Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Yagiel o Wolne tematy (59 – …
  corintians o Kim jest człowiek niezaszczepi…
  niepostepowyoszolom o Wybór należy do Polski
  corintians o Pogarsza się sytuacja na rynku…
  niepostepowyoszolom o Kim jest człowiek niezaszczepi…
  Jack Ravenno o Prof. Bogusław Paź: Prezenty m…
  Jack Ravenno o Kim jest człowiek niezaszczepi…
  Olo o Pogarsza się sytuacja na rynku…
  UZA o Wybór należy do Polski
  Zenon_K o Kto rządzi światem?
  niepostepowyoszolom o Endlösung dla nieszczepionych”…
  osoba prywatna o Wolne tematy (59 – …
  Krzysztof M o O szkodliwości demokracji…
  kontra o Wolne tematy (59 – …
  Greg o Wolne tematy (59 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 617 obserwujących.

Rozłam w UE: Węgry i Polska nie chcą migrantów

Posted by Marucha w dniu 2017-05-21 (Niedziela)

W Unii Europejskiej siły nabierają zwolennicy podjęcia ostrych środków przeciwko Węgrom, państwu, które odmówiło udziału w programie rozmieszczenia uchodźców.

Inżynierowie studiujący lekkie konstrukcje stalowe.

Parlament Europejski przyjął rezolucję dopuszczającą wprowadzenie sankcji przeciw Budapesztowi, przewidzianych przez art. 7 Traktatu Lizbońskiego. Władze Węgier oświadczają, że gotowe są pójść na otwarty konflikt z Unią Europejską, ale nowych migrantów na swoje terytorium nie wpuszczą.

Nowy prezydent Francji Emmanuel Macron może stać się twarzą europejskich elit, chcących ukarać Węgry. W ciągu kilku dni po wyborach polityk dał obietnicę wprowadzenia sankcji jednocześnie przeciwko dwóm państwom Europy Wschodniej: Węgrom i Polsce.

Jednocześnie przyparty do ściany Victor Orban poddawany jest naciskom ze strony Parlamentu Europejskiego. „Europejska Partia Ludowa”, w skład której frakcji wchodzą deputowani z węgierskiej partii „Fidesz”, oświadczyła o tym, że przedstawiciele Budapesztu mogą zostać wyłączeni z jej składu.

Węgierskie władze z kolei są przekonane, że interwencja europejskich instytucji w politykę migracyjną działa na szkodę państwa. W zapasie Budapeszt ma argument przeznaczony dla Zachodniej Europy. W 2015 roku, kiedy na Węgrzech na krótki czas wprowadzono złagodzone zasady migracyjne, przez terytorium państwa jako uchodźcy przeszli terroryści, którzy dokonali później zamachu we Francji koło stadionu Saint Denis 13 listopada 2015 roku.

Politykę nacisku na Węgry w kwestii migrantów uważa za niedopuszczalną również Polska. We wrześniu 2015 roku Warszawa podpisała europejskie porozumienie o rozlokowaniu migrantów, jednak konserwatyści, którzy dwa miesiące później doszli do władzy, oświadczyli, że nie zamierzają wypełnić tego zobowiązania.

W ostatnich miesiącach najostrzejsze odpowiedzi przeciwko Unii Europejskiej na temat wymuszonych przesiedleńców płyną właśnie z Warszawy. „Wykluczone, aby Polska w chwili obecnej przyjęła jeszcze migrantów i żadnych obowiązkowych kwot nie uznajemy” – powiedziała premier Beata Szydło.

Bardziej ostro o możliwościach przyjęcia migrantów mówi minister spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak: „Przypomnijmy, co dzieje się teraz w Europie Zachodniej. Przypomnijmy akty terrorystyczne w dużych państwach Unii Europejskiej. Przypomnijmy, że wszystko u nich zaczynało się od niewielkich muzułmańskich wspólnot, które potem się rozrastały”.

Polska nie tylko gotowa jest poprzeć Węgry, z którymi wchodzi w nieformalną organizację „Grupa Wyszehradzka”, ale może zdobyć pomoc innego państwa Unii Europejskiej – Austrii, która również jest krytycznie nastawiona do migracji. W Unii Europejskiej tymczasem rozpatrywane są środki nacisku wobec jeszcze jednego państwa, które stara się utrzymać z dala od napływu migrantów – Czech.

[Niedługo chyba tylko Niemcy ostaną się jako jedyny kraj, na który nie będą wywierane „środki nacisku”. – admin]

https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 16 do “Rozłam w UE: Węgry i Polska nie chcą migrantów”

 1. gość said

  Prezes PiS: Myśmy nie otwierali Europy dla uchodźców. To zrobiła Angela Merkel

  Myśmy nie otwierali Europy dla uchodźców – to zrobiła Angela Merkel; Niemcy muszą ponosić konsekwencje, a nie Polska – w ten sposób prezes PiS skomentował w sobotę w TVP Info zapowiedź Komisji Europejskiej dot. karania krajów, które do tej pory nie relokowały uchodźców.

  http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/550252,jaroslaw-kaczynski-pis-uchodzcy-imigranci-polska-angela-merkel-relokacja-uchodzcow.html

 2. adsenior said

  Szukają chłopców do bicia. Podjęte ustalenia , odnośnie rozmieszczenia „uchodźców” realizowane są tylko w dwu państwach, a to i nie do końca, ale karać chcą kraje byłych demoludów. Zapraszała kanclerzyca aniela gości z Afryki, bez uzgadniania tegoż z pozostałymi państwami, to niech ich sama ugaszcza.

 3. pkosd said

  „Inżynierowie studiujący lekkie konstrukcje stalowe.” Panie admin wez pan mlotek … ciekaw jestem jakimi stopniami poszczycic moze sie przecietny internauta? a i czy inzynier gorszy od czlowieka?

  ——
  To prawda, tam są nie tylko inżynierowie, ale także lekarze, architekci, mikrobiologowie, programiści…
  Admin

 4. Nie... said

  Ad 3 /Pkosd/ …czy inzynier gorszy od czlowieka?”

  Nie… nawet trochę lepszy…dzięki inżynierom stukasz pan w klawiaturę, a inni widzą to w czasie rzeczywistym 😉

 5. Dinozaur said

  Pod Calais zbudowali Francuzom nawet ich Silicon Valley, nazywaną w czasach Fillona
  Fillicon Valley

 6. Pinxit said

  Na swiecie jest ponad 50 milionow uchodzcow.
  I swiat tak zglupial, ze nawet nie zaczal rozmyslac nad tym: Co dalej?
  I jakos nikt nie sciga i nie probuje zlapac i ukarac tych, ktorzy na uchodzcach zarabialja miliony … dziennie.

 7. 7.62-51; said

  a wsrod lekarzy najwiecej -ginekologow amatorow

 8. Grace said

  Re: 3 – 7 Odpowiedz pana Gajowego bardzo mnie ubawila i siodmy komentarz takze. Teraz dopiero nastapi postep w tej niewyksztalconej Europie. Taki potencjal w ludziach rzadko sie zdarza. CHYLE CZOLA PRZED WEGRAMI I POLSKA! Nie dac sie zalac ta dzicza, nie zapomnijcie ze oni jak tylko beda mogli odrazu beda sciagali swoje rodziny i liczba ” tego potencjalu” powiekszy sie dwukrotnie.

 9. WurstZbroda said

  # 8 „Nie dac sie zalac ta dzicza, nie zapomnijcie ze oni jak tylko beda mogli odrazu beda sciagali swoje rodziny i liczba ” tego potencjalu” powiekszy sie dwukrotnie.”

  To jedynie prawda zakladajac ze nachodzcy beda natychmiast kastrowani. Inaczej mnoznik 10x jest bardziej prawdopodobny.

 10. Echo z Węgier said

  Porównując polskie oraz węgierskie dyskusje w internecie na temat milionów wędrujących po Europie ludziach, których pozbawiono warunków do normalnego życia – można dojść do wniosku, że niedoinformowani, Polacy piszą prawie o wszystkim tylko pomijają sprawę najważniejszą o której należy wspominać przy każdej okazji. Mianowicie – w przeciwieństwie do węgierskich – nie znalazłem w polskich dyskusjach internetowych wpisów i uwag o projektantach tej akcji oraz „producentach” milionów wygnanych, których w przyszłości, każda europejska miejscowość będzie zmuszona przyjąć, zakwaterować, wyżywić oraz zagwarantować bezpieczeństwo własnych mieszkańców.

  Plany powiększenia terytorium Wielkiego Państwa z rozciągniętymi jego granicami od Nilu do Eufratu coraz bardziej realne – udało się już znacznie wyludnić Irak i niebezpieczną Libię oraz częściowo opróżnić sąsiadującą Syrię z tej kategorii wiekowej, która mogłaby walczyć o wolność i niezależność tego kraju. Egipt już nie jest wiodącą potęgą polityczną w arabskim świecie i w obecnej sytuacji wewnętrznej już jest martwy. Wielką pomoc w wyludnianiu tych krajów okazuje Biały Dom, miliarder Soros oraz sterowany przez okupanta Palestyny Parlament Europejski. Ponad stuletnia tradycja oraz doświadczenie w stwarzaniu konfliktów, z których czerpią ogromne dochody ich banki i koncerny zbrojeniowe (I i II wojna) powodują że koszerni twórcy Wielkiego Państwa są już mistrzami w medialnym sterowaniu milionowymi masami społecznymi.

  Dużą przeszkodą w stworzeniu „Nowego Bliskiego Wschodu” jest rząd węgierski, który społecznym kosztem miliardów forint zabezpieczył granice państwa, w znacznym stopniu utrudniając wyludnianie terenów Syrii, Iraku i Libii. Dlatego od siedmiu lat Węgry były, są i będą przedmiotem krytycznych opinii w mediach oraz wielu debat w europarlamencie, któremu bliskie są plany przekonfigurowania Bliskiego Wschodu.

  Dziwne, że ONZ i NATO jako organizacje utworzone do działania na rzecz utrzymania pokoju oraz ładu na świecie – zamiast wymuszać na rządach zakwaterowanie i wyżywienie w Europie następnych milionów wypędzonych – powinny zapewnić tym ludziom godziwe warunki do życia w miejscu w którym się urodzili, udzielając im natychmiastowej pomocy w odbudowie zniszczonych miast i osiedli. Mamy więc kolejnych organizatorów opróżniania ziemi syryjskiej z milionów obywateli, którzy są już w drodze do Europy. Tym razem jest to Europarlament utrzymywany z pieniędzy europejskich podatników, których na ich koszt w bezczelny sposób zmusza się do przyjęcia milionów wygnanych i bezdomnych ludzi.

  Słuchając codziennych wiadomości węgierskiego radia lub oglądając węgierskie dzienniki telewizyjne od wielu lat – dzień w dzień głównym tematem są liczne problemy w strefach tranzytowych na granicy oraz w obozach dla wygnanych. Człowiek słysząc i patrząc na to wszystko czuje moralne o b – ż y d z e n i e do sprawców tej humanitarnej katastrofy, która wcześniej czy później dotrze do Was, do Waszej miejscowości.

  Oczekuję rzeczowych i konkretnych opinii w Waszych wpisach i uwagach o projektantach wieloletniej akcji wyludniania Iraku, Syrii i Libii polegającej na wysiedlaniu na siłę, czy też wypędzaniu z tych krajów milionów mieszkańców oraz „producentach” milionów wygnanych, którzy wbrew określeniom pralni medialnych nigdy nie byli i nie są uchodźcami lub imigrantami, tylko nieszczęśliwym ludźmi, którym celowo zniszczono cały dobytek ich życia, bombardując ich domy, szkoły i zakłady pracy – tylko dlatego, że mieszkali na terenach bogatych w ropę naftową i gaz ziemny.

 11. Marucha said

  RE 10:
  Bardzo dobry wpis, ale…

  Mianowicie – w przeciwieństwie do węgierskich – nie znalazłem w polskich dyskusjach internetowych wpisów i uwag o projektantach tej akcji oraz „producentach” milionów wygnanych, których w przyszłości, każda europejska miejscowość będzie zmuszona przyjąć, zakwaterować, wyżywić oraz zagwarantować bezpieczeństwo własnych mieszkańców.

  Otóż nawet na niniejszym forum było to wielokrotnie poruszane.

 12. Miet said

  Ten emigracyjny problem Europy, to rzecz już dawno zaplanowana i nawet dość dawno realizowana (Niemcy).
  Mędrcy od NWO już od dawna wiedzieli, że najgorszą rzeczą dla nich są państwa narodowościowe. Z jednym narodem jest trudno walczyć i nawet trudniej nim rządzić.
  Gdy w danym kraju mamy zlepek narodowości, to bardzo łatwo zainicjować jakąś rewolucję – wystarczy podpuścić jednych na drugich, sprowokować zamieszki, dozbrajać jednych i drugich aby się wzajemnie powyrzynali – aż ich zostanie tyle, że będzie im można narzucić wszystko co się zechce.

  W Polsce emigranci muzułmańscy nie są potrzebni, bo mamy już odpowiednią ilość Ukraińców. A ponieważ mamy z Ukraińcami bardzo wiele rzeczy nierozliczonych więc nic tutaj więcej nie potrzeba. Wystarczy iskierka i kolejna rewolucja będzie.

  W mediach to tak bardzo ładnie wygląda, że Premier Szydło mówi NIE dla emigracji. Gdyby „starsi i mądrzejsi” widzieli potrzebę takiej emigracji do Polski – to pani Premier i pan Prezydent wykonaliby każdy rozkaz w try miga.
  Ponieważ nie ma takiej potrzeby, to sobie mogą poużywać i poudawać, że to ich sprawa i ich wielkie „nie”.

 13. zero said

  bravo orban I w sumie szydło też. idę szukać szabli po Dziadku. A reszcie polecam zaopatrzyć się w czarnoprochowce.

 14. Pinxit said

  10
  Echo z Wegier
  Problem skad sie wzieli uchodzczy i co z nimi zrobic jest bardzo czesto dyskutowany.
  Klopot w tym, ze wszystkie propozycje sa nierealne i Europa wpadla w zastawione sidla i nijak sie wyplatac nie moze.
  I na te pulapke Europa powinna sie byla przygotowac bo byly zewszad ostrzezenia.
  Niestety, nie od Europy zalezy, zeby pomoc wrocic uchodzcom do domu. W obecnej sytuacji dalej sie strzela do ludzi na calym Bliskim Wschodzie jak do kaczek. Bomby spadaja i sa niestety nie kontrolowane przez panstwa europejskie.
  My juz przestalismy sie martwic o miliony glodujacych matek z dziecmi w Mosulu, Jemenie, Sudanie Poludniowym i tych co probuja sie ratowac z pozogi wojennej.

  Europa w ogole nic z tego nie ma, ze sie awanturuje po swiecie. Jakie mamy korzysci z wojny w Afganistanie, Libii, Iraku czy Syrii?
  Dlatego uwazam z cala odpowiedzialnoscia, ze Unia Europejska sie nie sprawdzila, poniewaz w ogole nie reprezentuje interesow panstw Unii. A w interesie Europy nie leza zaczepne, dlugotrwale, nielegalne wojny.
  Czy my w ogole wiemy jaki jest zakres obowiazkow NATO wobec Unii i odwrotnie? Jakie sa te zaleznosci? Podobno NATO mialo bec organizacja defensywna, co sie tylko czesciowo sprawdza, bo NATO wyraznie broni interesow Izraela i czasami USA. Zeby nadac tej potwornej organizacj sens istnienia to sie straszy wszystkich Rosja ale Rosja wyraznie blokuje wszystkie okazje do konfliktu.
  Teraz nam USA kaze podniesc wydatki na dozbrojenie NATO – ale w jakim celu? Zeby znow napasc na panstwa balkanskie, ktore jako zywo nikomu nie zagrazaja? Komu zagraza Macedonia czy Czarnogora, ze trzeba je na sile przylaczyc do bandyckiego Kosowa?. Wiec moze znowu zaczac sie awantura z Serbia – a do tego przyda sie znowu NATO.
  Tylko komu jest potrzebny kompletne zniszczenie balkanskich narodow??
  Dubrownik juz okupuja francowate amerykanskie biznesmeny i ssaja krew z ludnosci tubylczej a jachty jankesowskich senatorow zapychaja porty w Czarnogorze. Tubylcom wstep wzbroniony w wiele miejsc.
  No wiec w takiej sytuacji, gdy Unia Europejska wykancza kolejne panstwa europejskie, w tym Grecje – jakie propozycje sa realne?
  Nikt nie bierze pod uwage miliony uchodzcow z Ukrainy.
  A przeciez dla nich rozwiazanie jest najprostsze:
  Chcieli byc czescia Zachodu – no to niech leca do Kanady- bo stamtad maja wielkie poparcie.

 15. Władek said

  Z „imigrantami” nic się nie da zrobić, bo to oni robią, czyli nachodzą, wprowadzają chaos i anarchię, by w ten sposób służyć budowniczym „spod znaku kielni”.

 16. Lily said

  Re 1; Gosc
  Ciekawe,czy Prezes,”krypto premier”,slyszal
  wypowiedz niejakiej Barbary Spence ze Szwecji?.Osobniczka owa,mowila,kto stoi za
  uchodzcami do Europy. Dla mnie J.K jest niewiarygodny,jak 99.5 proc u wladzy.
  Ja patrze co robia,a nie na to co mowia.
  Jak by bylo inaczej,to Polska,i zycie w Niej
  wygladalo by inaczej.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: