Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Rolniczy mit syjonizmu

Posted by Marucha w dniu 2017-05-16 (Wtorek)

CO PISZĄ INNI: Na łamach portalu Racjonalista niejaki Arminius opublikował taki oto tekst:

Charakterystycznym elementem syjonistycznej propagandy opisującej okoliczności powstania państwa Izrael – jest twierdzenie o zakupywaniu przez syjonistycznych kolonistów nieurodzajnej ziemi od Arabów – która później ciężką pracą tychże chaluców była przekształcana w kwitnące sady i urodzajne pola.

W owym kłamliwym przekazie akcentuje się pokojowe intencje syjonistów (nie grabież lecz zakup ziemi) oraz ich ciężką pracę. Słowem kreowany jest lukrowany wizerunek syjonizmu – niewiele mający wspólnego z rzeczywistością. Przykładem manipulacji jak wyżej jest chociażby passus jak niżej:

„Oto nieco pełniejszy cytat z Ha’ama: »Bardzo trudno znaleźć tu ziemię uprawną, która nie jest używana do upraw. Tylko te piaszczyste pola lub kamieniste góry, które wymagałyby wkładu ciężkiej pracy i wielkiego kosztu, by uczynić je dobrymi do uprawy, pozostają odłogiem«. I te właśnie ziemie Arabowie sprzedawali Żydom, a Żydzi włożyli ciężką pracę i ponieśli olbrzymie koszty, by znowu, jak w starożytności, stały się ziemią uprawną.”

Tymczasem prawda jak zwykle tkwi w liczbach i kontekstach. Przyjrzyjmy się im więc – aby zadać kłam syjonistycznej propagandzie.

W grudniu 1944 r. ziemia znajdująca się we władaniu Żydów stanowiła 6% ziemi w Palestynie. Ziemia owa znajdowała się w dyspozycji różnorakich syjonistycznych funduszy mających za zadanie skupować palestyńską ziemie – zasobnych w gotówkę od syjonistycznych sponsorów z całej Europy. Dwa fundusze: the Jewish National Fund i the Palestine Jewish Colonization Association, były w posiadaniu ponad połowy ziemi jak wyżej.

W latach 30 – tych minionego wieku 52,6 % zakupionej przez Żydów ziemi w Palestynie pochodziło od właścicieli ziemskich niepalestyńskich, 24.6 % od właścicieli ziemskich palestyńskich, a tylko 9.4 % od palestyńskich – chłopów – fellahów.

Z danych jak wyżej wyraźnie widać, iż palestyński wieśniak bronił swej ziemi przed obcym jak Ślimak swej placówki. Natomiast hakatystyczne przedsięwzięcie wykupy palestynskiej ziemi opierało sie na kooperacji z elementem obcym oraz częścią elit rodzimych, które dla swych doraźnych korzyści gotowe były zaprzedać interes narodowy.

Sytuacja jak wyżej jest wielce analogiczna do wykupywania przez Żydów ziemi i lasów od zdziesiątkowanej – skutkiem Powstania Styczniowego – polskiej szlachty. W pewnym momencie skala owej patologii osiągnęła takie rozmiary, iż chłopscy publicyści ledwo kiełkującego ruchu ludowego zaczęli bić na alarm i apelować do szlachty o uwzględnianie interesu narodowego.

Po tej krótkiej dygresji wróćmy do zasadniczego wątku. Otóż u progu powstania państwa Izrael, Żydzi w Izraelu mieli 6 % ziemi – czyli niewiele znaczący ułamek. Aby zdobyć resztę uciekli się do grabieży, przemocy i gwałtu – metod charakterystycznych dla epoki kolonialnej. Dysproporcja w posiadaniu ziemi jak wyżej jest doskonale zilustrowana statystyką dot. produkcji rolniczej – będącej płodem palestyńskich ziem.

Oto dane statystyczne zgromadzone przez władze brytyjskie Palestyny (Palestyna była wtedy mandatem brytyjskim) na przełomie 1945/46 r. dotyczące produkcji rolnej Palestyny w 1944/45 r. Zostały one opublikowane w roczniku statystycznym Survey of Palestine, a w formie wyciągu zamieszczone na żydowskim portalu „The Jewish Chronicle Online”.

„1. W latach 1944-45 rolnicy w Palestynie wyprodukowali ok. 210 tysięcy ton zboża, z czego 193 tysiące Palestyńczycy i 17 tysięcy Żydzi.
2. W latach 1944-45 rolnicy w Palestynie wyprodukowali 143 tysiące ton arbuzów – z czego 136 tysięcy Palestyńczycy i 7 tysięcy Żydzi.
3. W latach 1944-45 rolnicy w Palestynie wyprodukowali 1683 tony tytoniu – i byli to sami Palestyńczycy
4. W latach 1944-45 rolnicy w Palestynie wyprodukowali 40 – 50 tysięcy ton winogron i około 3-4 mln litrów wina – 86% ziemi na której owe produkty powstały był w rękach Palestyńczyków
5. W latach 1944-45 rolnicy w Palestynie wyprodukowali 79 tysięcy ton oliwek – z czego 78 tysięcy Palestyńczycy i 1 tysiąc Żydzi
6. W latach 1944-45 rolnicy w Palestynie wyprodukowali ok. 8 tysięcy ton bananów – 60% ziemi na której wyprodukowano te banany było w rękach Palestyńczyków
7. W latach 1944-45 rolnicy w Palestynie wyprodukowali 245 tysięcy ton warzyw, z czego 189 tysięcy Palestyńczycy i 56 tysięcy ton Żydzi

W rezolucji ONZ dotyczącej podziału Palestyny zaproponowano przydzielić Żydom 55% ziemi a Palestyńczykom 45%. W części zaproponowanej dla Żydów znalazły się te części Palestyny, z których pochodziły zbiory najważniejszych produktów rolnych z wyjątkiem oliwek. Tymczasem w przededniu tej rezolucji na całym terytorium Palestyny Arabowie produkowali:

92% zboża
86% winogron
99% oliwek
77% warzyw
95% arbuzów i melonów
99% tytoniu
60% bananów”.

Ogólna wartość produktów rolnych z Palestyny w tym czasie wynosiła 21.8 milionów funtów szterlingów, z czego na stronę palestyńską przypadało 17.1 miliona, a na stronę żydowską – 4.7 miliona. Perfidia – bo trudno to inaczej nazwać – podziału Palestyny polegała także na tym, iż – jak zasygnalizowałem wyżej – stronie palestyńskiej odebrano najbardziej rozwinięte rolniczo ziemie i przydzielono je stronie żydowskiej.

Liczby porażają, liczby wyjaśniają, liczby krzyczą o sprawiedliwość.

http://jeznach.neon24.pl

Komentarzy 17 do “Rolniczy mit syjonizmu”

 1. Władek said

  Ten sam przestępczy sposób działania żydowscy bandyci zastosowali w Polsce – najpierw doprowadzili Polskę do całkowitego upadku, cudzymi łapskami i łapówkami zniszczyli wszystko co się tylko dało, a teraz za pomocą wprowadzonej przez reżim PiS ustawy o obrocie ziemią rolną chcą jej pozbawić Polaków, by na koniec za pomocą żydowskich gmin wyznaniowych przekazać ją żydostwu, które potem będzie trąbiło na cały świat, że oto ziemia w POLIN wreszcie stała się urodzajna, bo do tej pory „prymitywni” Polacy nie potrafili się nią zająć, a nawet natkę pietruszki, truskawki i ziemniaki sprowadzali z Izraela.

 2. Kojak said

  Po jakich kosztach jesli juz te zydowstwo produkuje ? Te smieci by zedchly jesliby nie kradziez pieniedzy amerykanskich podatnikow ! Te panstwo to absurd, istnieje wylacznie dzieki kradziezy forsy z USA ! Zyd zwsze zyje jak pasozyt na koszt drugiegio czlowieka !

 3. Pinxit said

  6 mapek Palestyny:

  Wystarczy popatrzec na te 4 mapy ponizej: Palestyna w 1946 roku, 47, 67 i w 2000:

  ISRAEL AND PALESTINE – THE MAPS TELL THE TRUE STORY

  http://www.whatreallyhappened.com/WRHARTICLES/mapstellstory.html

 4. Lily said

  Re1;Wladek
  Doprowadzic do ruiny,a potem zniewolic.
  „Po co Polakom zaklady,moga sie utrzymywac
  z pracy rak swoich”.Oswiadczyl niejaki Janusz
  L (po zmianie). Nas Polakow- Slowian gubi
  to,ze oceniamy innych wedlug siebie.A,nasz wrog o tym bardzo dobrze wie,i zeruje na tym.

 5. AlexSailor said

  @Włodek

  Zapomniał Pan dodać, że Polacy są bardzo zadowoleni z takiego obrotu sprawy, wręcz domagają się jeszcze większych restrykcji.
  Ja już nawet przestałem ludziom tłumaczyć, co oznacza zakaz zakupu ziemi, bo to nie ma sensu i szkoda nerwów.
  Ludzie są zadowoleni, popierają, cieszą się, podobnie jak z zadłużania na 500+, nowych i wyższych podatków, przymusowego podatku na RTV od wszystkich, totalnej inwigilacji i kontroli, okupacyjnych przepisów skarbowych i pozbawiania nas kolejnych praw.
  O tajemnicy korespondencji Polacy w zasadzie nie słyszeli, w związku z tym z zadowoleniem powitali rejestrację telefonów i przeszukiwania przesyłek bez nakazu.
  Zresztą.
  Piskorski (nie moja bajka, ale) siedzący w więzieniu, a przed nim wielu innych, też wzbudza entuzjazm rodaków.
  I nie ma się co łudzić.

 6. RomanK said

  I czym sie to rozni od Polski???
  ” chodzily tu Niemce
  chodzily odmience
  sprzedaj chlopie ziemie
  bedziesz mial czerwience….”
  PIskorski siedzi…a dlaczgo ma wzbudzac entuzjazm?????
  Siedzi , zeby sobie cos wysiedziec…czy siedzaca na jajach kwoka ma wzbudzac entuzjazm???…. tlumow????
  Najwazniejsze -ze jak wsadza- to zeby sie nie dac wykopac..stad tylu przeflancowanych i rosnie sobie, jak na nawozie:-))) Stad nad Nasza Ukochana i jej klasa polityczna proveniencji wszelakiej….unosi sie smrodek nawozu..a jeden drugemu podnawozi:-)))

 7. Pinxit said

  Jakos tak sie sklada, ze panstwa, ktore popieraja powstanie panstwa Palestyna maja problemy z terrorystami, islamistami, medialne problemy ze swiatowa opinia publiczna. Niektore panstwa popierajace Palestyne zostaly zniszczone: Libia, Jugoslawia, Syria jest na tapecie..Korea Polnocna.

  Rosja popiera Palestyne.
  Francja i Szwecja sa atakowane przez armie agresywnych emigrantow
  Iran ma wielkie problemy z opinia publiczna mimo, ze nie ma broni nuklearnej, i podpisal traktat o nierozprzestrzenianiu broni nuklearnej.

  Kraje latynoskie maja problemy tylko dlatego, ze sie narazily Izraelowi popierajac Palestyne: Wenezuela, Brazylia, Argentyna – co gorsze otworzyly ambasade palestynska: Wenezuela, Argentina, Brazylia, Equador ..

  W Szwecji została otwarta pierwsza w Europie Zachodniej ambasada Palestyny – Wiadomości – Polityka – Głos Rosji

  http://polish.ruvr.ru/news/2015_02_11/W-Szwecji-zostala-otwarta-pierwsza-w-Europie-Zachodniej-ambasada-Palestyny-9524/

  Netanjahu ostrzega Francje: Uznanie Palestyny bedzie ciezkim bledem:
  Palestinian state recognition will be a ‘grave mistake’, Netanyahu warns France — RT News

  http://rt.com/news/208187-israel-france-grave-mistake/

  Putin obiecuje Palestynie niezalezne panstwo:

  Putin Says Russia Will Help Palestine Become An Independent State – 12160

  http://12160.info/video/putin-says-russia-will-help-palestine-become-an-independent-state

  Narazila sie tez Europa: Trybunal i Sad AEuropejski skreslil Hamas a listy organizacji terrorystycznych
  EU court removes Hamas from terror blacklist — RT News

  http://rt.com/news/215143-hamas-off-terror-list/

  Europa popiera powstanie panstwa Palestyny.
  EUROPE’S RECOGNITION OF PALESTINE AND THE ISRAELI ELECTIONS | Desertpeace

  https://desertpeace.wordpress.com/2014/12/14/europes-recognition-of-palestine-and-the-israeli-elections/

  Żydzi oburzeni posunięciem Unii Europejskiej. Izrael chce usankcjonować zabór palestyńskiej ziemi – Bibula – pismo niezalezne

  http://www.bibula.com/?p=84123

  Narazil sie tez Watykan:

  Vatican officially recognizes Palestine, while Israel fumes – Wake Up From Your Slumber !

  http://wakeupfromyourslumber.com/vatican-officially-recognizes-palestine-while-israel-fumes/

  Syn izraelskiego generala broni Palestyne:
  Bardzo ciekawe przewmowienie:

  Miko Peled Seattle. Oct. 1, 2012 – YouTube

 8. Plausi said

  Dość dobrze znane dane

  Tzw. kibucim w Izraelu, rodzaj PGRów, już od dziesiątków lat jest obrabiany przez ludność importowaną, szczególnie z Filipin. Dokładnie ludność z tychże Filipin, kobiety, jest wykorzystywana w domach arabskich n.p. w Arabii Saudyjskiej. Media donoszą nierzadko o nieludzkich warunkach pracy tych kobiet u Arabów, przy czym gwałcenie filipińskich służących ma być zjawiskiem powszechnym.

  Inaczej w Izraelu, prostytutki są importowane, podobnie jak na Zachodzie n.p. w RFN, z krajów Europy Wschodniej, w tym Mołdawii, Rumunii, Ukrainy, Rosji, Polski. Znaczna emigracja z tych krajów dba o niezbędną infrastrukturę przerzutu materiału prostytucyjnego.

  Działalność rolnicza i inna w Izraelu jest udokumentowana w Morzu Martwym, w którym poziom obniżył się o kilka metrów z racji grabieżczego wykorzystania wód Jordanu przez Izrael. Zużycie wody na jednego mieszkańca Izraela jest przeszło 10 ryzy większe niż ludności podbitej. Wojna USRAela w Syrii ma także za cel opanowanie dalszych źródeł wody. Nasi najemnicy z tzw. Wojska Polskiego działają od lat na rzecz tej agresji.

  Tradycyjna uprawa ludności miejscowej, której kultury zadowalały się niewielkim zużyciem wody została zastąpiona przez kultury i gatunki, które potrzebują niebywałe i niedostępne w tym rejonie ilości wody. Jest rzeczą oczywistą, że koczująca w Palestynie ludność napływowa będzie musiała niebawem ten land opuścić, kiedy zasoby wody zostaną definitywnie wyczerpane, jak wspominano, w przygotowaniu są nowe cele dla tych koczowników, uroki Polski są również znane.

 9. RomanK said

  Jakos wszyscy zapminaja ..o oczywistym fakcie historycznym,,
  PO zburzeniu Jerozolimy Rzymianie pogonili jej mieszkancow….i ci rozlezli sie po juz poteznej diasporze..owczesnego swiatra..pozostawiajac na miejscu warstwe chlopska…rolnikow…autochtonow Palestyny…ktorzy przetrwali wiele zmian wyznan, systemow, wojen i zmian ekonomicznych..
  Stad Zydzi sa jedna grupa wsrod wielu narodow ,ktora przez 2000lat nei posiadala wlasnej kasty rolniczej…z tad ich pogarda dla ludzi ziemi – haredim…i pogarda dla rolnikow…i niechec do pracy na roli…
  Prawdziwi Syjonisci starali sie to zmienic….naprawde sie starali…ponoszac ogromne koszty i wysilki. Niestety wszystko na nic…. PIekna i wyidealizowana idee kibutzow..zamieniono na zwykle geszefte:-))0

 10. Boydar said

  Normalnie się popłakałem … prawie.

 11. NICK said

  „Prawdziwi Syjonisci ”
  Podpis: RomanK.

 12. Władek said

  Panie RomanieK, historyczni bliskowschodni żydzi to jedno, a stalmudyzowana dzicz chazarska to drugie. W Polsce tych pierwszych tyle co kot napłakał, a tych drugich poprzebieranych za Polaków całe zastępy. Gdzie Rzym, gdzie Krym?

 13. VA said

  https://friendsofsyria.wordpress.com/2017/05/16/ny-organ-trafficker-admits-buying-kidneys-in-israel-for-10000-and-selling-them-in-u-s-for-120000/

 14. Zerohero said

  Racjonalista zamieścił artykuł antysyjonistyczny? Dawno nie wchodziłem na tę stronę, ale tam kiedyś dominowali Koraszewscy – małżeństwo ż…skie powiązane z propagandową MEMRI. Kiedyś tam przeczatłem nawet tekst, że w miejscu gdzie dziś stoją ładne żydowskie domki był piach i ten piach Palestyńczykom nie przeszkadzał.W domyśle: 1) Żydzi to bogowie zamieniający pustynię w ogród (czemu nie zamienią Sahary?) 2) można kogoś zamordować i ograbić jeśli uznamy, że lepiej zarządzimy jego ziemią, majątkiem etc.

 15. Pinxit said

  Pinxit said

  2017-05-16 (wtorek) @ 13:53:39
  Jakos tak sie sklada, ze panstwa, ktore popieraja powstanie panstwa Palestyna maja problemy z terrorystami, islamistami, medialne problemy ze swiatowa opinia publiczna. Niektore panstwa popierajace Palestyne zostaly zniszczone: Libia, Jugoslawia, Syria jest na tapecie..Korea Polnocna.

  Rosja popiera Palestyne.
  Francja i Szwecja sa atakowane przez armie agresywnych emigrantow
  Iran ma wielkie problemy z opinia publiczna mimo, ze nie ma broni nuklearnej, i podpisal traktat o nierozprzestrzenianiu broni nuklearnej.

  Kraje latynoskie maja problemy tylko dlatego, ze sie narazily Izraelowi popierajac Palestyne: Wenezuela, Brazylia, Argentyna – co gorsze otworzyly ambasade palestynska: Wenezuela, Argentina, Brazylia, Equador ..

  W Szwecji została otwarta pierwsza w Europie Zachodniej ambasada Palestyny – Wiadomości – Polityka – Głos Rosji

  http://polish.ruvr.ru/news/2015_02_11/W-Szwecji-zostala-otwarta-pierwsza-w-Europie-Zachodniej-ambasada-Palestyny-9524/

  Netanjahu ostrzega Francje: Uznanie Palestyny bedzie ciezkim bledem:
  Palestinian state recognition will be a ‘grave mistake’, Netanyahu warns France — RT News

  http://rt.com/news/208187-israel-france-grave-mistake/

  Putin obiecuje Palestynie niezalezne panstwo:

  Putin Says Russia Will Help Palestine Become An Independent State – 12160

  http://12160.info/video/putin-says-russia-will-help-palestine-become-an-independent-state

  Narazila sie tez Europa: Trybunal i Sad AEuropejski skreslil Hamas a listy organizacji terrorystycznych
  EU court removes Hamas from terror blacklist — RT News

  http://rt.com/news/215143-hamas-off-terror-list/

  Europa popiera powstanie panstwa Palestyny.
  EUROPE’S RECOGNITION OF PALESTINE AND THE ISRAELI ELECTIONS | Desertpeace

  https://desertpeace.wordpress.com/2014/12/14/europes-recognition-of-palestine-and-the-israeli-elections/

  Żydzi oburzeni posunięciem Unii Europejskiej. Izrael chce usankcjonować zabór palestyńskiej ziemi – Bibula – pismo niezalezne

  http://www.bibula.com/?p=84123

  Narazil sie tez Watykan:

  Vatican officially recognizes Palestine, while Israel fumes – Wake Up From Your Slumber !

  http://wakeupfromyourslumber.com/vatican-officially-recognizes-palestine-while-israel-fumes/

  Syn izraelskiego generala broni Palestyne:
  Bardzo ciekawe przewmowienie:

  Miko Peled Seattle. Oct. 1, 2012 – YouTube

 16. Pinxit said

  Jak wreszcie moderator przepusci to i Miko Peled sie ukaze:

  Miko Peled Seattle. Oct. 1, 2012 – YouTube

 17. snag said

  RomanK @ 9

  Polecam odwiedzić bibliotekę i spędzić parę wieczorów dla wsparcia tego co p. pisze – Naprawde warto ,…

  Na dole w linku ciekawe komentarze

Sorry, the comment form is closed at this time.