Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Filipińskie wojsko walczy z rebelią islamistów

Posted by Marucha w dniu 2017-05-28 (Niedziela)

Filipińskie władze wprowadziły stan wyjątkowy w południowej części kraju, gdzie wybuchła rebelia islamskich ekstremistów przysięgających wierność Państwu Islamskiemu.

Prezydent Rodrigo Duterte poprosił jednocześnie Rosję o dostarczenie mu nowoczesnego sprzętu, zaś walki z rebeliantami pochłonęły życie kilkudziesięciu osób i spowodowały przesiedlenie z regionu konfliktu blisko 140 tysięcy osób.

Walki z radykalnymi islamistami na wyspie Mindanao trwają już od kilkudziesięciu lat, natomiast wszelkie rozmowy pokojowe nie zmieniają sytuacji w południowej części Filipin. Kolejne krwawe starcia rozpoczęły się w tym tygodniu, po tym jak rebelianci zajęli centrum miasta Marawi. Ugrupowanie Abu Sajaf, które przysięgało wierność Państwu Islamskiemu, nie tylko przejęło kontrole nad miejscowością, ale dodatkowo porwało kilkanaście osób znajdujących się w miejscowej katolickiej katedrze.

We wtorek filipińskie wojsko zaatakowało pozycje islamistów w centrum Marawi, zaś do czwartku w wyniku konfliktu zginęło prawie 40 osób, a kolejnych 140 tys. zostało przesiedlonych.

Filipiński prezydent Rodrigo Duterte ogłosił jednocześnie wprowadzenie stanu wyjątkowego na południu kraju i poprosił Federację Rosyjską o przysłanie nowoczesnego sprzętu wojskowego. Duterte rozmawiał w tej sprawie z Władimirem Putinem, który wyraził nadzieję, że konflikt zostanie rozwiązany z jak najmniejszą liczbą ofiar.

Jednocześnie grupa islamskich prawników zapowiedziała podjęcie wszelkich kroków prawnych, aby znieść stan wyjątkowy wprowadzony przez władze w Manili, ponieważ ich zdaniem podobne rozwiązania jedynie napędzają zwolenników terrorystom. Dodatkowo przeciwnicy Duterte twierdzą, iż dotychczas wprowadzanie stanu nadzwyczajnego doprowadzało do dziesiątków tysięcy przypadków łamania praw człowieka.

Na podstawie: cnn.com, newsinfo.inquirer.net, tvp.info.
http://autonom.pl

Komentarzy 85 to “Filipińskie wojsko walczy z rebelią islamistów”

 1. Radam said

  Rosja na Krymie (nie USS Marine) , Rosja jako …(niedżwiedż pilnujący zająca ) …sojusznik w Syrii …. Od teraz NOWY (oficjalnie) SOJUSZNIK na Filipinach …
  Persowie też mają CIEKAWY układ z Carem na KREMLU .

  a CHIŃSKI TYGRYS CZEKA – ma wory z zielonymi papierami ( do tapetowania ścian ) .

  c i e k a w y .ten maj ‚ 17 roku

 2. Oj said

  Jaka tam znowu „rebelia islamistów” skoro oni nie mają nic wspólnego z islamem, a za to bardzo wiele z amerykańskimi i izraelskimi służbami. Czy najemników możemy w ogóle nazwać muzułmanami? Wydawało mi się, że jedynym bogiem psów wojny jest Mamona.

 3. jazmig said

  To jest oczywiście dywersja USA, które nowy prezydent traktuje co najmniej szorstko. USA nie mogą otwarcie wystąpić przeciwko Duterte, bo mają na Filipinach swoje bazy wojskowe, dlatego używają IS, którego przecież stworzyli.

  Prawnicy muzułmańscy oczywiście kłamią, bo muzułmanie znają tylko jeden argument, jest to argument siły. Dlatego Duterte musi tam zrobić solidne krwawe jatki, jeżeli chce obronić Filipiny przez muzułmanami.

 4. Listwa said

  @ 2 Oj

  Oj pewnie, już Rosiewicz śpiewał „coraz więcej przebierańców coraz trudniej o oryginał” , a kiedy to było.
  Nie wiadomo tez na czym polega oryginalny np. pedofil czy dolary.

  Nie wpuszczać do Polski żadnych podróbek i walka z piractwem jak TTIP.

 5. Zbyszko said

  To było do przewidzenia, że na Filipinach- kraju Chrześcijańskim, trzeba będzie w końcu zaprowadzić demokrację.

 6. Niezbyt aktualne..ale daje rozeznanie jak sytuacja sie rozwija na Filipinach
  .https://www.youtube.com/watch?v=ZYZsT3CvXdo&t=61s
  Oczywiscie krety z „deep state” w CIA / Pentagon robia co moga…i „podrabiaja” transkrypt rozmowy Trumpa z Duterte (wyglada jak „produkcja” nowego argumentu przygotowanego do impeachment Trumpa )
  .https://www.youtube.com/watch?v=STHZpIz5D-4
  Jak tak dalej pojdzie to „oszalale malpy z brzytwami” potna sie do tego stopnia ze z Ameryki juz nic nie zostanie…”jeno sznur ” :-))))

 7. Oj said

  Ad. 5.

  Słusznie Pan zwraca uwagę, że to dorzynanie chrześcijan w całej Azji a nie tylko problem anglo-syjonu z niewygodnym prezydentem.

 8. Oj said

  Religią NWO ma być wahabicki islam i ludziki szatana zrobią wszystko by dopiąć celu. Oczywiście nie uda im się 🙂

  Módlmy się proszę Państwa o to, by im się nie udało, bo im więcej osób będzie się modlić, tym będą mniejsze szanse na budowę wahabickiego łagru.

 9. Marek B said

  @8

  NIE.

  Dominującą religią NWO ma być rzymski katolicyzm.

  To dlatego kuria rzymska i jej lokalne ekzpozytury w róznych miejscach są całkowicie przejęte przez judeosatanistów a sam Bergoglio, tak jak poprzedni papierze, poczynając przynajmniej od J23, posłusznie wypełniają dyrektywy płynące z Nowego Jorku.

  Wahabicki islam jest wspiierany przez USrael w celu wywołania wojny pomiędzy sunnitami a szyitam. Oni mają się wzajemnie wyrżnąć.

  ——
  Jaki „rzymski katolicyzm”?
  Admin

 10. Listwa said

  Na Mindanao jest wprowadzony stan wojenny.

  Patrząc na mentalność Filipińczyków, to wszystko jest takie trochę „na pół gwizdka”, choć oni uważają, że jest „perfect”. Deklaracje często nie pokrywają się z działaniami.

  Niestety ale Filipińczycy, to mięsko armatnie

  Filipiny to żaden partner dla Chin, czy USA – to po prostu rynek zbytu dla różnego rodzaju chłamu i przy okazji, albo przede wszystkim niszczenia tego, co jeszcze pozostało z czasów hiszpańskich, a więc religii. I Filipińczycy sobie mogą uważać lub myśleć, że są niezależni i sami o sobie stanowią.

  Niestety. Wzorem dla Europy nie są zadnym.

 11. Listwa said

  @ 8 Oj

  Religią NWO ma być wahabicki islam i ludziki szatana zrobią wszystko by dopiąć celu.
  – a niby skąd to wiadomo?

  Módlmy się proszę Państwa o to, by im się nie udało, bo im więcej osób będzie się modlić, tym będą mniejsze szanse na budowę wahabickiego łagru.

  – same modlitwy nic nie dadzą. Zwłaszcza do Allah.

 12. Oj said

  Wahabizm jest ideologią gotową na wszystko by osiągnąć swoje cele i jako taki jest najlepszym narzędziem do przeprowadzenia globalnych zmian.

 13. TG said

  Ad. 8 Cel Wiary Bahá’í: przemianę serc narodów świata i stworzenie zjednoczonej globalnej wspólnoty cieszącej się swą różnorodnością.http://www.eioba.pl/a/29dh/hajfa-izrael-gora-karmel

  ——
  TAKIEGO WAŁA!
  Admin

 14. Listwa said

  Ale to nie znaczy ze wahabizm nadaje się na jedną religie światową.

  Skąd Oj wie „Religią NWO ma być wahabicki islam”?

  Oj zmyśla.

 15. Oj said

  Oczywiście że nie wszystko. Jest też bardzo wygodny dla korporacji i doskonale łączy się z konsumpcyjnym niewolnictwem. Jako jedyna ideologia religijna wraz ze swoją jeszcze bardziej skrają formą czyli salafizmem dąży do rewolucyjnego resetu cywilizacyjnego, czyli inaczej mówiąc wygodnego dla niektórych kręgów „podpalenia świata”. Jego celem jest nie tylko całkowita neutralizacja chrześcijaństwa ale także rozsadzenie samego islamu.

  Systemowych korzyści jest wiele jest wiele.

  Niech Listwa nie ciągnie za język.

 16. Oj said

  Modlitwa to czynność kultowa znana ze wszystkich kontynentów i religii. Ważne żeby kierowane myśli były aktem wspólnym i uporządkowanym.

  Najważniejsze jest, do KOGO skierowana jest modlitwa.
  Admin

 17. Pinxit said

  Muzulmanie na Filipinach sa od dawna. Przybyli tam przez Hiszpanami. Na Poludniu Filipin byl przez dlugie lata sultanat.
  Teraz na poludniu sa potomkowie tych arabskich wedrownikow.
  Duterte zyje w przyjazni z TUBYLCZYMI muzulmanami.
  Awantury robia przybysze- dywersanci, ktorzy probuja podburzyc lokalnych muzulmanow.
  Wlasnie w ostatnim interview dla RT Duterte powiedzial, ze zlapali i aresztowali 6-u przywodcow roznych dywersyjnych grup. Zaden z nich nie pochodzi z Filipin. Wszyscy maja … europejskie paszporty.
  Al Sayyef jest rzeczywiscie organizacja, ktora domaga sie lepszych warunkow. Ale i obce wplywy widac czasem, bo ISIS sypie pieniedzmi i stara sie przekupic.
  Sytuacja podobna jak w Jugoslawii, gdzie sziptary (lokalni muzulmanie) nikomu nie szkodzili i nie bylio z nimi problemow. Przybysze z Albanii, Turcji i Arabii Saudyjskiej zaczeli masowo naplywac z wielkimi pieniedzmi. I z bronia.

 18. Pinxit said

  9
  Listwa
  Niestety, Europa juz dla nikogo nie jest wzorem.
  Zadnym.
  Zwlaszcza po wymordowaniu Serbow.

 19. Listwa said

  @ 14 Oj

  Oj sam językiem kręci.

  islam jest obecnie radykalizowany i integrowany na całym swiecie, od GB do Filipin, Reszta wpisu mało ma wspólnego z jedną religią NWO.
  Na przyszłośc niech Oj nie kombinuje , o wahabiźmie też nie . I jaki jest oryginalny islam tez nie.

  @ 15 Oj

  „Modlitwa to czynność kultowa znana ze wszystkich kontynentów i religii. Ważne żeby kierowane myśli były aktem wspólnym i uporządkowanym”

  – o rety jaki oswiecony. – same modlitwy nic nie dadzą. Zwłaszcza do Allah.

 20. Listwa said

  @ 17 Pinxit

  Lewactwo europejskie nie jest pozytywnym wzorem i wojny NATO, Europa tak. Inaczej nie byłaby niszczona. I niczego tu mordowanie Serbów nie zmienia.

  A widzi pan różnice ?

  Niestety. Wzorem dla Europy Filipiny nie są zadnym.
  Niestety, Europa juz dla nikogo nie jest wzorem.

  Wydaje mi sie ze o czym innym mowa.
  Pan miał więcej czytać i mniej pisać, a jak pisac to tylko pytania. Bo sie panu myli ciągle.

 21. WI42 said

  @2,3,16
  Muzulmanie, teroryści są – ale nsjciekawsze kto nimi steruje – komu zależało najbardziej, aby akurat gdy Duterte w Moskwie rozpocząć rebelię?

 22. Listwa said

  @ 20 WI42

  Oni są imperialni i uważają że ich szariat, dzihad i Allah powinny opanowac cały swiat i do tego dążą. Ktos to tylko czasami wykorzystuje i czasami ich dozbraja. .

 23. NICK said

  „Modlitwa to czynność kultowa znana ze wszystkich kontynentów i religii. Ważne żeby kierowane myśli były aktem wspólnym i uporządkowanym.”

  Oj.

  Jełop.

  Wydawało się, że normalny.

 24. Oj said

  Jaki tam radykalizowany? Po prostu nieudolnie sterowany przez kleryków i jednocześnie agentów wiadomych służb, których prawdziwi muzułmanie mają w nosie i śmieją się z nich. Czy Listwa poznał w życiu choć jednego muzułmanina i rozmawiał z nim, czy może tylko czytał o nich w gazetach i oglądał w telewizji?

  Jak Listwa chce zintegrować wokół islamu prymitywnych pastuchów pustynnych ze starożytnymi ludami irańskimi?

  Wyprodukowanie przez zachodnie służby armii najemników poprzebieranych za muzułmanów których w takiej postaci ma kupić miejscowa ludność na Bliskim Wschodzie czy opinia publiczna w Europie to nie radykalizacja islamu tylko szeroko zakrojona operacja fałszywej flagi tak naprawdę skierowana przeciwko islamowi.

 25. Oj said

  Panie NICK, bez urazy, ale skoro już jesteśmy przy islamie, to proszę sobie sprawdzić co po arabsku oznacza wyraz „nick”.

 26. Listwa said

  Radykalizuja ich imamowie i nimi kierują. Nie wszystkimi kierują słuzby. Różni islamiści , politycy, duchowni i naukowcy byli proszeni o potępienie zamachów na chrześciajan. Pokaż Oj te potępienia.

  „W styczniu 2015 roku, tuż po zamachu na siedzibę magazynu Charlie Hebdo, telewizja Fox News wywołała skandal gdy ogłosiła, że w Paryżu powstały islamskie strefy no-go, czyli obszary, gdzie stosuje się prawo szariatu a niektóre grupy ludzi nie mają do nich dostępu. Mer Paryża Anne Hidalgo oburzyła się do tego stopnia, że zapowiadała pozwanie stacji Fox News za rozprzestrzenianie fałszywych informacji, aby ratować honor francuskiej stolicy.

  Jednak po dwóch latach, na temat islamskich stref no-go zaczęto wypowiadać się w zupełnie innym tonie. 18 maja gazeta Le Parisien ujawniła, że w dzielnicy Chapelle-Pajol we wschodniej części Paryża setki muzułmańskich „uchodźców” oraz handlarze narkotykami prześladują kobiety za ich „niestosowne” ubrania.

  Strefy no-go w Paryżu były dotychczas tematem tabu. Równie niechętnie mówiło się przemocy stosowanej przez muzułmańskich imigrantów w Szwecji czy Wielkiej Brytanii. Najczęściej krąży przekonanie, że samo rozmawianie o agresywnych zachowaniach muzułmanów jest rasistowskie. Nic w tym dziwnego, skoro europejscy islamofile nieustannie krzyczą o tolerancji a przeciwników przyjmowania migrantów nazywają neonazistami.

  Pewną nowością jest jednak to, że strefy no-go, powstałe w wyniku masowej migracji nazywanej często islamską inwazją, obejmują już nie tylko przedmieścia ale także centra wielkich miast, takich jak Paryż, Bordeaux, Tuluza, Marsylia, Grenoble czy Awinion. Głównymi ofiarami są kobiety, które są atakowane przez młode islamskie gangi, przemytników narkotyków i salafickich fanatyków. Biorąc pod uwagę to, że wybory prezydenckie zwyciężył islamofil Emmanuel Macron, Francja z pewnością jeszcze przez długi czas będzie pozostawała w letargu.”

  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/w-najwiekszych-francuskich-miastach-powstaly-islamskie-strefy-no-go

  „Czy Listwa poznał w życiu choć jednego muzułmanina i rozmawiał z nim, czy może tylko czytał o nich w gazetach i oglądał w telewizji?”
  – a co ci do tego? Spytaj francuzów.

 27. NICK said

  Uprzejmie proszę siebie, przeczytać:
  „Modlitwa to czynność kultowa znana ze wszystkich kontynentów i religii. Ważne żeby kierowane myśli były aktem wspólnym i uporządkowanym.”
  (24).
  No, chyba, że, poeta…. .
  To niech wyłoży myśli swe…. .

  Dla niekumatych.

 28. Oj said

  No widzi Listwa, tacy sami z nich muzułmanie jak z polskojęzycznych frankistów katolicy polscy. Przed nimi anioł, a za plecami szatan. I tak samo jest z „terrorystami islamskimi”, którzy wzięli na sztandary islamskie hasła, więc niby są muzułmanami, bo wystarczy tylko jedna formułka, ale z drugiej strony prawdziwi muzułmanie w ogóle nie uważają ich za muzułmanów. A skoro wróg jest silny, to każdy się go boi.

  Co do przykładu francuskiego, który Listwa podaje, to proszę spojrzeć na problem od strony ekonomicznej. Odkąd światowa produkcja przeniosła się na inną część kontynentu euro-azjatyckiego, te kolejne pokolenia taniej siły roboczej stały się na rynkach europejskich niepotrzebne. Próbuje się ich zatem zradykalizować, zjednoczyć wokół islamu i wysłać do ojczyzny przodków, gdzie już niestety nie ma miejsca na radykalne poglądy – Syria czy Egipt jest tego przykładem, a zwłaszcza trudnych relacji z Bractwem Muzułmańskim, więc najlepiej jak zostaną zorganizowani w kalifat, co zresztą było głównym celem wspieranego przez zachodnie służby Państwa Islamskiego.

  Co do islamskich kleryków, to większość jest agenturą wyhodowaną na zachodzie jeszcze w czasach zimnej wojny. Gdy polscy inżynierowie budowali w Iraku drogi, szkoły i szpitale, ich francuscy czy brytyjscy koledzy budowali u siebie meczety. I takie są tego teraz skutki…

 29. Listwa said

  @ 27 Oj

  Jak Oj chce, to niech opisze jak wygląda oryginalny islam i gdzie on jest.
  Prosze też opisać jak orygianlny islam chce ponownie panować wsród nieoryginalnych islamistów i kiedy on to zrobi.
  Nas interesuje co robia islamiści , a wcale nie interesuje kto kogo i jak nazywa.
  W Syrii i Egipcie rządzą politycy nie immamowie.

  Oj napisz jak wyglada przesladowanie w Egipcie chrzsciajn, bo swego czasu gdy jeden z amerykańskich senatorów chciał wystąpic w ich obronie to sami chrzściajnie prosili aby tego zaniecjał, gdyż obawiali sie nasilonuch represji. Więc nie było tak dobrze.

  Wystarczy że rządy w Syrii, Iranie, Egipcie przejmą islamiści immmowie z rąk polityków islamistów i na nic twa gadka. Co do reszty swiata to juz na nic twa gadka,

 30. Oj said

  Ale ja wcale nie bronię prawdziwego islamu, który już dawno temu powinien zostać zreformowany przez samych muzułmanów. W Syrii właśnie taki oryginalny islam jeszcze jest lub raczej był do niedawna, gdzie tak jak w średniowieczu obok meczetów znajdują się kościoły, których w Arabii Saudyjskiej już Pan nie spotkasz. Muzułmanie żyli w zgodzie z chrześcijanami i wzajemnie szanowali swoje święta. Chociaż rządzący to alawici, mają po swojej stronie zarówno syryjskich chrześcijan jak i sunnitów, a także Kurdów i Druzów.

  Prawdziwi muzułmanie w Egipcie czy w Syrii bronią swoich chrześcijan, bo są wizytówką tego, ze mieszkają tu normalni muzułmanie a nie sztucznie wyhodowani islamiści.

 31. Oj said

  Proszę też bliżej przyjrzeć się wahabizmowi, szczególnie jego związkom z syjonizmem oraz przez chwilę zastanowić się nad zjawiskiem ekspansji wahabickich meczetów, szkół i ośrodków religijnych na całym świecie.

 32. NICK said

  ” nie bronię prawdziwego islamu,”
  „W Syrii właśnie taki oryginalny islam jeszcze jest lub .”

  ” prawdziwego islamu”

  OJjjjoJjjojj. (29).

  Jakaż to choinka jeszcze dźwiga Pana?

  Świecidełku?

  Ogarkiem światły.
  Dej Pan spokój.

 33. Listwa said

  @ 29 Oj

  Islam ma swój koran, szariat , dzichad, Alllaha, Wszedzie ten sam i taki sam. Czasami, ci co przewodza, odchodza od sedna i kieruja sie innym wartościom. Al eto jest odejścei od zasad islamu, a nie jego reforma.

  Różni islamiści , politycy, duchowni i naukowcy byli proszeni o potępienie zamachów na chrześciajan. Pokaż Oj te potępienia.
  – Oj brak odpowiedzi

  Jak Oj chce, to niech opisze jak wygląda oryginalny islam i gdzie on jest
  – Oj brak odpowiedzi

  Prosze też opisać jak orygianlny islam chce ponownie panować wsród nieoryginalnych islamistów i kiedy on to zrobi.
  – Oj brak odpowiedzi

  Nas interesuje co robia islamiści , a wcale nie interesuje kto kogo i jak nazywa.
  – Oj dotarło?

  „Ale ja wcale nie bronię prawdziwego islamu, który już dawno temu powinien zostać zreformowany przez samych muzułmanów”
  – to rozumiem że Oj opowiada się za tym wszystkim z czym mamy do czynienai we Francj, niemczech, Grecju szwecji GB, itd.

  W Egipcie i Syrii też cześć ludzi proweniencji muzułamańskiej jest skłonna oddalic sie od muzułanizmu, ale nie znaczy to , że im sie uda, i nie znaczy ze jest inny islam niż ten powszechnie widoczny.

  W Egipcie wywalono Bractwo muzułamańskie od władzy , ale ono ma nadal wielu wyznawców.

 34. Listwa said

  @ 30 Oj

  Wahabizm jest wykorzystywany , jego cechy i wpływy. On zaczyna stawac sie wszechobecny. Jednak nic nie usprawiedliwia Ojowych tekstów i ich głupoty. Dadzą tyle pieniedzy co ma Arabia innej spłecznowci muzułmańskiej i będzie to samio

  A Oj niech sie przyjrzy wzrastajcej sile muzułańsiej turcji .

 35. Oj said

  Muzułmanie nagle nie znikną. Mają na siłę stawać tam gdzie chce ich widzieć Pan Listwa i NICK? Tam gdzie ich wrzucają wszystkie media czyli w worku z terrorystami? Nie chcą tego. Chcą pokojowego współistnienia z innymi religiami i taka sytuacja miała miejsce do wybuchu „arabskiej wiosny” we wspomnianej Syrii oraz Egipcie. W Syrii nadal ma miejsce, gdyż bez poparcia syryjskich sunnitów nie byłoby już Asada. Stanęli nie tyle po stronie alawickiego prezydenta, co wyznawanych przez niego wartości przede wszystkim jako muzułmanina, które pozostają w całkowitej sprzeczności z hasłami głoszonymi przez „islamskich radykałów”, do których jakoś się nie przyłączyli, na co liczyli mocodawcy „islamistycznej” agresji na Syrię.

 36. NICK said

  Nie szkoda „RÓŻ” gdy las płonie.

 37. Listwa said

  @ 35 Oj

  Opowiadasz farmazony islamofilu i popierasz islamizacje Europu.
  Kiedyś Afryka północna była chrześcijańska, teraz jest przemocą uczyniona muzułmańską.

  W Egipcie prześladowania chrzescijan były na długo przez Arabską wiosną i to okrutne. Jeden Assad wiosny nie czyni. Zresztą ma zonę chrzescijankę i traktuje ją jak człowieka a nie jak psa. Czyli po chrzescjańsku a nie muzułmańsku.

  Spadaj juz z tym swoim zawodzeniem. Bo łzesz jak ci koran zaleca.

 38. Oj said

  Dyskusje z Listwą przypominają niekończące się rozmowy ze zwolennikami PiSuaru, którzy do końca swoich dni będą twierdzić że Jarosław i Antoni chcą dobrze dla Polski, a za wszystkim co złe stoi „ten rudy łeb”.

  Dobranoc

 39. Oj said

  Asada żona nie jest chrześcijanką tylko sunnitką.

  Niech Listwa najpierw trochę poczyta, a potem strzyka jadem.

 40. Boydar said

  Panie Oj, powiedz Pan, zgodnie z przekonaniem, do czego „to” służy

 41. Listwa said

  @ 38 Oj

  Nie pieprz synku, tylko odpowiedz islamofilu na pytania:

  Różni islamiści , politycy, duchowni i naukowcy byli proszeni o potępienie zamachów na chrześciajan. Pokaż Oj te potępienia.
  – Oj brak odpowiedzi

  Jak Oj chce, to niech opisze jak wygląda oryginalny islam i gdzie on jest
  – Oj brak odpowiedzi

  Prosze też opisać jak orygianlny islam chce ponownie panować wsród nieoryginalnych islamistów i kiedy on to zrobi.
  – Oj brak odpowiedzi

  Nas interesuje co robia islamiści , a wcale nie interesuje kto kogo i jak nazywa.
  – Oj dotarło?

  A mnie g**no obchodzi co ci sie przypomina i twoje rozmowy z Pisem.

  W Egipcie prześladowania chrzescijan były na długo przez Arabską wiosną i to okrutne. Islam ma swój koran, szariat , dzichad, Alllaha, Wszedzie ten sam i taki sam. Nas interesuje co robia islamiści , a wcale nie interesuje kto kogo i jak nazywa.

  – dotarło pało cmentarna?

  Znalazł się spec od modlitwy i służb specjalnych z popieprzonymi przypomnieniami. .

 42. Oj said

  Pan jako Chachoł powinieneś lepiej to wiedzieć, a jak nie wiesz, to zapytaj swojej starszyzny plemiennej.

 43. Boydar said

  No widzi Pan, z Pana doświadczeń wynika jak wyżej. A z moich osobistych że to widły do gnoju. Podobnie z pisdami. Są od gnoju, ale mogą i zaciukać. A nawet na pewno zaciukają.

 44. Oj said

  Może u Chachłów służą do gnoju, ale u innych narodów głównie do przerzucania siana i słomy.

 45. Boydar said

  Ja „widzę jasno” (to z westernu sprzed stu lat), że Pan Oj to się słabo wyznaje na układaniu parkietu.

 46. Peryskop said

  Czy Rodrigo Duterte ma rację, że ZŁO ZŁEM ZWYCIĘŻA ?

 47. Boydar said

  Nie ma, ale nie ma też specjalnie innego wyjścia. Musi przywrócić równowagę ekologiczną. Tego się na szybko nie da zrobić inaczej niż mieczem. Bo sprawy zaszły niestety za daleko. Tak daleko jak opisywane jest np. w Starym Testamencie. Albo wyrżnąć wszystkich, albo ogień z nieba.

  A czemu Rurę to tak nagle zainteresowało, chce nas Rura przetestować ? Na obecność cnót chrześcijańskich ?

 48. Peryskop said

  Nie test, lecz trudny dylemat moralny. I jak zawsze na czasie.

  Bo dotychczas wciskano nam dewizę, żebyśmy sobie zło jakimś dobrem pozwyciężali. Najlepiej drugimi policzkami.

 49. Boydar said

  Miesza Rura kategorie odpowiedzialności. Inna jest władcy a inna zwykłego człowieka. Jeżeli kat po prostu powiesił skazańca, oceniany będzie z innego paragrafu. Ale jeśli zadał nieszczęśnikowi z własnej inwencji niepotrzebnych cierpień, to przecież z innego. Nie możemy abstrahować ludzkiego prawa od realiów. Jeśli prawo mówi narkotykom nie, i spokojnie objaśnia co sie stanie gdy wybierze sie „tak”, to zagadnieniem technicznym jest, czy egzekucja dokonana zostanie przy użyciu karabinu maszynowego czy pojedynczych strzałów z parabellum. Poza tym, Duterte nie ściga zwolenników czapek z daszkiem, tylko sprawców niewyobrażalnych nieszczęść milionów ludzi. Wierzę że ma od Boga dyspensę na wyroki śmierci; w tej sprawie ktoś musi umrzeć żeby żyć mógł ktoś. Handlarze białą śmiercią to zdrowe, silne byki. Sami zdecydowali o robieniu interesu na upodleniu (i przecież śmierci) innych. Tylko Diabeł ma prawo wykrzywiać, kłamać, namawiać do złego, człowiek nie. I ch*uj im wszystkim bandytom w dupę i kawałek szkła, może być szyjka od butelki.

  ——
  Sustained.
  Admin

 50. Peryskop said

  Jasne, że z handlarzami narkotyków nie ma co się cackać.

  Więc co robią „nasi chłopcy” wokół afgańskich maków ?

  Że Jemen bombardowany, bo siedzi na ropie, to wiadomo.
  Ale na wierzchu po cichu ma coś też jeszcze – do ssania…
  https://en.wikipedia.org/wiki/Khat

 51. Peryskop said

  Niech się znowu ośmieszę, ale jak analizuję te harce Ojem,
  to przypominają mi się podobne samogwałty dr filozofii ZP 🙂

  https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSo-JwiHCnUEb-bwZ1YFfLfZQaverewassLa__TBN8UYLEJFk1C

 52. Bendin said

  DUERTE MA RACJĘ!
  W USA trwa aktualnie epidemia śmierci wśród narkomanów-heroinistów. Ponieważ heroina okazuje się najmniej szkodliwym z narkotyków (tu wyłączam konopie), to ma ogromny popyt w Ameryce. Kretyni biorą metaanfetaminę, nieco mądrzejsi trują się koką. co, którzy chcą mieć szansę nieco dłużej pożyć wybierają herę.

  A tu kiszka – 50-letni kanał przerzutowy opiatów z Indochin przez filipiny do USA, perła w koronie CIA i banków z Wall Street, został zablokowany. Cena hery na ulicach USA poszybowała i przekracza możliwości dotychczasowych „użytkowników”. Część ćpunów przeszła na kokę/speed, rozkwitł też rynek produkcji chemicznych podróbek heroiny, które to podróbki są oczywiście potwornie toksyczne, stąd wzrost liczby zgonów.

  http://www.whec.com/news/police-issue-warning-heroin-like-drug-gray-death/4494949/
  http://www.zerohedge.com/news/2017-05-24/pennsylvania-coroner-says-dying-addicts-keep-morgue-full-most-nights

  Tak właśnie wygląda praktycznie prowadzona wojna z narkotykowymi kartelami.

  ——-
  A co Filipińczyków mogą obchodzić ćpuny i dealerzy w USRaelu?
  Czy usraelitów obchodzi czyjkowiel los, prócz własnego?
  Admin

 53. Piotr said

  A ja jasno widzę, że tu w tzw. Gajówce jest kłębowisko kryptosyjonistycznych żmij chazarskich, którym wygodniej obwiniać jest uczciwych muzułmanów niż brytoli, jankesów i żydów.

  ——
  A gdzie i kto tu broni brytolskich czy jankeskich kurwów, albo rzydów?

  Swoją drogą… cxy mógłby mi Pan pokazać na załączonyn obrazku tych „uczciwych” muzułmanów?

  horda

  Admin

 54. Boydar said

  „… użyj swojej wiedzy o ułamkach równoważnych i zapisz ułamki zwykłe tak, żeby miały taki sam mianownik …”

  https://pl.khanacademy.org/math/cc-fourth-grade-math/cc-4th-fractions-topic

  Tego uczą w klasie piątej, obecnie.

 55. watazka said

  Co ten Listwa opowiada!!.
  Kiedy Afryka byla chrzescijanska???

  A Listwa to powinien choc raz zerknac na 6 zasad szariatu i przestac powtarzac zydowska papke o islamie.
  Ja tak moge w ciemno gadac o zyciu seksualnym na Marsie.
  Wez chlopie Koran do reki i pokaz gdzie pisze, ze Koran nie uznaje religii chrzescijanskiej!

  Koran The Cow:
  2:134
  „Accept the Jewish or Christian faith and you shall be rightly guided”
  2:62
  Believers, Jews, Christians, and Sabaeans -WHOEVER believes in God and the Last Day , and does what is right-shall be rewarded by their Lord: they have nothing to fear or regret”
  Disbelievers are rebels and transgressors”

  W Indonezji jest prawo szariatu. Wielu Polakow spedza wakacje na Bali i jakos im tam Koran nie przeszkadza.
  W Malezji jest szariat. I tez nie wolno pod kara smierci handlowac narkotykami.
  W ogole to nalezy podziwiac tych wielce chrzescijanskich rodakow, ktorym nie przeszkadza spedzanie wakacji w kraju El-Sisi, w ktorym przesladuja Koptow i nie przeszkadza Koran na wakacjach w Turcji.

  To gledzenie o islamie jest juz tak nudne jak flaki z olejem i tak durnowate jak uwierzenie w bron masowej zaglady w Iraku i tyranie Kadafiego.
  Zwlaszcza jak widac na zalaczonym obrazku, zaden z w/w wpisowcow nie zainteresowal sie co sie naprawde dzieje na Synaju i kto morduje chrescijanskich Koptow.
  Przypominam: Kosciol Koptyjski zostal zalozony przez apostola Marka, ktory w 50 roku naszej ery przybyl do Egiptu.

 56. Marucha said

  Re 55:
  Skoro ten islam taki pokojowy i tolerancyjny, to dlaczego NIE jest ani pokojowy, ani tolerancyjny, co widać w calutkiej Europie?
  Obecność muzułmanów niesie za sobą ZAWSZE rozróby, gwałtowny wzrost przestępczości, wandalizm, napaści na kobiety itd. Niesie też ekscesy antychrześcijańskie.

  Pewnie cały ten syf jest robotą Putina i jego zielonych ludzików przebranych za ciapaków.

 57. Piotr said

  Ad. 53. ADMIN

  Nic nie będę pokazywał ani wchodził na chachłackie linki. Równie dobrze mógłbym tu wkleić zdjęcie manifestacji poparcia dla Asada i zapytać – pokaż Pan na tym zdjęciu „islamskich terrorystów” albo tych co chcą islamizacji Europy?

  W moim światopoglądzie nie ma miejsca na stworzoną przez „brytolskich czy jankeskich kurwów, albo rzydów” islamofobię, więc tym samym nie mam już nic więcej do dodania.

  ——-
  Pan uważa, że gdyby nie Brytole czy USmańce – to byśmy sobie pokojowo koegzystowali z islamem? Tak jak w minionych stuleciach?
  Że to oni nas napuścili na wielce pokojowych muzułmanów?
  Niech Pan to napisze wyraźnie jeszcze raz, potwierdzi – żebyśmy nie mieli wątpliwości.

  Wtrętu o jakichś „chachłackich linkach” nie rozumiem. Skąd się nagle wziął?

  A poza tym gratuluję otwartości i nieobecności „islamofobii” w Pana światpoglądzie. Ja niestety nie udoporniłem się ani na islamofobię, ani na grzechotnikofobię, ani na homofobię, ani też na ukrainofobię.
  Admin

 58. Peryskop said

  Nie udawajmy, że nie wiadomo o co chodzi.

  Podróżując intensywnie po USA w 1987, wzdłuż – od Bostonu i Nowego Jorku do San Francisco i Los Angeles, oraz wszerz – od Key West i Dallas do Chicago i Seattle – często słyszałem motto: interesuje nas wszystko, na czym można zarobić !

  A gdy Amerykanie przez dekadę uporali się z wylansowanym przez prezesa General Motors oddzieleniem biznesu od etyki i górę wzięła kreatywna ekonomia – w 1997 roku poznałem tam jeszcze nowszy leitmotif, bardziej progresywny: interesuje nas WSZYSTKO, bo przecież na wszystkim można zarobić !

  Kapitalizm polegał na produkowaniu dóbr dla zaspakajania potrzeb. Natomiast obecny etap (ro)zwoju cywilizacji – post-kapitalizm – polega, jak słusznie zauważył prof. Lester Thurow, też na produkowaniu potrzeb. Aby je zaspokoić banki jako swe produkty oferowały łatwe kredyty – zarówno indywidualnie, jak i dla firm oraz rządów.

  Czy to nie skutkiem tych wieloletnich działań, procesów i trendów ery post-kapitalizmu jest obecny kryzys ekonomiczny i moralny promieniujący z Usraela na cały świat ?

  W pierwszym przybliżeniu na to wygląda. Ale czyż nie jest i skutkiem, ale i przyczyną tego kryzysu koncentrowanie się na wskaźnikach ekonomicznych i na ich obróbce inżynierią finansową, aby parametry „wzrostu” były jeszcze ‚lepsze’ ?

  Czyż to nie poprawa gospodarki winna polepszać wskaźniki ?

  Już w 2009 roku aż 40 % zysków korporacji globalnych pochodziło z obsługi finansowej tj. z operacji na saldach
  http://political-economy.com/wall-street-money-never-sleeps/
  Obawiam się, że dziś ten trend jeszcze się umocnił.

  Nauczono nas wierzyć, że klasycznym atrybutem czasu jest możliwość przyporządkowania wszelkich zjawisk chronologicznie tak, że najpierw występuje przyczyna, a po pewnym czasie jej skutek.

  Ale w praktyce nie zawsze jest to jednoznaczne.

  Bo czyż kryzys spotęgowany przez globalizm można opanować zwiększając skalę globalizacji ?

  Czy dezintegracji EU można zapobiec forsując zamordystycznie większą „integrację”, opartą na zwei geschwindigkeit IV Reichu ?

  No i w konkluzji pytania w kwestii dobrego i złego islamu :
  Czy pacyfikacje pod pretekstem walki z terroryzmem – coraz częściej oparte na fałszywych flagach i przesłankach – nie wywołują w naturalnej reakcji KONTR-terroryzmu ?

  Kto w istocie – jak nie neokony wokół Brzezińskiego – zaczął obecną spiralę prowokacji, rabunku i zemsty od bombardowania Afganistanu w fałszywym odwecie za 9/11 ?

  Wcale nie paradoxalnie SKUTEK bywa PRZYCZYNĄ !

  Bo przecież nie sposób odmówić komuś prawa do obrony.
  A nawet jak mu odmówić, to nie frajer sam się obroni.

  I tak dochodzimy do zagadnienia omnipotencji :
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Paradoks_omnipotencji

  Yhwh wyprodukował ciężar, którego nie może już unieść …

 59. NICK said

  Pan Watażka.
  Tak często i ładnie Pan ocenia.

  A z ‚Koranem’ to, niestety, hm… .
  Koranem w ogóle.
  Odnośnikami do chrześcijaństwa.

  Nie podpieraj się ‚koranem’ i grzecznym(?) islamem.
  A i wycieczkami do Turcji et cetera.
  Bo wykażesz totalną ignorancję.

  Wystarczająco dałeś dópy we (55).

  Ociec Salij, napisał.

 60. NICK said

  (nieważne). 59.

  Tytuł.
  Duterte/Assad.
  Filipiny/Syria.
  Podobnie. Podjęli walkę.
  Ropa, narkotyk, prostytucja, organy, farmacja (…)

  Jak olbrzymia kasa utrzymuje usrael?
  Panie Watażko?
  Ręcyma Koran-czyków.
  Sterowanych. Wyprodukowanych.
  I, tak, od wieków.

  Zapamiętajcie:
  łatwy pieniądz lichwie służy
  oraz czeka u podnóży.
  Odwróć oczy.
  Żyj.

 61. Peryskop said

  Bali to mekka sexperwersów, zwłaszcza sexperwersytutek.

  Lichwa ze świętą egzegezą, że przypowieści o talentach i minach nie są pochwałą lichwy, a raczej pomnażania wiary :
  http://zawisza.neon24.pl/post/138667,lichwa-w-rozumieniu-biblii-i-koranu

  A tu wyciągnięty z rękawa #59 „o. salij” – na cymbałkach
  https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcR3uu66IVEDykt1WHTmstiITPYin4dUaZ4m5NyNSfv2NLHrG2jp8g&reload=on

 62. Listwa said

  @ 55 watazka

  Watażka wylazł z trawy, tylko nie wiadomo po co.

  „Co ten Listwa opowiada!!.
  Kiedy Afryka byla chrzescijanska???”

  – jak były szwedy. Północna Afryka napisem. Kłopoty z czytaniem?

  Armenia jest jednym z pierwszych krajów chrześcijańskich. Jaki był pierwszy?
  Zajrzyj sobie do Ewangeli , tam jest napisane, skąd był urzędnik? Jest to kraj z północna Afryka. Dowiedz sie gdzie jest granica Sahary (wiesz co to sahara?) i zobacz gdzie była granica Imperium Rzymskiego. Do dziś są fundamenty i podłoga katedry w której odprawiał Msze i uczył św Augustyn. Reszta zniszczona łącznie z krzyżami. Jest to w Hipponie.

  „A Listwa to powinien choc raz zerknac na 6 zasad szariatu i przestac powtarzac zydowska papke o islamie.
  Ja tak moge w ciemno gadac o zyciu seksualnym na Marsie.
  Wez chlopie Koran do reki i pokaz gdzie pisze, ze Koran nie uznaje religii chrzescijanskiej!”

  – pisze w tym samym miejscu od wieków. Chyba raczej nie znasz arabskiego. A jest mało wazne czy oni to biorą z koranu czy z pieniędzy. Robią co robią.
  Dowiedz się o Mekka i Medyna, i jaka nauką bierze sie z jednego i drugiego okresu. A potem dowiedz się jak należy interpretować koran, zanim ci tego głupiego łba nie zetną.

  Nam nie przeszakadza koran tylko to co oni z niego wyczytują i co potem robią. Rejony turystyczne rządzą sie innymi prawami, jak władze muzułmańskie chcą żeby europejczycy tam przyjeżdzali to jasne jest że głów im ta scinać nie będą.

  „To gledzenie o islamie jest juz tak nudne jak flaki z olejem i tak durnowate jak uwierzenie w bron masowej zaglady w Iraku i tyranie Kadafiego.”

  – to nie nudz i na drugi raz z trawy nie wyłaź

  Wyskoczyła Watażka od garów bez nakrycia.

 63. Listwa said

  @ 53 Piotr

  „A ja jasno widzę, że tu w tzw. Gajówce jest kłębowisko kryptosyjonistycznych żmij chazarskich, którym wygodniej obwiniać jest uczciwych muzułmanów niż brytoli, jankesów i żydów.”

  – jasnowidzący się znalazł. Zamiast inych wyzywac od żmij, to napisz prawdę o „brytoli, jankesów i żydów” . Kro ci broni?
  Jasnowidzący zrodzili pojęcie „uczciwy muzułnmanin”. A cóż to takiego?

  Gdy muzułamanin czyni to co go koran i imam nauczył to on jest nieuczciwy? Jak najbardziej uczciwy.

 64. Piotr said

  Jak na razie, to widzę że Listwa tu wszystkich wyzywa – typowe dla niedokształconych i zapijaczonych PiSdzielców którzy zamiast samodzielnie myśleć słuchają swojego naczelnika.

  No więc masz tu Listwa swojego wodza, który stwierdza co następuje: „Jarosław Kaczyński: jestem katolikiem i muszę uwzględnić naukę biskupów”.

  Link: http://wiadomosci.onet.pl/kraj/jaroslaw-kaczynski-jestem-katolikiem-i-musze-uwzglednic-nauke-biskupow/dk5chs

  Skoro Jarosław Kaczyński jest katolikiem i musi uwzględniać naukę biskupów, to według sposobu myślenia Listwy wszystko co robi i mówi jego wódz wynika z faktu, że jest katolikiem i musi uwzględniać naukę biskupów, czyż nie tak Listwa?

  No więc pierwszy przykład z brzegu:

  Czy w związku z wypowiedzą „katolika uwzględniającego naukę biskupów” mamy teraz uznać, że wszyscy polscy katolicy i biskupi pozdrawiają banderowców, czyli Listwa także?

  Kolejny przykład – masakra w Odessie:

  Czy katolik Jarosław Kaczyński i jego wyznawcy potępili mord w Odessie? Czy któryś z polskich biskupów potępił? Jeśli nie, to czy według Listwy można uznać, że wszyscy Polacy-katolicy popierają banderowców i ich mordy w Odessie, w tym Listwa także?

 65. Piotr said

  Na szczęście duża część Polaków nie jest tak ograniczona umysłowo jak Listwa…

  Popierają prezydenta Syrii w jego walce z syjonistami pomimo tego że jest muzułmaninem i ma żonę muzułmankę. I żaden polskojęzyczny przygłup tego nie zmieni.

 66. Piotr said

  No Listwa, gdzie jesteś? Wstałeś już?

  Napisz wyraźnie kogo popierasz – muzułmanina Asada czy terrorystów walczących o Wielki Izrael?

  No Listwa, muzułmanin Asad czy antymuzułmański Izrael?

  ——
  Panu coś pierdolnęło w instalacji?
  Admin

 67. Piotr said

  Jakby pytanie o Asada było za trudne dla Listwy, to niech odpowie na prostsze – kogo popiera:

  Palestyńczyków którzy jak powszechnie wiadomo są muzułmanami czy mordujący ich Izrael?

 68. Marucha said

  Re 64 etc.

  Jeśli czyjeś wypowiedzi nam się nie podobają, to oczywiście bardzo skuteczne jest przypisanie mu poglądów PIS-dzielskich, a także dookreślić ich jako zapijaczonych nieuków.

  Dobrze też jest dodać, iż nasz oponent ma wszy w płucach.

  Wtedy mamy już załatwioną merytoryczną stronę wpisu i możemy spokojnie przejść do pierdolenia nie na temat, srania, szczania i rzygania.

 69. Piotr said

  Bardzo Szanownego Pana Admina przepraszam, ale stylem i poziomem dopasowuję się do pana Listwy, który powinien jasno i szczerze odpowiedzieć:

  Palestyna czy Izrael?

  Syria czy Izrael?

  Iran czy Izrael?

  I wtedy wszystko będzie jasne.

 70. Boydar said

  @ (69)

  to nie są dylematy ani chrześcijanina ani nawet człowieka. To obrzydliwa sofistyka po przyjęciu której co by nie powiedzieć włazi się coraz głębiej w bagno.

  zostawić jak jest, i nie pompować z zewnątrz, „życie” samo poukłada 🙂

 71. […] https://marucha.wordpress.com/2017/05/28/filipinskie-wojsko-walczy-z-rebelia-islamistow/#comment-679… […]

 72. Listwa said

  @ 66 Piotr

  Taki jasnowidz jak ty powinien wiedzieć, a nie zadawać pytania. Widocznie jesteś ośla szczeka.
  Fusy może zmień.

 73. Listwa said

  @ 67

  Ani Palestyńczyków, ani Izrael, ani ciebie.
  A gdybym miał wybrać między tobą a Izraelem, to wolę dostęp do banków, niż stać w jednym szeregu z idiotami.

 74. Listwa said

  @ 69 Piotr

  To tym razem ja się dopasuję do ciebie.
  Poczekaj na odpowiedź do jutra. Ok?

 75. Listwa said

  @ 65 Piotr

  A ty nie trać czasu tylko poszukaj sobie terapeuty.

 76. watazka said

  75
  Listwa

  Czy Listwa jest milosnikiem amerykanskiego Instytutu Gatestona?
  Bo tak podobnie brzmi.

 77. Listwa said

  @ 64 Piotr

  „Jak na razie, to widzę że Listwa tu wszystkich wyzywa”
  – a kto to są ci wszyscy?

  Zdaje się, że teksty „niedokształconych i zapijaczonych PiSdzielców”, „polskojęzyczny przygłup”, „w tzw. Gajówce jest kłębowisko kryptosyjonistycznych żmij chazarskich” – są autorstwa niejakiego Piotra jasnowidza.

  Ośla szczęko jakoś do dziś nie napisałeś żadnej prawdy nt. „brytoli, jankesów i żydów”

  Chcesz ukryć kryptopisowcu.

  „Skoro Jarosław Kaczyński jest katolikiem i musi uwzględniać naukę biskupów, to według sposobu myślenia Listwy wszystko co robi i mówi jego wódz wynika z faktu, że jest katolikiem i musi uwzględniać naukę biskupów, czyż nie tak Listwa?”

  – no nie tak. Znowu rąbnołeś głupotę w kilku miejscach jednego zdania. Masz do tego talent.

 78. watazka said

  35
  Oj
  Zeby niektorzy poznali historie Syrii toby wiedzieli, ze to wlasnie w Syrii zachowaly sie najstarsze koscioly chrzescijanskie. W meczecie Ommajadow w Damaszku znajduje sie grob sw. Jana Chrzciciela.
  Wlasciwie trudno jest dyskutowac z ludzmi zlej woli.
  Bo moze sie okazac, ze Assad jest alawita, odlam szyicki , a jego zona sunnitka. Oboje wychowani i wyksztalceni w Londynie.
  Assad pracowal jako doktor okulista w Londynie. Asma jest corka syryjskiego dyplomaty urodzona w Londynie.

  Ja tak sobie wyobrazam, ze dopoki beda splywac pieniadze na rozne antyislamskie „instytuty” dotad bedziemy traktowac Arabow jak zwierzeta.
  Szkoda.
  Wiele osob nigdy nie mieszkalo na Bliskim Wschodzie i bredzi ze az wstyd.
  Kiedys tak bredzili o Serbach, ze gwalca niewinne muzulmanki, zeby rodzily Serbow.

  Teraz gledza o zolnierzach Armii Czerwonej, ktorych tez nigdy nie widzieli na oczy.
  Widac, juz taki gatunek.

 79. Listwa said

  @ 76 watazka

  Pan sam musi sobie porządkować poglądy. A ma pan „co nie co” do roboty.

  @ 78 watazka

  „Zeby niektorzy poznali historie Syrii toby wiedzieli, ze to wlasnie w Syrii zachowaly sie najstarsze koscioly chrzescijanskie. W meczecie Ommajadow w Damaszku znajduje sie grob sw. Jana Chrzciciela.”

  – nie sądzi pan że tu jest co najmniej zgrzyt? Św Jan, postać Biblijna i meczet ? Moze ci muzułamanie przejeli katedre, tak jak Haga Sophia w Konstantynopolu została przejęta?

 80. Piotr said

  Widzisz Listwa, jak ładnie nam się tu zaprezentowałeś.

  Listwa” „gdybym miał wybrać między tobą a Izraelem, to wolę dostęp do banków, niż stać w jednym szeregu z idiotami.”

  Powiem ci hasbarski trollu, dlaczego wy żydzi tak bardzo nienawidzicie muzułmanów – bo bankowość muzułmańska zakazuje lichwy, dzięki której pasożytujecie na różnych narodach, wykupujecie je za bezcen i nie musicie pracować fizycznie.

  I właśnie po tej nienawiści do muzułmanów i pracy fizycznej można was łatwo poznać. Nawet jak udajecie inne narodowości, to ten wasz talmudyczny charakterek zawsze wcześniej czy później wyjdzie na wierzch.

  ——
  Pan najwidoczniej zwariował.
  Admin

 81. Listwa said

  @ 80 Piotr

  Tak się nie rozpędzaj z tym zaprezentowaniem, po takich jak ty to się mogę przejść i to niechętnie.
  Ty wolisz stać wśród idiotów. Jak wolałbym bank. I sobie stój.

  Masz nienawiść do Polaków i do Polski, wolisz muzułmanów i ich najazd.

 82. Piotr said

  Nie strasz Listwa, bo ja się takich jak ty nie boję. To że być może masz polskojęzyczne nazwisko, jeszcze nie oznacza że jesteś Polakiem.

  Polacy zawsze mieli lepsze relacje z muzułmanami, jak chociażby z Persją i to już od XVII wieku,,kiedy jeszcze tacy „polacy” jak ty siedzieli pod żydowskimi imionami w Imperium Osmańskim, niż z wami gudłajami, którzy mają znacznie więcej powodów by mieć nienawiść do muzułmanów niż my Polacy czy ogólnie Słowianie.

 83. Marucha said

  Re 82:
  Panie Piotrze, nas naprawdę nie trzeba przekonywać, że za inwazją muzułmańskiej dziczy stoją starsi bracia Jana Pawła II. Wiemy to od dawna. Właściwie od samego początku.

  Jeśli jednak sąsiad napuści na mnie pitbulla, który wskakuje na moje podwórko i szczerzy zęby, to w pierwszym rzędzie odstrzelę pitbula.
  Sąsiadem zajmę się póżniej. O ile to będzie możliwe (na ogół nie jest).

  Niedopuszczenie do najazdu muzułmanskiej dziczy wytrąca unym broń z ręki.
  A Pan co by chciał?
  Zacząć od zabicia Sorosa i Rotschildów?

 84. Boydar said

  O ! To jest pomysł dla Pana NICK’a. Cyklopa nasłał sąsiad.

  Ale to tylko takie luźne skojarzenie, bo niestety Pan Gajowy ma rację – najpierw gasi się pożar, potem szuka podpalacza.

 85. Piotr said

  Przede wszystkim nie dawałby się wpuszczać w maliny zwane „islamofobią”, bo starsi bracia Jana Pawła II nigdy nie stają ze swoimi wrogami twarzą w twarz, a prawie zawsze jednych napuszczają na drugich, w tym przypadku podpuszczają muzułmanów na chrześcijan i chrześcijan na muzułmanów, a gdy teren będzie już wyczyszczony z jednych i drugich, wchodzą na gotowe i robią co chcą, zanim po kilkudziesięciu kolejnych latach autochtoni znowu się nie zorientują że coś tu jest nie tak. I tak w koło Macieju…

  ——
  Jasne. „Islamofobia”.
  Skąd my to znamy…
  Homofobia. Feminofobia. Ksenofobia. Islamofobia.
  Admin

Sorry, the comment form is closed at this time.