Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  re1truth2 o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  1957 o Trucie kurczaków w USA?
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Marian Max Kolanko o Polskość czarnych Polaków na…
  Yagiel o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Kojak o Tymoszenko pod palmami
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Listwa o Przejściowe trudności z ostate…
  Bezpartyjna o Siergiej Andriejew: Jesteśmy p…
  Łowca głuptaków o Najpierw czołgi, później broń…
  Echo z Węgier o Viktor Orban: Zachód jest w st…
  Kojak o Najpierw czołgi, później broń…
  Liwiusz o Viktor Orban: Zachód jest w st…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Ukraińcy kupują w Polsce mieszkania – masowo

Posted by Marucha w dniu 2017-05-13 (Sobota)

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji sporządziło sprawozdanie za ubiegły rok dotyczące wykupu mieszkań przez cudzoziemców na terenie RP. Po raz pierwszy w rankingu prowadzą Ukraińcy.

Na drugie miejsce spadli Niemcy, którzy do tej pory prowadzili w rankingu. W 2016 deweloperzy oddali do użytkowania 79 tys. mieszkań. 7 procent mieszkań z rynku pierwotnego wykupili Ukraińcy, deklasując dotychczasowych liderów, czyli naszych zachodnich sąsiadów. Niemcy w ubiegłym roku wykupili 43 tys. lokali, Ukraińcy zaś — 64. Na trzecim miejscu są Brytyjczycy. Ci z kolei królują w metrażu, kupują bowiem mniej mieszkań, ale za to większe.

W 2015 roku Ukraińcy już doganiali Niemców, którzy w polskie mieszkania inwestowali najczęściej. Jak podaje portal Kresy.pl, „w 2016 roku zarejestrowano 4 tys. 648 transakcji dotyczących zakupu lokali mieszkalnych o łącznej powierzchni 294 tys. 951,99 metrów kwadratowych oraz 1 tys. 747 transakcji dotyczących zakupu lokali użytkowych o łącznej powierzchni 354 tys. 788,03 metrów kwadratowych”.

Cudzoziemcy osiedlają się na stałe z rodzinami, bądź podnajmują swoje lokale. Najczęściej kupują mieszkania w największych miastach Polski — w Warszawie w 2016 roku kupili 1963 lokale, w Krakowie 1016, we Wrocławiu 649, w Gdańsku 172, a w Poznaniu 131.

– Zagraniczni klienci to przede wszystkim pary, w tym pary mieszane. Największym zainteresowaniem obcokrajowców cieszą się inwestycje w Warszawie i Krakowie, gdzie jest najwięcej filii zagranicznych firm. Większość cudzoziemców kupuje mieszkania dla siebie. Sporadycznie decydują się na zakup inwestycyjny — komentuje dla „Rzeczpospolitej” Mateusz Juroszek ze spółki Atal.

Natomiast ekspert Murapolu, Michał Sapota, zapowiada, że jego firma myśli nad tym, aby dla cudzoziemców kupujących mieszkania w Polsce opracować szczególną ofertę:

— Na razie wśród zagranicznych klientów dominują obywatele Ukrainy, którzy w Krakowie, Warszawie i Gdańsku kupują mieszkania dla studiujących dzieci. Wybierają głównie dwupokojowe lokale o powierzchni ok. 40 metrów kwadratowych. To mieszkania blisko uczelni, ze średniej półki cenowej. Są to transakcje gotówkowe. Podobne zakupy, choć na mniejszą skalę, robią u nas Białorusini oraz Rosjanie.

https://pl.sputniknews.com

Nie ma się co martwić, ulice wciąż są nasze.
Admin

Komentarzy 41 do “Ukraińcy kupują w Polsce mieszkania – masowo”

 1. Artur said

  Będziemy obywatelami trzeciej kategorii, intruzami we własnym kraju z masą polaków w wieku podeszłym, z niskimi emeryturami, z wysokimi podatkami, z odwróconą hipoteką, kadastrem, bez przemysłu, z wysokimi cenami energii elektrycznej, z wysokim wskaźnikiem emigracji, bez ziemi i nieruchomości, z długami samorządów i państwa. Ot czeka nas przyszłość, tego narodu nie ma, teraz tu tylko egzystencja i napychanie brzucha żarciem, nic nie zostawimy dla potomnych, bo nam nie pozwolą. Proces ten nie nastąpi ot tak pewnego dnia, będzie to rozłożone w czasie. Przykro patrzeć, ale taka prawda. To jest koniec Polski.

 2. Marek B said

  @ Artur

  „nic nie zostawimy dla potomnych”

  Nic, a w każdym niewiele, trzeba zostawiać, bo wielu potomnych nie będzie. A nawet jak będą potomni, to raczej też będą chcieli wyjechać.

 3. Klub Intelignetów Gazety Polskiej said

  tzw. narodowość „polska” to przestarzały konstrukt kulturowy. Nowoczesnym konstruktem jest narodowość natowska, Jak powiedział wybitny polityk PiS – Ryszard Czarnecki – NASZĄ OJCZYZNĄ JEST NATO.

 4. NC said

  Wybudowano 79 tys. mieszkań.
  7 procent czyli 64 tys. wykupili Ukraińcy.
  Nie mam żadnych pytań.

 5. Zbyszko said

  To jest wszystko mały pikuś, że ci obcy kupują mieszkania, ONI PRZYWOŻĄ ZE SOBĄ OBCĄ KULTURĘ I PRZEDE WSZYSTKIM BRAK CHRZTU ŚW I ŻYCIA SAKRAMENTALNEGO A T SKUTKUJE NP TYM:

  W Polsce już także (od czasów otwarcia Puszki Pandory przez Solidarność) niemal masowo giną dzieci. Są porywane, „adoptowane” (najpierw pod byle pretekstem odbierane rodzicom) i czeka je los pokazany na filmie. Tutaj także już to bestialstwo funkcjonuje a Polacy mają to w d…

 6. AlexSailor said

  Ad 1 @Artur

  Dokładnie tak, a nawet jeszcze gorzej.
  Mamy pozamiatane.

  Krok po kroku dewastowane i zamieniane w karykaturę jest wszystko.
  Ludzie zachwyceni.
  A my przeżeramy majątek pokoleń.

  Szeroko rozumiany, również jako potencjał demograficzny.

  W zasadnie NIC nie da się z tym zrobić.
  Samodestrukcja i samozaoranie.’
  Owszem, pomagają w tym obcy, jedni dyskretnie i łagodnie inni mocniej, ale raczej
  nie wychodzą poza łagodną inspirację.
  A to jest margines i w zasadzie nie można na nich zwalać winy.

  Nam nawet ulice nie zostaną przy pełnym poparciu społeczeństwa.

 7. Zbyszko said

  Polacy za komuny tęsknili przecież za wyjazdami za granicę. Nie chcieli nad polskie morze, jeziora czy w polskie góry. Jeżeli wczasy, to koniecznie za granicą… Marzenia się spełniły (nie tylko wczasy ale i stały pobyt). Z tym jednak, że pozostawioną w Polsce pustkę, ktoś zapełnia.

 8. gula said

  No i ob. Izraela, wzrost o 150,4%. Biją wszystkich na głowę biorąc pod uwagę liczbę mieszkańców w państwie.
  http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/sprzedaz-mieszkan-cudzoziemcom,144,0,2317712.html

  Sfinansowanie dziecku studiów to właśnie koszt M-3. A tzw. Ukraińcy otrzymują od III RP „piniondze” z którego spokojnie mogą opłacać raty wykupu mieszkania.

 9. gula said

  Aha, każden by tak chciał.

 10. gula said

  Jak by chciał? Ano mieszkanie idzie pod wynajem, a sami mieszkają w … akademikach. I niechaj nikt nie mówi, że jest to wynik działalności „dobrej zmiany”. Ta anomalia trwa od co najmniej dekady.

 11. gula said

  Co ja gadam (wiosna – najprawdziwsza) od co najmniej dwóch dekad. Od czasów kwaśnego i jemu podobnych.

 12. Władek said

  Ad. 1.

  Niech Polacy dalej popierają żydo-banderowski reżim PiS, to po utracie przemysłu, majątków i nieruchomości będą mogli jeszcze oddać swoim chazarskim braciom nerki i inne organy wewnętrzne, w których to handlu nasi chazarscy bracia maja najlepszą specjalizację na świecie.

 13. Dinozaur said

  Hmmm…co nam to przypomina…. Dinozaur przypomina sobie następującą historię : w połowie lat 90-tych w znakomitym mieście Bayreuth ( płn. Bawaria ) między 3 a 4 nad ranem pojawiło się na jednej z głównych ulic kilkoro małych dzieci z oczami i uszami zalepionymi woskiem.
  Dzieci te błąkały się zupełnie rozkojarzone, tak , że przechodnie zaalarmowali policję. Okazało
  się , że jakowaś sekta odprawiała podobne do wyżej opisanych obrzędy w pomieszczeniach wojewódzkiego urzędu do spraw wewnętrznych , którego szefowa była przywódczynią owej sekty
  ( gazety różnie określały jej nazwę , m. in. jako Voodoo ). Urzędniczkę wyrzucono , ale po kilku miesiącach przyjęto znowu na stare miejsce .

 14. NICK said

  Tytuł.
  Za co?
  Przyjechali tu ponoć zarabiać.
  Pracować.
  A dostają „kieszonkowe”.

  Nigdy nie sądziłem, że doczekam.
  Wieś. Dechami zabita.
  I, autokar upaIŃCÓW.
  Same młode, dziarskie chłopy

  Dalej sobie domyślcie… .

  Biada.

 15. Moher49 said

  Następuje kolejna kolonizacja Polskich ziem. Przyjechali Turcy z pieniędzmi, założyli tysiące kebabów. Przyjeżdżają Ukraińcy, żenią się z Polkami, wykupują mieszkania. O żydach, Niemcach nie wspomnę. Tu jest Eldorado dla obcych.

 16. NICK said

  Domyślcie sobie dalej.
  Paniusia ze sklepu wiejskiego [jak za PRLu] jest zakochana.

  A cóż miasta? Duże?
  Uni-wersy.
  Te.-Ty???

 17. No to trzeba w podziemiu organizować samoobronę, bo jeszcze trochę i będzie znowu okrzyk: „Rezać Lachów!”.

 18. Re 15:
  A co w przypadku kiedy Polak żeni się z Ukrainką?

  ——
  Ukraińska ruletka?
  Admin

 19. JO said

  ad.2. Zapodal Pan tablelke, ktora przed nosem tych co wychwalaja PRL zadnej zadumy nie wywola.
  …PRL byla ..ach i och…, no przeciez PRL byla niemalze dobra. Tak malo trzeba bylo, by byla doskonala…

 20. ZooYork said

  Bez przesady w USA na jednej ulicy obok siebie mieszkaja ludzie z calego swiata moj Sasiad to Wloch pozniej ruski Zyd a dalej puertorico z drugiej strony makarony I irishe, no chyba Ze Ktos Chce mieszkac w projektach na well fare z nigrami to good luck 😉

  ——
  Aha. No i jakie z tego wnioski dla Polski?
  Admin

 21. Boydar said

  @ Pan Przemysław (18)
  Z Ukrainką ? Znaczy siem zez kim ? Z Rosjanką, z Polką, z Rumunką, z Węgierką, z Tatarką, z Niemką ? Czy z gudłą ukraińskojęzyczną ?

 22. revers said

  Kupuja? albo legalizuja swoje lewe dochody, czyli pralnia polska na nieruchomosciach, zreszta proukrainskosc warszawskiej pisowskiej banderladii temu sprzyja, mimo ze tubylcow popisowy fiskus nie oszczedza i lupie na kazdym kroku, ukraincy uciekaja przed podatkami i anarchia w upalinie.

  http://rusvesna.su/news/1494778910

 23. Moher49 said

  @20, w USA na jednej ulicy mieszkają ludzie z całego świata. Prawda, tylko jeśli białych jest na tej ulicy dużo, to kolorowi są uprzejmi i grzeczni. Jeśli kolorowych jest dużo, białych mało to biali mają horror. Proszę, wejdź biały człowieku nocą na Bronx.

 24. Re 21:
  Z potomkinią Rusinów, Tatarów, Kozaków, Mongołów i Chazarów.

 25. Boydar said

  A które geny są dominujące ?

 26. Marucha said

  Re 25:
  Dam Panu przykład, jak empiryczne sprawdzić, które geny dominują.
  Niech Pan w obecności obiektu wspomni coś o mordach rytualnych, o kłamstwie holokaustu, albo o zażydzeniu UB-ecji w Polsce. I poobserwuje reakcję…

 27. NICK said

  Tytuł i komentarz Admina.
  Do sprzątania?

  „Wasze ulice, nasze kamienice” to przeszłość jest.

 28. Boydar said

  Mnie ??? Paaanie Gajowy … 🙂

  Ale recepta jest istotnie bezbłędna, i chyba jedyna, jeśli kogoś kusi sprawdzić.

  Mój kolega, o trudnej do ustalenia proweniencji, poradził mi tez kiedyś coś innego. a zdarzyło się to przy okazji powiedzenia kawału o żydach w „mieszanym” towarzystwie, ale takiego z podtekstem intelektualnym, nie o żydkiewce. Zalecił mi mianowicie (oprócz tego, że nigdy nie mogę być pewien z kim rozmawiam) żeby spróbować jakiegoś tekstu wychwalającego żydów; nawet bzdurnego ale śmiertelnie na poważnie. 9/10 da się wkręcić i temat pociągnie. Sprawdziłem wiele razy, zawsze działa 🙂

 29. Marucha said

  Re 28:
  Tak, to też dobry sposób.
  Ugólniając – poruszmy tematykę żydowską i poobserwujmy reakcję obiektu badań.

  Nb. tu się właśnie manifestuje żydowska solidarność z własną rasą (czy, jak kto woli, mafią).

 30. Czyli wystarczy przy mołodyci coś wspomnieć o Chmielu albo Banderze i patrzeć na reakcję: czy się rzuca z nożem, czy nie. Bo z tego, co wyczytałem, to nawet dziewczęta z tamtych rejonów są niebezpieczne i bardzo agresywne.

 31. Boydar said

  Są, i mają żyletki w […], która jest naturalnie splanowana w poprzek.

  Panie Przemysławie, dziewczyna to taki sam człowiek jak my, tylko myśli którędy indziej. A jak nie ułomna fizycznie, to tak samo poderżnie gardło jak bandyta pci męskiej. Jeśli babie odbierze się perspektywę urzeczywistnienia normalnych instynktów (rodzina, dzieci, bezpieczeństwo) to w wyrachowaniu i bezwzględności żaden chłop takiej nie dorówna. Właśnie instynktownie, nie rozumiejąc nawet co nią kieruje, będzie siała zniszczenie i śmierć z zemsty że nie dane było jej być normalną.

 32. A Pan na pewno zna taką dziewczynę osobiście…
  Weź się Pan opanuj z tymi odniesieniami do organów płciowych, bo to jest naprawdę obrzydliwe.
  A nie mówiłem, że Pan jest zboczony?

 33. Boydar said

  Może i jestem, ale chyba nie groźnie.

  Wie Pan ile dowcipów opowiadały sobie dzieciaki na temat […] jak byłem szczawiem ? W […], albo i więcej. No i mi zostało.

 34. Szczawiem to się zajadał ponoć pan Nusselbaum w młodości.

 35. Boydar said

  Niewykluczone że to jednak rambibelki mu zaszkodziły.

 36. A mirabelkowe z kolei to mam u siebie w pracy w ofercie sprzedażowej piwo. Bardzo orzeźwiający zapach i smak.

  A wracając…to widać zatem mało co się człowiek zmienił, jeśli chodzi o lata młodzieńcze i niezdrowe interesowanie się sprawami intymnymi.
  Że też Panu się udało w mariażowe układy wbrnąć.

 37. Boydar said

  Przebieg zdarzeń był bardziej fatalny, niż Pan napisał.
  Nie wiem natomiast, czy się zmieniłem; jeśli przyjąć że zmiana to z czarnego na białe albo z suchego na mokre. Raczej uzupełniłem braki w wiedzy i pojmowaniu świata. A na baby jestem dalej uczulony tylko trochę inaczej.

 38. Tak, widać

 39. Boydar said

  I tak lubię z Panem rozmawiać 🙂

 40. Maciek said

  Chachmeca w tym artykule.

  1. GUS: wzrosła liczba oddanych do użytku mieszkań w 2016 roku
  PAP/MN19-09-2016 • Od stycznia do sierpnia 2016 r. oddano do użytku 98 tys. 250 mieszkań.
  2. GUS: w 2015 r. oddano w Polsce do użytku ponad 147 tys. mieszkań. To o 3,2 proc. więcej niż w 2014 r.
  3. Do poczytania w GUSie: http://stat.gov.pl/download/gfx/portalinformacyjny/pl/defaultaktualnosci/5478/4/28/1/budownictwo_mieszkaniowe_i-iv_kwartal_2016.xls

 41. Nie wątpię.
  Na baby też jestem uczulony. Dzisiaj tradycyjny katolik nie jest w stanie znaleźć niewiasty z krwi i kości. Wszystkie prawie są zarażone liberalizmem, jak to pisał pan JO. Liberalizmem i materializmem. A teraz, gdy się zrobiło gorąco, znowu wylazły na ulice z prawie gołymi pośladkami i piersiami na wierzchu, obnażając swoje tatuaże. Obrzydzenie bierze. Niedługo faktycznie chyba zaczną na nagusa łazić, ponoć na Zachodzie już tak jest. I dziw bierze, że jeszcze siarka z nieba nie spadła. Ludzie robią się zacofaną ciemnotą, która wraca do czasów, kiedy żyli w buszu.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: