Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Jack Ravenno o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  AlexSailor o Rosjanie Południowi, nie …
  zagobasum o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  AlexSailor o Rosjanie Południowi, nie …
  AlexSailor o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  AlexSailor o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  JW o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  AlexSailor o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  maxi o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  Greg o Wolne tematy (59 – …
  bryś o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  Aryjczyk z pochodzen… o Niemiecka minister zachęca do…
  Leo o Filozoficzny wymiar Specjalnej…
  Józef Bizoń o Kaczyński – fałszywy kate…
  Greg o Wolne tematy (59 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Na jedwabnym szlaku w niepewną przyszłość

Posted by Marucha w dniu 2017-05-15 (Poniedziałek)

Nieomylny znak, na to że chiński smok wyruszył w końcu na podbój świata, stanowi międzynarodowa konferencja dotycząca „nowego szlaku jedwabnego”, w której uczestniczą przywódcy 29 państw [i].

Jej inicjator, Chiny mają nadzieję, w dłuższej perspektywie, na osiągniecie tą drogą roli globalnego hegemona, a w krótszej na pozbycie się tysięcy miliardów bezwartościowych dolarów nagromadzonych przez dekady swego wyrobnictwa dla USA.

Głównym partnerem Chin w tym przedsięwzięciu jest Rosja, a głównym oponentem Stany Zjednoczone. Jednakowoż ewentualny sukces ChRL oznacza klęskę obu wspomnianych państw. Oznacza amerykańskie bankructwo, oraz „skonsumowanie” przez „smoka” azjatyckich obszarów Federacji Rosyjskiej. Zarówno Moskwa, jak i Waszyngton zdają sobie z tego sprawę.

Putin zmuszony jest rozgrywać tą partię „krótkoterminowo”, w obliczu śmiertelnego zagrożenia ze strony Zachodu (USA/NATO). Waszyngton, któremu od dawna już pali się grunt pod nogami, uzyskuje teraz dodatkowy bodziec do siłowego scementowania swego „nowego porządku światowego”.

Pomimo, że z logicznego punktu widzenia chińska zagrywka wydaje się być mistrzowską, to fakt, że odbywa się, jak wszystko w tym państwie o cztero-milenijnej historii, w żółwim tempie, doprowadzi ją zapewne do fiaska.

Narastająca lawinowo świadomość amerykańskich neokonserwatystów o szybkim końcu ich globalnych rządów, może w konsekwencji pchnąć Waszyngton do szaleństwa rozpętania nuklearnego konfliktu z Rosją i Chinami.

Długoletni znawca Waszyngtonu, Dr Paul Craig Roberts, w swym najnowszym artykule [ii], tak to ujmuje:

“What we are facing today is a nuclear rogue state run by demented individuals who, steeped in a culture of racial superiority, total impunity and imperial hubris, are constantly trying to bring us closer to a nuclear war. These people are not constrained by anything, not morals, not international law, not even common sense or basic logic. In truth, we are dealing with a messianic cult every bit as insane as the one of Jim Jones or Adolf Hitler and like all self-worshiping crazies they profoundly believe in their invulnerability.”

„Mamy obecnie do czynienia z bandyckim nuklearnym państwem, rządzonym przez obłąkanych osobników, pogrążonych w kulturze swej rasowej wyższości, totalnej bezkarności i imperialnej aroganckości, którzy nieustannie próbują przybliżyć nas do wojny nuklearnej. Ludzie ci nie są niczym ograniczeni, ani moralnością, ani prawem międzynarodowym, ani zdrowym rozsądkiem, czy elementarną logiką. W rzeczywistości mamy do czynienia z mesjanistycznym kultem, równie niepoczytalnym, jak Jima Jonesa, czy Adolfa Hitlera, którzy jak wszyscy samo uwielbiający się szaleńcy przekonani są o swej nietykalności.”

[Gajowy by tego lepiej nie ujął… – admin]

Dr Roberts, który zna tzw. deep state [iii] od podszewki, już kilka lat temu proponował Rosji i Chinom strategię ekonomiczną, która w krótkim czasie rzuciłaby Zachód na kolana. W jej rezultacie nastąpiłoby globalny chaos finansowy, ale jak słusznie argumentował, „chaos finansowy jest lepszą alternatywą od globalnego konfliktu nuklearnego”.

Natomiast fakt, że dr Roberts był autorem tzw. „reaganomics” [iv], która za czasów prezydenta Ronalda Reagana [v] doprowadziła ZSRR do gospodarczego upadku, gwarantował sukces jego propozycji.

Niestety Chińczycy nie zdecydowali się na ten krok, a sama Rosja była gospodarczo za słaba do odniesienia sukcesu w tym projekcie.

W rezultacie doszliśmy do dnia dzisiejszego, kiedy to Waszyngton uwikłany jest na dodatek w konflikt wewnętrzny pomiędzy prezydentem Trumpem a neokonserwatystami (deep state) i w którym to tak naprawdę nie wiadomo kto i w jakim stopniu kontroluje sytuację tego rozpadającego się supermocarstwa. A to nie wróży ludzkości nic dobrego.

[i] http://www.hindustantimes.com/india-news/chinese-president-xi-pledges-billions-for-new-silk-road-snubs-india/story-O0Yl4DllP7gbYh3XeLhvoK.html
[ii] http://www.paulcraigroberts.org/2017/05/12/sakers-take-human-extinction-hands-satanic-neoconservatives/
[iii] https://en.wikipedia.org/wiki/Deep_state_in_the_United_States
[iv] http://www.investopedia.com/terms/r/reaganomics.asp
[v] https://en.wikipedia.org/wiki/Ronald_Reagan

Ignacy Nowopolski
http://ignacynowopolskiblog.salon24.pl

Komentarzy 49 do “Na jedwabnym szlaku w niepewną przyszłość”

 1. Bogaty Miś said

  A jednak, mam nadzieję, że „ci ludzie” są czymś ograniczeni:
  przypuszczam, że są ograniczeni obecnością Rosji w Syrii.
  Dlatego robią wszystko, aby Rosję z Syrii wyrzucić.
  Dopiero, gdyby im się to udało (Panie Boże nie dopuść do tego!!), zaczęliby rozrubę na całego.

  A poza tym uważam, że neoconsi, mimo całej ich arogancji, nie są na tyle szaleni by dążyć do „rozpętania nuklearnego konfliktu z Rosją i Chinami”, ale do rozpętania wojny między Rosją, a Chinami. Do tego celu potrzebują odciąć Chiny od ropy irańskiej i zdestabilizować Europę (nachodzcy islamscy), aby Rosja nie mogła mieć partnera za plecami.
  To jest praktyczna implementacja doktryny Kissingera.

  A propos: czy ktoś wie co nowego z zadymą wokół Korei, która mogłaby stanowić zasłonę dymną do próby wyrzucenia R. z Syrii?

  ——
  Obawiam się, że mogą być aż tak szaleni. To ludzie chorzy psychicznie, ponadto przesiąknięci złem.
  Admin

 2. NICK said

  hmmm.
  Szlak jedwabny.
  Fakt czy fejk?

  Dobrze czy źle?

  Lepper forował.

  Fakt!
  Szlak się dzieje.
  https://www.tvp.info/30745751/centralny-port-lotniczy-wybudujemy-z-chinczykami

  Terytorium Polski zostanie jednym z głównych portów.

  Oznacza to, że sanchedryn rządzi chinami.

  N.W.O.

 3. jazmig said

  Gdyby Chiny mogły zaatakować Rosję, to już dawno by to zrobiły. Ale nie mogą tego zrobić, bo Rosja ma nad nimi przewagę w środkach nuklearnych i o ile Rosja może sobie pozwolić na skażenie atomowe części Syberii, to Chiny nie mogą sobie pozwilić na skażenie terenów, które nadają się do zamieszkania.

  Należy pamiętać, że ogromna większość Chin to wyżyna tybetańska ponad 5 tys. metrów npm, nie nadająca się do zamieszkania, ani do działalności przemysłowej.

 4. ibrahim ibn jakub said

  Chciałbym dożyć upadku United SAtanists

 5. Maniek said

  Nie przeceniałbym inicjatywy „jedwabnego szlaku”. Dla Chińczyków to plan B. Chińczycy czują się gospodarzami Azji i bardziej interesuje ich rozwój własnego kręgu kulturowego niż Europa, Usa i Rosja razem wzięte.
  Europa (jedwabny szlak) to dla Chin tylko jeden z kilku, a może i kilkunastu projektów.

 6. ROSJA „obrotowym” w pojedynku USA-Chiny?!

 7. peacelover said

  …swietna definicja chazarstwa …!!!
  …ta definicja oznacza koniec ich dominacji !!!!!

 8. RomanK said

  Heheheheheh,,,,,panie Ignacy ile panu tego jeszcze zostalo….????moze lepiej wylac ….niz pic:-)))))

  Bezwartosciowe dollary trzymane przez Chiny:-))))))
  Jak pan mysli- kto tu glupi???? Chinczycy??? i tak ich pan chwali????
  Jedwabny Szlak ..droga do hegemonii:-)))))))
  Wzdloz drogi- jaka prof La Rouche-nazwal Nowy Jedwabny Szlak…LaRuoche,m ktory jest Ojcem Projektu i pierwszy raz o nim powiedzial w roku 1984 podczas swojej kampanii prezydenckiej…przechodzi i laczy terytoria zamieszkiwane przez ponad polowe populacji Swiata….
  I Ta polowa swiata nei ma zadnej drogi podobneh jak ta….malo droga ta przebiegac bedzie przez zupelnie puste i nie zamieszkiwane od wiekow tereny…ktore czekaja na ludzi,….mlodych zdrowych pracowitych ludzi ,ktorzy uczynia je…. sobie poddanymi…i (90) % tego szlaku przechodzi przez Federacje Rosyjska….
  Maretime Law system contra Land Law….
  Unikajac Morza nie wchodzimy pod Jego Prawo….
  MY jako osoby-corporacje-bussines- nie znajdujemy sie pod kontrola Prawa Morza tak dlugo jak nie wchodzimy na drogo morskie…
  Stad konflikt interesow..wyjecie polowy swiata spod kontroli…matter:-)))

  Usilujcie poznac ..jak Pracuje System!
  Porownajcie super masdre zachowania Prezydenta Czechow w Pekinie…z chocby polskiej pani Premier…

 9. revers said

  Jedwabnego szlaku juz nie ma, jewrokomisarze zablokowali jedwabny szlak

  http://prostozmostu.pl/komisja-europejska-zablokuje-handel-chin-z-polska-quotjako-ke-mamy-mandat-do-negocjowania-w-imieniu-panstw-czlonkowskichquot,7008.html

  Jak moze byc jedwabny szlak uznany, poza tymi koszernymi struktorami pejsatych sieci handlowych
  jak Lidl, Plus, Aldi, Kaufland inne podobne ktore te same towary z Chin dystrybuja tylko w innych opakowanaich na zamowienie.

 10. Stan said

  Ciekawe, ze droga Jedwabnego Szlaku prowadzi z Chin do Samarkandy, Duszanbe, Teheran, Istambułu i do Moskwy.
  Obejmuje Wietnam, Malajzje, Indonezję, Indie i łącznie powiąże 68 krajów i 4,4 mld ludności.
  W/w. kraje są najbardziej rozwijającymi krajami na świecie o przyroście gospodarczym od 6% do 9%
  i przyroście ludności powyżej 3%.

  Wygląda na to, ze Europa i USA są małym pępkiem przy takim rozwoju gospodarczym
  i zazdroszczą tego projektu zaczynając szczekać i zrobią wszystko, aby niedopłacić do jej realizacji.

  Sam tytuł tego artykułu daje dużo do zrozumienia „Na jedwabnym szlaku w niepewną przyszłość”.

  Przyszłość gospodarcza tego szlaku jest bardzo pewna, niepewna jest tylko Europa i USA.
  Wystarczy dodać, ze już dzisiaj Chiny mają taka sama wielkość produkcji jak USA,
  lecz wzrost przyrostu gospodarczego jest znacznie szybszy.

  Chiny w swojej polityce kierują się głównie motywami gospodarczymi, natomiast liderem nie tylko
  w Europie jest Polska gdzie politycy kierują się głównie „planami ideologicznymi” z korzyścią dla innych.

  Od wielu lat Chiny tworzą rocznie ponad 15 mln nowych miejsc pracy, to jest 1,25 mln nowych miejsc pracy miesięcznie.
  Jak to oni robią, ze od ponad 25 lat jak sobie przypominam Chiny nie miały żadnego kryzysu gospodarczego???
  Natomiast „Zachód” co 5 – 8 lat mam jakiś tam kryzysy: duża inflacja, nadprodukcja czy ostatni kryzys finansowy.
  A ile to nowych miejsc pracy tworzy Unia rocznie ???

  Proszę zobaczyć mapę Jedwabnego Szlaku.

  http://edition.cnn.com/2017/05/11/asia/china-one-belt-one-road-explainer/index.html

 11. Stan said

  Przepraszam.
  Błąd – „aby niedopłacić do jej realizacji”.
  Miało być – ” aby niedopuscić do jej realizacji”.

 12. RomanK said

  zamiast…w kolko…poczytajcie.

  Click to access 02-04_4419.pdf

 13. Kosmos said

  Niedziela 14 maja 2017 dzien historyczny dla swiata i nowa wspaniala przyszlosc

 14. Pinxit said

  Obojetnie cobysmy indywidualnie nie wydumali na temat tej konferencji, to jest oczywiste, ze Chiny nie moga juz byc ignorowane i Azja juz nie jest kolonia i wysypiskiem smieci dla USA.
  Kiedys w PRL- Abramow w „Derbach w palacu” nas straszyl: „Janie, Azja nachodzi”. Smialismy sie z czarnego humoru, ale okazuje sie, ze to nie byly zarty.

  Chiny sa jedynym panstwem, ktore wygraly na globalizacji.
  I nie byl to przypadek.
  Przerobili sprytnie na swoja korzysc. Wlasnie niedawno Chiny obchodzily 19 -a pieciolatke. Planuja naprzod losy calego panstwa – a nie indywidualnych interesow.

  Projekt Belt and Road jest calkowicie panstwowym projektem.
  Stany Zjednoczone juz chyba nas nauczyly, ze prywatne projekty sa bzdura: obciazaja podatnika, a wydatki jak i skutki sa niekontrolowane. (banki, firmy farmaceutyczne, prywatnen wieziennictwo, oswiata, firmy zbrojeniowe itd)

  Klasycznym przykladem sa wielkie korporacje naftowe i zbrojeniowe, ktore niszcza srodowisko naturalne naszej planety i tworza prawa tylko przychylne dla przestepcow.

  Chiny podbijaja swiat nie bombami i czolgami.
  Podbijaja infrastruktura.
  Amerykanie tak poglupieli z wielkiej chciwosci , ze nie maja juz pojecia do czego sluzy most i dlaczego nalezy robic przeglad techniczny infrastruktury: drog, mostow, tam i zapor na rzekce, wymianie rur kanalizacyjnych.
  To wszystko sie nie oplaca prywatnemu zlodziejowi.

  Amerykanski idywidualizm jest pustym haslem bo Amerykanie pozostaja w tyle nawet za krajami Trzeciego Swiata. Nie maja pieniedzy na biezace potrzeby gospodarowania krajem. Dochod narodowy z produkcji wynosi 2.9%!!
  ( W Chinach 80%)

  „Ameryka First” – to wielce szowinistyczne haslo bez pokrycia.
  Ameryka Nr. 1!
  Do czego? Do bitki?

  Ten miedzynarodowy szlak handlowy naturalnie, ze bedzie mial ogromne znaczenie dla Chin, przede wszystkim.
  Juz teraz Ali Baba (chinski multimilioner) sie reklamuje, ze moze dostarczyc swoje towary do kazdego zakatka na terenie calej Rosji w ciagu dwoch dni!

  Polaczenie szlakiem handlowym trzech kontynentow bedzie mialo chyba jednak duzy wplyw na chinska gospodarke, bardzo ekspansywna.
  I mozna bedzie ominac „prywaciazy” na morzach: piratow, gangsterow i podejrzanych wielce szmuglerow i handlarzy bronia, narkotykami i ludzkim towarem.
  To co Amerykanie wyprawiaja teraz na morzach i oceanach jest zbrodnia przeciwko ludzkosci, mordowaniem srodowiska naturalnego i niszczeniem narodow.

  W Chinach przetrwalo ponad 50 roznych jezykow.
  W Europie wynaradawia sie jezyki i dialekty, niszczy sie cale narody.( Jugoslawia)
  Osobiscie nie podoba mi sie chinska ekspansja ale obecnie jest sto razy lepsza niz militarne interwencje amerykanskich gangsterow, ktorzy nie szanuja kultur innych narodow.
  Dzikie bestie z dzungli, dla ktorych istnieje tylko prawo dzungli.. Watahy zglodnialych wilkow.

  Zastanawia, ze Stany zbojkotowaly konferencje w Chinach. Zbojkotowaly te konferencje tez panstwa Unii.
  Obrazone na Chiny i Rosje za to, ze nie poparly jankesow w awanturze z Polnocna Korea?
  Widzial kto wiekszych prostakow od amerykanskich politykow?

 15. Karol said

 16. Karol said

  Premier Polski p.Szydlo

 17. Niech_odpoczywa said

  My w Europie nie tworzymy osi świata. Matenatycznie jest ich nieskończenie dużo. A co za tym idzie Chiny testują na niewielkim zakresie. To jest ich filozofia. Gdyby odpalił ich popyt wewnętrzny nie potrzebują żadnej Europy. Szlak to pobudzenie regionów od jego źródła do jego końca. A ponieważ droga morska może okazać się trudna (zadyma z Koreą Północną) muszą szukać alternatywy dla swojej produkcji i handlu.

  Wojna oczywiście jest brana pod uwagę. Ale patrzę na nią bardziej statystycznie. Skoro była pierwsza, druga to ta trzecia też może być. Ale tych okazji do tej trzeciej już tyle było, że dalsze gadanie o jej wybuchu trakruję jak scine fiction. To byłby ruch ostateczny gdyby ktoś został tak przyparty do ściany i się dusił. Spokojnie. Umyjcie sobie ząbki i chwytajcie dzień. Oni też mają nieruchomości, konta w bankach lub te banki i swoje rodziny. I boją się o to jak my wszyscy.

 18. Re: Artykul…
  No jesli dojdzie do realizacji Jedwabnego Szlaku (przy jednoczesnym wyzbyciu sie zydowskiej rezerwy dolarowej przez rzad chinski w kwocie ponad 4 biliony na budowe), to rowniez dojdzie do tego, ze lichwiarskie zydostwo w USA bedzie „robic pod siebie”…dwa razy dziennie…
  Jedwabny Szlak „dobije” zbankrutowane, oszukane, okradzione I oglupione (z miastami „namiotowymi”) USA…
  ===================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 19. Niechtam said

  My w Europie nie tworzymy osi świata. Matenatycznie jest ich nieskończenie dużo. A co za tym idzie Chiny testują na niewielkim zakresie. To jest ich filozofia. Gdyby odpalił ich popyt wewnętrzny nie potrzebują żadnej Europy. Szlak to pobudzenie regionów od jego źródła do jego końca. A ponieważ droga morska może okazać się trudna (zadyma z Koreą Północną) muszą szukać alternatywy dla swojej produkcji i handlu.

  Wojna oczywiście jest brana pod uwagę. Ale patrzę na nią bardziej statystycznie. Skoro była pierwsza, druga to ta trzecia też może być. Ale tych okazji do tej trzeciej już tyle było, że dalsze gadanie o jej wybuchu trakruję jak scine fiction. To byłby ruch ostateczny gdyby ktoś został tak przyparty do ściany i się dusił. Spokojnie. Umyjcie sobie ząbki i chwytajcie dzień. Oni też mają nieruchomości, konta w bankach lub te banki i swoje rodziny. I boją się o to jak my wszyscy.

 20. Niechtam said

  Cd.

  W dodatku spójrzmy na sam szlak. Jego istnienie to spięcie państw Azji, Afryki i Europy w gigantyczny system gospodarczy. Poza system wyrzuca się chwilowo obie Ameryki. Ale i do nich zapukają, gdy mentalnie do tego dorosną. Szlak to czysta ekonomia. A że pierwszym beneficjentem są Chiny. Cóż, a ma ktoś inny pokojowy pomysł dla świata?

 21. Re: 19
  Warto by dodac, ze Rosja I Chiny „wybily” z lbow zydom w USA wojne (vide poparcie dla P.Korei).
  Ciekawi mnie jaka oferte zloza „amerykanie” chinom (lub Chiny „amerykanom) jesli operacje finansowe nie beda akceptowalne w dolarowej walucie???…
  (I jak tu handlowac z amerykanskim bankrutem, idiota I bezdomnym (z kartkami zywnosciowymi w „miescie namiotowym” I rozsypujaca sie infrastruktura)???.

  Dla przypomnienia: Chiny juz nie potrzebuja amerykanskich technologii… Maja wszystkie skopiowane, a bierzace sa w trakcie kopiowania…:)))
  Byloby rowniez bardzo przykre dla lichwiarskiej oligarchii (tzw. „miedzynarodowej spolecznosci”) jesli Rosja z Chinami wprowadza w zycie pomysly Nikoli Tesli…do ktorych Rosja bardziej sie sklania…
  Rosja wymysla a Chiny w szybkim tempie realizuja…
  ===========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 22. Mykwa said

  zyd czy zydzi To rewolucjonisci Terorysci lichwiarze bajeranci od duchowosci GOIOW.Przestanimy dyskutowac o jakims Holokauscie .Oczywiscie Holokaust byl Ale na Slowianach A teraz odbywa sie nowy Holokaust NA RASIE BIALEJ.
  GOIE WSZYSTKICH KRAJOW LLLLLLLLLLLLLLACZCIE SIE.

 23. Ola said

  W ubieglym roku Chiny wykupily niemieckie firmy za rekordowa sume – dobre 13 miliardow dolarow. W 2015 natomiast za jedyne 900 milionow. Wiec w ciagu roku 30 -krotnie razy wiecej! W 2016 przeszlo 56 niemieckich firm w chinskie rece , rok wczesniej 37, w 2014 zaledwie 30.

  Ponad 50% tych przejec dotyczylo branzy przemyslowej i maszynowej. Najwazniejszym jednak celem Chinczykow bylo przejecie firmy Kuka konstruujacej roboty . Ta firma pasuje perfekcyjnie do planu Pekinu pod nazwa „made in china 2025”

  Jednym z celow tej inicjatywy jest wyposazenie chinskiego rynku wiekszosciowo w roboty z wlasnej produkcji , wiec przejecie jednej z czolowych firm produkujacej roboty pasuje tu jak ulal.

  oj, biada nam , biada

 24. Ola said

  Volvo juz tez chinskie .Wkrotce Ikea i Aldi?

 25. Ola said

  no tak, w chinskim Volvo montazysta zarabia 400 euro miesiecznie . Wyrownujemy w dol.

 26. Ola said

  ale szwedzki Saab zbankrutowal . Nie chcial sie sprzedac Chinczykom. To efekt rownania w dol.
  Zachod nie ma przebicia z azjatycka tania sila robocza.
  Trump , moze i wariat, ale troche racje ma. Postawic mury, pozamykac granice , zlikwidowac ten „wolny” rynek.
  Przynajmniej opodatkowac ta tania produkcje.

 27. Siekiera_Motyka said

  Jak USrael rozwija Światową Gospodarkę,

  „NATO buduje infrastrukturę na stałą obecność wojskową na granicy Rosji”

  http://www.strategic-culture.org/news/2017/05/15/nato-builds-infrastructure-for-permanent-military-presence-near-russia-borders.html

 28. Stan said

  Ad:24 Ola

  A Pani to skąd się urwała, dlaczego Pani pisze nieprawdę???
  Z bankruta Volvo Chińczycy w ciągu 2 lat zrobili dobrze prosperujące przedsiębiorstwo.

  Na najniższych stanowiskach ludzie zarabiają od 14000 do 16000 Koron to jest wg przelicznika
  z 15.05.2017 1 Euro – 9,7 Koron co odpowiednio 1443 do 1650 Euro,
  na stanowiskach inżynierów zarabiają od 28000 do 58000 Koron
  to jest odpowiednio od 2890 Euro do 6000 Euro miesięcznie.

  Dochodzą to tego odpowiednio dodatki jak bonus i inne.
  Sama Pani sobie, swoim dzieciom i wnuczkom szkodzi pisząc bzdury i nieprawde.
  Żyjemy w świecie internetu, gdzie można w ciągu kilku minut znaleźć prawdę.

  Jest to typowy przykład jak „tubylcy europejscy” sami sobie szkodzą i odsuwają się od pociągu,
  który wkrótce nabierze rozpędu i odjedzie w świat dobrobytu, ale bez nas.

  Proponuje Pani, aby i Pani wnuki zaczęły uczyć się języka „mandaryn”.
  Głupota, zarozumiałość, pycha – szkoda slow.

  Chiny po II w.św nie byli agresorem na inne państwa,
  co nie można powiedzieć o Polsce i wielu członków NATO.

  Volvo Group Salaries in Sweden.

  15 salaries (for 14 job titles) Back to all Salaries

  How much do Volvo Group employees make in Sweden?
  Glassdoor has salaries, wages, tips, bonuses, and hourly pay submitted anonymously by 15 Volvo Group employees in Sweden.

  .https://www.glassdoor.com/Salary/Volvo-Group-Sweden-Salaries-EI_IE3516.0,11_IL.12,18_IN223.htm

 29. Władek said

  Żydki nie rozpoczną konfrontacji z Chinami oraz Rosją, jeśli wcześniej nie zabezpieczą zachodniej Europie, POLIN oraz UPAdlinie dostaw gazu z Kataru.

  A tak się nieszczęśliwie dla żydków złożyło, że na trasie tego gazociągu z Kataru do POLIN znalazł się niezwyciężony Asad, dzielni Syryjczycy oraz przede wszystkim niewygodna Rosja, którzy preferują dostawy tego samego surowca ale nie z wrogiego Syrii Kataru a z sojuszniczego Iranu.

  Jednak Iran ma w żydkowych planach zostać zniszczony, podzielony i rozgrabiony, tak by już więcej nie mógł stać się zapleczem surowcowym dla szybko rozwijających się Chińczyków.

  Bardzo nie lubią zatem żydki ani Asada ani Rosji ani też Iranu, bo przez nich projekt pełnej transformacji Polski w POLIN cały czas stoi w miejscu, a przecież piaski Negewu coraz bardziej palą w stopy…

  Póki więc armia syryjska będzie dalej z pomocą Rosji i Iranu dzielnie odpierać syjonistyczną agresję, polska ziemia rolna przy pomocy rozbójniczej ustawy reżimu PiS nie zostanie przekazana żydowskim gminom wyznaniowym które zamienią je w kibuce dla nowych nachodźców.

 30. hulsz said

  ad.23 Co sie Ola martwisz o Niemcy??Czy oni sie martwia o nas?

 31. Siggi said

  Mnię się przedstawia ,że kwestia Za-Yebistego Szlag’u,to długa śpiewka,nie tak szybko się zrealizuje,czy w ogóle się zrealizuję?
  Towarzysze ,nam trzeba wiedzieć,że Chińska Republika Ludowa,to republika władzy-dyktatury proletariatu z domieszką wolnego rynku i kapitału światowego,któremu stworzono bardzo dogodne warunki funcjonowowania:..kadry,tania siła robocza,możliwości rozwoju itd.To wszystko hula,ale jest pod pełną kontrolą władzy tj nadbudowy politycznej ,która jest absolutnie 100% natury marksistowso-leninowskiej.Jak coś się wymyka spod tej kontroli ,to delikwentów publicznie na stadnionch roztrzeliwują,a odzyskane podroby do dalszego wykorzystania np.na Zachodzie,gdzie jest duże zapotrzebowanie..I problem nie ma.
  Jeszcze jako chłopak będąc w 7-mej klasie już umiałem czytać,gorzej pisać,to czytałem proroctwa Sibilly,gdzie mówiła ona królowi Sallomonowi,że żółta rasa zaleje świat. Szlag napewno temu będzie sprzyjał do chwili jak białych szlag trafi,na co się naprawdę serio zanosi.Mechanizm uruchomiony z chwilą śmierci Mao-Tse-tunga i spokojnie ,bez paniki się realizuje.
  Główna idea tej Żelaznej Drogi to w 15 dni dostarszyć towar do Europy.A co w drodze powrotnej eszelony platform kolejowych mają wieść z Europy do ChRL ?Odpowiedz brzmi- N I C !
  Komu będzie sie to podobało?
  ChRL już daje 100mld doll na budowę trasy,a tu słychać,że transport morski stamtąd tanieje nagle.
  Sprawa jest rozwojowa,którą należy obserwować i analizować pryncypialnie.
  Nic nie słychac specjalnie co Beata w Pekinie załatwiła?Będzie u nas jakaś Stacja PKP tego szlaku?
  Antek stawia … veto. I się zacznie…

 32. panMarek said

  Transport c Chin do Europy:

  morzem – 2 miesiące
  pociągiem – 2 tygodnie
  samolotem – 12 h
  Jarzycie już Państwo o co chodzi?
  To jest projekt przynajmniej na całe stulecie! WSI aż się zesrało.
  Niemcy i Francuzi już się nie zgadzają, ale gówno to da. Brawo PiS!
  Przy 1000. samolotów dziennie na hubie pod Łodzią, to na samym paliwie Polska zarobi 40 mld. zł rocznie licząc zysk po 1 zł/ litr.
  Do tego ta marża: kupno 1 zł – sprzedaż 12 zł. A i na transporcie wszelkie „frasyniuki” też nieźle zarobią.
  Stąd ten kwik we wszelkich komunistycznych mordach. Lubię tę muzykę.

 33. Re: 31 Siggi…
  Jeszcze sie od lichwiarskiej nie uwolnilismy holoty, a juz wielkie zmartwienie Chinami…(Jedwabnym Szlakiem)…

  Czy laskawy pan zna Chinczykow (ich mentalnosc) czy tylko pier….oli „trzy po trzy???”

  ================================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Gwoli ciekawosci: Chiny maja w d…pie co zydowski rzad z kneSejmu mysli n/t Jedwabnego Szlaku… Ominie…jak North Streem 2 I zakupy gawiedz bedzie robila tylko przez „posrednikow”…(vide gaz z Rosji od Niemcow…)

  P.S. 2 Chcac robic interesy, to wpierw trzeba nauczyc sie wlasna d…pe podetrzec (umiec podcierac)…

 34. pawel said

  ad 14. Pinxit

  „Dochod narodowy USA z produkcji wynosi 2.9%!!” – przy sprzedaży tylko w 2014 roku pickup Forda w 753 tysięcy sztuk, a drugi na liście Chevrolet Silverado rozszedł się w 530 tysiącach egzemplarzy? A to tylko 2 modele. Naprawdę już nic tak nie produkują?

 35. Siggi said

  32/Jasiek Z Toronto said

  …tylko pier….oli „trzy po trzy???”
  —-
  I cała przyjemność po mojej stronie. Okiej?

 36. NICK said

  Zapamiętaj Pan. (32) Jaśku Panie.
  ‚chiński sanhedryn’.

  A ten jest realizowany.
  Umowy są.

  [niech to szlag chiński trafi; a szlak szlagiem; też, realizowany; jest!].

 37. Pinxit said

  25
  Ola
  Popelnia pani duzy blad.
  Inzynier chinski ma sie jednak duzo lepiej od amerykanskiego. Podobnie robotnik.
  Dlaczego?
  Bo chinskiego robotnika stac na zrobienie sobie garnituru zebow a Amerykanin musi jezdzic do Nikaragui albo do Meksyku, zeby sobie zeby leczyc.
  To przeliczanie na dolary wszystkiego co sie rusza jest tak glupie, ze rece opadaja.
  Ilosc milionierow w Chinach juz dawno pobila historyczne rekordy.
  Chinczyk ma zapewniona bezplatna edukacje i lecznictwo. Wychowanie dziecka w Chinach jest wielokritnie tansze a wyksztakcenie znacznie lepsze niz w USA, gdzie sie placi za wszystko co w zasiegu oka.
  Chinczyk nie wydaje polowy zarobkow na tabletki, uslugi, glupie podatki na armie, mieszkanie itp.
  Nie chodzi o ilosc dolarow tylko o moc nabywcza.

  Pani Olu
  Radze jednak odwiedzic Azje i zobaczyc jak dziala swiat gdzie zycie czlowieka ma jednak wieksza wartosc niz w USA. Mimo, ze nie przelicza sie na dolary.

 38. Miet said

  Re.35.
  Panie Pinxit, dlaczego Pan tak ubarwia???? No dlaczego???
  Moja żona – emerytka niedawno poprawiła sobie ten zębiaty garnitur nie jeżdżąc do żadnej Nikaragui.
  Chińczyk ma zapewnioną bezpłatną edukację a przylatuje do tej cholernej Hameryki aby się edukować.
  Sam miałem kilku chińskich studentów – nawiasem mówiąc bardzo zdolnych ludzi – no więc po jakie chiny oni tutaj przylatują aby się kształcić???
  No niech mi Pan powie.

  Poznać i zrozumieć ten kraj.
  Admin

 39. Re: 36 Miet.
  Chinczycy ucza sie na tych durnowatych studiach jezyka angielskiego I bynajmnej nie szukaja wiedzy, bo jej tam nie ma o czym nawet D.Trump publicznie oswiadczyl : „Mamy pieknie wyksztalcona mlodziez z dyplomami, ale bez wiedzy…”…

  W Kanadzie (do Kanady) przyjezdzaja Chinczycy, by robic interesy…I „podgladac”…

  ========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Czy widzial Miet. Chinczyka na „social security” (vide welfer)???…
  Ilu czarnych jest w USA siedzi na zasilkach I w „pierdlu???”…
  Ilu to Amerykanow korzysta z „food stamps???”…
  Ilu to Amerykanow jest glodnych I bezdomnych???
  Ilu to Amerykanow zbankrutowalo w 2008 roku do chwili obecnej???…
  Ile jest „miast duchow” (ghost cities) I miast „namiotowych w USA????”…
  Ile to jest w USA rodzajow podatkow w porownaniu z Chinami???
  Ile to musi miesiecy Amerykanin pracowac na „rzond???”
  Ile musi dni pracowac Amerykanin w miesiacu by mogl zaplacic swoje rachunki tylko za mieszkanie???
  Ile to musi miec Amerykanin „pozwolen” (w USA) na handel na ulicy???
  Ilu inspektorow musi uczestniczyc w zwyklej budowie domu jednorodzinnego w USA???..

  itd., itd., itd.,

 40. Pinxit said

  36
  Miet
  Niczego nie ubarwiam, tylko porownuje.
  Widzi pan, w Mumbaju (Indie) amerykanscy aktorzy z Holywood robia sobie cale implanty bo w USA za drogo. Jezdza tez do Wietnamu i, Chin, na Filipiny.
  Chinczyk chetnie zaplaci za edukacje w USA bo chodzi o szlifowanie jezyka i amerykanski dyplom. I „studiowanie” zachodniego systemu.
  Chinczycy studiuja wszedzie: W Austrii, Francji, Anglii, Wloszech, Szwecji – stac ich na to.
  Tak sie sklada, ze ja tez dlugie lata wykladalem w collegu. Studenci z Malezji wprost mi powiedzieli do czego im sluzy nasz dyplom. Mieli juz swoje dyplomy z Kuala Lumpur z ekonomii. Chodzilo im o to, ze dyplomy anglosaskie sa bardzo popularne w Malezji bo to znaczy, ze wlasciciel takiego dyplomu „rozgryzl” tajemnice Zachodu.
  Zdaje sie, ze ludzie na Zachodzie nie bardzo pojmuja Azje.
  (To samo mi powiedzieli Amerykanie na Filipinach.)
  Azjaci robia to nagminnie. Im sie kazdy ‚kawalek’ Zachodu przydaje i przerabiaja na swoje potrzeby.
  Dlatego w Azji nie ma kryzysow ekonomicznych bo szpieguja Zachod i ucza sie na bledach. Klasycznym przykladem sa Chinczycy. Studiuja, buduja, inwestuja i kupuja wszedzie.

  I prosze mi nie wmawiac, ze kazdego mlodego czlowieka w USA stac na studia. Dranstwo amerykanskiego systemu polega na tym, ze zanim mlody czlowiek skonczy szkole juz jest zadluzony. A jak nie dostanie pracy – jakiejkolwiek- nie moze splacac dlugu.

  W Singapurze, kazdy mlody czlowiek juz ma duze zaplecze finansowe bo system pozwala rodzicom odkladac na ksiazeczke dla dzieci. W wieku lat 18 mlody czlowiek nie musi brac pozyczki, zeby zalozyc biznes, zalozyc rodzine i jest samodzielny finansowo.
  Amerykanom sie ciagle wydaje, ze maja najlepszy system na swiecie.

  Prasa amerykanska slynie z tego, ze sie wyglupia.
  To co wypisuja o np. Duterte, prezydencie Filipin, wola o pomste do nieba.
  (Takie same glupoty wypisywali o Marcosie – tylko dlatego, ze znacjonalizowal rope i splacil dlug do IMF – budowal osiedla mieszkaniowe dla biednej ludnosci i pobudowal mosty i drogi)

  O Duterte tez wypisuja bzdury, chyba tylko dlatego, ze po raz pierwszy od stu lat Filipiny prowadza niezalezna polityke: walcza z piratami, handlarzami narkotykow, buduja ogromne osrodki rehabilitacyjne dla narkomanow; zaprzyjaznili sie z Chinami i z Rosja co im pomaga uniezaleznic sie od USA. Buduja pierwsza kolej na Filipinach.
  Amerykanom, prokurator i gubernator z Davao a obecnie prezydent Filipin, wyraznie sie nie podoba, chyba glownie dlatego, ze ma 90% poparcia wyborcow.
  Amerykanie kochaja „rezime change’ tam, gdzie wygrywa popularny przywodca: Janukowicz, Miloszewicz, Asad, Marcos, Chavez, Rouseff, ze nie wspomne o Putinie.
  I to co wygaduja o polnocno-koreanskim Kimie jest nie tylko glupie.
  Jest debilne!
  Amerykanom wlasny prezydent sie nie podoba.
  Juz taki glupi narod. Wierza, ze im Rosjanie wybieraja prezydentow, bo sami nie wiedza jak to sie robi!

  Obama chcial za wszelka cene wywolac wojne Filipin z Chinami o jakies dwie glupie wysepki, ktore sie Filipinom nie nalezaly ale Amerykanie „zalatwili” w Trybunale Haskim, ze sie nagle zaczely nalezec.

