Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Olo o Marokańczycy uczcili zwycięstw…
  Olo o Generał Surowikin radykalnie z…
  Olo o Wygląda na to, że Rosja nie bę…
  bryś o Marokańczycy uczcili zwycięstw…
  bryś o Generał Surowikin radykalnie z…
  revers o Wolne tematy (83 – …
  NC o Polska dla Polaków
  Szczepan Zbigniewski o «Batalion Monako»
  niepostepowyoszolom o Generał Surowikin radykalnie z…
  minka o Wolne tematy (83 – …
  Szczepan Zbigniewski o «Batalion Monako»
  ats42 o Najbogatszy człowiek na ś…
  Szczepan Zbigniewski o Wolne tematy (83 – …
  Zorard o Najbogatszy człowiek na ś…
  Nie przycichlim o Generał Surowikin radykalnie z…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 625 obserwujących.

A u was murzynów biją!

Posted by Marucha w dniu 2017-05-27 (Sobota)

Zdjęcie nie ma nic wspólnego z omawianymi w artykule sprawami – prócz tego, ze przedstawia policję przy pracy,

Półtora roku temu, kiedy ministrowie PiS obejmowali rządy, otrzymaliśmy obietnicę, że wreszcie „państwo polskie wstanie z kolan”, że przestanie być państwem teoretycznym”.

Jako poseł poparłem zatem wszystkie sztandarowe projekty nowego rządu w tym m.in. skupienie w rękach ministra Ziobry pełnej władzy nad prokuraturą. Skoro „Szeryf Ziobro” chce robić porządki – niech robi.

W międzyczasie zaczęła działać komisja ds. Amber Gold, w której kolejni przesłuchiwani prokuratorzy kompromitowali się brakiem pamięci, nie umieli wytłumaczyć się z własnej nieudolności, która umożliwiła masowe oszustwo. Czekałem kiedy polecą głowy tych nieudolnych podwładnych Ministra, ale się nie doczekałem.

Jakoś nie mogę się też dopatrzyć wyciągania konsekwencji wobec prokuratorów w licznych sprawach ludzi poszkodowanych przez „wymiar niesprawiedliwości”, które opisaliśmy po dwu konferencjach jakie Zespół Poselski n/rz Nowej Konstytucji zorganizował w Sejmie w ub. roku. Raporty z obu konferencji zawierające opisy sądowo-prokuratorskiego bezprawia, nieudolności, tuszowania przestępstw, „krycia” funkcjonariuszy przekazaliśmy do ministerstwa, gdzie powstał nawet jakiś zespół prawników do ich analizy.

Do dziś jednak żaden konkretny efekt tego „badania” nie jest mi znany. Żadna z kilkudziesięciu opisanych przez nas spraw nie wywołała konsekwencji w postaci zmian w prokuraturze.

Podobne zjawisko – braku zmian – obserwuję w licznych interwencjach, które trafiają do mojego poselskiego biura, a które dotyczą np. przekraczania uprawnień przez policję w stosunku do obywateli.

Ot chociażby przypadek Piotra J. – młodego człowieka z Nysy, który został zatrzymany przez policję, a następnie skutego policjanci bili na komendzie – co zostało nagrane na monitoringu. Oczywiście, żeby stworzyć sobie alibi oskarżyli go jeszcze o „stawianie oporu”. Od wielu miesięcy prokuratura nyska nie jest w stanie przeanalizować nagrań i postawić zarzutów funkcjonariuszom.

Z kolei Łukasz Ś. z Nysy został postrzelony przez niezrównoważonego policjanta zupełnie bez powodu. Przypadkiem uszedł z życiem. Od 3 lat prokuratura w Opolu nie potrafi rozstrzygnąć sprawy, powołuje nowych biegłych, a policjant słynący z tego, że nadużywa przemocy dalej jest funkcjonariuszem.

Inna moja interwencja (w której nb. sam jestem poszkodowanym i świadkiem) dotyczy sprawy, w której nyska policja oskarżyła bezpodstawnie o groźby karalne zupełnie niewinnego chłopaka, zresztą niepełnosprawnego umysłowo. Złożyłem oświadczenie, że to nie on popełnił przestępstwo, takie samo oświadczenie złożył inny świadek zdarzenia, jest monitoring, który potwierdza nasze zeznania, a mimo tego policja – dla statystyki – po prostu wzięła pierwszego z brzegu, kogo tam mieli w notesie, przypisała mu czyn, którego nie popełnił i proces toczy się w najlepsze.

Mamy do czynienia z ewidentnym fałszywym oskarżeniem spreparowanym przez policjantów przy akceptacji prokuratury, która nie pofatygowała się nawet, żeby przed sformułowaniem aktu oskarżenia przejrzeć zapis monitoringu.

I to wszystko dzieje się już za rządów PiS – fałszywe oskarżenia, inercja prokuratury, nadużywanie władzy połączone z nieróbstwem i kolesiostwem.

Ostatnie wydarzenia – ujawnienie filmu z maltretowania przez policjantów, na komisariacie we Wrocławiu Igora Stachowiaka, zakończonego jego śmiercią też miały miejsce już za obecnych rządów. Mimo, że minął rok od śmierci młodego człowieka, mimo że jest ofiara, jest sprawca i są dowody prokuratura nie umie postawić zarzutów. W ogóle było cicho dopóki media nie ujawniły filmu, dopiero wtedy wybuchła burza w Sejmie.

I tu zupełnie oburzające było tłumaczenie rządzących. „Za waszych czasów było tak samo” – bronili się ministrowie PiS.

Czy dziadostwo policjantów i prokuratorów za Platformy ma usprawiedliwiać takie samo dziadostwo pod obecnymi rządami? To na czym – nieśmiało pytam – ma polegać zmiana? W dodatku „dobra”?

Janusz Sanocki
Poseł na Sejm RP.
Dziennikarz, polityk, były burmistrz Nysy, jeden z liderów Obywatelskiego Ruchu JOW, inicjator Kongresu Protestu.
Autor Miesiąca Prawicy.net w lipcu 2013

http://prawica.net

Komentarzy 19 do “A u was murzynów biją!”

 1. Kail1410 said

  ‚Według m.in. Encyklopedii Solidarności od 1977 do 1979 był członkiem PZPR. Janusz Sanocki w udzielonym w 2016 wywiadzie stwierdził natomiast, że aplikował do PZPR, jednak ostatecznie nie został przyjęty.”

  Biedak.

  A ja tam życzę ministrowi Ziobrze, długich lat. 😀

 2. Rob said

  @1
  W powyższym artykule, w czym się nie zgadzasz z posłem Sanockim?

 3. Kail1410 said

  We wszystkim, bo to groch z kapustą, a i odwrócę pytanie, w czym pan się zgadza?

 4. Dziadzius said

  Co za tytul- Oczywiscie ze u nas murzynow bija – bo zydow nie wolno bo maja sedziow w kieszeni a to jest kosztowne.

 5. Proste said

  Cieniutki ten wpis Sanockiego:
  -Ot chociażby przypadek Piotra J.
  -Z kolei Łukasz Ś.
  -A jedna baba drugiej babie
  -A za przystankiem Boydar pobil Macke…

  Trele morele i s*anie w banie taka argumentacja przykladami dla microcefali.

  W milicaj-policaj siedza Ukry, Szwaby, Lotysze i Chazary-Chachaly i Psychopaly czego Ziobro nie zmieni – nawet gdyby chcial, czego pewni być na razie nie mozemy.
  Jak ci z 3i1/2Reichu potrafili sprawić, ze Popieluszke bestialsko torturowano przez wiele,wiele dni i nikt nie dotarl do prawdy, to wiecej trzeba niz jeden rzont aby policaj stala sie Nasza Policja.

  ——
  Czego się Pan właściwie czepia?
  Sanocki podał zmyślone przykłady?
  Czy o co Panu szanownemu chodzi, bo ja nie wiem?
  Zaczyna mnie Pan szanowny wku*wiać.
  Admin

 6. AlexSailor said

  Czytając komentarze do artykułu można stwierdzić, że mamy pozamiatane.
  Mógłbym przytoczyć wiązkę argumentów, dyskutować, przekonywać, ale po co.
  Mamy pozamiatane i tylko bezpośrednia cudowna interwencja niebios może to zmienić.

  Był sobie Kluska, który stworzył Optimusa, który dziś prawdopodobnie miałby renomę firmy Dell i byłby jeszcze dla niej bezkonkurencyjny.
  Ano.
  Organa państwa, przynajmniej pięć niezwiązanych instytucji – wojsko, policja, skarbówka, prokuratura, wojewoda (urząd), nawet adwokatura – działając z cybernetycznego punktu widzenia pod jednym kierownictwem, którego oficjalnie nie ma (mafia), doprowadziły do likwidacji tej firmy i zniszczenia człowieka, który na dodatek wszędzie mówi, że proponowano mu złożenie okupu za zwolnienie z więzienia.

  Otóż wystarczyłoby wziąć się za taką sprawę i systematycznie wyczyścić temat zamykając sprawców między innymi za zdradę państwa (tym jest łamanie prawa i konstytucji przez zaprzysiężonych), żeby w dużym stopniu uzdrowić państwo skazując kilkadziesiąt a może kilkuset sprawców.
  Zaś w trakcie sprawy pewnie wypłynęłoby tyle rzeczy, że mogłoby się skończyć nawet na tysiącach skazanych także za inne przestępstwa.

  Podobnie z wymienionymi przypadkami w artykule.

  Ale, skoro rządzący mają raz lemingów popierających partię złodziei europejskich za wsparcie, a innym razem pislam działający w ten sam sposób tylko wspierających inne indywidua maczające pysk w melasie u koryta, no to mamy POZAMIATANE.

 7. adsenior said

  Od lat powtarzam, że rządy PO i Pis, dzieli kolosalna różnica, takaż sama jak między dżumą a cholerą. Gdy są w opozycji, to we wszystkim odwołują się do społeczeństwa, jak są u władzy, to społeczeństwo mają w doopie!!

 8. Pinxit said

  Kail1410
  Niedobrze mi sie robi jak PiS owskie szpicle ubeckie wyciagaja innym czlonkostwo PZPR.
  Janusz Sanocki jest poslem RP.

  Komus sie pomylilo, ze PZPR i UB – to dokladnie to samo.
  To, ze ktos nalezal do UB w PRL-u to moze w kapitalizmie zostac nawet prezydentem i nikt slowa nie pisnie. Bo obecnie ubecja ma poparcie w szerokich rzeszach polskiego matolectwa.

  Gierek nalezal do PZPR i kazdy posolidarnosciowy prezydent moglby mu buty czysic i podawac garderobe w szatni.

  Posel Sanocki – JAKO POSEL PR- porusza bardzo wazny problem: policja, rownie nielegalnie jak Ziobro uzurpuje sobie prawo do wladzy wykonawczej, na ktora konstytucja nie pozwala.

  Policja w Polsce ma prawo mordowac bezbronnych?
  Zawlec na komisariat i tam ukatrupic, zeby nikt nie widzial?
  To juz w Polsce nie ma wydzialu sprawiedliwosci tylko prawo Lyncha?

  Czy to tak trudno zrozumiec?
  W PRL-u milicja nie miala nawet broni a my i tak pyskowalismy, ze miala palki.

  Jak ta policja teraz wyglada w Polsce ??? jak amerykanski czolg!
  Pieniadze podatnika sa przegwizdane na Ninja-turtle „kostiumy’ , ktore maja odstraszyc przypadkowych przechodniow!
  Kostiumy holywoodzkie sa bardzo drogie ale zupelnie bezuzyteczne gdy chodzi o bezpieczenstwo publiczne.
  Policja nie broni obywatli – tylko ich napada.

  A kryminalisci kwitna i zakwitaja w obecnej Polsce.

  Wiadomosci obecnie z Polski – to nawet nie kronika wypadkow.
  To kronika kolejnych morderstw!
  Wlasnie tatus zamordowal malenkie dziecko w sporze o ojcostwo. Inny po pijanemu zamordowal niemowlaka. To kolejny pan poderznal zonie, kochance gardlo. Mlode kobiety gina, sa mordowane albo sprzedawane do burdeli swiata.
  A to policja zastrzelila chlopaka bo uciekal przed policja. Policja strzelila w samoobronie?

  Czy Polacy sie wsciekli?
  I nie wazne czy PiS czy PO.
  Polska ma najwyzszyw wskaznik smiertelnych wypadkow drogowych w Europie i nieprawdopodobny poziom przestepstw.

  A po blogach swiatli znawcy od prawa, konstytucji, praw obywatelskich dyskutuja dwie partie polityczna, ktore sa na lancuchu zagranicznych lotrow.

  Cale obecne prawodawstwo jest w szambie.
  I nie o to chodzi do cholery jak bylo w PRL-u.
  Tylko dlaczego teraz nie jest lepiej???

  Pierniczenie w kampanii wyborczej o powstaniu z kolan, jest tak prymitywna, prostatcka demagogia, ze tylko cymbal uwierzy w haselka bez pokrycia.
  Takie samo gowno rzucaja tlumom w USA: Ameryka First.
  Co to znaczy??? Ameryka Pierwsza – do czego??
  Do kolejnej bijatyki i mordowania cywilow pod plaszczykiem walki z terroryzmem?

  „Powstan Polsko z kolan”- to moze bylo dobre za czasow rozbiorow.
  Teraz jak zydowski kapitalizm i jankiesowskie pomysly rozlozyly Polske na obie lopatki – nie pomoga Polsce nawet wstrzasy elektryczne.
  Bo niikt nie ma recepty na poprawe sytuacji.

  I cos jeszcze przypomne durniom, ktorzy sie ciesza z obecnej sytuacji:
  Kiedy w Polsce Jaroszewicz oglosil okrutna podwyzke na produkty zywnosciowe – cala Polska zaprotestowala! Robotnicy wyszli na ulice.
  W trzy dni potem rzad musial odszczekac podwyzki.
  Teraz sa wszystkie biznesy prywatne i gowno im kto zrobi. Np. Biedronce.

  Obecnie w Polsce nauczyciel zarabia dokladnie tyle samo co w PRL-u, a pracownicy supermarketow, pielegniarki, gornicy – nie maja prawa prosic o podwyzke bo byle cap im powie, ze zatrudni Ukraincow.

  W PRL-u bylismy bohaterami.
  Teraz w Polsce same tchorze i lizusy. W dupe wlaza wciaz tej samej ubecji – a pyskuja na PZP.

  Nic dziwnego, ze w Polsce jest bezpraiwe. Komornicy kradna ludziom traktory … przez pomylke, matkom sie dzieci odbiera, dzieciobojcy grasuja i strach przechodzic w Polsce przez ulice.

  Cala masa jednokomorkowcow popiera ten burdel.
  Niech mi ktos wytlumaczy dlaczego minister sprawiedliwosci i rownoczesnie prokurator ma zyc wiecznie??
  Przeciez PiS lamie konstytucje na kazdym kroku.
  Ziobro nie ma prawa byc prokuratorem. Przeciez to faszyzm.

  Czy Kail1410 o tym nie wie??

  A dr. Mateusz Piskorski dalej siedzi.
  I jeszcze go w pierdlu pobili!!!!!!!

  A nie ma przeciwko niemu zadnych zarzutow.
  No to co robi taka scierka co siedzi nielegalnie na dwoch krzeslach od „sprawiedliwosci”???

  Prokurator i minister sprawiedliwosci rownoczesnie??
  To dlaczego nie zwolni i nie przeprosi Piskorskiego?

  Pytanie: Ilu w Polsce ludzi siedzi bez wyroku i bez rozprawy sadowej?
  Ile zarabia Ziobro na doch stanowiskach?

 9. Pinxit said

  Poprawka: W ostatnim zdaniu mialo byc: na dwoch stanowiskach.
  Przepraszam za literowke.

 10. Moher49 said

  Święta słowa panie Januszu. Przykład idzie z góry, niemrawość, rządy bez jaj, albo udają sprawiedliwych.
  Typowy przykład to sztuka pt. Klątwa” . Gdzie jest władza kościelna, gdzie Prymas, gdzie biskupi. Głowy w piasek i nadstawiają drugi p…… Krucjata różańcowa, ONR, MW, RN bronią wiary, katolicka władza śpi.
  Pani Gronkiewicz, pan Kaczyński to też podobno katolicy, mają władzę i pozwalają na plugawienie naszej religii.
  Kara Boża ich wszystkich dosięgnie.
  Śmierdzące bagno wymiaru sprawiedliwości. Piskorski siedzi, Piotr Rybak siedzi, ale tego co obsikał we Wrocławiu niosących chorągwie Chrystusa Króla ukarać nie mogą. Kamienice w Warszawie to kolejny Amber Gold. itp, itd.

 11. Kojak said

  Ziobro to jest ordynarny degenerat obronca policyknyh zbrodniarzy i bandytow ! Skandal zeby taki zwyrodnialec byl minstrem sprawiedliwosci ! Ten chlystek budzi obrzydzenie wstret i odraze !

 12. Sebastian said

  Mój ś.p. dziadek miał legitymacje PZPR, był sołtysem na wsi. Podczas wojny przebywał w obozie pracy we Frankfurcie nad Menem, być może dlatego był taki surowy, niedostępny i zamknięty w sobie. Wojna odcisnęła na nim swoje piętno. Chyba nie lubił dzieci, bo nazywał nas szkodnikami. Miał takie swoje powiedzenie ” przyjedź hitlerku choć na rowerku ” – ciekawe co miał na myśli.

  Czy w związku z powyższym powinienem potępiać mojego dziadka tylko dlatego, że miał czerwoną legitkę ??? A może cała moja rodzina jest tym faktem napiętnowana.

  Nasz Pan powiedział: “Poznacie ich po ich owocach.” Poseł Janusz Sanocki powiedział sprawdzam. Zorganizował akcję czeka na reakcję, po za tym informuje o niefrasobliwości, co w tym złego ? Bardzo dobrze, że obnaża miałkość pisu. I jeszcze to ( oni też kradli na PO ).

  Na basenie – Mężczyzna w żółtych slipkach ma natychmiast opuścić teren pływalni – wrzeszczy ratownik.- A dlaczego mam wyjść ?- Bo pan sika.- Przecież wszyscy sikają…- Ale tylko Pan z trampoliny.

 13. RomanK said

  W PRL-u bylismy bohaterami.
  Teraz w Polsce same tchorze i lizusy. W dupe wlaza wciaz tej samej ubecji – a pyskuja na PZP.

  Bo to polskawlasnie:-))))

  Panie Sebastianie odspiewaj pan za dziadziusia Miedzynarodowke…odwazni sikaja z trampoliny , bo to polskawlasnie:-)))) A UBecja byla jest i bedzie..bo to je shapeshifter…plemie zmijowe..czyli jaszczurze ,mczyli Reprezentanci ..pardon…. Reptalianie..

 14. Kail1410 said

  ad 8

  Panie Pinxit, informację jakoby poseł Janusz Sanocki, aplikował do PZPR, ale nie został przyjęty uznałem za zabawną i dla tego ją zamieściłem.

  Co do ministra Ziobry, to oczywiście można mu zarzucać przeróżne nieprawości, ale np. za sprawę Piotra Rybaka (i kilka innych), ja życzę mu długich lat.

  Sitwa w Ministerstwie Sprawiedliwości i Prokuraturze, którymi minister Ziobro kieruje od 1,5 roku, mutowała kilkadziesiąt lat, by z PRL-u (który pan tak sobie „cenisz”), wkroczyć do III RP, bez jakiekolwiek lustracji, czy zmian. Dzieci i wnuki szubrawców zrywających paznokcie i wydających wyroki śmierci na „wrogów ludu” i „reakcjonistów”, awansowały teraz do miana „nadzwyczajnej kasty ludzi” i to jest główny problem Temidy w Polsce, nie jakieś tam drugorzędne (oczywiście karygodne) uchybienia, które tak skwapliwie wylicza pan poseł. A niech tam sobie minister Ziobro próbuje, a może coś z tego będzie (jestem naiwny więc mi łatwiej mi w to wierzyć :D), mnie osobiście bawi skowyt i te wszystkie paroksyzmy, których doświadczają „środowiska sędziowskie”. Ot takie igrzyska, dla szpicli PiS-owsko-ubeckich.

  I jeszcze jedno :).

  Jak pan, panie Pinxit wiedziałeś, albo i nie, pan poseł Sanocki, kandydował do Sejmu z listy Kukiz15, czyli klubu, pisząc łagodnie, sprzyjającego PIS-owi.

  A tutaj ciekawostka z Sejmowego głosowania w dniu 24-05-2017:

  Informacja Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministra Sprawiedliwości Prokuratora Generalnego w sprawie działań podjętych w związku z wydarzeniami mającymi miejsce w Komisariacie Policji Wrocław Stare Miasto w dniu 15 maja 2016 roku – głosowanie nad przyjęciem wniosku o odrzucenie informacji

  pan poseł wstrzymał się,

  Wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec Ministra Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza – głosowanie nad przyjęciem wniosku o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza

  Pan poseł również się wstrzymał (pan minister Macierewicz nawet podziękował w TVP posłom Kukiz15 za wsparcie :)) , co przy obecnej arytmetyce sejmowej oznacza de facto, że poparł obu panów ministrów.

  Wygląda na to, że „broniąc” pana Sanockiego, niejako bronisz pan reżymu Kaczystowskiego. Toś pan wpis „zmalował” 🙂

  Ps. Minister Ziobro dostaje jedną pensję ministerialną w wysokości 13 827,89 złotych brutto. Śmiech na sali, w UK tyle zarabia kierowca autobusu z kilkuletnim stażem…

 15. Pinxit said

  14
  Ale tez kazdy Polak w Anglii zarabia wiecej niz w Polsce

 16. NICK said

  A wie Pan, że niekoniecznie?. (15).
  Pytanie JEST retoryczne a sedno skomplikowane.

  Proste porównanie cen, artykułów spożywczych i przemysłowych do zarobków to jest uproszczenie.

  Proszę pomyśleć.
  Ja tłumaczyć nie lubię.
  Bywa, że nie odpowiadam.

  P.S.
  Czy miał Pan, kiedyś, tu, u Pana Gajowego, inny nick?

  P.S. II.
  Kali 410.
  Gdzieś pan się ulung?
  Co do zarobków „WŁADZY”, hę???

 17. Czy Ziobro jest Żydem?

 18. Proste said

  Adminie, fqrwianie sie dobrze Panu zrobi. Pan myśli, ze Pan nas czasami nie fqrvia?

  Pinxit – MO nie miala broni? Hmmm… http://www.milicja.info/

  ——
  Powiem brutalnie: lepiej się na mnie nie wkurwiać, bo takiego drugiego forum prędko nie znajdziecie.
  Admin

 19. Na zwykłych said

  Ad 18 /Proste/
  Na zwykłych „krawężnikowych” patrolach nie miała… często nawet gazu ze sobą nie brali, bo trzeba było sciśle z jego zawartości się rozliczyć.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: