Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Anucha o Czy Polska ma politykę wschodn…
  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (60 – …
  Dziadzius o Step we krwi?
  Rokitnik o Step we krwi?
  Alina@Warszawa o Step we krwi?
  revers o List otwarty do łajdaka
  osoba prywatna o Wolne tematy (60 – …
  Maverick o Eksperci ONZ: „Aborcja podstaw…
  osoba prywatna o Wolne tematy (60 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (60 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (60 – …
  Maverick o List otwarty do łajdaka
  osoba prywatna o Wolne tematy (60 – …
  Siekiera_Motyka o Wolne tematy (60 – …
  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (60 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 497 obserwujących.

Amerykanie chcieli zrzucić bomby atomowe na Polskę. Trójmiasto miało zostać oszczędzone?

Posted by Marucha w dniu 2017-05-28 (Niedziela)

Amerykańskie bomby jądrowe miały spaść na Warszawę, Poznań, także na mniejsze miasta takie jak Władysławowo, czy Łeba – wynika z odtajnionych niedawno dokumentów. Trójmiasto mogłoby uniknąć atomowej pożogi. Zobaczcie pochodzące z 1959 roku plany „trzeciej wojny światowej” – aż włos jeży się na głowie!

Gdyby amerykański plan się ziścił, spore połacie ZSRR zamieniłyby się w atomową pustynię. Los taki mógł też spotkać Polskę.; „Operation Upshot-Knothole – Badger 001” by Federal Government of the United States – This image is available from the National Nuclear Security Administration Nevada Site Office Photo Library under number XX-34.This tag does not indicate the copyright st
Ilustracja do artykułu Amerykanie chcieli zrzucić bomby atomowe na Polskę. Trójmiasto miało zostać oszczędzone?

[Eee tam, to tylko sowiecka propaganda, co wie każda umysłowa kaleka z kręgów obydwu „Gazet” – admin]

Tysiące bomb atomowych na Związek Radziecki i między innymi kilkadziesiąt na jego sojusznika – czyli na Polskę.

Odtajniono właśnie amerykańskie dokumenty, które jednoznacznie pokazują, co mogło się stać z państwami Układu Warszawskiego, gdyby w 1959 roku wybuchła III Wojna Światowa. W pierwszej fazie amerykańskie bomby termojądrowe miały spaść na lotniska dużych miast (by zniszczyć bombowce wroga i wyeliminować możliwość kontrataku) i centra dowodzenia. W kolejnej – bombowce niszczyłyby inne cele, używając do tego mniejszych, ale wciąż bardzo potężnych ładunków atomowych.

Gdyby amerykański plan się ziścił, spore połacie ZSRR zamieniłyby się w atomową pustynię. Taki los miał też spotkać inne państwa Układu Warszawskiego (chociażby NRD, czy Polskę). Jak wynika z ujawnionych dokumentów, w razie wybuchu wojny Amerykanie chcieli zrzucić kilkadziesiąt bomb atomowych także na Polskę, sojusznika ZSRR. Oczywiście Sowieci mieli także swoje plany na ewentualność starcia z Amerykanami i w niektórych scenariuszach zakładały one również… zrzut bomb atomowych na Polskę (by powstrzymać wojska amerykańskie). [A to kurwy, jak oni by się śmieli bronić przed USmanami? – admin]

Jak widać, w razie wybuchu trzeciej wojny światowej Polacy nie mieli zbyt wiele powodów do optymizmu (choć byli i tacy, którzy zwietrzyli tu pewną szansę, patrz niżej). Ten swoisty fatalizm obrazuje dowcip, który krążył po Polsce w czasach PRL. „Co zrobić, kiedy na Polskę zaczną spadać bomby atomowe? Owinąć się w prześcieradło i czołgać w stronę najbliższego cmentarza”.

Władysławowo i Łeba – „do zniszczenia”. Trójmiasto miało zostać oszczędzone?

Wracając do planów zniszczenia rodem zza oceanu. Z upublicznionego przez amerykańskie Archiwa Narodowe dokumentu „Studium Wymagań Broni Nuklearnej Strategicznego Dowództwa Lotniczego na rok 1959” wynika, że z miejscowości położonych najbliżej Trójmiasta amerykańskie bomby miały uderzyć we Władysławowo i w Łebę.