  Duterte zwyzywal Obame a z Chinami sie umowil, ze te dwie skaly na oceanie moga odwiedzac zarowno kutry filipinskie jak i chinskie.
  Amerykanie zawyli ze zgrozy. I tak sie stalo: kutry obu panstw juz lowia ryby kolo tych skalek..
  Teraz Stany probuja wywolac wojne japonska-chinska. Tez o jakies glupie wyspy.
  Nie znaja Azjatow.
  W ogole golym okiem widac jak sobie USA nie radzi z Azja – ale ma ambicje.
  Szlak Belt &Road wyeliminuje nie tylko amerykanskie mrzonki o potedze ale i zlekcewazy dolara.
  Soldateska USA juz sie odgraza, ze zbombarduje ten szlak!!

  Azja buduje
  USA bombarduje
  Kosztem amerykanskiego podatnika
  Kosztem amerykanskiego studenta

  160 million Americans can’t afford to treat a broken arm – 12160

  http://12160.info/page/2649739:Page:1656136

  Increased Poverty in 96% of U.S. House Districts, During Obama’s Presidency | Global Research – Centre for Research on Globalization

  http://www.globalresearch.ca/increased-poverty-in-96-of-u-s-house-districts-during-obamas-presidency/555525

  How Higher Education Became an Obscenely Profitable Racket That Enriches the Few at the Expense of the Many (Student Debt-Serfs) – InvestmentWatch

  http://investmentwatchblog.com/how-higher-education-became-an-obscenely-profitable-racket-that-enriches-the-few-at-the-expense-of-the-many-student-debt-serfs/

 41. Pinxit said

  31
  Siggi
  Jasiek z Toronto ma racje

  Jak sie moderator odblokuje to sie pan moze dowiedziec, dlaczego Azja ma inne zdanie niz pan i jankesowska propaganda.

 42. Boydar said

  Każda pliszka …

 43. Miet said

  Re. 37.
  Panie Jaśku – pisze Pan nieprawdę – ci Chińczycy u mnie uczyli się matematyki a jeden nawet zrobił doktorat w matematyce i do tej pory jesteśmy w przyjacielskim kontakcie.

  A odnośnie „food stamps”, to uważa Pan, że to coś złego jak się tutaj pomaga biedniejszym ludziom??? Czy samotnym matkom, czy ojcom???
  A powiedz mi Pan, w którym kraju na świecie nie ma biednych ludzi – a rozumiem, że u was w Kanadzie to wszyscy bogaci – nieprawdaż???

  Powiedz mi Pan dlaczego dzieci mojego znajomego z Kanady edukowały sie tutaj w US i tutaj się osiedliły?
  Miały przecież u was tańszą edukację no i chyba o niebo lepszą – jak można byłoby sądzić po Pana wypowiedzi.

  Na moim uniwersytecie w Michigan mieliśmy 25% studentów właśnie z Kanady – jak Pan myśli dlaczego???

  Z całą resztą Pana sentencji o tej strasznej Hameryce nie chce mi się dyskutować bo szkoda czasu i atłasu.

 44. Pinxit said

  43
  Miet
  Chinczykom za studia w USA placa Chiny i wiedza, dlaczego.

  Prawde mowiac i ja zmienie zdanie o USA jak zmienia imperialistyczna polityke zagraniczna. Zniszczyli Amerykanie pol Europy, calkowicie zniszczyli Sardynie, morduja ludzi po calym swiecie, od 16 lat znecaja sie nad BOGU DUCHA winnym Afganistanem. Handluja tam heroina!!!
  Jakiej cholery zniszczyli Jugoslawie?? Co im Serbowie zrobili??.
  Dlaczego niszcza Ukraine?? Co ich krym obchodzi jak nawet Hawaje nie sa oficjalnie stanem USA, ze nie wspomne Guam i Diego Garcie.
  Czego teraz szukaja w Polsce?
  Na Okinawie gwalca mlode dziewczyny bezkarnie i Japonczycy od lat sie ich pozbyc nie moga.
  Co zrobili z Filipinami??? Dlaczego bombardowali Indonezje?? Co im zrobila SOmalia?? Dlaczego niszcza Afryke??
  Dlaczego rzucaja bomby napalmowe w Europie i po calym swiecie??
  Tylko Amerykanie rzucaja bomby kasetowe.
  Dlaczego tylu ludzi morduja???
  ZNiszczyli zycie w Zatoce Meksykanskiej, napalmem wymordowali ludzi w Wietnamie, Jugoslawii i w Afryce.

  Guzik mnie obchodzi, ze niektorzy znaja matematyke.
  Nie znaja geografii, etyki, praw czlowieka ..
  Wystarczy popatrzyc, kto reprezentuje USA w ONZ. Jedna chamska debilka po drugiej. Malo bylo niedomytej narkomanki Samanty Power; przyszla wredna malpa bez czci i honoru, Nikki Haley. Gdzie byly obie scierki jak malpy strzelali??
  Rzecznikem rzadu za Obamy byla taka ruda idiotka Psaki, z ktorej sie wszyscy smiali. Opowiadala, jak flota USA stoi juz u wybrzezy Bialorusi a gaz z Europy plynie do Rosji. Trzeba bylo ja w koncu wywalic bo juz wdzieczni Rosjanie jej kwiaty wysylali za to, ze tak ladnie im pomaga w nasmiewaniu sie z USA.
  Dlaczego McCain nigdy nie stanie przed wydzialem saprawiedliwosci??
  Bo w USA prawo i wiezienie jest tylko dla biednych i dla murzynow.
  Clintonowa nie stanie przed sadem. Ani Clinton. Ani Obama.
  Amerykanie to takie tchorze, ze boja sie malenkliej Korei Polnocnej Nikt wiecej sie ich nie boi! Ani nuklearna Rosja ani Chiny.

  Sposob, w jaki zamordowali Husseina to szczyt barbarzynstwa i zezwierzecenia. Miliony Jankesow bily brawa!!
  Amerykanskie media to jeden wielki skandal a taka Megyn Kelly zarabia 15 milionow dolarow za duractwa, ktore wygaduje.
  Wielkie korporacje sa wlascicielami skandalicznych mediow, ktore zatrudniaja nieukow!
  Dla CNN Kreml i Krym to jedno i to samo!
  Wlasnie Al Jazeera podala dzis, ze od 2000 roku USA wymordowalo prawie 1000 dziennikarzy, ktorzy badali zwiazki miedzy handlem narkotykami a czlonkami rzadu.

