
  Już w roku 2012 obserwowałem ten obiekt świetny orbitujący dookoła Księżyca
  Dziś wiem że Księżyc ani nie jest tak odległy ani takiej wielkiej średicy jak nam heliocentryki wmawiają
  Ten obiekt widziałem też pare razy w następnych latach…

 50. zariazwiezda said

  „Moih dyplomuf starczyuoby pieńció lódziom aby zdobyli dobre prace na óniwersytetah…”
  typowe piep…nie niedowartościowanego lamusa z internetu. Może przestań pić i przeczytaj się na trzeźwo a jak nie pijesz to się napij i też przeczytaj siebie. Pomogłem ci paroma błędami byś dostrzegł jaki kretyn jesteś

  ——
  Może p. Stanisław pochwali się, jakie konkretnie ma dyplomy i gdzie je zdobył.
  Sprawdzenie tego nie powinno nastręczać większych trudności.
  Admin

 51. stanislawp said

  zariazwiezda
  Lepiej milczeć gdy się nie wie wiele w danym temacie… to samo tyczy się każdego kto się pcha do rozmowy a „studiował” pare godzin na lekcjach geografii przy Globusie..
  Można współczuc tym, którzy nie mogą sięgać bezpośrednio do źródeł w j angielskim ale wszystkie ważne wykłady są tłumaczone z małym opóźnieniem na polski
  np ten wykład by Malcolm Bowden.
  https://gloria.tv/video/QkTgBP4kCPmy27kuWnbh2gJiX
  o eksperymentach naukowych

 52. AlexSailor said

  @Zariazwiezda

  Podał pan namiary na czasy i trasy przebiegu satelitów i uważa pan, że jest to dowód na kulistą ziemię.
  To nie jest żaden dowód.
  Nie wiadomo co i na jakiej wysokości leci, czy to satelita, czy może patrolujący ziemię samolot na dużej wysokości, czy może hologram, bo i to możliwe.

  Ja tam nie wiem, czy ziemia płaska, czy kulista, choć model kulistości się jakoś sprawdza w technice i nawigacji.
  Wiem natomiast, że światełka błyskających jakoby obracających się baterii słonecznych satelitów widoczne na niebie, nie są żadnym dowodem na kulistość ziemi, a jedynie zwiększają prawdopodobieństwo takiejż.

  Zaś inne pańskie argumenty są czystymi zabiegami retorycznymi mającymi poniżyć przeciwnika w dyskusji.
  Inaczej, są dowodem braku sensownych argumentów.

  Możesz pan sobie również znaleźć jakąś stronę z przelotami samolotów w nocy i też wyjść na świeże powietrze, spojrzeć w niebo i też będzie migać jakieś światełko niemal nierozróżnialne od gwiazd, no i oczywiście domniemanych satelitów.

 53. markglogg said

  Ot, tutaj można sobie postudiować dowody na NIE KULISTOŚĆ ZIEMI. Na razie tylko w „języku Panów”, ale wkrótce będą i w słowiańskich językach (tak jak te dowody na „wirujące słońce” prawie dokładnie sto lat temu w pewnej miejscowości w Portugalii, nazwy nie wymienię bo „gajowy” mi wpis skasuje):

  https://wiki.tfes.org/Experimental_Evidence

  ——
  Nawet katolik nie musi wierzyć w Fatimę.
  Admin

 54. markglogg said

  Ps. Jako stary belfer, nie tylko fizyki i geofizyki ale i filozofii pozwolę sobie przypomnieć, że bardzo precyzyjnego pomiaru PROMIENIA ZIEMSKIEJ KULI dokonali w Egipcie, przed ponad 2 tysiącami lat, Grecy, posługujący się li tylko TWIERDZENIEM TALESA o podobieństwie trójkątów, oraz wiedząc że Egipcjanie stawiają, w dokładnie określonej między nimi odległości, wzdłuż Nilu tzw. “gnomony” jednakowej wysokości – te starożytne pomiary różniły się zaledwie o 1 % od obecnych pomiarów promienia Ziemi.

  Ale o tym, w związku z rozwojem Judaizmu, Chrześcijaństwa a następnie i Islamu, zapomniano: gdy Kolumb ruszał na swoją wyprawę, to w jego otoczeniu wierzono, że Ziemia jest kulą o ok. 60 % mniejszą niż ta jakiej rozmiar obliczyli w starożytności Grecy.

 55. Marucha said

  Znakomity popularyzator nauki, Martin Gardner, napisał kiedyś książkę „Pseudonauka i pseudouczeni”.
  Na temat ludzi opętanych maniactwem czynienia rewolucyjnych odkryć, obalania uznanych teorii itd.
  Z reguły nie mających opanowanego najbardziej podstawowego aparatu pojęciowego, nie mówiąc o matematyce.

  Dla mnie książka była źródłem humoru. Ryczałem chwilami ze śmiechu.
  A przecież była też świadectwem, jak bardzo różne mogą być przejawy chorób psychicznych…

  Panu, Panie Alex, też powyższy wpis dedykuję.
  Dowodów na kulistość Ziemi jest tyle, że nikomu już nie chce się ich przytaczać.
  A Pan „nie jest pewien”…

 56. Czolgista said

  Panom wątpiącym w kulistość Ziemi polecam poczytać o Eratostenesie i jego obliczeniach obwodu Ziemi.
  Uchroni to Was przed dalszą kompromitacją i wmawianiem, że starożytni greccy uczeni mieli brać udział w jakimś spisku.

  Człowiek z dolegliwościami natury psychicznej niekoniecznie rozumie, co to jest kompromitacja.
  Admin

 57. Czolgista said

  O obliczeniach Eratostenesa pisał św. Tomasz z Akwinu w Sumie Teologicznej jako przykładzie dowodu naukowego.
  Tutaj jako dowodu na kulistość Ziemi.

  Tyle jeśli chodzi o poglądy w średniowieczu na ten temat, ogólnie przyjęte w Kościele katolickim.

 58. Boydar said

  Może nie wiedzieć też, czym są owe tajemnicze „obliczenia”. Zwłaszcza w odniesieniu nie do pieniędzy.

 59. stanislawp said

  at 56
  Panie Marucha
  Jakież to te dowody kulistości Ziemi?
  Powtarzam, macie zero dowodów bo Ziemia nie jest kulą.
  Dlaczego pan się tak emocjonuje i nie pozwala porozmawiać na spokojnie?
  Przecież pan nie musi nic wiedzieć ani nie musi się produkować w tym temacie, czy sie mylę?

  Pan kończy dyskusje zanim sie jeszcze zaczęła
  Mamy już gotowe kalkulatory obliczenia krzywizny Ziemi i jakoś kazda obserwacja nawet na odcinku 6 mil czyli około 10 km udawadnia płaskość wody w tym przypadku kanału Bedford na którym powinno być 8 metra spadku poziomu
  https://en.wikipedia.org/wiki/Bedford_Level_experiment

  Gdy mamy zdjęcia jak z Sandomierza do Tatr na 203 km to spadek za krzywiznę Ziemi powinien być 3 kilometry ale nie ma… nawet gdyby w Sandomierzu ktoś stanął na wieży 30 metrów to spadek za krzywiznę byłby 2.5 kilometra
  No ale zdjęcie pokazuje góry wraz z podgórzem…
  oczywiście można wziąć pod uwagę wysokość nad Poziom Morza obserwatora w sandomierzu i wysokość położenia podnurza Tatr
  https://dizzib.github.io/earth/curve-calc/?d0=203&h0=30&unit=metric

 60. stanislawp said

  Tatry widziane z Sandomierza, szczyt Gerlach, Łomnica itd
  https://www.wykop.pl/link/1292509/tatry-widziane-z-sandomierza/

  A Himalajów nikt nie zobaczył?
  Admin

 61. Pinxit said

  A ja slyszalem, ze Wenus jest kwadratowa a Mars jest plaski ale ma wyrostki .. robaczkowe.

  A juz w tym artykule chcieli zwalic na islamistow. .
  Zapomnieli zamowic sobie konsultacje na gajowce.

  😀 😀 😀
  Admin

 62. stanislawp said

  Inny przykład na odległość 59 mill czyli jakieś 94 km
  Budynki w Chicago widać z drugiego brzegu jeziora Michigan

  na tej odległości spadek powinien być około 700 metrów
  Postawieni przed tym faktem/zdjęciem „naukowcy” nazwali to mirage/fatamorgana…

  ——
  Pan naprawdę nie słyszał o uginaniu się fal swietlnych w warstwach powietrza o różnej temperaturze?
  A może nie wierzy Pan w uginanie się tych fal?
  Admin

 63. stanislawp said

  Panie Gajowy, po co ta ironia i ekscytacja
  Nie wiem jak to sie stało ze pare lat temu zasubscrybowałem ten blog… wstąpiłem do Gajówki jako przechodzień bo poruszyliiście moje tematy, które studiuję od wielu lat jak tamten o 9/11 2001 a parę dni temu chcieliście wyśmiać system geocentryczny i padacie na twarz przed fałszywą teorią Kopernika
  fakty do was nie przemawiają…

  Pytałem wyraźnie o najsłabsze ogniwo 9/11
  Jak samolot aluminiowy ciął bele stalowe swymi skrzydłami aby powstał ten wielki otwór wlotowy?
  Oczywiście otwór nie był wypalony ogniem, skrzydła nawet sie nie pogięły, otwór nie był odstrzelony dynamitem ani termitem, ani ładunkami jądrowymi ( nie myśle aby piloci muzułmańscy mieli jądra btw)
  Więc jak Gajówka i Gajowy mi odpowie na to pytanie?

  Czy Gajowy musi zawsze poszczuc swymi hartami?
  trzymaj ich na smyczy!
  Może by trzymac ład na Gajówce i nie wpuszczać tutaj troli i spammerów aby zaciemniali wątek..
  Jasne że Gajówka jest słynna z poruszania wielu dobrych tematów
  Chyba mamy też wspólne zdanie, że p A Macierewicz już podał dziesięć fałszywych teorii o Smoleńsku i nadal zaciemnia..
  Mnie p Antoni ani nkt inny nie wpuscił w maliny ze Smoleńskiem
  A dlaczego?
  Dlatego że znam sprawę 9/11 po 2500 godzinach badań.na miejscu, w Ameryce

 64. Boydar said

  Jak byłem jeszcze szczawiem w tych kwestiach i dawnych latach, to flagowym przykładem kulistości Ziemi była „Tora, Tora, Tora !”

  Czyli przekładając na nasze, będąc na morzu gdzie ewentualne nierówności powierzchni są pomijalne, najpierw dostrzegamy szczyty oddalonych obiektów. W miarę zaś zbliżania się, coraz więcej, aż do podstawy. I każdemu to wystarczało.

 65. ... said

  Gajowy@

  Jeśli już mowa o półanalfabetach to do pani Filomeny proszę żale kierować.

 66. Marucha said

  Re 64:
  Po co Pan dyskutuje z moimi poglądami, skoro ich Pan w ogóle nie zna?

  To, czy ustawiamy Słońce, czy Ziemię jako centrum układu obracającego się, zalezy od dogodności obliczeń, jakie z takiego założenia wynikają. To jest kwestia wyboru początku układu współrzędnych i niewiele więcej.
  Do opisywania ruchów sztucznych sateltów wciąż uzywany jest system geocentryczny. Ruchy planet DUZO łatwiej opisać w systemie heliocentrycznym.
  I to by było na tyle.

  PS. Nikogo nikim nie „szczuję”. Ludzie spontanicznie reagują na bzdury.

 67. Marucha said

  Re 66:
  Pani Filomenie to wielu z nas mogłoby sznurowadła zawiązywać.

 68. Maćko said

  Pani Filomenie raczki caluje ( jesli mozna dzisiaj jeszcze takie gesty czynic bez RYZYKA oskarzenia O niepoprawnosc czy machizm karalny wiezieneim ) i stóp padam gdzy zawsze jej wpisy z zainteresowaniem czytam.

  Inne wpisy z tych powyzej tez bywa ze czytuje, ale z zainteresowaniem kliniczno-sledczej natury, albowiem, albo to pisza patologiczni uposledzeni na umysle albo agenci wplywu wprowadzajacy szum i straty energii koordynacyjnej Admina i zespolu.

  No ale taki los…

 69. Miet said

  Wiem, że entuzjastów płaskiej Ziemi nic nie jest w stanie przekonać, że są w błędzie.
  Pokuszę się jednak aby przedstawić jeden bardzo prosty dowód, który przedstawił mi mój dawny kolega z pracy w Polsce.
  Był on repatriantem z ZSSR, dobry matematyk – miał świetne poczucie humoru.

  Dowód jest podany w formie wierszyka, który używany był w Sojuzie, gdy tłumaczono dzieciom kulistość Ziemi.
  Będę pisał fonetycznie, tak jak zapamiętałem.

  Idu ja po dorogie i wiżu most
  pod mostom worona mokniet
  wzjoł woronu ja za hwost
  położył na most
  pust sochniet…

  Idu dalsze, wiżu most
  na mostie worona sochniet
  wzjoł woronu ja za hwost
  położył pod most
  pust mokniet…

  Idu dalsze wiżu most
  pod mostom worona mokniet
  wzjoł woronu ja za hwost
  położył na most
  pust sochniet…
  …………..
  itd, itd,…..

  Jestem pewien, że mniej, więcej po setnej zwrotce p. Stanisław i inni entuzjaści płaskiej Ziemi uznają jej kulistość – albo do reszty popadną w pseudonaukowy obłęd.😂

 70. stanislawp said

  Jestem pewien, że mniej, więcej po setnej zwrotce p. Stanisław i inni entuzjaści płaskiej Ziemi uznają jej kulistość – albo do reszty popadną w pseudonaukowy obłęd.😂
  Miet said

  a coś na temat prioszę
  Może macie jakieś dowody kulistosci wirującej Ziemi z pr 1.6 tys km na godzinę?
  No cokolwiek.
  może jakieś zdjęcie lub film z kosmosu pokazujący Ziemie wirującą z Księżyca?
  Nic nie macie?
  A może jakies eksperymenty naukowe pokazujące, wykazujace ruchomość Ziemi?
  Bo my akurat mamy dużo faktów…zdjęcia z Dalekich Obserwacji, eksperymenty naukowe
  potwierdzenia że Astronauci kłamali, że NASA kłamała i o Księżycu
  i np o lądowaniach na Marsie… akurat te transmisje robili z Kanady, z Grenlandii, bezludnej wyspy Devon
  Trzymajmy się faktów a nie iluzji soviecko-nasowskiej o lotach w Kosmos…
  Jak wy dupki zrozumiecie Potop za Noego albo zatrzymanie Słońca i księżyca na 24 godziny z księgi Jozuego? no jak ?

  Sagnac eksperyment

  Michelson Morley eksperyment

 71. Jurek said

  Pan Stanislawp napisał :
  ” O stacji ISS to wiele jest udokumentowane…. lata ale pod wodą…. w wielkich basenach…te tzw naprawy stacji itp…jak się przyjrzysz to cały czas lecą bąbelki powietrza.”

  Panie Stanisławie, wierzę Panu, że widział latającą ISS w basenie.
  Jest zatem jeszcze jedna ISS latająca, tym razem w powietrzu. Udało mi się raz dostrzec ją w teleskopie. Co prawda ułamek sekundy , bo mam prowadzenie ręczne teleskopu – dobson z lustem 12 cali – 30 cm ) ale sylwetka zgadzała się z fotografiami.

  Wyglądała mniej więcej tak, jak w linku, tyle że zupełnie ostrzejsza i nie mieściła się nawet w połowie w kadrze :

  .https://www.google.se/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjDtb3bvfLTAhVJhywKHZ4CBVUQjRwIBw&url=http%3A%2F%2Fwww.skyatnightmagazine.com%2Ffeature%2Fastrophotography-guide%2Fchasing-iss&psig=AFQjCNG2-hWxpqORML1jiQH0Mbcivup0ww&ust=1494957723977726

  Jak Pan będzie w Międzybrodziu Bialskim, proszę wpaść do mnie. Pokażę Panu ISS na żywo.
  Również udowodnię po żywcu albo dwuch, że gwiazdy kręcą się koszmarnie szybko wokół Ziemi 🙂 . Potrzeby jest tylko 3,5 mm okular , który da na powiększenie ok 900 razy. Gwarantuję , że na sztywnym teleskopie gwiazdki będą bardzo szybko znikały z pola widzenia. Mało tego, nie będą większe, niż oglądane gołym okiem ( tak strasznie są daleko )

 72. ibrahim ibn jakub said

  islamski pojeb

 73. ... said

  Maćko @

  Doszukiwanie się wszędzie agentów też podpada pod obraz kliniczny.

 74. . said

  17000 sztucznych obiektow na orbicie

  ——
  Na jakiej orbicie? Na jakiej orbicie?
  Albo to hologramy, albo latają w kółko po płaszczyźnie 🙂
  Admin

 75. Boydar said

  Czy ktoś z Was widział „flarę Iridium” ? Przepiękne, i budzi jakieś takie dziwne pomieszanie dumy i szacunku. To nic, że nie nasze.

 76. Maćko said

  Do 74… said

  Alez Szanowny Panie powiedzial, ma Pan racje. Albowiem ma Pan druga opcje do wyboru.

  ( Inne wpisy z tych powyzej tez bywa ze czytuje, ale z zainteresowaniem kliniczno-sledczej natury, albowiem, albo to pisza
  1. patologiczni uposledzeni na umysle albo
  2. agenci wplywu wprowadzajacy szum i straty energii koordynacyjnej Admina i zespolu. )

  Poniewaz obowiazuje i tu zasada tercium non datur to jak nie agent to…
  Nieprawdaz?
  :-))))))

 77. zariazwiezda said

  AlexSailor pouczasz mnie debilu a tu i teraz sprowadzę cię do parteru bo piszesz dokładnie w ten sam sposób co każdy debil w necie.
  „Nie wiadomo co i na jakiej wysokości leci, czy to satelita, czy może patrolujący ziemię samolot na dużej wysokości, czy może hologram, bo i to możliwe.”
  Na równe 100% nie wyszedłeś na zewnątrz o podanym czasie i nie widziałeś tego o czym piszę a co powinieneś zrobić zanim odpowiedziałeś na mój post. Otóż rozmawiałem o tym z wieloma ignorantami nazywającymi to samolotem a żaden z nich po zapytaniu czy raczył wyjść i spojrzeć odpowiadał że nie widział. Bez pytania więc wiem żeś debilu nie widział a udajesz kogoś kto wie. Typowa plaga internetu „g… wiem ale pierdnę jakiegoś kleksa na białe gacie udając że wiem. Nie wiem ale coś napiszę bo mi się nudzi i muszę się dowartościować.” Jakbyś widział nigdy nie wspominałbyś nawet o samolocie. W 90 minut i jest zpowrotem na moim niebie wlatując na nie z innego azymutu. Świeci jednostajnie i zapieprza w kilka minut od kanału LaManche po Krym. Gratulacje półgłówku. Jakiego chu…a sie udzielasz skoro Twoje słowa są warte mniej niż g…o z Twojej dupy plago egipska.

 78. stanislawp said

  Ja rozumię że na tym forum nie wszyscy są wierzący w Boga , Jezusa Chrystusa i nieomylny Kościół Katolicki
  Jak wiemy conajmniej do czasów Kopernika a nawet jeszcze do czasów G Bruno, czy też Galileo który był skazany Kościól jednoznacznie sprzeciwiał się teorii heliocentrycznej.
  Dziś pod rządami Franciszka Bergoglio juz całkiem jasne jest że Watykan odszedł od Doktryny Wiary i Tradycji…tak że nie można uznawać tych apostatów za Kościół Katolicki chyba że sie nawrócą.. gdzie jest Kościół Katolicki… to jest dobre pytanie
  ale wracając do Biblii, tak jak prof R Sungenis, wyznanie chrześcijańskie a nawet katolickie, poucza, ze pozycja Kościoła nie zmieniła się i nadal system heliocentryczny doktrynalnie obowiązuje…w książce Galileo was wrong Church was wright.
  zamieściłem powyżej wykład młodego Polaka o nauczaniu z Biblii o systemie geocentrycznym…
  Biblia podaje dosyć wyraźnie co jest ruchome, co jest nieruchome…jak zbudowany jest świat, jak doszło do potopu za Noego

  woda nie tylko z deszczu, ale zawory otworzone i pod ziemią i w Niebiosach (Firmament)
  Chyba sobie trudno wyobrazić kulę ziemską z poziomem wody powyżej szczytów górskich i wirującą jak fryga!

  Ten Firmament jest ważny a opisywany dość dokładnie w Biblii i apokryfach, trwały materiał do oddzielenia wód tych na górze od tych na ziemi..
  Dlatego te wszystkie roszczenia astronautów że podróżowali do Księżyca są śmiesznie fałszywe
  ale jeśli ktoś ulegnie zwiedzeniu wielu istnienia galaktyk i mnóstwa materialnych planet to też uwierzy w życie na innych planetach tak jak wierzą w New Age, tak jak wierzy F Bergoglio, który jest najpewniej odbiornikiem dosterowanym do odbioru przekazów z innych cywilizacji, ekstra terrestial (typowym odbiornikiem jest Barbara Marciniak)
  tak też jest dostrojony do tych częstoliwości pan Jean Cloud Junker z Europejskiej Unii… którego już prawie nie widzimy trzeźwego a zarządza całą Europą.
  Jakie są owoce F Bergoglio czy Europejskiej Unii to widać gołym okiem… całowanie stóp antychrystów muzułmańskich (tak w skrócie) czy też wywyższanie sodomitów!
  Przejrzałem Youtube jakie przekazy ostatnio nadawali z tzw Galaktyk… zapowiedziana jest „pokojowa” inwazja tychże… podejrzewam że F Bergoglio będzie ich witał tak jak wcześniej Watykan to zapowiadał
  Więc kto chce rozpoznać te zwodzenia duchowe, lepiej by wrócił do korzeni Katolicyzmu, Wiary naszych Ojców a nie Nowego Koscioła Franka Bergoglio…
  Ja sam starm się jeździc daleko i jak najczęściej na Msze Trydenckie.
  Warto się jednak zastanowić aby was Franek Bergoglio, wcielenie ducha antychrysta nie zawiódł pod sądy Nowego Rządu Światowego…

 79. Marucha said

  Re 79:
  Maniaka pseudonauki żadne fakty i argumenty nie odwiodą od bredzenia.

  Ale dla porządku napiszemy:
  1. Galileusz był skazany… na odmawianie paciorków, które zresztą za niego odmawiała jakaś zakonnica.
  2. Nie ma absolutnie żadnych dowodów na to, że Giordano Bruno został skazany. Współczesne źródła milczą na ten temat. Zmyślone bajdy o Giordano pojawiają się dużo później.
  https://marucha.wordpress.com/2010/08/25/fakty-i-mity-odnosnie-do-giordano-bruno/
  3. Kościół nie zwalczał teorii heliocentrycznej, lecz próby podważania istniejącego porządku społecznego.
  4. Biblia nie zajmuje się astronomią i nic nie mówi na temat układów planet. Posługuje się jedynie przenośniami, zrozumiałymi dla ówczesnych ludzi.
  5. Bardzo mnie cieszy, że chodzi Pan na Msze Trydenckie.

 80. stanislawp said

  Panie Gajowy
  Pan Vóg nie stworzył Planet, tylko Ziemie, ńiebo i gwiazdy plus Słońce jako światło dnia i Księżyc jako samodzielne światło nocy.
  Planety jak Mars to wymysł nowoczesnej astronomii i NASA, które pretenduje że po Marsie jeździ ich pojazd… a w rzeczywistości zbudowali stację NASA na Grenlandii, na Kanadyjskiej wyspie Devon i stamtąd nadaje te transmisje z Marsa!
  Nie mam zamiaru tutaj wszystkiego przedstawiać, googlujcie sami albo zapraszam do mojego profila na Gloria.tv
  https://gloria.tv/video/aEX2PAr6fxos2W2Xrmy6AXaDJ
  Skoro Amerykanie nie lądowali na Księżycu, ani na Marsie bo to gwiazda jak miliony innych, to czy panu to cos nie mówi?
  NASA ma $50 milionów dziennego budżetu i milion pracowników/kontraktorów!

 81. Maciek said

  81 Panie Stanislawie, pan juz przestanie bzdecic tutaj, ok? Ilez mozna?

 82. NICK said

  Trudny przypadek się był pojawił: Stanisławp.
  Mam nadzieję, że gloria.tv tego nie wybaczy.

  Świetna ta ‚profila’.
  Jaki język?

  http://odmiana.net/odmiana-przez-przypadki-rzeczownika-profil

  Też język a logika jaka:
  „Skoro Amerykanie nie lądowali na Księżycu, ani na Marsie bo to gwiazda jak miliony innych, to czy panu to cos nie mówi?”

  Zacznijmy od podstaw: skąd Pan przychodzi i dokąd pan zmierza?

  Napisał: RZEP.

 83. ojojoj said

  panie StanislawP

  1) Wachadlo Foucaulta (doświadczalne potwierdzenie ruchu obrotowego Ziemi)

  2) Pomiar Eratostenesa (pomiar obwodu ziemi oraz oszacowanie odległości od Słońca i Księżyca do Ziemi – dokonany w 230 w. pne z taka sama dokladnosicia jaka jest mierzona dzisiaj – pan moze to doswiadczenie powtorzyc, wystarczy lopata i linijka)

  3) Eksperyment Cavendisha (wyznaczenie stałej grawitacji G za pomocą wagi skręceń)

  A teraz panie Stanislawie Pe czekam na $100 000. Prosze zasuwac do swojego guru i w moim imieniu odebrac gotowke. A jak bedzie pan grzeczny, to odpale panu $2 na piwo.

 84. stanislawp said

  Czy ja wam przeszkadzam bąki puszczać w Gajówce?
  A na konkrety rozumię nic nie macie, bo jeszcze nie rozpoczęliście procesu myślenia i badania a już jesteście bardzo przemęczeni.

  W skrócie zajmuję się wyjawianiem największych kłamstw.
  Sprawa fałszywej teorii heliocentrycznej jest na mojej liście 10 największych kłamstw
  i w powiązaniu z nią jest kłamstwo lotów kosmicznych na Księżyc i na Marsa

  Podaje fakty, np zdjęcia z wyspy Devon w Kanadzie gdzie NASA wybudowała sobie bazę marsjańską i transmitują stamtąd z tego pojazdu, jak mu tam, rover?
  No was to nie interesuje ale może ktoś kto szuka tych informacji kiedyś je znajdzie tutaj w Gajówce.

  Cieszę się że ci co nie mają nic do powiedzenia w tematach siedzą cicho… oprucz akurat Gajowego.
  Nie zna fałszywek heliocentrycznych, nie zna fałszywek NASA ale zawsze obszczekuje… cóż, to jego forum, on jest gospodarzem.
  Widzę, że macie też polonistów pouczających Polonusów, nie mogę znależć opcji Edit ..czy jest edit na tym forum?

  a więc 9/11 2001 to następne Wielkie Kłamstwo
  i tymi tematami mnie tutaj ściągneliście bo się ośmieszacie w tych tematach…
  oh jaką macie radość wyzywać geocentryków a oddajecie chwałę M Kopernikowi, astrologowi, gnostykowi,
  i tak, Kopernik nie odprawiał Mszy, a wielu myśli że był księdzem…
  Miał babę i żył z nią bez ślubu aż sie zrobił skandal…. ale takie tematy w Polsce są niezbyt popularne..

 85. stanislawp said

  Po pierwsze poprawka bo powinienem napisać powyżej, że geocentryk, prof R Sungenis w swej pracy Galileo was Wrong and Church was Right udawadnia że teoria geocentryczna nadal obowiązuje w KK @79
  tyle szczekających psów to się łatwo przejęzyczyć… pytałem grzecznie czy jest opcja edit-owania?
  Po drugie wasze ISS -stacja kosmiczna
  o tutaj

 86. stanislawp said

  Wyznawcom fałszywej teorii Kopernika łatwo jest wierzyć w fałszywe lądowania na Księżycu i w inne Kłamstwa

 87. JO said

  ad.27.
  Pani Filomeno, b Biblii jest informacja, z ktorej wynika, ze Ziemia jest okragla, wiec sredniowieczny KK czy Prawslawny… o ksztalcie ziemi nie musial sie dowiadywac od Kopernika, ktory to tylko naukowo potwierdzil, tak wiec Pani uwagi sa w 100 % sluszne.

  Powolujac sie na te informacje z Biblii, KColumb uzyskal pieniadze na wyprawe w odkryciu drogi do …jak sie okazalo do Ameryki…

  Zachecam wszystkich do wnikliowego czytania Biblii. To wspaniala Ksiega Zycia, pelna informacji, porad… Drogi prosto do Nieba.

 88. stanislawp said

  JO said
  2017-05-18 (czwartek) @ 12:53:20

  Zachecam wszystkich do wnikliowego czytania Biblii. To wspaniala Ksiega Zycia, pelna informacji, porad… Drogi prosto do Nieba.
  =====
  re
  Powołujesz się na Biblię
  Masz tutaj po polsku! Studiowanie Bibli!

  bo nie wiem czy stać cie na agielski
  Dr Robert Sungenis, który jest Astroonomem i wykłada geocentryzm ale udowodnił że Galileo się Mylił a Kościół miał rację..
  trochę logiki a nie propaganda lucyferyczna cały czas
  Heliocentryzm był i jest herezją i sprowadza Ekskomunikę/Przekleństwo!

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: