Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Snobizm masoński

Posted by Marucha w dniu 2017-05-26 (Piątek)

Wolnomularstwo to organizacja niegdyś tajna, a dziś raczej dyskretna, gdyż legalna. Dlatego z dużym zainteresowaniem wybrałem się ostatnio na publiczny wykład zorganizowany przez jedną z polskich lóż, a poświęcony „filozofii masońskiej”.

Sam wykład był mało konkretny (delikatnie mówiąc), acz świetnie poprowadzony z punktu widzenia pijarowskiego. Publiczność była także ciekawa, dzieląc się – z grubsza – na dwie części.

Pierwszą część stanowili sami wolnomularze lub osoby mocno im sprzyjające (trudno to ustalić w przypadku takiej organizacji), a drugą… czytelnicy portalu konserwatyzm.pl, którzy przyszli na spotkanie pooglądać sobie swojego ideowego przeciwnika.

Każdy, kto czyta moją publicystykę bez trudu zauważy, że nigdy nie miałem i nie mam masońskiej (antymasońskiej) obsesji, acz trudno to zjawisko traktować jako pozbawione znaczenia. Jak mawia Antoni Macierewicz (zacytujmy „klasyka”), badając jakąkolwiek sprawę, „nie można z góry wykluczyć żadnej hipotezy”.

Myślę, że trafna jest myśl, którą kiedyś przeczytałem, że rolę masonerii w historii wspólnymi siłami nadmiernie eksponują tak wolnomularze (aby pochwalić się swoją wszechwładzą), jak i wojujący antymasoni (aby wyjaśnić wszystko, czego wyjaśnić nie umieją).

Historyczne i współczesne znaczenie wolnomularstwa zależy od czasu i miejsca. Są sytuacje, gdzie wolnomularstwo odgrywało rolę rzeczywiście doniosłą i wymienić tutaj możemy początek Rewolucji Francuskiej, gdzie brak zdecydowania organów władzy wobec buntu wytłumaczyć można niezdecydowaniem urzędników i samego króla zaangażowanych w masońskie powiązania i poprzeczne hierarchie zależności. Trudno tajnych organizacji nie doceniać przy działalności rewolucyjnych karbonariuszy i polskich rewolucjonistów w XIX wieku, przygotowujących kolejne nonsensowne powstania.

Z drugiej strony jest wiele wydarzeń rangi światowej, w których trop masoński właściwie nie istnieje.

W Polsce współczesnej wolnomularstwo jest i pozostaje słabe, a powód jest banalny: z kazamatów i fartuszków, przepoczwarzyło się dawno w ośrodek rządzący. Stało się to w okresie reżimu sanacyjnego, którego twórcami byli lewicowi działacze PPS – niegdyś sami działający w wolnomularstwie – którzy, doszedłszy do władzy, zdelegalizowali wolnomularstwo jako potencjalny ośrodek… opozycyjny wobec dyktatury.

Po 1989 roku masoneria nie miała w Polsce żadnej racji bytu. Wolnomularstwo przyciąga swoją aurą tajemniczości, konspiracji, gdzie głosi się i propaguje „masońską filozofię”. Siła przyciągania ruchu brała się zawsze z kontestacji świata tradycyjnego, chrześcijańskiego i hierarchicznego.

Dziś świat ten został obalony, a ci, co go obalili pozajmowali biura prezydenckie, ministerialne, parlamentarne, etc. Masoni wyszli z ciemnych piwnic i zajęli gabinety władzy. Nie ma dziś sensu paradować w fartuszkach na dziwnych ceremoniach, skoro można spotkać się na rządowym bankiecie lub w restauracji sejmowej. W tej sytuacji loże straciły swoją atrakcyjność.

Filozofia masońska, światopogląd wolnomularski nie ma dziś charakteru opozycyjnego wobec świata zastanego. Przeciwnie, światopogląd ten stanowi oficjalną ideologię globalizującego się świata, opartego na kosmopolityzmie, liberalizmie, demokracji i prawach człowieka. Światopogląd wolnomularski jest dziś oficjalną ideologią elit Unii Europejskiej, największych stacji telewizyjnych, gazet, establiszmentowych partii politycznych. Nie tylko na zachód od Odry i Nysy. Nad Wisłą nie jest inaczej.

W tej sytuacji sama masoneria przeżywa kryzys. Utraciła to, co do tej pory najbardziej do niej przyciągało, a była nim opozycyjność wobec status quo. Nimb ten i zapaszek wolnomularstwo polskie miało jeszcze w PRL, gdy w fartuszku chadzał Jan Józef Lipski, nauczając „masońskiej filozofii” działaczy KOR oraz niepodległościowej i post-sanacyjnej tradycji, którzy od 1989 roku rządzą nieprzerwanie naszym krajem.

Obecnie przynależność do lóż nie ma najmniejszego sensu, skoro idea masońska jest oficjalną ideologią władzy. Po 1989 roku wszyscy powtarzają nam niczym mantrę hasła wolnomularskiej filozofii: Europa, ludzkość, kosmopolityzm, wolność sumienia, laickie państwo, rozdział Kościoła od państwa, relatywizm, wielokulturowość. Także jednym głosem wskazywani są śmiertelni wrogowie tego światopoglądu: tradycyjne nauczanie Kościoła, że prawda jest tylko w Kościele oraz tradycja endecka, która stanowiła ucieleśnienie walki z ideałem kosmopolitycznym.

Paradoksem jest więc, że zwycięstwo idei wolnomularskich spowodowało „kryzys powołań” i w Kościele i w lożach.

W Kościele, gdyż gdy wszystko jest relatywne, a prawda nie istnieje, to poświęcenie życia Bogu i misji nie posiada sensu.

W masonerii, ponieważ, gdy wszystko uznano za relatywne, nie posiada sensu istnienie „świeckich misjonarzy” relatywizmu.

Relatywizm doprowadził do powstania tolerancyjnego społeczeństwa konsumpcyjnego, które utopiło wszelkie spory ideowe jako kompletnie nieistotne. Dlatego też współczesne wolnomularstwo zaczęło wychodzić z podziemia i z ukrycia. Loże wolnomularskie wydają czasopisma, zakładają strony internetowe i profile na facebooku.

Na wspomnianym przeze mnie wykładzie prelegent nie ukrywał, że o ile kiedyś loże przyjmowały ludzi z elit i mogły sobie wybierać kogo chcą, a kogo nie chcą przyjąć, tak teraz otwartość spotkania jest jednym z elementów działalności rekrutacyjnych. Jeszcze parę lat i do lóż masońskich po prostu będzie się można zapisać przez internet, po wypełnieniu on-line deklaracji i wpłaceniu składki przez e-bankowość.

Nie znaczy to, że loże niczego dziś nie oferują. Oferują przynależność do środowiska przekonanego o swojej lepszości, doskonałości, postępowości, europejskości, „oświeceniu”. Oferują przynależność do środowiska, dzięki któremu subiektywnie można poczuć się lepiej. Po wykładzie miałem poczucie, że współczesne wolnomularstwo polskie może być atrakcyjne dla snobów, którzy czują się głęboko niedocenieni w realnym świecie.

Adam Wielomski
Tekst ukazał się w tygodniku Najwyższy Czas!
http://konserwatyzm.pl/

No nie wiem… Słabe wolnomularstwo dzierży władzę?
Admin

Komentarze 42 do “Snobizm masoński”

 1. Maćko said

  Zgoda: Oferują przynależność do środowiska przekonanego o swojej lepszości, doskonałości, postępowości, europejskości, „oświeceniu”. Oferują przynależność do środowiska, dzięki któremu subiektywnie można poczuć się lepiej. Po wykładzie miałem poczucie, że współczesne wolnomularstwo polskie może być atrakcyjne dla snobów, którzy czują się głęboko niedocenieni w realnym świecie.

 2. Kompendium wiedzy na temat masonerii z podziałem na ryt szkocki i francuski prezentuje Stanisław Krajski na YT.Dobrze,że jest otwarcie na oceny działalności,stąd i konieczność ujawniania przynależności jak każdej innej,przy pełnieniu stanowisk publicznych.
  Aby lepiej zrozumieć GLOBALIZM można dostosować słownik Bertranda Russella dla KOMUNIZMU.

 3. mgrabas said

  „Każdy, kto czyta moją publicystykę bez trudu zauważy, że nigdy nie miałem i nie mam masońskiej (antymasońskiej) obsesji (…)”

  a to? – http://www.google.pl/search?num=100&safe=off&q=Adam+Wielomski+wolnomularstwo

 4. revers said

  Snobizm? dazenie do wlladzy absolutnej przez utworzenie nwo, rzadu swiatowego z przewaga .
  .
  https://uderzwfalsz.wordpress.com/2015/11/04/bnai-brith-zydowska-loza-masonska-w-polsce/
  autor artykulu ignoruje glowne cele ukrytej wladzy masoneri.

  W RP loza Kopernik i pomniejsze loze, ostanio lezanka Kielecka o charakterze uzupatorskim do masoerii.

 5. guła said

  N.D. zwalczając wszelkimi siłami masonerią, sami adaptują na swoje potrzeby masoński schemat organizacyjny. Wierzchołek eNDecji jest praktycznie nieosiągalny, skarży się premier ostatniego rządu na wychodźstwie – w Zielonych Oczach – S. Cat-Mackiewicz. Tyle tylko, że on powrócił do Kraju, a Oni nie. Czy jak gen Maczek i jemu podobni, też utrzymywali się z pracy własnymi rękami? Oczywiście, że nie. Taka wspomniana organizacja, jak z tego wynika, ma wiele zalet.

  Ot, życie.

 6. Dinozaur said

  Hmmm… śp. Dziaduś Dinozaura znał Andrzeja Struga jeszcze z 1905 roku i recytował wierszyk, który niestety Dinozaur potrafi przytoczyć tylko we fragmentach :

  „Gdy noc zapada …
  …wtedy wychodzą masoni
  i słychać kielni stuk.
  Długie prowadzą narady
  jak poobsadzać posady.
  Mówią , że nie ma Boga,
  jest tylko Andrzej Strug.”

 7. Dictum said

  O jednego masona mniej na tym świecie.
  Zmarł Zbigniew Brzeziński.
  Co powiedzieć? Niech tam już go Pan Bóg ocenia

 8. Duce said

  Masoneria to zaledwie jeden z organów wykonawczych Międzynarodowego Żyda. Zgłębianie tematu uważam za bezcelowe. To „niewidzialne sznurki” Wielkiej Chazarii pociągają za sznurki. Masoni to zaledwie chłopcy na posyłki i mydlenie oczu maluczkim.

 9. Anty chazar said

  Chazar Brzezio kojfnął !!! Hura…!!!

  Zawołałem hej, Jednej curvy mniej… hahaha

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201705275544539-Brzezinski-nie-zyje/

 10. Bogaty Miś said

  Byłoby rzeczą niemożliwą ogłupić do tego stopnia społeczeństwa we Francji i w Niemczech, gdyby nie była to zorganizowana robota organizacji mającej swe jaczejki wykonawcze we wszystkich komórkach społecznego organizmu. Mason Retinger przekraczał granice wojujących ze sobą państw w czasie pierwszej wojny światowej. Nie wiadomo dlaczego nie wykonano rozkazu jego likwidacji, gdy został zrzucony do Polski na rozmowy z KG AK, mimo, że rozkaz taki przyszedł z Londynu.

  Gdy Mikołaj II chciał zciągnąć armię z frontu niemieckiego do stłumienia rewolucji, interwencja masonów francuskich u masonów rosyjskich spowodowała zaniechanie tego działania.
  Pan Duce ma rację. Jest tylko pytanie na ile Żydzi Bejtarowscy nie są żydami chazarskimi.

 11. Zborowski said

  zyd to zyd To wieczna ppermanentna ;rewolucja wojna kryzysy brak pracy oszustwa na miliony morderstwa na tle politycznym czy finansowym.
  My jako ;GOIE Musimy temu bractwu powiedziec .KONIEC WASZEJ DZIALALNOSCI.
  To ;;;;;;;;;;;;synagoga szatana;;;;;;;;;;;ONZ UNIA -Jewropejska NATO.I CALE TAK ZWANE PRZEMIANY pseudo demokratyczne…………………GOIE WSZYSTKICH KRAJOW LACZCIE SIE………….KONIEC Z NIMI

 12. Andrzej BR said

  Aby tak chociaż odrobinę zobaczyć robotę prof.Wielomskiego,
  polecam z całej biblioteki P.Jaśka z Toronto,
  tak w temacie i dla zobrazowania, oczywiście tylko tym,
  którzy nie znają, lekturę zawartą w poniższym linku:

  Click to access tajna-wc582adza-c59bwiata.pdf

  TEXE MARRS
  TAJNA WŁADZA ŚWIATA

  TAJNE BRACTWO I MAGIA TYSIĄCA PUNKTÓW ŚWIETLNYCH

  Wystarczy ta mała książeczka, by zobaczyć po co takie gnioty pisze ten profesor mniemanolog . . .

 13. Sebastian said

  Często słyszymy lekceważące wypowiedzi na temat masonerii jako organizacji przeważnie starszych panów bawiących się staromodnymi rekwizytami, ale za to chętnych do pomocy ludziom potrzebującym, i propagujących humanizm, powszechne braterstwo i prawa człowieka. Ten mocno sielankowy obraz wykreowany przez samych masonów skrywa ponurą rzeczywistość, którą im bardziej się poznaje, tym bardziej ona przeraża

  Praca zbiorowa pod redakcją ks. Tadeusza Kiersztyna

  Click to access zatrute_zrodlo_masoneria.pdf

 14. Duce said

  Ad. Zborowski
  I tu się Pan grubo myli. Żyd jest pojęciem zarówno ideologicznym jak i religijnym. W obu grupach są dziesiątki zwalczających się nawzajem stronnictw, są mozaiści i zwykłe chazarskie kundle, które z narodem wybranym (jako grupą etniczną) nie mają nic wspólnego poza bezczelnym wykorzystywaniem Starego Testamentu do podboju świata. Wrzucanie wszystkich do jednego worka to jakieś kompletne nieporozumienie. Niedawno spotkałem tzw. izraelczyków, którzy nienawidzą (samozwańczego) państwa izra(h)ell i jego samobójczej polityki.

  ——
  Ech, proszę Pana… jak przyjdzie co do czego, to Żyd pozostaje Żydem, czy sefardyjski, czy aszkenazyjski, czy chazar, czy miszling… niezależnie od tego, jak Żyda zdefiniujemy.
  Jakieś tam wyjątki nie podważają ogólnych reguł.
  Admin

 15. MatkaPolka said

  Wolnomularstwo to organizacja niegdyś tajna, a dziś raczej dyskretna, gdyż legalna. Dlatego z dużym zainteresowaniem wybrałem się ostatnio na publiczny wykład zorganizowany przez jedną z polskich lóż, a poświęcony „filozofii masońskiej”.

  Filozofia Masońska – ??

  Masoneria to główna siła polityczna na Zachodzie

  Cały zachód jest masoński. Ojcami założycielami USA byli masoni. W tym czasie celem masonerii była walka z chrześcijańskimi monarchiami( dziś te cele są inne).

  Masoneria jest nie tylko filozofią jest religią. Przede wszystkim jest antychrześcijańska – zlikwidowanie chrześcijaństwa jest głównym celem masonerii.

  Ideologia masonerii jest religią – Bogiem masonerii jest „Wielki Architekt Świata” – nie trójca nie Jezus Chrystus. Główną „Biblią” masonerii jest książka Alberta Pike’a „Moral and Dogma”

  Miażdżącą krytykę „religii masońskiej” dał Roman Dmowski w swej książce „Dziedzictwo,” gdzie opisał religie masonerii jako prymitywne zlepek kilku pogańskich religi i koncepcji – które udają religie – ale religią nie są.

  No cóż – masoni wierzą w te swoje gusła.

  Pierwsze stopnie wtajemniczenia są mylące . Natomiast Mason ma obowiązek zgłębiać dzieła masońskie, czytać uczyć się , zdobywać stopnie wtajemniczenia i uczęszczać w spotkaniach.

  Masoneria jest teoretycznie organizacją charytatywną w istocie jest organizacją, która rządzi światem. Jest to organizacja mordercza – za zdradę masonerii jest kara śmierci – pierwsza przysięga masońska mówi o podcięciu gardła za zdradę.

  Masoneria jest zboczeniem – np. jednym z rytuałów jest stosunek płciowy w trumnie mężczyzny z mężczyzną, picie krwi z czaszek, orgie seksualne, tarzanie się w błocie – wszystko to ma służyć lojalności pod szantażowi.

  Przez kontakty, związki zaprzysiężenia, lojalność, obowiązek wzajemnej pomocy,… stała się potężną organizacją

  Wszyscy prezydenci USA są i byli masonami. Każda kariera polityczna a często biznesowa jest związana z przynależnością do masonerii. W większych korporacjach awans jest niemożliwy jeśli nie jest się masonem ( to odpowiednik przynależności do partii w socjalistycznej PRL; Loża masońska to taka POP – podstawowa organizacja partyjna)

  Masoneria spenetrowała kościół Katolicki – mówimy o żydomasońskiej rewolucji w Kościele – sobór Watykański II jest dziełem masonów.

  Masoneria wywodzi się z tajnych Związków Krzyżackich, które doprowadziły do wyłonienia się masonerii brytyjskiej: – Królowa brytyjska uważana jest za głowę masonerii brytyjskiej.
  Legenda Templariuszy jest głównym mitem założycielskim Masonerii brytyjskiej

  Kontynuacją tego są zakony Św. Jana , Szpitalników

  Głowna loża Światowa to Katedra Świętego Pawła w Londynie.

  Główną linią podziału jest masoneria brytyjska i masoneria francuska – ryt Szkocki i Grand Orient.

  Masoneria Brytyjska jest rojalistyczna, bogata, arystokratyczna.
  Masoneria francuska jest biedna, robotnicza, rewolucyjna
  .

 16. MatkaPolka said

  FRAGMENT

  ZAKAZANY TEMAT: KL WARSCHAU

  NIEMIECKI REWANŻYZM I POLITYKA ROSZCZENIOWA U PODSTAW NEGOWANIA ISTNIENIA KL WARSCHAU

  (Referat przygotowany na sesję naukową o KL Warschau)

  Henryk Pająk

  KL Warschau będzie miał za swojego wroga tak potężnego sprzymierzeńca niemieckiego rewanżyzmu, jakim jest masoński Zakon Rycerzy Maltańskich. Zanim zatrzymamy się przy niemieckich Rycerzach Maltańskich, prześledźmy znakomitości europejskie i światowe w ostatnim półwieczu, które były lub są członkami Zakonu Rycerzy Maltańskich. Byli wśród rycerzy maltańskich tacy politycy jak Francesco Cossiga, Andreotti, Fanfanii, John Volpe (ambasador USA), Simpson (były sekretarz skarbu USA). Są lub byli członkami Zakonu Maltańskiego przemysłowcy: Gianni Angelli (Fiat), zarazem członek Komisji Trójstronnej i Bilderberg Group, Lee Iacocca (koncern Chrysler), Peter Grace (ropa, statki), brazylijski miliarder Dino Samaja. Idąc śladem członków Zakonu Kawalerów Maltańskich dochodzimy do czołowych agend Rządu Światowego, jak wspomniana Komisja Trójstronna i Bilderberg Group, amerykańska Rada Polityki Zagranicznej, zakon „Czaszka i Piszczele ” („Skull and Bones”), o którym pisałem szeroko w książce „Lichwa rak ludzkości „.

  Jednoznaczną masońską pieczęcią na Zakonie Kawalerów Maltańskich jest członkostwo słynnego masona francuskiego Yves’a Marsaudon, wolnomularza najwyższego, 33 stopnia wtajemniczenia rytu szkockiego, przyjaciela Jana XXIII. Papieże są bowiem obligatoryjnymi zwierzchnikami tej światowej loży, z wyłączeniem papieża Piusa XII, który odmówił zwierzchnictwa nad tym kryptokatolickim bractwem. Był członkiem tego „zakonu” słynny lider masońskiej loży „P-2″ Lucio Gelli, jest członkiem „zakonu” maltańczyków Henry Kissinger, członek wszystkich decyzyjnych agend Rządu Światowego, jest Aleksander Haig. W Polsce maltańczykom przewodzi kardynał Józef Glemp. Maltańczykiem jest abp Gądecki, jest nim również Jan Olszewski, były premier.

  Spieszę wyjaśnić, dlaczego wspominam o maltańczykach w kontekście KL Warschau, w związku z niemieckim rewanżyzmem. Z książki Jana Marszałka „Germanizacja powiatu bartoszyckiego na przełomie XX i XXI wieku” dowiadujemy się, że Niemiecki Rycerski Zakon Joannitów, inaczej zwany Zakonem Kawalerów Maltańskich, wybrał na swojego Wielkiego Mistrza rycerza Hansa Petera von Kirchbacha. Pięć lat później ponownie wybrano von Kirchbacha na Wielkiego Mistrza, co dowodzi jego rangi nie tylko wśród niemieckich maltańczyków. Kirchbach to czołowy niemiecki strateg wojskowy, który w latach 1990-2000 był dowódcą dywizji pancernej, potem Generalnym Inspektorem Bundeswehry i wspólnie z grupą niemieckich i NATO-wskich sztabowców przygotowywał zbrodniczy najazd na Jugosławię. Rozbili ją z powietrza głównie siłami lotnictwa amerykańskiego, bez inwazji lądowej, z wybitnym sztabowym udziałem „Herr” rycerza szpitalnika – joannity generała von Kirchbacha.

  Ten amerykańsko-NATO-wski najazd na Jugosławię, duplikat inwazji niemieckiej na Polskę w 1939 roku, dobiegł zwycięskiego dla nich końca w 1999 roku w czasie, kiedy generał von Kirchbach pełnił funkcję Generalnego Inspektora Bundeswehry, a więc w czasie, kiedy Jan Paweł II, zwierzchnik Zakonu Maltańskiego był jeszcze sprawny intelektualnie i fizycznie i powinien był – tak mi się przynajmniej wydaje, z pewnością naiwnie – wezwać rycerza von Kirchbacha „na dywanik” i zapytać go, co ma wspólnego misja szpitalników maltańskich z inwazją na Jugoslawię.

 17. snag said

  Q.