  Czym tu sie zachwycac?? Strach pomyslec, ze bezkarnie Jankesy morduja NIELEGALNIE dronami male dzieci ich matki i w ogole ludnosc cywilna.
  Kiedy USA sie wyniesie z Mosulu?? Z Jemenu??
  Z Czarnogory??? Z Kosowa???

  Na okolo 350 milionow mieszkancow USA nie wszyscy sa skonczonymi debilami.
  Dlatego chetnie czytam Craiga Robertsa i dr. Ron Paula. Ogladam tez Amerykanina Lee Campa i Maxa Keisera.
  Chetnie czytam Mike Rivero i VT – Veterans Today.
  Czesto zagladam do raportow CIA i Kongresu. Fascynujace.

  Nienawidzi USA caly swiat. i wiele panstw sie boi.
  Dlatego Azja sie jednoczy.

 45. Pinxit said

  43
  Miet
  re: studenci z Kanady

  Szkoda, ze Bush mlodszy nie studiowal w Kanadzie. Moze wtedy by umial pokazac Kanade na mapie. A studiowal na bardzo powaznym uniwersytecie.
  Sarah Palin z Alaski , kandydatka na wice-prezydenta USA to nawet nie wiedziala, kto byl premierem Kanady, pomimo, ze Harper mial druga kadencje.
  Nasza dama Beata Szydlo tez stdudiowala w USA. To widac.
  A pijok Kwasniewski wyklada na uniwersytecie amerykanskim. Nawet zabawne.
  Kanadyjczycy i Chinczycy przyjezdzaja na stiudia do USA – nie tylko po to co pisalem powyzej (44) ale i dlatego, zeby AMerykanie za te ciezkie pieniadze zobaczyli cudzoziemskich studentow. Amerykanie nie moga studiowac w Chinach. Nie dadza sobie rady z materialem.

  Chociaz…
  Obama byl w Warszawie..
  I potem opowiada, ze Polska moze byc wzorem dla krajow Afryki Polnocnej.

 46. Miet said

  No widzę Panie Pinxit, że sobie Pan ulżył.:-)))
  Jeżeli to dobrze wpływa na samopoczucie, to dlaczego nie, niech Pan ciągnie i ubarwia dalej.

  Żeby nie było, że się z Panem w niczym nie zgadzam, to powiem, że pewne stwierdzenia, które Pan przytoczył były tutaj powtarzane tysiące razy – Ameryki więc Pan nie odkrywa – i ja się z nimi zgadzam.
  Np. te o byłej Jugosławii.

  Jedno mamy wspólne oczekiwanie – na choćby trochę zmian na lepsze w polityce zagranicznej US.
  Na duże zmiany nie liczę bo Trump ma za gruby mur do przebicia – ale już widać, że próbuje, próbuje…

 47. plasibo 81 said

  Hej Miet
  Nie pewne stwierdzenia ale z wszystkimi stwierdzeniami Pana Pinxit musisz się zgadzać. Jeśli nie to znaczy że popierasz tę bandę przy której musisz żyć bo pewnie pojechałeś tam aby szukać nowego amerykańskiego życia?
  I co tam teraz masz?

  Wstyd tylko….
  Nawet tobie nie współczuję , półgłówku. I nie pisz mi tu po polsku bo nie zasługujesz aby używać tego języka. Pisz u siebie w j. tych jastrzębi i się tu nie udzielaj więcej bo będę bardziej nieuprzejmy niż jestem teraz………..

  ——
  Panie Plasibo, spokojnie, Pan Miet jest w porządku.
  My piszemy przeważnie o bandyckich amerykańskich rządach, on o normalnych ludziach na poziomie lokalnym.
  Można się nie zgadzać, ale zaraz odmawiać komuś prawa pisania po polsku???
  Admin

 48. Pinxit said

  46
  Miet
  Ja sie boje Ameryki. I mam powody. Zbombardowali mi moja rodzine w srodku Europy!!! I nie byl to stan wojny!!!!!!!!!! Ponad 50 lat po II-ej wojnie swiatowej!

  Dzis w amerykanskim programie opowiadal ciekawe rzeczy John Kiriakou, ktory napisal ksiazke o wiezieniach w USA.
  Okazuje sie, ze znakomita wiekszosc uwiezionych, czesto bez powodu i procesu udowodnienia winy, to murzyni.
  Widac nie nadaja sie do spoleczenstwa amerykanskiego.

  ALe to Amerykanie: wnuczka Wallace’a, niegdys kandydata na prezydenta USA, syn gubernatora Ventury i syn znanego filmowca O. Stone’a dyskutowali o tym , ze w wiezieniach USA nie ma …. programow rehabilitacyjnych!!!!!!
  To przeciez barbarzystwo 3-go swiata!.

  Widac ziemia amerykanska zle dziala na intelekty.
  Po 400 latach przebywania w Ameryce Polnocnej murzyni sa coraz glupsi. Ale tylko w w USA.
  Na Kubie, w Brazylii, w Republice Centralnej Afryki i w Sudanie sa bardzo madre.
  I Nigeria do niedawna jeszcze slynela z nauki dopoki USA nie dobralo sie do nigeryjskiej ropy. Instytut Pasteura w Bangui (RCA) byl znany i szanowany w swiecie naukowym.

  Wielki guru polskiej mysli politycznej w Nowym Jorku, Max Kolonko opowiada, ze male murzynki sie nie nadaja do szkoly, bo ich niczego nie mozna nauczyc.

  (Moim zdaniem, doganiaja bialych obywateli np: dzieci niektorych prezydentow, wice prezydentow i roznych oficjeli USA. Nie wiem co takiego ukonczyl sen. McCain czy Madelaine Albright albo Clintonowie i ich corka, ktora przygotowuja na stanowisko gubernatora )

  Zdaniem zas Maxa Kolonko, Latynosi sa tez malpoludy.
  Wierze zatem, ze Obama ma prawdziwy dyplom prawnika konstytucyjnego – nie kupiony w Meksyku. Condolezza Rice tez musiala konczyc studia w USA: no i Maxine Waters…. moja wielka sympatia, spec od Macedonii.

  Max Kolonko – Edukacja w USA – YouTube

  Bardzo polecam caly program: To nie ja sie wyzywam na amerykanskim systemie: To Amerykanie. O sobie.
  – VenturaCo tydzien.

  [481] Chelsea Manning Free at Last & Doing Time Like A Spy – YouTube

 49. Re: 43 Miet…
  Moze do Pana Mietka cos dotrze, by nie uprawial lokalnych odczuc…I „uniesien’…

  Polecam George’a Carlin’a – Amerykanina pochodzenia Irlandzkiego – jako swego rodzaju „wiadro wody”…

  =======================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: