Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Lepper został zamordowany? Chcą nowego śledztwa.

Posted by Marucha w dniu 2017-05-24 (środa)

[Nie wątpimy, że nowe śledztwo się odbędzie, że będzie uczciwe, bezstronne, wnikliwe i nie poddające się naciskom politycznym ze strony ani unych, ani onych. – admin]

Według Sławomira Izdebskiego, przewodniczącego Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Rolników i Organizacji Rolniczych, Zbigniew Ziobro powinien wznowić śledztwo dotyczące tajemniczej śmierci przewodniczącego Samoobrony.

Według Izdebskiego Andrzej Lepper nie popełnił samobójstwa, ale został zamordowany zanim zdążył przekazać prezesowi PiS dokumenty, które miały obciążać ważnych polityków.

Izdebski skierował zatem wniosek do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, aby jeszcze raz podjął śledztwo w sprawie śmierci Andrzeja Leppera — ponieważ, jak podał w uzasadnieniu, „dotychczasowe działania Prokuratury Okręgowej w Warszawie były prowadzone w związku z nakłanianiem do popełnienia samobójstwa oraz gróźb karalnych, a nie zabójstwa”.

Śledztwo to zostało umorzone 31 października 2011. Lepper ponoć miał przekazać Jarosławowi Kaczyńskiemu tajne dokumenty, które obciążały ważnych polityków z najwyższych szczebli władzy.

— Chodzi m.in. o umowy z rosyjskim potentatem energetycznym, firmą Gazprom — powiedział mediom Izdebski. Lepper miał udowodnić, że politycy w wyniku przekrętów na międzynarodową skalę przepłacają za gaz z Rosji. Ale nie zdążył. Działacze jego partii wietrzą spisek.

Przewodniczący OPZZ Rolników uważa, że nikt nie skontrolował faktu umorzenia śledztwa — i jest to podejrzane: — Nikt nie zaskarżył go, pomimo że po umorzeniu śledztwa w mediach pojawiło się wiele stanowisk. (…) Ich autorzy wskazują konkretnie sformułowane dowody istotne dla ujawnienia sprawców zabójstwa Leppera.

Również prawicowy dziennikarz Wojciech Sumliński wietrzy podstęp: — To nie było samobójstwo, to było zabójstwo — twierdzi.

W aferę gazową zamieszani mają być byłli premierzy Leszek Miller i Waldemar Pawlak.

Poglądy autora mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji.
Dawid Blum

Komentarzy 10 to “Lepper został zamordowany? Chcą nowego śledztwa.”

 1. Jeśli proces się odbędzie, to tylko dlatego, że mydło do oczu się skończyło.

 2. panMarek said

  Lepper popełniła niewybaczalny błąd polegający na tym, że nie przygotował kopii elektronicznej wszystkich dokumentów jakie posiadał w ilości np 10 000 egz. płyt DVD i nie zdeponowanych tego w 20 – 30 niepozornych miejscach.
  Przypłacił to życiem jego adwokat jak i on sam. W starciu z WSI nie miał szans.

 3. NICK said

  Izdebski.
  Wg ciebie:”Według Izdebskiego Andrzej Lepper nie popełnił samobójstwa, ale został zamordowany zanim zdążył przekazać prezesowi PiS dokumenty, które miały obciążać ważnych polityków.”
  Przecież św.p. Andrzej Lepper miał duży konflikt, delikatnie określając, z kaczyńskim.
  kaczyński eliminował Leppera (Samoobronę), giertycha (LPR) a skutki eliminacji widzimy.
  Najgorsze zaś przed Nami.

  Izdebski. Jedziesz na postronku. Służbisto. Ciebie wyznaczyli. Przewodniczący OPZZ(….) z NADANIA.
  I sumliński.
  I dawid blum też

 4. Zerohero said

  Pan NICK uprzedził mnie. Ja powiem więcej. Mordercy Leppera w swojej przewrotności i hucpie wykorzystują go by uprawiać dziś swoją propagandę:

  1. pokazać jaki to Kaczyński mąż stanu. Wystarczy przekazać mu papiery, a on sprawę popchnie, uratuje kraj. Kaczyński jest jak dobry król albo Batman.

  2. eksploatować temat rosyjskiego gazu. Ten gaz, jak łatwo policzyć stanowi promile tego co z Polski co roku transferuje Zachód, ale jakoś się tak złożyło, że o transferach Zachodu nie mówi się. Nie mówiono o polskich kosztach wojny w Iraku, kosztach zakupu F16 itd.
  Nie mówi się też, że partia rusofobów od zawsze negocjowała zakupy gazu spoza Rosji za ceny WYŻSZE niż rosyjskie. Norwegia, Katar, USA.

 5. PISKORZ said

  re 2. „Przypłacił to życiem jego adwokat jak i on sam. W starciu z WSI nie miał szans. Nie musiało to być WSI, poza tym b. mało kto wie o losie adwokata A. Leppera, a jeszcze mniej osób wie, że p. RÓŻĄ z Samoobrony…też jakoś dziwnie rozstała się z tym światem. Czy przypadkiem nie w Moskwie..?!

 6. RomanK said

  Dla Detektywow nie ma zbrodni niewyjasnionych…sa tylko te, ktorych wyjasnic im nie wolno.
  Nie tylko w Polsce….

 7. Maćko said

  6. RK – Np. zamordowanie Kennedy’ego… wyjaśnić nie wolno i kropka.

 8. Brunon Hołyst – „suicydologia”.
  W tym kompendium wiedzy o odbieraniu sobie życia jest odniesienie do motywów,w stosunku do których ma zastosowanie kodeks karny,art.207.
  Na przykładzie tragicznej śmierci mojego rata Janusza nie bardzo sobie z tym radzą organy ścigania.

 9. Osiek said

  Krwawy Jarek próbuje odwrócić uwagę od siebie i PiS, kiedy powszechnie wiadomo że to właśnie Kaczyński był największym wrogiem Andrzeja Leppera. Widać prawda powoli wychodzi na jaw, więc Krwawy Jarek próbuje zastosować klasyczny wybieg chazarski znany jako „łapać złodzieja”, gdy tymczasem wszystkie poszlaki przede wszystkim jego obciążają…

 10. Birton said

  Trumpstein to sługa pryncypała Netanyahu , chociaż może się i ugiął , aby nie zostać zabitym jak Kennedy, który się nie ugiął jednak przed amerykańskim żydostwem; podobnie nieugięty był Lepper, który też został zabity

Sorry, the comment form is closed at this time.