  Został tam w tym Polinie ktoś od kogo można szlifować polski język, czy wszyscy jak Nick? – Publiczność można dzielić na grupy o ile dobrze pamiętam ,…

  ‚Publiczność była także ciekawa, dzieląc się – z grubsza – na dwie części’

 18. Re: 14 Duce..
  Wszystkie zydy maja jedna wspolna wade (jak kto woli zalete), a mianowicie wszystko zrobia, by tylko fizycznie nie pracowac, bez wzgledu na okolicznosci…
  (poprostu brzydza sie fizyczna praca)…
  O masonerii, ktora syjonizm bardzo dawno stworzyl szkoda gadac
  =======================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 19. RomanK said

  Zrobi wszystko, zeby nic nie robic:-))))

 20. X. Natanek tak mówił: „Masonerie są to tajne organizacje kultywujące Szatana i chcą niszczyć Kościół.”

  To jak Panowie? Zapisujemy się?

 21. Zbyszko said

  Bardzo dziwne i śmieszne są te zabawy w jakieś tajne stowarzyszenia, które przypominają dziecinne zabawy w Winnetou i jego Indian. Niestety, nie jest to takie śmieszne, bo wstępując do masonerii popełnia się ciężki grzech śmiertelny, co pewnie śmieszy masonów do rozpuku. Śmieszne a raczej tragiczne w tym wszystkim jest to, że im wydaje się są nieśmiertelni i robią wszystko tak, jakby tak rzeczywiście było. A niestety, dla nich (ale może i dla niektórych z nas) tak rzeczywiście jest… JESTEŚMY NIEŚMIERTELNI i o tym dowie się każdy z nas już w sumie za niedługo bo może za kilka, kilkanaście, czy nawet kilkadziesiąt lat a może nawet dni.
  Niestety, możemy wtedy usłyszeć „nie umarłem za niego a mi służył, JEST MÓJ!”… Jeżeli to prawda, że na szczycie masonerii jest szatan (a podobno jest, bo któż tak zaciekle może walczyć z Kościołem Chrystusowym), to najmniejszy nawet pionek w tej hierarchii mu służy.
  Zachęcam do zagłębienia się w te sprawy. Jest już bardzo wiele przekazów, danych nam przez świętych (i nie tylko)… To nie są żarty, te zabawy są dziwne, ale niestety, nie są śmieszne.

 22. MatkaPolka said

  Panie Jaśku z Toronto Syjonizm Powstał w 1892 r a masoneria angielska w 1717 r
  No to jak Syjonizm mógł stworzyć masonerię.

  Jak kura mogła znieść jajko skoro kury jeszcze nie było?

  (***)

  Za datę powstania Syjonizmu przyjmuje się 1882 rokiem (gdy wydana została książka Autoemancipation Leo Pinskera), uważanym za datę pojawienia się syjonizmu praktycznego (politycznego),
  W sierpniu 1897 roku na I Światowym Kongresie Syjonistycznym w Bazylei (Szwajcaria) powstała Światowa Organizacja Syjonistyczna.

  Theodore Herzl przedstawił w 1896 r. w pracy pt. Judenstaat (Państwo żydowskie) wizję przekształcenia Żydów – prześladowanej wspólnoty etniczno-religijnej – w świecki naród, którego państwo będzie podobne do innych państw europejskich. – no bo przecież przedtem ŻYDÓW-takie narodu nie było.

  Profesor historii w Tel Avivie Szlomo Sand twierdzi to samo – żadnych Żydów nie było
  „Kiedy i jak wymyślono naród żydowski”

  (***)

  Za datę powstania masonerii brytyjskiej (spekulatywnej) przyjmuje się 1717 r. Wcześniej istniały cech i gildy rzemieślnicze. Gildie kamieniarzy i wolnych murarzy istniały już przedtem w Niemczech i na Wyspach Brytyjskich, niektóre z nich przyjmowały do konfraterni „nie zawodowców”, lecz możnych protektorów, których poparcie i opieka dodawały splendoru i przynosiły niemałe korzyści.

  http://marekstefanszmidt.polacy.eu.org/5602/powstanie-masonerii-i-jej-podzial

  Loże porzucają działalność zawodową, a nowe formy czekają, by je na¬pełnić nową treścią
  Tak kształtowała się sytuacja w okresie bezpośrednio poprzedzającym rok 1717. Data ta – – założenie w Londynie pierwszej Wielkiej Loży — otwiera nowy rozdział w dziejach wolnomularstwa…

 23. Zbyszko said

  Premizlaus Crucis @19 zanim się zapiszesz, to obejrzyj sobie co dzieje się potajemnie, za naszymi oczyma- jak zabawiają się możni tego świata, pozapisywani do tych różnych dziwacznych organizacji. I na drugi raz pomyśl, zanim coś tam z siebie wybulkniesz, bo w tym momencie także także w jakiś sposób się do tego bestialstwa (to słowo pochodzi od bestii, by tylko one tak się zachowują) przyłączasz.:

 24. Re 22:
  To było pytanie ironiczne i nie zadawane na poważnie.
  Natomiast co do członkostwa w masonerii, to nie tylko grozi za to grzech ciężki, ale także klątwa, czyli ekskomunika.

  ——
  Oj, chyba już nie… nie w dziesiejszym KK…
  Admin

 25. Zbyszko said

  Premizlaus Crucis @23 Bardzo się cieszę. Więc przepraszam za ton oburzenia. Tutaj właśnie jeden z nich poznaje prawdę, że jest NIEŚMIERTELNY:
  http://dd.neon24.pl/post/138634,nie-zyje-prof-zbigniew-brzezinski-wybitny-politolog
  Nie mówię, że usłyszał podobno w tym wypadku Sąd jest krótki) „nie umarłem za niego…” bo „nie sądźcie abyście nie byli sądzeni”, ale z całą pewnością „spełniło się” jego marzenie o nieśmiertelności.
  Oj, Ferajna się sypie, wcześniej wybitny filantrop, teraz wybitny politolog a przecież inni czołowi filantropi także już chyba czują „nieśmiertelność”?… Zachęcam do poczytania komentarzy pod tym postem.

 26. Re 24:
  Tak, nasze osądy są nic nie warte. Tylko Bóg wie, gdzie dusza człowieka idzie po śmierci. My dowiemy się tego, jak do nas kostucha zawita. Możemy jedyne się domyślać, że zapewne Brzezio teraz gotuje się w smole z Rockefellerem a cierpieniom i udrękom ich nie będzie już końca.
  Obejrzałem ten filmik. Aż nie chce się uwierzyć, że takie rzeczy się dzieją i to jeszcze na tak masową skale. Gwałcenie dzieci, a potem ich mordowanie w taki sam sposób, jak mordowali UPOwcy Polaków, a na końcu zjadanie ich członków. Nie ma słów, żeby opisać tego obrzydliwego zjawiska. To jest samo dno satanizmu. Chyba niżej się już stoczyć nie da. Wyznawcy Diabła, głównie Żydzi, rządzą tym światem, zatem robią takie zwyrodnialstwa globalnie. Z historii tych dzieci przypomina mi się postać św. Szymona z Trydentu, chłopca, który został zamordowany przez Żydów w ich satanistyczno-judaistycznych rytuałach. I oni robili to samo: odkrajali żywcem kawałki ciała, a potem kłuli go, aż wyzionął ducha. Różnica tylko polega na tym, że on żył w katolickich czasach, bo w XV wieku, zatem takie incydenty były rzadsze i bardzo ukrywane. A jak sprawa wychodziła na jaw, to podjęto od razu właściwe kroki. Parchy, które zamordowały św. Szymona, nawzajem zaczęli się oskarżać. Cała trójka dostała czapę.
  Dzisiaj oni rządzą, zatem nie mają hamulców. Nadal jest to ukryte, ale już robione na masową skalę. Kiedy ten horror się skończy?

 27. MatkaPolka said

  Ad 14 Duce ,Admin

  Ech, proszę Pana… jak przyjdzie co do czego, to Żyd pozostaje Żydem, czy sefardyjski, czy aszkenazyjski, czy chazar, czy miszling… niezależnie od tego, jak Żyda zdefiniujemy.
  Jakieś tam wyjątki nie podważają ogólnych reguł.
  Admin

  Żadnych Żydów nie ma – to nie rasa, to nie religia, to nie naród, to nie semici.
  To naród wymyślony – i to jest powiedziane przez prof. Histori z Izraela Shlomo Sanda

  Żyd to system kompletnego fałszu i zakłamania i zaprzeczania . Dobrym przykładem jest sam prof. Szlomo Sand – mówi że Żydów nie ma – nie było wygnania wiec nie może być powrotu – a jednak siedzi w Izraelu i mówi, ze jest Żydem

  KIM SĄ ŻYDZI – NAGRODA NOBLA ZA PRAWIDŁOWĄ DEFINICJE ŻYDA!!!!

  Uważanie się za Żyda to przyznanie się do schizofrenii. To choroba psychiczna. Rozdwojenie jaźni i osobowości.

  * Z punktu widzenia socjologicznego – to grupa w sobie i sama dla siebie
  * Z punktu widzenia prawa kryminalnego – to przestępczość zorganizowana
  * Z punktu widzenia bankowego – to jeden wielki szwindel – w tym tkwi potęga Żydów i tajemnica sukcesów biznesowych – kapitał i pieniądz zastąpiono linia kredytowa i preferencjami dostępu

  * Z punktu widzenia religijnego – to dzieci szatana niemający nic wspólnego z biblią.

  Judaizm TO NIE RELIGIA. Talmud jest zbiorem praw – zakazów i nakazów najbardziej wrogich w stosunku do najbliższego sąsiada. BIBLIA ZAPRZECZA TALMUDOWI. TALMUD ZAPRZECZA BIBLII – udowodniło to kilka kongresów i dysput teologicznych – katolickich, żydowskich.

  Prawdziwym Izraelem są Chrześcijanie – wyznawcy biblii. Abraham, Mojżesz, Jakub/Izrael i są postaciami biblijnymi chrześcijańskimi, a nie Talmudycznymi.(mówi o tym każdy ksiądz niemal na każdej mszy)

  Judaizm to APOSTAZJA do każdej religii i do samej siebie. Talmud to nie jest religia Dekalogu Mojżesza.

  To swoisty kod przestępczy. Żyd to w całości mentalność przestępcza – i tylko tak na Żyda i żydostwo trzeba patrzeć.

  Żydostwo to Tora i Talmud, które się wzajemnie wykluczają. Judaizm nie jest religia biblijną i religia proroków od Abrahama. Żydzi nawet nie wymieniają imienia Jahwe .

  Według Talmudu ŻYDOWSKI BÓG to taki rabin, który siedzi w niebie i czyta Talmud; ale Bóg może się mylić w interpretacji Talmudu, bo np. cadyk z Lubartowa inaczej może interpretować Talmud – i wtedy Bóg nie ma racji, a racje ma cadyk,

  *Z punktu widzenia prawa międzynarodowego – grupa przestępcza odpowiedzialna za zbrodnie ludobójstwa – które nie będą przedawnione

  *Z punktu widzenia etnicznego i antropologicznego – TO NIE RASA, a mieszanka wielu ras (czarny z Etiopii, biały z Rosji, brunatny z Maroko – czy tu istnieje podobieństwo rasowe) -to w 90% Chazarzy – Chazarze nie są Semitami – Potomkowie Hunów i Mongołów zmieszanych z wieloma rasami

  *Z punktu widzenia medycznego – to grupa chorych psychicznie żyjąca we własnym przez siebie stworzonym świecie iluzji – rozdwojenie jaźni to Schizofrenia.

  *Z punktu widzenia językowego i semantycznego słowo ŻYD – to wzajemne zaprzeczające sobie pojęcia – TO OKSYMORON. (olbrzymi karzeł , biały murzyn)

  ZYD TO NIE RASA – Czarny Żyd z Etiopii lub Nowego Jorku ?? Brunatny Żyd z Jemenu lub Maroko ?? Biały z Polski, Rosji lub Ukrainy, Armenii?? Jakie są podobieństwa rasowe między czarnym z Etiopii, białym z Polski żółtym z Chin?? Czy ktoś jest w Stanie udowodnić, że to ta sama RASA ?? !!

  Biały rabin i Czarny rabin – Czy to ta sama RASA? Czarny RABIN Capers Funnye (kuzyn Michael Obamy żony prezydenta USA)– CZY JEST SEMITĄ ?

  Etnicznymi Żydami sa Palestyńczycy (Semici) – Mieszkańcy biblijnej Judei !!! Wyznawcy Islamu

  Żydzi to nie naród – To Grupa wyznawców Talmudu, gilda przestępcza żyjąca wśród innych narodów . Polski Żyd to Polak, Niemiecki Żyd to Niemiec, Francuzki Żyd to Francuz, Amerykański Żyd – no właśnie – nie ma takiego narodu – Etnicznymi Amerykanami byli Indianie

  Tzw. ŻYDI weszli do Palestyny i zaczęli mordować prawowitych właścicieli i mieszkańców Palestyny, bo Talmud tak uważa i tak nakazuje. Własność i ziemia goja to ziemia niczyja. Podobnie jest w Polsce!!

  ŻYDZI NIE SĄ SEMITAMI – Tzw. Żydzi to Chazarzy – plemię Hunów – i nie jest to plemię semickie. Hunowie od stuleci prowadzili inwazje przeciw narodom Europy i świata. Od polowy 20 wieku( tj od powstania państwa Izrael) zaczęło się metodyczne wyrzynanie etnicznych Żydów tzn. Palestyńczyków i Żydów z Jemenu i zastąpienie ich tzw. Żydami z Polski i Ukrainy tzn. potomkami Chazarów – Mongołów, Turków i Tatarów.

 28. Poziomka said

  Panie Premizlaus, coś mi się wydaje, że to nie jest dzisiaj Pański dzień.
  „Natomiast co do członkostwa w masonerii, to nie tylko grozi za to grzech ciężki, ale także klątwa, czyli ekskomunika.”
  Kiedyś było, ale się zmyło…
  Pan poczyta proszę:
  http://www.opoka.org.pl/biblioteka/T/TA/TAI/masoneria_04.html

 29. Zbyszko said

  Poziomka @27 Gdy Papież Jan Paweł II uroczyście zawierzał Rosję Matce Boskiej (zgodnie z zaleceniem Matki Boskiej w Fatimie), to watykańskie pluskwy wyłączyły Papieżowi mikrofon i zadbały, by informacja o tym nie przedostatała się do szerokiej opinii publicznej. Oczywiście, nie przeszkodziło to Matce Boskiej w objęciu Swoją opieką Rosji, której efekty już widać bardzo, bardzo wyraźnie gołym okiem. Nie pomogą tutaj gazeto-wyborczo-„polskie” zakłamania na temat Rosji, bo psy szczekają a Karawana jedzie dalej.
  Więc niezależnie od tego, co tam teraz w tym Watykanie się uchwali, masoneria, która walczy z Kościołem jest przez ten Kościół (Ciało Mistyczne) potępiona,
  Możemy więc z dużym prawdopodobieństwem przypuszczać, że David i Zbig o ile się skutecznie nie nawrócili, usłyszeli :”nie umarłem za niego…”
  Zaś jeżeli się nawrócili (oby) to z całą pewnością, za te swoje zbrodnie są na samym dnie Czyśćca (polecam kazania Ks Natanka o Czyśćcu) gdzie podobno męki są takie same jak w piekle z tym tylko, że delikwent nie przeklina Pana Boga a Mu dziękuje że jest zbawiony. Wiemy z przesłań mistyków, że delikwenci proszą, modlą się, błagają by ktoś naprawił ich grzechy. NIestety nie docierają tam modlitwy ani Łaski Mszy Św. Wiemy (z jednego z przesłań), że np już 500 lat siedzi w Czyśćcu ksiądz który… nie błogosławił… Przy czym 500 lat w tamtej rzeczywistości jest prawie nieskończonością dla delikwenta.
  Po więcej „ciekawostek” odsyłam np do Kazań Ks Natanka o Czyśćcu.
  Więc jakby tu na to nie patrzeć, Davidowi i Zbigowi bardzo, to z całą pewnością, bardzo, ale naprawdę bardzo, mina zrzedła

 30. Duce said

  Re: Gajowy Marucha
  Obawiam się, że ma Pan rację. Po prostu – naiwnie – wierzę, że ten po drugiej stronie barykady jest taki sam jak ja. Może jestem idiotą, ale inaczej nie potrafię.

  Re: MatkaPolka
  Trafił Pan w dziesiątkę. Wielkie dzięki za ciekawy wywód. Skoro obaj wiemy, że żydzi są rakiem ludzkości, to może zna Pan jakiś środek zaradczy? Inaczej do końca świata będziemy brnąć w akademickie dysputy.

  Nie daje mi spokoju jakie zadanie wyznaczył Bóg żydom, przecież w jednej chwili mógłby ich unicestwić.

 31. Joannus said

  Szatan jest ich bogiem – wystarczy.

 32. Andrzej BR said

  Powszechnie uznaje się, że Żyd to Wybrany przez Boga.

  Mojżeszowych wybrańców poszukać trzeba tylko wśród

  wyznawców TORY, bez „nantchnień” rabinackich!

  Więc dzisiejszy Żyd, to oszust, uzurpator i zbrodniarz.

  Oszukał swe pochodzenie – Kainici!

  Podał sie za Wybranego – odrzucającego INRI !

  Powiesił Chrystusa wiedząc, że nim jest!

  Gwożdżąc Go do Krzyża Po wieki przeklęty – Judaszyzm!

  Największe Dęby padają pod naporem PASOŻYDA,

  a co dopiero My, zwłaszcza gdy nie słuchamy – OSTRZEŻEŃ!!!

 33. Marucha said

  Re 27:
  To jest naprawdę nieistotne, czy Żydzi są, czy ich „nie ma” – i jak ich zdefiniujemy. Tworzą swoistą organizację przestępczo-mafijną i czują wspólnotę bez względu na geny.

 34. RomanK said

  Tak, nasze osądy są nic nie warte…pan Pc…..

  :-))))) pelna zgoda!

 35. revers said

  lub inne komitety o zasiegu globalnym
  http://strefatajemnic.onet.pl/teorie-spiskowe/komitet-300-tajna-grupa-rzadzaca-swiatem/3×614

 36. Głos Prawdy said

  „Może nie wszyscy tu wierzą w objawienia i proroctwa, ale zacytuję wcześniej przytaczany cytat z objawienia:
  ” Nawet « Najwyższy stopniem w Masonerii »
  jest podwładnym Przywódców żydowskich… którzy Mnie nienawidzą i którzy są u rzeczywistej władzy w Watykanie… « Ta część Narodu żydowskiego » zebrała się od razu…
  aby przestudiować i zaplanować potworny « Światowy Plan ».
  Żydowski holokaust… jest dziełem tych samych Przywódców żydowskich
  z tej samej epoki i również wtedy « użyli innych»… aby wykonali brudną robotę.
  Muzułmanie… przeciwko Chrześcijanom…
  https://gloria.tv/article/CZS8ej3vmMgW6VsJSCr3mDD44

 37. MatkaPolka said

  Dave Duke były członek Senatu USA

  Izrael – ziemia obiecana zorganizowanej przestępczości (część 1/3, napisy PL)

  Izrael – ziemia obiecana zorganizowanej przestępczości (część II. napisy PL)

 38. Re 28:
  Ekskomunika za przynależność do cyrkla i węgielnicy została „zniesiona” w prawie kościelnym z lat 80. XX wieku, które wprowadził Jan Paweł II. Jako tradycjonalista ja tego prawa nie uznaję. Dla mnie obowiązujące jest prawo z roku 1917, które wyraźnie zaznacza, że za założenie fartuszka jest klątwa. I tyle.

 39. Boydar said

  Tylko nasze osądy są ważne. Pytanie tylko – w jakim aspekcie. Osąd, wyartykułowanie oceny. Jeśli uczciwy, a nie paszkwil, to z podaniem uzasadnienia. Jak w przyzwoitym sądzie. Znaczy się zestawienie kwalifikacji czynu z obowiązującym prawem. A pierwsze są zasady „pisowni nie z czasownikami”, wraz z najważniejszą – nie kłam.
  To tak a’propos (26) i (34)

  Masoneria jest ostatnim narzędziem soft jakie pozostało ośrodkom (ośrodkowi) władzy nad światem. Od czasu gdy Rosja równie miękko i dyplomatycznie powiedziała ‚wypierdalać!’. Jeszcze niedawno takim narządziem (przynajmniej w Polsce) były kahały. Po „epizodzie” II WŚ jakby „nieco” skorodowało. O przełożeniu na nasze życie tzw. „służb” nie ma co pisać, były, są i będą. I jakiś wpływ zawsze będzie. ale nieporównywalny co do skali i zakresu wobec wpływu lóż.

 40. Feliks koneczny Najwybitniejszy znawca i autor ksiazek takich jak Cywilizacja Bizantyjska,… Cywilizacja Turanska…….lacinska,…..i Zydowska .Klarownie identyfikuje i logicznie pisze ze Zydzi to zwiazek , Towarzystwo organizacja swiatowa ..ktorych laczy glownie naiwna i slepa wiara w Boze wybranstwo :)Oczywiscie sami naczelinicy tejze wiary w wybranstwo nie wierza kompletnie 🙂 podobnie jak i naczeincy u Mlodszych braci …nie wierza w nic za wyjatkiem w judaszowe srebrniki i brzeczaca monete 🙂 ktora jest prawdziwym i jedynym bogiem! na ziemi i ktora daje im wladze nad niemal calym swiatem!

 41. jesli biega !o tak zwana masonerje przeroznych rytow ,nazw i odmian ,masci 🙂 to pewien znawca masoneri kiedys uja to bardzo trafnie : ,,jesli wytniesz z jakiejkolwiek encyklopedji masonskiej to co odnosi sie do Starego testamentu i kabaly …to zostana z tej ksiagi …same okladki :):)

 42. masoneria czy tez jej odmiana 🙂 ma jednak ogromne nieogranoczone technicznie mozliwosci! Czytalem ostatnio w papierowym wydanu „Nature” ze w dorzeczach Orinoko w Brazyli testowano nowoczesne drony wojskowe z technologia ktora pozwala odnalesc w gaszczach niemal kazde zwierze cieplokrwiste .Okazalo sie ze za pomoca tych super dalekosieznych dronow znaleziono grupe okolo 80-100 indian w rejonie bardzo bagnistym i pelnych toksycznych oparow jakiegos gazu z ziemi !i niedostepnym nawet dla miejscowych Indian!.po zrobieniu super dokladnych zdiec tych nagich indian znaleziono rowniez …..ulotki ,broszurki pisane w jezyku keczua o…….martylorogi Zydow w Polskich obozach zaglady:)

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: