Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  CBA o Wolne tematy (09 – …
  Ja o Liczba urodzeń w Polsce najmni…
  Jabo o Nie chcą umierać za pomniki…
  Mietek o O tych, którzy się na niemieck…
  UZA o Nie chcą umierać za pomniki…
  plausi o Nowa ustawa psychiatryczna. Ka…
  Listwa o Nowa ustawa psychiatryczna. Ka…
  Liwiusz o Rosyjska agencja regulacyjna z…
  prostopopolsku o Nie chcą umierać za pomniki…
  Marucha o Liczba urodzeń w Polsce najmni…
  Ramirez o O tych, którzy się na niemieck…
  Liwiusz o O tych, którzy się na niemieck…
  revers o Wolne tematy (09 – …
  ella o Upadek cywilizacji zachodniej
  Liwiusz o Czterech pancernych i Ukr…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Wolne tematy (48 – 2017)

Posted by Marucha w dniu 2017-05-22 (Poniedziałek)

Komisja Europejska chce do 2025 roku wprowadzić wspólną walutę euro we wszystkich 27 krajach Unii Europejskiej. Uny zawsze planują z dużym wyprzedzeniem. A i tak często g…o im z tego wychodzi, co daj Boże i tym razem.

Poniżej wpisujmy luźne uwagi.

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2017/05/19/wolne-tematy-47-2017/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2017/05/25/wolne-tematy-49-2017/

Gajowy Marucha

Komentarzy 246 do “Wolne tematy (48 – 2017)”

 1. Jack Ravenno said

  No rewelacja…euro dla wszystkich…żenua…

 2. snag said

  Admi @ 200 ,…

  Wreszcie wykrztusił pan słowo ‚money’ (o nich mowa) bo przy budowie gotyckiej katedry czy renesansowej bazyliki w czynie społecznym to mógł pan pozamiatać czy odebrać kubeł z fekaliami pod rusztowaniem bo reszta to cenieni rzemieślnicy, artyści i masoni wszelkiej masci, nierzadko importowani z krajow z tradycja i fachowcami którym trzeba było płacić krocie za ich pracę i geniusz ,…

  Niech Pan nie przesadza. Na każdej budowie pracowało masę ludzi bez konkretnego fachu. Byli kierowani przez majstrów/mistrzów.
  Admin

 3. Władek said

  Olewać żydków zawsze i wszędzie!

 4. Euro? Może być w Polsce tylko pod jednym warunkiem: jako papier toaletowy albo ręcznik papierowy.

 5. NICK said


  NRDówek..
  Jelcynie. We sié obro©.
  Wiem.

 6. gość said

  Opole 2017: Prezydent Opola WYPOWIADA umowę z TVP na organizację festiwalu

  Prezydent Opola, Arkadiusz Wiśniewski, wydał polecenie, by na teren amfiteatru nie wpuszczać ekipy TVP – podała Gazeta Wyborcza. Dodatkowo w poniedziałek w godzinach popołudniowych poinformował na swoim Facebooku, że Miasto Opole TVP wypowiada umowę dotycząca organizacji 54. Krajowego festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

  http://m.se.pl/rozrywka/kultura/opole-2017-prezydent-opola-wydal-zakaz-wstepu-dla-tvp-amfiteatr-zamkniety_995293.html

 7. lencista said

  rumun-spekulant ma racje, lepiej miec 1350 euro niz 1350 zlotych

 8. NyndrO said

  Dzięki.Szefie.Zbychu by się ucieszyłł.

 9. Listwa said

  @ 2 snag

  Snag ty jestęs nierealny, ty piszez ciągłe bzdury zaczerpniet z głupich publikacji.

 10. revers said

  Witamy w swiecie antychrysta ..
  http://www.veteranstoday.com/2017/05/22/one-orb/

 11. NICK said

  Snag. (2).

 12. snag said

  Listwa @ 9 ,…

  Ja na studiach miałem 2 lata historii sztuki która na marginesie mnie fascynowała i pamiętam jak dziś pierwszy wykład na temat architektury Gotyku – Z jakich publikacji ty korzystasz, jeśli można wiedzieć? ,…

 13. Minus said

  Chciałbym, żeby w przypadku Śp. Pana Wodeckiego nie dotarły do mnie materiały, coś co powoduje wywalanie na śmietnik, sympatii do komediantów i innych pieszczochów PRLu, których zachowanie dzisiaj dowodzi z jakiego gówna są ulepieni. No mercy, że muszą, bo mają kredyty na dzieci, że są na nich haki, że palili ale się nie zaciągali. Taki motyw obserwuję we wpisach przy okazji śmierci ludzi kulturwy. Gdyby nie PRL, byliby inni, których kariera nie byłaby warunkowana spsieniem, ale talentem i pracowitością. Co nie znaczy, że wierzę w garbate aniołki, tj. że gdzieś istnieją takie warunki, są po prostu różne odcienie szarości, PRLowski nie na mój smak, chyba, że jest przyznanie się i skrucha- ktoś zna przykład, idą w zaparte, teraz dają się wkręcać w bojkot Opola. A może ktoś uważa, że gdyby nie PRL to nie byłoby filmowego Kmicica albo Warszawa ciągle by leżała w gruzach?

  Mam nadzieję, że to Śp. Zbigniewa Wodeckiego nie dotyczy. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie.

  ps. nie wiedziałem o śmierci Pana Wodeckiego przy poprzednim wpisie 208, głupio zabrzmiało, niechcący.

 14. Zyndram said

  Banki komunalne (municypalne)

  Banki komunalne są znaną w świecie instytucją finansową działającą w oparciu o zasady społecznej gospodarki rynkowej. To oznacza, że mają służyć społeczności, w której są osadzone, zapobiegając wypływom kapitału, który powinien służyć wspólnocie.
  Funkcjonują w wielu krajach: np. w Niemczech czy Skandynawii. Funkcjonowały również w Polsce międzywojennej. Przetrwały wojnę, ale zostały zlikwidowane przez władze komunistyczne.

  We współczesnej Polsce nikomu jednak nie przyszło do głowy, że np. Warszawa może być obsługiwana przez własną instytucję finansową, a nie przez uczestniczący w globalnym kasynie finansowym Citybank. Bank ten posiada ekspozycję na spekulacyjne instrumenty pochodne trzydziestokrotnie większą niż własne aktywa!!! Sytuacja taka może skończyć się tragedią dla miasta. Do plajty banku, który już raz był ratowany z pieniędzy podatnika, wystarczy przegrana na 4% tego typu instrumentów. Wtedy centrala banku może po prostu wyssać pieniądze miasta za pomocą priorytetowych transakcji repo (polegających na zakupie papieru wartościowego i jednoczesnym zobowiązaniu się do jego sprzedaży w określonej dacie, po ustalonej z góry cenie).

  Utworzenie banków komunalnych we wszystkich województwach (tak, żeby ich działalnością pokryć cały kraj) da sposobność skorzystania z dopuszczalnej przez obecny system prawny kreacji pieniądza kredytowego w stosunku do gotówki w proporcji ok. 12 do 1. Oznacza to, że polskie samorządy będą mogły kreować potrzebny pieniądz same bez płacenia haraczu zagranicznym bankom, które transferują zyski za granicę. Dlaczego zagraniczne instytucje finansowe mają odnosić gigantyczne korzyści z kreacji pieniądza wysysając jednocześnie z rynku pieniądz realny, a obywatele mają ponosić tego koszt płacąc wyśrubowane podatki (koszta obsługi i spłaty długu)?

  http://www.zmieniaj.pl/showthread.php?tid=158&pid=861#pid861

  12 lipca 2013 • brak komentarzy • Główna

  W czwartek, 4 lipca, chorwacka organizacja Franc Assosiation osiągnęła historyczne osiągnięcie w pojedynku przeciwko 8 bankom handlowym (UniCredit – Zagrebačka Banka, Intesa SanPaolo – Privredna Banka Zagreb, Erste & Steiermärkische Bank, Raiffeisenbank Austria, Hypo Alpe-Adria-Bank, OTP Bank, Société Générale – Splitska banka and Sberbenk (ex Volksbank).

  Sędzia Radovan Dobronić orzekł, że banki robiły niezgodnie z kanonami ustawy o dbałości użytkowników pokrywając w zgodzie kredytowej klauzulę walutową w frankach dokładnych natomiast nie informując kontrahentów o możliwych ryzykach.
  http://nienaszdlug.pl/chorwacja-historyczny-werdykt-sadu-przeciwko-bankom-komercyjnym/

 15. Anna Nyndro said

  .https://youtu.be/Nqbh2E6a300

 16. Zyndram said

  W Polsce, aby założyć bank, musisz mieć 5 milionów euro. Klienci korzystając z usług Twojego banku, zakładają konta długoterminowe. Powiedzmy, że po jakimś czasie ulokowali na nich 3 miliony euro.

  Teraz masz w swoim banku fizycznych pieniędzy – 8 milionów euro. I na sumę takiej kwoty, możesz udzielić pożyczki firmom czy normalnym ludziom. Pożyczkę, czyli kwotę, którą realnie posiadasz. (Nie wspominam tutaj o rezerwie, jaką bank musi posiadać).

  Czyli w tym przypadku bank może udzielić pożyczki na kwotę do 8 milionów euro. Jest to kwota z rachunków bankowych klientów plus własne pieniądze.

  Ale to nie wszystko, teraz następuje najlepsza zabawa. Po co bank ma udzielać pożyczek, znacznie lepsze są kredyty.

  Na podstawie zgromadzonych 8 milionów euro, bank może udzielić już nie pożyczki, a kredytu na sumę 96 milionów euro.

  8 mln x 12 = 96 mln euro.
  https://robertbrzoza.pl/ekonomia/kredyty-najwiekszy-przekret-bankowcow/

  Żyjemy w erze planowego trwałego niedoboru pieniądza w obiegu, pieniądza realnego emitowanego przez bank centralny. Dowodem na to jest niewspółmierność krajowego PKB
  i sumy dochodów osiąganych przez społeczeństwo. W wielu krajach także w Polsce ta nierównowaga sięga 50 %. Niedobór ten wyrównywany jest poprzez pieniądz dłużny emitowany przez banki komercyjne.
  Skutkiem niedoboru pieniądza realnego jest kulejąca gospodarka i zniewolenie finansowe Polaków. Zastąpienie pieniądza dłużnego walutą równoległą (patrz raport rządu Islandii) oddłuży obywateli i gospodarkę.
  http://nawigatorzy-jutra.pl/wolnosc-finansowa-dla-polakow/

 17. Anatol said

  Już nie zaśpiewa, już nie zagra…pamięci Z.Wodeckiego

  Czytaj dalej

  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2017/05/22/juz-nie-zaspiewa-juz-nie-zagra-pamieci-z-wodeckiego

 18. Anatol said

  Żydowskie koncerny przejmują polską wodę pitną

  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2017/05/zydowskie-koncerny-przejmuja-polska-wode-pitna/

 19. Boydar said

  .https://www.youtube.com/watch?v=By-dJBiAQ7g

 20. Listwa said

  @ 12 Snag

  Ze swoimi 2 – letnimi studiami z gotyku to nie wyjeżdzaj.
  Na drugi raz napisz co sie tam dowiedziałes a nie dukasz o ‚money’ , czynie społecznym, pozamiatać czy odebrać kubeł z fekaliami

  Ani o płaceniu i co to jest krocie.

  Coś sie tam dowidziałeś ? czy tylko zdobyłes dyplom za masło i swinaki?

 21. Marucha said

  Re 13:
  Filmowego Kmicica by nie było.
  Warszawa zaś byłaby nie restaurowana, ale zabudowana byle jak. Tak, jak teraz.

 22. NICK said

  Islam? Punkt widzenia.

 23. snag said

  Z cyklu: A w US-raelu biją murzynów 😉 ,…

  Senor Marucha podrzucam dpowiedz: So get the fuck out sand-nigger ,…

  Migrants Angry with Sweden Expected ‘Own House’, Girlfriend
  ————————————————————
  http://www.breitbart.com/london/2016/12/31/migrants-angry-sweden-expected-house-girlfriend/

  Migrants dissatisfied with the quality of life provided for them by Swedish taxpayers are increasingly speaking out, with one Syrian even accusing Swedes of wanting to kill him and his fellow ‘refugees’.

  “You have made our lives miserable”, Syrian Mohammad Jumaa wrote in an opinion piece published by Sweden’s public broadcaster Thursday. Blasting how he and other migrants have waited a year but have yet to be provided with “a good and natural life”, which includes a well-paid job, he laments: “We are people, not animals that only need to eat and sleep!”

 24. Minus said

  @21 Pan Marucha,
  i Pałacu Kulturwy też. Nie byłoby Kmicica?, kolega, który studiował filmoznawstwo uświadomił mnie, na jak wysokim poziomie stała kinematografia w Polsce przed 39, nie tylko żydzi tym kręcili- ci potem doskonale odnaleźli się w USA. Nie potrafi Pan sobie wyobrazić dobrej ekranizacji Sienkiewicza bez Hoffmana, Łomnickiego, Olbrychskiego? Ja przeciwnie. Mnie dzisiaj trudno wracać do co niektórych filmów, źle- mało ich zostało i ubywa; z powodu, że nie pasuje mi: ważna jest sztuka, nie biografia. Nie wiem, jak to dzisiaj wygląda centrum Pierdziawki, z Irlandii źle widać, pewnie nie tak jak ze Szwecji. Budują jakieś wieżowce, hotele na Krakowskim Przedmieściu, czy co? A na te przewały od 89 do puszczenia Polaków w skarpetkach włącznie to krasnoludki dały przyzwolenie, czy byłe komuchy? i może dzisiaj źle im w kraju, no tak, jak tu za 2tys. zł przeżyć. Panie Marucha, no co Pan?

  Jeśli nie zapomnę, jutro odpowiem…
  Idę spać.
  Admin

 25. Zyndram said

  Pod hasłem repolonizacji banków realizuje się natomiast drogie przejęcia banków istniejących (Alior, BPH) lub planuje się transakcje ratujące zagraniczne firmy matki.

  Ostatnio pojawił się pomysł przejęcia 40% Pekao S.A. za 13 mld zł. (w lipcu ktoś zakupił 10% akcji za 3,3 mld zł, być może przewidując, że będzie można korzystnie je sprzedać w przypadku wejścia dużego inwestora, który będzie chciał przejąć pakiet kontrolny). Bank UniCredit (główny właściciel Pekao S.A.) ma poważne kłopoty na rynku włoskim: fatalny portfel kredytowy, oskarżenia o pranie brudnych pieniędzy (prawdopodobnie związane z tzw. Projektem Chopin). Wygląda na to, że rząd polski wykonuje zadanie ratowania włoskiego właściciela kosztem interesów kraju.

  Kwota, o jakiej mowa daje możliwość powołania sieci banków komunalnych, obejmującej cały kraj, o funduszach własnych większych niż cały sektor banków spółdzielczych (ok. 10 mld)! Gdyby do tych 13 mld dodać jeszcze udział własny samorządów w postaci jedynie 1% ich budżetów (blisko 2 mld), to otrzymalibyśmy fundusze własne na poziomie 15 mld. W ten sposób powstałaby instytucja finansowa wielkości banku BZ WBK – trzeciego w rankingu największych banków w Polsce, a pieniądze nie wypłynęłyby z kraju, co stanie się niewątpliwie w przypadku odkupu Pekao!

  Sieć banków komunalnych powinna przejąć obrót wszelkimi środkami publicznymi, które w tej chwili przepływają przez banki komercyjne, również przez Pekao. Osłabi to ich niezasłużoną pozycję na rynku.

  Dodajmy, że PZU nie posiada wystarczających środków na zakup (ma ok. 5 – 6 mld nadwyżki). Będzie więc musiało wspomóc się pieniędzmi rządowymi z Polskiego Funduszu Rozwoju.
  http://alexjones.pl/aj/aj-polska/aj-gospodarka-polska/item/99176-banki-komunalne-testem-wiarygodnosci-wladzy

  Złotówka została sprywatyzowana w czasie transformacji po 1989 roku.

  http://www.korreus.pl/zlodzieje-naszej-waluty-naszych-pieniedzy/
  W bankowości występuje pojęcie amortyzacji pieniądza. Jest to jeszcze jeden bankowy przekręt. Amortyzacja w bankowości to zamiana pieniądza pustego za pośrednictwem odsetka na pieniądz realny.
  http://jestesmyzmiana.pl/odsetek-pasozyt-na-organizmie-gospodarczym/
  http://jestesmyzmiana.pl/kredyt-frankowy-gra-w-trzy-karty/

  Pojawia się jednak drobne pytanie: skąd u licha na rynku brały się nieprzebrane ilości pieniędzy w początkach transformacji (rosły bowiem nie tylko ceny, ale i wynagrodzenia), gdy napływ kapitału zagranicznego był praktycznie zerowy? Czyżby jednak działała tylko druga część definicji? Czyżby nadmiar pieniądza był generowany celowo przez NBP i rząd? Powie ktoś, że Balcerowicz właśnie zaczął dusić inflację. Trudno jednak uznać za sukces obniżenie jej do kilkudziesięciu procent rocznie. Wygląda raczej na to, że uznano ją za zjawisko pożyteczne dla wielu, o ile pozostaje w przewidywalnych ryzach, a Plan Balcerowicza dawał takie gwarancje. Czemu to miało służyć? No cóż, przy wysokiej inflacji wysokie jest też oprocentowanie depozytów i kredytów, a to daje szerokie pole do kręcenia lodów…

  I tu ocieramy się o odpowiedź na postawione wcześniej pytanie, skąd u licha te nieprzebrane ilości pieniędzy generujących inflację w gospodarce niedoboru? Jeśli bowiem NBP w początkowej fazie płaciło zagranicznym spekulantom walutowym niebotyczne ceny za jednego dolara, to wystarczyło niewiele owych dolarów żeby zalać rynek coraz mniej wartymi złotówkami.

  do końca lat dziewięćdziesiątych obywatele polscy mają zakaz zakładania rachunków bankowych za granicą, zakaz przywożenia do kraju większej ilości dewiz i zakaz brania kredytów walutowych! Mogą brać kredyty w złotówkach… oprocentowane na ok. 45% w skali roku
  http://prawica.com.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=124:bardzo-sprytny-plan-balcerowicza&catid=37:ogospodarce&Itemid=54

  Z budżetu Polski każdego roku wypływa około 46 mld zł. Potężne holdingi działające na terenie kraju wykorzystują przepisy i skutecznie wyprowadzają wypracowane u nas zyski za granicę. To nie wojna konwencjonalna, ale zapaść finansowa jest dla Polski zagrożeniem.
  http://niss.org.pl/luka-podatkowa-cit-moze-zachwiac-stabilnoscia-panstwa/

 26. NICK said

 27. Zyndram said

  p. Marta Brzezińska-Waleszczyk – dawniej Fronda, w której propagowała protestantyzację Kościoła, a po około 5 latach przeszła do naTemat.pl, portalu Tomasza Lisa, zwalczającego Kościół Katolicki i działającego na szkodę naszego narodu i Ojczyzny. W międzyczasie zaliczyła jeszcze deon.pl (pseudokatolicki, kłamliwy, manipulujący często portal).
  https://jestemkatolem.pl/3856/liberalny-katolicyzm-aleteia-deon-modernizm/
  Katolicy muszą zrozumieć tę fundamentalną sprawę: jest katolicki Jezus i protestancki Jezus, którzy nie mają ze sobą nic wspólnego, może poza kilkoma najbardziej podstawowymi sprawami.

  Protestancki Jezus nie jest obecny w Eucharystii.
  Nie założył formalnego widzialnego Kościoła.
  Nie ustanowił żadnych sakramentów.
  Przekazał cały swój autorytet książce, nie mówiąc ani słowa o tym, jak należy ją interpretować.
  Protestanckiego Jezusa nie obchodzi, w jaki sposób prowadzisz swoje życie, wystarczy, że w niego wierzysz, okazując swoje emocje najlepiej publicznie.
  Protestanckiego Jezusa nie interesuje antykoncepcja, często nie ma też opinii na temat rozwiedzionych żyjących w cywilnych związkach.
  Niekiedy nawet milczy w sprawie aborcji i tzw. „małżeństw” homoseksualnych.
  Protestancki Jezus bardzo często nie jest nawet uważany za Boga.
  Rzadko przebąkuje na temat zbawiennego aspektu cierpienia czy potrzebie przemiany życia i porzucenia grzechu.
  Często milczy też na temat konieczności krzyża.
  Protestancki Jezus nie ma poważania dla świętych.
  Nawet dla tych, którzy zginęli z powodu miłości do Niego.
  Nie ma nawet szacunku dla własnej Matki. Protestancki Jezus w niczym nie przypomina katolickiego Jezusa, który jest wszystkim tym, czym protestancki Jezus nie jest.

  Dlaczego więc tak wiele osób w Kościele, nie wyłączając hierarchów, tak bardzo chce przyjąć protestanckiego Jezusa i do niego się dostosować?
  https://jestemkatolem.pl/3474/wideo-czy-katolicy-i-protestanci-wierza-w-tego-samego-jezusa-michael-voris/

 28. NICK said

  Radecki?
  Marsz!

 29. revers said

  Wszyscy o koncertach Wodeckiego, bylych i tych ktore nie odbeda sie w Opolu z Zbigniewem Wodeckim, a w Machesterze podczas koncertu doszlo do zamachu seryjnego terrorysty.

  z ostaniej chwili.

 30. snag said

  Nawarzyłaś tego piwa to teraz je wypij – Chwalą Kaczyńskiego bo stawia się Merkel ,…

  Germany Created the Migrant Crisis and Germany Should Pay the Consequences, Says Polish Leader
  —————————————
  http://www.breitbart.com/london/2017/05/22/germany-created-migrant-crisis-pay-consequences/

  Jarosław Kaczyński, chairman of Poland’s ruling Law and Justice Party (PiS), says it was Germany’s decision to open Europe’s borders, not Poland’s, and his countrymen should not have to pay for their neighbour’s mistakes.

  ——
  Stawia się Merkel, bo takie akurat dostał wskazówki.
  Admin

 31. Siggi said

  Chyba to już kiedyś było,to niech będzie jeszcze raz.W ramach utrwalania.
  Gdzieś była tabela-zestawienie z lat 1934-40 jak rzucali się na obligacje Adolfa Alojzewicza,dobry %,ładna stopa zwrotu,produkt świeży,pachnący.
  Ciekawe są nazwy firm i nazwiska osób,które Furhera wsparli.Na tym polegał „cud” gospodarczy Adolfa Alojzewicza,którego wsparli sami swoi.
  Jak twierdzi Jakov Kedmi(Kozakow Jakov Josifowicz) z Izraela Adolf Alojzewicz jak miał osiem dni,był potraktowany scezorykiem.Gdzie to sprawdzić?

  http://historia.focus.pl/wojny/kto-sponsorowal-lenina-i-hitlera-1559?strona=5

 32. Siggi said

  http://macgregor.neon24.pl/post/138569,miedzymorze-szkodzi

 33. Maćko said

  Do 28. Manchester – Bomba wybuchla przy kasach, na wejsciu do Arena Manchester. Pierwszy komunikat lokalnej policji mówi o 19 zabitych. Paramedycy stwierdzili obrazenia typu odlamki szrapnela.
  Koncert byl rodzinny i glównie szly na nie male dziewczynki. 21000 osób na koncercie.

  Wyjatkowe bydlaki musialy taka bombe w takim miejscu podlozyc.

 34. Maćko said

  A tu ciekawostka.. podbno dziala:
  https://bladymamut.wordpress.com/2015/03/04/metoda-doktora-benendo-planowanie-plci-dziecka/
  Komu chłopca, komu dziewczynkę?

  Metoda doktora Benendo

 35. Siggi said

  Ciekawa analiza powyborcza we Francji,a wnioski dot.całego świata,nas też.Oni nas „urządzą”.
  http://konserwatyzm.pl/artykul/24713/wielomski-krajobraz-nad-sekwana-co-dalej-we-francji/

 36. snag said

  Babcia Cher @ 71 ,…

  .https://www.thesun.co.uk/wp-content/uploads/2017/05/nintchdbpict000325736006-e1495433837304.jpg?strip=all&w=668&quality=100

  .https://www.thesun.co.uk/wp-content/uploads/2017/05/nintchdbpict000325735761-e1495434704149.jpg?strip=all&w=752&quality=100

 37. revers said

  ad28,31
  Wg. ostatnich danych policji zabitych 29 osob, 50 ranych
  http://www.bbc.com/news/live/uk-england-manchester-40007967

 38. Pinxit said

  Na razie nikt nie opowiada o seryjnym terroryscie.
  Natomiast Anglicy moze sie kiedys zorientuja jak sie czuja ludzie w Jemenie pod angielskimi bombami.

 39. revers said

  MH17 isidejob ukraincow, lacznie z Walcmanem, jego generalmi bezposrednio uwiklani w zestrzelnie Boeinga nad Ukrainie.

  – the new Kiev authorities – President Poroshenko and his generals – are entirely responsible for the shoot-down of the Malaysian aircraft;
  – Ukraine’s military aviation was involved in the plane crash;
  – to cover the traces of the monstrous crime, the SBU had been conducting special operations since the end of July 2014 to destroy the facts of the special operation that pointed to the presence of combat aircraft on combat missions on July 17, 2014. – See more at: http://www.pravdareport.com/world/ussr/ukraine/22-05-2017/137799-mh17_plane_crash-0/#sthash.cnMtAkld.dpuf

  Sad w Hadze praktycznie broni kryminalistow i wojennych zbrodniarzy z Kijewa.

 40. revers said

  re35

  tak samo niktt nie mowi o seryjnym terroryscie od czasow F911 w ussej-insidejob, w Kijewie MH17 czyt 35 Inside Job, Malezji MH370, etc..

 41. Siggi said

  https://pracownia4.wordpress.com/2015/09/07/amerykanie-finansowali-hitlera-nazistow-niemiecki-cud-gospodarczy-i-ii-wojne-swiatowa/

 42. Ad. 24

  „A na te przewały od 89 do puszczenia Polaków w skarpetkach włącznie to krasnoludki dały przyzwolenie, czy byłe komuchy?”

  – Na mojego nosa to było tak… – Sowieci zmienili front i powiedzieli PZPR-ii „Od dziś bronić was nie będziemy, radźcie sobie sami”. No to co mieli zrobić wobec wrogiej części służb krajowych, piątej kolumny (KOR) i szalejących obcych wywiadach?
  Albo grasz w jednej lidze typu Bank Światowy, albo cię nie ma (także fizycznie).
  Może i można było zrobić twardy reset. Ale po pierwsze trzeba mieć kim to zrobić i to musi mieć szansę na przeżycie. A tych szans absolutnie nie miało. Tzw. komuniści w Polsce zostali postawieni pod ścianą.

 43. NICK said

  Nieco prawdy o Opolu.
  http://jacekbezeg.pl/2017/05/23/wreszcie-sie-udalo-cala-europa-sie-ucieszy/#more-3274

 44. NICK said

  A tu o prezydencie, który zlikwidował Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu.
  Prusak z PO.
  http://tygodnikopole.pl/resortowe-dziecko-ratuszu/

 45. Boydar said

  Nieco, Panie NICK’u. „Opole” to głównie symbole, których wagę ktoś tu ostatnio umniejszał. Popatrzmy trzeźwo; piosenki były niezłe, muzycznie, czasem tekstowo, weszły z pewnością do kanonu. Zdajmy sobie jednak sprawę, kto je wykonywał. Może przyszła pora zmienić „coś” w tej kwestii. Jak patrzę na Rodowicz to widzę żydówkę, ale taką umiarkowaną, wiedzącą skąd wyrastają nogi i kiedy mogą odpaść. Ale już np. Kajah jest przykładem gudły „radykalnej”, to na ch*j to komu potrzebne, są festiwale w Izraelu, niech tam jedzie i sobie śpiewa za szekle, jeśli ktoś da. Jak Polacy mają umacniać w sobie poczucie polskości, kiedy z każdego jednego ekranu wyglądają wyłącznie krzywe nosy, sterczące sutki i wali czosnkiem. Ja pier*olę takie „Opole”.

 46. Sebastian said

  Szkoda, a nawet straszne, że została całkowicie zagubiona polska kultura śpiewu i wszyscy wyją jak murzyni lub zawodzą jak żydy.

  Nawet młody chłopiec już jest zmanierowany i nigdy nie zaśpiewa jak Polak.

  http://www.gazetawarszawska.com/pugnae/5768-adam-kaczmarek-bialy-krzyz-piekne-koncertowe-wykonanie

 47. Sebastian said

  jak to dobrze, że dokumentów nie spisuje się na płótnie bo by je pewnie mole zżarły

  http://tygodnikopole.pl/resortowe-dziecko-ratuszu/

 48. gość said

  GENIALNY WYKŁAD Czym jest ANTYPOLONIZM? prof. Bogusław Wolniewicz

 49. Głos Prawdy said

  Ja o tym zamiarze słyszałam jeszcze jakiś czas temu w rosyjskich mediach. Rozwiązanie to powinno pomóc Europie pozbyć się zależnoścod dolara, ale w tym też są pułapki.

 50. Sebastian said

  http://wiadomosci.wp.pl/wybuch-w-manchesterze-co-wiemy-do-tej-pory-6125677908420737a

 51. Boydar said

  Od czasów IRA nic się nie działo. Do pieca trzeba podkładać, co by nie wygasło. Gów*o mnie to obchodzi, „co wiemy do tej pory”. Ja się aktualnie pasjonuję Magdaleną Żuk i Opolem. Więcej mi się nie zmieści pod beretką.

 52. Sebastian said

  Co Pan taki nerwowy Panie Boydar, napisz Pan jeszcze za tow. ziukiem – wam kury szczać prowadzać a nie komentarze na gajówce zamieszczać. 😉

 53. Siggi said

  http://www.rp.pl/Polityka/170529891-Dluzszy-areszt-dla-Mateusza-Piskorskiego.html#ap-1

 54. Minus said

  @39 Pan Krzysztof,
  szkoda, że nie zostali postawieni pod ścianą. Proszę Pana, do PRLu świerszczyka nie można było wwieźć przez granicę, jeżeli nie było rozkazu pozwalamy. PRL jako państwo funkcjonował pod skrzydłami ZSRR, były NARZĘDZIA, żeby majątku Polaków wypracowanego ciężką pracą w PRLu nie rozkraść. Od Reykijaviku 1986 zaufani wiedzieli jak będzie wyglądało miękkie lądowanie dla swoich, od grubych fiszy w dół. Nie nie mogli, tylko nie chcieli się postawić, tyle ich Polska i socjalizm obchodził. Dostali ofertę wygodnego życia i skorzystali, tacy ideowi byli od początku, żadna niespodzianka, zawsze wybierali wygodne życie- „mówi to panu coś?!” Teraz płaczą, że za 2tys. zł przeżyć nie można, że sprzątaczkami nie byli, więc im się należy. Tylko ilu ludzi wylądowało jako sprzątaczka czy z łopatą- z całym szacunkiem dla ludzkiej pracy, bo nie wykorzystali swoich talentów z powodu prostej reguły: z diabłem się nie paktuje. No ilu Kmiciców np.? TACY LUDZIE LEŻĄ MI NA SERCU. Nie idźmy na skróty od razu tłumacząc krzywdę parowozem dziejów, którym akurat socjopatyczni masoni, bydlaki z NWO kierują.
  W 89 zostawało się właścicielem dużego sklepu w centrum dużego miasta, bo się było kierownikiem w PRLu tego sklepu i dostało się cynk, żeby sprzedać swoje auto, tak- takie jazdy się w majestacie ustawionego prawa działy i kupić na własność ten sklep, tak to na dole działało. A kto mógł być kierownikiem takiego sklepu w PRLu? Sklep… kopalnie, huty, stocznie, taki przemysł, siaki- przecież to wszystko działało, kraj był w miarę samodzielny. Wolny rynek dla swoich, a potem kontrola dystrybucji, czyli to co Pan Michalkiewicz nazywa kapitalizm kompradorski, kolesiowski. Gdybyż Ci ludzie mieli odrobinę honoru- tak było, przepraszam, usuwam się w cień. Gdzie tam! Jak ktoś broni tej formacji, to trudno nie tłumaczyć tego, że sam ma za uszami, bo przecież nie litością,szlachetnością czy chrześcijaństwem… Byłem w środku tego, tylko w trakcie nie zdawałem sobie sprawy, jak bardzo jestem robiony w bolo. No marcy.

 55. rycho08 said

  Ad.24 Minus

  Nie dość, że bełkot gramatyczny to jeszcze merytoryczny.

  O czym Ty piszesz, podaj tytuł jakiegoś filmu z II RP albo z III-ciej, liczący się pod względem artystycznym, ja Ci mogę podać dziesiątki z tego zgniłego PRL-u. To samo z piosenką, teatrem i wszystkimi innymi sztukami.
  Porównaj sobie Sady Żoliborskie z jakimkolwiek współczesnym osiedlem.

  A Gomułka to sprzedał Polskę żydom. Zakuty łbie.

 56. Boydar said

  https://sportowefakty.wp.pl/moto/689097/robert-kubica-testuje-auto-lmp2

 57. Wywaliła kolejna bomba. Tym razem w Manchesterze:
  http://fakty.interia.pl/swiat/news-zamach-w-manchesterze-wzrosla-liczba-ofiar,nId,2396897

 58. Wygląda mi to na ustalone wydarzenie przez żydomasonerię. Żydomasoneria zdemoralizowała Brytoli, przez co stanowią teraz nie naród, tylko tępą zbitkę ludzi bez żadnych zasad i wiary. Przez to żydomasonerii udało się wpędzić islamistów na wyspy brytolskie. A teraz żydomasoneria przy pomocy islamistów organizuje takie spędy ludzi, gdzie występują ich marionetki typu Rihanna, Lady Gaga czy teraz Grande oraz nakazuje dokonywania zamachów bombowych. Gdyby Brytole, tzn. Angole i Szkotole nie odrzucili katolicyzmu, to Bóg by nie dopuścił do takiej zapaści tego państwa. Po prostu odbierana jest kara Boża za zdemoralizowanie.
  Nie wspominając o tym, że to właśnie u Brytoli zaczęła się dominacja Rotschildów i że to u nich powstała pierwsza loża wolnomularska.
  Oj w tragicznym położeniu jest bp. Ryszard Williamson.

 59. rycho08 said

  Ad.55 P.C.

  „Po prostu odbierana jest kara Boża za zdemoralizowanie”

  Pan Bóg wysługuje się ciapatymi – oryginalne!!!

  ——
  Pan Bóg posługuje się tym, czym chce.
  Admin

 60. Re 57:
  Tak, jak być może wysłużył się Attyli i Hunami przy zagładzie Imperium Romanum. Zresztą sam przydomek Attyli – Bicz Boży – o czymś musi świadczyć.

 61. Re 57:
  Poprawka: wysłużył się Attylą.

 62. Sowa said

  Re 13: „Sędzia Radovan Dobronić orzekł, że banki robiły niezgodnie z kanonami ustawy o dbałości użytkowników pokrywając w zgodzie kredytowej klauzulę walutową w frankach dokładnych natomiast nie informując kontrahentów o możliwych ryzykach.”

  Google translator. A teraz po polsku poproszę.

 63. revers said

  I co z ta magdalena p.Boydar?p.Boydar: „Ja się aktualnie pasjonuję Magdaleną Żuk” zle zabalsamowali? czy inna Sisi sekta ja porwala na staroegipskie gusla skarabeuszowe w Luxorze lub Riadzie`, z pomoca polskich kidnaperow i agencji zrob dobrze.

 64. Abc said

  Przejście na Euro opłaca się tylko krajom o silnej, rozbudowanej w wielu gałęziach i mocno ekspansywnej na sąsiadów gospodarce. W przeciwnym razie to pułapka, z której wciągniętemu w to państwu chyba nie da się wykręcić bez wojny.

 65. Głos Prawdy said

  Sekretarz prasowy rosyjskiego prezydenta Włodzimierza Putina skomentował wypowiedzi amerykańskiego senatora Johna Mccaina.
  Tak, Dmytrij Pieskow oświadczył o tym, że „w Kremlu nieskore wyolbrzymiać znaczenie „Chamskich i obraźliwych wypadów” senatora Мaccaina dla stosunków FR i USA”.
  Wcześniej rzecznik MSZ ROSJI Maria Zacharowa również wypowiadała się w sprawie obraźliwych wypowiedzi amerykańskiego senatora Johna Mccaina o szefie MSZ Rosji Siergieje Ławrowie i rosyjskim prezydencie Władimierze Putinie.
  Tak, Maria Zacharowa powiedziała, że Mccain wydziela zbyt dużo jadu i jest w stanie wywołać tylko litość.
  Wcześniej dowiedział się o tym, że Mccain, wypowiedział się pod adresem Ławrowa. W szczególności, amerykański senator nazwał szefa rosyjskiego MSZ „marionetką bandyty i mordercy”, a także „propagandystą i zwolennikiem” Włodzimierza Putina.
  http://nashaplaneta.su/news/v_kremle_prokommentirovali_oskorblenija_makkejna_v_adres_putina/2017-05-22-50019

 66. Głos Prawdy said

  Błyskawica! Rezonans Schumanna, po raz pierwszy przekroczył częstotliwość 36. Czas przyspiesza.
  31/1/2017 po raz pierwszy w historii obserwacji, rezonans Schumanna osiągnął częstotliwości ponad 36.
  I to jest bardzo ważne. w 2014, rozważano zwiększenie częstotliwości od 7,83, która była zwykłym poziomem, do częstotliwości poziomu 15-25.
  Oto, co napisał Ben Fulford w swoim niedawnym orędziu o przyspieszeniu czasu:
  “Two timelines are converging now and when that convergence is finished we will have full disclosure. This is why all of the major world leaders went to Antarctica, and continue to arrive every day. The ancient lost city is already in view.”
  Dwie linie czasu teraz zbiegają się i kiedy ich zbieżność będzie na ukonczeniu, wtedy będzie pełne ujawnienie. Dlatego najważniejsze władcy świata odwiedzili Antarktydę i nadal tam przebywaja na co dzień. Zaginione starożytne miasta można już zobaczyć.
  https://kauilapele.wordpress.com/2017/01/26/full-article-benjamin-fulford-1-23-17-now-that-trump-is-president-the-real-horse-trading-begins/
  Dlatego nowy prezydent USA D. Trump tak gorączkowo podpisuje dekrety, usuwając wszystkie poprzednie. Te dekrety tłumaczą istniejący system finansowy papierowego naftodollara na nowe tory: pieniądza w stosunku do złota.
  Czekamy na zaprzysiężenia nowego sekretarza skarbu Steve ‚ a Мнухин.
  Senate panel approves Mnuchin for Treasury secretary after Republicans change the rules
  http://www.latimes.com/business/la-fi-mnuchin-treasury-confirmation-20170201-story.html
  Proces przetworzenia systemu finansowego świata na złoty standard już oficjalnie zakończony, gdy o tym będzie oficjalnie ogłoszone, i wtedy nadejdzie „full disclosure”-pełne ujawnienie,
  zmiana naszej rzeczywistości. http://cat-779.livejournal.com/254741.html
  zrodlo: http://www.lifecoachcode.com/2017/02/03/schumann-resonance-spiking-36/—————-

 67. Głos Prawdy said

  The old guard simply refuses to hand over the financial system so it will have to be replaced
  https://benjaminfulford.net/

 68. Głos Prawdy said

 69. Boydar said

  Jak to co, Panie Revers, tego kwiatu to pół światu. Resztki śledztwa trwają. Sponsorzy geszeftu otrzymali folder reklamowy; mogą wybrać przyszłość – stać się kaszanką, nawozem ogrodniczym czy karmą dla lisów. Każda opcja ma inne następstwa szczegółowe i Ministerstwo Wyżywienia analizuje która będzie dla nas najkorzystniejsza długoterminowo. Tu przecież nie chodzi o jednego chrząszczyka o niewielkiej w sumie kaloryczności

 70. GierSon said

  Witam serdecznie. Będę naturalnie szperał jeszcze w internecie, jednak zanim zacznę zadam pytanie do użytkowników, być może od Państwa uzyskam szybciej odpowiedź niż od wujka google. Otóż wybieram się do stolicy, będę tam przebywał w pierwszy weekend czerwca, dokładnie w dzielnicy Bielany, czy orientuje się może ktoś z Państwa gdzie w pobliżu odbywają się i czy właśnie 4 czerwca będzie odbywać się Msza św. w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego? Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi. Pozdrawiam.

 71. Sebastian said

  http://globalne-archiwum.pl/biblijni-giganci-cz-1-znalezisko-u-stop-gor-tapalpa-ostatecznym-dowodem/

  http://globalne-archiwum.pl/biblijni-giganci-cz-2-szczatki-nefilim-u-stop-gor-tapalpa/

 72. revers said

  ad48
  jacy amerykanie p. Siggi? gorale z gory synaj czy chazaria podkaukaska?

  Bebi zawsze na swoim miejscu tym razem przy nowym kalifie Trump, reprezentuje kalifat amerykanki, kalifat europejski jeszcze do zagospodarowania
  https://www.liveleak.com/view?i=7d9_1495483612

 73. Boydar said

  @ (45)

  .https://www.youtube.com/watch?v=F8laMm-YyLY

 74. Porucznik said

  SPRAWA MAGDALENY ŻUK, PRAKTYKA POLSKICH DOCHODZEŃ ZA GRANICĄ I ROLA MEDIÓW W ICH ROZWIĄZANIU

  Do porównania wybrałem najtragiczniejszy w skutkach przypadek (jeśli znacie inne – napiszcie), różnice są oczywiste, ale pomyślałem że warto się temu przyjrzeć. W przeciwieństwie do Smoleńska, poprzeczka postawiona jest tu O WIELE niżej i powinno być O WIELE łatwiej zweryfikować, czy polski udział w czynnościach procesowych prowadzonych przez organy innego kraju dał wymierny, pozytywny efekt i były one wiarygodne, gdyż:

  – mamy 1 ciało, a nie 96;

  – sprawa dotyczy ‚zwykłego’ obywatela, a nie – najwyżej postawionych osób w państwie;

  – dotyczy najprawdopodobniej – 1 grupy przestępczej, a nie – to akurat fakt – całego państwa mafijnego;

  – stroną z którą musimy ‚negocjować’ i ewentualnie ‚naciskać’ na rzetelność dochodzenia jest Egipt, a nie Rosja.

  Oczywiście mając powyższe na uwadze, nasza reakcja na Smoleńsk powinna być tym bardziej zmobilizowana, niż ma to miejsce w tym przypadku. Stało się dokładnie odwrotnie, co tylko pokazuje różnice w standardach i miejmy nadzieję że ten trend się utrzyma.

  Dalej nie rozumiem jednak opieszałości, z jaką nasze władze i media podjęły tę sprawę.

  Prokuraturze w Jeleniej Górze zajęło 4 dni, aby wszcząć postępowanie, a Prokuratorowi Generalnemu / MSZ 10 dni, aby powołać specjalny zespół, podczas gdy bardzo mocne poszlaki wskazujące na kryminalny charakter tego co zaszło były dostępne w zasadzie 1 dnia po jej śmierci w postaci nagrania i oficjalnej wersji najbliższego otoczenia tragicznie zmarłej. Wydaje się że brakuje procedur, bo w takich przypadkach jak ten, reakcja powinna być natychmiastowa, zwłaszcza jeśli prawdą okażą się być doniesia biura Lampart i innych, że sprawa dotyczy handlu ludźmi i że na tą konkretnie grupę przestępczą ‚natrafiono’ już wcześniej.

  Z drugiej strony zastanawia jednak brak jakichkolwiek odniesień do Interpolu, którego jednym z podstawowych celów jest właśnie zwalczanie handlu ludźmi. Może to wskazywać na:

  – niski poziom dowodów w tej sprawie wskazujący na ten proceder, a wspomniane wyżej nagranie i sekwencja zdarzeń są po prostu ‚niefortunnie’ z nim zbieżne, lub wskazują bardziej na ‚niefortunny’ zbieg okoliczności, który doprowadził do przestępstwa o charakterze innym niż handel ludźmi;

  – celowe utajnienie ich zaangażowania dla dobra śledztwa;

  – albo… no właśnie, znowu opieszałość?

  Równie trudna do rozgryzienia jest opieszałość w reakcji mediów…

  Z jednej strony podkreśla się, zapewne słusznie, że w podobnych sprawach, a już w szczególności dotyczących międzynarodowego handlu ludźmi, rozgłos przeszkadza, bo zwiększa czujność przestępców i utrudnia zdobycie na nich dowodów; z drugiej jednak, gdyby nie ten rozgłos, jest prawie pewne że tej sprawy by nie było. Sam prokurator podczas ostatniej konferencji na pytanie skąd wątek handlu ludźmi, odpowiedział krótko – internet. O sprawie komunikat wydała też Associated Press (amerykański odpowiednik PAP-u), a za nią największe amerykańskie media (NY Times, Washington Post, Fox News, ABC News) – cytując „szok” jaki sprawa wywołała w Polsce. Tym samym należy rozumieć, że gdyby nie ten „szok” – sprawy by nie było…

  Na osobny akapit zasługuje tu postać ‚detektywa’ Krzysztofa „Kwadrat” R. Celowo nie wymieniam go z nazwiska, które mam nadzieję albo wkrótce zostanie przez nas zapomniane, albo z uwagi na postawione zarzuty będzie objęte ochroną. Wpierw ‚charytatywnie’ zaoferował pomoc rodzinie tragicznie zmarłej, by następnie, żerując na ich tragedii, prowadzić bezczelną akcję promocyjną siebie, jednocześnie dezinformując opinię publiczną. Kilka przykładów – zapewne znalazłoby się ich więcej:

  – wprowadził opinię publiczną w błąd swoimi rzekomymi ustaleniami dotyczącymi skoku Magdy na trawę oraz zdjęciami rzekomej denatki w prosektorium (które okazało się być przypadkowym zdjęciem ściągniętym z internetu);

  – najpierw dał do zrozumienia że potwierdza – po czym dał do zrozumienia że zaprzecza, jakoby Markus i Kamil „Złoty” byli powiązani w sprawę śmierci Karoliny Kaczorowskiej, mimo iż przecież prowadził tę sprawę!

  – absolutnym szczytem jest jednak jego twierdzenie, że ‚rozwiązał’ sprawę, nie rozmawiając nawet z osobami z najbliższego otoczenia Magdy, którzy – jak sam stwierdził – mogą nie mówić całej prawdy o przyczynach jej wyjazdu do Egiptu.

  Women trafficking to Israel

  Yael Branovsky, Israel News, 11.11.2007

  ynetnews.com/articles/0,7340,L-3470269,00.html

  [accessed 14 February 2011]

  The smuggling of women for prostitution and of drugs from Egypt into Israel
  http://gvnet.com/humantrafficking/Israel.htm

  Co powiedzial Prokurator Rejonowy z Wrocławia o współpracy z Egiptem? Że „jest wręcz wzorcowa”. Próbek pobrać nie mogli, ciała od 18 dni nie można sprowadzić, OCZEKUJĄ źe w najbliższym czasie dostaną dokumentację sekcyjną i materiały z dochodzenia egipskiego. No i jeszcze że polscy prokuratorzy wrócili do kraju w zeszłym tygodniu i teraz CHYBA sporządzają notatki z ustaleń. A więc od zeszłego tygodnia już nikt tam z oficjeli nawet ciała nie pilnuje.

  !!! warto myślę zapamiętać: Piotr Kowalczyk, Prokurator Regionalny we Wrocławiu, przyznał, że sprawa jest precedensowa, aby w sprawie śmierci Polaka za granicą polski prokurator brał udział w dochodzeniu w kraju zdarzenia.

  Jest cenna informacja o DDA. Jest cenna informacja mamy śp. Karoliny, że M-kusa i inne osoby z tego grona znała i się z nimi bawiła w znanym klubie (jak to się ma do oficjalnej informacji, że między tymi środowiskami nie ma związków?). Jest cenna informacja, że Kwadrat wycofał się ze sprawy Iwony Wieczorek, a odchodząc powiedział że „kiedyś powie prawdę”.

  Ale są też rzeczy irytujące, z których najgorsze jest notoryczne powielanie tych samych częściowo błędnych (i to wręcz SKANDALICZNIE BŁĘDNYCH) tłumaczeń wypowiedzi z rozmowy, a uparte pomijanie tych naprawdę istotnych. W miejscu gdzie Magda odpowiada „Tak” na pytanie czy zrobiono jej krzywdę – pustka. W miejscu gdzie Magda potwierdza „Tak” na pytanie czy „eM” to „ten rezydent” – pustka. O fragmencie gdzie Magda wprost mówi co jej zrobiono – nawet słowa. O tym że rezydent kończy rozmowę zdaniem „No a teraz odp***dol się” – cisza. I tak dalej, i tak dalej, od dwóch tygodni.

  https://vod.tvp.pl/30128880/17052017

  http://www.bogatynia.info.pl/newsy/wiadomosci/6739-sprawa-z-egiptu-a-narkotyki-z-bogatyni

 75. revers said

  re67

  a co to az ryt rzymski? bo ryt trydencki to tez z ktorego roku po rytualnym zamordowaniu nowodka chrzescianskiego przez gudlajow, czy przed?

  Trydenckie wyznanie wiary z roku 1564
  Zawiera ono:
  1. Symbol konstantynopolski (381),
  2. wszystkie definicje Trydenckiego Soboru,

  http://rebelya.pl/forum/watek/7969/

  teraz symbol konstantynopolski kojarzy sie polksiezycem i Allah Akbar wyznaniem np. bisp. Nyczowi.

 76. Porucznik said

  MAGDA ŻUK – egipt oddał zabalsamowane i wyczyszczone ciało?

  Kazimierz Turaliński bardzo przytomnie komentuje sprawę Magdaleny Żuk. Niestety coraz więcej wskazuje na to, że sprawa zostanie zamieciona pod dywan. W natłoku celowej dezinformacji trochę logicznych wniosków i stwierdzeń.

  „Niestety potwierdzają się moje obawy co do wyników polskiej i egipskiej sekcji zwłok – jeśli faktycznie ciało oddano nam zabalsamowane i wyczyszczone chemicznie, to jest to najgorsze co mogło się stać. Nie znajdziemy tam już nic, ale za to możemy być pewni że…. COŚ TAM BYŁO! Inaczej ratujące swoją branżę turystyczną władze Egiptu nie zrobiłyby czegoś tak bezczelnego, każdy medyk sądowy i prokurator musiał przecież wiedzieć, że to uniemożliwi ponowne oględziny. Z tego samego powodu odmówiono nam pobrania w Egipcie materiału do toksykologii. Obecnie udowodnienie winy okaże się pewnie nie możliwe w innym procesie niż poszlakowy, a na to mamy zbyt tchórzliwych prokuratorów i polityków. Powinniśmy podjąć oficjalne działania na forum międzynarodowym.”

  „Pani prokurator z konferencji prasowej wydaje mi się skrajnie zastraszona, obawia się kłopotów w razie złożenia jakiekolwiek wypowiedzi innej, niż broniącej wszystkich i wszystko poza ofiarą. Wynika to po części z braku doświadczenia w takim kalibrze spraw (w Jeleniej Górze za dużo międzynarodowych afer nie ma), po drugie z tła politycznego. Ona wie, że jej słowa wpłyną na stosunki polsko-egipskie, które w mojej opinii powinny się mocno ochłodzić. Brak odwagi cywilnej i ukierunkowanie już na wstępie na załagodzenie sprawy w mojej ocenie oznacza brak rękojmi rzetelnego pełnienia w tej sprawie funkcji prokuratorskiej, co powinno oznaczać wyłączenie jej z tej sprawy.”

  „Prawdopodobieństwo nagłego załamania psychicznego skutkującego psychozą i samobójstwem nie jest zerowe, ale oscyluje w granicach może tysięcznych promila. Takie przypadki to niemal niespotykany margines. Natomiast bardzo duże jest prawdopodobieństwo wywołania zaburzeń psychiatrycznych traumatycznym doświadczeniem, np. wielokrotnym zgwałceniem dumnej młodej kobiety, do tego wzmocnionym zaaplikowaniem środków odurzających (np. ketamina – jedna z nielicznych jeśli w ogóle nie jedyna „pigułka gwałtu” niebędąca depresantem, lecz wywołującym właśnie halucynacje i paniczny strach psychodelikiem). Racjonalny śledczy w pierwszej kolejności zakłada ten bardziej prawdopodobny scenariusz, nie zaś na siłę forsuje opcję skrajnie nieprawdopodobną. Ale to już nasza polska tradycja, że prokurator po odnalezieniu ciała ze strzałą wystrzeloną z łuku w plecach w pierwszej kolejności zawsze mówi o samobójstwie…”

  „Wrocław to specyficzne miasto – po wojnie zostało przystosowane do roli zaplecza sztabu armii zachodniej ZSRR, czyli mającego w razie godziny W odpowiadać za podbicie państw europejskich leżących na zachód od NRD. Zgodnie z ujawnionymi przez władze Niemiec aktami STASI każdy kto obejmował w nim stanowisko kierownicze (od przedszkola po uczelnie i wszelkie urzędy, milicję, sądy, prokuraturę etc.) musiał uzyskać poświadczenie nie jednej, ale dwóch służb z dwóch państw bloku wschodniego, czyli zazwyczaj polskiego SB lub WSW oraz KGB lub właśnie STASI. Ci ludzie jeszcze żyją, a nierzadko wprowadzili do „firm” swoich potomków. Stąd tak częste w tym mieście pobicia ze skutkiem śmiertelnym dokonywane przez policjantów czy umarzanie spraw, które gdzieś indziej zostałyby w parę miesięcy zamknięte wyrokiem skazującym.”

  Więcej – http://www.wrealu24.pl/6129-sprawa-magdy-zuk-zamieciona-pod-dywan-egipt-panicznie-boi-sie-utraty-turystow
  http://www.turalinski.pl/blog-kazimierza-turalinskiego/80-polityka-wydarzenia/248-magdalena-zuk-kilka-komentarzy

  http://www.turalinski.pl/blog-kazimierza-turalinskiego/81-prawo-i-przestepczosc/247-to-wcale-nie-magdalena-zuk-miala-zginac

  http://www.turalinski.pl/blog-kazimierza-turalinskiego/81-prawo-i-przestepczosc/246-czego-procz-ketaminy-nie-wykaze-sekcja-m-zuk

 77. Porucznik said

  MAGDA ŻUK – schwytana przez nieznanych mężczyzn, zniknęły nagrania.
  Szpital mówi, ze nie wie co to za ludzie gonili i łapali Magdę?
  Zniknęły nagrania z nad drzwi pokoju Magdy, ktoś je wykasował?

  „Poniżej zobaczą państw nagranie, które pokazuje iż Magdę łapią ludzie oraz usłyszycie iż szpital i pracownicy na recepcji ich nie znają. Widać na filmie, że mężczyźni łapiący Magdę nie są losowymi osobami w ,którzy przyszli odwiedzić znajomych, nie są to też pracownicy. Widać że są to osoby, które robią to bez paniki, pilnują a następnie łapią i zmuszają do uległości Polkę.

  Usłyszycie także państwo że zniknęło nagranie z kamery nad drzwiami pokoju gdzie spała.”

  Więcej – http://polskie-echo.com/magda-zuk-schwytana-nieznanych-mezczyzn-zniknely-nagrania/

 78. matirani said

  http://m.naszdziennik.pl/artykul/182307

  Polska pozwala się wypierać przez Ukrainę
  Wtorek, 23 maja 2017 (04:23)

  Z dr. hab. Andrzejem Zapałowskim, historykiem, wykładowcą akademickim, ekspertem ds. bezpieczeństwa, prezesem rzeszowskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Geopolitycznego, rozmawia Mariusz Kamieniecki
  Kanclerz Angela Merkel zapewniła prezydenta Ukrainy Petro Poroszenkę o dalszym zaangażowaniu Niemiec na rzecz pokojowego rozwiązania konfliktu w Donbasie. Skąd to nagłe – ponowne – zainteresowanie Berlina Ukrainą?

  – Obecnie na Ukrainie mamy do czynienie z sytuacją, w której do większości społeczeństwa dotarło, że Donbasu nie można odzyskać siłowo, bo państwa na to nie stać zarówno finansowo, jak i militarnie. Z drugiej strony coraz gorzej wyglądają perspektywy gospodarcze Ukrainy. Następuje upadek kolejnych działów gospodarki, a na dodatek żaden poważny projekt „Jedwabnego szlaku” nie biegnie przez ten kraj. To, co również istotne, na 2018 r. są przewidziane projekty zniesienia ograniczeń na sprzedaż ziemi, a Ukraina posiada 40 proc. światowych zasobów czarnoziemów. A zatem jest się o co bić.
  Przy stole w rozmowach o rozwiązaniu kryzysu miałyby zasiąść państwa tzw. Czwórki Normandzkiej: Niemcy, Francja, Rosja i Ukraina. Dla Polski nie ma miejsca…?

  – O Polsce oczywiście się nadal nie mówi. Jedynie próbuje się namawiać Stany Zjednoczone do wsparcia formatu normandzkiego. Polska popełniła i nadal popełnia błędy na kierunku ukraińskim. Mianowicie Polska w ciemno popierała każdy ruch polityczny Kijowa, wobec powyższego, po co zapraszać do rozmów państwo prowadzące na tym kierunku satelicką politykę. Naszym celem powinna być budowa własnej podmiotowości i prowadzenie polskiej, a nie niemieckiej czy amerykańskiej polityki. Dopiero takie działanie, taka polityka pozwolą nam skuteczniej wpływać na kształt naszego międzynarodowego otoczenia, a to z kolei wzmocni naszą pozycję na arenie międzynarodowej.

 79. Siggi said

  http://facet.interia.pl/militaria/news-macierewicz-okrety-podwodne-musza-byc-wyposazone-w-samoloty,nId,2396930

  ——
  Dobrze byłoby też wyposażyć samoloty w okręty podwodne.
  Admin

 80. matirani said

  Ten link podany powyżej to zawiera dziwne stwierdzenia :
  https://benjaminfulford.net/

  The big question mark now, though, is what to make of Pope Francis. Forensic research has shown that most of the so-called world leaders we see on our TV screens and in public are controlled by the P2 Freemason lodge via the Vatican bank and a network of professional assassins. In other words most world leaders, when offered a choice between silver (a bribe) and lead (a bullet), have taken the Vatican bank silver.

  Pope Francis, who has incredible secret power at his disposal, has, on the one hand, been purging the Vatican of pedophiles and saying and doing nice things but, on the other hand, he has failed to change the system at a fundamental level by doing such things as declaring a real jubilee (cancellation of all debt etc.).

  Which brings us to finally deal with some information we have had for a long time but were not sure what to make of, and that is the fact Francis has openly said his god is Lucifer.

  https://newsgru.com/lucifer-is-god-declared-by-pope-francis/

 81. snag said

  Admin @ 30 ,…

  Niech zgadnę … Z USraela … Senor gajowy, czy wam ktoś kiedykolwiek dogodził? ,…

  Nasi wrogowie? Na pewno nie. Oczekiwał Pan innej odpowiedzi?
  Admin

 82. NICK said

  http://www.rp.pl/Uchodzcy/170529657-Bild-Ponad-6-mln-migrantow-czeka-na-wjazd-do-Europy.html#ap-1

 83. Marucha said

  Re 24:
  Panie Minus, gdyby nie PRL – który oprócz wszystkich swoich wad miał jedną zaletę: opóźnił naszą demoralizację i liberalizację przez Zachód – Polski prawdopodobnie by nie było. To, co dzieje się obecnie z naszym krajem, a co każdy widzi, stałoby się 50 lat wcześniej.

  Nie byłoby ani filmów historycznych (co najwyżej jakieś bajędy Grossa), ani odbudowy Warszawy (tylko chaotyczne zabudowania prywatnych właścicieli), nie byłoby Starego Miasta ani Zamku Królewskiego. Nie byłoby żadnych znaczących inwestycji w infrastrukturę.

  I nie ma z tym nic wspólnego postać Olbrychskiego, Hoffmana czy Wajdy.

  Warszawa jest już fatalnie zeszpecona. To nic, że nie buduje się „plazas” na Krakowskim Przedmieściu. Buduje się je wszędzie indziej. Likwiduje wbrew prawu zabytkowe obiekty, stawia budynki tam, gdzie jest zakazane ich stawianie. Vide Saska Kępa.

  Łapówki robią swoje.

 84. snag said

  Ad do 68 ,…

  Przykład polskiego idiotyzmu ,…

  http://wgospodarce.pl/informacje/15862-nie-obslugujemy-rosjan-odwazna-akcja-restauracji

  ——
  A co by Pan powiedział o amerykańskich idiotyzmach, których nie chce mi się już po raz n-ty wyliczać?
  O skretyniałych senatorach, o kongresmenach-debilach, o kabaretowych rzecznikach prasowych?
  Admin

 85. Boydar said

  słowo ‚odwaga’ w języku polskim ma jakby odmienną konotację …

 86. snag said

  Zna pan inną odpowiedź od tej: „a u was biją murzynów”? Gdybym chciał na temat skretyniałych senatorów, kongresmenach debilach, czy kabaretowych rzecznikach prasowych to bym napisał na na temat skretyniałych senatorów, kongresmenach debilach, czy kabaretowych rzecznikach prasowych a nie sklepikarzu idiocie i jego adoratorze na facebook.

  ——
  Skoro Pan tak lubi wytykać Polakom idiotyzmy, to musi się Pan liczyć z tym, że inni wytkną Panu amerykańskie idiotyzmy. Chyba jasne?
  I nie pomoże slogan o biciu Murzynów.
  Admin

 87. Porucznik said

  Michał Murkociński, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Poland to the Arab Republic of Egypt, the Republic of the Sudan, and the State of Eritrea.

  Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny RP w Arabskiej Republice Egiptu, Republice Sudanu i w Państwie Erytrea.

  Sekretariat
  cairo.secretariat@msz.gov.pl
  WYDZIAŁ POLITYCZNO-EKONOMICZNY
  Justyna PORAZIŃSKA
  Radca-minister – Kierownik Wydziału
  Karol LEŚNIAK
  Radca
  Jacek BUDA

  I Sekretarz ds. ekonomicznych
  Stanisław GULIŃSKI

  II Sekretarz ds. kultury, nauki i promocji

  WYDZIAŁ KONSULARNY
  Marta TEPERSKA
  I Sekretarz – Kierownik Wydziału
  cairo.consul@msz.gov.pl
  Marta LEŚNIAK
  II Sekretarz

  cairo.visa@msz.gov.pl
  Piotr PORAZIŃSKI
  II Sekretarz
  cairo.visa@msz.gov.pl

  REFERAT ADMINISTRACYJNO-FINANSOWY
  Dariusz SABAT
  II Sekretarz – Kierownik
  Regionalny Administrator Systemów Teleinformatycznych
  Mirosław DUDA
  II Sekretarz

  ATASZAT OBRONY
  płk Dariusz DACHOWICZ
  Attaché Obrony, Wojskowy, Morski i Lotniczy
  kair@mon.gov.p

  WYDZIAŁ PROMOCJI HANDLU I INWESTYCJI
  Tomasz PRZYGODA
  Radca
  cairo@trade.gov.pl
  http://www.kair.msz.gov.pl/pl/ambasada/stuktura_i_personel/

  21 marca 2017
  Wizyta przedstawiciela Kancelarii Prezydenta RP w Egipcie
  Minister Krzysztof Szczerski in Cairo
  Senior presidential advisor visiting Egypt
  21 March 2017
  W dniach 19-20 marca br. Sekretarz Stanu w KPRP Krzysztof Szczerski złożył wizytę w Kairze. Podczas wizyty minister spotkał się z ministrem spraw zagranicznych Arabskiej Republiki Egiptu Samehem Szukrim, doradcą ds. bezpieczeństwa Prezydenta Egiptu Fayzą Abul-Naga oraz Wielkim Szambelanem Kancelarii Prezydenta Tarekiem Afifim.
  .http://www.kair.msz.gov.pl/resource/b56ecb56-b430-40f1-a971-1ba8354d8ad2:JCR
  http://www.kair.msz.gov.pl/pl/aktualnosci/minister_krzysztof_szczerski_w_kairze

  Minister Dudy Szczerski uciszony przez Egipt ws Magdy Żuk. Demokratyczne państwo prawa IV RP nie upomniała się o swojego rodaka.
  Ambasador Murkociński uśmiechnięty. Dobra robota, kolejna Polka w trumnie.
  .http://www.kair.msz.gov.pl/resource/eaebf842-9369-494c-94e3-b73477f93575:JCR
  .http://www.kair.msz.gov.pl/resource/a7fcfca1-9e61-4690-b5f7-9baa0998a9b4:JCR

  Telefon alarmowy: +20 10 6200 1116

  (wyłącznie w sprawach nagłych, np. wypadek, aresztowanie, zgon)

  نرجو العلم أن رقم التليفون 201062001116+ هو رقم مخصص للطوارئ فقط ويستخدم فقط في حالة تعرض المواطن البولندي لأي واقعة تهدد حياته أو صحته, ولا يمكن من خلال هذا الرقم الوصول إلى أي معلومة خاصة بأمور التأشيرات أو أي خدمات أخرى تقدمها القنصلية.

  Wydział Konsularny informuje, iż telefon alarmowy NIE JEST telefonem informacyjnym ani nie służy do umawiania wizyt w urzędzie. Telefon alarmowy przeznaczony jest wyłącznie dla spraw nagłych, zagrażających zdrowiu lub życiu.

  http://www.kair.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/kair_eg_a_8

  Konsul wykonuje swoje funkcje w ramach określonych prawem i umowami międzynarodowymi, prawem i zwyczajami państwa urzędowania oraz ustawodawstwem Rzeczypospolitej Polskiej. Konsul udziela pomocy obywatelowi polskiemu, w szczególności w razie poważnego wypadku lub ciężkiej choroby, jego aresztowania lub zatrzymania, w razie aktu przemocy, którego ofiarą padł obywatel polski, w razie zgonu obywatela polskiego lub konieczności nagłego powrotu obywatela polskiego pozbawionego środków finansowych do Rzeczypospolitej Polskiej albo do państwa zamieszkania. Pomoc konsularna udzielana jest w niezbędnym zakresie i z zastosowaniem środków koniecznych do ochrony istotnych praw i interesów obywatela polskiego.
  Każdy polski obywatel przebywający w Egipcie i znajdujący się w nagłej sytuacji losowej może zwrócić się do Wydziału Konsularnego Ambasady RP w Kairze z prośbą o pomoc konsularną.
  http://www.kair.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/pomoc_konsularna_wk/pomoc_konsularna

  Cisza o Magdzie Żuk:

 88. Siggi said

  Aż się zdenerwowałem ! Tak po cichu liczyłem,że tow.Kim niczego nie zacznie przed 9 czerwca aż ja dolecę do Berlina w tym dniu,a ON już coś tam wypuszcza ,tak jak tu stoi.Oni /On mają drony ,własnej produkcji w niczym nie ustępujące zachodnim,a my?Jesteśmy przecie potęgą prawie pod każdym względem.Nie wiem nawet czy my mamy drony w sklepach z zabawkami ,takie na pilota z kamerką wszystkowidząco-fotografującą?Antka ,trza opir’dolić porządnie,bo wymyśla jakieś OTK(Obrona Terytorialna Kraju,a tu drony nam pilnie potrzebne.Najlepsze(niestety) drony na świecie robi Israel,ale nam nie sprzeda,bo za dużo u nas w Internecie tego co my o nich myślimy zwłaszcza o Grossie,Rotshildach,Kwaśniewskim I innych temu podobnych.
  http://fakty.interia.pl/swiat/news-incydent-na-polwyspie-koreanskim-90-strzalow,nId,2397031

 89. Porucznik said

  https://www.wykop.pl/link/3737143/szefowa-komisji-ds-wyjasnienia-smierci-magdy-zuk-zaczela-prace-od-urlopu/
  wiadomosci.wp.pl/urlop-szefowej-zespolu-ds-zbadania-smierci-magdaleny-zuk-wyjasniamy-6121921342408321a

 90. Sebastian said

  dobrze gada , polać mu…

  https://parezja.pl/blaszczak-dla-polski-gorsza-jest-relokacja-uchodzcow-niz-kary-ue/

  ——
  Akurat taka jest teraz mądrość etapu.
  Admin

 91. Boydar said

  Nie żyje Święty, tu i teraz.

  http://film.wp.pl/nie-zyje-roger-moore-slynny-odtworca-jamesa-bonda-mial-89-lat-6125754812135041a

 92. Siggi said

  79/
  Dobrze byłoby też wyposażyć samoloty w okręty podwodne.
  Admin
  ———–
  Widzę ,że Admin brnie w to samo ,tylko z drugiej strony.
  A nie może być jedno,w całości,kompletne?
  Latająco-podwodny samolot,albo łódz(nie mylić z miastem) pływająco-latająca.Przykład – amfibia samochodowo-pływająca no nielatająca.Okiej?

  Można i tak.
  Admin

 93. Porucznik said

  Czy ktoś jeszcze pamięta co mówił R. na początku śledztwa? Mianowicie, że w tym samym szpitalu 2,5 roku temu zdarzył się identyczny przypadek (kobieta, też Polka, została określona jako chora psychicznie i popełniła samobójstwo). Oraz że nawiązała z nim kontakt siostra tamtej kobiety pochodzącej z Gniezna.

  natemat.pl/207531,rutkowski-opowiada-o-ukladzie-w-egipcie-chce-zeby-magdalena-zuk-zostala-ikona

  „Podobna, szablonowa sytuacja miała miejsce w tym samym szpitalu 2,5 roku temu. Kobieta została określona jako chora psychicznie i popełniła samobójstwo. Nawiązała ze mną kontakt siostra tej dziewczyny, to mieszkanka Gniezna, na razie prosiła o nieujawnianie się.”

  Czy to nie ciekawe, że ten wątek całkowicie zniknął z dyskusji?

  #magdazuk #csiwykop #magdalenazuk #magdazuknowe

  https://www.wykop.pl/wpis/24214025/czy-ktos-jeszcze-pamieta-co-mowil-r-na-poczatku-sl/

 94. Siggi said

  http://fakty.interia.pl/polska/news-tvn24-wiceszef-policji-nadzorujacy-wroclawskie-komendy-trafi,nId,2397153

 95. Siggi said

  No,Szan.Panie Wandaluzja ruszyć mózgiem i ocenić ich tezę
  Oni tak klepnąć,że człowiek nie pochodzi z Afryki idą na skróty.Igor Witalijewicz Berkut z Ukrainy,autor monomentalnej pracy „Historia Ukrainy”twierdzi autorytatywnie że z Afryki i ten człowiek pierwotny już był Ukraińcem.To bardzo ważny naukowy wniosek.On ten fakt datuje na 142 tyś.lat przed Chrystusem plus do tego bieżące 2017 lat.Twierdzi,że jego ziomki-plemianniki przeszli do Europy z Afryki tam gdzie Gibralrtar-te dwa słupy Herkulesa,które jakaś potężna siła odsunęła od siebie umożliwiająć przejście pierwszym Ukraińcom „suchą noga” do Europy.
  Tam nie było jeszcze wody morskiej,Pan wiedział o tem?Woda pojawiła się kilkanaście tyś.lat póżniej,ale nie wiadomo jak to się stało.Może skutek biblijnego Potopu?

  http://pikio.pl/przelomowe-odkrycie-czlowiek-nie-pochodzi-z-afryki/

 96. JA said

  Konsekwencja w Dzialaniu –

  W 2015 roku modlił się za Rosję sowami:

  https://polakortodoks.wordpress.com/2016/07/17/blogoslawienstwomodlitwa-ekscelencji-biskupa-ryszarda-williamsona-za-rosje/

  w 2016 roku poświęcił Rosji Ikony:
  .https://www.youtube.com/watch?v=smiYYIw8WMw

  a w tym roku Biskup Williamson Konsekrował Rosję !:

  https://zascianekporusza.wordpress.com/2017/05/23/konsekracja-rosji-i-konsekracja-czwartego-biskupa/

  „As for the consecration of Russia led by the four bishops present on the eve of the first of the great apparitions of Our Lady at Fatima, there was no remotest claim that his Consecration could replace that of the Pope with the bishops of the whole world , Which is what Our Lady requested. There was simply hope that, by doing what was in his power, with the support of the whole congregation present, they could help obtain from Heaven the graces necessary for the Pope to finally realize the Consecration of Russia, just as Our Lady asked A long time ago. This Consecration will eventually take place because Our Lord said it in 1931, and then begins the Triumph of the Immaculate Heart, so necessary and delayed for so long.”

 97. matirani said

  Z ND:
  Armia jest jedna
  Wtorek, 23 maja 2017 (11:43)

  Z gen. dyw. Romanem Polką, byłym dowódcą Jednostki Specjalnej GROM, w latach 2006-2008 zastępcą szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego, rozmawia Mariusz Kamieniecki.
  W Białymstoku, Lublinie i Rzeszowie pierwsi ochotnicy złożyli żołnierską przysięgę w ramach Wojsk Obrony Terytorialnej. Faktem staje się wojskowa formacja, która… No właśnie, czy i na ile zmienia naszą polską armię?

  – Wojska Obrony Terytorialnej to z całą pewnością jest ten komponent czy też filar, którego nam dotąd w polskiej armii brakowało. Utworzenie tej formacji pokazuje po pierwsze, że Polska nie ma żadnych kompleksów wobec NATO, ale też bardzo poważnie traktuje przede wszystkim swoje podstawowe zadanie, czyli obronę własnych granic i obywateli. To dobrze, że na wysokim poziomie organizowaliśmy misje ekspedycyjne, że mamy profesjonalne Wojska Specjalne, ale bardzo istotne jest również to, żeby przy tym całym arsenale mieć także Obronę Terytorialną.
  Jaką rolę w tym arsenale odgrywać będą WOT?

  – WOT pełnią kilka istotnych funkcji. Po pierwsze, kto tak dobrze jak nie terytorialsi zna własny teren, swoje małe ojczyzny i kto lepiej niż oni może wspierać zawodowych żołnierzy w działaniu. Po drugie, WOT tworzą więź ze społeczeństwem. Poprzez to, że ci ludzie na co dzień wykonują inne zawody, a z pobudek patriotycznych chcą jeszcze dodatkowo spełnić obowiązek wobec Ojczyzny jest to wartość dodana, co buduje tę więź wojska ze społeczeństwem, która musi istnieć. Dobrze, że nawet poprzez te uroczyste przysięgi, które miały miejsce w Białymstoku, Lublinie i Rzeszowie, jest to akcentowane, pokazywane i wskazywane jako przykład. To pokazuje też, że ta formacja i ludzie, którzy w niej służą, są z tego dumni.
  A zatem nie jest to pospolite ruszenie w tym pejoratywnym znaczeniu?

  – Oczywiście, że nie jest to żadna bylejakość, nie jest to dziadostwo w postaci Narodowych Sił Rezerwowych, tylko rzeczywiście jest to solidny, od podstaw budowany element naszego bezpieczeństwa narodowego.
  Można zatem powiedzieć, że jest to wojsko złożone z patriotów?

  – Tak naprawdę to armia i żołnierze, którzy brali udział w misjach. Gdyby nie mieli miłości do Ojczyzny, to pewnie niejeden z nich by zrezygnował. Po co narażać własne zdrowie i życie za tak naprawdę niewielkie pieniądze. Tym większy szacunek dla specjalsów, dla regularnych jednostek, które biorą udział w misjach bojowych. I terytorialsi też będą ważnym ogniwem armii, a doświadczeni dowódcy będą w stanie rozpoznać dobrych żołnierzy. Weryfikacja to też ciężka praca, którą ciężko przeprowadzić w pierwszych kilku dniach, ale z czasem to nastąpi. Pewnie nie obędzie się bez wyrywania chwastów, bo takie mogą się znajdować wszędzie, ale ci dowódcy z pewnością sobie poradzą i tych, którzy zabłądzili i trafili przypadkowo w to miejsce, usuną z własnych szeregów. Jest to też kwestia pewnej kultury organizacyjnej odnoszącej się niekoniecznie do samych dowódców, ale także do samych żołnierzy, którzy bardzo szybko są w stanie wyeliminować ze swojego grona tych, którzy zabłądzili i tylko przez przypadek trafili do szeregów tej elitarnej formacji złożonej z niezawodowych żołnierzy.
  Jak to jest, że jeszcze nie tak dawno młodzi ludzie w dużej mierze unikali służby wojskowej, a dzisiaj – można powiedzieć – garną się do WOT?

  – Rzeczywiście z naborem do służby wojskowej bywało bardzo różnie. Natomiast to, co jest najistotniejsze dzisiaj, to jest to, że nie ma powrotu do poboru, gdzie ściągano młodych ludzi do wojska, przy czym niejednokrotnie miały miejsce patologie. I być może z tego względu ludzie unikali, uciekali od służby wojskowej. Do dzisiaj pamiętam nazwisko żołnierza, który kiedyś trafił do mnie i mając negatywne doświadczenia, był negatywnie nastawiony do obowiązku służby wojskowej, ale w efekcie został u mnie żołnierzem nadterminowym. Trafił do jednostki, pod właściwe dowództwo, gdzie ludzie się szkolili, normalnie funkcjonowali. I tym, co jest największym atutem WOT, jest dowództwo. Wielu z nich znam i mogę powiedzieć, że są to rzeczywiście ludzie, którzy mają za sobą doświadczenia bojowe i niezbędną charyzmę, która jest niezbędna, aby przyciągać chętnych do służby. To jest również jeden z aspektów, który sprawia, że młodzi ludzie się garną w szeregi WOT. Oni wiedzą, że będą mieć dowódców z prawdziwego zdarzenia, którzy są godni zaufania i gwarantują odpowiednio wysoki poziom wyszkolenia.
  Docelowo WOT mają składać się z 17 brygad – po jednej w każdym województwie i dwóch na Mazowszu, łącznie ponad 50 tysięcy żołnierzy. Mamy do czynienia z budowaniem Sił Zbrojnych na miarę naszych możliwości, bo są i tacy, którzy wręcz wyśmiewają tę formację, nazywając ją wojskiem przybocznym ministra Antoniego Macierewicza?

  – Od samego początku, kiedy pojawił się pomysł stworzenia WOT, przestrzegałem przed formowaniem tych wojsk na szybko. I dziś mogę powiedzieć, że tempo, w jakim powstaje Obrona Terytorialna, nie odbywa się kosztem jakości. Oczywiście próbowano się naigrywać z WOT, ale kiedy słyszę zarzuty, to mam nieodparte wrażenie, że przez oponentów przemawia zazdrość. Przypominam sobie, że kiedy powstały NSR, to nawet w mediach pojawiały się materiały, że ta formacja jest gotowa do działania. Dowodem na to miała być – po pięciu latach szkolenia – umiejętność uruchamiania gaśnicy śniegowej, którą na prośbę ówczesnego ministra obrony Bogdana Klicha popisywał się jeden z żołnierzy. Dzisiaj kandydaci do WOT, których widzieliśmy, szkolili się 14 dni i pewnie nie jest to dużo, ale są to często pasjonaci, ludzie, którzy działają już w organizacjach survivalowych i widać, że robią to z sercem i pasją. Są zatem dobrze przygotowani i nie zmarnują żadnej okazji, żeby swoje umiejętności stale podnosić. Tym, którzy się wyśmiewają z WOT, przypomnę, że z Gwardii Narodowej Stanów Zjednoczonych, która wykonywała zadania chociażby w Iraku, nikt się nie śmieje. Wspomniana Gwardia Narodowa szkoli się dokładnie w takim systemie, jaki przyjęto w systemie szkolenia naszych terytorialsów. Z tego wynika, że to była tylko próba wykpienia nowego rodzaju wojsk – być może z zazdrości czy nawet zawiści, ale widać, że śmiech na ustach oponentów jest dzisiaj bardziej wyrazem frustracji niż jakichkolwiek racjonalnych podstaw.
  Ważnym elementem jest także to, że WOT w ogromnej mierze będą wyposażone w polski sprzęt…

  – WOT będą taką samą częścią armii jak wojska lądowe czy specjalne. Dla poszczególnych brygad ma być dostępne najnowocześniejsze wyposażenie i uzbrojenie produkowane przez polski przemysł zbrojeniowy. Jest to zatem także wyzwanie, zadanie i w konsekwencji korzyść dla polskich firm, zakładów wchodzących w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej. To inaczej niż bywało wcześniej, kiedy np. kupowano hełmy dla Polskiej Brygady Powietrzno-Desantowej, a trwało to latami i w rezultacie i tak zakupiono takie, które się do desantowania w ogóle nie nadają. Zresztą była z tego niezła afera, o której było głośno także w mediach. Podczas gdy dzisiaj w znacznie krótszym czasie udaje się pozyskiwać dla WOT sprzęt dobrej jakości produkowany przede wszystkim w Polsce.
  Oczywiście ważne, żeby Polska miała silną armię zawodową. Jaką rolę w tym systemie obronnym mają odgrywać WOT?

  – Tu i ówdzie pojawiają się głosy, że WOT mają walczyć z rosyjskim specnazem. Po pierwsze, atutem WOT jest znajomość ukształtowania i uwarunkowań własnego terenu. Podczas ponad 26 lat służby w Wojsku Polskim wraz z innymi żołnierzami na misjach w swoich działaniach zawsze korzystaliśmy z wiedzy lokalnej ludności. Teraz, kiedy prowadzę zajęcia ze studentami, często ćwiczenia dotyczące m.in. wskazywania lokalnych uwarunkowań, zagrożeń z możliwością wykorzystania lokalnych zasobów. I wydawało mi się, że już nic nie jest w stanie mnie zaskoczyć. Tymczasem ciągle jestem zaskakiwany, co tylko potwierdza, jak wielkim atutem jest znajomość własnego terenu. I to jest atut Obrony Terytorialnej, która po pierwsze te zasoby będzie w stanie sama spożytkować, po drugie będzie spinać działania profesjonalnych wojsk na swoim terenie. I to jest standard. Tak się dzieje na całym świecie i jeśli ktoś tego nie rozumie, to niech spojrzy na działania wojsk NATO i współdziałanie z irakijskimi oddziałami samoobrony. To pokazuje, jak ważne jest to dla regularnych wojsk, aby skutecznie prowadzić operacje bojowe. Jest to w praktyce doceniane na całym świecie. Z drugiej strony jest to też ważny czynnik dla społeczności lokalnej, która mając w pobliżu żołnierzy formacji Obrony Terytorialnej, ma poczucie bezpieczeństwa, ale również jest to element, który buduje wśród cywilnej społeczności poczucie patriotyzmu, wolę walki czy ducha bojowego. Krótko mówiąc – morale, a to jest najważniejszy czynnik decydujący o zwycięstwie. Z pewnością jest to formacja, która zmienia i uzupełnia polską armię.
  Dzięki WOT rośnie nasz potencjał obronny, ale czy możemy powiedzieć, że Polska staje się krajem bardziej bezpiecznym?

  – Jest wiele czynników, które wpływają na bezpieczeństwo państwa, także sytuacja zewnętrzna. Oczywiście WOT będą ogromnym wzmocnieniem naszego potencjału bojowego. Jednak nie wolno ani zapominać, ani przeciwstawiać sobie poszczególnych rodzajów wojsk. Armia jest jedna, wszystkie komponenty są ważne: Marynarka Wojenna, Wojska Specjalne, Wojska Lądowe, Siły Powietrzne, Obrona Terytorialna. I wypowiedzi, jakie się pojawiają, że jeśli tu się doda więcej pieniędzy, to tam zabraknie, są – delikatnie rzecz ujmując – nie na miejscu i jest to nic innego jak podburzanie jednych przeciwko drugim. Tymczasem ważne jest, żeby uszanować ciężką pracę i myślę, że z pewnością nas na to stać. Tak robią to inne armie, chociażby Stanów Zjednoczonych, która od lat budowała poczucie solidarności i tam każda formacja – czy to będzie czołgista, czy żołnierz Obrony Terytorialnej – jest dumna ze służby w swoim korpusie. I tam nikt nigdy nawet nie pomyśli, żeby jednych ustawiać przeciwko drugim czy też próbować wyśmiewać taką czy inną formację jako słabszą czy gorszą.
  Dziękuję za rozmowę.
  Mariusz Kamieniecki

 98. NICK said

  Frankowicze.
  Temat kredytów był nie raz poruszany u Gajowego a sam brałem udział dość czynny.
  Spójrzmy na te pierwsze jaskółki.

  W tym przypadku „Naczelnik” słusznie, drzewiej, powiedział, że frankowicze powinni wziąć ostatecznie te sprawy w ręce swoje.
  Była to dobra zachęta.
  A i wskazówka dla sądów.?. .

  Odgórnie walczyć byłoby niemożliwym. Lobby i pieniądz banksterów były i są zbyt silne.

  http://wpolityce.pl/gospodarka/340436-wygrana-frankowicza-w-sadzie-bank-musi-wyplacic-klientowi-w-sumie-42-tys-zl-i-21-tys-frankow-wraz-z-odsetkami

  To jedna z jaskółek.
  Coś drgnęło?
  Daj Boże.

 99. JA said

  ad.58. Wiara Anglikow jest dalego glebsza niz Polakow. Fakt, ze angielskich katolikow jest dalego mniej niz w Polsce, ale i ich okupacja trwa 500 juz lat!!

  Istnieje angielska przypowiesc, ze Anglia bedzie uratowana poprzez modlace sie kobiety w Anglii. I ja w ta przypowiednie wierze widzac tych kobiet zazarta modlitwe.

  Prosze uswiadomic sobie, ze Biskup Williamson jest owocem dobrym tego angielskiego narodu. A jaki owoc w tych czasach wydala Polska?

 100. revers said

  re89
  pani szefowa juz jest na urlopie, takze za 2 do 4 tygodnie jak juz wszyscy zapomna, lacznie z swiadkami co sie stalo w dniu zabojstwa Magdaleny Z. lub dzien wczesniej lub rowniez udadza sie na dlugi urlop okolicznosciowy.

 101. snag said

  Oj przydałoby by wam się paru takich w Szwecji czy gdziekolwiek w jewropie ,…

  Bernhard Goetz shot four alleged muggers on a New York City Subway train in Manhattan on December 22, 1984. He fired five shots, seriously wounding all four men.

 102. Boydar said

  Bez Kozery, Panie JO 🙂

 103. Boydar said

  „… Sławomir Izdebski, szef Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Rolników i Organizacji Rolniczych, a także były senator Samoobrony domaga się wznowienia śledztwa w sprawie śmierci Andrzeja Leppera. Jak twierdzi w rozmowie z Fakt24, odnalazły się dokumenty, które w dniu śmierci polityka skradziono z jego biura …”

  Za SG wp.pl

 104. Boydar said

  „… przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe jest zagrożenie życia …”

  No ja przypuszczam …

  Alle, a co na to Sejm i Senat ??? A rzecznik Praw Obywatelskich ? Policja i Wojsko Polskie ?

  http://wiadomosci.wp.pl/ostrzezenie-imgw-dla-szesciu-wojewodztw-burze-z-gradem-6125800810595969a

 105. Boydar said

  „Trochę” kontrowersyjne …

  https://www.o2.pl/artykul/latek-zabil-neonazistowskich-wspollokatorow-6125717777221761a

 106. Siggi said

  A tu coś z gatunku :…przelewanie z pustego w próżne.Giełda prawie wcale nie ma nic wspólnego z faktyczną gospodarką,produkcją,usługami.To miejsce chytrych,narwanych ,gdzie kantuje jeden drugiego zgodnie z ustawą.

  http://www.forbes.pl/sytuacja-na-gieldzie-wywiad-z-miroslawem-kachniewskim,artykuly,212458,1,1.html

 107. revers said

  Jak to co p.Boydar @104? na grady, gradobicie ruskie maja patroty z Wiejskiej rakietowe Patrioty za 30 mld USD, za demokracje kalifa, lub najlepszego kalifa w demokracji zycie odda sie.

  Nawet Iwanka bierze od saudis 100 mln USD zeby paniom celebrytkom w fundacajch kalifackich bylo lepiej, gdys w syrii trwa handel kobetami i szariacki seks.

 108. Siggi said

  Faktycznie ,taki scenarusz niebawem.
  http://dd.neon24.pl/post/138589,czerwona-orkiestra-tvn-ma-przygotowac-w-polsce-bunt

 109. Radam said

  Ad 99 )
  Diecezja Hallam (Sheffield , Rotherham et.c.) PRZEZ PONAD 3 LATA POSZUKIWAŁA kandydata na objęcie biskupstwa ,
  ………….
  Nikt z tamtejszych księży rz.k. nie chciał podnieść tego KRZYŻA .
  …..
  W końcu objął to …. biskup z Gibraltaru .
  ….
  A widząc Angielskie Kobiciny (Matki , Żony , Damy , i młode kobietki ) w ichniejszym Kościele Rz.K. – to tylko pomarzyć ,
  co by było to samo nad Wisłą .

 110. Siggi said

  http://jeznach.neon24.pl/post/138574,poniedzialek-22-maja-2017

 111. Re 99:
  Drogi waćpanie, otóż tak, jak Francja przestała istnieć podczas rewolucji 1789-1793, tak Anglia przestała istnieć, kiedy Henryk VIII Tudor zerwał z Rzymem. Bo realnym fundamentem, by państwo, królestwo, czy księstwo istniało, jest katolicyzm. Bez tego państwo w Christianitas nie istnieje. Rzeczpospolita nasza nigdy nie dokonała takiej zbrodni. Owszem, był okres, gdzie większość szlachty, podczas deformacji, przechodziła na protestantyzm, ale dzięki Zygmuntowi III Wazie oraz x. Piotrowi Powęskiemu udało się szlachtę zrekatolicyzować i Polska przez całe swoje istnienie była wierna Prawdziwej Wierze.

 112. NICK said

  Pan wie, Przemku młody komu Pan odpisał. (111).

 113. snag said

  W samej GB i Belgii pod obserwacja jest fura podejrzanych … 3.500 w GB i 18.000 w Belgii – Jak skutecznie to widać i słychać cyklicznie. Nikomu nie wpadnie do głowy żeby ich wysłać skoorwieli skąd przyszli i zaoszczędzić podatnikowi miliardy nie wspominając o strachu i ograniczaniu wolności autochtonów jakie niesie ich obecność.

  „Agents Tracking 3,500 Potential Suspects in UK… 18,000 in Belgium”
  ———————————————————–
  http://www.breitbart.com/london/2017/05/23/2017-seen-terror-attack-attempted-europe-every-nine-days/

  Europe, the United Kingdom, and Russia have witnessed terror attacks or attempted attacks every nine days in 2017 on average, analysis of security incidents has revealed.

 114. gość said

  Wylali mu na głowę kwas. Kociak jednak wrócił do zdrowia (VIDEO)

  Tommy to bardzo uroczy i zabawny kot. Jednak spotkała go przykra historia.

  Kilka miesięcy temu jakaś banda zwyrodnialców wylała na jego głowę kwas powodując u biedaka bardzo groźne poparzenia prawego oka, które było całkowicie wypalone.

  Początkowo weterynarz nawet nie spodziewał się, że kociak przeżyje.
  Tommy mimo blizn wrócił do zdrowia. Teraz widzi tylko na jedno oko.
  .https://youtu.be/7qiadX3s4n0
  http://pikio.pl/wylali-mu-na-glowe-kwas-kociak-jednak-wrocil-do-zdrowia-video/

 115. snag said

  https://fodz.pl/?d=3&l=en

  A non-profit organizacje z naczalnymi z polskimi nazwiskami na wizytówkach i obrzezaną załogą na garnuszku podatnika rosną jak na drożdżach w Polinie ,…

  Monika Krawczyk, CEO, Foundation for the Preservation of Jewish Heritage in Poland (Jewish communal properties in background)

  A tutaj lista czym się zajmują nie wspominając o rolowaniu podatnika ,…

  http://fodz.pl/?d=5&id=79&l=en

 116. Boydar said

  Ja bym to przeczytał, głosem Pana Piotrusia 🙂

  https://opinie.wp.pl/piotr-fronczewski-jestem-aktorem-gorszego-sortu-choc-w-innym-sensie-polacy-czekaja-az-zaczne-chuliganic-6125149911058049a

 117. denuo said

  Mord na Igorze Stachowiaku! SKANDAL! PO chce zbić kapitał polityczny na zbrodni (88)
  .https://www.youtube.com/watch?v=SC6_8C3jN8k

 118. revers said

  ad107
  najlepszy syjonista wsrod demokratow i rerepublikanow, 110 mld zostawil w broni na konflikt z Iranem, wojska amerykanskie zwalczaja ale szitow jako isis terrorystow, jest cymes

 119. denuo said

  Piotr Rybak, Barbara Korczarowska, Zbigniew J. Potocki – apel ws poparcia dla Jacka Międlara
  .https://www.youtube.com/watch?v=PCf0xd7ax70

 120. Waclaw-L said

  48 Gość, dzięki,
  no tak, ale-śmy pana J. R. Nowaka uznali za persona non grata, podobnie jak Giertychów. A więc, dobrze mu tak, przed sądem niech broni się sam.

 121. snag said

  Ad do 115 ,…

  Wyrazy wdzięczności naczalnej fundacji (Jewish memory and heritage in Poland) M. Krawczyk biskupowi Cisło za troskę żeby żydowskie cmentarze nie zarosły chwastami czy nie daj Boże zniknęły z krajobrazu Polina ,…
  ———————————————————————–
  Catholic Bishop Mieczyslaw Cislo, initiator of Polish-Jewish dialogue and head of the Polish Episcopate’s Commission for Dialogue with Judaism, active in the 2015 letter to Catholic Poles urging them to care for their local Jewish cemeteries;

  Ten sam?

  Roman Catholic Bishop Mieczyslaw Cislo, left, Chief Rabbi of Poland Michael Schudrich, second left, kantors Symkha Keller and Icchak Levi honor the Jewish victims of Jedwabne, who were killed in 1941, during World War II, by their Polish neighbors, in Jedwabne, Poland.

 122. Boydar said

  >jabada 1h temu – Czy w tym kalifacie jest bezpiecznie ?<

  https://turystyka.wp.pl/szwecja-poszla-na-calosc-wystawili-kraj-na-airbnb-6125746522494593a

  Ale to pytanie to tak bardziej do Pana Gajowego

 123. snag said

  Revers ,…

  Moze cos z tej beczki jak przejdzie ci z Trumpem ,…

  MONITORING OF ANTI-SEMITISM IN POLAND

  We cannot ignore any acts of anti-Semitism; consequently, we inform appropriate authorities about all the recognized anti-Semitic incidents (leaflets dissemination, public speeches, graffiti) or acts of vandalism directed against Jewish heritage monuments in Poland.

  We invite all the interested to read the list of anti-Semitic incidents reported by the Foundation for the Preservation of Jewish Heritage in Poland to the Public Prosecutor’s Office or the olice between 2003-2014.

  Anti-Semitic acts reported in 2015
  Anti-Semitic acts reported in 2014
  Anti-Semitic acts reported in 2013
  Anti-Semitic acts reported in 2012
  Anti-Semitic acts reported in 2011
  Anti-Semitic acts reported in 2010
  Anti-Semitic acts reported in 2009
  Anti-Semitic acts reported in 2008
  Anti-Semitic acts reported in 2007
  Anti-Semitic acts reported in 2006
  Anti-Semitic acts reported in 2003-2005

  We also present a short report regarding the “European Commission against Racism and Intolerance, Third Report in Poland”, which might be useful for the purposes of discussing the attitudes towards Jews in Poland.

  http://fodz.pl/?d=5&id=79&l=en

 124. Adam said

  Kryzys we francuskim dystrykcie Bractwa Św. Piusa X (FSSPX)
  http://www.rivarol.com
  Grom z jasnego nieba. W niedzielę 7 maja 2017 siedmiu księży z francuskiego dystryktu FSSPX opublikowało i przeczytało z ambony list jednoznacznie wyrażający ich sprzeciw wobec dekretu Watykanu z dnia 27 marca dotyczącego zawierania małżeństw przez wiernych Bractwa Św. Piusa X (małżeństwa takie będą odtąd autoryzowane przez „ordynariusza” modernistę, a przysięgę małżonków będzie przyjmował soborowy „proboszcz” lub jego delegat, co ma być zwyczajnym trybem postępowania w sprawach małżeńskich, chyba że w danym wypadku postanowiono inaczej). List ten oznacza dość zdecydowane odrzucenie połączenia Bractwa Świętego Piusa X z modernistami okupującymi Watykan.

  ks. Guillaume de Tanoüarn, znawca wewnętrznych stosunków FSSPX, dostrzega osobistą korzyść dla bp. Fellaya z szybkiego zawarcia porozumienia. W La Croix z 12 maja przypomina, że w lipcu 2018 kończy się drugi dwunastoletni mandat przełożonego generalnego FSSPX. Ale „jego polityka otwarcia na Rzym jest mniejszościowa” w FSSPX – zauważa. „Nie jest pewny reelekcji. Jeśli zostanie mu przyznana prałatura, zostanie dożywotnio przełożonym prałatury. Jest to forma zamachu stanu, której nie ważą się nazwać po imieniu”…
  http://www.ultramontes.pl/rivarol_kryzys_we_francuskim_fsspx.htm

 125. Peryskop said

  Olśnienie zatacza coraz szersze kręgi…

  JEST JEDNAK POSTĘP !
  Bo wymiana klosza wymaga dziś tylko trzech specjalistów.

  A jeszcze niedawno do wymiany żarówki potrzebało 5 milicjantów – jeden wchodził na stół i trzymał żarówkę, a czterech obracało stołem.

  więcej
  https://www.theguardian.com/us-news/2017/may/22/one-orb-to-rule-them-all-image-of-trump-and-glowing-globe-perplexes-internet

 126. Peryskop said

  Marsz protest przeciw przymusowi szczepien

  Prof. Maria Majewska mejlem 23.05.2017

  3 czerwca w Warszawie, początek godz 12. przed MZ na Miodowej. Odbędą się tez marsze w innych miastach, z pytaniami prosze sie zglaszac do Stop NOP.

  Wszyscy, którzy moga i ktorym zalezy na zyciu i zdrowiu polskich dzieci i przyszlych pokolen w Polsce, powinni sie pojawic na tych marszach. To nasza wspolna sprawa ratowania naszego narodu przed szczepienna biologiczna degradacja i anihilacja dla zyskow karteli farmaceutycznych.

  http://wmeritum.pl/warszawa-stop-nop-zaprasza-protest-przeciwko-przymusowi-szczepien-ryzyko-musi-byc-wybor/184983

 127. La Reine Toronto said

  ad 83; Panie Gajowy dziekuje za riposte; nasza ukochana Warszawa bedzie wygladala jak ohydne Toronto? tu tez burzy sie to co stare piekne z tej starej statecznej Kanady.
  Jezeli sie miasto nie godzi na zezwolenie wyburzenia ‚zabytkowej’ budowli to co robia deweloperzy? podapalaja i wtedy koniec…staje nowe monstrum ze szkla/aluminium…a kto kupuje takie mieszkania? spekulanci z Azji…a mlodzi Kanadyjczycy nie moga sobie pozwolic na kupno pierwszego domu bo ceny sa horrendalne…tzw. banka ktora ma peknac ale jakos nie peka…bo poparcie jest rzadu ktory dostaje troche zwrotu od ‚podatku’ ostatnio zatwierdzonegw w wyskokosci tylko 15%….to przeciez smieszna suma….a spekulacja dalej trwa….a czynsz w Toronto ogromny i ludzie nie maja forsy na placenie wygorowanych oplat wynajmu np. na prowadzenie sklepu: ostatnio na ulicy Queen wiele sklepow niezaleznych bankrutuje bo czynsz np. z 8 000 dolarow wzrosl do 14 000; moim zdaniem to ‚ktos’ kontroluje i niedlugo nawet ta zabytkowa ulica zniknie i pojawia sie ‚szklane ‚domiska.

  to tyle.
  Ostrzegam Warszawiakow: broncie STOLICY wlasnymi piersiami dopoki jest jeszcze czego bronic…
  Czuj Duch!

 128. Siggi said

  Ciekawe dane podaje „Komsomołka”n/t ożirenija/otłuszczenia ludzi.Prym wiodą USA i Meksyk.W USA prawie 40% ludzi jest tłustych,bardzo tłustych.W Japonii nieco powyżej 3%.
  Temat do przedyskutowania tu,bo od tych sztucznych „smkołyków”GMO i w Polsce doopy rosną na szerokość furtki do ogrodu.Hipopotamy na dwóch nogach,kilka wiader (12litrowych) szmalcu pod skórą.Pieprzą w propagandze ,że średnia wieku 80 lat?Ile? Jak do 60-tki dociągnie to sukces.Włąsnymi zębami kopią se grób.I już…
  http://www.kp.ru/daily/26681.5/3704824/

 129. Siggi said

  Na 31 sekundzie widzimy pomnik na mogile Chruszczowa N.S. Cmentarz Nowodiewiczy w Moskwie.
  Walc nr 2 Dmitrija Szostakowicza jeden z najpiękniejszych z tego gatunku.

  ..https://www.youtube.com/watch?v=bkJHBSAqVIo&feature=related

 130. www.wandaluzja.com said

  Bank Śląski ING we Wrocławiu, 25 maja 2017r.
  Sprawa OSZUSTWA NIGERYJSKIEGO wg Banku Śląskiego ING w Katowicach

  Wczoraj otrzymałem Odpowiedź Banku Śląskiego ING: nr zgłoszenia 04060/05/2017 Centrum Płatności i Obsługi Klientów w Katowicach POTWIERDZAJĄCĄ wcześniejszą kwalifikację sprawy jako OSZUSTWO NIGERYJSKIE: 10502/04/2017. Kwalifikację tą uznałem za INSYNUACJĘ, gdyż Bank Śląski ING nie był zainteresowany posiadanymi przeze mnie dokumentami, co świadczy, że NIE CHCIAŁ WIEDZIEĆ.
  Wobec powyższego informuję Bank Śląski ING, że nie jestem tylko Klientem, ale też Oferentem i egzekutorem mych praw Klientalnych, do czego należy urzędowe weryfikowanie mych wierzytelności, czego Bank Śląski ING nie dopełnił. Domagam się więc wglądu w dokumentację, na podstawie której Bank Śląski ING w Katowicach zakwalifikował mą sprawę jako OSZUSTWO NIGERYJSKIE, bo z pisma 10502/04/2017// wynika, że na podstawie opinii policyjnej.
  Policja w mej sprawie nie jest jednak autorytetem czy rzeczoznawcą, a zająć się może tym dopiero po urzędowym przekazaniu jej sprawy przez Bank Śląski ING, więc proszę albo o RZECZOWE i formalne załatwienie mnie, albo o przekazanie sprawy Policji Państwowej, która powinna być zainteresowana MOIMI dokumentami Oszustwa Nigeryjskiego.
  Moja sprawa wynika z powiadomienia mnie przez Depozytorów o grożącym depozytom zarządzie komisarycznym i przejęciu przez Skarby państwowe jako kapitału Martwej Ręki wobec śmierci Deponenta z rodziną. Jest to obrona depozytorów przed degradacją przez awansowanie mnie na deponenta, choć depozytorzy nie zdawali sobie wyraźnie sprawy z Gangsterstwa Politycznego KGB i Mossadu, które – jak wykazało śledztwo FBI afery Pollarda – są JEDNĄ INSTYTUCJĄ.
  Obu Depozytorów powiadomiłem, że depozyty są GANGSTERSTWEM POLITYCZNYM, gdyż mój dziadek został ZAKATOWANY przez KGB a ojciec STERRORYZOWANY i zmuszony do przyjęcia NOWEGO paszportu amerykańskiego, na podstawie którego przekazał swe prawa do Złota Stalina bratankowi, Klemensowi Prawdzicowi, którego dziadek, Prezydent Bolesław Bierut, wysłał z matką do Izraela.
  Prawa Dyspozycyjne mego ojca wobec Złota Stalina, określonego przez Depozytora Francuskiego na 5.850.000.Milionów.USD wynikały z wzięcia go w Kijowie przez marszałka Narodowych Sił Zbrojnych Górę-Dolinę, gdy Generalissimus wiózł je do Pragi na wykupienie przez Holokaustów USA. Mój ojciec, jako Komendant NSZ, po spłaceniu marszałków: Żukowa, Roli-Żymierskiego i Broz-Tity, wysłał to złoto statkami do Szwajcarii, ale rząd Republiki Francuskiej nie zgodził się na przewiezienie złota do Szwajcarii i skierował je do będącego pod francuską jurysdykcją Wojennego Skarbca Polskiego.
  Ponieważ mój ojciec zażądał DWÓCH depozytorów: Francuskiego i Angielskiego, to napisali do mnie Obaj – wobec czego o Oszustwo Nigeryjskie może być oskarżony Depozytor ANGIELSKI.

 131. Ku Przestrodze said

  Historia II wojny światowej – ku przestrodze bolszewikom i byłym esbekom!!

  „NSZ jednocześnie z determinacją oczyszczały polskie lasy z agentów Stalina. Do apogeum tych akcji doszło w drugiej połowie 1943 roku. 9 sierpnia 1943 roku pod miejscowością Borów w powiecie kraśnickim oddział NSZ dowodzony przez cichociemnego kapitana Leonarda Zub-Zdanowicza „Zęba” zlikwidował bandę GL im. Jana Kilińskiego. Banda ta składała się ze zdemoralizowanych kryminalistów grabiących pobliskie wsie i dwory oraz mordujących przedstawicieli polskich elit. „

 132. awkzim said

  Ad 127
  Przy okazji trzeba dodać, że Brygada NSZ była jedynym znanym mi „polskim” oddziałem partyzanckim, posiadającym stałego oficera łącznikowego niemieckiej abwehry. Dla niewiedzących – Abwehra, właściwie Abwehr, organ wywiadu i kontrwywiadu niemieckich sił zbrojnych, działający 1921-1945.

 133. Siggi said

  http://www.wrealu24.pl/5120-to-juz-pewne-obowiazkowa-sluzba-wojskowa-powolanie-trafi-do-kazdego

 134. revers said

  Ku ku przestrodze 127

  obowiazuje inna religia chamow i panow, za jednego z braci Bielawskich gra sam James Bond aktor Aavid Craig.

  Reszte historii mozna sobie dopisac ile oddzialow NSZ zlikwidowal James Bond, raz krolewski agent, raz koszernie zkomuszony rzezimieszek.

 135. Jarek said


  Co Pan Wandaluzja o tym sądzi?

 136. La Reine Toronto said

  ,http://www.dailymail.co.uk/news/article-4533298/Pictures-Iran-America-allies-1943.html

  Polscy uchodzcy z CCCP w Iranie; unikalne fotografie .

 137. Sebastian said

  Pan Aleksander trochę się pofatygował a owocem jest niejaka Michalina Olszańska

 138. optimus said

  Mają jakąś jazdę z tymi fotoradarami. Naćkali ich bez składu i ładu. To są taksometry do krojenia kierowców. W czym one tak naprawdę pomagają? Przecież w najniebezpieczniejszych miejscach nawet drzew nie wytną. Z drugiej strony może łatwiej za takim pniem zaczaić się z suszarką…

  A właśnie! Od dawna walczymy o jej wycofanie, i to już niebawem się uda. Skończy się samowolka drogówki. Powołaliśmy się na ekspertyzy, które wykazały, że ten sprzęt ma tyle odchyleń i pozawala na takie oszustwa, że równie dobrze mogliby mierzyć prędkość telefonem czy zabawką. Przecież nawet związek zawodowy policjantów nie chce tego badziewia.

  Jedyny pałac, który odwiedzam, to pałac w Kurozwękach pod Kielcami. Organizujemy tam duże targi konopne, zapraszam. O! Przecież to też jest kolejna gałąź gospodarki, przemysłu i nowych technologii – ponad 50 tys. zastosowań. W tej chwili uprawa konopi przemysłowych to jedno z najciekawszych rozwiązań dla rolników, przynoszące ogromne zyski. Tylko ludzie nie do końca wiedzą, że konopie przemysłowe są w Polsce od wielu lat legalne. Rząd ciągle próbuje marginalizować tę sprawę, natomiast nam udaje się zgłaszać projekty ustaw związane z konopią włóknistą. Tu nie chodzi o to, żeby ktoś się tym upalił.

  Jaki to ma związek z motoryzacją?

  Przecież konopie przemysłowe są wykorzystywane w produkcji samochodów – powstają z nich na przykład fotele. Zajmują się tym zachodnie kraje. Bardzo łatwo na to przejść, a wygryzają nas Chiny. Przed wojną len i konopie były ostoją polskiego przemysłu, byliśmy drugim krajem na świecie. To jest chwast, który może rosnąć wszędzie tam, gdzie są fatalne gleby.

  Kolejna sprawa to możliwość produkowania całych nadwozi. Karoseria pierwszego samochodu Forda została zrobiona z konopi i była tak wytrzymała, trudna do rozbicia, że zrezygnowano z tej technologii. Nie było zarobku na naprawach. Komponenty wykonywane z konopi są mocniejsze od dziś wykorzystywanych w przemyśle motoryzacyjnym. Co więcej, w Szwajcarii już od wielu lat można tankować biopaliwa z konopi.

  Blisko. Szybką kolej pneumatyczną Hyperloop, której koncepcję opracowano w XIX w. a która będzie mogła przewozić ludzi z prędkością 1000 km/h. To jest przyszłość transportu, komunikacji. Z Gdańska do Zakopanego przejazd powinien trwać 40 min. Z Warszawy do Wrocławia będzie można dojechać w 20 min. Choćby to pokazuje skalę tego, jak to jest ważne.
  http://auto.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/550095,piotr-liroy-marzec-radar-iskra-1-fotoradar-mandat-tablica-rejestracyjna-samochod-dowod-policja-posel.html

 139. snag said

  Jeśli to nie fake news to Czesi dali doopy grajdołkowi

  Czech parliament calls for sanctions against UNESCO over anti-Israel bias
  ————————————————————————–
  http://www.timesofisrael.com/czech-parliament-calls-for-sanctions-against-unesco-over-anti-israel-bias/

  Lawmakers urge Prague to recognize Jerusalem as Israel’s capital; President Zeman sends greetings to embassy event celebrating city’s reunification

  The Czech Chamber of Deputies called on the nation’s government on Tuesday to recognize Jerusalem as Israel’s capital and to stop paying membership fees to UNESCO until the organization stops its anti-Israel bias.

 140. Obcy Astronom said

  Monstrancja z Fatimy 13.05.2017
  https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRz-IR6CEZG2Vv4Sn2Y_7502yk2BVAUBxgcuGAWl9HBJ0AIbi9jhQ

  To nie może być przypadek:

  https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQFX1fCN7IYhyB2HK8Gc5fP0NXU6gH7YJxI-opZM0ozHnHt1Ego
  https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRttxhxUZHkX22qp4ng5Bi2qbJ19j1e7B7fsOnYaV_r1pgAQGipeg
  https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT-F6bB9l0SnpN1nL7kYorJTW2i-KMa6upZKBltngyJFeXy-RRgBw

 141. Siggi said

  „Aresztowanie Mateusza Piskorskiego przeprowadzono na bezpośrednie polecenie CIA”
  https://pl.sputniknews.com/polska/201705245507103-sputnik-mateusz-piskorski-aresztowanie-abw-polska-szpiegostwo/

 142. Siggi said

  My na/po Lwów.

  Ukraina: Zakarpacie domaga się autonomii
  https://pl.sputniknews.com/opinie/201705215501638-sputnik-zakarpacie-ukraina-mniejszosci-narodowe/

 143. Siggi said

  http://jeznach.neon24.pl/post/138592,wtorek-23-maja-2017

 144. Siggi said

  Dziś śp.Igor Stachowiak,jutro Ty !
  —-
  Oświadczenie stowarzyszenia OBURZENI w sprawie Igora Stachowiaka i wielu innych Polaków skrzywdzonych przez ludzi władzy.
  OŚWIADCZENIE STOWARZYSZENIA OBURZENI
  Każdego dnia, kiedy policja i inne służby mundurowe brutalnie udowadniają swoją wyższość, musimy protestować. Nie ma i nie będzie zgody na przemoc aparatu opresji. Nigdy nie odwrócimy głowy, gdy tak jak we Wrocławiu, człowiek umiera na komisariacie.
  Co myśleli ci zwyrodnialcy uderzając po raz kolejny, łamiąc nos i dusząc niewinnego człowieka?
  Igor Stachowiak miał tylko 25 lat. Tragedia rozpoczęła się o godzinie 6 rano na wrocławskim Rynku. Patrol, interwencja, kajdanki i strzał z paralizatora. O godzinie 8.20 już w komisariacie stwierdzono zgon. Rodzina o śmierci Igora została poinformowana po 6 godzinach.
  Setki takich spraw w całym okresie tzw. „wolnej Polski” automatycznie jest wyciszanych. Zawsze znajdzie się uzasadnienie dla użycia przymusu bezpośredniego, okoliczności łagodzące i bezpieczne miejsce dla agresywnych stróżów prawa. Niestety nie tym razem. Nagrania przypadkowych świadków i relacje przechodniów jasno wskazują, że Igor Stachowiak w momencie zatrzymania nie miał widocznych obrażeń ani na twarzy, ani na szyi i wbrew temu, co twierdzi policja, nie był agresywny.
  Wręcz przeciwnie, zaskoczony wzywał pomocy upominając się o uwagę przechodniów. Na komisariacie spędził półtorej godziny. Patrząc na jego martwą twarz można zrozumieć do jakiego bestialstwa doszło w pokoju przesłuchań przy ul. Trzemeskiej we Wrocławiu.
  Nie zgadzamy się na bezprawie i bezkarność.
  http://antonigut.neon24.pl/post/138595,nie-ma-zgody-na-bezprawie-i-bezkarnosc-ludzi-wladzy

  Ilu we Wrocławiu i nie tylko, jest policjantów z mniejszości ukraińskiej?
  Oto jest pytanie…

 145. Boydar said

  Policjanci z „mniejszości ukraińskiej” też się jeszcze przydadzą; nie ma potrzeby ani możliwości aby Polacy ręce sobie brudzili. Żaden Polak nie potraktuje widłami opierającego się przed eksmisją przedstawiciela okupantów; do tego trzeba ukra. Takie jest niestety życie.

 146. Lovshak Russkij Agient said

  Podsumowanie wizyty tak zwanego przywódcy wolnego świata u Syjonistów ,kozojebców Saudów i praca praca praca w zakadach zbrojeniowych w u es ej…. by w Jemenie Syriii i Iranie żyło się lepiej

 147. Głos Prawdy said

  Poroszenko, chichocząc, przetwarza Ukraińców w niewolników UE

  Unia europejska postawiła ostatnie biurokratyczne podpisy, zezwalające na wyjazdy turystyczne obywatelami Ukrainy bez wizy. Poroszenko przy tym szczęśliwie zaśmiał się. Wcześniej on nazywał bezwizową turystykę w UE „narodowym pomysłem” ukraińców. Teraz powiedział, że z Rosją urządzony „ostateczny rozwód”.
  Turyści z Ukrainy przy tym nie otrzymują prawo do pracy czy nauczania w UE, a czas pobytu tam jest ograniczony – 90 dni w ciągu pół roku..Jak raz wystarczy do nielegalnego zbierania truskawek na polskich plantacjach.
  Ukraiński ruch bez wiz — jedyne, co osiągnął Kijów po państwowym przewrocie, dokonanym przez nacjonalistów w lutym 2014 roku. Inne „osiągnięcia” — tylko negatywne. I jeśli spojrzeć na cenę tego bezwizowego ruchu to będzie nie do chichotu. Można pp prostu przerazić się.
  Państwowy przewrot urosł z „Euromajdanu” i spełniał się pod hasłami walki z korupcją. Janukowicz – straszny koropcjonista, jakby jemu był potrzebny system korupcji, i dlatego on nie chciał do Europy.
  Hasło walki z korupcją, trzeba powiedzieć, zawsze i wszędzie powszechnie popularne. Ci, którzy go popierają, zazwyczaj liczą sami dojść do władzy, ale nie demokratycznie, a w wyniku ulicznych zamieszek i nielegalnego obalenia władzy. Tak było w Afryce Północnej w trakcie „arabskiej wiosny”, tak było i na Ukrainie.
  Udało się. Ale gdy bojownicy z korupcją wygrywali, to kraj wpadł w chaos, a korupcja kwitła jak nigdy. Ukraina — typowy przykład. Tak więc, jeśli za Janukowicza łapówki były 25%, teraz z Poroszenko łapówki przy odbiorze państwowych kontraktów sięgają aż 50%, a czasem i 75%. Na koniec 2016 roku izba Unii europejskiej uznała Ukrainę za najbardziej skorumpowany kraj Europy. Łapówki tam — w porządku rzeczy. Biorą wszyscy: prokuratorzy i sędziowie, urzędnicy służby do spraw sytuacji nadzwyczajnych, straż graniczna i wojsko. A w Radzie Najwyższej w gabinety roznoszą worki z czarną gotówką.. Рейдерские schwytanie (siłowe przejęcie przedsiębiorstwa wbrew woli jego właścicieli (kierownika). Celem jest wzięcie pod kontrolę całego majątku organizacji bez dominującego udziału w strukturze jej kapitału. Przejmując kontrolę nad aktywami przedsiębiorstwa, raiders zazwyczaj wyprowadzają i sprzedają, uzyskując przy tym ogromne zyski.), uzbrojone i za oszukańczymi schematami, – norma życia. Brudne pieniądze czynią na wszystkim.
  Przykład — ukraiński konkurs Eurowizji w tym roku, który przygotowali i przeprowadzili w chaosie i zamieszaniu. Europejski performance kosztował ukraińskiemu skarbcu 30 milionów euro, podczas gdy muzyczne show „Eurowizji” — na przykład w Szwecji czy Estonii — wcześniej kosztowały trzy razy taniej. I to przy tym, że poziom cen jest wyższy niż w Niezaleznej. Zgadnijcie, dokąd odeszła różnica — te 75%?

  Po państwowej rewolcie pod hasłami walki z korupcją Ukraina stała się mistrzem świata w prędkości rozchodzenia się kradzieży, degradacji państwa i społeczeństwa, upadku przemysłu i zubożenia narodu. Za trzy lata wzrost komunalnych spłat wezbrał więcej niż dziesięciokrotnie. Jeśli w końcu 2013-го oni składali na koło 175 hrywen z człowieka, to do końca 2016-го – już 1978 hrywen, czyli pod dwa tysiące. Natomiast rewolucjoniści, podjęte do władzy pianą państwowego przewrotu, szybko wzbogacili się. Wszyscy pamiętają, jak Arseniusz Jaceniuk, kiedy jeszcze znajdował się w krzesle premiera, nie krępował się z szumem swietować „swój pierwszy miliard”.
  Dalej — więcej. Wymuszone opublikowane deklaracji ministrów i deputowanych wtrząsnęły nie tylko nędzny naród Ukrainy, ale i wszystkie kontynenty od Europy do Ameryki. U bardzo wielu — ogromne sumy gotówki w domu, luksusowe nieruchomości, w tym nawet świątynie, luksusowe samochody, kolekcje unikalnych dzieł sztuki, drogie zegarki, win, broni i antyków (antykwariatu). Opisując to wszystko, niedawne rewolucjoniści-antykorupcjonerzy tracą nie tylko wstyd i umiar, ale nawet i poczucie humoru.
  Tak, minister wewnętrznych spraw Awakow, sądząc z jego deklaracji, – szczęśliwy władca kolekcji obrazów i 8 tysięcy ksiąg, datowanych z XVIII stulecia, monet, – z XV stulecia, kolekcji winnych etykietek, czterech futer, zebrań broni i znaków firmowych toreb. Ale to wszystko to drobiazgi w porównaniu z wieloma рэкетирских udziałami (Рэкет – (ang. racket. ricatto — szantaż) — wymuszenie, zwykle przyjmujące formy zorganizowanej przestępczości z użyciem zagrożeń, brutalnej przemocy, wzięcia zakładników) w ukraińskich firmach, w celu płacenia Ministrowi spraw wewnętrznych daniny . Jeszcze Awakov ma firmę we Włoszech i dwie na Cyprze.
  Offshorowy oligarcha-prezydent Poroszenko wyprzedził wszystkich.
  Kontynuując powiększanie swego majątku, on nie dopłacił Ukrainie podatki i bogaci się na wojnie domowej. Tak że kiedy Poroszenko chichocze za plecami eurourzędników, to można zrozumieć, dlaczego. Chociaż śmieszne bywa i innym też.
  Na przykład, niedawno zakład Poroszenki „Лениньска кузня” dziwnym sposobem wygrał tender na remont diesla na flagmanie statku Morskich sił Ukrainy, fregacie „Гетьман Сагайдачный”. A niedawno stało wiadomo, że od razu po remoncie silnik w morzu złamał się. Teraz już.śmieje się lud.
  Chociaż, jeśli na poważnie, to nie jest śmieszne. Przecież tak zwany antykorupcyjny przewrot państwowy przyniósł wiele cierpienia. I żaden turystyczny ruch bez wiz ich nie rekompensuje. Mało tego, że kraj się rozpadł — Krym odszedł bezpowrotnie, wygląda na to, że Donbas – też, w sumie to 8,5 mln osób — jak i na pozostałymterenie śmiertelność radykalnie przekracza wskaźnik urodzeń, a masowa emigracja — legalna i nie tylko, pogarsza demograficzny problem. Tam u nas, w Rosji, ile tych budzących litość ukraińców?! My widzimy ich wszystkich.
  Według oficjalnych danych MSZ Ukrainy, w Rosji przebywają 4 milionów ich obywateli. Mniej więcej tyle samo „gastarbeiterów” z Ukrainy jest na Zachodzie. Ruch bez wiz, który zmusił Poroszenko tak bardzo sie smiac, zamienia jego obywateli w niewolników Unii europejskiej. Przecież oni tam – odszczepieńcy bez żadnych socjalnych gwarancji, bez legalnych kontraktów i nawet bez legalnego mieszkania. Żenujące i żałosne.

  Przy tym eksport z Ukrainy w 2016 roku był trzykrotnie niższy niż w 2012-m. W tym roku w kraju nadal zatrzymywali się największe produkcji, i można powiedzieć, że proces deindustrializacji pomyślnie kończy się. Jeśli oszacować straty Ukrainy po przewrocie w ogóle, to były premier Mikołaj Azarow ocenia szkody w 143 mld dolarów. Jest to o wiele więcej, niż wszystkie kredyty otrzymane od MFW, które jeszcze trzeba oddawać z odsetkami.
  Ale jakimi pieniędzmi zmierzyć ludzkie nieszczęście: 10 tysięcy zabitych w wojnie domowej i dziesiątki tysięcy rannych, na zawsze moralnie rannych dzieci, starców którzy nie dożyli wieku, zniszczone domy mieszkańców, co ich rzucili? Jak i czym to zmierzyć?! Czym mierzyć poziom kłamstwa, niesprawiedliwości i strachu w dzisiejszej Ukrainie? A poziom szaleństwa Poroszenko, który swoim podpisem blokuje w kraju najbardziej popularne wyszukiwarki – „Yandex” — najbardziej popularne sieci społecznościowe „Vkontakte” i „Koledzy” — i jeszcze setki zasobów informacyjnych i programów komputerowych?
  Źródło: https://www.vesti.ru/doc.html?id=2890298&cid=5
  ———————–
  z niewolników do panów nie długo.

 148. Głos Prawdy said

  WASZYNGTON, 23 maja — RIA novosti. USA w nowym roku finansowym zamierzają ponad trzykrotnie zmniejszyć wydzielanie pomocy Ukrainie w porównaniu do 2016 roku, czytamy w opublikowanym projekcie budżetu departamentu stanu.
  Zgodnie z dokumentem, chodzi o przeznaczeniu Ukrainie w 2018 roku obrotowym 203,7 mln dolarów. W 2016 roku kwota ta wyniosła 667 milionów dolarów.
  https://ria.ru/world/20170523/1494926777.html

 149. Głos Prawdy said

  Na Ukrainie aresztowany Ivan Bondarczuk, organizator „Nieśmiertelnego półka” w Winnicy.
  „Ma 73 lata. Zarzut: zdrada ojczyzny, po ktoremu Iwanu Nikołajewiczowi grozi 15 lat. Za organizację akcji „Nieśmiertelny pułk” w Winnicy… W jego postach i komentarzach nie było nawet cienia agresji. Raczej naiwność, nawet wierzył w to, że w SBU dużo porządnych ludzi, służących ojczyźnie, a nie reżymowi. Nic nie powiedziałem, słysząc to. A dzisiaj dowiedziałem się o jego aresztowaniu. Na niego często donosili, niektórzy wprost w jego blogu pisali, że wysłali kolejny donos na niego za to, że z nostalgią wspomina ZSRR, nadal kocha Rosję, nie zgadza sie konkretnie, ale w sposob spokojny, ze smutkiem przeciwko bezecenstwam, które dzieją się wokół” — komentuje dziennikarz Władimir Grygorian.”
  http://www.politnavigator.net/na-ukraine-arestovan-organizator-bessmertnogo-polka.html
  ———-
  A co Europa? Jak zwykle milczy…

 150. denuo said

  Groźby, MANIFESTACJA, rozprawa z Scheuring-Wielgus i mizerne kompetencje prokuratora Korneluka (89)
  .https://www.youtube.com/watch?v=FqYs26VIKB4

 151. Minus said

  @83 Pan Marucha,
  Re 24:
  Panie Minus, gdyby nie PRL – który oprócz wszystkich swoich wad miał jedną zaletę: opóźnił naszą demoralizację i liberalizację przez Zachód – Polski prawdopodobnie by nie było. To, co dzieje się obecnie z naszym krajem, a co każdy widzi, stałoby się 50 lat wcześniej.

  Nie byłoby ani filmów historycznych (co najwyżej jakieś bajędy Grossa), ani odbudowy Warszawy (tylko chaotyczne zabudowania prywatnych właścicieli), nie byłoby Starego Miasta ani Zamku Królewskiego. Nie byłoby żadnych znaczących inwestycji w infrastrukturę.

  I nie ma z tym nic wspólnego postać Olbrychskiego, Hoffmana czy Wajdy.

  Warszawa jest już fatalnie zeszpecona. To nic, że nie buduje się „plazas” na Krakowskim Przedmieściu. Buduje się je wszędzie indziej. Likwiduje wbrew prawu zabytkowe obiekty, stawia budynki tam, gdzie jest zakazane ich stawianie. Vide Saska Kępa.

  Łapówki robią swoje.

  Panie Marucha,
  jest pewna niedoskonałość logiczna Pańskiej argumentacji. Takiego leseferyzmu, dezynwoltury nie było wtedy ani na wschodzie, ani na zachodzie. Pamięć była świeża, kindersztuba powszechna- tak sądzę, prawda? To co dzieje się obecnie wymagało odpowiedniego gruntu, przygotowania, czasu- rewolucji Gramsciego nie robi się w dwa dni. Pan się zabezpieczył- „prawdopodobnie”. Panu wolno powiedzieć- stawiam na Tolka Banana, a mnie wolno w tym doszukać się walki o rząd dusz rękami Szymka Krusza, członka ZSMP ( choć wikipedia podaje: harcerstwa, ale ja pamiętam to „harcerstwo”, po 3 zbiórkach oświadczyłem w domu, że nie będę tam chodził).

  Nie uważam, że nie byłoby dobrych filmów historycznych bez PRLu, nie uważam, że jakieś narracje grossowe ktokolwiek wstawiałby wtedy na sprzedaż- za świeża pamięć, mózgi jeszcze nie zamulone. Entuzjazm ludzi odbudowania kraju nie miał nic wspólnego z komunistami. Lody też, sądzę, nie tak się kręciło, w PRL, czy nie w PRL.

  W 82 przyszedł do klasy „działacz”- nie wiem jak nazwać tego palanta z agitką o ZSRR na zasadzie porównań: w 1925 w ZSRR było tyle i tyle traktorów, aaaaa! w 1980 tyle! I tak pieprzył a my byliśmy zadowoleni, że jakaś lekcja się urwała. Sielski nastrój przerwałem pytaniem- dlaczego pan nie porównuje ile traktorów w 1925 było w ZSRR a ile w USA, w 1980 w ZSRR i USA i dlaczego? I się zsiadło.

 152. Lily said

  http://faktopedia.pl/szukaj/olesnica
  Patrz zdiecie nr 3 ,Rotmistrz Pilecki w gwiazdzie
  Dawida.

 153. www.wandaluzja.com said

  Magdalena Żuk była torturowana i uśmiercona przez egipską policję polityczną, która spreparowała chemicznie jej zwłoki, aby UNIEMOŻLIWIĆ powtórną sekcję zwłok w Polsce. To jest DOWODEM, że egipska policja polityczna działała na zlecenie, i chyba pod komendą, Bundesdinstu, żeby Egipcjanie NIE DOSTALI Biblioteki Ptolemeuszy – 20 razy większej od Biblioteki Aleksandryjskiej.
  Rutkowski ujawnił, że identyczna sprawa – w tym samym kurorcie i tym samym szpitalu – miała miejsce 2,5 roku temu, co świadczy, że Platforma Obywatelska grała W Te Karty, co Macierewicz, ale zamiotła sprawę Pod Dywan, co spowodowało powtórzenie tragedii Dziewczyny z Gniezna przez Dziewczynę z Bogatyni.

 154. Głos Prawdy said

  Po co Anglicy zamordowali Aleksandra Litwinienko?

  Brat Aleksandra Litwinienki włożył odpowiedzialność za jego morderstwo na Londyn.
  Brytyjskie służby specjalne oskarżył o zabójstwo Aleksandra Litwinienki jego brat Maksym, ktory dał wywiad gazecie ” The Mirror. Właśnie Londynu, zdaniem brata zmarłego, była korzystna śmierć człowieka, który w ogóle nie miał nic wspolnego ze szpiegostwem, a według rodzaju działalności w FSB zajmował się walką z przestępczością zorganizowaną.

  „Z ojcem jesteśmy pewni, że rosyjska władza tu nie przy czym.. To wszystko jest zorganizowane, aby wywierać nacisk na rząd Rosji”, – cytuje słowa Maksyma Litwinienki portal ИноТВ.

  Brat zabitego podkreślił, że oskarżenia pod adresem Kremla „bezsensowne”, ponieważ Aleksander Litwinienko nie dysponowal tajnymi informacjami, z powodu których jego bygli by zniszczyć. „To zachodnie MEDIA nazywają go szpiegiem” – powiedział Maksym.
  Według młodszego Litwinienki, na rzecz wersji o udziale brytyjskich służb specjalnych mówi fakt, że krewnym zmarłego odmówiono wydania jego ciała.
  „Cały czas prosiliśmy, aby przekazać nam jego ciało, by przeprowadzić ekshumację i potwierdzić obecność polonia. Jednak nasze prośby zostały zignorowane”, – powiedział rosjanin dziennikarzom, dodając, że brata mogli zatruć czymś innym, jak tal.
  Maksymm Litwinienko i jego ojciec teraz mieszkają we Włoszech, a pozycje wdowy zabitego jego brat wyjaśnia bardzo proste.
  „Ona mieszka w Londynie, i aby przetrwać, musi grać według ich zasad i wyrażać ich punkt widzenia. Nic innego powiedzieć nie może” – podsumował brat Aleksandra Litwinienki.
  Rodzina byłego funkcjonariusza FSB również wiąży go morderstwo ze śmiercią Borysa Berezowskiego i właściciela klubu, gdzie rzekomo były ślady polonia.

  Warto zauważyć, że wcześniej, kiedy Maksym Litwinienko i jego ojciec mieszkali w Wielkiej Brytanii, też wypowiadali się na korzyść wersji o współudziale w zabójstwie swojego krewnego służb specjalnych Rosji.

  Przypomnijmy, że Moskwa jeszcze latem ubiegłego roku poinformowała o tym, że Londyn polityzuje proces w sprawie Litwinienki.
  http://maxpark.com/community/4765/content/4987043

 155. denuo said

  Wywiad ze Świadkiem: Wielka Brytania Zastraszona Poprawnością Polityczną
  .https://www.youtube.com/watch?v=M6zUPZbQjTk

 156. Re 136:
  Coś może być faktycznie na rzeczy. We Wrocławiu jest ogromne skupisko chachłów.
  Rezuna w mundurku powinno się teraz znaleźć i zrobić z nim porządek, ale, jak zwykle, tłum trochę pokrzyczy i sprawa ucichnie.

 157. snag said

  Obcy Astronom @ 140 ,…

  http://www.starozytnysumer.pl/podstrony/podstrony_poziom_1_bogowie/inanna.html

 158. gość said

  Komisja Europejska grozi Polsce: MACIE PRZYJMOWAĆ ISLAMSKICH TERRORYSTÓW …ups…. uchodźców
  .https://youtu.be/ihRO16tslOs

 159. Kail1410 said

  Ad 154

  Pani Głos Prawdy, Aleksandra Litwinienkę zabili jego koledzy z KGB, czy tam FSB (myślę, że poza nazwą niewiele się tam zmieniło), za to, że zdradził pracodawców. Dodatkowo nawet nie specjalnie się z tym kryli i użyli polonu (no któż może mieć dostęp do takich substancji), by dać do zrozumienia potencjalnym naśladowcom Olka, że nieładnie jest robić takie numery.

  Pozdrawiam.

  ——
  Bzdura, Panie Kail.
  A brytyjska bezpieka oczywiście nie ma dostępu do żadnych trucizn, w tym polonu, no bo gdzieżby, no bo skądżeby…
  Admin

 160. Marucha said

  Re 151:
  Pan uważa tak, a ja inaczej.
  Moim zdaniem, gdyby nie pełen wad PRL, Polska byłaby dziś jeszcze gorszym stanie, niż jest obecnie. To, co stało się po 1989 roku mogło się stać już w 1945.
  Dziś bylibyśmy gównem – bez Ziem Zachodnich, Warmii, Mazur, Opolszczyzny, zapewne i bez Przemyśla.

 161. Siggi said

  159/Kail1410 said
  ——
  Wystarczy posłuchać opinii atomistów n/t obchodzeni się z polonium,żeby włożyć między bajki wszelkie bajki typu…przewożenie samolotem,wsypanie do herbaty jak się on gdzieś zaparzył i nie zauwżył ,że mu wsypali itd.
  Polon jest pierwiastkiem radio-ciepłym i wysyła do otoczenia silne sygnały:…ja tu jestem i spi’rdalać jak najszybciej,jak najdalej.
  Sprawa szyta grubymi/białymi nićmi.
  Bierezowski Borys Abramowicz jak w przypływie uniesienia patriotycznego napisał list na Kreml z przeprosinami i gotownością pokajać się przed Rosją,nagle dostał depresji i powiesił się.Coś podobnego?Z Mi- lepiej nie mieć nic wspólnego ,co potwierdzają losy zdrajców Rosji od conajmniej trzech wieków,którzy myśleli ,że Wyspy to dobry schowek.Jak przestał być użyteczny ,do utylizacji ,bo tak ogólnie ze wszystkiem się robi dla sanitarnego porządku.Nie?

 162. revers said

  Teraz powiedział, że z Rosją urządzony „ostateczny rozwód”. no jeszcze zostalo sie tylko ustawowe 25% jezyka rosyjskiego w mediach SMI, a kwoty pieniezne za dzien pobytu w uni wynosza od 30 ER do 70 EUR, tylko dla bogatych oligarchow ukrainskich unia, byc na wakacjach na Krymie na kieszen.

  U mnie Bulgar zaczepiajacy mnie na miedzynarodowym dworcu autobusowym po angielsku, niemeicku na bilet powrotny nie dostanie ani centa, funta klakow, ale jak zacznie mowic po rusku to znajdzie sie euro na bilet powrotny do Warny lub Sofii, albo na przezycie dnia z bulka w Berlinie.

 163. Kail1410 said

  Bzdura, Panie Kail.
  A brytyjska bezpieka oczywiście nie ma dostępu do żadnych trucizn, w tym polonu, no bo gdzieżby, no bo skądżeby…”
  Admin

  Admin

  Oczywiście nie mam pewności, ale domyślam się, że była to kara za zdradę, taki znak-sygnał, żeby im się ta trzódka do końca nierozpierzchła. A Anglicy nie mieli powodu go zabijać do tego używając jakichś „polonów” w samym centrum Londynu. Wpakowaliby do samolotu i odesłali Putinowi w paczce z jakąś ładną kokardą.

 164. Marucha said

  Re 163:
  Litwinienko był płatnym agentem służb brytyjskich.

 165. Kail1410 said

  ad 160 Marucha.

  Każdy tam sobie jakoś uważa, a skoro gdybamy to gdybajmy. Po wojnie Niemce były w kompletnej rozsypce, więc o Ziemie Zachodnie, Warmię i Mazury czy Opolszczyznę pewnie nie musielibyśmy się martwić. Nikt by nas nie rozkradł, bo nie było co kraść. Poza tym różne mogłyby być też losy żydo-komuny, czy w końcu Kościoła Katolickiego, któremu największą krzywdę zrobiły „ubeckie teczki”. Ale tak sobie możemy gdybać i gdybać i gdybać…

  Pozdrawiam.

 166. Kail1410 said

  ad 164 Marucha

  I co zabili go, bo za dużo ich kosztował? Nie inwestuje się w kogoś, by go później otruć.

 167. NICK said

  Kail.
  Jak nie jak tak, oczywiście. (166).
  Oj, oj.

 168. Marucha said

  Re 165:
  Niemcy byli w rozsypce? A nasi zachodni „sprzymierzeńcy” też byli w rozsypce? I by sobie odpuścili Polskę???
  Kraść było co: ZIEMIA, Panie Kail. Ziemia. Lasy. Wody. Bogactwa naturalne.
  Powiedzmy sobie jasno: Zachodnie granice Polski zawdzięczamy Stalinowi. Kropka.

  Re 166:
  Naiwne, Panie Kail. Agentów się zabija.
  Proponuję:
  https://marucha.wordpress.com/2012/02/04/kto-naprawde-zamordowal-aleksandra-litwinienko/
  https://marucha.wordpress.com/2013/06/14/kim-naprawde-byl-aleksander-litwinienko/
  https://marucha.wordpress.com/2016/01/21/celem-brytyjskiego-sledztwa-ws-litwinienki-jest-oczernienie-rosji-i-jej-kierownictwa/
  https://marucha.wordpress.com/2010/12/20/jeszcze-o-otruciu-litwinienki/

 169. Horacy said

  SPRAWA MAGDY – POLSKA, EGIPT I … ‚SZEJKOWIE’?

  Pojawiły się dwie anonimowe polskie relacje wskazujące na taki ‚trójkąt’ w tej sprawie: były instruktor nurkowania w komentarzach na Interii i zamieszkała w Egipcie Polka w programie Interwencja na Polsacie. Trzeba zastrzec, iż oba mogą być celową dezinformacją, a wszystko co poniżej – bajką, ale myślę że warto to przeanalizować, zwłaszcza że wpisują się one w wersję którą opublikowało biuro Lampart.

  Po krótce: hipoteza głosi że bogaci szejkowie przypływają na jachtach do swoich wakacyjnych rezydencji w Port Ghalib niedaleko Marsa Alam w Egipcie, i – pośród zapewne innych, normalnych czynności – część z nich ‚zamawia’ sobie kobiety z Polski (i pewnie z innych miejsc). Nie chodzi jednak rzekomo tylko o zwykłą prostytucję – sprawa ma charakter kryminalny, bo chodzi o przypadki, gdzie ‚stawki’ są znacznie wyższe za gwałty na nieświadomych, odurzonych turystkach, bądź za gwałty / zniewolenie / śmierć na ‚dziewczynach do towarzystwa’ nieświadomych prawdziwych celów swoich podróży. ‚Dostarczeniem’ zamówionego ‚towaru’ zajmują się przestępcy w Polsce i Egipcie (i możliwe że też w innych krajach).

  Pada argument – po co narażać wzajemne stosunki dla wyjaśnienia śmierci jednej osoby? Jeśli powyższe jest prawdą – mowa o całym procederze i najpewniej więcej niż tylko 1 ofierze, zatem rozwiązanie sprawy miałoby na celu przede wszystkim zapobiegnięcie podobnych przypadków w przyszłości. Ponad 160 tys Polaków co roku jeździ do Egiptu na wakacje. Co by nie mówić o tym kraju – ewidentnie lubimy tam jeździć. Sprawa Magdy pokazała, że nie dość że możliwe że jesteśmy narażeni na większe niebezpieczeństwo niż się nam dotąd wydawało, to jeszcze nie posiadamy odpowiednio sprawnych mechanizmów reagowania na sytuacje kryzysowe.

  Teraz pytanie – czy sprawa w istocie ma wystarczający ‚ciężar gatunkowy’ by usprawiedliwić narażenie naszych stosunków z zaangażowanymi państwami na pogorszenie? Trzeba chyba tu rozgraniczyć pomiędzy Egiptem i ‚innymi’ z których pochodzą ci rzekomi bogaci szejkowie. W przypadku Egiptu myślę że jak najbardziej ma to sens z uwagi na wzmożony ruch turystyczny (patrz wyżej) i charakter naszych stosunków (patrz niżej). Jeśli chodzi o kraje pochodzenia szejków – no cóż, bądźmy realistami, raczej NIE MA NA NICH BATA, więc nawet chyba nie warto sobie zaprzątać nimi głowę. Mają wystarczająco dużo pieniędzy i działają w wystarczająco ‚zapóźnionym cywilizacyjnie’ regionie że mogą robić co chcą. Z naszego punktu widzenia może być istotne, aby wysłać sygnał – że w przypadku naszych obywateli sprawa nie przejdzie bez echa i narażają się na większe nieprzyjemności niż ma to miejsce w przypadku obywateli innych krajów. Pozostaje też pytanie, czy / na ile pozwolą one Egiptowi na współpracę z nami w celu wyeliminowania komórek przestępczych w Polsce i Egipcie, jeśli prawdą jest, że wpływowi ludzie po ich stronie byli ich klientami…

  Zatem mamy nie tylko interes, ale i potencjał aby w sprawie mocno negocjować przynajmniej z Egiptem. Jak pokazują dane poniżej, mamy większe ‚mięśnie’: mamy większą gospodarkę, sprzedajemy im więcej niż od nich kupujemy, nasza wymiana handlowa z Egiptem stanowi jedynie ułamki % w naszym całym handlu, podczas gdy u nich turystyka stanowi ponad 10% PKB. My stanowimy dużą część turystów tam przyjeżdżających, oraz z uwagi na europejskie położenie, duże mniejszości w najbardziej rozwiniętych gospodarkach świata i członkostwo w wielu organizacjach międzynarodowych – posiadamy narzędzia aby podkopać ich wizerunek jeśli nie będą z nami współpracować, co będzie miało wymierny efekt na ich wpływy z turystyki.

  PKB: POL $467 mld ; EGT $332 mld

  Całkowity Eksport: POL $184 mld ; EGT $22 mld
  Całkowity Import: POL $179 mld ; EGT $74 mld

  Wzajemny handel POL-EGT:
  Importujemy: $123 mln (udział w całości: 0,18%)
  Eksportujemy: $373 mln (udział w całości: 0,06%)

  Piłka jest po ich stronie – albo będą współpracować, albo mogą dużo stracić. Pytanie czy naszej stronie wystarczy determinacji by taką taktykę uskutecznić… i na ile sam Egipt i/lub kraje ‚szejków’ będą nam w tym przeszkadzać… Mimo zapewnień o ‚wzorcowej’ współpracy, są pewne sygnały które niepokoją: brak zgody na pobór próbek z ciała, rzekomo niekompletna dokumentacja z egipskiej sekcji, zabalsamowanie ciała i jego transport do Polski po blisko 3 tygodniach w Egipcie czy sprzeczne zeznania Egipcjan o tym co się wydarzyło w obu szpitalach. Na definitywne oceny przyjdzie jednak jeszcze czas.

  #magdazuk #magdalenazuk #csiwykop

  ciekawy komentarz użytkownika znaleziony na stronie fakty/interia

  ~Na dobranoc- Wczoraj (21:35)
  Byłem instruktorem nurkowania w Egipcie i co nieco wiem o Marsa Alam. W pobliżu jest miejscowość Ghalib i Port Ghalib i to są bardzo popularne miejsce dla bogatych muzułmanów ( jak Montreux w Szwajcarii). W dobrym tonie jest mieć tak ładną nieruchomość bardzo drogą ,to miejsce gdzie przypływają łodzie należące do Szejków. Dla takich ludzi organizuje się czas i atrakcje w okolicy (najczęściej zachodnie dziewczyny) i to by było na tyle.

  Port lotniczy w marsa Alam został stworzony specjalnie dla właścicieli nieruchomości Ghalib, a turyści z biur podróży są tu tylko dodatkiem.

  2. Szejków oczywiście stać na prostytutkę ale wielokrotnie więcej płacą za młodą nieświadomą niczego turystkę z Europy odurzoną prochami. W ten proceder zmieszani są egipscy rezydenci i niektórzy pracownicy hoteli. Samotna dziewczyna dostaje prochy do napojów lub jedzenia i przez kilkanaście godzin nie wie co się z nią działo. Przyjeżdża Szejk i robi co chce z kobietą. Jak sprawa się rypnie (prochy słabo zadziałają) jak np.: w przypadku Magdaleny Żuk, to uczestnicy procederu dalej ją szprycują prochami i zmuszają do samobójstwa lub po prostu zabijają ofiarę wyrzucając ją z okna. Taka śmierć powoduje że ofiara ma wiele ran zewnętrznych przez co trudno stwierdzić czy ktoś się nad Nią wcześniej znęcał (tam wiele kobiet tak zgineło).

  Na Magdalenę prochy prawdopodobnie nie do końca zadziałały (była częściowo świadoma). Może dlatego że uprawiała dużo sportu i miała szybki metabolizm (jej organizm szybciej oczyszczał toksyny). Więc oprawcy się wystraszyli i już było po dziewczynie, to była tylko kwestia czasu i miejsca (musieli upozorować jej szaleństwo i samobójstwo).

  3. Uwaga: podczas rozmowy Markusa z Magdą obecny był rezydent Mahmoud Khairy, który dzwonił do jakiegoś „kapitana Khaleda” – oczywiście nic wam to nie mówi, ale to jest wielka szycha w tamtejszym rejonie.

  Nazywa się Khaled El Ahmar, kontroler finansowy, nadzorca kurortów: Marsa’Alam, Al Bahr i El FayrouzPlaza. Osoby, które miały z nim styczność twierdzą, że jest osobą nr.1 w Hurghadzie, opłaca urzędy, policję, szpitale i hotele. Poza tym zajmuje się też oszustwami w handlu nieruchomościami (kilkukrotne sprzedawał te same lokale wielu zachodnim klientom jednocześnie) i jak widać para się handlem kobietami (często wraz z szejkami bierze udział w ich gwałtach). W egipskich warunkach wydaje się nie możliwe, aby został pociągnięty do odpowiedzialności, ponieważ wszyscy go się boją: personel szpitala, lotniska, hoteli.

  Tam nikt nikogo nie sypnie zwłaszcza przed niewiernymi (czyli nami).

  4. EGIPCJANIE NIGDY TEJ SPRAWY NIE WYJAŚNIĄ, BĘDĄ MATACZYĆ, KŁAMAĆ I OPOWIADAĆ BZDURY ŻE MŁODA ZDROWA DZIEWCZYNA PO PRZYJEŻDŹIE DOSTAŁA SZAŁU I POPEŁNIŁA SAMOBÓJSTWO (dziwne że tam najczęściej wśród turystów samobójstwo popełniają młode dziewczyny, a nie starsze osoby czy faceci- prawda?).

  5. Jedyna nadzieja w wyjaśnieniu tej sprawy po cichu jakieś służby, profesjonalne biuro detektywistyczne (nie takie jak nasze które bębnią że tam jadą), powinny tam pojechać i przekupić niektórych Egipcjan w wyciąganiu informacji i dowodów. Mogliby kupić filmy z monitoringu szpitali, lotniska, hoteli a może i filmy z gwałtów.

  TAM WSZYSTKO JEST INTERESEM I NA SPRZEDAŻ,
  PRAWDA NIE ISTNIEJE.
  ZARĘCZAM WAM ŻE PO CICHU MOŻNA TAM KUPIĆ NAPRAWDĘ WSZYSTKO.

  ZA KASĘ EGIPCJANIE SĄ GOTOWI NAWET ZDRADZIĆ ALLAHA !!!
  fakty.interia.pl/polska/news-chlopak-zmarlej-w-egipcie-polki-zabral-glos-dostajemy-setki-,nId,2393531

 170. Maćko said

  http://prawica.net/7470
  Szwecja blokuje 12 tysięcy kont Twittera za mowę nienawiści

  Oficjalna szwedzka instytucja – Sweden Institute – zarządzająca twitterowym kontem rządowym, zablokowała 12 tysięcy kont na Twitterze, w tym czołowych polityków prawicy (Jimmie Åkesson – szef anty-imigracyjnych Demokratów Szwecji), a nawet ambasadora Izraela. Uzasadniła to „mową nienawiści” wobec imigrantów, kobiet i LGBT, choć wiele z zablokowanych kont w ogóle nie miało styczności ze strona rządu Szwecji. .

  W ubiegłym tygodniu 70-letnia emerytka została oskarżona z paragrafu o mowie nienawiści, gdyż pisała na sowim koncie o imigrantach podpalających samochody w sąsiedztwie.

 171. konik said

  W dniach 16-20 maja, Wiceprzewodniczący ZMIANY, Konrad Rękas, przebywał w Teheranie na konferencji naukowej NEW HORIZON.
  Wystąpienia wiceprzewodniczącego dotyczyły m.in. brexitu, sytuacji na Ukrainie oraz politycznych represji wobec Mateusza Piskorskiego w Polsce.

  foto —>>> https://pl-pl.facebook.com/partia.zmiana/photos/pcb.698482190343618/698482143676956/?type=3

 172. konik said

  Wiceprzewodniczący ZMIANY, Konrad Rękas

  Obrona narodu czy „Armia Macierewicza”
  http://chart.neon24.pl/post/138610,obrona-narodu-czy-armia-macierewicza

 173. Re 160:
  Polska już taka była. Przed rządami Kazimierza I Odnowiciela.

 174. Maćko said

  Anti
  AntiAnti
  Anti-
  — czyliu 3 w roku… hahahaha… fundacja…http://fodz.pl/?d=5&id=79&l=en

  1
  May 6, 2015 Lancut Windows were broken in
  the Lancut Synagogue in
  November 2014.
  On May 6, 2015, the local Police
  closed the investigation. The
  perpetrators remain unidentified.
  2
  May 14,
  2015
  Rajgrod
  A monument to the local
  Jewish community was
  devastated.
  The Police was informed of the event.
  The perpetrators remain unidentified.
  3
  August 12,
  2015
  Lancut A window was broken once
  again in the Lancut
  Synagogue
  The Police was notified of the event.
  The perpetrators remain unidentified
  The case was closes on September
  25, 201

 175. snag said

  Macko ,…

  Żeby dolać oliwy do ognia to przypomnę że utrzymują się z rządowych grantów (czyt. na garnuszku podatnika) obrabiają doopę za granicą i śmieją w kulak all the way to the bank … a na gajowce … USrael, USrael, USrael … day in day out, forever ,…

 176. snag said

  Marucha @ 160 ,…

  I co jeszcze podziękować grzecznie żydom? … bo jakby nie było to nie kto inny a oni przywieźli ten commie szajs do Polski i ‚uratowali’ ten kraj przed zachodem …

  Ciekawe ze Niemcy podniosły się z gruzów i stały mocarstwem a Polska by straciła ,…

  Pan strugą wariata. Wobec Niemiec były inne plany i duża pomoc.
  Admin

 177. Boydar said

  Snagu, młocie, dostajecie w tym swoim USraleu większy wpierdol od władzy niż my tutaj od tutejszej. Bardzo słusznie zresztą. W Gajówce wskazujemy skurwysyństwo waszych nadzorców, a nie Waszą głupotę, która nie jest w niczym większa od naszej własnej. Jedyna różnica, to protestancki schiz z którym się żeście w większości urodzili, co stanowi, choć niewielką, okoliczność łagodzącą.

  Albo zerwiecie z waszą tradycją, przywiezioną na kontynent Indian i bizonów przez waszych przodków – rezać wszystko co można sprzedać i za szybko nie ucieka (a nie daj Boże gryzie) albo będziecie do końca świata głupimi chujami (i pizdami oczywiście, żeby nie było że dyskryminuję), którzy mają dokładnie takich zarządców na jakich zasługują.

  Gdyby nie ustawiczne wpierdalanie się USraela do naszych polskich spraw i wyłącznie destrukcyjny wpływ na nasze życie, nawet polski niepełnosprawny pies nie interesował by się co robicie i jak żyjecie.

  ——
  Dokładnie tak, panie Boydar.
  Zainteresowanie Brazylią, Kanadą czy Indiami jest zerowe, bo te kraje nie wpierdalają się do innych krajów i nie roszczą sobie praw do zarządzania światem. Nie czepiamy ich się.
  Jesteście najobrzydliwszymi i najbardziej szkodliwymi kurwami, jakie świat widział od początku swej historii.
  Przy was Wandale, Hunnowie, Mongołowie, Tatarzy – to całkiem sympatyczne ludy.
  Admin

 178. snag said

  Admin

  Zacznijmy od tego ze polskojęzyczne komuchy nie przyjęli planu Marshalla i pogadajmy o reszcie ,…

  ——
  O czym z Panem gadać? O konieczności istnienia usraelskiego bandytyzmu, złodziejstwa i kurewstwa?
  Co by nam dał „plan Marshalla”?
  Na pewno nie to samo, co Niemcom. My byliśmy i jesteśmy Słowianami, gorszą kategorią człowieka dla tych kurwów i bandytów.
  Dopóki nas się bali, udawali że nas szanują, ale już od XVI wieku planowali likwidację naszego państwa.
  Admin

 179. snag said

  Bez wazeliny ,…

  Szkoła w Krakowie uwieczniła pamiątkową tablicą wyrzucenie przez Niemców ze szkoły 87 żydówek – Na dole dwa posty, oba wrogie Polakom a ten na dole nawet nie doczytał ze ‚wyrzucili’ a nie zamordowali i jedzie po skoorwionych Polakach jakby to oni a nie Niemcy.

  Poland school honors 87 Jewish girls expelled under Nazis
  ———————————————
  http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-4966490,00.html

  A school in Poland unveils a plaque that commemorates 87 Jewish girls who were expelled in 1939 during the Nazi occupation of the country.

 180. PISKORZ said

  re 176 Za tzw. planem Marshalla…szły amerykańskie firmy i robiły przy tej okazji kolosalne interesy…Wystarczy poczytać ESTULINA ..

 181. snag said

  PISKORZ @ 179 ,…

  So fuckin’ what, co w tym zlego ze firmy robią interes i mają zyski? Firmy to akcjonariusze a ci nie inwestują zeby tracic, get it?

  Komusza ciemnota pokutuje i ma się dobrze 28 lat po upadku systemu. Ciekawe że zachodnia Europa skorzystała z planu i wyszła dobrze na tym interesie a Sojuz Polska odmówiła i zbankrutowała ,…

  ——
  Nie, kurwa.
  Polskę ZBANKRUTOWANO. Przy wybitnym udziale chujów z USA.
  Za Gierka zaczęło się zbyt dobrze w Polsce dziać…
  A czy Europa wyszła dobrze, to najlepiej ocenią islamscy najeźdźcy, od których Polska jest wciąż wolna.
  Admin

 182. NICK said

  Wodecki.
  https://www.deon.pl/po-godzinach/ludzie-i-inspiracje/art,679,zbigniew-wodecki-idzie-do-nieba-i-spotyka-pana-boga-.html

 183. NICK said

  https://gloria.tv/article/AkYeHv7ke87f1kTT8ow3Qv2VZ

 184. Kail1410 said

  ad 167,168

  Nigdzie nie napisałem, że agentów się nie zabija. Domyślam się jedynie, iż zrobili to Rosjanie bo mieli bardzo dobry powód, by utrącić Litwinienkę. Zdradził (eh, żeby tak dało się „wypożyczyć” Putina i żeby u nas porządek z tym tałatajstwem zrobił :)), a jako bezpieczniak nie mógł się dopuścić większej zbrodni.

  Poza tym rodzaj śmierci jaką umarł (ciekawe, ktoś go zabił na raty), niesie za sobą przesłanie – No, uważać mi tu!!! Będę się również upierał, że gdyby zrobili to Anglicy, (jak to sugerował jeden z artykułów któryś pan załączył, bo niewygodny był, czy tam informacje jakieś bliżej nie określone miał), to potrąciłaby go była ciężarówka, albo doznałby ataku nagłej depresji i się powiesił. Nie byłoby żadnego cyrku z polonem ( panie Siggi, ja się nie znam na polonium, a atomistów żadnych nie znam), w środku Londynu!

  Ale co mi tam, niech sobie będę naiwny.

  Co do pomysłu, że gdyby nie Stalin to by do nas Francja z Anglią do spółki „wkroczyły” i nam rozkradły lasy, wody i ziemię ojczystą, to przyznam, że to dość osobliwy koncept.

  Na nasze nieszczęście sporo zawdzięczamy Józefowi, niestety nic pozytywnego.

  ——
  Ziemie zabraliby NIEMCY. Jak było w planach, który pokrzyżował Stalin.
  Osobliwy koncept? Osobliwy, kurwa, koncept???
  Niemcy robią swój Drag nach Osten od 1000 lat – i nagle by przestali?
  A reszta krajów zachodu rozgrabiła by Polskę, dokładnie tak, jak to stało się 50 lat później. Czy Pan, do ciężkiej kurwy nędzy tego nie widzi?
  Admin

 185. revers said

  Merkel: „Bundeswehra w POlsce to koniecznosc!”
  http://wrealu24.pl/6171-merkel-nasze-wojska-musza-byc-obecne-w-polsce-to-koniecznosc

  jak nienormalnosc Tuska.Gdzie sa Hallerowcy?

 186. Kail1410 said

  ad 176

  „I co jeszcze podziękować grzecznie żydom? … bo jakby nie było to nie kto inny a oni przywieźli ten commie szajs do Polski i ‚uratowali’ ten kraj przed zachodem …”

  Panie Snag, ruszył pan gówniany temat, którego ja nie chciałem dotykać. Wiem, że się pan po prostu przekomarzasz, niemniej skoro już pan zacząłeś to, a niech tam, idziemy dalej…

  Nie ma co zwalać na żydów których zresztą w administracji Stalinowskiej była zdecydowana większość (niewielu było Rosjan, bodaj mniej niż Polaków :)), bo na tej samej zasadzie można by zwolnić Niemiaszków z rzezi II Wojny Światowej. Przecie Hitler był Austriakiem, a żydzi są w Niemczech już baaaaaaaaaaardzo długo (pono korzenie nazwiska Rōtschild nikną w mrokach średniowiecza) , wiec gdyby tak pogrzebać w korzeniach „Nazistowskich” aparatczyków to moglibyśmy dowiedzieć się najprzeróżniejszych rzeczy i dlatego właśnie nikt tego nie zrobi :).

  Drugą rzeczą przykuwająca uwagę jest prosta konstatacja logiczna, skoro żydzi opanowali aparat Stalinowski, to jaką mamy pewność, że nie zrobią tego ponownie już w nowych warunkach (to tak gwoli ostudzenia „poczucia” słowiańszczyzny), a jest to kraj na tyle potężny i dobrze uzbrojony, że … no właśnie.

  No i dochodzimy do finału.

  Jak to jest, że skoro w ZSRR nieformalnymi zarządcami byli żydzi, to Rosjanie są niewinni, a kiedy pisze się o podbojach „Ameryki”, która bez wątpienia jest pod panowaniem lobby żydowskiego, to i tak jest to wina amerykanów? No pojąć tego nie mogę :).

  Ale to pewnie ta moja naiwność…

  ——
  Panie Kail, to nie żydzi wyrżnęli Indian.
  A Ameryka znalazła się pod panowaniem żydowskim sporo później.
  Przy okazji – nie Amerykanów winimy za handel niewolnikami, tylko Żydów.
  Admin

 187. Kail1410 said

  Panie Gajowy, poważnie? 😀

 188. Kail1410 said

  Panie Marucha, gdyby nie miał pan ochoty puścić 182, to skasuj pan 183.
  Dzięki.

 189. Siggi said

  Szwajcar w stolicy KRLD Phenjanie.
  http://jeznach.neon24.pl/post/138612,szwajcar-w-pjongjangu

 190. Siggi said

  http://spiritolibero.neon24.pl/post/138603,ukraina-wojna-bez-konca

 191. Siggi said

  Czasem trza tych też wklepać,żeby wiedzieć jak i co piszą, bo dopada ich rozwolnienie(laksa).

  http://wyborcza.pl/7,75968,21859066,zapamietajmy-te-date-24-maja-2017-r-beata-szydlo-wyprowadzila.html

 192. Siggi said

  http://pikio.pl/dramat-ukraincow-trump-zostawia-ich-na-lodzie/

 193. Siggi said

  http://efektsetnejmalpy.pl/index.php/wiadomosci/swiat-i-polityka/205-nic-nie-jest-takim-jakim-nam-sie-wydaje

 194. Siggi said

  http://kresy.pl/publicystyka/analizy/trocki-opuszcza-nowy-jork-aby-dokonczyc-rewolucje/

 195. Siggi said

  Gwara Poznańska,bardzo lubię,rozwesela,to moje dawne młode lata.
  ——
  Biniu zes Wongrówca trzasnoł kopytami wew kalyndorz. Świynty Pejter co wpuszczoł na te niebiańskie salony popatrzoł na niego i powiado:
  – No Biniu, godej mi tu zaroz, gdzie jo mom cie dać: do nieba czy do piekła, bo ździebko nawywijołeś.
  – A czy jo bym móg szpycnąć wpiyrw jak tam jest? – pyto Biniu.
  Świynty Pejter pomyśloł chwiułke i powiado:
  – No dobra, niech bydzie. Możesz zoboczyć jak tam jest – i roztwarł jak szyroko dźwi do nieba.
  Biniu wloz do środka i sie rozejrzoł. Wuchta wiary w biołych lumpach łazi w te i wewte i śpiywajom pieśni kościelne. Wydawało mu sie, że staro Kaczmarkowo tyż tam była. Doobkoła zaś lotały aniołyszki i wszyńdzie czuć było kadzidło. Biniu ino popatrzoł, wrócił zaroz do Świyntygo Pejtera i powiado, że chciołby jeszczyk szpycnońć jak wyglóndo wew piekle. No to Świynty Pejter otworzył dźwi do piekła i wpuścił tam Binia. A tam migana na całygo! Cało wuchta wiary chleje gorzołe, sztachajom sie ćmikami, zażywajom jakieś proszki i cały czas sie kielczom! Gołe baby skokajom naobkoło i śpiywajom disko polo. „Do diaska!” pomyśloł Biniu „to jest to, co jo lubie!”.
  Jak tylko wrócił do Świyntygo Pejtera, zaroz mu powiado:
  – Jo nie chce iść do nieba, bo tam jest ździebko nudno.
  – Niech tak bydzie!- powiedzioł Świynty Pejter i wypisoł mu kwit. Zaś wpuścił gó do piekła i zakluczył za nim dźwi. Biniu jak wloz do tego piekła to zaroz pape rozdziawił. Nie było tam żadnych gołych bab, nie było gorzoły – za to jakieś ejbry sie gotowały wew smole i strasznie darli te kalafe. Wszyńdzie zojcha jak diaski, ino sama siarka.
  – Jo chce sie widzieć natychmiast zes Lucyferem! – powiado Biniu do diabła, co hajcowoł pod kotłami. Diaboł zrobił gupiom ryfe, ale zaprowadził go do Lucyfera.
  – Panie Lucyfer! Jak tu byłem piyrszy roz to była migana, a teroz jest cołkiem cóś innygo! Godej pan zaroz o co tu chodzi!
  Lucyfer popatrzoł zes politowaniem na Binia i powiado:
  – Widzisz pan jaki my momy skuteczny marketing?

  https://www.facebook.com/wuja.czechu/

 196. revers said

  Broszkami ninja Szydlo dozbroji armie Antka …
  .https://www.youtube.com/watch?v=92d2FKu3E28
  i pieniadze znajdzie w niejednym dziurawym budzecie, sluchac tylko mocne przemowienia Beatki Sz..

 197. Greg said

  Rozmowa z Pawłem Bednarzem.
  Kto zarabia na….
  .https://www.youtube.com/watch?v=AQc0Ecx5_Hw

 198. www.wandaluzja.com said

  http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/antoni-macierewicz-przetarg-na-smiglowce,88,0,2324824.html//

  Plansza: KONIEC ZWODZENIA. RZĄD NIE CHCE JUŻ ŚMIGŁOWCÓW, MA NOWY PLAN – Macierewicz ma nową wizję. Tylko kilka jego pomysłów będzie kosztować ponad 90 mld zł.

  Jeśli MON nie zamierza kupować śmigłowców za granicą to znaczy, że aerobusy dla US Army będą robili Ukraińcy w kooperacji z Polakami: http://www.wandaluzja.com/?p=p_279&sName=45.-nowa-technika-lotnicza – skany.

 199. Marta1973 said

  Mniam, mniam 🙂

 200. Boydar said

  Martusia też by chciała ?

 201. Zig said

  Pan wandaluzja nagle się dowiedział, że nie potrzeba nam śmigłowców. Te, proszę Pana potrzebne są do walki ofenzywnej, a my się tylko bronimy. Nasadzone hektary młodych brzózek, tylko chwila, aż się wzmocnią.

 202. Głos Prawdy said

  Mogę tylko podsumować słowami Zyrinowskiego, zwruconymi do polskiego dziennikarza jeszcze kiedyś: Polacy, będziecie ufać Zachodowi i odwrócicie się od Rosji – to zobaczycie wkrótce co z tego wyjdzie.

 203. Głos Prawdy said

  Сzy chcą rosjanie wojny?

  Spytacie u ciszy
  Nad szyrokością ziemi ornej i pól
  I u brzóz, i topoli
  Spytacie u tych żołnierzy
  Co pod brzozami leżą
  I wam dadzą odpowiedź ich synowie
  Czy chcą Rosjanie, czy chcą Rosjanie
  Czy chcą Rosjanie wojny.

  Nie tylko za swój kraj
  Żołnierze ginęli w tej wojnie
  A żeby ludzie całej ziemi
  Spokojnie w nocy spać mogli.
  Spytajcie tych, kto walczył
  Kto was na Elbie uściskał
  Tej pamięci jesteśmy wierni.
  Czy chcą Rosjanie, czy chcą Rosjanie
  Czy chcą Rosjanie wojny?

  Tak, umiemy walczyć
  Lecz nie chcemy, żeby znów
  Żołnierze padali w boju
  Na gorzką ziemię swoją.
  Spytacie u matek
  Spytajcie u żony mojej
  I wtedy zrozumiecie
  Czy chcą Rosjanie, czy chcą Rosjanie
  Czy chcą Rosjanie wojny.

  Zrozumie i doker, i rybak
  Zrozumie pracownik i parobek
  Zrozumie naród kazdego kraju
  Czy chcą Rosjanie, czy chcą Rosjanie
  Czy chcą Rosjanie wojny
  .https://www.youtube.com/watch?v=ChbmdTFiOjg

 204. Głos Prawdy said

  Majowy walc – Piosenki wojenne – Najlepsze zdjęcia – Pamięta Wiedeń, Pamiętają Аlpy i Dunaj

  .https://www.youtube.com/watch?v=EkmYnC5B7mM
  .https://www.youtube.com/watch?v=c7g4NZ19qgU

  Wiosna czterdzieści piątego roku.
  Jak czekał ciebie niebieski Dunaj!
  Narodom Europy wolność
  Przyniósł gorący słoneczny maj!
  Na placu Wiednia uratowanego
  Zebrał się naród, stary i młody
  Na starej, rannej w bitwach harmonii
  Walc rosyjski grał nasz żołnierz.
  Pamięta Wiedeń
  Pamiętają Alpy i Dunaj
  Ten kwitnący i śpiewający
  Jaskrawy maj.
  Wichry widencow w rosyjskim walcu
  Przez lata
  Pamięta serce
  Nie zapomni nigdy!
  Łatwo, z natchnieniem i śmiało
  Żołnierski walc ten brzmiał
  I Wiedeń kręcił się i śpiewał
  Jak gdyby sam Sztraus grał.
  A chłopiec z uśmiechem szczęśliwym
  Harmonię swoją do serca przycisnął
  Jak gdyby on Wołgi
  Widział rozlewy
  Jak gdyby Rosję objął.
  Pamięta Wiedeń
  Pamiętają Alpy i Dunaj
  Ten kwitnący i śpiewający
  Jaskrawy maj.
  Wichry widencow w rosyjskim walcu
  Przez lata
  Pamięta serce
  Nie zapomni nigdy!
  Nad Wiedniem siwym i przepięknym
  Płynął walc, pełny marzen i ognia.
  Brzmiał on to delikatnie, to z pasją
  I wszystkich upajała wiosna.
  Wiosna czterdzieści piątego roku.
  Tak długo Dunaj ciebie czekał!
  Walc rosyjski na placu
  Wiednia wolnego
  Żołnierz na harmonii grał.
  Pamięta Wiedeń….

 205. Kapitan Bąba said

  Jak zginął Jan Chudzik – sekretarz Romana Dmowskiego. O zamachu w Brzozowie i procesie w Sanoku w 1933 r.
  .www.konik.pl/jak-zginal-jan-chudzik-–-sekretarz-romana-dmowskiego,3448.html

 206. revers said

  Antek Oberpolicmajster na tropie 400 spraw przekretow podatkowych PO, dziwnie w tym samym czasie w Kijewie jego chazarscy kolesie po fachu aresztowali lub otworzyli sprawy 400-om ludziom Janukowicza za podatki. Widac korelacje i wspolprace na miedzymorzu chazarskim.

  http://wdolnymslasku.com/2017/05/24/900-nazwisk-w-400-sledztwach-widzialem-dzis-zdziwione-twarze-poslow-po-mowil-szef-mon/

  Gdy w tym samym czasie krol czekolady Poroszenko akumuluje swoj kapital w Panamie, przebranzowil sie z czekolady dla dzieci na rzutniki granatow do zabijanaia dzieci, najlepiej noworosyjskich i nikt im nie podskoczy. Tax ukrainski odprowadzac za ocean to dobry kali, ale na miejscu lub w ruskim banku to zla krowa-bank.

 207. ? said

  Dziś jest bez żadnych wątpliwości 40 dzień po Zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa. Powinno być zatem święto Wniebowstąpienia. Ale go nie ma, bo w tym roku jest w niedzielę 28 maja. A dlaczego? Co to za majstrowanie kalendarzem? Posoborowie po faktycznej likwidacji postów (bo to, co zostało, to postami nazwać nie można) teraz kombinuje z kalendarzem. A ludzie śpią albo wiodą dysputy o niczym.

 208. revers said

  Szydlo juz tak sie na mownicy sejmowej ujela o bezpieczenstwo dzieci w kontekscie ostanich zamachow w Manchesterze i obrony 2,5% PKB dla MON-u Macierewicza, ze nie zauwzyla ze jej nierzad podniosl ceny lekarstw dla dzieci po transplanatcjach z 3 do 540 Zlp, nie wspominajac o calej gamie groznych dla zdrowia i zycia obowiazkowaych szczepien z skutkiem prawie ze smiertelnym lub chorobotworczym np. HPV Szczepienia.

  http://polityczek.pl/index.php/uncategorised/4303-nieludzkie-szydlo-podniosla-dzieciom-po-przeszczepach-cene-syropu-z-3-zl-do-540-zl

 209. konik said

  Rosyjski PC goni Zachód: procesor Elbrus-8S szybszy 5 razy od poprzednika…
  Czytaj-> https://www.dobreprogramy.pl/Rosyjski-PC-goni-Zachod-procesor-Elbrus8S-szybszy-5-razy-od-poprzednika,News,81258.html

 210. Boydar said

  Takie przypadkowe ciekawostki …

  http://facet.onet.pl/bartosz-z-odolanowa-a-wlasciwie-wezenborg-wielkopolski-rycerz/g9gkvx

 211. revers said

  Bizness uchodzczy we Wloszech zdominowany prze mafie i kk

  http://alexjones.pl/aj/aj-swiat/aj-wiadomosci/item/115335-wlochy-ludzie-mafii-i-kosciola-oskarzeni-o-biznes-migracyjny

  aby onizyc stawki pobytowe uchodzcow podaje sie im zarcie dla swin. Do wiezien trafili przedstawiciele komory jak i ksieza duchowni.

  W Polsce do choru za uchodzcami dolaczyl sam Kukiz …
  http://www.dzienniknarodowy.pl/6734/polacy-gina-w-zamachu-w-manchesterze-tymczasem-kuk/

 212. Siggi said

  Antek do natychmiastowej strategicznej dymisji.Dodatkowo zdegradować go , pod sąd polowy,przykładnie ukarać !!! Rozkaz-wykonać natychmiast!
  Żeby do takiego czegoś dopuścić w wojsku etatowym?Że mają za co pić ,to wiadomo,dobrze im płacą.Ale gdzie honor munduru?A czy w ogóle mundur ma honor,ale tak bywa ,kiedy wojsko częściej po cywilnemu ubiera się niż w mundur i mogło się takim „wojakom” poje’bać rzeczywistość wojskowa z cywilną.
  Zobaczył to przedstawiciel sojuszniczy z Ameryki i skrytykował od razu,bo w armiach NaTo zwłaszcza w amerykańskiej takich wybryków jak w tekście -broń Panie Boże.A gdzie tam coś takiego jak w polskiej. I my mamy wojnę wygrać?
  Jedynie nadają się na mięso armatnie.

  http://www.wiadomosci24.pl/artykul/szok_pplk_steven_gventer_polacy_to_pijacy_narkomani_zlodzieje_363091.html

 213. Siggi said

  Totalitaryzm pisowski w …akcji.
  Nie do wyobrażenia coś takiego w Polsce Ludowej,aby starszego,schorowanego człowieka zakuwać w kajdany i do tego ręce z tyłu.Tak traktuje się najbardziej niebezpiecznych .
  Faszyzm w praktyce…co jeszcze nas czeka?
  http://pikio.pl/co-sie-dzieje-z-policja-skuli-w-kajdany-schorowanego-staruszka-powod-absurdalny-video/

 214. Siggi said

  No coment.
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/oficer-cia-wszystkie-ataki-terrorystyczne-operacje-sluzb-specjalnych-wideo-2017-05

 215. Siggi said

  http://www.prawdaobiektywna.pl/swiat/polska-bezpieczna-wyspa-na-mapie-europy-1952.html?utm_medium=postFb&utm_source=facebook&utm_campaign=NiezwykleCom&utm_content=postfityd963a

 216. Siggi said

  http://www.tvn24.pl/katowice,51/popelnili-wykroczenie-a-dostana-zarzuty-interwencja-policji,742341.html

 217. Siggi said

  http://jeznach.neon24.pl/post/138617,trump-w-brukseli

 218. Kapitan Bąba said

  http://natemat.pl/208881,krzycza-bog-honor-ojczyzna-ale-nie-znaja-przykazania-nie-kradnij-nowa-reklama-wot-to-kopia-spotu-z-izraela
  Ciekawy komentarz: „Swój swojego nie ruszy. Pewnie w ta sama ekipa hasbary wyprodukowała oba spoty”

 219. gość said

  Antypolski paszkwil na deskach polskiego teatru (Marian Miszalski, Joanna Siedlecka)

  Teatr Polski w Poznaniu oraz Teatr Żydowski w Warszawie wystawiają adaptację paszkwilanckiej powieści „Malowany ptak” autorstwa Jerzego Kosińskiego.
  Przez lata Kosiński twierdził iż jego powieść przedstawiająca Polaków jako seksualnych sadystów znęcających się nad żydowskim chłopcem opowiada jego historię z czasów wojny. Po latach okazało się jednak, że Kosiński był dzieckiem żydowskim przechowywanym przez Polaków, którzy ryzykowali życie a „Malowany ptak” jest zbiorem chorych urojeń. Kosiński został zdemaskowany i uznany za kłamcę a inną z jego książek uznano za plagiat.
  .https://youtu.be/tQPr_X_pQ_U

 220. gość said

  Cała strefa euro jest zadłużona na 9,5 bilionów euro. Za tę kwotę można by zbudować 19 700 Stadionów Narodowych lub milion kilometrów autostrad!

  Strefa euro, do której mielibyśmy wejść w 2025 roku, tonie w długach. Całkowite zadłużenie krajów eurolandu przekracza obecnie 9 bln 500 mld euro. Co gorsze, nic nie wskazuje na to, aby miało się to w najbliższym czasie zmienić, skoro Europejski Bank Centralny wręcz zachęca państwa wchodzące w skład eurolandu do dalszego zadłużania się po uszy. Pytanie nie brzmi czy, lecz kiedy to wszystko się zawali? Wszak zdolności do obsługi tak gigantycznego i ciągle się rozrastającego długu nie są nieograniczone.
  http://niewygodne.info.pl/artykul8/03784-Gigantyczne-zadluzenie-strefy-euro.htm

 221. Proste said

  177 Radyobie – do interesów Polski bardziej sie wp—ja Niemcy, niz USrAhell… natomiast rujnujace Polske firmy sa koczownikami i pasozytami

  178 Sangu – Plan Marshala PRZEDE WSZYSTKIM przyniósl zyski USrAhellowi. Pan poczyta ekonomistów a nie GWno czy YewTimes!

  PAnie Kali1410 – pan nie jest naiwny, panu brakuje jeszcze nieco informacji… z czasem sie pan dowie czego trzeba.. no chyba ze jest pan ssnnaaggiieemm, bo wtedy to juz nic sie nie da zrobic. :-)))))))))))))

 222. Boydar said

  Paaanie Macka, Niemcy ? wp-ją ? Żydoszkopy, przynajmniej do tej pory robiły co chciały (albo na co im pozwolono). A USrahell się właśnie wp-la. To niuans językowy, nie wytłumaczę.

 223. Boydar said

  @ (212) od Pana Siggi

  … i tego robaka też ci zjemy, panie amerykański generale.

 224. NICK said

  Usrael/anglosyjon rządzi żydogermanami. Niemal całkowicie.
  Proste?

 225. Boydar said

  Nie, to splatane macki, ale oddzielnie wyrastające. Mackami rządzi właścicielka macek. Pan Macka wybaczy terminologię.

 226. Waclaw-L said

  219 Gość,
  Taki „Teatr Polski w Poznaniu”, jak, Instytut „Polski” np. w Düsseldorfie.

 227. M said

  http://www.bezc.pl/artykul/223/jak-kradna-szwedzi
  Dobrze jednak wiemy, że sądy to tylko jeden ze sposobów na wyegzekwowanie swoich praw. Są też inne, mniej oficjalne, a często znacznie skuteczniejsze. Na przykład jakaś organizacja mogłaby wykupić serię ogłoszeń w kilku najważniejszych szwedzkich gazetach z listą ukradzionych polskich dóbr i pytaniem, kiedy mają zamiar je zwrócić. Można także zapłacić za billboard z takim pytaniem w jakimś eksponowanym miejscu w Sztokholmie. To z pewnością spotkałoby się z zainteresowaniem szwedzkich mediów, które zaczęłyby zadawać niewygodne pytania szwedzkim władzom.

  Jestem przekonany, że jeżeli tylko nagłośnimy sprawę w Szwecji wystarczająco mocno, to Szwedzi oddadzą nam to, co od ponad 350 lat bezprawnie przetrzymują. W końcu nikt nie lubi być nazywany publicznie złodziejem szczególnie wówczas, gdy prawdziwość zarzutu nie podlega dyskusji.

 228. M said

  Radyobie i Nicku – Kto kim rzadzi, to nie takie proste, moi Drodzy. FED, który jakos tam wplywa sterowniczo na USrAhell, nalezy do zydów niemieckich i do zydów angielskich…moze nawet do jakis szwejcaruf-kalvinuf… Najwieksze korporacje tez niekoniecznie sa sterowane przez USanuf… wiec? Kto steruje?

  Glupie wypierdki jako odpowedzi beda wziete na niekorzysc je wyglaszajacego.
  Jak ktos nie wie to siedzi ciecho i sie uczy, ok? Proste.

  PAmietacie ta siec powiazan kapitalowych najwiekszych firm Swiata?

 229. M said

  Tu jest:
  https://www.newscientist.com/article/mg21228354-500-revealed-the-capitalist-network-that-runs-the-world/
  The top 50 of the 147 superconnected companies

  1. Barclays plc
  2. Capital Group Companies Inc
  3. FMR Corporation
  4. AXA
  5. State Street Corporation
  6. JP Morgan Chase & Co
  7. Legal & General Group plc
  8. Vanguard Group Inc
  9. UBS AG
  10. Merrill Lynch & Co Inc
  11. Wellington Management Co LLP
  12. Deutsche Bank AG
  13. Franklin Resources Inc
  14. Credit Suisse Group
  15. Walton Enterprises LLC
  16. Bank of New York Mellon Corp
  17. Natixis
  18. Goldman Sachs Group Inc
  19. T Rowe Price Group Inc
  20. Legg Mason Inc
  21. Morgan Stanley
  22. Mitsubishi UFJ Financial Group Inc
  23. Northern Trust Corporation
  24. Société Générale
  25. Bank of America Corporation
  26. Lloyds TSB Group plc
  27. Invesco plc
  28. Allianz SE 29. TIAA
  30. Old Mutual Public Limited Company
  31. Aviva plc
  32. Schroders plc
  33. Dodge & Cox
  34. Lehman Brothers Holdings Inc*
  35. Sun Life Financial Inc
  36. Standard Life plc
  37. CNCE
  38. Nomura Holdings Inc
  39. The Depository Trust Company
  40. Massachusetts Mutual Life Insurance
  41. ING Groep NV
  42. Brandes Investment Partners LP
  43. Unicredito Italiano SPA
  44. Deposit Insurance Corporation of Japan
  45. Vereniging Aegon
  46. BNP Paribas
  47. Affiliated Managers Group Inc
  48. Resona Holdings Inc
  49. Capital Group International Inc
  50. China Petrochemical Group Company

  * Lehman still existed in the 2007 dataset used

  Graphic: The 1318 transnational corporations that form the core of the economy

  (Data: PLoS One)

 230. SAP said

  Piosenka na lato z Rosji w wykonaniu trójki rosyjskich aniołków.
  SEREBRO – Между нами любовь
  .https://www.youtube.com/watch?v=p_YgA7opk-c

 231. Waclaw-L said

  177 Boydar, oraz Gospodarz,
  Krócej i jaśniej nie da się wyłożyć co w trawie piszczy. Adwersarz arcyodporny.

 232. M said

  Rank // Economic actor name // Country // NACE code //network position .// Network Cumul control (TM, %)
  1 BARCLAYS PLC // GB // 6512 // SCC // 4.05
  2 CAPITAL GROUP COMPANIES INC, THE US 6713 IN 6.66
  3 FMR CORP US 6713 IN 8.94
  4 AXA FR 6712 SCC 11.21
  5 STATE STREET CORPORATION US 6713 SCC 13.02
  6 JPMORGAN CHASE & CO. US 6512 SCC 14.55
  7 LEGAL & GENERAL GROUP PLC GB 6603 SCC 16.02
  8 VANGUARD GROUP, INC., THE US 7415 IN 17.25
  9 UBS AG CH 6512 SCC 18.46
  10 MERRILL LYNCH & CO., INC. US 6712 SCC 19.45
  11 WELLINGTON MANAGEMENT CO. L.L.P. US 6713 IN 20.33
  12 DEUTSCHE BANK AG DE 6512 SCC 21.17
  13 FRANKLIN RESOURCES, INC. US 6512 SCC 21.99
  14 CREDIT SUISSE GROUP CH 6512 SCC 22.81
  15 WALTON ENTERPRISES LLC US 2923 T&T 23.56
  16 BANK OF NEW YORK MELLON CORP. US 6512 IN 24.28
  17 NATIXIS FR 6512 SCC 24.98
  18 GOLDMAN SACHS GROUP, INC., THE US 6712 SCC 25.64
  19 T. ROWE PRICE GROUP, INC. US 6713 SCC 26.29
  20 LEGG MASON, INC. US 6712 SCC 26.92
  21 MORGAN STANLEY US 6712 SCC 27.56
  22 MITSUBISHI UFJ FINANCIAL GROUP, INC. JP 6512 SCC 28.16
  23 NORTHERN TRUST CORPORATION US 6512 SCC 28.72
  24 SOCIÉTÉ GÉNÉRALE FR 6512 SCC 29.26
  25 BANK OF AMERICA CORPORATION US 6512 SCC 29.79
  26 LLOYDS TSB GROUP PLC GB 6512 SCC 30.30
  27 INVESCO PLC GB 6523 SCC 30.82
  28 ALLIANZ SE DE 7415 SCC 31.32
  29 TIAA US 6601 IN 32.24
  30 OLD MUTUAL PUBLIC LIMITED COMPANY GB 6601 SCC 32.69
  31 AVIVA PLC GB 6601 SCC 33.14
  32 SCHRODERS PLC GB 6712 SCC 33.57
  33 DODGE & COX US 7415 IN 34.00
  34 LEHMAN BROTHERS HOLDINGS, INC. US 6712 SCC 34.43
  35 SUN LIFE FINANCIAL, INC. CA 6601 SCC 34.82
  36 STANDARD LIFE PLC GB 6601 SCC 35.2
  37 CNCE FR 6512 SCC 35.57
  38 NOMURA HOLDINGS, INC. JP 6512 SCC 35.92
  39 THE DEPOSITORY TRUST COMPANY US 6512 IN 36.28
  40 MASSACHUSETTS MUTUAL LIFE INSUR. US 6601 IN 36.63
  41 ING GROEP N.V. NL 6603 SCC 36.96
  42 BRANDES INVESTMENT PARTNERS, L.P. US 6713 IN 37.29
  43 UNICREDITO ITALIANO SPA IT 6512 SCC 37.61
  44 DEPOSIT INSURANCE CORPORATION OF JP JP 6511 IN 37.93
  45 VERENIGING AEGON NL 6512 IN 38.25
  46 BNP PARIBAS FR 6512 SCC 38.56
  47 AFFILIATED MANAGERS GROUP, INC. US 6713 SCC 38.88
  48 RESONA HOLDINGS, INC. JP 6512 SCC 39.18
  49 CAPITAL GROUP INTERNATIONAL, INC. US 7414 IN 39.48
  50 CHINA PETROCHEMICAL GROUP CO. CN 6511 T&T 39.78

  Click to access 1107.5728v2.pdf

  Dociekliwi sakapuja…

 233. Maciek said

  Barclays liczy sie na 4% kontroli, nastepny jest juz o polowe mniejszy

 234. Boydar said

  reakcję budzi akcja; i po to Pan Bóg zesłał nam Pana Snaga 🙂

 235. Boydar said

  Tym aniołkom to coś chyba wystaje z majtek, albo źle widzę.

 236. SAP said

  Ja widzę głównie śliczne, niebieskie oczy.

 237. Boydar said

  Mówi się „duże niebieskie oczy” 🙂

  Że też Pan SAP … Pani Genowefo … czy Pani …

  Ale one by Pana nie chciały, one wolą ze szklanki.

 238. Zbyszko said

  „Artyści” którzy wypięli się na Festiwal Opolski, pozwoli wmanipulować siebie w polityczną ustawkę a nawet prowokację :
  Kayah, Kasia Nosowska, Maryla Rodowicz, Kasia Popowska, Michał Szpak, Andrzej Piaseczny, Dr Misio, Audiofeels, Kasia Cerekwicka, Kombii, Kasia Kowalska, Urszula, Lanberry, Arek Kłusowski, Tatiana Okupnik, Szymon Wydra, Karolina Leszko, Mateusz Ziółko, Pectus, Mesajah, Blue Cafe, Papa D, Natalia Szroeder, Ania Wyszkoni, Formacja Nieżywych Schabuff, Margaret…
  Napisałem „artyści” w cudzysłowiu, bo artyzm nierozłącznie związany jest z intelektem a ci „artyści” niestety nie pokazali tutaj, że stać ich na jakieś głębsze przemyślenia, refleksje itp., Pokazali, że idą za głosem ulicy, więc wg mnie oni są groźni dla zachowania porządku publicznego a więc i ładu kultury narodowej. Szkoda bo niektórzy z nich wnieśli poważny wkład naszą Kulturę Narodową.

 239. Boydar said

  https://www.o2.pl/artykul/nasa-chce-sprowadzic-na-ziemie-asteroide-warta-niewyobrazalne-pieniadze-6126190914995841a

 240. Siggi said

  http://wnet.fm/kurier/witold-kiezun-polska-burundi-maja-cos-wspolnego-polska-transformacja-perspektywy-doswiadczen-afrykanskich/

 241. Boydar said

  Wprawdzie to z lutego ale wciąż na gwarancji, i rękojmia później też jest

  „… — Nie tracie nadziei. Jeśli nie USA, to inny kraj wyciągnie do was pomocną dłoń. Na świecie jest wiele państw o wysokiej moralności – zapewnił jeden z rozmówców …”

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201702044752753-sputnik-amerykanie-rosyjska-agresja-na-fikcyjne-panstwo/

 242. SAP said

  Wie pan co jest fajne, panie Boydar?
  Że ciągle można kupić rosyjską muzykę na iTunes. Nie ma żadnych szlabanów.

 243. Boydar said

  Faktycznie sympatyczne. Ale te aniołki nie śpiewają rosyjskiej piosenki, tak jak np. Nergal, Kayah czy ‚Donatan i Cleo’ nie śpiewają polskich. Jaceniuk ledwo dukał po „ukraińsku”, wyłącznie po rosyjsku albo w jidysz. Tak że wie Pan …

 244. Boydar said

  http://jeznach.neon24.pl/post/138612,szwajcar-w-pjongjangu

 245. Boydar said

  A co tam, lubię odgrzewane kotlety 🙂

  http://wawel.neon24.pl/post/138579,golem-kontra-suweren-czyli-koniec-nadzwyczajnej-kasty

 246. Siggi said

  To jest bardzo Poważna Sprawa!
  Naród nie może pozwolić,aby zatuszować sprawę.Odpowiedzialni muszą ponieść konsekwencje.

  http://www.tvn24.pl/maciej-stachowiak-ojciec-igora-w-faktach-po-faktach,743087,s.html
  https://pl.sputniknews.com/opinie/201705255534102-Sputnik-Polska-sprawa-Igora-Stachowiaka/

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: