Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Obrona narodu czy „Armia Macierewicza”?

Posted by Marucha w dniu 2017-05-26 (piątek)

Obserwując kolejne fety przysięgowe Armii Macierewicza – uśmiecham się czytając analizy ewentualnej przydatności jednostek Obrony Terytorialnej na współczesnym polu walki.

Przecież w obecnym kształcie jest jasne, że nie mamy do czynienia z projektem mającym jakiekolwiek znaczenie militarne. OT to tylko kolejne 500+  – tyle,  że dla specyficznie zainteresowanych.

I piszę z żalem, w głębokim przekonaniu, że Polska w swoim położeniu po prostu musi mieć silną armię, a ponadto uważając, że wojsko jest poniekąd wartością ponadnarodową, a więc że ministrowie obrony i rządy przemijają, a siły zbrojne (także z przyczyn poza militarnych – wychowawczych, społecznych, nawet historycznych) – są po prostu potrzebne.

Problem w tym, że warunkowe (a w niektórych środowiskach – nawet bezwarunkowe!) poparcie dla deklaratywnie pro-obronnej polityki tego gabinetu kończy się tak samo, jak udzielane na kredyt przyklaśnięcie we wszystkich pozostałych dziedzinach – ustrojowej, rozliczeniowo-antyaferalnej, bankowej, podatkowej, rolniczej, ochrony życia etc.

Przede wszystkim niemal od początku ministerium Antoniego Macierewicza oczywiste było jedno: gdyby PiS rzeczywiście chciało zmienić czy uzupełnić system obrony narodowej – to realizowałoby program mający jakiś realny sens, jak choćby koncepcje prof. Romualda Szeremietiewa – a nie ich parodię.

Po drugie jednak problem nie polega na tym, że ten rząd tworzy karykaturę armii, zamiast armii. Chodzi o to, że oni naprawdę mogą kazać tym chłopakom walczyć, zupełnie ani ich, ani kraju do tego nie przygotowując. „Wojsko 16-dniowe” nie przetrwa na prawdziwej wojnie nawet 16 godzin.

I nie jest to kwestia zaufania do tych dzielnych ludzi ze Stowarzyszenia Obrona Terytorialna, ze „Strzelców” czy z „Sokoła”. Sęk w tym, że ufano także (słusznie – ale okazało się to być bez znaczenia…) także żołnierzom Września, czy dzieciom rzuconym na barykady powstania warszawskiego. To nie w materiale ludzkim poziomu wykonawczego tkwił bowiem zasadniczy problem.

Tak, wiem, jak słusznie osoby zaangażowane w cały projekt zwróciły mi uwagę – pełna gotowość OT w obecnym kształcie ma nastąpić dopiero po trzech latach treningu. „Czyli jeśli policzymy dni po 124 dniach intensywnego szkolenia”.

Odpowiadam: zapewne, zwłaszcza sami zainteresowani, przeważnie pasjonaci, ale i osoby o dużej wiedzy fachowej doskonale to wiedzą. Obawiam się jednak, że militarny geniusz Antoniego Macierewicza jest niecierpliwy… – jakby powiedział agent Cooper o Windomie Earl. A pisząc prościej – nic nie wskazuje, że A. Macierewicz będzie czekał aż 3 lata.

Jak już pisałem – wartość OT nie polega na tym czy i jak długo potrafiłaby stawić opór „Specnazowi”, bo byłaby to dyskusja poza elementarnym poziomem powagi. Nie ma też większego znaczenia jak efektywnie dzisiejsi ochotnicy organizowaliby partyzantkę przeciw rosyjskiej okupacji – bo Rosja nie ma najmniejszej nawet ochoty ani nas okupować, ani weryfikować procesu szkoleniowego Obrony Terytorialnej.

Jednostki te, wobec ogólnej mizerii organizacyjnej SZ RP i całej III Rzeczypospolitej mogłyby być użyteczne po pierwsze do użytecznej pracy wychowawczej i pro-obronnej, na co jednak są za słabe, zbyt ograniczone, niedofinansowane i zbyt wolno tworzone. Ponadto zaś – gdyby niestety zaszła taka potrzeba – mogłyby stanowić wartościowszą nawet od regularnej armii i policji ochronę Polski i Polaków przed zagrożeniem ze strony rzeczywiście agresywnych sąsiadów, zwłaszcza Ukraińców i Litwinów, a w przypadku tych pierwszych – szczególnie w związku z ich infiltracją w obecne granice RP i ewentualną irredentą.

Do tego jednak są organizowane niedokładnie tam, gdzie potrzeba. Bo w rozumieniu obecnej władzy to się tylko ma nazywać „obrona”, generalnie jest formą kupowania poparcia, a gdyby rzeczywiście doszło „co do czego” – to wbrew wszelkim racjonalnym przesłankom – próbowano by zapewne robić z OT nie tyle czynnik odstraszania, co uzupełnienie frontu walki wykreowanego wbrew wszelkim polskim interesom.

Moi niewątpliwie przesympatyczni znajomi z Polowych Drużyn Sokolich umilali ostatnio czas Macierewiczowi podczas jego pobytu w Lublinie. Szanuję to i rozumiem, bo w końcu minister to minister. Skojarzenie jest jednak równie oczywiste – z przedwojenną paradą druhów przed obliczem samego Śmigłego-Rydza. Bez wątpienia też (a nawet bardziej) wydarzenie to miało znaczenie pro-obronne. Ale historycznie skończyło się tak, jak się ostatecznie skończyło – bo to w „wodzu” właśnie był problem, nie w samej idei.

Dlatego samej OT i jej żołnierzom uznanie, nie ma co ich obrażać, kojarzeniem z samozwańczym generalissimusem – ale też nie ma co być zbyt dobrej myśli. Tu jest Polska, więc co może pójść źle…

Konrad Rękas
http://chart.neon24.pl

Chłopcy dostają do zabawy ołowianych żołnierzyków. Antoni Macierewicz miał szczęście w życiu: już jako starszy pan dostał do zabawy – żywych ludzi.
Admin

Komentarzy 19 to “Obrona narodu czy „Armia Macierewicza”?”

 1. Też Żyd said

  Wszystko można serdecznie obśmiać i dokuczyć, każdy temat, ale co proponuje Szanowny Autor ?

  Delikatnie sugeruje, aby zacząć od wyp… Macierewicza.
  Admin

 2. Też Żyd said

  W porządku. Ale co poza krytyką proponuje przyszły Minister Obrony Narodowej Rękas, kim jest, do dokonał w życiu i jak by On uzdrowił Armię ? Pytam bez złośliwości, bo tego nie wyczytałem

 3. RomanK said

  I piszę z żalem, w głębokim przekonaniu, że Polska w swoim położeniu po prostu musi mieć silną armię, a ponadto uważając, że wojsko jest poniekąd wartością ponadnarodową, a więc że ministrowie obrony i rządy przemijają, a siły zbrojne (także z przyczyn poza militarnych – wychowawczych, społecznych, nawet historycznych) – są po prostu potrzebne.

  To westchnienie deprecjonuje pana panie Konrad- jako polityka na czasy obecne. Powiem panu dlaczego.

  Po pierwsze i najwqznziejsze!!!!!! Jedyna Skuteczna Armia dzis to Wojska Kosmiczno -Powietrzne, oparte o bronitechnike i technologie Kosmiczna z uzyciem skomlikowanej elektroniki sterujacej skomplikowanymi systemami rakietowymi o duzej sile razenia…dokonujacymi uderzen chirurgicznych eliminujacych systemy sterowania i administracji, lacznosci i komunikacji -panstw wrogich w ulamkach sekund.I paralizujace ich dzialania obronne. Polska takich technologii nie posiada i nie bedzie posiadac.
  Im wieksza Armie pan zbuduje….. tym wiecej mlodych Polakow wystawi pan na pewna rzez. Pisze wystawi, bo oni nigdy swego wroga nie zobacza! I zadna tarcza ich nei uchroi, bo poprostu takiej tarczy nie ma i nei bedzie!
  Od chwili podjecia decyzji przez Sztab Rosji. bo przeciez oficjalnie mowi sie ze to jest Wrog Nr1..do anihilacji NATOwskich i polskich punktow dowodzenia i osrodkow koncentracji wojsk dzieli tylko 4min 37 sek…
  Reszte scenariusza niech pan dopisze sobie sam. Oczywiscie wlaczajac oczywista odpowiedz na pytanie – dlaczego wiezi sie Mateusza Piskorskiego.

 4. panMarek said

  Konrad Rękas to jest człek od prof. Wielomskiego. Wszystko jasne?

 5. MatkaPolka said

  ANTONI NAS OBRONI

  Warto Przypomnieć

  Macierewicz to przyjaciel Geremka – tego co nienawidził Polaków(słynny wywiad dla Polityki), przyjaciel Tuska – „Polska to Nienormalność”.. Przyjaciel Michnika.

  „Obrońca” robotników Macierewicz założyciel KOR – Ten bezczelny amerykański agent, szuja i PRZESTĘPCA – w wyniku jego działalności Polska została ROZKRADZIONA szczuje teraz na Rosje.

  Namówił Jaruzelskiego do wprowadzenia Stanu Wojennego – władza żydowskiej sitwy została utrwalona.

  Rozbijacz jakichkolwiek inicjatyw zorganizowania ruchu narodowego, rozbijacz i tłumiciel polskiej prawicy – RKN-u, LPR-u, Samoobrony, Zmiany, ten co aresztował Mateusza Piskorskiego,

  Wywłaszczył Polaków zamiast ich uwłaszczyć

  I taka KREATURA chce nas „bronić” i chce nas napuścić na wojnę z Rosją.

  Dowodów nie brakuje – na finansowanie przez obce państwa swoich agentów i ostawianie ich na pozycjach państwowych w Polsce. ZBRODNIA ZDRADY STANU JEST OCZYWISTA

  https://f6862.wordpress.com/2016/05/23/lapac-szpiegow – treściwy, obszerny artykuł

  Finansowanie „Demokratycznej Opozycji” – KOR-u Tzw. “Opozycja Demokratyczna” finansowana byla przez National Endowment for Democracy (NED) National Democratic Institute and the National Republican Institute, USAid, – KTÓRZY POTEM ZŁUPILI POLSKE

  Komitetu Obrony Robotników stanowiło trzydzieści osiem osób:
  KOR – Komitet Obrony Robotników –założycielami KOR-u byli Macierewicz, Michnik, Kuroń Lipski, Kaczyńscy. ..

  Dowód na finansowanie „Demokratycznej Opozycji” przez CIA, NED, USAid, Congress USA

  http://www.thirdworldtraveler.com/CIA/Reagan_CIA.html

  Stanisław Tymiński: Rosja – największa grabież XX wieku

  https://wirtualnapolonia.com/2013/01/08/stanislaw-tyminski-rosja-najwieksza-grabiez-xx-wieku

  Niektórzy ekonomiści oceniają, że w czasie zmiany ustroju, skutkiem gospodarczej terapii szokowej, nasz naród stracił co najmniej 85 miliardów dolarów. Jest to dwa razy więcej niż zagraniczny dług Polski w 1989 roku. Skutkiem tego jest rosnące bezrobocie, śmieciowe umowy o pracę i masowa ucieczka kapitału oraz młodych ludzi z Polski.
  (***)

  Kiedy Rosjanie obudzili się kilka lat później i pozbyli się G. Sorosa i ludzi J. Sachsa, z ich kraju wyciekło już ponad 500 miliardów dolarów gotówki, która została „wyprana” głównie w bankach Nowego Yorku. Całkowicie został zniszczony rynek finansowy i Rosja przestała spłacać zagraniczne pożyczki, ponieważ nagle stała się bankrutem. 66% majątku narodowego znalazło się w rękach sześciu rosyjskich oligarchów, z których pięciu jest pochodzenia żydowskiego. Ponad 15 milionów Rosjan z powodu nagłej biedy i chorób straciło życie.

  Można powiedzieć, że spustoszenia były porównywalne do zrzucenia kilkunastu bomb atomowych na Rosję. Spekulant G. Soros w jednym ze swoich wywiadów prasowych powiedział, że byłe Imperium Sowieckie stało sie Imperium Sorosa. Wykupił on po cichu za bezcen perły rosyjskiej gospodarki. Kraj, który przeżył krwawą rewolucję bolszewicką i kosztem ogromnych ofiar ludzkich faktycznie wygrał z Hitlerem II-gą Wojnę Światową, został zdradziecko uderzony nożem w plecy i wił się w konwulsjach. Do czasu kiedy Władimir Putin został premierem Rosji i zatrzymał krwotok nielegalnie wywożonych

 6. NacjonalistaNr.1 said

  A czy przypadkiem to prawda że Pan Putin jest posiadaczem majątku wartego 200 miliardów dolarów ? Tak mi się gdzieś o oczy „obiło”

  A nie obiło się szanownemu Panu, że Putin jest synem Stalina?
  Admin

 7. MatkaPolka said

  Pan RomanK

  Silna Armia, Wojsko Polskie jest potrzebne w wręcz konieczne

  No dobrze tylko kto jest wrogiem? – wg Szalonego Antoniego to Rosja.

  „Partia Wojny” prowokuje Rosję i to Rosja ma zaatakować Polskę i po to są tworzone Wojska Obrony Terytorialnej.

  Czy Pan uważa, że Rosja nas zaatakuje?
  Czy pan uważa, że Polska powinna napaść na Rosje? – niech te pierwszaki i prymusy z pierwszych ławek idą na pierwszą linie frontu w obronie swoich banków Koryt i interesów

  Czy Polskie wojsko ma bronić interesów – celebrytów: polityków, premierów, prezydentów, Zbawcy Jarosława, Wszechwiedzącego Macierewicza, Dzielnego Sakiewicza nieomylnego Palikota albo Milera. członkowie Sejmu i Senatu (i ich synowie i córki), komornicy, sędziowie. prokuratorów, urzędników państwowych, straż miejską, UOP, SBŚ, i inne instytucje reżimowe, sędziów ich limuzyny, wille, konta w banku, kochanki.

  Nie zamierzam ginąć za płatne autostrady, zrujnowany system ochrony zdrowia, policjantów, fotoradary, podsłuchy. Na pewno nie zginę broniąc majątków Kulczyka, Solorza, właściciela SKOK-ów, prezesów banków, Afer Platformy, Afer PiS-u – FOZZ, Art.-B, Amber Gold.

  A może Wojsko Polskie Powinno zająć się przegnaniem Wrogów Polski – i obroną Polaków i Polski?

  Jeśli Wojsko Polskie będzie użyte do wygnania wrogów Polski – Banderowców , Niemców, Żydów – okupantów Polski tych co Polskę ROZKRADLI – Macierewiczów, Kaczyńskich, Sorosów ,Bankierów, Fudacje Niemieckie, Bundeswehre

  Polska już jest pod okupacją US Army i NATO i Bundeswehry – i przeciw temu wrogowi utworzenie Wojska Obrony Terytorialnej jest UZASADNIONE…..

  Rzeczywistość jest taka

  JEDYNĄ WIECZNIE TRWAJĄCĄ DOKTRYNĄ JEST „Drang nach Osten”

  Polska jest skolonizowana – przemysł i banki w rękach Niemców, profity płyną przez banki na zachód, społeczeństwo ogłupiałe – miażdżącą niemiecką propagandą, SS-Polizien przygotowana, bojówki Neo-Nnazi skutecznie wprowadzane, wszelkie próby sformowania partii patriotycznej, oporu i opinii innej duszone w zarodku, wszelkie próby zbliżenia z Rosją – byłym wyzwolicielem i partnerem blokowane.

  Nasz pani Hitler złoty nauczy nas roboty, – w niemieckich firmach płace śmieciowe – a komu się nie podoba – to Obozy „Arbeit Macht Frei -jak najbardziej przygotowane i zakonserwowane

  PLAN ZAGŁADY POLSKI I SŁOWIAN – General Plan Ost w pełnym rozwoju – depopulacja narodu większa niż w II wojnie światowej, Polska wyludniona.

  Następny etap Dragn nach Osten -PROJEKT UKRAINA – w pełnym Rozkwicie

  Na Ukrainie – naród skutecznie otumaniony ideologią Bohatyrow i Bandery i właśnie trwa „Rzeź Donbaska” jako kontynuacja „Rzezi Wołyńskiej”

  Polska już dawno załatwiona i pod kontrolą.
  Z Ukrainą nie wszystko idzie gładko – bo tam Nieśmiertelny Pułk

  ROSJA JUŻ OTOCZONA ze wszystkich stron

  litewsko-polsko-ukraińska LITPOLUKRBRIG – już gotowe
  SS -Brygaden – mięso armatnie gotowe do zaatakowania Rosji – bo Niemcy i Amerykanie nie będą sobie brudzić rąk – One tylko potrafią bombardować cywilów

 8. Osiek said

  A mnie się widzi, że agentowi Macierewiczowi chodzi o zupełnie coś innego… Nie o karykaturę armii, nie o przekupstwo a la 500+ czy też o obronę chłystka przed budzącym się z letargu suwerenem.

  Chodzi mianowicie o to by tych młodych pasjonatów, patriotów, Sokołów i Strzelców wyłuskać ze społeczeństwa, poddać kontroli i odpowiednio zagospodarować, tak by nie przeszkadzali w budowie POLIN i ekonomicznej eksterminacji narodu polskiego, a jakby jednak za bardzo przeszkadzali, to wysłać na rzeź niczym niepotrzebne mięso armatnie w sprowokowanym naprędce konflikcie i w ten sposób zneutralizować potencjalne zagrożenie, tak jak to było zrobione w powstaniu listopadowym cz warszawskim.

 9. takie luźne said

  Ad 6 NacjonalistaNr.1
  …takie luźne skojarzenie…. chyba WACjonalista?… od WACKA…

 10. Marek said

  NacjonalistaNr.1
  ===
  Nie 200 miliardów a 3000 miliardów dolarów ukradł Putin.
  Zadowolony z odpowiedzi?
  chazarski śmieciu

 11. leo69 said

  Dużo racji Panowie w waszych wypowiedziach, ale… Antek M. jest, jutro Go nie będzie, a OT może zostanie. Nie straszcie bombami A i 4 min z kawałkiem. Przecież Rosja to kraj poważny i miłujący pokój. Takie stawianie sprawy znaczy tylko tyle , że nie należy robić nic i czekać na kolejną Rzeź .. Dziś definiuje się przeciwnika takiego , a co przyniesie przyszłość nie wiadomo. Nie wyśmiewajcie młodych ludzi którzy z różnych powodów podjęli trud służby w OT.Może by wstapili do wojska , ale wojsko nie przyjmuje >> Prawie połowa armii to generałowie ioficerowie . Jak chcecie się przekonać jak jest w OT , droga wolna przyjmują bodajże do 45 roku życia . Najłatwiej to siedzieć na du..e klepać w klawiature i wymądrzać się. Proszę wstąpić i spróbować ( 12 godzin dziennie w pełnym oporządzeniu intensywnych ćwiczeń, tochę luzu w niedzielę). A tak to większość dyskutantów wypada jak przedstawiciele wiadomych stronnictw, którym zależy wiadomo na czym.

 12. RomanK said

  WIdze, ze strasznie do niektorych tematow , wlacza sie duza grupa dupka(ow) …..co sie im widzi:-)))) gdzies slyszeli.. i zatotera wszystkowiedzom:-))))

 13. RomanK said

  Zachecony Oredziem Pana Prezydenta osmielam sie zwrocic uwage na w koniecznosc wyjasnienia w Konstytucji..so to jest Narod Suweren Polski i kto jest jego czlonkiem, ktoremu przysluguje prawo poslugiwania sie ttytulem przynaleznosci do Narodu Polskiego suwerena Panstwa Polskiego!
  I na czym polega przywilej bycia Polakiem w Polskim panstwie??? wlacznei z zastrzezeniem pwenych stanowisk i funkcji tylko i wylacznei dlqa obywateli polskich narodowosci polskiej! Podobnuie jak czynia to inne narody!
  Z taka konstytucj nie bedzie przerostu Ukrainskiech banderowskich w Policji i Wojsku, czy Europejskich w pionach gospodarczych , finansowych i dyplomacji!
  Wystarczy prosty zrozumialy zapis!
  Czy ktos z Gajowkowiczow nei rozumie o co mi chodzi?????

 14. Frank said

  Antoni Macierewicz nie wytrzymał i totalnie zMIAŻDŻYŁ propagandę Siemoniaka

 15. Moher49 said

  coś mi się wydaje, że historia zatacza krąg.

 16. Jurek said

  w środowisku blogowym nacjonalisty nr jeden, w przeciągu roku kilkakrotnie pojawiały się mym oczom pomysły wybicia wszystkich „komuchów” urodzonych przed 80 rokiem. Szkoda, że tych treści nie sfotografowałem. Byłby jak znalazł, dowód wystarczający do skazania i wysłania na Słońce czubków z tych parchatych organizacji.
  Kto wie, może te odmóżdżone chłopaki z otk, wszystko jedno czy Polacy czy Ukraińcy, są rzeczywiście armią maciarewicza, zaczątkiem banderowców a’la pologne, których można by było już nazywać maciarowcami lub kaczorowcami ?
  Oczywiście te judejskie kmioty nie ruszą doopy za Bug bo najprawdopodobniej wiedzą, że będą spopieleni. Zatem ich celem pozostają Polacy nieszczęśliwie urodzeni ?

 17. revers said

  Wygral misiowaty aptekarz i lobby zbrojeniowe z kraju i z zagranicy, plus500 dla OT Antka to malo w porownaiu do tego ile obcielo sie pieniedzy w NFZ dla dzieci i dla seniorow, ludzi starszych na emeryturach i rentach w tym inwalidzkich. wystarczy wspomniec podwyzke z 3 Zlp na 540 Zlp. na lekarstwa dla dzieci po transplantacjach zeby nie wiedziec kogo obciaza sie militarne zapedy obrzezanych bonapartystow z RP.

  Reszta niech zdycha na MOPS-ach i bez NFZ-tow.

 18. anonim said

  Tak krótko apropo „proobronnej” postawy MON Macierewicza.
  Spedalona, zlewacona, zpropoprawniepolityczna, zislamizowana i zlewaczona SZWECJA przywraca 11 miesięczną POWSZECHNĄ służbę wojskową dla wszystkich szwedów urodzonych po 1999 roku.
  Dowiecie się Państwo tego z BBC albo z Al-Jaziry ale nie z tv-polin.

 19. ZDRADZIECKA władza "warszawki": WIECZNE szukanie zagranicznych OPEKUNÓW ! said

  Od 1945 roku do dzisiaj dosłownie każda tymczasowa „władza warszawki” szuka dla SIEBIE swoich zagranicznych PIEKUNÓW.
  Ci „OPIEKUNOWIE” się ciągle zmieniają, a teraz OPIEKUNEM psychopaty RUSOFOBA A.Macierewicza są zabijaki US Army, których klika dupka neobanderowca Kaczyńskiego razem z MASONEM Macierewiczem za opiekunów wzięli sobie żydo-neoconów waszyngtońskich.
  To nie Polacy lecz US Army ma być gwarantem i OPIEKUNEM dostępu do koryta władzy „warszawki” dla gangu PiS czyli dla „ŻOLIBORSKIEJ grupy rekonstrukcji-historycznej sanacji” tego zwariowanego romantyka neo-banderowca ukraińskiego J.Kaczyńskiego.

  Te DUPKI z gangu PiS absolutnie NIE wierzą w Polskę i Polaków, gdyż faktycznie oni NIE mają AFIRMACJI z polskością, a jedynie byli i są LOKAJAMI dla obcych interesów, pełnią role zarządców KOMPRADORSKICH w zamian za OPIEKE nad nimi przez zagranicznych cwaniaków jakimi są właśnie żydo-neokony z Waszyngtonu.

  Ten gangi PiS czy bandytów-złodzeji stronictwa pruskiego PO oni NIE mają też WIARY w samych siebie, dlatego ZAWSZE organizują dla siebie OPIEKUNÓW z poza Polski. Ten gang PO wzioł za swoich OPIEKUNÓW tą lewiznę A.Merkel z Niemcami, którzy nas Polaków „DYMIĄ” finansowo.

  Ta zdradziecka hołota PO-PiS-PSL-SLD przypomina tych rządzących kołtunów sprzedawczyków w Polsce z XVIII wieku, którzy NIGDY nie wierzyli w samych siebie, nic nie robili dla Polski jako całości lecz też szukali tymczasowych zagranicznych OPIEKUNÓW ale tylko dla SIEBIE indywidualnie na PRZEMIAN, a to z Rosji, a to z Niemiec, lub Francji czy cesarstwa Austro-Węgierskiego … itd.

  W pewnych momentach ta hołota rządząca w Rzeczpospolitej mająca tych OPEKUNÓW, ulegała ich propozycji od tych zagranicznych OPIEKUNÓW, że ta „warszawka” NIE ma innego wyjścia i musi ZREZYGNOWAĆ z polskiej WOLNOŚCI o swoim samo-stanowieniu o sobie.
  Teraz jest IDENTYCZNIE, też NIE wierzą w siebie, nie chcą się ROZLICZAĆ ze swojego ZŁODZEJSTWA na polskim podatniku, wiec teraz też kombinują, aby ZRZEC się wolności na rzecz jakiś żydo-masońskich KUTASÓW skrzykniętych w Brukseli, którzy „dymią” polskiego podatnika, za pomocą tych biernych PRZEKUPIONYCH kacyków jak Tuska-Komorowskiego, a teraz Dudu-Kaczynski-Szydło.

  Jak PO-PiS się ZRZEKNĄ suwerenności i wolności Polski wobec pedalstwa bruselskiego i Niemców to ich NIKT NIE będzie rozliczał w Polsce z ich oczywistego ZŁODZEJSTWA.

  Właśnie o to chodzi tym mafiozom kryminalistom PO-PiS-PSL !!!

  Te kacyki „warszawki” od 1989 roku zawsze KLECZĄ na kolanach przed jakimiś złodziejami masonami z zagranicy i ODDAJĄ tym masonom, wszystko to co wypracowali swoją ciężką pracą przeciętni polscy obywatele.
  Te dupki też wpędzają przeciętnych Polaków w nihilizm wmawiając Polakom , że są NIC nie warci za pomocą takich żydoskich systemów propagnady tego komunisty SATALINOWCA Michnika lub propagandy Prasa-Książka-Ruch czyli wszystkie PRL-wskie dzienniki + kolorówki-tygodniki-miesięczniki , które sprzedał NIEMCOM za bezcen ci bezkarni żydo-komuniści squrwysyny L.Miller z Kwaśniewskim.

  Do 2000 roku żydo-solidaruchy pod OPIEKĄ zagranicznych masonów GLOBALISTÓW zrobili z Polaków SŁUGUSAMI zagranicznych koncernów, a 2000 roku ci LOKAJE zachodu PO-PiS-PSL-SLD zrobili z polskich obywateli NIEWOLNIKAMI dla korporacyjnych globalistów. Kto im strzeli w łep za tą zbrodnie zdrady ??

  Tym to sposobem ULEGLI, bierni ogłupieni polscy obywatela dali się SKOLONIZOWAĆ i oni zamieszkali w Kraju nawet tego NIE zauważają, a nawet jest im z tym … „dobrze”.
  Głosują w podskokach na największych swoich sprzedajnych wyzyskiwaczy suqinsynów(„ŻOLIBORSKIEJ grupy rekonstrukcji-historycznej sanacji”) lub na skrajnie SPRZEDAJNE stronnictwo pruskie, autentycznych złodzeji mafiozów PO, którzy tych polskich obywateli DYMAJĄ finansowo na rzecz interesu NIEMIECKIEGO, robią w „konia” czyli ZABIERAJĄ im 80% tego co ci polscy bierni obywatele wypracują.

  A KIEDY zwrot miliarda EURO podarowany neo-banderowcom ukraińcom „prawego sektora” Kijowszczykom przez rozwydrzonego A.Dudę w grudniu 2015 roku BEZ zgody kneseto-Sejmu ??

  Czy polski obywatel jest taki bogaty, aby … o tak … dawać taki potężny PREZENT banderowcom ukraińskim, którym się NIE chce pracować ?

  Nikt się nie buntuje w III RP przeciw temu RABUNKOWI polskich obywateli ?
  Dupki mafiozi PiS na żołdzie neokonów brutalnie OKRADLI nas polskich obywateli na miliard Euro !!!

  PO-PiS szykuje polskim OBRABOWANYM obywatelom prawdopodobny scenariusz ROZBIORU obecnej Polski.
  Trudno wykluczyć powtórzenie wrzesnia 1939, oczywiście „bezkrwawego”. Jest miejsce dla sankcji Unii Germańskiej(UE).
  Czy będzie rozwiązanie wewnętrznych sporów polsko PiS-polsko PO przy udziale żydo-masonów z Brukseli ?

  „Grzegorz Braun – Faszywi Sojusznicy Polski XI16”

Sorry, the comment form is closed at this time.