– Według tego dokumentu i listy, która została upubliczniona, Trójmiasto i najbliższe okolice nie miały stać się celem amerykańskiego ataku jądrowego – mówi nam Przemysław Mrówka, redaktor portalu historycznego Histmag.org i doktorant Uniwersytetu Warszawskiego.

Warto jednak dodać, że wspomniany dokument nie jest kompletny. To co można zobaczyć w sieci (odtajniony dokument znajdziesz tutaj) to tylko fragment amerykańskich planów, fragment, który najprawdopodobniej nie pokazuje wszystkich potencjalnych celów do zniszczenia w Polsce. Na odtajnionym dokumencie nie ma Trójmiasta, ale jest za to między innymi Poznań (spaść tutaj miało 20 amerykańskich bomb atomowych) i Warszawa (15 bomb).

Amerykanie wybierali tylko najważniejsze cele

Trudno mieć pretensje, że Gdańsk, Sopot, czy Gdynia mogły zostać oszczędzone w tej atomowej apokalipsie, jednak trzeba postawić tu pytanie. Brzmi ono oczywiście: Dlaczego? Dlaczego Trójmiasto nie znalazło się na liście celów amerykańskiej armii?

– Amerykanie musieli bardzo starannie wybierać cele. Pamiętajmy, że mówimy o roku 1959, więc o bombach przenoszonych wrażliwymi bombowcami, nie rakietami. Siłą rzeczy musieli ograniczyć się do najważniejszych celów – tłumaczy historyk. – Mogli więc zbombardować cele administracyjne, dlatego na Warszawę miało spaść aż 15 bomb, albo cele stricte wojskowe, typu baza we Władysławowie. Trzecim celem były węzły komunikacyjne, chodziło o to, by zablokować natarcie wojsk drugiego rzutu armii radzieckiej. Z ówczesnego punktu widzenia Amerykanów, Trójmiasto mogło nie być aż tak istotnym celem, jak inne miasta w Polsce – dopowiada rozmówca ESKAINFO.pl.

Związek Radziecki zasypany bombami atomowymi. „W nocy by się tam świeciło”.

Historyk zwraca uwagę na jeszcze jeden czynnik. – Amerykański plan ataku zakładał uderzenie na Związek Radziecki tysiącem bomb atomowych. Obrazowo rzecz ujmując, puszczono by tam tyle megaton, że w Rosji w nocy by się świeciło. Ale w państwach satelickich, a takim krajem była na przykład Polska, Amerykanie chcieli rozwiązać sprawę bardziej „na miękko”. Chodziło o to, by w jak najmniejszy sposób ucierpiała ludność cywilna [jestem, kurwa, wzruszony taką troską – admin]. Stąd też bomb miało być tutaj zdecydowanie mniej i miały mieć one słabszą siłę rażenia.

„Nie ma się co obrażać na Amerykanów”

Na Polskę wciąż jednak miało spaść kilkadziesiąt bomb atomowych, a najsłabsze z nich miały mieć moc kilka raz większą niż bomby, które w 1945 roku spadły na japońskie miasta.

– Nie ma się co obrażać na Amerykanów, że w tamtych latach chcieli zbombardować polskie miasta. Z wojskowego punktu widzenia mamy takie położenie geograficzne, że jak ktoś chce zatrzymać Rosję, to najłatwiej zrobić to na terenie Polski. Pamiętajmy, że w tamtych latach byliśmy, wprawdzie nie z własnej woli, ale jednak, sojusznikami ZSRR i w razie ataku na Zachód kilka naszych armii miało tam walczyć – mówi historyk.

Byli Polacy, którzy czekali na amerykańskie bomby

Redaktor portalu Histmag.org przypomina także, że w komunistycznej Polsce nie brakowało ludzi, którzy z utęsknieniem czekali… na atomowy atak ze strony Amerykanów. – W czasach stalinowskich chodziło takie powiedzenie: „Truman, Truman, puść ta bania (bomba atomowa – przyp. red.), tu jest nie do wytrzymania”. Przynajmniej dla niektórych w Polsce pod rządami komunistów było tak źle, że jedyną nadzieją na wyzwolenie Polski była właśnie amerykańska interwencja. Nawet jeżeli oznaczałoby to atak atomowy na Polskę.

http://trojmiasto.eska.pl

Czy jakiś przedstawiciel bezmózgiego polacfa ośmieli się zaprzeczyć, że od tamtej pory nic się nie zmieniło? Że Polska nie pójdzie na zmarnowanie w wypadku ataku USRaela  na Rosję, do czego rwą się usraelscy psychopaci i bandyci?
Admin

Komentarzy 28 to “Amerykanie chcieli zrzucić bomby atomowe na Polskę. Trójmiasto miało zostać oszczędzone?”

 1. Moher49 said

  Na Warszawę i tak bomby spadną jak na Sodomę i Gomorę. Warszawa to siedlisko zła, Bóg patrzy i czeka, poprawy nie widać.

 2. mgrabas said

  http://7777777blog.wordpress.com/2016/07/27/szczurzy-krol-technologia-wypaczania-swiadomosci/#comment-67633

 3. Sebastian said

  Pan się łudzi, że tylko Warszawa ucierpi ? Skutki byłyby tragiczne w skali niewyobrażalnej. Panu się marzy taki atak czy co bo nie rozumiem. A i pewnie ruscy zrzucili bomby na sodomę i gomorę. W poniższej wypowiedzi znajduje pewną analogię

  zapytana kiedyś przez dziennikarza sekretarz stanu, Madeleine Albright o pół miliona irackich dzieci, których życie stało się „kosztem” pierwszej wojny w Zatoce Perskiej, odpowiedziała — „… co do ceny — to sądzimy, że nie jest wygórowana, a Stany Zjednoczone są dobre! „.

 4. Antares said

  Do Moher49
  A czy Warszawa jest gorsza od Krakowa, Bydgoszczy, Lublina, Częstochowy lub innego miasta w Polsce. Czy jest gorsza od Londynu Paryża albo Berlina? O jakiej sodomie i gomorze Pan gadasz?. To że tam są „władze centralne” o niczym nie świadczy. Pana wypowiedź rzeczywiście jest życzeniowa i nawiązuje do różnych dziwnych i bezsensownych przepowiedni na temat Warszawy jakie krążyły przed II WS.

 5. siu said

  Co takiego było w Poznaniu, że w planach było aż 20 atomówek? Lotnisko jak każde inne, wojska pancerne? Na tym chyba by się skończyła lista celów.

 6. panMarek said

  Taka, tak szanowny Adminie. CCCP było git a źli byli Hamerykanie … i tak już pozostało.
  Typowy teatrzyk piątej klepki Krysi Jandzi i niskich lotów agitka..

  ——
  Gdzie Pan, kurwa mać, ma owo CCCP?
  Nie ma go.
  A Ameryka wciąż istnieje. Pocałuj Pan ją w dupę.
  Admin

 7. narozniak said

  Parę miesięcy temu był program w tv dotyczący 7 Łużyckiej Dywizji Desantowej. W razie konfliktu polskie jednostki miały opanować cieśniny duńskie i kanał kiloński, z uwagi na chorobę popromienną dalszych zadań dla pierwszego rzutu nie przewidywano. Były fragmenty filmu instruktażowego w/g którego w razie ataku jądrowego należy udać się poza strefę skażenia, następnie pokazali mapkę z potencjalnymi celami obu stron, wynikało z tego, że strefy nakładają się na siebie i uciekać nie ma gdzie. Nie było więc tajemnicą że w razie „W” Europa środkowa będzie jednym wielkim lejem po bombie.

 8. Rob said

  „Co zrobić, kiedy na Polskę zaczną spadać bomby atomowe? Owinąć się w prześcieradło i czołgać w stronę najbliższego cmentarza”
  Prawidłowo ten dowcip brzmiał tak:
  „… owinąć się w prześcieradło i POWOLI poruszać w stronę cmentarza.
  – Dlaczego powoli?
  – Żeby nie siać paniki!”

 9. Plausi said

  Polska chluba

  czyli bohaterowie narodowi.

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/hala-po/#_Kuk

  i inny bohater.

  https://marucha.wordpress.com/2017/05/27/trumna-giedroycia-i-brzezinskiego/#comment-678493

 10. Pinxit said

  Przeraza, kompletnie paralizuje mnie na sama mysl. ze sa Polacy, ktorym marzy sie wojenka. W ogole beztroski stosunek do ludobojstwa nie da sie wlasciwie niczym wytlumaczyc.
  Nawet pospolity debil boi sie huku.

  I pomyslec tylko: jak wielu roznych dyskutantow i specow od polityki w mediach i po blogach – z pogarda wyraza sie o poprzednim pokoleniu Polakow, ktorzy przezyli lapanki, obozy, bombardowania, glod i ryk syren, smierc bliskich… i golymi rekami odbudowali kraj. W bardzo trudnych, powojennych warunkach.

  Moja mama, wiezien Monte Lupich, Pawiaka i Spandau, wiezien jednego z najgorszych kacetow, wbila mi na zawsze do glowy:
  „Pamietaj, ze lepszy jest najniesprawiedliwszy pokoj niz najsprawiedliwsza wojna”.

  Natomiast sa i tacy, ktorych ponosi fantazja: ze w razie wojny obejma stanowisko szefa armii typu Bush czy Obama i zadna bomba na nich nie spadnie.

 11. ERROR 404 NSZ said

  Marzę aby ci którzy rządzą mieszkańcami nad Potomakiem wreszcie i na zawsze się od nas od……. i , takie mam marzenie…

 12. RomanK said

  Bogu dzienkowac- ze te plany wykrad plk Kuklinski z patriotyzmu i pokazal Ruskim!
  Za co poszed do Nieba wraz z calom rodzinom.

 13. AlexSailor said

  To są plany z 1959r.
  Później, zwłaszcza po Kuklinowskim, dla polski przeznaczono kilkaset uderzeń „w celu zatrzymania ZSRR”.
  Prawdopodobnie sprawy dziś mają się podobnie.
  Polska nie ma czym oddać, więc zarówno Rosja może chcieć powstrzymać amerykanów, jak i NATO Rosję przez uczynienie z Polski atomowej pustyni.
  W naszym interesie jest dążenie do pokoju i ograniczanie napięcia.

 14. karlik said

  Nowe wraca…..
  „Polska jest oczywiście idealnym krajem do toczenia w nim wojen. Nie znam żadnego europejskiego generała, w szczególności generała kawalerii, któremu nie ciekłaby ślinka podczas rozpatrywania tego kraju [jako teatru działań wojennych]. […] Wydaje mi się, istotnie, że o ile Liga Narodów nie sprawdzi się całkowicie w swym obecnym kształcie, to można by, poprzez niewielką zmianę jej obecnego statutu, ustanowić Polskę areną do rozstrzygania konfliktów przez toczenie [na jej terenie] zastępczych walk przez wybrane oddziały ze skonfliktowanych krajów”
  list d’Abernona do Hankeya z 9 sierpnia 1920 roku,
  Andrzej Nowak. Pierwsza zdrada Zachodu (Kindle-Position2309). Wydawnictwo Literackie.

 15. ERROR 404 NSZ said

  Do AlexSailor, w temacie marynistycznym

  Wczoraj rozmawiałem z kolegą z ORP…
  Nie wiem czy się martwić czy cieszyć z perspektywy Białegostoku…
  Podłóg jego ( aktualnego , wojskowego ) rozeznania wschodnia część Polski po Łomżę i zachodnia za Poznań , od razu będą przejęte…
  Więc te fajerwerki co nie daj Bóg to bardziej centralna Polska, oprócz Gdańska…

  Co nie zmienia tezy ; ” Dlaczego znowu k…a my…

 16. Plausi said

  „” Dlaczego znowu …” ?

  @ERROR 404 NSZ, 11

  Odpowiedź na pytanie jest znana, Polska jest taką „Trasą WZ”.

  https://jaszczur09.blogspot.de/2016/02/trzeci-poziom-spisku.html?showComment=1465061873803#c5112175326255555948

  wszakże „sytuacja polityczna Polski wcale nie jest zła, tylko katastrofalna ”

  http://macgregor.neon24.pl/post/137727,oswiadczenie-onr-ws-sytuacji-na-bialorusi#comment_1376711

  Jedno wydaje się jednak pewne, że te kundle w Warszawie, nazywane „elitą”, nie są w stanie wypracować polityki, która mogłaby zmniejszyć zagrożenie. Zawsze są gotowi urządzić nam święto Purim, zgodnie z boblijnymi wzorcami, co już przytaczaliśmy.

  Czegoż oczekiwać od tego POPiSu band jurgieltniczych w rodzaju SLD, PSL, SP, że nie wspomnimy inscenizacji dla potrzeb etapu w rodzaju Palikokotek, Kukizków czy w końcu Nowoczesnych.

  Polska od 1990 ponownie znajduje się pod okupacją, co dokumentuje wysłanie oddziałów NATO dla ochrony wspomnianych wyżej kundli warszawskich, tego Generalnego Gubernatorstwa.

 17. 1959 !!!!… Totalne bzdury idiotow z ESKI do urabiania na zlecenie publiki ! Dalsza dyskusja raczej jalowa.
  Pierwszy kryzys …prosze bardzo….JFK’s First-Strike Plan. I to byl Kryzys Berlinski w 1961.( …Przy uwczesnej technologii nosnikow i systemow naprowadzania czas na odpowiedz…Glowny Kommandir mial ok. 15 min…by podjac decyzje !!! Dzis 3 min !
  .https://www.theatlantic.com/magazine/archive/2001/10/jfks-first-strike-plan/376432/
  I co……http://prospect.org/article/did-us-military-plan-nuclear-first-strike-1963
  Wniosek (Chief of Staff)
  That briefing confirmed, however, the harsh facts [Kennedy] already knew: (1) that neither the Soviet Union nor the United States could ‚win’ a nuclear war in any rational sense of the word; (2) that, except to deter an all-out Soviet attack, our threat of ‚massive retaliation’ to every Communist move was no longer credible, now that it invited our own destruction; and (3) that a policy of ‚pre-emptive first strike’ or ‚preventive war’ was no longer open to either side, inasmuch as even a surprise missile attack would trigger, before those missiles reached their targets, a devastating retaliation that neither country could risk or accept.
  I na zakonczenie lektury:
  http://viableopposition.blogspot.co.za/2017/02/nuclear-superpowers-and-impact-of.html
  A propos..jakas dziwna cisza nastala w w rejonie morza Chinskiego i i KDRL-u :-))))

 18. ERROR 404 NSZ said

  Jestem sentymentalny i empatyczny…
  Po prostu ludzi mi szkoda….

  Pozdrawiam, ERROR 404 NSZ

 19. NICK said

  Empatia.
  Hm.
  To qurva jakaś???

  Szacunek P. ERROR. (13).

  Bez sentymentu.
  A empatii zwłaszcza. 🙂 .
  Pozdrawiam.
  Bez tych powyżej.

 20. NICK said

  Empatio.
  Bladzi jedna.

 21. ERROR 404 NSZ said

  Ad 14 NICK

  O. Jacek któren zamknął linię lubelską naszego rodu, opisał też stosowanie kary śmierci…
  Jestem człowiekiem chyba z nie najgorszym kręgosłupem moralnym. Ale co się tyczy zadanych empatii i animi affectionem , one też kiedyś kres mieć mogą…

  Pozdrawiam NICK-a, ERROR 404 NSZ

 22. NICK said

  Rzeczy proste.

  Odwzajemniam. (16).

 23. NICK said

  Szanowny Gospodarz niechże wynajdzie coś adekwatnego.

  Do EMPATII.

  I, z góry, na pohybel jej.

  „pan ma braki w empatii”; usłyszałem 40 dni temu.

  Pomyślałem tylko.

 24. WI42 said

  Plan stał się nie aktualny po wyprodukowaniu przez ZSRR kilkuset rakiet międzkontynentalnych w latach 1957-61. Odwet był zapewniony.

 25. hulsz said

  ad.1 Tak Warszawa to siedlisko zla a reszta swiata to aniolki i swieci.

 26. JerzyS said

  Naszymi bohaterami powinni być małżeństwo Rosenbergów, a nie Kukliński!

 27. node said

  Polecam muzeum lotnictwa w Krakowie. Na odtajnionych dokumentach rzadu USA jest mapa z lokalizacjami w które były wycelowane bomby NATO – wszystkie 25 bomb było wycelowane tylko w Polskę wzdłuż rzeki Wisły od Gdańska do Krakowa https://mega.nz/#!tqxEXCZS!lUFXldFFYpcwisGb2RojaQ1GBGHNxq07Cr1CrTaYHUk

 28. Tadeusz said

  To o takie „wyzwolenie walczyli nasi „wyklęci”? To dla takiego wyzwolenia sprzedał się Kukliński ? nie miejcie złudzeń dla krowożerców z NATO jesteśmy tylko przedpolem ,które nałeży zabezpieczyć np. bombami jądrowymi . Dziękuję postoję z boku i popatrzą

Sorry, the comment form is closed at this time.