Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Ale dlaczego? o BlackRock: 2 biliony dolarów…
  Tadeusz o Przez 37 lat, co dzień, wchodz…
  Tadeusz o Przez 37 lat, co dzień, wchodz…
  revers o Nie strasz, nie strasz, b…
  Krzysztof M o Dwa wektory hipokryzji
  Szczepan Zbigniewski o Nie strasz, nie strasz, b…
  Szczepan Zbigniewski o Nie strasz, nie strasz, b…
  revers o Aktualność geopolityki!?
  revers o Aktualność geopolityki!?
  bbebebe o Wolne tematy (82 – …
  kfskenve o Wolne tematy (82 – …
  Lily o „Papież Franciszek”jest naszą…
  revers o Nie strasz, nie strasz, b…
  AlexSailor o Kupiłeś „elektryka”? No to cię…
  Andy o Nie strasz, nie strasz, b…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 625 obserwujących.

Antoni Macierewicz znów straszy Rosją

Posted by Marucha w dniu 2017-05-23 (Wtorek)

W nowej Koncepcji Obronnej Rzeczypospolitej Polskiej Rosję przedstawiono jako głównego potencjalnego przeciwnika.


Antoni Macierewicz zaprezentował we wtorek w Warszawie Koncepcję Obronną RP, w której głównym potencjalnym przeciwnikiem kraju była nazwana Rosja.

Autorzy dokumentu uważają za realną perspektywę konfliktu zbrojnego między Moskwą a NATO. Twierdzą, że „Federacja Rosyjska pozostaje głównym źródłem niestabilności w sąsiedztwie wschodniej flanki NATO, wpływając na kraje dawnego ZSRR — Ukrainę, Białoruś, Mołdawię i kraje Kaukazu.”

Do głównych zagrożeń i wyzwań dla Polski Koncepcja zalicza „agresywną politykę Rosji, dążącej do wzmocnienia swojej pozycji przez łamanie prawa międzynarodowego, użycie siły i przymusu wobec innych państw próby destabilizacji zachodnich struktur takich jak NATO i UE i osłabienie więzi transatlantyckich.”

O skomentowanie tych założeń poprosiliśmy eksperta do spraw wojskowości, byłego posła na Sejm Mariusza Olszewskiego:

— Zagrożenie Polski jest realne, ale ta realność wynika nie z tego, że jesteśmy sąsiadami Rosji czy innego kraju. Przede wszystkim zagrożenia wynikają — i to artykułuje polski rząd — ze strony terroryzmu. Jeżeli głównym tematem w polskich mediach jest obrona przed próbą narzucenia Polsce kwot emigrantów, to oznacza, że to jest właśnie realne zagrożenie dla Polski. Wczorajsze wydarzenie, które miało miejsce w Manchesterze, oznacza ni mniej ni więcej, że ten kierunek będzie wzmacniany w Polsce i będziemy się bronić przeciwko przyjmowaniu uchodźców, a niektórzy mówią „nachodźców” w Polsce. Tutaj widziałbym przede wszystkim pole do wzmacniania obronności wewnętrznej. Wszystkie inne zagrożenia, które wynikają z takiego, a nie innego klimatu medialnego, który w Polsce panuje, uważam za zagrożenia, które są tylko i wyłącznie artykułowane dla podtrzymania pewnej narracji politycznej, która ma na celu sprzedawanie PR-skie koncepcji. To w pewnym momencie powinno się skończyć. Bo nie można utrzymywać tego klimatu przez dłuższy okres — powiedział

Warto dodać, że już nie pierwszy raz MON wydaje oświadczenia o zagrożeniu ze strony Moskwy dla krajów nadbałtyckich i Polski, chociaż w Rosji niejednokrotnie podkreślano, że kraj nigdy nie będzie napadać na jakiekolwiek państwo NATO.

Jak podkreślił minister spraw zagranicznych Federacji Rosyjskiej Siergiej Ławrow, w sojuszu mają tego świadomość, ale po prostu wykorzystują okazję do rozmieszczenia większej ilości sprzętu technicznego i batalionów w pobliżu rosyjskich granic.

https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 29 do “Antoni Macierewicz znów straszy Rosją”

 1. narozniak said

  Właśnie wódz naczelny, rebe Singer, produkował się w tv trwam. M.in. Powiedział że polskę należy przemienić w twierdzę.
  Festung Polin KJM

 2. Kwal said

  Twierdza jest jeszcze do zniesienia ale to że za 12 13 lat Polska sama się obroni w razie konfliktu to kwalifikuje Pana ministra rzeczywiście do szpitala psychiatrycznego….

 3. revers said

  Singer koleje 30 mld chce wyciagnac z kasy RP i tyle, docelowo 110 mld, co ma byc gorszy od rebe wahabity Sulejmana , Abdulaha w Riadzie?

 4. Boydar said

  Przecież Maciora sobie jawnie jaja robi. Wszystko co powiedział to parodia, tego nie można traktować poważnie, dopiero gdy się wywróci na lewą stronę.

 5. Odwołując się do podziału na STRONNICTWA jakiego dokonał Stanisław Michalkiewicz na znaczeniu rośnie STRONNICTWO-AMERYKAŃSKO-ŻYDOWSKIE.Czy odnawia się konflikt niemiecko-amerykański (czytaj : żydowski)?!
  ŻYDOWSKĄ EWOLUCYJNIE UKSZTAŁTOWANĄ STRATEGIĘ GRUPOWĄ opisał Kevin MacDonald w KULTURA KRYTYKI.Michael Jones opisał wpływ żydowskiego rewolucjonizmu na historię świata.
  Stąd doświadczamy procesu od ŻYDOBOLSZEWIZMU,który przejął w działaniu rosyjski rasizm,do ŻYDOBANDERYZMU,który zintensyfikował militaryzację handlu wojną i pokojem w ramach trwającej WOJNY O PIENIĄDZ.

 6. Zerohero said

  Antyrosyjskość Macierewicza to jedno, a sposób jej wyrażania to drugie. Macierewicz przy każdej okazji stara się przybierać jak najbardziej konfrontacyjny i histeryczny ton.

 7. Maćko said

  Jak Polska bedzie miala armie to bedzie silniejsza… i Niemca przestanie sie bać. Dla wzmocnienia armii to mozna i straszyc lemingi Marsjanami, byle by ja mieć.

 8. Rob said

  @Maćko
  Lepiej zejść na Ziemię niż bujać w obłokach.

 9. revers said

  „Jak Polska bedzie miala armie to bedzie silniejsza… i Niemca przestanie sie bać.” – daj pan spokuj i gospodarke samowystarczalna trzeba miec.

  Antoni pial wczoraj w mediach ze w ciagu 10-12 lat utworzy najsilniejsza armie swiata, ta sama megalomania bez podstaw fundamentalnych, czyli samo wystarczlnej gospodarki od zrodel energi, ropy po zlozone uklady mikroelekroniczne vlsi..

 10. Oko cały czas otwarte said

  Chazar Izaak Singer niech się w pejsa schiozofernicznego pocałuje. Nikt i nic tak światu nie zagraża jak syjonizm chazarski i całe żydostwo, które chce dominować nad światem. To trzeba zniszczyć bo nie będzie spokoju. Czyli, jak to H. Pająk powiedział „Dzicz chazarska rządzi światem”. Brońmy się przed wampirami spijającymi nasza krew.

 11. Boydar said

  „… Dla wzmocnienia armii to można i straszyć lemingi Marsjanami, byle by ją mieć …”

  Wreszcie powiedział Pan Macka to, czego ja nie chciałem od dawna, powiedzieć głośno. Dodam w uzupełnieniu, że leming niejedno ma imię.

 12. Marcin said

  „…kraje Kaukazu”. Rosja powinna jak najbardziej te kraje trzymać za mordę bo jak jej nie starczy to będziemy mieć zachodni scenariusz i żadna odmowa brania uchodźców nie będzie miała znaczenia. Czy o tym ten imbecyl wie?

 13. revers said

  cenzura z postu 9
  „Antoni pial wczoraj w mediach ze w ciagu 10-12 lat utworzy najsilniejsza armie swiata,”

  wiara czyni cuda, ale nie w kazdej branzy chazarsko-summeryjskich magow.

 14. peacelover said

  …kaftan bezpieczenstwa dla niepoczytalnych !!!

 15. Boydar said

  Już pisałem, że sytuacja Polski dziwnie kojarzy mi się z realiami Północnej Korei. Uważam jednak, że Kim ma o tyle wygodniej, że wpuszcza kogo chce, a u nas drzwi niestety ukradli. Zawiasy w futrynie jednak zostały 🙂

 16. Proste said

  8. Panie Rob – rozwazania ogólne przekladaja sie na wskazówki praktyczne. Pragmatyke Pan zna?
  https://cytaty.mfiles.pl/index.php/book/824/0/Traktat_o_dobrej_robocie

  Nie zapominajac o: http://dziennikzbrojny.pl/aktualnosci/lista/news,1,aktualnosci-z-polski

 17. Proste said

  http://trybun.org.pl/2017/01/30/zamowienie-od-wojska-nakreca-inwestycyjny-boom-w-fabryce-broni-lucznik/

  http://www.echodnia.eu/radomskie/gospodarka/a/fabryka-broni-lucznik-wyprodukuje-ponad-20-tysiecy-karabinkow-na-zamowienie-mon,10035100/

  W chmurach, Panie Rob, to bujaja ignoranci piszacy o chembzdetach. 😉
  **********

  14. PAnie Radyobie – zgoda. Ino co robic, jak ukradziono Panu drzwi od domu a na ulicy dranie grasują? Karkac jak oni a z tyly, za domem, szykowac drzwi i przygotowywac amunicje czarnoprochową… albo wstąpic do WOTu … 😉

 18. Boydar said

  Do Stolarza trza by …

 19. Proste said

  Za slabe beda. Lepiej do kowala

 20. Boydar said

  To nie drzwi są najistotniejsze, tylko strażnik. Drzwi są tylko na cienkich bolków.

 21. revers said

  A kiedy do Hallerowcow?
  http://www.bongo.com.pl/pl/Wspomnienia/Haller-von-Hallenburg-Jozef
  lub pogo Antka.

 22. revers said

  te 20 tys karabinkow to ma sie rozumiec dla armii teorytorialnej Antka po 16-dniowym kursie wojskowym, bez zaplecza np. altyrerzystow gen. Hallera.

  Niezla gradka dla ISISmanow lub innego specnazu ktory lepiej zabezpieczy bron lub zdobedzie na nieprzyjacielu.

 23. revers said

  Broszka Szydlo na fali Antka …
  .https://www.youtube.com/watch?v=92d2FKu3E28

 24. revers said

  Antoni dziekuje pani premier strazakow Sz..

  widac ze nie jeden las bez hanutek zapalali lub gasili razem.

 25. anzuma said

  Kiedy tego świra odwiozą w końcu do Tworek?

 26. revers said

  Podsumowanie MON-u Antka do roku 2032 przez Dawida Chudzca, na stale przebywajcego dzieniakrza z Nowejrosji

  https://www.novorosinform.org/articles/9494

 27. MatkaPolka said

  Warto Przypomnieć
  Macierewicz założyciel KOR – Ten bezczelny amerykański agent – w wyniku jego działalności Polska została rozkradziona szczuje teraz na Rosje

  Dowodów nie brakuje – na finansowanie przez obce państwa swoich agentów i ostawianie ich na pozycjach państwowych w Polsce. ZBRODNIA ZDRADY STANU JEST OCZYWISTA

  https://f6862.wordpress.com/2016/05/23/lapac-szpiegow – treściwy, obszerny artykuł

  Finansowanie „Demokratycznej Opozycji” – KOR-u Tzw. “Opozycja Demokratyczna” finansowana byla przez National Endowment for Democracy (NED) National Democratic Institute and the National Republican Institute, USAid, – KTÓRZY POTEM ZŁUPILI POLSKE

  Komitetu Obrony Robotników stanowiło trzydzieści osiem osób:
  KOR – Komitet Obrony Robotników –założycielami KOR-u byli Macierewicz, Michnik, Kuroń Lipski, Kaczyńscy. ..

  Dowód na finansowanie „Demokratycznej Opozycji” przez CIA, NED, USAid, Congress USA

  http://www.thirdworldtraveler.com/CIA/Reagan_CIA.html

  Stanisław Tymiński: Rosja – największa grabież XX wieku

  https://wirtualnapolonia.com/2013/01/08/stanislaw-tyminski-rosja-najwieksza-grabiez-xx-wieku

  Niektórzy ekonomiści oceniają, że w czasie zmiany ustroju, skutkiem gospodarczej terapii szokowej, nasz naród stracił co najmniej 85 miliardów dolarów. Jest to dwa razy więcej niż zagraniczny dług Polski w 1989 roku. Skutkiem tego jest rosnące bezrobocie, śmieciowe umowy o pracę i masowa ucieczka kapitału oraz młodych ludzi z Polski.

