Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Armia weekendowa. Polska wynalazła nowy rodzaj wojsk.

Posted by Marucha w dniu 2017-05-25 (czwartek)

Minister obrony narodowej Polski Antoni Macierewicz myślał, że z Rosjanami świetnie da sobie radę nawet jeden batalion NATO. Potem zmienił zdanie.

Teraz potrzebuje już batalionu NATO i 17 brygad Wojsk Obrony Terytorialnej.

Prawdopodobnie doszedł do wniosku, że NATO ufaj, a rękę jednak przykładaj. Gotowość Warszawy do odparcia domniemanej „agresji rosyjskiej” też da się policzyć na palcach jednej ręki. Drugą ręką trzyma się bowiem lufy „Abramsa”.

Tym nie mniej, do własnych czterech palców — czyli do marynarki wojennej, lotnictwa wojskowego, piechoty i sił o przeznaczeniu specjalnym Polska dodała jeszcze „mały palec”. Są to Wojska Obrony Terytorialnej. Czy też, jak nazwali to już sceptycy, armia weekendowa.

Po pierwsze, chodzi o to, że chętni do podjęcia służby w takim wojsku mają robić to wyłącznie w czasie wolnym od pracy. Po drugie, na potwierdzenie tego, pierwsi poborowi złożyli przysięgę właśnie w niedzielę. 21 maja szef MON Antoni Macierewicz był szczęśliwy, jak nigdy dotąd. Przecież koncepcja zastąpienia obowiązkowego poboru do wojska dobrowolną mobilizacją wysunięta została właśnie przez niego.

W kategoriach zdrowego rozsądku nawet w Polsce jest ona umieszczana obok lustracji — minister usunął z wojska elitę — oficerów i generalicję, którzy otrzymali wykształcenie bojowe w przeszłości socjalistycznej. Natomiast organicznie mieści się ona w kontekście jego komisji do badania katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem.

Macierewicz dotychczas wierzy w to, że tamta fatalna brzoza, o którą zaczepił w ostatnim momencie przed wypadkiem samolot numer jeden, była posadzona przez Rosjan umyślnie. Wobec tego ich armia także nie jest czymś przypadkowym, lecz istnieje jedynie po to, aby zdruzgotać Polskę.

Wobec tego Polska przygotowała dla nich w odpowiedzi 53 tysiące żołnierzy obrony terytorialnej. Wszyscy oni — jak mówi o nich szef resortu wojskowego, „należą do naszego potencjału służącego do zastraszania przeciwnika”. W pełnym zakresie nowe zgrupowanie ma być skompletowane, według niego, dopiero przed upływem 2019 roku.

Ponadto przysięga przewiduje obronę ojczyzny bez oderwania od procesu produkcji. Czyli człowiek powinien odpracować swoje godziny, zjeść kolację, należycie odpocząć. A dopiero potem odpierać nadzwyczajną agresję ze strony Rosji.

Chociaż najgorsze chyba, co może spotkać Polskę — to zmiana władzy. Jest to najgorsze dla tych, którzy sprawują władzę obecnie. Macierewicz właśnie dlatego planuje skompletowanie nowego wojska przed nadejściem 2020 roku, ponieważ na ten rok wyznaczono wybory do parlamentu. W każdym przypadku już zapisał się w historii wojskowej swego kraju.

Michaił Szejnkman
Poglądy autora mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji.
https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 38 to “Armia weekendowa. Polska wynalazła nowy rodzaj wojsk.”

 1. Bobola said

  Wojska obrony terytorialnej istnialy , jako fragment Sil Zbrojnych nienalezacy do wojsk strategicznych takze za PRLu.
  Tu mowimy raczej o wojskach rezerwy zapewne zlozonych z zolnierzy, ktorzy odbyli juz zasadnicza sluzbe wojskowa (o ile taka jeszcze istnieje) albo o odpowiedniku gwardii narodowej.

 2. Maćko said

  Szejnkman

  ——
  Goetel, Pohl, Unrug, Tetmajer…
  Admin

 3. MatkaPolka said

  Batalion NATO to ok. 300 – 700 żołnierzy

  Odległość drogowa Warszawa, – Moskwa,: 1254 km

  1254 km : 300 żołnierzy = 4.18 km/żołnierza
  1254 km : 700 żołnierzy = 1.79 km/żołnierza

  W Rosji są głodne „Nocne Wilki” i 100,000 żołnierzy z dzidami i maczugami

  Jak też pan minister Macierewicz ochroni zjadaczy gumy do żucia przed wygłodniałymi dzikusami

  Napoleonowi się nie udało

  Wielka Armia Napoleona w 1812 liczyła ok. 450 tys. żołnierzy pierwszego rzutu (12 korpusów) i prawie 1,2 tys. dział. Dodatkowo w skład wojska wchodziły służby inżynieryjne i techniczne, załogi sprzymierzonych miast oraz armie rezerwowe, co razem dawało siłę ponad 600 tys. żołnierzy pod bronią

  Hitlerowi się nie udało

  Do działań na froncie wschodnim Hitler skoncentrował 4 733 990 żołnierzy w 164 dywizjach (w tym 135 dywizji niemieckich i 29 sprzymierzonych) . Siły te dysponowały łącznie 3612 czołgami[1], 12 686 działami i moździerzami oraz 2937 samolotami

  Życzymy Gen. Antoniemu Zwycięstwa pod Moskwą i we Władywostoku i odebrania dyktatorowi Putinowi Krymu i wręczenia Krymu dla „Królowa Czekolady” – będzie słodko

  Hej na koń, szable w dłoń goń Putina, goń, goń, goń.

  Niech żyje Polska od Odry do Władywostoku!!!

 4. RomanK said

  Szkoda ze panowie redktorowie..maja oczy nie widza…
  Dzis zawodowe Armie najsilniejsze na swiecie…najtrudniej radza sobie z Weekendowymi Armiami, dorywczych zolnierzy z oplotkow.
  Te same Armie zlikwiduja rzady i dowodztwa Armii w ciagu paru godzin i zajma kazdy kraj…. Al;e …. jesli maja przeciwko sobie obrony terytorialne..na swoim terenie , wlasciwie uzbrojone…zostaja tam na wieki.

  ——
  Przecież w Polsce nikt nie ma broni.
  Zanim Macierewicz wyda broń owym oddziałom – to będzie już po ptokach, panie Romanie.
  Admin

 5. MatkaPolka said

  Oświadczenie 38 letniego st. kpr. Rezerwy

  Ja 38 letni, st.kpr. rezerwy uroczyście oświadczam, że w przypadku napaści Rosji na Polskę stanę jako patriota w DRUGIM szeregu do walki z najeźdźcą!

  W drugim szeregu, zaraz za pierwszym w którym atak na wroga przeprowadzać będą: Kaczyński, Tusk, Kulczyk, Michnik, Solorz, Macierewicz, Piechociński, Palikot, Miller, Korwin Mikke, członkowie Sejmu i Senatu (i ich synowie i córki), komornicy, sędziowie i prokuratorzy.

  Gdyby ci najwięksi patrioci z jakichś przyczyn nie mogli się stawić na polu walki każde wezwanie skierowana do mnie w sprawie mobilizacji będzie przeze mnie ignorowane!

  Oświadczam, że nie mam zamiaru nadstawiać łba za celebrytów: polityków, premierów, prezydentów, Zbawcy Jarosława, Wszechwiedzącego Macierewicza, Dzielnego Sakiewicza nieomylnego Palikota albo Milera.

  Nie mam najmniejszej ochoty ginąć za komorników, prokuratorów, urzędników państwowych, straż miejską, UOP, SBŚ, i inne instytucje reżimowe, sędziów ich limuzyny, wille, konta w banku, kochanki.

  Nie zamierzam ginąć za płatne autostrady, zrujnowany system ochrony zdrowia, policjantów, fotoradary, podsłuchy.

  Na pewno nie zginę broniąc majątków Kulczyka, Solorza, właściciela SKOK-ów, prezesów banków.

  Więc już dzisiaj możecie mnie zamknąć.

  Tak naprawdę to jest przykład pięknej obywatelskiej postawy. Nasi przywódcy od kołyski staja dla nas w pierwszym szeregu. Byli pierwszakami a postawówce, prymusami w liceum, studia wieńczą co najmniej doktoratem lub profesurą. Pierwsi do prześladowania pierwsi do internowania. Teraz pierwsi do rządu, pierwsi na trybunach, w pierwszych ławach w Sejmie i w pierwszych w kościele.

  Jak można im odmówić prawa walki w pierwszej linii frontu?

  PS. Jak myślę, jedna jaskółka nie czyni wiosny i jedna wątpliwość nie zachwieje zdolności obronnej naszego mocarstwa wzmocnionego 15 tys. comando z NATO (które prawdopodobnie wystawi dzielne Wojsko Polskie). Nasze siły obronne zostaną wzmocnione milionami nowych dobrze wyszkolonych żołnierzy którym przydziela się już polskie obywatelstwo. Przygotowuje się też środki w kwocie iluś tam miliardów na pokrycie kosztów podróży. W międzyczasie nasz mądry rząd wysłał kilka milionów nieporadnych na zmywaki co pozwoli przygotować miejsca na kwatery dla nowej generacji obywateli.

  Wszystko będzie dobrze.

 6. MatkaPolka said

  Znamy Plan ewakuacji Rządu RP na wypadek wojny z Rosją!!!

  http://pressmix.eu/2015/04/01/pilne-znamy-plan-ewakuacji-rzadu-rp-na-wypadek-wojny-z-rosja

  Dokumenty z posiedzeń BBN, które odbyły się w dniach 7-11 marca mają prawie 860 stron. Dokument zatytułowny jest „Eagle Guardian – Lift 11”, opatrzono go podpisem i pieczęciami szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego gen. Stanisława Kozieja (krytpotnim „Szogun”). Dowiedzieć się z niego można, jak wyglądać będzie ewakuacja urzędów centralnych na wypadek wojny z Rosją.

  Zgodnie z dokumentem, który był przedmiotem ożywionych dyskusji na posiedzeniach, planowana jest ewakuacja czternastu ministerstw.

  Stworzono imienne listy funkcjonariuszy państwowych, którzy podlegać będą ewakuacji – wraz z najbliższymi członkami rodzin. W zależności od ministerstwa listy te zawierają od 98 osób (Ministerstwo Kultury) do 168 (Ministerstwo Gospodarki). Na liście nie ma Ministerstwa Sportu (jak utrzymują nasi informatorzy, uznano je za mniej istotne) oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej (którego rangę uznano również za nieważną, dlatego że w przypadku okupacji Polski przez Rosję obecność jego urzędników będzie bardziej pożądana w kraju).

  Ministerstwo Obrony Narodowej uzyskało specjalny status ewakuacyjny.

  Uznano, że jest ono integralną i najważniejszą częścią systemu obronnego w przypadku wojny. Założono całkowitą ewakuację wszystkich jego pracowników na zasadach opracowanych dla Sztabu Generalnego Wojska Polskiego.

  Przywilej całkowitej ewakuacji przypadnie też funkcjonariuszom BOR, Biura Bezpieczeństwa Narodowego i Radzie Bezpieczeństwa Narodowego przy Prezydencie RP oraz oczywiście Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i Kancelarii Prezydenta RP.

  Zgodnie z posiadanym przez nas wykazem ewakuowane ma zostać w całości kierownictwo Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Służby Wywiadu Wojskowego oraz Służby Kontrwywiadu Wojskowego. W przypadku okupacji oficerowie tych służb w sposób oczywisty skazani by być mogli na eksterminację.

  Poczynając od stopnia dyrektora departamentu, ewakuowani zostaną urzędnicy Narodowego Banku Polskiego, Państwowej Agencji Atomistyki, Agencji Ruchu Lotniczego, Agencji Rezerw Materiałowych (wraz z personelem pomocniczym) oraz, co jest mniej zrozumiałe, Państwowego Instytutu Geologicznego. Dziwi to, gdyż np. nie przewiduje się ewakuacji zrzeszającej elitę intelektualną kraju – Polskiej Akademii Nauk.

  W sumie stworzone listy zawierają 3843 nazwiska. Nie znamy wszystkich personaliów. Uzyskaliśmy wgląd jedynie w wykazy zbiorcze.

  Zgodnie z założeniami każdy ewakuowany funkcjonariusz i urzędnik otrzyma specjalną ankietę, w którą wpisać powinien nazwiska najwyżej czterech osób, które wraz z nim nabędą prawo do ewakuacji.

  W celu prawidłowego przebiegu ewakuacji każdy przeznaczony do wyjazdu otrzyma specjalny pakiet instrukcji w szarej zaplombowanej kopercie.

  Drukiem instrukcji i koncesjonowaniem zajmuje się już Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych w zakładzie przy ul. Sanguszki 1 w Warszawie.

  Pakiet zawiera:

  Paszport dyplomatyczny – nadający posiadaczowi międzynarodowy immunitet.

  Specjalną przepustkę w formie plastikowego identyfikatora z kodem kreskowym do zawieszenia na szyi. W kolorze niebieskim dla przeznaczonych do ewakuacji drogą lotniczą. w kolorze czerwonym dla uprawnionych do ewakuacji pociągami. Identyfikator zawiera również takie dane, jak grupa krwi oraz priorytet posiadacza. Posiadaczom przypisano alfanumeryczne kody typu A-032; B-032; C-032. Kod z prefiksem „A”, oznacza osobę o najwyższym poziomie kompetencji przeznaczoną do ewakuacji w pierwszym rzucie (cała Kancelaria Premiera i Kancelaria Prezydenta RP). Oznaczenie cyfrowe przyporządkowano bazie danych, na podstawie, której zidentyfikować można, do ja-kiego resortu ewakuowany przynależy.

  Dokładny plan ewakuacji z mapą wskazującą miejsca alokacji oraz godzinę od momentu jej ogłoszenia.
  Adres, pod który trzeba się dostać w miejscu docelowym.
  Kwotę 950 euro w nieużywanych banknotach o nominałach 50 euro.

  Nową kartę SIM z nowym numerem telefonu, którego cyfry uszeregowano według stosownego klucza. Operatorem jest niemiecka firma T-mobile.

  Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego.

  Instrukcje dotyczące sposobu skompletowania bagażu (nie więcej niż 37 kg, nie
  więcej niż dwie sztuki plus bagaż podręczny tzn. torebka, aktówka, laptop).
  instrukcje dotyczącą ilości zabieranej żywności i leków osobistych.

  Krótką ulotkę na temat zwyczajów, ważnych instytucji oraz polskich przedstawicielstw w kraju docelowym.

  Plan Kompleksowej Ewakuacji

  zakłada, że rząd, Sztab Generalny i pozostałe instytucje wojskowe przemieszczone zostaną samolotami 1. Bazy Lotnictwa Transportowego z terminalu Lotniska Wojskowego Okęcie.

  W przypadku reprezentantów ministerstw i ich rodzin, na dyrektorze departamentu skończywszy, zorganizowane będą wyloty z cywilnego portu lotniczego Okęcie im F. Chopina, głównie samolotami PLL LOT, które w razie konfliktu zostaną zmilitaryzowane.

  W przypadku personelu pomocniczego zakłada się dwie drogi. Samolotami transportowymi Transall C160 niemieckiej jednostki Lufttransportgeschwader 63 (LTG 63) stacjonującej w Hohn oraz Herculesami C-130E 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego z Powidza. Niemcy mają podstawić 11 transalli mogących pomieścić 93 pasażerów, Polacy wszystkie 5 herculesów mogących wziąć na pokład 92 osoby każdy.

  Pozostali uciekną za pomocą dwunastu specjalnych pociągów odjeżdżających z dworca Warszawa Centralna.

  Wyciągnięto też wnioski z tragedii smoleńskiej. Stworzono stosowny parytet, według którego w danym środku transportu może się znaleźć najwyżej 35 procent obsady danego resortu lub instytucji. Na przepustkach nadrukowane zostały dokładne numery miejscówek, które zająć mają ewakuowani. Z wyjątkiem tych z grupy „C”, przeznaczonych do ewakuacji samolotami transportowymi i pociągami.
  Według założeń posiadacze przepustek typu „A” powinni być ewakuowani do 16 godzin od ogłoszenia godziny „H”, czyli czasu ewakuacji. Posiadacze przepustek „B” – w czasie H+32, przepustek typu „C” – H+48.

  Plan Kompleksowej Ewakuacji przewiduje 3 miejsca docelowe alokacji uchodźców. W przypadku generalicji, pałacu prezydenckiego i resortu obrony adresem są koszary 12 km od Sojuszniczego Dowództwa ds. Operacji (Allied Command Operations – ACO). Jest ono zlokalizowane 5 km na północ od belgijskiej miejscowości Mons, a ok. 70 km na południe od Brukseli. Pozostali udadzą się do holenderskich Brunssum, Maastricht, Heerlen i Aachen.

  Jasne, że w przypadku wybuchu konfliktu przy obecnej mobilności armii (raczej nie należy liczyć, że Putin rękami ambasadora Siergieja Andriejewa dostarczy prezydentowi Komorowskiemu akt wypowiedzenia wojny)

  NATO nie zdąży zareagować w ciągu pierwszych kilku godzin.

  Wielonarodowe dowództwo Sojuszu Północnoatlantyckiego z kwaterą w Mons ma dość skomplikowaną procedurę decyzyjną, w przeciwieństwie do armii Federacji Rosyjskiej. Jej szef sztabu generalnego Nikołaj Makarow ma szerokie plenipotencje. Do rozpoczęcia wojny wystarczy mu jedno „da” naczelnego wodza, którym w czasie wojny staje się prezydent. 20 godzin jest to wystarczający czas, aby supernowoczesne czołgi T-90 na jednym baku paliwa dotarły na warszawską Pragę, nawet jeżeli napotkają jakiś opór.

  Pierwsze 48 godzin będzie krytyczne dla losów spodziewanej wojny. O ile ustanowienie naprędce obrony będzie trudne, o tyle zapewnienie państwowości polskiej możliwość dalszego trwania wydaje się logiczne.

  Jak wynika jednak z planu ewakuacji, polskim politykom nie chodzi jednak o ochronę podstaw polskiej państwowości, ale głównie o ratowanie dup własnych, rodzin i przyjaciół, bez zważania na sytuację w zaatakowanym kraju.

  Za czasów II Rzeczypospolitej Józef Piłsudski twierdził, że jego zadaniem jest nie dopuścić do wojny z Rosją i Niemcami. Jeżeliby do tego doszło, za punkt honoru uważał zginąć na placu Saskim w Warszawie.

  Wobec tego nie opracowywano planów ewakuacyjnych. Dopiero doraźnie, w 1939 r., licząc się z klęską w wojnie z Niemcami, podjęto rozmowy z Rumunią, która ze względu na naciski nie dotrzymała zobowiązań i internowała przedstawicieli naszego kraju.

 7. MatkaPolka said

  ANTONI WZYWA DO BRONI

 8. revers said

  no to obie strony konfliktu dowartosciowuja, ku uciesze sanhedrynu i kahalu, bedzie mozna znowu na gojach zarobic, na ukrainie udalo sie w 200% ..

 9. Boydar said

  W nawiązaniu do (3) Pana Romana

  W Chinach, jak wiadomo, jest ponad miliard mieszkańców. Przywódca chiński zwołał swój naród na największy plac i mówi:
  – Słuchajcie! Ponieważ jest nas tak dużo i brakuje nam terenów do życia, jutro przed południem napadniemy na Stany Zjednoczone i odbierzemy im trochę ziemi.
  Lud chiński bije brawo. Po minucie owacji, chiński przywódca pyta:
  – Czy są jakieś pytania?
  Zalega cisza. Ktoś zaczyna przeciskać się w stronę mównicy i woła:
  – Wodzu, a co będziemy robić po południu?

  Nie ma sensu angażować ludzi w ponadnormatywnym wymiarze czasu.

 10. mgrabas said

  polska armia zeszła na psy
  jednostek wojskowych pilnują emerytowani ochroniarze z grupą inwalidzką, a armią dowodzi cywil, w dodatku nawiedzony

 11. Vis said

  @4
  Ja 55 letni szeregowy rezerwy z pełną świadomością podpisuję się podpisuję się pod oświadczeniem str kpr rezerwy.
  Czołem !

 12. Marcin said

  Armia łyk end owa w teoretycznym państwie. Nawet by sie zgadzało.

 13. Boydar said

  Panie Marcin, zejdź Pan ziemię …

  … rekord Polski niepobity od kilkunastu lat to 14,8 promila alkoholu we krwi. Tyle miał Tadeusz S., który zmarł nie od wódki, lecz w wyniku ran odniesionych w spowodowanym przez siebie wypadku samochodowym …

  http://www.expressilustrowany.pl/artykul/842427,dawka-smiertelna-45-promila-alkoholu-we-krwi-chyba-nie-dla-polakow,id,t.html

  … i tego robaka też …

 14. Marcin said

  😃 Kiedys za moich czasów w armii taki łyk end był codziennie panie Boydar, no może nie bylo tak spektakularnie jak w wykonaniu rekordzistów przekręcających liczniki w alkomatach ale tez nie można się było powstydzić a może należałoby?

 15. Boydar said

  Eeee tam, noblesse oblige 🙂

 16. Osiek said

  To tylko makieta armii. Celem Macierewicza jest całkowity demontaż polskie armii i możliwości obronnych Polski, tak by w odpowiednim momencie do Polski weszli banderowcy i wreszcie dokończyli to co zaczęli na Wołyniu…

  http://www.tvn24.pl/transport-ukrainskich-czolgow-przejechal-przez-polske-bez-nadzoru,739973,s.html

 17. Pawel said

  ad 4. RomanK

  Chyba że mamy doczynienia z Niemcami i Warszawą.

 18. Boydar said

  A tak zupełnie nie a’propos, jakoś ze Szwajcarów nikt się naśmiewać nie próbuje …

 19. Marucha said

  Re 18:
  Bo Szwajcarzy są na serio.

 20. Pinxit said

  18
  Boydar

  Szwajcarii niepotrzebna jest armia. Cale dowodztwo armii swiata ma meline w Szwajcarii.

  Ale jest problem. Szwajcarow od dziecka sie poucza na co komu potrzebna jest bron. I kiedy jest potrzebna.

  Osobiscie nie jestem przeciwnikiem posiadania broni przez obywateli.

  Ale nie polskich.
  Najpierw niech sie naucza prowadzic samochod w stanie trzezwym.

  Widac w Polsce bardzo latwo dostac prawo jazdy i nie trzeba byc szczegolnie przeszkolonym w kwestii bezpieczenstwa na jezdni.

 21. Boydar said

  Panie Pinxit, po trzeźwemu prowadzić pojazda to każden jeden gupi potrafi. Popatrz Pan tylko, jakie matoły za kółkiem czasem siedzą.

 22. Jabo said

  Panie Romanie, napisał pan prawdę, ale niestety nie cała prawdę. Bo jest pewne ale. Otóż, żeby taka taka obrona terytorialna mogła długo i w miarę skutecznie stawiać opór musi mieć zewnętrznego sponsora. Wojna to kosztowna sprawa. Bez dostaw broni i amunicji długo się nie powalczy, a trudno je produkować na dużą skalę chałupniczym sposobem. Taki sponsor ma tego dobra pod dostatkiem i kiedy taka terytorialna armia realizuje jego cele chętnie wspomoże. ISSIS jest tego dobitnym przykładem. Nie powie pan, że setki białych toyot islamiści wyprodukowali sami.

 23. Boydar said

  Panie Jabo, w Polsce nie będzie żadnej wojny. a jeśli nawet żydoszkopy by coś próbowały fikać, to Jankesi na spółkę z Ruskimi spuszczą im mały laboratoryjny wpier.dol, co już w historii się zdarzało. WOT mają nauczyć nasze ludziki, co to jest karabin i do czego służyć ma Polakowi. Jak się nauczą, to karabin się znajdzie. Bo póki co, to umieją jedynie malować kredkami po asfalcie (mało artystycznie w porównaniu z np. Żabojadami czy innymi Belgami) oraz perfekcyjnie używać FB, Twittera i wysyłać esemesy. Co, jak donoszą dobrze poinformowane źródła w Bundeswerze, nie robi na hitlerowcach większego wrażenia.

  Pan to na poważnie???
  Admin

 24. MatkaPolka said

  AD 8 REVERS
  W Rosji kolejny raz pobili Polaka w telewizji. Bo znowu powiedział im kilka słów bolesnej prawdy
  (zobacz wideo)

  http://natemat.pl/206857,w-rosji-kolejny-raz-pobili-polaka-w-telewizji-bo-znowu-powiedzial-im-kilka-slow-bolesnej-prawdy

  Maciejczuk jest na pierwszej linii „propagandy wojny” powtarzając politycznie poprawne stereotyp

  Maciejczuk dostał po gębie, bo obraził NarodowyEtos Rosjan – „Wielkiej Wojny Ojczyźnianej” nazywając jednego z gości potomkiem „czerwonych faszystów” którzy najpierw przyłączyli się do II wojny światowej po stronie hitlerowców okupującym Polskę, a potem rzucili im wyzwanie tylko dlatego, by samemu ponad 40 lat okupować pół Europy.

  (Natomiast nic nie mówi o General plan Ost – planie zagłady Słowian i morderstwach zbrodniczej, nazistowskiej III Rzeszy niemieckiej, nic nie mówi kto finansował wojnę )

  Pierwszy raz dostał publicznie po gębie gdy obraził „propagandę sukcesu” rządy Władimira Putina, twierdząc, że Rosjanie żyją w nędzy, a nie w dobrobycie

  Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. – Polacy i Ukraińcy sprzedają się za pieniądze – usłyszał od rosyjskiego politologa Siergieja Michiejewa. Tomasz Maciejczuk nie pozostał na tę obelgę dłużny i spokojnie, ale dobitnie stwierdził, iż „Ukraińcy chcą żyć, jak normalni ludzie, a nie w g*wnie jak Rosjanie”. Wtedy atak przepuścił prowadzący program Roman Babajan, który rzucił w swojego gości notatkami i zaczął wykrzykiwać, że to Polacy „żyją w g*wnie”

  (Ta narracja nie wskazuje co jest przyczyną – okradanie, doprowadzenie do ruiny Polski i Rosji przez te same siły „Atlantystów” i Sorosów – w Polsce wyprowadzono 85 mld dolarów, a z Rosji 800 mld i rozprzedano przemysł; w Rosji zatrzymano ten „krwotok”, w Polsce NIE – to Atlantystów boli)

 25. revers said

  im wiecej armi terytorialnych, tym wiecej czolgow banderowskich przejedzie przez RP
  http://xportal.pl/?p=29399
  lub czolgow leopard Bundesisismanskich.

 26. www said

  bardzo dobrze że paredziesiąt tysięcy chłopa bądzie mieć kontakt z bronią!

 27. revers said

  MP

  AD 8 REVERS
  W Rosji kolejny raz pobili Polaka w telewizji. Bo znowu powiedział im kilka słów bolesnej prawdy
  (zobacz wideo)

  a Malenczuk dlatego przytoczony, ze to kolejan szuja do judzenia miedzy narodami lub osobami publicznymi. No rosjanie probuja lac poalkow nie tylko w Moskwie w studio, bo i na europejskich autostradach potrafia wyskoczyc z trucka i probowac pobic polaka, zanim ten nie myknie samochodem i upozoruje wypadek samochodowy przy czym rozerwia nieudolnie gajerek od bossa, na drugi raz nie bedzie isnscenizacji walki wrecz, czy jazdy typu GTA 4 City, tylko cos ciezszego z turbina z czolgu T55.

  Polecam Davida Chudzca, judzetniki, jurgentniki zostawic dla kotrowersji

  http://novorossia.today/ru/author/david/

  ——
  Pobili polskojęzycznego śmiecia.
  Admin

 28. Boydar said

  Panie Www, chłopa; a czy Pan wie, jakie tam Lalunie się zaciągnęły ? I wcale wcale z kałachami sobie radzą. Ja za stary już i za honorowy, ale tym chłopakom to zazdroszczę.

 29. awkzim said

  Czy ktoś z ‚geniuszy” zauważył, iż prawie cała Polska jest w zasięgu rosyjskich systemów OPL z Kaliningradu.

 30. Rob said

  Ten Maciejczuk to robi za Polaka?

 31. RomanK said

  Panie Gajowy , panie Jabo, panowie…Armie weekendowe to polski pomysl…
  Bron oczywoscie jest , tam gdzie powinna w arsenalach …roznica polega na tym komu sie ja wydaje. Sadzc po dokumentach na dowodztwo tzw Ministerstwa Obrony nei ma co liczyc bo podlaGA SZYBKIEJ EWAKUACJI…
  Druga wazna sprawa to trzeba patrzec czym sa dzisiejsze teatry wojenne. OTorz decyzje zapadaja w gabinetach..cele nanosza satelity, likwiduja sily powietrzno rakietowe..u uderzeniach hrurgicznych….Znika rezim…i nastepuje cisza…W ta cisze wkracza armia zwycieska..nerwowa, napalona i przestrszona..,z delikatnymi cynglami.
  TO moment najniebezpieczniejszy!
  I tu jest miejsce dla Opolczenia…gdzie ich zatrzymac…gdzie powstrzymac i jak dlugo..a gdzie powitac chlebem i sola…a w zasadzie samogonem i kislymi ogorcami.
  Pmnadto jesli przejmuja teren od zorganizowanych opolczencow..natychmiast usiluja ich zjednac , bo nie ma nic lepszego niz uzyskac wspolprace z miejscowym zorganizowanym rzadem de facto, ktorego ludnosc slucha i jest w razie czego buforem.
  Poniewz oficjalna polska doktryna wojenna na wroga wskazuje Rosje..proponuje uzycie mojego planu strategicznego- Doktryny Obronnej RP jaki nosi kryptonim_ Plan Przepitej i Przepiep.tego Ziemi!

  Czy zastanawial sie ktos..dlaczego???? Bogate kraje napadaja na kraiki biedniutkie, bez grosza..a potem te sie bronia dlugo i skutecznie??? bez grosika????

 32. Filomena said

  Pan Maciejczuk, niestety, czesto mowi bardzo glupie rzeczy. Jedyny Polak, ktory w rosyjskiej telewizji mowil madrze to byl Mateusz Piskorski. Maciejczuk jest albo kompletnie zdezorientowany albo sie po prostu zgrywa dla pieniedzy.

  Zwykły łobuzina, pani Filomeno.
  Admin

 33. Maciek said

  2. ADMINIE! Unrug, na nprzyklad, nie byl kretynem, Ani zdrajca… ubiquese señor! A artykul jest manipulacja albo bzdeta. NApisana prze Szejkmana – pan co wiecej wie o nim? Polak? PAtriota? Katolik? Ma dzieci? Zona Polka?

  Czytajcie Pana Romana i przestance sie onan—-c memami Macierewicza jak cwoki pod budka z piwem.

  A ode mnie- to na „spalonej ziemi” od czegos trzeba zaczac. Narzekania ze nie ma kolei MAGLEV z Koluszek do Zielonej Góry sa bezpodstwane. Nie ten etap.

  Jak Polacy prowadza samochody? Calkiem dobrze, biorac pod uwage, ze zyja w kraju bezprawia. I dlugo bez nadziei na poprawe. Z moich znajomych i zanjomych moich znajomych nikt nie siadzie za kierownica po kieliszku… po co, qmac, krytykowac Polaków przez cay czas?
  Samobiczowanie sie, ok, ale niech krytykanci mówia o sobie a nie o innych. No chyba ze sa na poziomie Kwacha czy innego kryptozyda?

  ——
  Panie Maćko,
  Kierowanie się wyłącznie brzmieniem nazwiska – nie majac nawet zielonego pojęcia, czy jest ono żydowskie, niemieckie czy np. austriackie – to nie jest wystarczający powód do prób dyskredytowania autora.
  A poza tym nie rozumiem, o czym Pan pisze i co chce przekazać.
  Admin

 34. Maciek said

  http://www.defence24.pl/599543,ambitne-plany-mon-koncepcja-obronna-przelomem-ilosciowym-i-jakosciowym-analiza
  Do 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej mają trafić polskie karabiny modułowe – MSBS oraz najnowsze rodzime pistolety – Ragun. To broń, której jeszcze nie ma na wyposażeniu polskiego wojska, a żołnierze OT będą ją na razie tylko testować. Sprawdzian możliwości i funkcjonalności broni rozpocznie się za kilka tygodni i potrwa trzy miesiące….– Inicjatywa testów wyszła od nas. Jesteśmy zainteresowani pozyskaniem niektórych elementów z rodziny MSBS – mówi ppłk Marek Pietrzak, rzecznik prasowy Dowództwa WOT. Żołnierze 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej otrzymają kilkadziesiąt sztuk modułowych karabinów MSBS kalibru 5,56 mm oraz pistoletów PR-15 Ragun kalibru 9 mm. Tej broni jeszcze nie ma na wyposażeniu jednostek liniowych. 150 karabinów MS, ale w wersji R, czyli strzelających wyłącznie ślepymi nabojami, ma jedynie kompania reprezentacyjna WP.

  Podpułkownik Marek Pietrzak, rzecznik prasowy Dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej podaje, że oficjalna nazwa testów brzmi „badania poznawcze”. Zapewnia, że żołnierze OT nie będą stosowali taryfy ulgowej wobec konstrukcji, których kupnem jest zainteresowana armia. – Testy będą prowadzone w warunkach zbliżonych do przewidywanych dla tego rodzaju uzbrojenia – mówi ppłk Pietrzak. Broń będzie oceniana pod kątem bojowym, norm eksploatacyjnych i materiałowych oraz jej przydatności dla żołnierzy WOT….
  http://www.polska-zbrojna.pl/home/articleshow/22455?t=Terytorialsi-beda-testowac-bron

 35. MatkaPolka said

  Pan RomanK

  No dobrze tylko kto jest wrogiem – wg Szalonego Antoniego to Rosja.
  Skąd u pana te podchwycenie tej retoryki wojny.

  „Partia Wojny” prowokuje Rosję i to Rosja ma zaatakować Polskę i po to są tworzone Wojska Obrony Terytorialnej. Czy Pan uważa, że Rosja nas zaatakuje?
  Czy pan uważa, że Polska powinna napaść na Rosje? niech te pierwszaki i prymusy z pierwszych ławek idą na pierwszą linie frontu w obronie swoich banków Koryt i interesów –

  Polska już jest pod okupacją US Army i NATO i Bundeswehry – i przeciw temu wrogowi utworzenie Wojska Obrony Terytorialnej jest UZASADNIONE

  Rzeczywistość jest taka

  JEDYNĄ WIECZNIE TRWAJĄCĄ DOKTRYNĄ JEST „Drang nach Osten”

  Polska jest skolonizowana – przemysł i banki w rękach Niemców, profity płyną przez banki na zachód, społeczeństwo ogłupiałe – miażdżącą niemiecką propagandą, SS-Polizien przygotowana, bojówki Neo-Nnazi skutecznie wprowadzane, wszelkie próby sformowania partii patriotycznej, oporu i opinii innej duszone w zarodku, wszelkie próby zbliżenia z Rosją – byłym wyzwolicielem i partnerem blokowane.

  Nasz pani Hitler złoty nauczy nas roboty, – w niemieckich firmach płace śmieciowe – a komu się nie podoba – to Obozy „Arbeit Macht Frei -jak najbardziej przygotowane i zakonserwowane

  PLAN ZAGŁADY POLSKI I SŁOWIAN – General Plan Ost w pełnym rozwoju – depopulacja narodu większa niż w II wojnie światowej, Polska wyludniona.

  Następny etap Dragn nach Osten -PROJEKT UKRAINA w pełnym Rozkwicie

  Na Ukrainie – naród skutecznie otumaniony ideologią Bohatyrow i Bandery i właśnie trwa „Rzeź Donbaska” jako kontynuacja „Rzezi Wołyńskiej”

  Polska już dawno załatwiona i pod kontrolą.
  Z Ukrainą nie wszystko idzie gładko – bo tam Nieśmiertelny Pułk

  ROSJA JUŻ OTOCZONA ze wszystkich stron –litewsko-polsko-ukraińska LITPOLUKRBRIG –
  SS -Brygada – mięso armatnie gotowe do zaatakowania Rosji – bo Niemcy i Amerykanie nie będą sobie brudzić rąk – One tylko potrafią bombardować cywilów

 36. RomanK said

  Panie Matko Polko….
  ja nie podchwytuje retoryki wojennej..ja mowie o wojnie. Dlaczego mowie ..bo widze…widze NATO, ktore miano pod slowen najhonorniejszego honoru rozwiazac…stojace- jak sepy na granicach Rosji..i tyko duren wymozdzony ..nie slucha co mowia Rosyjscy generalowie. Mowia publicznie w programach teklewizyjnych i jak pan rozumie i moze odbierac ich telewizje, slucha pan co mowia swoim ludziom, bo tylko ludzie swiadomi i przygotowani nie doznaja szoku przy poteznym stressie!
  Otoz ci generalowie mowia o wojnie , jako o czyms co jest nieuniknione ze wzgledu, na to, ze wyznaczane coraz to nowe czerwone linie sa notorycznie przekraczane….i sprawa konfliktu nie jest czy -ale kiedy! Sadzac po przygotowaniu Rosji… Oni juz sa gotowi.
  Pytanie dla nas zasadnicze gdzie????TO- ze Amerykanie wyslali swoj kontyngent na tak wysuniety Fort- jak Ziemie Odzyskane..i tylko tam..skazuje i sugeruje Rosji, gdzie powinny pasc ich pociski..zeby mogli po masakrze tubylcow podjac z nimi rozmowy pokojowe…Mysle, ze pan mnie dobrze rozumie? Pan patrzy prosze na miejsca takich konfronatacji in proxy w Afganistanie, Iraqu, Libii. Jugoslawii…i pozbedzie sie wszelakich zludzen.
  Narracja takich- jak pan Rekas..szafujacego pojeciem” obrona narodu:-)))) uzywajac tego saynonimu z zastepstwie „obrona rezimow namiestniczych Deep Global State”…wprowdza chaos myslowy i opojeciowy.
  Najlepsza bronia narodu- jest jego zdolnosc i mozliwosc samoorganizacji…nawet w postaci emboionalenej, a madroscia jego jest . wykorzystac kazda nawet najmniejsza okazj-e zeby tego dokonac. BO od tego zalezy zdolnosc przetrwania -jako Narod Polski.

 37. Lisowczyk2010 said

  Prawdę mówiąc to my w tym monie niezły burdel mamy . Ciekawe co za idiota wydał polecenie załodze okrętu 851, aby robili za terrorystów i dali się poniewierać po ziemi będąc w mundurach? To chyba też coś świadczy o poziomie naszej „armii”? http://www.altair.com.pl/news/view?news_id=22384

 38. Kail1410 said

  ad 36

  Panie RomanieK, otóż nie będzie wojny Polsko- Rosyjskiej, bo Rosja nie ma nic do wygrania w tych zmaganiach, a Polska tym bardziej.

  Poza tym pani Matka Polka, wydaje się być kobietą :).

  Pozdrawiam.

Sorry, the comment form is closed at this time.