Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Co się dzieje z policją? Skuli w kajdany schorowanego staruszka. Powód? Absurdalny

Posted by Marucha w dniu 2017-05-25 (czwartek)

Ostatnie dni to nie najlepszy wizerunkowo czas dla polskiej policji. Najpierw na jaw wyszły nowe nagrania ws. śmierci Igora Stachowiaka na komisariacie, z których wynika, że przyczynili się do niej funkcjonariusze. Później dwie nastolatki ośmieszyły skuteczność policji, same odnajdując napastnika, który brutalnie je okaleczył.

Teraz w sieci pojawiło się nagranie, na którym widzimy jak kilku policjantów zakuwa w kajdany… starszego i schorowanego mężczyznę.

W sieci pojawiło się nagranie z Lęborka, gdzie na jednej z ulic, na której panuje zakaz poruszania się rowerami, policjanci zatrzymali starszego i schorowanego mężczyznę z rowerem.

Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie to, że policjanci w liczbie czterech funkcjonariuszy zakuli staruszka w kajdany tak jakby był groźnym przestępcą. Starszy mężczyzna oburzył się na akcję policji i zaczął się z nimi sprzeczać.

Wtedy czwórka policjantów zdecydowała o… wezwaniu posiłków. Gdy na miejsce przyjechał kolejny patrol, zdecydowano o rozkuciu staruszka. Interweniować musiało też pogotowie, ponieważ w wyniku działań policji, mężczyzna źle się poczuł.

Cała sytuacja oburzyła nie tylko obecnych na miejscu przechodniów, ale także internautów. Według opinii większości z nich, policja znowu zareagowała nieadekwatnie do sytuacji, wszak schorowany staruszek nie stanowił żadnego zagrożenia. Mało tego, to policjanci narazili go na pogorszenie się już i tak złego stanu zdrowia, a nawet śmierci.

Konrad Dobrzański
http://pikio.pl/

Za czasów mrocznego PRL komunistyczna milicja w takich przypadkach ograniczała się do słownego opieprzu i puszczała kryminalistę wolno.
Admin

Komentarzy 31 to “Co się dzieje z policją? Skuli w kajdany schorowanego staruszka. Powód? Absurdalny”

 1. PISKORZ said

  re art. ” policjanci w liczbie czterech funkcjonariuszy zakuli staruszka w kajdany” WY PAJACE POLICYJNE..CZY WY NORMALNI JESTEŚCIE DO JASNEJ QRWY..!??

 2. Dinozaur said

  Dinozaur przypomina : w 1962 roku pojechał ze swoim Tatusiem do klienta do więzienia w Pińczowie . Tamże znajomi klawisze pokazali Dinozaurowi babcię 87-letnią odsiadującą wyrok za zaległości w obowiązkowych dostawach . Wszystko już było …

 3. AlexSailor said

  Zwrócę uwagę na coś innego.
  Kto nadał prawo takiego działania Policji.
  Stosowanie nieadekwatnych środków do sytuacji.
  Ile warte jest wykroczenie jazdy na rowerze na deptaku??
  Zwrócenie uwagi, reprymenda słowna, w skrajnym przypadku mandat 50 zł???

  A ile warte jest zakucie kogoś w kajdany NA PLECACH??
  1000 zł, 10000 zł, a może 100 tys.??
  Jakie skutki psychologiczne i jak zeszmacony jest człowiek zakuty???

  Ktoś się z koniem na łby pozamieniał i powymyślał kretyńskie procedury,
  które twórczo stosowane są przez innych kretynów.

  Oczywiście większość policjantów jest normalna, niemniej coraz częściej zdarza się,
  jak na rysunku.

 4. Maćko said

  Jakie zarzuty?

 5. Stan said

  „Kilku policjantów zakuwa w kajdany… starszego i schorowanego mężczyznę”,
  za to ze wjechał rowerem na drogę z zakazem poruszania się rowerami.

  Stary mężczyzna ma ręce zakute w kajdanki będąc jeszcze na rowerze.
  Co na to szef policji w Lęborku???
  Czy ci policjanci mieli jakieś szkolenia, czy kursy???
  Coraz więcej świrów mamy na tym świecie.
  Środki przemocy nie są właściwe wobec społeczeństwa.
  Przemoc rodzi przemoc, chyba ze o to właśnie chodzi???
  „Dziwny jest ten świat”.

 6. wolidar said

  1.30 zgroza
  młody szczaw zaraz po szkółce policyjnej, jedyne co ma to klamkę większą od jego mózgu. Kto i po co daje krawężnikom bron ?

 7. Maćko said

  Ale kretyni!
  Nazwiska tych…… sa znane?

 8. Joannus said

  Ad 2
  Dinozaurowi to nie wadzi, wszak jest teraz dużo lepiej.. Co tam potraktowanie starszego człowieka kajdankami, wszak dawniej zrywali paznokcie, albo więzili aresztantów , którzy musieli spać na mokrym betonie.

 9. Boydar said

  Wstrętny kryminalista cyklista. Pewnie mason i w dodatku pedały lubi. Należało się dziadowi, a co !

 10. Pinxit said

  W Polsce policja sie tez A M E R Y K A N I Z U J E

 11. Kojak said

  Niestety po chwilowej tylko zmianie po 89 roku ta policja byla tylko chwile przyzwoiota teraz jest juz nawet gorsza od milicji obywatelskiej ! Trzeba tylko przypadku ( reportaz TVN )zeby policyjni bandyci i kanalie ktorzy sa ich dowodcami poniesli konsekwencje ewidentnego mordu dokonanego na Stachowiaku przez policyjnych zbrodniarzy ! Jeszcze tak naprawde nie wiadomo czy zostana wtraceni do wiezienia! Budzacy odraze i obrzydzenie osobnik Ziobro broni zaciekle policyjnych mordercow powolujac bieglych majacych uzasdnic niewinnoosc policyjnych zbrodniarzy ! Cale zarzuty hiiena Ziobro tak ustawil zeby zarzut ewidentny zbrodni byl pominiety ! Zamowi kreatura kolejna ….1o5 ekspertyze ze Stachowiak w zasadzie byl marnego zdrowia i sam wyzionol ducha Jak taka chodzaca gangrena Ziobro moze byc minstrem sprawiedliwosci ?

 12. Romanus Minutus said

  Chodzi mi po głowie, że to jednak musi być jakaś grubsza akcja z tym Stachowiakiem (i z tymi dwiema dziewczynkami, może i z tym staruszkiem). Już, już sprawę zamieciono, ale jednak ktoś pociągnął za sznurek i mleko się wylało…
  Przecież od dawna wiemy, że na komisariatach i posterunkach giną ludzie. Interwencje policjantów przyczyniają się od dawna do śmierci zatrzymanych. Regularnie słyszymy o tego typu „akcjach”. Na youtubie widzimy filmiki na których policjanci strzelają w plecy do uciekających ludzi…

  .https://www.youtube.com/watch?v=8xBo4lf_67U

  Nie macie wrażenia, że coś jest na rzeczy?! Zawsze w każdej tego typu sprawie ukręcano łeb. Nieważne czy za PO czy za PIS. Nigdy nie wierzyłem w ani jedno słowo Błaszczaka, ani innego szefa resortu spraw wewnętrznych. Gdyby przyłapano policjanta z narzędziem zbrodni i z ciałem ofiary oraz dysponowanoby nagraniem z morderstwa – każdy minister spraw wewnętrznych twierdziłby, że wszystko odbyło się zgodnie z procedurami, policjant niewinny niczemu.
  A tu komendanci wojewódzcy lecą ze stołków, komendant miejski leci. Może to jakaś wewnętrzna wojenka z banderowcami ze śląska?

 13. Dewiant said

  Banderowski pomiot w akcji. Prosto ze Szczytna na ulicę polaczkow pilnować.

 14. AlexSailor said

  @11

  Policja została przewerbowana przez obecną ekipę podwyżkami i innymi gadżetami, w związku z tym poprzednia już widzi, że została jej odebrana jako sojusznik polityczny.
  No i działa.
  Dlatego w końcu pewne rzeczy z pożytkiem społecznym wychodzą.

 15. #12 Bystra konkluzja. Wspominalem o tym zjawisku znacznie wczesniej, Wystarczy przyjzec sie uwaznie fizjonomii tejze policji i dostrzeze sie „otumanienie” w oczach tych chazarsko-banderowskich pomiotow masowo konczacych kursy w Szczytnie. Sily policyjne przestaly byc srodkiem prewencji i zapewnienia bezpieczenstwa wewnetrznego obywateli. Nie sa tez tego spoleczenstwa naturalna czescia. Staly sie natomiast silami narastajacej psycholologiczne opresji i silowego terroru wyalienowane ze spoleczenstwa i sluzace wylacznie interesom psychopatycznej grupy rzadzacej. Ogromna ilosc przypadkow zachowania patologicznego sil porzadkowych wobec obywateli ktora sie obserwuje jest swiadectwem przejmowania praw Narodu przez zdziczale hordy tworzacej sie Judeopolonie !

 16. JerzyS said

  Zakuli z tył ma niem z przodu.
  Ciekawe dlaczego z tył?

  Art. 15. Używanie kajdanek
  Dz.U.2013.0.628 – Ustawa z dnia 24 maja 2013 r. o środkach przymusu bezpośredniego i broni palnej
  1. Kajdanek można użyć w przypadkach, o których mowa w art. 11 przesłanki użycia środków przymusu bezpośredniego pkt 1–11, 13 i 14.
  2. Kajdanek można użyć także na polecenie sądu lub prokuratora.
  3. Kajdanek używa się w celu częściowego unieruchomienia kończyn.
  4. Kajdanki zakłada się na ręce trzymane z tyłu.

  5. Kajdanek zespolonych lub kajdanek zakładanych na nogi można użyć wyłącznie wobec osób:

  1) agresywnych;
  2) zatrzymanych w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa z użyciem broni palnej, materiałów wybuchowych lub innego niebezpiecznego narzędzia lub przestępstwa, o którym mowa w art. 115 objaśnienie pojęć § 20, art. 148 zabójstwo lub art. 258 udział w zorganizowanej grupie lub związku przestępczym ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. – Kodeks karny (Dz. U. Nr 88, poz. 553, z późn. zm.);
  3) pozbawionych wolności.

  6. W przypadku prewencyjnego użycia kajdanek lub gdy w ocenie uprawnionego prawdopodobieństwo podjęcia próby ucieczki, stawiania czynnego oporu lub wystąpienia zachowania mogącego zagrażać życiu, zdrowiu lub mieniu jest nieznaczne,
  kajdanki można założyć na ręce trzymane z przodu.

  7. Kajdanek zakładanych na nogi używa się równocześnie z kajdankami zakładanymi na ręce.

 17. JerzyS said

  Ustawa o środkach przymusu bezpośredniego i broni palnej
  Dz.U.2013.0.628 – Ustawa z dnia 24 maja 2013 r. o środkach przymusu bezpośredniego i broni palnej
  Art. 1. Zakres regulacji
  Ustawa określa:
  1) środki przymusu bezpośredniego używane lub wykorzystywane przez uprawnionych, o których mowa w art. 2 podmioty uprawnione do używania i wykorzystywania środków przymusu bezpośredniego i broni palnej;
  2) przypadki używania lub wykorzystywania środków przymusu bezpośredniego i broni palnej;
  3) zasady używania lub wykorzystywania środków przymusu bezpośredniego i broni palnej;
  4) postępowanie przed użyciem lub wykorzystaniem środków przymusu bezpośredniego i broni palnej i po ich użyciu lub wykorzystaniu;
  5) dokumentowanie użycia lub wykorzystania środków przymusu bezpośredniego i broni palnej.

  całość:
  https://www.arslege.pl/ustawa-o-srodkach-przymusu-bezposredniego-i-broni-palnej/k1027/

 18. Kojak said

  Czy ja sie dowiem wreszcie dlaczego uporczywie <zaciekle i wrecz obseyjnie sa blokowne moje komentarze ? Sa one zamieszczane z ewidentnym i stalym opozneniem ?

 19. Boydar said

  Ciekaw jestem, co przypomni sobie p. nadredaktor gazety wybiórczej kiedy takie komando ukraińskich policjantów wkrótce zapuka do jego drzwi.
  Pewnie że nie jest ani pierwszy ani osamotniony.

 20. Marcin said

  Efekt setnej małpy jak nic

 21. WI42 said

  Czy ktoś słyszał aby w brutalnych czasach „komuny” zakładano kajdany? Napewno nie było to powszechne. Symbolizują one b. wiele, bez słów.

 22. Marucha said

  Re 18:
  Panie Kojak, gdy się zadaje pytania, to powinno się przeczytać odpowiedzi – a Pan tego najwyraźniej nie robi.
  Już parę razy Panu (i innym) to wyjaśniałem, a Pan wciąż swoje,

  Wszystko jest tutaj:
  >https://marucha.wordpress.com/cenzura/

  ale jeszcze raz wyjaśnię:
  – nie podlega Pan żadnej cenzurze z mojej strony;
  – zatrzymywania komentarzy do moderacji dokonuje system WordPressa według jakichś tam kryteriów, zapewne probabilistycznych.

 23. Maciek said

  Koyak – jak sie napisze Sz**ecja bez ** to idzie do kontroli. Oraz pare innych kryteriów: za dlugie, ponad 2 linki, wujowe wyrazenia, oraz to co pisze Admin

 24. Maciek said

  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/07/czy-to-jest-polska-policja-czy-ukrainska-policja-w-polsce/

  http://www.wicipolskie.org/?p=24646
  Obecnie nadinspektorzy policji w Warszawie i wojewódzcy prawie w całej III RP to UKRAIŃCY!
  Tusk dokonał w 2012 roku czystki etnicznych Polaków w „polskiej POlicji”, uważając ich za nielojalnych wobec żydo-masońskiej władzy w III RP. Dlatego nie należy się dziwić, że obecna policja jest lojalna wobec żydomasonerii oraz aktywistów aantypolskich mniejszości narodowych zamieszkałych w III RP. To właśnie dlatego przy byle okazji ta „polska policja” pałuje Polaków, zwłaszcza tych co otwarcie identyfikują się z polskością, która jest oficjalnie zwalczana przez Komorowskiego, Kopacz, banderowca Kaczyńskiego i innych gangsterów politycznych udających „polski żond”, lojalnych jedynie wobec żydowskiej mafii, zagranicznych banksterów, zagranicznych służb specjalnych udających NATO, lub zagranicznych lóż masońskich – globalistów faktycznie zaocznie rządzących w III RP – zdecydowanie gorszej niż PRL dla przeciętnych polskich obywateli.
  Cała masa bardzo wysokiego szczebla policjantów, inspektorów, nadinspektorów i generałów policji w III RP/PRLbis jest w dużej części pochodzenia ukraińskiego, a łączy ich banderowska ideologia oraz spuścizna w kontaktach prywatnych. Nienawidzą Polaków – o co właśnie chodziło Tuskowi, Komorowi, Kopacz, Kaczyńskiemu i temu całemu antypolskiemu gangowi PO-PiS-PSL-SLD/PZPR. Cała obecna nie-polska władza „warszawki” prowadzi politykę depopulacji Polaków w III RP na zamówieni żydomasonerii w każdy możliwy sposób, ale to jest oddzielny temat.
  „POlicjanci” którzy brutalnie skopali Polaka, przechodnia na ulicy w Warszawie 11.XI. 2011 r. w czasie Marszu Niepodległości byli też Ukraińcami z polskim obywatelstwem.
  Prawdopodobnie poseł do Sejmu Przemysław Wipler z „Nowej Prawicy” (JKM) też został skatowany przez tych ukraińsko-polskich „POlicjantów” właśnie dlatego, że demonstruje swoją polskość. Koniecznie trzeba sprawdzić pochodzenie tych „POlicjantów”, którzy zmasakrowali Wiplera.

 25. Siggi said

  24/ Inną „branżą”,która jest opanowywana to uczelnie wyższe.Jak tylko ktoś z tej grupy obroni doktorat,habilitację,zaraz w ich pismach zamieszcza się pozdrowienia,gratulacje,same hymny pochwalne pisza się.Jeszcze jeden z naszych więcej.
  Związki małżeńskie tam zawierane wynikają nie koniecznie z uczuć,a bardziej na podstawie umowy rodziców z obu stron.Dbają o szczelność hermetyczną.
  Będzie coraz większy problem.Czy sobie poradzimy?Oto jest pytanie…

 26. Isreal said

  ad2

  tak to było, i nie wiele lepiej w latach 70 czy 80-tych

  choć planowych skupów już nie było

  a dzisiejsze mili cjanty (najmniejsza jednostka inteligencji) to w znacznej mierze pociotki, synowie itd

  w ‚nowej” rzeczywistości dobry kumpel zdawał do szkoły mili cjantów, miał najlepsze wyniki i nie został przyjęty, ktoś mu wytłumaczył , że tacy są niepotrzebni

 27. boristhenes said

  Pan Maciek

  Już nie pamiętam nazwiska tej policjantki co sponiewierała pana Wiplera ale pochodziła z Przemyśla – a tam ukrów na pęczki. Kuzyn żony odszedł z policji na emeryturę właśnie mniej więcej w tym czasie co Pan opisuje – zaczęto wymieniać kadry na wysokich szczeblach w KGP a do szkół policyjnych masowo zgłaszali się ukropy z polskimi papierami (Szkoła policyjna w Szczytnie np.)

 28. Lily said

  Te widoki, przypominaja mnie widoki jakie mozna
  znalesc w internecie z innego panstwa tez na P.

 29. maniek said

  Fundacja im.Dobrego Pasterza – !!SZOK!! Handel ludźmi. Zabójstwa na zlecenie policjantów.

  PODPISZ PETYCJE – I NAGŁASNIAJ TO!!…

  http://petitiongo.org/pl/petition/initiative-for-family-protection-in-europe?mp=admin.message.success

 30. policja to kurwy i chuje said

  Policjanci muszą mieć szkołę policyjną dopiero od podkomisarza (odpowiednik podporucznika w wojsku)! Ci od posterunkowego do starszego aspiranta sztabowego to stolarze, cukiernicy, rzeźnicy itd. Jak się chuje wkurwiły jak im to kiedyś powiedziałem.

  Ziobro i Błaszczak policji bronią, Wasermanowa żartuje sobie ze ś. p. Stachowiaka. Ot jak żydy traktują nas goi, ludzi gorszego sortu!

  I ksiądz posoborowy w miejscowości S. w Diecezji Pelplińskiej i tak znowu na Mszy powie, żeby głosować na PiS i Dudę.

 31. Maćko said

  27 Boristhenes – na dalekim Slasku, pod Niemcami i Czechami, szefami milicji byli Ukraincy. I kradli. W Wydziale Rolnictwa – Ukry… w fiskusie Zydy, w aptekach tez… a Polaki glodowali, gnili w areszcie i umierali z braku leków.

Sorry, the comment form is closed at this time.