Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Kamil o Wolne tematy (47 – …
  Ralal C. o Czy Rosja potrzebuje wartości…
  lewarek.pl o Wolne tematy (47 – …
  revers o Wolne tematy (47 – …
  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (47 – …
  revers o Wolne tematy (47 – …
  Adrem o Konfederacka praca u pods…
  Ola o Niech Czaskoski zakaże Marszu…
  Irek o Wolne tematy (47 – …
  Jacek o Wolne tematy (47 – …
  Bezpartyjna o Niech Czaskoski zakaże Marszu…
  Ella o Między politycznym eskapizmem…
  Adrem o Polacy są zadowoleni z rządu…
  UZA o Polacy są zadowoleni z rządu…
  Janek o Jak zabito mały ruchu graniczn…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

Szef SB Ukrainy: W ukraińskich patriotycznych organizacjach działają rosyjscy agenci

Posted by Marucha w dniu 2017-05-15 (Poniedziałek)

Wasyl Hrycak ujawnił m.in. nowe informacje o działaniach Nikołaja Dulskiego, oskarżanego o zlecenie akcji blokowania drogi pod Lwowem i ostrzelania konsulatu RP w Łucku.

Szef Służby Bezpieczeństwa Ukrainy Wasyl Hrycak na spotkaniu z dziennikarzami powiedział, że podległa mu służba kontynuuje blokowanie „wywrotowej działalności rosyjskich służb specjalnych, której celem jest destabilizacja sytuacji” na Ukrainie.

Hrycak zaznaczył, że rosyjskim służbom pomagają obywatele Ukrainy, którzy po rewolucji Majdanu wyjechali do Rosji.

Hrycak zaznaczył, że nie zna motywów działania Ukraińców działających z terytorium Rosji. „Czy oni to robią z własnej inicjatywy, czy z inspiracji swoich kuratorów z Moskwy – możemy się tylko domyślać” – powiedział. Celami tych akcji ma być destabilizacja sytuacji na Ukrainie oraz dyskredytacja Ukrainy w oczach światowej opinii publicznej.

Według szefa SBU rosyjskie służby specjalne dla wykonywania prowokacji lub zdobywania potrzebnych im informacji werbują przedstawicieli „ukraińskich patriotycznych organizacji”. Dlatego wezwał wszystkich do bycia czujnymi.

Jako przykład takiej organizacji Hrycak podał „Nażdak” Nikołaja Dulskiego, który według jego słów przebywa obecnie w Moskwie. Hrycak przypomniał, że Dulski był zleceniodawcą blokady drogi Lwów-Rawa Ruska przez osoby udające Polaków.

Według niego Dulski zlecił ostatnio kolejną podobną akcję. 10 maja br. w Równem odbyła się próba blokowania siedziby administracji obwodu pod hasłem walki z „bursztynową mafią” i konieczności zalegalizowania wydobywania bursztynu. W razie zignorowania ich haseł, protestujący mieli ogłosić powstanie „Rówieńskiej Republiki Ludowej”.

Podobnie jak w przypadku blokady drogi pod Lwowem, uczestnicy protestu w Równemy byli wynajęci za cenę 200 hrywien od osoby. Dulski miał przekazać na ten cel 4 tys. dolarów otrzymanych od tzw. „Komitetu Ratowania Ukrainy”.

Hrycak przypomniał, że do akcji blokady drogi pod Lwowem doszło kilka godzin po tym, jak ostrzelano konsulat RP w Łucku. Przypomnijmy, że wcześniej SBU twierdziła, że obie akcje były „elementami jednego planu”. Sam Dulskij zaprzeczył, że ma coś wspólnego z atakiem na konsulat.

Jak powiedział Hrycak, ukraińska policja zatrzymała dwóch organizatorów protestu w Równem – mieszkańców Lwowa i Kijowa, oraz jednego mieszkańca Równego. Zabezpieczono plakaty przygotowane na demonstrację oraz instrukcje postępowania. Według Hrycaka zatrzymany kijowianin planował przeprowadzenie podobnej akcji „w obronie Bułgarów” w rejonie odeskim.

Inną „grupą prowokatorów”, o której mówił na briefingu szef SBU, jest grupa złożona z byłych deputowanych: A. Klujewa, W. Olijnyka oraz członków „Antymajdanu” – O.Zinczenki i J. Kota. Mieli oni podejmować próby dyskredytacji prezydenta Poroszenki poprzez prowokowanie „buntów” w sklepach należącej do niego firmy „Roshen”.

Kresy.pl / SBU
http://kresy.pl/

Jak widać, wszechobecna (także w Polsce, USA, Francji etc) rosyjska agentura robi dobrą robotę na Ukrainie. Państwo to znajduje się na skraju zapaści.
Admin

Komentarzy 7 to “Szef SB Ukrainy: W ukraińskich patriotycznych organizacjach działają rosyjscy agenci”

 1. Joannus said

  Nie inaczej jak ”ruski agent” zaszkodził wygraniu przez ukrówkę Eurowizji. Wlazł i pokazał tyłek.

 2. ANTYROSYJSKOŚĆ ma swoje korzenie w ŻYDOWSKIEJ EWOLUCYJNIE UKSZTAŁTOWANEJ STRATEGII GRUPOWEJ.

 3. revers said

  To kto w Gazecie Polskiej parcuje, tez ruskie agenty? przeciez w ameryce, kanadzie nikt nie rozroznia ukraincow od ruskow, moze z wyjatkiem tych z poczatkow ubieglego stulecia.

  A w uaplinie i tak juz strzela sie do ludzi mowiacych po rosyjsku ze skutkiem smiertelnym a potem pyta sie czys ruski agent. Ostanio w ten sposob ochrona Jarosza zastrzelila kierowce taksowki ktory uzyl slow rosyjskich.

  Ruskie zdemontowali pomnik UPA w Hruszowicah?

 4. peacelover said

  …juz nie dlugo ! juz nie dlugo !
  …juz nie dlugo BANDERY beda prosic Putina o pomoc !!!!
  a chazarskie bydlo bedzie wieszane albo wywozone na Kolyme !!!!

 5. Grace said

  No przeciez Rosja ma wszędzie swoich agentów i we wszystkim miesza. Wszędzie tam gdzie gowno rządzi, albo tam gdzie wybory, albo …no Ruscy przestańcie wreszcie!

 6. maasteer said

  Oczywiście ukraina nie ma żadnych agentów w rosyjskich służbach ani organizacjach i na terenie Rosji ukraińcy nie robią żadnych prowokacji ani działań dywersyjnych….

 7. revers said

  ze az za bardzo ueber allles SS Galizja

  http://rusvesna.su/sites/default/files/styles/orign_wm/public/slavyansk_28.jpg?itok=vL8cBt0Y

Sorry, the comment form is closed at this time.