Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Ukraina nałożyła sankcje na Rosję. UE czeka na wyjaśnienia.

Posted by Marucha w dniu 2017-05-17 (środa)

UE chce uzyskać od Ukrainy dodatkową informację w związku z zablokowaniem w kraju szeregu rosyjskich serwisów internetowych – poinformowało przedstawicielstwo UE ukraiński portal informacyjny Europejska Prawda.

Wczoraj został opublikowany dekret prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki z dnia 15 maja, którym prezydent zatwierdził decyzję Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony w sprawie przedłużenia obowiązywania i rozszerzenia listy rosyjskich osób fizycznych i prawnych objętych sankcjami.

Na rozszerzonej liście znalazło się 1228 osób fizycznych i 468 osób prawnych. Ukraina wprowadza sankcje przeciwko szeregowi rosyjskich mediów, poza tym państwo ograniczyło dostęp do serwisów społecznościowych vkontakte i odnoklassniki oraz do portali Yandex i Mail.ru. Dzisiaj dekret wszedł w życie.

„Poruszyliśmy tę kwestię w dialogu ze stroną ukraińską, chcemy otrzymać bardziej szczegółową informację” — powiedział szef działu mediów i informacji misji dyplomatycznej Jurgis Vilcinskas.

Według danych gazety po uzyskaniu szczegółowych informacji UE przedstawi oficjalną ocenę lub reakcję na decyzję.

Sekretarz Generalny Rady Europy Thorbjørn Jagland wyraził niepokój w związku z blokadą szeregu portali i serwisów społecznościowych na terytorium Ukrainy.

https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 8 to “Ukraina nałożyła sankcje na Rosję. UE czeka na wyjaśnienia.”

 1. guła said

  Jak będzie Poroszenko psuć układy gospodarcze unijnych (znaczy Niemców) z Rosją to jemu może się zdarzyć, że jedna konfietka w garści nie zostanie. A co dopiero mówić o fabrykach.

 2. konik said

  Wielka blokada na Ukrainie: sankcjami objęte VKontakte i Yandex
  https://www.dobreprogramy.pl/Wielka-blokada-na-Ukrainie-sankcjami-objete-VKontakte-i-Yandex,News,81044.html

 3. Grace said

  Gula, zgadzam sie z toba. Przytrafi mu sie to co Nawalnemu i na co skurwiele zasluguja. Oczywiscie Putin bedzie winny. A tak swoja droga to tylko kundle ktore kasaja wielka Rosje ale ugryzc jej nie moga, wiec osmieszaja sie sankcjami. Ukraina pocajuj wielka Rosje w cztery litery. Too wszystko co mozesz zrobic ty zdrajco!

 4. Pinxit said

  Najwieksze dranstwo Ukrainy, to obecna propozycja ustawy o zdelegalizowaniu rosyjskiego kosciola prawoslawnego!!!!

  A juz mi sie zdawalo, ze Ukry wyczerpaly liste dranstw i zbrodni.

  Ciekawe, czy jeszcze sie ktos w Polsce dziwi, dlaczego Krym sie wystraszyl banderowcow?

 5. maasteer said

  Ad 3 Pinxit
  A zapoda Pan jakiś link?
  Jeśli to prawda to zapewne „wspólnota międzynarodowa” wyrazi swoje zaniepokojenie

 6. revers said

  „Ciekawe, czy jeszcze sie ktos w Polsce dziwi, dlaczego Krym sie wystraszyl banderowcow?”

  Poroszenko wciaz liczy na to ze po wprowadzeniu bezwizowego ruchu dla zaczipowanych ukrow, wszyscy z Krymu i Donbassu rusza szturmem po ukrainskie paszporty z mozliwoscia wyjazdu do euroraju i w ten sposb zdobedzie Krym dla pesjsatytch.

  A banderowcy niszczaa lub wstrzymuja budowy cerkwi prawoslawnych obrzadku nie rzymsko greckiego

  http://www.stopfake.org/en/fake-radical-ukrainian-nationalists-destroy-moscow-patriarchate-churches/

  Szkoda ze unia nie wyjani ostanich posuniec w Niemczech cenzury, czyli to co w Niemczech bedzie zalegalizowane tylnymi drzwiami w Brukseli i w uni.

  https://www.bmjv.de/SharedDocs/Gesetzgebungsverfahren/Stellungnahmen/2017/Downloads/04192017_Stellungnahme_RoG_RefE_NetzDG.pdf;jsessionid=8B2C65D85BF900C88BA64C17A999D437.1_cid324?__blob=publicationFile&v=2

  Reporterzy bez granic oceniaja ostatnie posuniecia Merkel i Massa.

 7. revers said

  Wychodzi na to ze te troski o demokracje na wschodzie, sa czescia szeroko zaplanowanej cenzury w calej europie przez masonska mafie, te same dzialania jak w Niemczech objely juz Francje gdzie bedzie kontrolowac sie wszystko co wchodzi i wychodzi do internetu.

  https://francais.rt.com/france/38476-francois-bayrou-ministre-mais-quel-prix-macron#.WRy9vRZi6NM.facebook

 8. revers said

  re3

  ustawy wierchowej rady 4128, 4511 jak najbardziej na wysokich pariorytetach

  http://www.pravoslavie.ru/103564.html

  a miedzynarodowa spolecznosc ma to w 4 rech, oprocz moze stolicy Watykanu ktora wezwala dyplomate Ukrainskiego przy stolicy apolstolskiej na dywanik.

  http://rusvesna.su/news/1495135619

  Moze raz papa Franciszek cos zrobii dla kosciola, nie obejdzie sie jak ostanio z kolejna manipulacja wokol Fatimy podzas rocznicy objawien fatymskich w Hiszpanii.

Sorry, the comment form is closed at this time.