Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Miller chce deportować mułłów i zamykać meczety. „Europa nie zareaguje”.

Posted by Marucha w dniu 2017-05-24 (Środa)

Leszek Miller podczas rozmowy w Polsat News stwierdził, że państwa europejskie powinny podjąć zdecydowane działania w związku z zamachem w Manchesterze. Jednak nie wierzy, że tak się faktycznie stanie.

– Europa powinna podjąć zdecydowane działania, których wg. mnie nie podejmie. Wielu ekspertów, także francuskich, którzy wypowiadali się po ostatnich zamachach w Paryżu mówiło wyraźnie: „trzeba podjąć kilka zdecydowanych działań”. Po pierwsze deportować wszystkich, którzy są podejrzewani o związki z terroryzmem. Po drugie deportować radykalnych mułłów i pozamykać meczety, które są wylęgarnią dżihadu – powiedział były premier.

– Wreszcie trzeba zlikwidować wszystkie enklawy, które są rządzone przez dżihadystów. Te enklawy, gdzie prawem jest szariat, a władzą meczet i gdzie siły porządkowe nie mają wstępu lub wstępują tam niechętnie. Pewnie te działania nie zostaną podjęte – dodał Miller.

Dopytywany, czemu nie zostaną podjęte, odpowiadał że z uwagi na „pogląd, iż trzeba być bardzo poprawnym politycznie”.

– Nie można nikogo atakować prewencyjnie, że trzeba starać się, aby potencjalnych terrorystów asymilować – powiedział polityk lewicy. – Różne dane wskazują, że wśród wracających z wojny na Bliskim Wschodzie jest bardzo wielu zbrodniarzy, którzy powinni siedzieć w więzieniach, a nie przyjeżdżać do Europy i pobierać pieniądze z zasiłków społecznych – zakończył Leszek Miller.

Słowa Leszka Millera to reakcja na zamach w Manchesterze, w którym śmierć poniosły 22 osoby. Wśród kilkudziesięciu rannych są dziesiątki młodych ludzi oraz rodzice czekający pod halą na wracające z koncertu gwiazdy pop dzieci. Zamachowca samobójcę zidentyfikowano jako 22-letniego Salmana Abediego.

Do zamachu przyznało się tzw. Państwo Islamskie. Atak miał być przeprowadzony z użyciem materiałów wybuchowych wniesionych na teren hali. Osobę, która go przeprowadziła, przedstawiciele ISIS nazywają „żołnierzem kalifatu”.

W poniedziałek wieczorem w Manchesterze odbywał się koncert amerykańskiej piosenkarki Ariany Grande. Około 22.35 czasu lokalnego (23.35 czasu polskiego) doszło do wybuchu w pobliżu wejścia do hali Manchester Arena, która mieści 21 tysięcy osób.

Polsat News
http://dziennik-polityczny.com

Komentarzy 6 do “Miller chce deportować mułłów i zamykać meczety. „Europa nie zareaguje”.”

 1. jaja said

  Duterte prezydent Filipin ma w tym temacie zdanie wlasne, ktore nalezy podziwiac jako prawie unikalne w obecnych „koltunskich” mediach ( okreslenie Woodward`a, ktory tymi slowami ostrzega „koltunskie media” – chodzi o zajob na tle Trumpa). Ano robia mu klopoty muslimy zamieszkale na wyspie Mindanao i podsumowal swoje przeciwdzialanie tymi oto slowami:”Should ISIS surface in the Philippines, Duterte said then, “forget about human rights.”

  “I will not just simply allow my people to be slaughtered for the sake of human rights; that’s bullshit,” he added”

  Zdecydowanie oznajmil, ze nie pozwoli isisowym bandziorom rznac wlasnych ludzi pod szyldem dobra czlowiekow. Dla niego human right to kupa gowna.
  Cierkawy artykul, warto przeczytac, Amerykanscy opiniodawcy nie w ciemie bicic i docenili Duterte jako meza stanu.

  http://www.breitbart.com/national-security/2017/05/24/duterte-says-spare-no-one-islamic-state-beheads-police-chief-stages-mass-prison-break/

 2. AlexSailor said

  1. Miler jest politykiem tylko z nazwy lewicowym, to polityk centrum w prawo.

  2. Jak i gdzie chce deportować urodzonych i z obywatelstwem już francuskim, niemieckim czy brytyjskim.

  Może do Allacha? – admin

  3. Zapomniał chyba powiedzieć o natychmiastowym zamknięciu możliwości przybywania nachodźców i konieczności ukarania winnych, którzy na ten napływ pozwolili.

 3. Pinxit said

  Czy to za czasow Millera sprowadzano przypadkowo zlapanych muzulmanow do Polski – do amerykanskich wiezien CIA w Polsce?
  Zdaje sie, ze „zaplecze” pozostalo.
  Moze sie jeszcze przydac.
  Wtedy rzad Millera dostal 15 milionow dolarow. teraz moz sie tez cos dostac.

 4. Moher49 said

  Rzadko się z panem Millerem zgadzam, ale czasem dobrze mówi.

 5. Rokitnik said

  Mądrzyć sie to mają tzw. politycy opanowane do perfekcji, niezależnie od stronnictwa. Trzeba zauważyć, że p. Miller to b y ł y premier – a wiadomo jak się ” śpiewa ”, gdy samemu jest się na łańcuchu..zależności i układów !Inna sprawa ,że powiedział prawdę o islamistach, zapominając dodać, że WYDALENIE ( skoro się łodzi nie zawrociło /zatopiło / ) powinno obejmować wszystkie osoby z licznej rodziny muzułmańskiej ( i babcia z 2 letnim wnuczkiem też ) !!

 6. […] https://marucha.wordpress.com/2017/05/24/miller-chce-deportowac-mullow-i-zamykac-meczety-europa-nie-… […]

Sorry, the comment form is closed at this time.