Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Premier Szydło: nie ma możliwości wprowadzenia sankcji za nieprzyjmowanie imigrantów

Posted by Marucha w dniu 2017-05-20 (sobota)

Premier Beata Szydło powiedziała, że w obecnej sytuacji nie ma takiej możliwości, aby Unia Europejska, w związku ze sprzeciwem dotyczącym mechanizmu relokacji imigrantów, wprowadziła sankcje na Polskę. „Unia musi wypracować skuteczną politykę migracyjną, niekończące się przyjmowanie migrantów do Europy nie jest rozwiązaniem” – podkreśliła.

Szefowa polskiego rządu w rozmowie z „Super Expressem” komentowała działania Unii Europejskiej mające na celu zmuszenie państw członkowskich do zaakceptowania mechanizmu relokacji imigrantów pochodzących z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej.

Zdaniem Beaty Szydło, obecnie nie ma możliwości na wszczęcie wobec Polski jakichkolwiek sankcji związanych ze stanowiskiem rządu. Dodała, że nie ma również obaw związanych ze „straszeniem sankcjami” i nie przejmuje się tym. „Obecne groźby, jakie płyną ze strony UE i są kierowane między innymi pod adresem Polski, stanowią próbę zamaskowania błędnych unijnych decyzji i przerzucenia konsekwencji za nie na państwa członkowskie. Szantaż i straszenie nie są tutaj dobrym rozwiązaniem” – mówiła premier.

[To się jeszcze okaże, co zostanie z buńczucznych zapowiedzi… – admin]

Beata Szydło podkreślała również, że przymuszanie w sprawie przyjmowania kwot imigrantów i akceptacja dla mechanizmu relokacji nie będą skuteczne i nie rozwiążą problemu.

Dodała, że stanowisko polskiego rządu jest jasne i zdecydowane. Polska będzie domagać się od Unii Europejskiej wypracowania takiego rozwiązania, które w rzeczywistości pomoże ludziom. „Nasze stanowisko będzie takie – UE musi wypracować dobrą i skuteczną politykę migracyjną, która pomoże ludziom. Rozwiązaniem nie jest niekończące przyjmowanie migrantów do Europy. Przez kilka lat taka polityka migracyjna jest realizowana i nie przynosi efektów” – podkreślała.

Prezes Rady Ministrów odniosła się również do wypowiedzi przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska, który zapowiedział możliwość poniesienia przez Polskę konsekwencji, jeśli system relokacji imigrantów nie zostanie zaakceptowany.

Zdaniem Beaty Szydło, takie stanowisko byłego szefa Platformy Obywatelskiej wskazuje, że jego wybór na wysokie stanowisko w strukturach UE „był pomyłką i jako szef tego ciała nie koncentruje się na rozwiązywaniu problemu migracyjnego, tylko na walce z polskim rządem i rządem węgierskim”.

Szefowa rządu podkreślała, że w sprawie imigracji zgodnym głosem mówi cała Grupa Wyszehradzka.

– To nie jest tak, że Polska sama w tej chwili podnosi problem złej polityki migracyjnej UE, że tylko polski rząd bardzo głośno o tym mówi. Tak naprawdę polityka UE w tej sprawie nie jest realizowana przez zdecydowaną większość państw członkowskich. Dotychczas rozlokowano raptem ok. 10 proc. migrantów, to o czymś świadczy. Jako Polska od samego początku konsekwentnie i z wielką odwagą to podnosiliśmy i nie baliśmy się rozpocząć dyskusji na ten temat. Cały Wyszehrad jest w tej chwili tego samego zdania – mówiła.

Źródło: „Super Express”, tvp.info
WMa
http://www.pch24.pl

Komentarzy 19 to “Premier Szydło: nie ma możliwości wprowadzenia sankcji za nieprzyjmowanie imigrantów”

 1. gość said

  Polska będzie walczyć z Komisją Europejską! „Będziemy bronili swoich racji w sądzie”

  Wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański w rozmowie z RMF FM zapowiedział, że jeśli nadal będzie trwać presja na Polskę czy Węgry w kontekście przyjęcia uchodźców w ramach obowiązkowych kwot, nasz kraj będzie walczył z Brukselą w sądzie.

  – Jeżeli KE zdecyduje się na to, by procesować się z Polską, będziemy zwracali uwagę na to, żę Polska jest jednym z 26 państw, które nie wykonuje tej decyzji. Jeżeli ktoś chce, to oczywiście może. Będziemy bronili swoich racji w sądzie – stwierdził Konrad Szymański w rozmowie z Konradem Piaseckim w Gościu Radia Zet.

  Jak dodał:

  – Decyzja KE jest porażką. Państwa członkowskie – te, które głośno mówią, że chcą uczestniczyć, nie wykonują jej – i te debaty też podniesiemy w debacie politycznej (…) My od samego początku obiecaliśmy wyborcom, że ta decyzja [rządu Ewy Kopacz] jest przez nas nieprzyjmowani – mówił.

  Polityk wskazuje, że nie ma mowy o żadnym nakładaniu kar na Polskę.

  – Nie ma mowy o żadnych karach . Jest możliwe, że spotkamy się w sądzie. Każde państwo członkowskie czasami spotyka się w sądzie z komisją i w tej sprawie jesteśmy gotowi spotkać się z komisją w sądzie – kwituje polityk.

  Źródło: Radio Zet

  https://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/11714-minister-szymanski-zapowiada-ze-polska-bedzie-walczyc-z-komisja-europejska-bedziemy-bronili-swoich-racji-w-sadzie

 2. Stan said

  Przepraszam – jakim krajem jest Polska??
  Czy Polska należy do państw cywilizowanych, gdzie rząd przestrzega podpisanych
  umów międzynarodowych – Konwencje Genewska i Traktat Lizboński ???
  Czy też lachę kładzie i robi co chce???

  Celem jest konflikt – dalszy podział społeczeństwa polskiego i dalszy podział Europy.
  Skutki tego konfliktu będą dla Polaków opłakane, a ofiara tego konfliktu będą sami Polacy, a nie politycy.

  Była i jest dalej możliwość załatwienia tego konfliktu spokojnie na drodze dyplomatycznej,
  a nie prymitywnymi, aroganckimi nie do zaakceptowania metodami i to po obu stronach.
  Widać z tego ze pisy nie dbaja o opinie Polski na arenie międzynarodowej.

  Nieudokow pisowskich i innych będących w tym samym szeregu wysyłam do następującej literatury:

  „Polska z racji swojego położenia geopolitycznego w coraz większym stopniu uczestniczy
  w międzynarodowym systemie ochrony uchodźców.
  Wynika to ze zmian polityki wobec uchodźców w innych krajach Unii Europejskiej,
  z międzynarodowych zobowiązań Polski oraz z systematycznie wzrastającej liczby
  cudzoziemców ubiegających się o ochronę w naszym kraju”.

  .http://www.prohumanum.org/wp-content/uploads/2015/05/uchodzcy_info_bas.pdf

 3. AlexSailor said

  @Stan

  Ratyfikacja Traktatu Lizbońskiego przez polski parlament była nielegalna i sprzeczna z konstytucją.
  W zasadzie była zdradą mającą formę maskowanego zamachu stanu.

  Całe szczęście, że nie doszło do referendum, które wprost lub na skutek cudów nad urną byłoby przyklepaniem Traktatu.

  Jak wiadomo Traktat likwiduje polską państwowość spychając nasz organizm polityczny formalnie do poziomu guberni.

  Konwencja Genewska nie ma NIC wspólnego z relokacją „uchodźców”.

  Dalej.
  Jeśli pyta pan o to, czy Polska należy do państw, których rząd przestrzega podpisanych porozumień, to
  może zainteresuje się pan rządem niemieckim, jako pierwszym z brzegu, KTÓRY EWIDENTNIE ZŁAMAŁ I TO W WIELU PUNKTACH traktat z Schengen, a także układy unijne, w tym Traktat Lizboński, wpuszczając do siebie bez żadnej kontroli i nie odsyłając do pierwszego kraju do którego przybyli tych „uchodźców”.

  W takiej sytuacji oczywiste jest, że Polski nie obowiązują już żadne ustalenie Komisarzy Ludowych – KE, a zwłaszcza ich durnowate pomysły.
  Może niech pan jeszcze sprawdzi, jak realizowana jest zadekretowana w prawie unijnym, w tym TL, wolność prasy, wolność wypowiedzi, wolność wyrażania swoich poglądów, wolność wyznawania religii, prawo własności, prawo do sądu i uczciwego procesu, tajemnica korespondencji, i wiele innych praw.
  Zwłaszcza w Niemczech, Szwecji i Francji.

  Tak się przestrzega traktaty w UE.

  Do tego niech pan sobie przypomni, jak bezprawnie Dania wprowadziła kontrole graniczne wbrew traktatom, jak realizowana jest równość wobec prawa polskich rolników otrzymujących ułamek dotacji z budżetu UE w porównaniu z Niemcami, czy choćby zgłaszane przez zarząd spółki Ursus bezprawne żądanie jakichś urojonych niemieckich certyfikatów na eksportowane tam polskie ciągniki.

  Trzeba być niespełna rozumu, żeby starać się przestrzegać szkodliwych, a nawet zabójczych dla siebie porozumień zamykając oczy na nagminne, notoryczne i bezczelne ich łamanie przez partnerów, gdy są dla nas korzystne.

 4. Marucha said

  Re 2:
  Czy ja dobrze Pana rozumiem?

  Pan nawołuje do przestrzegania jakichś „porozumień” – tych samych porozumień, które są nagminnie łamane przez ich twórców i propagatorów?
  Pan chce dotrzymywać słowa bandytom i oszustom, którzy sami je łamią?
  Pan chce, aby Polska wzięła na siebie część odpowiedzialności za Niemcy, które wbrew prawu unijnemu nawpuszczały do siebie hordy „uchodźców”, a teraz usiłują ich upchnąć w krajach, które nie mają z nimi nic wspólnego?

  Proszę nas nie odsyłać do literatury prounijnej. Używamy raczej papieru toaletowego.

 5. Maryś said

  Ad.Stan/Chybaś se pan kupy dzisiaj nie robił?Radzę dobrze się wypróżnić,tak ze dwa razy,wtedy przejdą mdłości.

 6. revers said

  Pan Stan chyba nie wie co pisze i mowi …

  http://wolnosc24.pl/2017/05/19/varoufakis-unia-europejska-to-kartel-oligarchow-wszyscy-placimy-za-piramide-dlugow-ktora-stworzyli-prezesi-niemieckich-bankow/

  Islandia rowniez byla jedna noga w uni, zna konwencje Genewskie, ale w pore wycofala sie z negocjacji, pozamykala w wiezieniach odpowiedzialnych ludzi i juz nie ma problemow cywilizacyjnych i uchodzczych.

 7. Stan said

  Ad: 3 AlexSailor
  Dziękuje za ciekawy komentarz.

  „Ratyfikacja Traktatu Lizbońskiego przez polski parlament była nielegalna i sprzeczna z konstytucją.
  W zasadzie była zdradą mającą formę maskowanego zamachu stanu.”

  Ci sami co wszystko podpisywali są dzisiaj u władzy i wszystko wokół krytykują
  i na tych ze Wschodu i Zachodu plują, a swoich błędów nie widza.

  Ta cala „polityka” jest dzisiaj jednym „szambem i bagnem” z którego trudno będzie teraz
  wyjść. Kłamstwo to prawda, a białe jest czarnym. Pozostanie tylko smród.
  Kłamstwa i propaganda ogłupia tylko zwykłych ludzi. Szkoda czasu idę na ryby.

  Produkty na rynku niemieckim: produkty elektryczne, maszyny i urządzenia o ile mi wiadomo posiadają:
  – tzw.certyfikaty bezpieczeństwa i jakości
  i dlatego są bardzo szacowane i uważane na rynkach światowych.
  Ursus powinien dla własnego dobra jak najszybciej (jeśli to jest konieczne dla polepszenia jakości i bezpieczeństwa)
  uzyskać taki certyfikat niemiecki, który będzie uważany i uznawany na całym świecie. Takie sa realia.

  Wnioskuje z tego, ze inżynierowie z Ursusa muszą możliwe cos zmienić, aby wymogi i jakość była jeszcze lepsza,
  a tym samym otworzą sobie drogę do eksportu nie tylko do Niemiec ale na cały świat, a nie tylko do Afryki.
  Sama ideologia polityczna w tym przypadku nie powinna być górą i odgrywać żadnej roli.
  Niestety widać z tego, ze tak nie jest.

  Przykładem jest PKP, które nie chce zakupić od spółki państwowej polskiego „Pendolino”,
  gdyż te często się psuja, zwiększają koszty napraw i zmniejszaja konkurencyjność na rynku.
  Chyba ze o to w końcu chodzi, aby i tu dobić następną polską firmę.

 8. Dinozaur said

  Pytanie : Na podstawie którgo z cytowanych tutaj gęsto paragrafów oficer armii niemieckiej otrzymał w Niemczech azyl ?

 9. gość said

  PiS przyjmie uchodźców? Jest taka deklaracja

  Wszyscy politycy z rządu, jak jeden mąż mówią : Polska nie będzie przyjmować uchodźców! Temat stał się nawet osią sporu na linii z opozycją. A teraz szef naszego MSZ mówi, że uchodźców jednak przyjmiemy.

  Szef MSZ Witold Waszczykowski w wywiadzie dla „Die Welt’ zadeklarował, że Polska chce przyjąć ludzi z terenów ogarniętych wojną. Wcześniej przedstawiciele rządu i PiS wielokrotnie zapowiadali, że uchodźcy nie będą przyjmowani.

  http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/witold-waszczykowski-deklaruje-ze-polska-przyjmie-uchodzcow/ecc87h7

 10. Stan said

  Ad:9
  „Szef MSZ Witold Waszczykowski w wywiadzie dla „Die Welt’ zadeklarował,
  że Polska chce przyjąć ludzi z terenów ogarniętych wojną.” Wreszcie dobra wiadomość.

  Wygląda na to, że ten cały szum był niepotrzebny ale lepiej później niż wcale.
  Bardzo dużo społeczeństwa polskiego (Gdańsk, Sopot i inne miasta) bardzo chcą przyjąć
  ludzi objętych wojna, są na to już przygotowani.

  Słowa wdzięczności
  Polska dusza jest rozdarta między Wschodem a Zachodem.
  Jednak Gdańsk i Sopot tradycje historyczne dumnie podtrzymuje,
  i Komitet do integracji uchodźców powołuje.

  Bratnie gdańskie dusze się radują
  i z całego serca na swój koszt uchodźców zapraszają,
  bo o swoje gniazdo i przyszłość dbają.

  Warto przypomnieć, że Polska swoich żołnierzy do Iraku wysyłała
  i agresorom czynnie pomagała.
  Cala infrastrukturę zbombardowano.
  Milion niewinnych cywilistów życie straciło
  i cały kraj w zgliszcze się obróciło.
  Ludzie swoje dzieci, matki i ojców postradali.
  i przed śmiercią do Europy pouciekali.

  Chrześcijańskie zadośćuczynienie
  za wszystkie ludzkie cierpienia,
  zasady naszej wiary,
  aby w tak trudnych czasach pomóc i inni pamiętali,
  że Polacy uchodźcom będą pomagali,
  dług wdzięczności z historii spłacali
  i tradycje chrześcijańskiej pomocy innym dalej podtrzymywali.

 11. Marucha said

  RE 10:
  Powiem tak: pierdol się Pan razem ze swoim Waszczykowskim i jego nachodźcami.

 12. Prada said

  A fe Adminie, tak mowic do poety Stana to niesympatycznie, niehigienicznie i nieapetycznie. Inna rzcz ze sie „poet” musial czegos strasznego nacpac.

  ——
  Jestem niesympatyczny, ale staram się nie kłamać.
  A nam nasza dobroć i chęć pomagania już nie raz bokiem wyszła.
  Admin

 13. Pinxit said

  Z tego wszystkiego wynika, ze … przyplynelo gowno do zatoki i nikt nie wie jak sie go pozbyc.

  Ten sam rzad, ktory zwiazal Polske z Unia – teraz z ta Unia walczy.
  Widzialy galy, co podpisywaly.
  Klopot w tym, ze podpisaly.

  Juz ze zwyklej malostkowej, ludzkiej zlosliwosci zadaje sobie pytanie:
  Coby bylo, gdyby Tuska w Unii nie bylo?
  Bo fantazja mnie ponosi, ze jesli Tuska przyjma do Kongresu w Waszyngtonie – to wtedy bedziemy miec zadarte z USA?.

 14. revers said

  No coz, jak kobieta mowi NIE to wychodzi ze chce tego, co wyrazaja to jej koledzy partyjni z rzadu …

  http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/witold-waszczykowski-deklaruje-ze-polska-przyjmie-uchodzcow/ecc87h7

 15. Stan said

  Ad: 13
  „Coby było, gdyby Tuska w Unii nie było?”

  Od dłuższego czasu zadaje sobie to samo pytanie.
  W czasie kiedy setki tysiące uchodźców (ludzie wycieńczeni z dziećmi, młodzi i starzy) z Syrii, Iraku i Afganistanu
  przypłynęli i weszli na teren Grecji i dalej przekraczali (nielegalnie granice państw UE) Bruksela,
  a właściwie Tusk ze świtą nie wydal żadnych konkretnych dyrektyw czy przepisów co robić.
  Przepisy dotyczące uchodźców z Dublina nie można było zastosować, gdyż nie były praktyczne i możliwe do wykonania.

  Może się mylę, ale gdyby wówczas wprowadzono wojsko do kontroli granic i wprowadzono rejestracje
  dzisiaj sytuacja była by inna. Nie było żadnych informacji.
  Ci uciekinierzy tysiącami przechodzili setki kilometrów piechota
  od granicy do granicy, od jednego państwa do drugiego bez żadnej kontroli i bez żadnej rejestracji.

  Jak można ich było powstrzymać???
  Strzelanie do tych ludzi, aby bronic granic państw UE nie wchodziło w rachubę.
  Kiedy ministrowie spraw zagranicznych Grecji i Włoch wysłali notę protestującą do Tuska, nie było go w Brukseli.
  Wyjechał do Turcji i sam bez porozumienia się z parlamentem podejmował z Erdoganem dogadywania.
  Kanclerz Niemiec wyjechała do Turcji i obiecała miliardy, aby w Turcji wybudować schroniska dla tych uchodźców.
  Sama Turcja zatrzymała 1,5 miliona uchodźców, co niektórzy znaleźli tam prace i tam zostali,
  a większa część przebywa dalej w schroniskach.

  O przyczynach problemów z uchodźcami nikt w Polsce i w Europie nie pisze. Media milczą.
  Przyczyna jest celowa destabilizacja na Bliskim Wschodzie, wojny, głód, choroby, zniszczenia domów,
  szkol, szpitali, dróg, mostów, brak wody, brak energi elektrycznej.

  Ci ludzie uciekają przed śmiercią, oni są ofiarami barbarzyńskiej polityki Zachodu, w którym niestety
  polski żołnierz również ma ręce pełne krewi niewinnych cywilów matek i dzieci.

  Francja i Niemcy pierwszy raz po zakończeniu II w.św. odmówiły swojemu sojusznikowi USA pomocy militarnej w IRAKU.
  Hiszpania wycofała swoje wojska z IRAKU po wielkich demonstracjach ludności, które objęły wszystkie miasta,
  a w którym uczestniczyli wszyscy — całe społeczeństwo.

  A co robił wówczas żołnierz polski w IRAKU??? Polska pomagała agresorom i sama była agresorem
  i przyczyniła się do destabilizacji tego regionu i powstania terroryzmu, jaki jeszcze świat nie widział.
  Ludzie uciekają przed śmiercią sa ofiara tej brudnej polityki.
  O tej prawdzie trzeba i należy pisać, mówić i wyciągać wnioski na przyszłość.

  Prezydent USA podjął nowa decyzje, ze żadnej więcej pomocy militarnej Ukraina nie otrzyma.
  Z tego wynika, ze dzisiaj Polska została z Ukraina sama.

  Żołnierza francuskiego i niemieckiego w Iraku nie było, ale te kraje przyjęły miliony uchodźców,
  a w Niemczech w 2016 roku poszło do szkoły po raz pierwszy 300 tys. dzieci uchodźców.

  Polska trzyma rękę dalej w śmierdzącym nocniku.
  Ani ze Wschodem, ani z Zachodem miejsca nie mają.
  Nie wiedzą czego chcą i czego szukają.

  Czeczeńcom treningi dali i na Kaukaz powysyłali,
  destabilizację tam zdziałali,
  a później ich bez problemu poprzyjmowali.

  Instynkt zachowawczy i samoistnienia już nie pracuje,
  i tylko przeciwko uchodźcom plują i szczują.

  W takim dziwnym świecie żyjemy,
  że kłamstwo jest prawdą, białe jest czarnym.

  Historia się ciągle powtarza.
  Poloki wniosków z historii nie wyciągnęli.

  Przed kilkoma tysiącami uchodźców się bronia jak mogą,
  o zasadach wiary, demokracji i zobowiązaniach już zapomnieli,
  a co niektórzy ze strachu w portki robią, sikają
  i w komedie obracają.
  Obudźcie się, bo jutro może być za późno.

 16. Marucha said

  Re 15:
  Weź Pan ich do swojego domu, ok?

  I tych co „uciekają przed śmiercią” z krajów, gdzie nie ma żadnej wojny ani niepokojów.
  I tych, co się podają za 15-letni dzieci, a mają po 30 lat.
  I tych, co im „puchną jądra”.
  I tych, co podpalają ośrodki, w których ich ulokowano.

 17. NICK said

  No to powiem.

  „Rymy” Stana?
  Rozebrana
  nicość.
  Częstochowska.
  Czy „Urbana”?
  Rozebrana
  obcość.
  Czikagowska.

  Częstochowsko-usraelska. Raczej.
  Nie wyłożę tego Wam. Inaczej.

 18. Maciek Sajnacki said

  Tak zwani uchodzcy:

  Jest to celowo stworzony problem, nieszczescie ludzkie, dokladnie opisane w znanych Protokolach Syjonu. Uchodzcy maja „skundlic” lokalna ludnosc, zniszczyc wiare katolicka I cywilizacje chrzescijanska w Europie, budowana przez 2 tysiace lat, wszak kazda metoda jest dobra (Maurice Piney „The Plot Against the Church”). Niech panstwo Izrael i Saudi Arabia przyjmuje uchodzcow. Rozwalic najpierw Syrie a pozniej „poszczuc” Ameryke na Iran, taki jest dalszy plan. Na szczescie, to sie najprawdopodobniej nie uda. Swieta Maryjo, bron Polske.

 19. Stan said

  Ad: 16 Marucha

  Szanowny Panie Marucha.

  Uprzejmie Pana informuje, że jedną osobę juz „wziąłem” do mego domu i wszystko jest w porzadku.
  Uczy się języka, posiada niesamowitą motywację do życia i wykazuje wdzięczność za udzielona jej pomoc.
  Było bardzo dużo dokumentów, formularzy do składania, chodzenia po biurach, ale wszystko zakończyło się dobrze.
  W urzędach spotkałem się z bardzo dużą sympatia i zrozumieniem, co było dla mnie zaskoczeniem.

  Na początku wszyscy się dziwili, a dzisiaj moi znajomi też chcą wziąć do domu uciekinierów.
  To my możemy się dużo uczyć od nich.
  Ja zaczynam teraz doceniać to, że mam wodę w domu,
  energie elektryczna, dach nad głową i bezpieczeństwo w życiu.

  Polacy co przeżyli II w.św. i zaznali tułaczki wojennej, wiedza co to głód, malaria, tyfus
  i do dzisiaj są bardzo wdzięczni, tym ludziom, co im w tak trudnych chwilach pomogli.
  Gdyby obcy ludzie z drugiego końca świata o innej kulturze i religi nie pomogli
  mojej mamie mnie by na tym świecie nie było.

  Możliwe, z ja zostałem wychowany w innej atmosferze rodzinnej na innej bazie wartości życia i łatwiej
  jest mi zrozumieć innych ludzi, ale taki już pozostanę i będą dalej wykonywał moja misję życiową.
  Pozdrawiam.

Sorry, the comment form is closed at this time.