Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

WADA: W Rosji nie było państwowego systemu dopingu

Posted by Marucha w dniu 2017-05-19 (Piątek)

Szef Niezależnej Komisji Antydopingowej: McLaren przyznał brak w Rosji państwowego systemu wsparcia dopingu.

Szef Niezależnej Komisji Antydopingowej Witalij Smirnow powiedział, że szef niezależnej komisji Światowej Agencji Antydopingowej (WADA) Richard McLaren przyznał brak w Rosji państwowego systemu wsparcia dopingu.

„Uważam to za wynik negocjacji. Najpierw były żądania bezwarunkowego uznania raportu. Ja prawie trzy godziny z nim (McLarenem — RT) rozmawiałem i powiedziałem, że jest absolutnie niekompetentne zarzucać nam, że istnieje u nas państwowy system (wsparcia dopingu) i to zupełnie nie odpowiada duchowi naszego kraju, nie możemy porównać z jednostkowymi precedensami w naszej historii” — cytują Smirnowa media.

Szef Niezależnej Komisji Antydopingowej zaznaczył również, że sam McLaren przyznał brak w Rosji państwowego systemu wsparcia stosowania zabronionych preparatów.

„Od 1970 roku jestem członkiem kolegium państwowych organów sportowych i nigdy nie podpisałem żadnych dokumentów i nie byłem obecny przy przyjmowaniu jakichkolwiek dokumentów, które świadczyłyby o interwencję państwowych organów w te kwestie. McLaren przyjął to i zgodził się. W końcu oni sami doszli do tego wniosku, nie chcę mówić, że stało się tak pod naszym wpływem” — dodał Smirnow.

Rosyjska Agencja Antydopingowa (RUSADA) została pozbawiona licencji WADA po oskarżeniu o liczne naruszenia przepisów antydopingowych w listopadzie 2015 roku.

18 maja WADA określiła cztery punkty, które RUSADA powinna dopracować w celu pełnego przywrócenia statusu organizacji. Jednym z nich była dymisja szefowej rady nadzorczej RUSADA Jeleny Isinbajewy, która według dyrektora generalnego WADA może pozostać członkiem rady.

Wcześniej amerykański prawnik David Larkin skomentował odejście szefowej rady nadzorczej RUSADA ze swojego stanowiska na żądanie WADA.

https://pl.sputniknews.com

Wtajemniczeni nazywają WADA (Światową Agencje Antydopingową) za lisa pilnującego kurnika. Ale cóż… przecież przyznała on rację Rosjanom. To nic, że złamała kariery wielu sportowców. Przecież to dla dobra sportu.
Admin

Jedna odpowiedź to “WADA: W Rosji nie było państwowego systemu dopingu”

  1. Damastes87 said

    A takie piękne kobiety uczestniczyły na olimpiadzie w biegu kobiet i to nikomu nie przeszkadzało i było w pełni zgodne z duchem sportu:
    http://cdn.newsapi.com.au/image/v1/235062ccad48b6447e25f28c3a536e1e?width=650

Sorry, the comment form is closed at this time.