Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Rosja uprzedza USA: „Będziemy zmuszeni podjąć kroki odwetowe”.

Posted by Marucha w dniu 2017-05-23 (wtorek)

W Moskwie poinformowano o możliwym podjęciu środków odwetowych w związku z zajęciem przez USA rosyjskiego majątku dyplomatycznego w tym kraju.

Radca-minister Rosji w Stanach Zjednoczonych Denis Gonczar poinformował w wywiadzie dla Ria Novosti, że amerykańskie władze zostały powiadomione o charakterze kroków odwetowych.

Podkreślił, że strona rosyjska stara się o jak najszybszy zwrot własności, jednak „na razie Departament Stanu stara się powiązać pozytywne rozwiązanie tej kwestii z przekazaniem Amerykanom działki w Sankt Petersburgu pod budowę nowego budynku ich Konsulatu Generalnego”. [Żydowski szantaż, nic innego – admin]

„Uważamy podobne próby za niewłaściwe, ponieważ w Rosji nie odbierano Stanom Zjednoczonym niczego należącego do nich zgodnie z prawem własności” — powiedział rosyjski dyplomata.

Gonczar wyraził nadzieję, że „mimo wszystko uda się rozwiązać sytuację w konstruktywny sposób”. „W przeciwnym razie będziemy zmuszeni podjąć kroki odwetowe wobec amerykańskiej własności dyplomatycznej w naszym kraju, zgodnie z przyjętą w praktyce dyplomatycznej zasadą wzajemności. O tym, jakie mogą to być kroki, strona amerykańska została poinformowana. Jednak byłby to nie nasz wybór” — podkreślił Gonczar.

Administracja prezydenta USA Baracka Obamy pod koniec grudnia 2016 roku wprowadziła sankcje przeciwko dziewięciu rosyjskim instytucjom, spółkom i osobom fizycznym, w tym GRU i FSB z powodu „ataków hakerskich” na amerykański system wyborczy i „nacisków” na dyplomatów z tego kraju.

Władze USA podjęły też decyzję w sprawie zamknięcia rosyjskich placówek dyplomatycznych w stanie Maryland i Nowy Jork. Departament Stanu poinformował, że chodzi o dwie rezydencje, które dyplomaci wykorzystywali w charakterze domów wypoczynkowych. Ponadto z USA wydalono 35 rosyjskich dyplomatów.

https://pl.sputniknews.com

Amerykanom proponujemy porwać ministra Ławrowa i w zamian za jego uwolnienie zażądać oddania Krymu Ukrainie. To normalna praktyka terrorystów.
Admin

 

Komentarzy 11 to “Rosja uprzedza USA: „Będziemy zmuszeni podjąć kroki odwetowe”.”

 1. Birton said

  Żydostwo się szerzy i wszystko jasne , za Trumpsteina także

 2. Vladimir said

  To jest na zasadzie stosowania broni obosiecznej. Odpowiedz Rosjan jest objawem wyjatkowej cierpliwosci ale, z pewnoscia nie slabosci !

 3. Kojak said

  Bandziory z Usraela lamia wszelki elementarne normy przyzwoitosci ! Putin jest zbyt lagodny wobec tych szubrawcow i zlodzieji ! Bandziorow tylko stanowczosc moze nauczyc przyzwoitosci ! Z bandyta nie mozna sie bawic w niuanse ! Bandziora trzeba zwalczac jak chwasty w polu !

 4. RomanK said

  https://www.infowars.com/lol-mainstream-media-melts-down-over-infowars-white-house-credentials/

 5. Rosja umacnia swoją pozycję jako „obrotowego” w pojedynku USA-Chiny?!

 6. snag said

  Nie załatwiony problem poprzedniej administracji, nie lepiej poczekać na rozwiązanie zamiast mielić językiem zanim co? ,…

 7. snag said

  Ciekawe ze Sputnik powołuje się na Ria Novosti i nie podaje linku do rewelacji – Zreszta moze racja, po kiego wiedząc ze na gajówce niedosolone tez przejdzie i nawet przepraszać nie trzeba 😉 ,…

 8. Zerohero said

  @6, Snag

  Ile potrzebujecie czasu na załatwienie tego problemu? W międzyczasie dozbroiliście terrorystów saudyjskich uzbrojeniem wartym 100mld$ (MILIARDÓW: 1000 milionów), zbombardowaliście Syrię. A anulowania głupiej decyzji nie możecie zrobić?

  Głupio Panu Snag, co? Wychodzi, że jankeska dzicz za nic ma prawo własności a także za nic ma standardy dyplomatyczne. Z pewnością będziecie skowytać jak wam w ramach retorsji Rosjanie coś zabiorą. Wtedy podniesie się wielkie aj waj.

 9. Marucha said

  Re 8:
  Jak twierdził parokrotnie p. Snag:
  Ktoś na tym świecie musi być bandytą i złodziejem, bo świat by się zawalił bez bandytów i złodziei.
  Więc w takim razie, niech już bandytą będą USA.

 10. anATOM said

  Wypalic do gołej ziemi to całe usa !
  tam już dawno nie mieszkaja ludzie.

 11. anzuma said

  //Amerykanom proponujemy porwać ministra Ławrowa i w zamian za jego uwolnienie zażądać oddania Krymu Ukrainie. To normalna praktyka terrorystów//

  Gajowy… Zaraz Ławrowa?
  Za ciency w uszach.

  Jasne. To był tylko przykład…
  Admin

Sorry, the comment form is closed at this time.