Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Listwa o Upadek cywilizacyjny Polski
  Yagiel o Wolne tematy (10 – …
  lewarek.pl o Szymowski prześwietla premiera
  Enya o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Enya o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Enya o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  marcinxw o Wolne tematy (10 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (10 – …
  Boydar o Wolne tematy (10 – …
  Bezpartyjna o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Boydar o Wolne tematy (10 – …
  Enya o Wolne tematy (10 – …
  Listwa o Wolne tematy (10 – …
  Yagiel o Wolne tematy (10 – …
  Liwiusz o Dlaczego kobiety w średnim wie…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Trump w Brukseli

Posted by Marucha w dniu 2017-05-25 (Czwartek)

CO PISZĄ INNI: Dziś w Brukseli zbiera się doborowe towarzystwo – prezydenci i szefowie rządów krajów NATO. Leonid Sigan ze Sputnika rozmawia z polskim politologiem i publicystą dr Mariuszem Olszewskim.

Ten szczyt NATO będzie zapewne szczególnie bacznie obserwowany i szeroko komentowany ze względu na to, że udział w niej bierze Donald Trump, który o Sojuszu Północnoatlantyckim mówił różnie. Jakie są oczekiwania Polski?

– Myślę, że to spotkanie będzie głównie nacechowane ciekawością sojuszników zachodnioeuropejskich w stosunku do nowego prezydenta USA Donalda Trumpa. Ciekawością, kierowaną po różnego rodzaju jego deklaracjach, które padały w czasie kampanii wyborczej i później, po objęciu przez niego urzędu prezydenta w Białym Domu.

Myślę, że na specjalne inicjatywy nie ma co liczyć. Będzie to po prostu przedstawienie siebie i poznanie poglądów prezydenta USA na rolę Sojuszu i pytanie, czy dotrzyma słowa, czy przedstawi coś nowego, czy powtórzy coś, co było już artykułowane przez niego w czasie kampanii wyborczej. Mam tu na myśli to, czy USA chcą, czy też nie chcą być światowym policjantem. Czy rola NATO będzie taka sama jak za Baracka Obamy?

Podróż Donalda Trumpa, którą rozpoczął od Arabii Saudyjskiej, wskazywałaby na to, że jednak walka z terroryzmem będzie na pierwszym planie i NATO podporządkuje swoje priorytety tym działaniom. [Wiemy coś o „walce z terroryzmem” w wykonaniu Usraelitów… – admin]

Z prasy wiemy, że Andrzej Duda na brukselskim spotkaniu podkreśli gotowość do zwiększenia wydatków na obronę kraju. Mówił o tym szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Sołoch w wywiadzie dla polskich mediów. Czy Pana zdaniem jest to inicjatywa, która może się spotkać ze zrozumieniem sojuszników?

– Może się spotkać ze zrozumieniem polskich żołnierzy, ponieważ deklaracje z ust polityków i obecnej partii rządzącej, ale także poprzednich koalicji rządowych były tylko słowami. Gdybyśmy za 10 lat przy tych deklaracjach słownych zaprosili żołnierzy rosyjskich do Polski, to oznaczałoby, że spotkają się z muzeum z czasów ZSRR ze sprzętem, którym dysponuje armia polska.

W związku z tym każda wypowiedź, dotycząca zwiększenia wydatków, dla żołnierzy polskich będzie oznaczała odrobinę nadziei, że może zrobimy chociaż dwa kroki do przodu w stronę modernizacji tego, czym armia polska dysponuje. Z drugiej strony muszę powiedzieć, że to, co się dzieje w tej chwili, te szumne zapowiedzi dotyczące zakupienia Patriotów, urządzania programu „Narew”, programu „Wisła” są niestety tylko zagrywkami PR-owymi.

Nawet Amerykanie są zaskoczeni deklaracjami polskiego ministerstwa, kiedy wyznacza konkretne daty na zakup komponentów chociażby do „Wisły”, gdzie nawet amerykańska armia w tak krótkim czasie nie będzie dysponowała takim sprzętem. To jest na razie tylko i wyłącznie deklaracja słowna i nic więcej.

Wróćmy do Brukseli. Przełomowe były sesje w Newport w 2014 roku i w Warszawie w roku ubiegłym. Novum stał się po nich termin „ flanka wschodnia”. Na Wschód Europy, konkretnie ku granicom Federacji Rosyjskiej, przesunęły się natowskie bataliony. Czy więc świat stał się bardziej bezpieczny? Czy Państwo Islamskie zostało pokonane?

– Ja uważam, że świat staje się bardzo niebezpieczny i przed tym niebezpieczeństwem, póki co, Polska dobrze się broni poprzez niewpisywanie się w ten scenariusz, który zaplanowała w Unii Europejskiej Angela Merkel.

Przypomnę, że to na jej zaproszenie mamy teraz w Unii tłumy emigrantów, czy uchodźców, wśród których są ukryci bojownicy Państwa Islamskiego. To jest bardzo niebezpieczne. Świat stoi w obliczu olbrzymich wyzwań, a nadchodzące lato nie będzie należało do tych, które będą bezpieczne w Europie.

Przesunięcie na wschodnią flankę miało sens przy pewnej narracji, która trwała jeszcze za prezydenta Obamy. Natomiast w tej chwili już pewne akcenty zostały przesunięte w zupełnie inne obszary świata i myślę, że to będzie obecnie ograniczane. Samo to, że Polska nie uzyskała stałych baz natowskich, tylko bazy rotacyjne, oznacza, że jest to swego rodzaju przykrycie realnych oczekiwań poprzez maskowanie pewnych wydarzeń, które mają być odczytywane jako wzmocnienie zaufania, które między sojusznikami powinno występować.

Raczej się tego zaufania nie ma i prezydent Donald Trump podczas wizyty głównie będzie miał za zadanie powiedzieć, że ta więź istnieje między uczestnikami Sojuszu Północnoatlantyckiego. Czy mu się to uda? Nie wiem, bo w tej chwili jest za dużo spraw, rozbieżnych interesów między poszczególnymi sojusznikami NATO, żeby można było połączyć i wyznaczyć jeden cel, który będzie spajał tę strukturę.

Czy według Pana posła plany rozszerzenia Sojuszu o nowe państwa są realne? Pod drzwiami stoi Czarnogóra, do tych drzwi pukają Gruzja i Ukraina.

– Myślę, że jeżeli chodzi o Czarnogórę — tak. Natomiast Gruzja i Ukraina sądzę, że nie. Jest to wrzucenie kolejnego punktu do debaty, która tak czy inaczej, prędzej czy później nastąpi między Waszyngtonem a Moskwą. W związku z tym, odczytuję takie zgłaszanie przyjęć kolejnych członków jako karty przetargowe przed spotkaniem na prawdziwym szczycie, czyli spotkaniem Putin-Trump.

http://jeznach.neon24.pl

Komentarzy 6 do “Trump w Brukseli”

 1. Stan said

  Rekiny „zza Atlantyku” dobrze pilnują swego interesu, a prezydent im jeszcze pomaga.
  Interesy, interesy, $, $,$$$$$$$.

 2. Siggi said

  Zgodzili się zaprzestać …?
  ——–
  Słowa prezydenta USA w Brukseli:…Nawiązał też do swojej niedawnej wizyty w Arabii Saudyjskiej i udziału w spotkaniu państw Zatoki Perskiej. Przywódcy Bliskiego Wschodu zgodzili się zaprzestać finansowania radykalnej ideologii, która prowadzi do strasznego terroryzmu na całym globie – powiedział.

  http://wolnosc24.pl/2017/05/25/trump-na-spotkaniu-przywodcow-wiele-krajow-wciaz-placi-za-malo-na-wspolna-obrone-a-ile-ta-nowa-siedziba-kosztowala/

 3. revers said

  Jak rycerz antychrysta wiezdza Trump do masonsko syjonistycznej Brukseli …
  .https://s2.postimg.org/3yv6lkq4p/anglogermansyjon.jpg

  by z NATO knuc plany na przszlosc i pohybel narodow europy, szczegolnie wschodnich, w tym narodow chrystusowych na korzysc syjonu.

 4. revers said

  re2
  tak zgodzili, jak wielu wyszkolonych na bojownikow o wolnosc i demokracje do dzis nie wie ze sa terrorystami, a przydaja sie sluzbom zacodnim i orientu …

  https://www.theguardian.com/uk-news/2017/may/24/bombers-father-fought-against-gaddafi-regime-with-terrorist-group

  Jak ojciec zamachowca z Manchesteru, w latach 90 tych walczyl z Kadafim o wolnosc zachodu, wyszkolony na zachodzie jak jego syn wypelnil swa misje, a ze w zonglerce etymologicznej raz sie jest bojownikiem o wolnosc, rebeliantem, innym razem terrorysta zwyczajnym lub zmoderowanym, back wracajcym do terroryzmu, .

 5. Marcin said

  Walkę z terroryzmem rozpoczął od miliardowego kontraktu na dostawy broni tym rzeźnikom z AS i głównym sponsorom terroryzmu. Oj bedzie taka walka z terroryzmem ze żaden walczący z nim sie nie ostanie.

 6. Maciek said

  https://www.tysol.pl/a7608–video-Trump-rozmawia-tylko-z-Junckerem-i-ignoruje-Tuska-
  Czasem mowa ciała mówi więcej niż oficjalne komunikaty, Co mówi mowa ciała prezydenta stanów Zjednoczonych? podczas oficjalnego spotkania z Jean-Claudem Junckerem?

  ***
  Archiwum NSZZ Solidarność Program Grosik

  WYDARZENIA

  OPINIE

  ZWIĄZEK

  BLOGI
  Redakcja Tygodnika Solidarność

  Adres redakcji Tygodnika Solidarność:

  ul. Grójecka 186 lok. 613, 02-390 Warszawa,
  tel./fax: 22 882 27 96
  redakcja@tygodniksolidarnosc.com

  p. o. Redaktora Naczelnego
  Ewa Zarzycka
  tel.: 22 88 22 780

  Sekretarz redakcji
  Anna Brzeska
  tel.: 22 88 22 780

  Redakcja „Tygodnika Solidarność”
  Wojciech Dudkiewicz
  Anna Grabowska
  Anna Brzeska
  Andrzej Berezowski
  Iza Kozłowska
  Piotr Łopuszański
  Barbara Stefaniak-Gnyp
  Grażyna Ancyparowicz
  Stanisław Żaryn
  Barbara Madajczyk-Krasowska
  Alicja Dzierzbicka
  Marek Jan Chodakiewicz
  Antoni Opaliński
  Mieczysław Gil
  Tomasz Gutry (fotoreporter)
  Barbara Michałowska
  Michał Miłosz
  Jan Pietrzak
  Ewa Podgórska-Rakiel
  Jakub Szmit
  Adam Zyzman
  Bob Denard
  GrzechG
  Cezary Krysztopa
  Mateusz Wyrwich
  Marcin Raczkowski (Wrocław)
  Janusz Wolniak
  Paweł Chabiński (Wrocław)
  Agnieszka Kosierb (Lublin)
  Barbara Napieralska (Poznań)
  Piotr Machnica (fotoreporter)
  Paweł Glanert (foto)
  Paweł Janowski
  Leszek Masierak
  Paulina Łątka (Szczecin)
  Marcin Żegliński (fotoreporter)

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: