Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Władze Hamburga konfiskują prywatne mieszkania, aby ulokować w nich uchodźców

Posted by Marucha w dniu 2017-05-16 (Wtorek)

Ponownie przekonujemy się na własne oczy, że tzw. uchodźcy stali się w Europie „obywatelami” pierwszej kategorii. Niemcy robią co mogą, aby dogodzić islamskim przybyszom i niejednokrotnie robią to na niekorzyść Niemców. U naszego zachodniego sąsiada wystarczy mieć ciemną karnację skóry i pochodzić z Afryki lub Bliskiego Wschodu a dostanie się zasiłki a nawet mieszkanie.

Władze Hamburga skonfiskowały ostatnio 6 prywatnych mieszkań, które należą do jednego właściciela. Okazało się, że lokale stały puste od 2012 roku i wymagały naprawy. Miasto wyznaczyło więc powiernika, który wbrew woli właściciela rozpoczął renowację budynków. Mieszkania te zostaną następnie przyznane lokatorom wybranym przez miasto, zaś rzecznika dzielnicy Hamm w mieście Hamburg, Sorina Weiland powiedziała, że wszelkie koszty zostaną naliczone właścicielowi. [Tak! – admin]

Władze miasta wyjaśniły, że lokale zostały zajęte na podstawie ustawy Hamburg Housing Protection Act z 1982 roku, którą zaktualizowano w 2013 roku. Przepisy pozwalają zająć własność prywatną, gdy mieszkanie stoi puste od co najmniej 4 miesięcy.

Jest to pierwszy taki przypadek „wymuszonego najmu” w Niemczech. W ten sposób władze chcą zmusić właścicieli innych mieszkań, aby zaczęli udostępniać swoje lokale. Szacuje się, że spośród około 700 tysięcy mieszkań do wynajęcia w Hamburgu, od tysiąca do 5 tysięcy z nich stoją puste.

W 2015 roku, hamburski parlament zatwierdził nowe prawo, które pozwala również zajmować puste nieruchomości komercyjne. Konfiskata mienia ma związek z powszechną bezdomnością wśród uchodźców.

Podobne rozwiązanie próbowano wprowadzić w Berlinie – bez wiedzy mieszkańców. Dwa lata temu dyskutowano nad ustawą, która pozwoliłaby bez nakazu sądowego odebrać prywatne rezydencje, aby umieścić w nich uchodźców. Jednak gdy sprawa została nagłośniona i wskazano, że nowe prawo naruszałoby niemiecką konstytucję, Berlin natychmiast zrezygnował.

Obcokrajowcy otrzymują podobną pomoc we Włoszech. Tam również rząd poparł odbieranie mienia prywatnego. Pod koniec 2016 roku, policja weszła do hotelu Lory w miejscowości Ficarolo i chciała zmusić właściciela obiektu, aby przetrzymywał w nim kilkunastu młodych uchodźców. Ostatecznie 80-letni Luigi Fogli, który obawiał się o swoje życie, stracił przytomność i trafił do szpitala. Włoscy policjanci, niczym nazistowscy zbrodniarze wojenni powiedzieli, że wykonują tylko polecenia.

http://zmianynaziemi.pl

Komentarzy 14 do “Władze Hamburga konfiskują prywatne mieszkania, aby ulokować w nich uchodźców”

 1. gość said

  Grożą Polsce! Chcą, żebyśmy NATYCHMIAST przyjęli uchodźców

  http://niezalezna.pl/98866-groza-polsce-chca-zebysmy-natychmiast-przyjeli-uchodzcow

 2. Joannus said

  No cóż przyszła kryska ba matyska. Butni teutońscy ibermensze zbrodniami na niewinnej wielomilionowej ludności ”zapracowali” na los dla potomków.

 3. Maciek said

  Niemcy, jako „rdzenni” mieszkancy terenu zwanego, jako kraj, Niemcami, tez sa pod okupacja.

 4. Joannus said

  Ad 1
  Wypada dziękować stręczycielom i baranom żadnym cudzych pieniędzy i dóbr, głosującym za włączeniem Polski do eurokołchozu
  A dla sygnatariusza traktatu nie kilka ale tysiące pomników wystawić.
  Na serio gdzie ci ludzie maja sumienie.

 5. PISKORZ said

  re art. „Niemcy robią co mogą, aby dogodzić islamskim przybyszom i” DOSŁOWNIE I W PRZENOŚNI, bo jest strona w sieci dla Niemców/ a raczej Niemek sic!!/ ..jak układać sobie życie seksualne z tzw. uciekinierami..PS Nie pamiętam tej strony…niestety.

 6. maasteer said

  Na szczęście u nas do tego nigdy nie dojdzie!

 7. NICK said

  Maasteer. (6)
  Wyjął mi to Pan.
  Z ust.

 8. Ola said

  Zmuszanie do wynajmu mieszkan , tym bardziej konfiskata tychze dla uchodzcow w Niemczech to nie tylko przesada , ale i bzdura. Wynajmowanie mieszkan uchodzcom , w tym glownie zapyzialych pokoi w podupadajacych hotelach glownie na prowincji albo i pustostanow to swietny interes dla ich posiadaczy . Wladze niemieckie im bardzo dobrze placa, juz za samo lozko w pokoi kilkuosobowym to minimum 500 euro na miesiac . W Niemczech rozkrecil sie niezly biznes na lokalach dla uchodzcow za”panstwowe”.

 9. karlik said

  Bieżeństwo nie jest czymś nowym, co prawda Polsce jeszcze nie zagraża, ale jak można chwalić inne narody za pomoc ofiarowaną w ostatnich latach Polakom emigrującymi masowo do innych krajów, a jednocześnie nie pozwalać na uzupełnienie wolnej przestrzeni życiowej innym…Jeżeli nie z południa to fala przybyszów będzie ze wschodu ( a może już jest?)..Takie jest prawo fizyki jak ktoś ze szkoły pamięta działanie tranzystora – wolne miejsce po Polaku będzie zapełnione..Trzeba więc zahamować falę emigracji, albo pogodzić się z faktem, że nie ile , a kiedy do Polski przybędą…

 10. Dobre samopoczucie nie jest nie jest najlepszym doradca:-))) To ze do Polski nie idzie „nawalnica” islamska to cos za cos. WSzystko idzie zgodnie z planem „Wielkiego Sanhedrynu” . KE (czyli IV Reich) naciska na przyjmowanie imigrantow islamskich, ale bardzo przychylnym okiem patrzy na „najazd” ukrainski. Niby PO bylo „za islamistami” ale PiS „przeciw” ale dzieki temy juz mamy ponad 1.5 mil ukraincow. Najwazniejszy plan podmiany narodowosci ma sie bardzo dobrze. Ze nie ma „bombek i nozownikow” ??? Ano poczekajcie to poznacie ukrow „naszych slowianskich braci” i „z dobrej tradycyjnej ich strony !!! . Z turkami w poczatkowym okresie „restauracji IV Reichu bylo podobnie. Jacy to byli mili i zaasymilowani sprzatacze szkopskich strasse i wychodkow na banhoffach. No i co islamska „krytyczna przekroczona” i mamy bombe atomowa ktora juz leci na lby szkopskie. Cieszyc sie nie ma z czego! Debilne schadenfreude debili. Jestesmy juz nastepni w kolejce.
  Jak sie „zupe narodowa przesala” to zaczynaja sie problemy, poczatkowo male a potem narastaja jak sie tej „soli dosypuje” juz chochlami :-))) a potem na drodze slusznych prawa do autonomii od wschodniej i zachodniej granicy …i likwidacja 1050 letniego Panstwa. Sprawa mieszkaniowa nie sie co martwic…w najlepszym razie jak nie zabiora to dokwateruja. Jeszcze sie bedziemy cieszyli bo moze cos skapnie w ciezkich czasach. Jak sie nie podejmie natychmiastowej decyzji wyjscia z tego burdelu EU teraz….i to kosztem poteznych wyzeczen….to razem z reszta narodow Europy, na wlasane zyczenie wyladujemy na smietniku historii.
  PS: nie martwcie sie…o muslimow, jak Ziemie Odzyskana wroca do Reich, to zasiedli sie nimi te wszystkie opuszczone PRL-owskie osiedla Sosnowca, Mikolowa, Brynowa etc Miejscajest od groma !!!

 11. NC said

  Przerabialiśmy to w PRL pod nazwą „kwaterunku” i mieszkań „kwaterunkowych”.

 12. A tymczasem „powstała interaktywna mapa pokazująca przestępstwa imigrantów w Niemczech” w.g.
  .http://www.dzienniknarodowy.pl/6649/powstala-interaktywna-mapa-pokazujaca-przestepstwa/
  Mozna tez samemu interaktywnie poanalizowac przedatawiona mape..wlosy staj na glowie !
  .http://www.refcrime.info/en/
  .http://www.refcrime.info/en/verbrechen/karte/
  Zaleca sie nie tylko oslom z PE zaznajomic sie z powyzsza propozycja internetowa co i naszym przedstawicielom sejmowym, ku rozwadze.
  O KOD-zie i Nowoczesnej nie wspominam bo to durnych lbow nic nie dotrze. Przydalo by sie ja tez uzupenic zbrodniami banderowcow na Ukrainie np. w Odessie.

 13. gość said

  Włoski kierowca przejechał przez tłum imigrantów blokujących ulicę i atakujących jego auto.

 14. PISKORZ said

  re 13 A jakie inne wyjście miał ten kierowca..?! Nie wiadomo czym się to dla niego skończyło..PS To bydło coraz bardziej agresywne, podobno szczególnie w poł-wsch. Włoszech..

Sorry, the comment form is closed at this time.