  Na samym początku wyborów prezydenckich w 1990 roku, spotkałem się w kawiarni hotelu Marriott w Warszawie, z sekretarzem politycznym ambasady Stanów Zjednoczonych Danielem Friedem. Na jego własna prośbę. Był to Amerykanin etnicznie żydowski. Kiedy usiedliśmy na kawę przy stoliku, zapytałem czy sprawdził moje referencje w Kanadzie. Odpowiedział, że sprawdził też moje referencje w Peru i zapytał, co chciałbym zrobić jako prezydent RP. Powiedziałem mu o dwóch najważniejszych rzeczach – „chcę tę samą konstytucję jaką ma USA i wolny dostęp do rynków międzynarodowych”. Po moich słowach zapadło milczenie i wyczułem, że moja odpowiedź nie była po jego myśli. Nie wiedziałem wtedy, jakie miał on niecne plany wobec Polski. Kilka lat później D. Fried został ambasadorem USA w Polsce, a jeszcze potem podsekretarzem stanu przy Condoleezzie Rice, odpowiedzialnym za politykę amerykańskiego imperium w całej Europie Środkowo-Wschodniej i Rosji.

  (***)
  Byłem ogromnie zdumiony, kiedy zaraz po wyborach Lech Wałęsa zapowiedział, że L. Balcerowicz i jego plan muszą zostać. Jak to niedawno ujawnił bliski współpracownik L. Wałęsy, było to wynikiem żądań ambasady USA. L. Wałęsa szybko powołał nowy rząd premiera Jana Krzysztofa Bieleckiego, znowu z L. Balcerowiczem jako ministrem finansów. A premierem polskiego rządu został człowiek, który powiedział publicznie, że pierwszy milion trzeba ukraść. J. K. Bielecki błyskawicznie i po cichu rozprzedał za bezcen 1256 przedsiębiorstw państwowych , z których wiele było na wysokim poziomie rentowności i miało bogate inwentarze surowcowe. Do dzisiaj nie wiemy w czyje ręce te przedsiębiorstwa były oddane.

  Nie byłem nawet zaskoczony, kiedy się dowiedziałem dwa lata później w 1992 roku, że ten „cudowny” ekonomista J. Sachs wraz ze swoimi kolegami z Uniwersytetu Harvarda, jako faktyczni najemnicy George Sorosa, zmontowali amerykańsko – żydowski zespół doradczy dla prezydenta Rosji Borysa Jelcyna. A B. Jelcyn ich kolejny plan ” terapii szokowej „, wprowadził w życie dekretami prezydenckimi. I wbrew protestom rosyjskiego parlamentu. Dodam, że opór rosyjskiej Rady Najwyższej wobec „terapii szokowej”, skończył się w 1993 roku jej rozwiązaniem przez B. Jelcyna. Doszło do krwawej rozprawy wojska z protestującymi deputowanymi, w której zginęło oficjalnie 156 osób, a nieoficjalnie 700 do 800. Po raz pierwszy w historii i Rosji, i Europy, parlament ostrzeliwały czołgi.

  Tym razem J. Sachs był bardzo ostrożny. Sam pozostał w cieniu jako profesor Uniwersytetu Harvarda. A do brudnej roboty ekonomicznej w Rosji, znalazł „słupa” – młodego amerykańskiego ekonomistę Jonathana Hay’a, który nauczył się języka rosyjskiego w instytucie lingwistycznym w Petersburgu. Młody J. Hay szybko został osobistym doradcą premiera Rosji Jegora Gajdara i ministra prywatyzacji Anatolija Czubajsa. Dzięki tajnym informacjom na temat prywatyzacji dziewczyna J. Hay,a, Beth Herbert, założyła pierwszy w Rosji licencjonowany fundusz akcji giełdowych. Kilka lat później oboje wzięli ślub, a ich fundusz Pallada Assets, sprzedali z dużym zyskiem. Plan znany jako „500 dni”, był taki sam jak w Polsce – najpierw terapia szokowa dla Rosjan, dla ich całkowitej dezorientacji, a potem pośpieszna prywatyzacja w celu maksymalnej grabieży majątku narodowego. Ten plan miał finansowe wsparcie amerykańskiej agencji rządowej USAID na sumę ponad 350 milionów dolarów. Cieszył się ten plan także najwyższą rekomendacją Banku Światowego i Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Wiceprezydent USA Al Gore osobiście nadzorował, aby ten plan był wykonany w całości.

  Kiedy Rosjanie obudzili się kilka lat później i pozbyli się G. Sorosa i ludzi J. Sachsa, z ich kraju wyciekło już ponad 500 miliardów dolarów gotówki, która została „wyprana” głównie w bankach Nowego Yorku. Całkowicie został zniszczony rynek finansowy i Rosja przestała spłacać zagraniczne pożyczki, ponieważ nagle stała się bankrutem. 66% majątku narodowego znalazło się w rękach sześciu rosyjskich oligarchów, z których pięciu jest pochodzenia żydowskiego. Ponad 15 milionów Rosjan z powodu nagłej biedy i chorób straciło życie.

  Można powiedzieć, że spustoszenia były porównywalne do zrzucenia kilkunastu bomb atomowych na Rosję. Spekulant G. Soros w jednym ze swoich wywiadów prasowych powiedział, że byłe Imperium Sowieckie stało sie Imperium Sorosa. Wykupił on po cichu za bezcen perły rosyjskiej gospodarki. Kraj, który przeżył krwawą rewolucję bolszewicką i kosztem ogromnych ofiar ludzkich faktycznie wygrał z Hitlerem II-gą Wojnę Światową, został zdradziecko uderzony nożem w plecy i wił się w konwulsjach. Do czasu kiedy Władimir Putin został premierem Rosji i zatrzymał krwotok nielegalnie wywożonych pieniędzy.
  (***)

 28. MatkaPolka said

  Warto Przypomnieć
  Macierewicz założyciel KOR – Ten bezczelny amerykański agent – w wyniku jego działalności Polska została rozkradziona szczuje teraz na Rosje

  Dowodów nie brakuje – na finansowanie przez obce państwa swoich agentów i ostawianie ich na pozycjach państwowych w Polsce. ZBRODNIA ZDRADY STANU JEST OCZYWISTA

  https://f6862.wordpress.com/2016/05/23/lapac-szpiegow – treściwy, obszerny artykuł

  Stanisław Tymiński: Rosja – największa grabież XX wieku

  https://wirtualnapolonia.com/2013/01/08/stanislaw-tyminski-rosja-najwieksza-grabiez-xx-wieku

  Niektórzy ekonomiści oceniają, że w czasie zmiany ustroju, skutkiem gospodarczej terapii szokowej, nasz naród stracił co najmniej 85 miliardów dolarów. Jest to dwa razy więcej niż zagraniczny dług Polski w 1989 roku. Skutkiem tego jest rosnące bezrobocie, śmieciowe umowy o pracę i masowa ucieczka kapitału oraz młodych ludzi z Polski.
  (***)

  Kiedy Rosjanie obudzili się kilka lat później i pozbyli się G. Sorosa i ludzi J. Sachsa, z ich kraju wyciekło już ponad 500 miliardów dolarów gotówki, która została „wyprana” głównie w bankach Nowego Yorku. Całkowicie został zniszczony rynek finansowy i Rosja przestała spłacać zagraniczne pożyczki, ponieważ nagle stała się bankrutem. 66% majątku narodowego znalazło się w rękach sześciu rosyjskich oligarchów, z których pięciu jest pochodzenia żydowskiego. Ponad 15 milionów Rosjan z powodu nagłej biedy i chorób straciło życie.

  Można powiedzieć, że spustoszenia były porównywalne do zrzucenia kilkunastu bomb atomowych na Rosję. Spekulant G. Soros w jednym ze swoich wywiadów prasowych powiedział, że byłe Imperium Sowieckie stało sie Imperium Sorosa. Wykupił on po cichu za bezcen perły rosyjskiej gospodarki. Kraj, który przeżył krwawą rewolucję bolszewicką i kosztem ogromnych ofiar ludzkich faktycznie wygrał z Hitlerem II-gą Wojnę Światową, został zdradziecko uderzony nożem w plecy i wił się w konwulsjach. Do czasu kiedy Władimir Putin został premierem Rosji i zatrzymał krwotok nielegalnie wywożonych pieniędzy.
  (***)

 29. Lily said

  Re 24;Revers
  Amerykanska stypendystka(2004r),przypiela sobie broszke w ksztalcie pentagramu
  (gwiazda piecioramienna)
  Ma bardzo nieprzyjemny dla ucha glos(barwe glosu)

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: